Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#19351) Pyttawrx válasza pecccccccca (#19350) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Hát akkor lehet kicsúszott a kábel?
Esetleg teszteld linux alatt, elég hogy a telepítő elindul és ott ki kell választani, hogy telepítsd vagy kiprobáld, ott ha megy az egér akkor driver gond lesz, ha ott sem megy, akkor érintkezés, vagy maga a hardverrel lesz gond

(#19352) pecccccccca válasza Pyttawrx (#19351) üzenetére


pecccccccca
senior tag

Ha kicsúszik a kábel akkor fel sem ismerné mint eszköz, nem?
De feltelepíti hozzá a legújabb drivert stb.
Windows 7 volt a gépen. Működött a touch pad. Feltettem a win 10-et, a telepítő menüben még volt egér, ahogy bejelentkezett először asztalig, ott már nem volt. Drivert felrakta szépen. Eszközkezelőben írta, hogy xy touch pad használatra kész, illesztő program a legfrissebb. Nem ment… Visszatelepítettem a win 7-et. Na ekkor már ott sem működött pedig minden driver fent volt. Most megint visszatettem a win 10-et, mert eleve azt szeretett volna rá haver és mondom, ha már win 7 alatt sem megy a touch pad akkor nem hagyom rajta a win7-et. Ugyan úgy minden driver fent van. A legfrissebb touch pad driver is ami létezik hozzá. A gép igaz volt szétszedve pasztázás miatt, de mindezek után. Szóval kábel hiba tuti nem, mert ugye előtte is ugyan az volt a gond. :F :F

Humorban nincs helye tréfának!

(#19353) Pyttawrx válasza pecccccccca (#19352) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

De ha a leszorító nincs rajta előfordulhat, de ok akkor zárjuk ki. Ha leszeded a feltett drivert, és az alap driver van fent, úgy megy? Ha igen akkor keresni kell megfelleő drivert, vagy nézd meg az eszközkezelőben, nincs-e tiltva

(#19354) tserrof77 válasza Pyttawrx (#19353) üzenetére


tserrof77
senior tag

Futottam bele hasonlóba, Acer gépnél (is) ott a bios-ban "Advanced"-re rakja át valamiért a tapipadot. Azt kell visszakapcsolni normálba és jónak kell lennie....

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#19355) Pyttawrx válasza tserrof77 (#19354) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

az is lehet, de ebben nem igen van iyen mód még. :) De ezt nem tudom most biztosan

(#19356) pecccccccca


pecccccccca
senior tag

Köszi srácok.
Ezt a bios-os dolgot meglesem nemsokára. :R

Humorban nincs helye tréfának!

(#19357) Peace


Peace
nagyúr

Sziasztok!
Segítsetek kérlek! [link] Lenovo Legion 5 15IMH05H típusú laptop meg lett vásárolva bátyám részére. Én ez nagyon gyönyörűen feltelepítettem, álomszépen ment és futott minden rajta. Kicsit Furmark-ot is toltam rá, hogy lássam a melegedést és FPS értékeket. Eredeti win 10 pro van rajta, minden rendben volt. Elvitte tőlem a gépet és rádugta HDMI-vel a tv-re. Azt mondja, hogy ilyenkor már alapól csillagos ég szerű pixelek jelennek meg a tv kijelzőjén. Vannak statikusak és vannak villogók. Ilyet ez a tv ezzel a kábellel a PC-jével nem csinált soha. De nem is ez a durva. Amint elindít filmet akár MPC-BE-vel, akár VLC-vel, a tv képernyő koromfeketére vált. A laptop kijelzőn gyönyörűen fut. Nem csak filmnél, egy sima youtube videónál is ugyanezt csinálja. Tehát lényegében akármilyen mozgókép elindul, a tv kijelző elfeketedik. Próbáltuk duplikálva és kiterjesztettbe is. Átdugattam vele a tv-n másik HDMI foglalatba. NVIDIA drivert leszedettem és újrarakattam. Mindig ugyanez. Eléggé ki van idegileg valahol érthető módon. A kábelre azért nem gyanakszom, mert tökéletesen működött a PC-vel, de javasoltam neki, hogy amint tudja próbálja ki egy másikkal is. Mit nem veszek észre vagy mire nem gondoltam így telefonon keresztül elég nehézkes volt. Bekavar az alap intel videókártya vagy mi lehet ez? Ha a laptopon minden rendben, akkor magával a HDMI kimenettel lehet zűr? De miért csak mozgóképeknél tűnik el a kép? Mit javasoltok? Ha kijön a futár a laptopért(olyan garancia van rá), azzal nem megy semmire, mert ezt ugye helyben kéne megnéznie szakembernek, hogy lássa mit produkál a tv-vel.......

