Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#19601) timelord1987 válasza st3v3np3t3r (#19600) üzenetére


timelord1987
őstag

Köszönöm szépen :R
A chipset hiba az alaplap hiba?
Valahogy lehet ellenőrizni az alaplapot?

(#19602) st3v3np3t3r válasza timelord1987 (#19601) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

abba a kategóriába sorolható... De ha újabb modell, akkor a chipsetet már a proci tartamazza nem pedig az alaplap

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#19603) Tufa_


Tufa_
aktív tag

Sziasztok,
Lenovo X1 Carbon Yoga, nem kuld jelet kulso monitorra tegnap ota.
HDMI-n is display porton keresztul is probaltam. Monitor mukodik masik geppel.
Win + P, driver update/rollback, win update nem oldotta meg a problemat.
Mi lehet a problema?

(#19604) Pyttawrx válasza Tufa_ (#19603) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Biosban, (van ahol ott is működik), vagy live linux alatt megy?

(#19605) Tufa_ válasza Pyttawrx (#19604) üzenetére


Tufa_
aktív tag

Biosban nem volt kep, de miutan live linuxt kiprobaltam, megjavult, windowsban is. Koszonom! :)

(#19606) Pyttawrx válasza Tufa_ (#19605) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nah csak egy kis bíztatás kellett neki. :D :C

(#19607) espeke


espeke
tag

Sziasztok!

Segítségetek kérem! Acer Aspire A515 típusú három éves laptopom nem tölt, ha grafika/cpu intenzív alkalmazást futtatok rajta, ergo pl. játszok rajta.

Hirtelen elmegy az energia belőle. Egészen addig tölt, amíg csak netezek.

Kábelt próbáltam birizgálni nincs -e megtörve, a töltője meleg, ez normál?
Próbáltam battery resetet is (tűvel böktem a hátoldalon található pin-t 30mp-ig), eredmény ugyanaz.

tippem: túl sok energiát vesz fel egy játék és valahogy nem tud annyit kapni a töltéstől? lehet, hogy töltő csere?

Volt valakinek ilyen?
Köszi :D :DD :B

m0o0ncalf https://www.youtube.com/watch?v=T9BD3JS2DRI

(#19608) Pyttawrx válasza espeke (#19607) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Gyári töltó? Mekkora töltő kell neki? És milyen van most? Esetleg elfáradt a töltő. Ki kellene másik gyárival próbálni.

(#19609) espeke válasza Pyttawrx (#19608) üzenetére


espeke
tag

Szia. Gyári töltő. Másik nincs kéznél, gondoltam, amíg kizárható, hogy a töltő sz@r, nem veszek újat. 4-5e forint egyébként. Ez az:
https://imgur.com/a/zjb7cqg

Update: most fél oráig is töltette/adta az áramot játék közben, de végül megint leállt :/ :)
Különben írtam volna, hogy megoldást jelentette a power gomb legalább 40 mp-ig + battery reset pin megbökése tűvel a gép hátulján 40mp-ig :) Utána lett jó, de ..mégse :)

[ Szerkesztve ]

m0o0ncalf https://www.youtube.com/watch?v=T9BD3JS2DRI

(#19610) Pyttawrx válasza espeke (#19609) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szerintem 65w kell neki. A laptop aljára mi van írva?

(#19611) espeke válasza Pyttawrx (#19610) üzenetére


espeke
tag

Hogy érted? Minek kéne 65w-nek lennie? Ez a gyári töltője :)
Az alján ez van DC rating 19-valami- 3,42A (3,42A)
Más akksival kapcsolatban nincsen.
Olyan nyár óta jelentkezik a hiba 3,5 év után.

Ezeket találtam hozzá az emagon: https://www.emag.hu/acer-19v-1-58a-30w-laptop-adapter-cent-ac-19-342-5517/pd/D84BF0BBM/ (ránézésre ilyen van most hozzá)
és
https://www.emag.hu/acer-19v-3-42a-65w-laptop-adapter-cent-ac-19-342-5517/pd/D1YHN0BBM/ (ez viszont bitang drága!)

közben leesett mire mondtad a 65w-.t

Ui.: van itthon egy ilyen töltőm. Nem mertem rákötni, mert erősebb, mint, ami eddig volt neki.