(#19358) pecccccccca


pecccccccca
senior tag

Blődség volt az egész. Havernak odavittem a lapit aztán mikor ott előtte is próbálkoztam helyrehozni, egy 10 perc múlva megszólalt, hogy ezen van egy egér gomb (Fn F5)…. Putty… És már működött is.
Akkor ugrott be neki mikor ott volt előtte. ☺️

Humorban nincs helye tréfának!

(#19359) Pyttawrx válasza pecccccccca (#19358) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

ouh, :W :) de friss telepítésnél automatikusan ki van kapcsolva ez új. :)
Ezért nem gondoltam rá én.

(#19360) Peace válasza Peace (#19357) üzenetére


Peace
nagyúr

Oké, HDMI kábel volt a gond. Kicserélte, tökéletesen működik.

(#19361) MATEO6600


MATEO6600
őstag

Frissen vásárolt HP 850 G7 esetén sehogy sem tudom működésre bÍrni az 'ALT' billentyűt.
Próbáltam a [keytest] oldalt, ha lenyomom az ALT gombot, nem villan fel. A többi működik.

Ötlet? :F

(#19362) MATEO6600 válasza MATEO6600 (#19361) üzenetére


MATEO6600
őstag

Update: Az Alt és az Fn gomb nem működik.

(#19363) ElektrikusDE válasza MATEO6600 (#19362) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!

Ennyit találtam:


Hátha segít.

Mivel nincs ilyen gépem, többet nem tudok segíteni.

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#19364) MATEO6600 válasza ElektrikusDE (#19363) üzenetére


MATEO6600
őstag

Köszönöm, se sajnos a gomb nem működik :( Világít de mintha nem lenne "bekötve". Szerviz lesz belőle.

(#19365) Tumak válasza MATEO6600 (#19364) üzenetére


Tumak
tag

A bios- ban nincs kikapcsolva? Setup utility vagy system configuration menu
Action Keys Mode disable vagy enable?

(#19366) MATEO6600 válasza Tumak (#19365) üzenetére


MATEO6600
őstag

Nem tudod letiltani, csak a funkcióját megváltoztatni. Többször próbáltam már BIOS resetet se, sajnos nem segít.

(#19367) Tumak válasza MATEO6600 (#19366) üzenetére


Tumak
tag

Elvileg le lehet ,mert a bal shift gombon rajta van az fn lock felirat.
To disable FN Lock, press the FN key, and the Caps Lock key
Próbáltad a FN +Caps lock ot is ? Friss gép és már nem jó?

(#19368) MATEO6600 válasza Tumak (#19367) üzenetére


MATEO6600
őstag

Igen próbáltam azt is, nem megy sajnos. Keyboardtest oldalakon is végigzongoráztam, ott sem működik ez a 2 gomb. Zsír új gép, ez a legszomorúbb.

(#19369) Allmegvalto


Allmegvalto
tag

Sziasztok,
Van egy Acer 5552 notebookom (AMD p340,ati hd 4250) kb 10éves. A laptop lcd-jével lenne gondom, türkiz csíkok jellen meg teljesen véletlen időpontban. Általában a fehér háttérnél látszik igen erősen(ha esetleg film vagy játék megy rajta feltünik,de ott nem vészes.)
szalagkábelt cseréltem..ha gondol eggyet akkor befejezi és nincs csík... esetleg valakinek ötlet vagy tapasztalat..hogy hardveres vagy software-es gond-e? :R

(#19370) Pyttawrx válasza Allmegvalto (#19369) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Ha biosban is fennáll a hiba, akkor a hardveres lesz, szerintem lcd

(#19371) Z$OLTI1988


Z$OLTI1988
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy HP Compaq Presario V6500 típusú laptop. A probléma a következő lenne.

Window 7 telepítve, az összes illesztőprogrammal, a hang is szépen működik... (egy darabig). Viszont gondol egyet a gép, és a következő indításnál már nincs hang (Nincs hangeszköz csatlakoztatva hibaüzenettel). Eszközkezelőben sem jelenik meg.
Gondoltam egy BIOS update megoldja a problémát, de az sem segített. Elképzelhető, hogy a hangkártya adta meg magát az alaplapon? Valaki találkozott már hasonló problémával?

Válaszotokat előre is köszönöm!

Üdv.: Zsolt

Üdv.: Zsolt

(#19372) RobbeV0201 válasza RobbeV0201 (#19346) üzenetére


RobbeV0201
tag

Valaki esetleg? :))

Könnyen, sőt, kimondottan gyorsan tanulok, csak nem mindig azt, ami le van írva.

(#19373) gregory91 válasza Z$OLTI1988 (#19371) üzenetére


gregory91
senior tag

Aida64 talán tudja a választ.

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#19374) gregory91 válasza RobbeV0201 (#19372) üzenetére


gregory91
senior tag

Ha garanciális akkor inkább konzultálj ez ügyben az érintett céggel(eladó),nehogy emiatt oda vesszen a "garanciajegyed".

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#19375) tserrof77 válasza Z$OLTI1988 (#19371) üzenetére


tserrof77
senior tag

Eszközkezelőben látszik? Gyári drivert raktál fel? Külső hangszóróval/fejhallgatóval szól?

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#19376) Z$OLTI1988 válasza tserrof77 (#19375) üzenetére


Z$OLTI1988
csendes tag

Persze néztem, nincs eszközkezelőben sem. Amíg működött gyári driver volt fent.
Egyik pillanatról a másikra megszűnt létezni a hangkártya.

Üdv.: Zsolt

(#19377) nahunn válasza Z$OLTI1988 (#19371) üzenetére


nahunn
tag

Sajnos ez biztosan alaplap hiba, elképzelhető, hogy a hangkártya, de esélyes az is, hogy a déli híd BGA hibás. USB-s hangkártyánál többet nem érdmes azzal a géppel tenni...

[ Szerkesztve ]

(#19378) nahunn válasza Allmegvalto (#19369) üzenetére


nahunn
tag

A HD4250 az sajnos igen gyakran meghal, rengeteg ilyen chipet cseréltem már, jó eséllyel ez az oka, különösen, ha másik kijelzővel is ugyanez a jeleneség. (ha függőleges 1 pixel szélességű csíkok jelennek meg, az viszont egyértelműen kijelző hiba)

[ Szerkesztve ]

(#19379) Catman


Catman
aktív tag

Sziasztok! Találkoztatok már hasonló problémával? Adott egy HP (15s-eq1037) laptop 15-ös IPS kijelzővel. A gyerek blenderben szokott játékot készíteni linux alatt, és ha az embedded playerrel indítja el a játékot, az ablaknak egy része villogni szokott (valószínűleg valami buffering probléma). De a lényeg, hogy ha abbamarad az ablak villogása, utána egy darabig a monitor ugyanazon a területen továbbra is vibrál, mint amikor alacsony képfrissítés van beállítva. De csak azon a részen, ahol előtte a blender vibrált, és egy idő után megszűnik. A jelenség újraindítás után is megmarad. Két ugyanilyen gépünk is van, és mind a kettő csinálja. Régebbi Dell laptopon ugyanígy blender használat után nem tapasztaltunk ilyet. Mi okozhat ilyet?