[ Szerkesztve ]

m0o0ncalf https://www.youtube.com/watch?v=T9BD3JS2DRI

(#19612) Pyttawrx válasza espeke (#19611) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Az lesz a töltője. :) keveseltem a 45w- ot. :)
Az amper lehet nagyobb, kisebb nem, a volt az nem változhat. Az 19V és. Tehát most kisebb töltővel volt használva 65 helyett 45w.
Ez van az alján is 19v 3,42A = 65w

[ Szerkesztve ]

(#19613) espeke válasza Pyttawrx (#19612) üzenetére


espeke
tag

Hat :) Érdekes. A tölti (a 45w-s), amit használok volt hozzá gyárilag - hacsak fél éve egy boltban, ahová leadtam, nem keverték össze. A második töltő anyámé, nekik régebbi, acer aspire 3 gépe van. Szóval, ha az alján az van, amit írtam dc rating címen, akkor édesanyám töltője elvileg nem nyírja ki ? :)

m0o0ncalf https://www.youtube.com/watch?v=T9BD3JS2DRI

(#19614) Pyttawrx válasza espeke (#19613) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Pontosan, az egy gyári töltő 65W-os, az kell neki

(#19615) st3v3np3t3r válasza espeke (#19609) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Ez a 2,3A-es karcsú neki, [link] elvileg 3,4A-es kell neki.

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#19616) st3v3np3t3r válasza espeke (#19611) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

ha erősebb az nem baj. Gyengébb ne legyen mint ami a laptopra rá van írva

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#19617) z0d1@Ku$ válasza st3v3np3t3r (#19616) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Sziasztok!

Esetleg tudtok valakit/szervizt ajánlani Pesten (11. kerület lenne a legjobb), aki notebook töltőcsatlakozóját cserélni tudná? Forrasztva van, Samsung gép. A gép jelenleg csak akkor tölt, ha benyomom erővel a töltőt és a töltő biztosan jó! Köszi!

(#19618) Phery


Phery
csendes tag

Sziasztok!!

A segítségemet szeretném kérni! biztos ti is belefuttatok már a melegedés problémába, egy lenovo T510 es gépem van, már elég régi vas, de alapfeladatokra még mindig kiszolgál, viszont veszett módon melegszik. a tisztítás, pasztázás már semmit nem ér, régebben még megoldotta a problémát, de már ez sajnos kevés. laptophűtőt a dokkoló miatt nem tudok alá tenni. a legjobb valami univerzális és erős laptop proci&vga hűtő lenne, de ilyet nem nagyon találtam, a hely nem lenne akadály mert a felső burkolat már le van véve a melegedés miatt :D :R

[ Szerkesztve ]