(#19380) quailstorm válasza Catman (#19379) üzenetére


quailstorm
nagyúr

IPS kijelzők nem szeretik ezt az egresszív váltogatást. Pl. Kézikonzol méretű Gameboy emulátoroknál szintén előjött ez a probléma.

(#19381) Allmegvalto válasza nahunn (#19378) üzenetére


Allmegvalto
tag

Nem tudom mennyire látszik, de valszeg akkor kijelző a ludas [link]

(#19382) Catman válasza quailstorm (#19380) üzenetére


Catman
aktív tag

Köszi, megnyugodtam, hogy nem hibás a kijelző...

(#19383) quailstorm válasza Catman (#19382) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Innen nézd meg a videót, ha látni akarsz ilyen villogási problémákat.
Muszáj lesz valahogy megoldani hogy a Blender ne villogjon.

(#19384) Catman válasza quailstorm (#19383) üzenetére


Catman
aktív tag

Meg tudjuk oldani, csak elsőre megijedtem, hogy a kijelzővel van gond. :)

(#19385) szetcsuszott


szetcsuszott
aktív tag

Sziasztok! Adott egy probook 455 g2. Random, kb havonta egyszer megcsinálja, hogy egyszer csak elsötétül a képernyő, majd kb 5 másodperc múlva felpörög a ventilátor, és úgy marad. Ott van pörgő ventivel sötéten, és semmire nem reagál látszólag, csak a kikapcsolásra. Ha egy órát hagytam úgy, egy óra múlva kellett kikapcsolno, tehát nem tér magához. Ez mo lehet? Hogy induljak el? Nem melegszik túl, ezt már megnéztem, meg nem is játszani használom, mail, word, pdf, némi térinformatika, laza dolgok.

Előre is köszi, ha van ötlet.

Kezitcsókolom, jó helyen járok? Ez itten az internett? Redmi note4 4/64, Mi11 lite 5G

(#19386) MATEO6600


MATEO6600
őstag

Az mi, hogy a szervízes csóka el akarja kérni a windowsos jelszavamat, hogy belépjen és letesztelje működik-e (HP Elitebook)?
Meglepődött mikor mondtam neki hogy van BIOS diagnostics, meg Linux live USB is.
Nem működő billentyűvel volt gondom, ez tökéletesen letesztelhető a BIOS System Diagnostics tesztjével.

(#19387) quailstorm válasza MATEO6600 (#19386) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Vagy buta, vagy lusta, vagy rosszat akar.
Bár ha nincs titkosítva a meghajtód, akkor nem nehéz bármihez hozzáférni amúgy sem.

(#19388) nahunn válasza Allmegvalto (#19381) üzenetére


nahunn
tag

ez nem kijelző, tipkus hd4250

(#19389) MATEO6600 válasza quailstorm (#19387) üzenetére


MATEO6600
őstag

Igen, körülbelül én is ezekre gondoltam...

(#19390) Allmegvalto válasza nahunn (#19388) üzenetére


Allmegvalto
tag

Értem én, de akkor monitorra kötve miért megy ?(nem kötekedem) :R

(#19391) ace666


ace666
tag

Sziasztok!

Behalt az asszony laptopja...
Dell Inspiron 3737, 17", i5 4. gen proci, HD 8670M VGA.
Kb fél éve vettem használtan....
Ilyen: [link]
Eddig szépen működött ,majd elkezdte az csinálni, hogy bekapcsoláskor nem indul el, csak pittyen. Fokozatosan romlott el :S
Először ritkán aztán háromból egyszer aztán egyre gyakrabban, tegnap már csak tizedikre indult el. Ma meg sehogy.
Nem érte semmi behatás.