(#19619) Vikus


Vikus
tag

Sziasztok!
Egy komolyabb problémával fordulok hozzátok, mivel külföldi oldalakon sok hasonló hibát olvastam, de még eddig sehol nem találtam rá lényegében megoldást, ezért úgy gondoltam utolsó mencsvárként írok ide is.
Kicsit hosszú lesz a leírás sorry.
Lényegében a következőről lenne szó:
Van egy 15.6-os Samsung NP700Z5C-S01HU típusú notim. Még valamikor 2016 felé vettem.
Először win 8 volt rajta. Leszedtem, majd win 8.1 tiszta telepítés. Elég sokáig ez volt a gépemen, nem volt vele semmi gond. A gond igazából akkor jött, mikor elkezdtem agyalni rajta, hogy rakok rá egy win 10-et, mert egyre több progi igényelte. Na mivel annyira nem voltam a toppon a 10-es telepítésével kapcsolatban, ezért elég sokfelé, sok fajta leírást nézegettem, nagyon elképzelhető, hogy átállítottam valamit úgy a biosban, hogy azóta megszűnt "létezni".
Mivel utoljára elég szenvedősre sikerült a telepítés, így a következő probléma lépett fel:
A gépben volt 1 terrás merevlemez + 1 16Gb SSD gyorsító. Valamiért nem sikerült feltennem sehogy mikor a partíciókat osztottam. Csak úgy ment, hogy legyalultam mindent, mind az 1 terrásat és a 16 Gb-t is. (amin gondolom volt neki a recovery win gyárilag... gondolom...)
így felment a win, működik, semmi gond. Azzal a lényeges különbséggel, hogy alap esetben gép bekapcsolásnál bejön a samsung logo, majd hirtelen kikapcsol a gép. Utána megint bekapcsol, és kiírja, hogy: „All boot options are tried. Press <F4> key to recover with factory image using Recovery or any other keys for next boot loop iteration.”
Mivel volt bootolható Win 8.1 telepítőm, gondoltam rádugom, gép bekapcs, majd előjön, hogy nyomj egy gombot a pendrive-ról való bootolásról. Ezt szépen megvártam míg kihagyja, és láss csodát, elindult a windows. Szóval, biost nem látom, gép csak akkor tölti be a windowst, ha rádugom a pendriveot. De csak addig kell beraknom, amíg bekapcsolom.
(nyilván előző telepítésnél átállítottam a boot sorrendet biosban, és azért)
Egy darabig nem is akartam foglalkozni a dologgal, próbáltam keresgélni, hogyan tudnám a biost visszahozni. Gondoltam frissítem a gyári windowsos programjával. Elvileg sikerült is. Gyárilag 1x volt csak support a frissítésre. Semmi változás. Aida mutatta, hogy melyik verzió van. Nem csak a gyári samsungos progi. Nyomkodtam itt bőszen az F2-őt. meg F (mindegyiket). Amúgy az F2-vel hoznám elő a biost. De semmi. Már elég sok dolgot próbáltam. 0 változás. Már csak arra tudtam gondolni, hogy teljesen leszedem a CMOS elemet, hátha azzal valahogy resetelődik, és visszakapom a régit, vagy, hogy lássam egyáltalán. Egy darabig nem is érdekelt, és időm se volt ezzel foglalkozni, leginkább viszont szétszedni nem akartam a gépemet, mert annyira össze van rakva, hogy féltem, hogy megsértem, vagy összekaristolom a szétszedésnél. Viszont nagynehezen rászántam magam. Vettem bele egy SSD-t is. kipucoltam egyúttal a gép belsejét, újrapasztáztam a procit. Elem leszed. Semmi. Akksi, elem leszed. Semmi. Már az is megszűnt, hogyha rárakom a pendrive-ot bootolna róla. Ha az F2 vagy F4 vagy F8 esetleg még az F10-el próbálkozok, bejön egy „boot menü”. 4 opcióval: Windows boot manager, HDD, Sata CD, és USB. Bármelyiket választom nem csinál semmit. Ebből viszont látom, hogy a berakott SSD-t felismeri, mert kiírja. A DVD-t hanyagolnám, mert azt hiszem az bedöglött már régen, és nincs is lemezem. USB-ről nem bootol. Integrálva van 4 Gb memórai. 4-el még bővítettem anno, mert csak 1 slot van. Konkrétan cseréltem vadi új RAM-ot is, felváltva néztem. Ha a CMOS elem merült volna le, akkor jelezte volna. Vagy ha hálózatra rakom, úgyis kap áramot, szóval az se lehet, hogy nem tartana meg valami beállítást. Találtam youtube-on is egy videót, gondoltam talán még lehet ez is opció valahogy, hogy full reset legyen a biosnál:

[link]

Megnéztem a gépemet és egy hasonló „reset” felirattal nekem is van ilyesmi, bár még nem mertem itt mókányolni, mert eleve nem is tudom, hogy a kisebb vagy a nagyobbat kellene használnom, a kivehető memória modul alatt van ez is:
[link]
A reset felirat alatt gondoltam lehet az.
Tudtok nekem valamilyen szinten segíteni, mit lehetne tennem? És pls.! Ne olyat, hogy szar a samsung, meg dobjam ki, mert azzal nem jutok előrébb.. :U :U :U
Köszönöm a segítő szándékot! Ha kérdés van még vagy ötlet, itt leszek! :R