[link]
Egyet pittyen, azt ismételgeti, kb két másodpercenként. Képernyő sötét, BIOSig már nem jut el.
A link alapján "BIOS ROM checksum in progress or failure System board failure, covers BIOS corruption or ROM errors."

Memóriákat kivettem, variáltam minden pozícióban.
Szétszedtem és kapott másik gombelemet.
Írnak a Dellekre valami BIOS recovery-t, CTRL+Esc gomb nyomvatartva bekapcsoláskor, de itt nem csinál semmit.

Szerintetek lehet ezzel valamit kezdeni? :/
Vagy végleg elköszönt az alaplap?

*** Alfa 155 ***

(#19392) kreten67 válasza ace666 (#19391) üzenetére


kreten67
senior tag

Az ati vga a hiba forrása. Ezekben a gépekben, már garancia időn belül rengeteg alaplapot kellet cserélni emiatt. Egy BGA újra-forrasztás egy időre megoldhatja a problémát.

(#19393) Z$OLTI1988


Z$OLTI1988
csendes tag

Sziasztok!

A következő lenne a problémám.

Ismerősöm vett egy új HP 15s laptopot, gyárilag Freedos volt rajta. Szeretett volna telepíteni a gépre egy windows 10-et, de a telepítő nem látja az SSD-t. Gondolom a Freedos particiók miatt. Windows telepítőn belül cmd-ben kilistázva a particiókat sem látja az ssd-t, csak a telepítő pendrive-ot.
Erre tudtok esetleg valami megoldást?

Üdv.: Zsolt

(#19394) gregory91 válasza Z$OLTI1988 (#19393) üzenetére


gregory91
senior tag

Nem hiszem hogy amiatt, mert kilistázná a particiókat, csak ismeretlenként feltüntetve.Lehet hogy Driverhiány okozhatja a dolgot.

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#19395) Z$OLTI1988 válasza gregory91 (#19394) üzenetére


Z$OLTI1988
csendes tag

Nem tudom, mert a linux hiba nélkül felmegy, viszont a Windows telepítő egyáltalán nem látja az SSD-t. Biosba nincs olyan opció, hogy a legacy-t aktiválni lehetne, egyedül secure boot on-off, de sehogy nem akarja az igazat.Boot menüben sem látszik az SSD, egyedül BIOS-on belül.
Tegnap csináltam egy live windows 10-et pendrive-ra, wintousb segítségével, ott látja a meghajtót, töröltem minden particiót, illetve az MBR-GPT-t is kipróbáltam, de a telepítő továbbra se látja. :W Konkrétan biosban csak ennyi beállítási lehetőség van... [link]

[ Szerkesztve ]

Üdv.: Zsolt

(#19396) gregory91 válasza Z$OLTI1988 (#19395) üzenetére


gregory91
senior tag

Ezzel a kommentedtel megerősítetted a sejtésem.
Indítsd a windows live segítségével egy aida-t és segítségével keresd ki a megfelelő drivert a neten.Majd a valódi telepítőben betölteted a drivert a pendrive-ról.

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#19397) Z$OLTI1988 válasza gregory91 (#19396) üzenetére


Z$OLTI1988
csendes tag

Kipróbálom, de érdekes, mert hosszú évek alatt még nem találkoztam ilyennel, hogy a telepítő csak driver segítségével hajlandó látni a meghajtót.
Mindenesetre egy próbát megér. Köszönöm! :R

Üdv.: Zsolt

(#19398) st3v3np3t3r válasza Z$OLTI1988 (#19397) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Próbáld ki a 21H1-es buildet, már telepíthető, hátha az felismeri az SSD-t.

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#19399) Pyttawrx válasza Z$OLTI1988 (#19397) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Uefi/gpt pendrive volt? Biosba mi van? Legacy vagy uefi?

(#19400) nahunn válasza Z$OLTI1988 (#19395) üzenetére


nahunn
tag

10. genes gépeknél ez elég gyakori, kell neki a vezérlő driver ahogy itt írták már...

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.