(#19620) gregory91 válasza Vikus (#19619) üzenetére


gregory91
senior tag

Iktasd ki a meghajtókat a gépből a pendrive-ot meg dugd a USB 2.0-sba.Ha elindul a telepítő akkor tedd bele az SDD-t és próbáld újra bootolni a pendrive-ról.De ha visszateszed a régi ssd/hdd-t és bekapcsolás után megnyomod hosszan a kikapcs gombot(vagy ha rendesen elindul a windows akkor kapcsold ki belőle a gyorsindítást) akkor "visszakapod" a BIOS-t.
A ok egyszerű: egyfajta a "hipernálást" kapsz ilyenkor ebből kifolyólag olyan mintha hipernált állapotból jönnél vissza,(vajon mitől lehet gyors a indulás?),ha áramtalanítasz vagy (inkább) hosszan nyomva kikapcsolod akkor ez eltűnik és tulajdonképpen 0-ról kezdted az egészet.Fura módon így "vissza is kapod a géped".Hasonlót már tapasztaltam már egyik haver gépén, pontosan ugyanígy.

[ Szerkesztve ]

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#19621) gregory91 válasza gregory91 (#19620) üzenetére


gregory91
senior tag

"Iktasd ki a meghajtókat a gépből"
Mondjuk BIOS-osan érteném ha sikerül(kikapcsolni/letiltani).

[ Szerkesztve ]

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#19622) Vikus válasza gregory91 (#19621) üzenetére


Vikus
tag

Szia! Köszi a segítő szándékot. Sajnos nem jött be. Próbáltam visszarakni a volt vinyót. Eljátszani a procedúrát. Semmi. Leszedtem fizikailag is. Nem indul a boot, pedig próbáltam több pendrive-al is. Usb 3-as, 2-es, ugyanígy felváltva a slotokból is 3-as -2-es. Mármint régi és újakkal is. Próbáltam a bekapcsolós gombos témát is. Semmi nem történt, azon kívül, hogy kikapcsolt. :U

(#19623) tserrof77 válasza Vikus (#19622) üzenetére


tserrof77
senior tag

A meghajtók eltávolítása után, ha be tudsz lépni a BIOS-ba, ki kellene kapcsolni a Secure Boot-ot. A pendrive-ról való indítás így se garantált, kérdés, a pendrive-os telepítőid Legacy (MBR) vagy UEFI (GPT) formátumúak. A Boot Mode állítgatásával van esély, hogy megeszi valahogy.

Én is sokat szívok Samu notik telepítésével, rendszeresen inkább lemezről telepítem őket, mert azt hajlandó megenni (esetedben, ha jól olvastam, ez a verzió kilőve)

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#19624) Vikus válasza tserrof77 (#19623) üzenetére


Vikus
tag

Pendrive-al nem lenne gond, mióta megvan a gép azzal telepítek. Itt alapvetőleg a BIOS-ba való belépés ami nem megy a jó életbe se.. :U :O

(#19625) gregory91 válasza Vikus (#19622) üzenetére


gregory91
senior tag

Gondolom úgy csináltad hogy bekapcsolás után rögtön kikapcsoltad.

Tehetsz egy probát ESC vagy Del gombbal is,hátha.

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#19626) #72688384


#72688384
törölt tag

hello
adott egy lenovo thinkpad t430 ami le lett öntve sörrel. billentyüzet közepére kb a H és J betük környékén. a gazdája egyből kikapcsolta és fejtetőre állitotta, várt vele egy napot aztán utána be tudta kapcsolni müködött is aztán másnap már nem tudta bekapcsolni. bekapcsolás után megjelenik a lenovo logo majd kikapcsol a gép.

miután hozzám került természetesen darabokra szedtem, elkezdtem keresni a sört az alaplapon, nem találtam sehol, egy cseppet sem. a billentyüzet ragad mint az állat, illetve a billentyüzet alatti müanyag lemezen volt nagyrésze. ezt lepucoltam iso alkohollal, az alaplapot pedig nagyjából áttöröltem alkoholos fülpiszkálóval azokon a helyeken ahol poros volt (sör nem volta rajta seholva). majd utána a biztonság kedvvért odaraktam a páraelszivó fölé egy jó 5 órára hadd száradjon ha mégis lenne benne valahol folyadék.

a billentyüzet valszeg kuka, megpróbáltam beáztatni iso alkoholba egy pár órára majd kiszáritani de nem segitett semmit, ugyanúgy ugyanazt a hibát produkálja.

na de a lényeg most jön, mivel ezeken a lenovokon a bekapcsológomb az a billentyüzeten van igy csak akkor lehet billentyüzet nélkül inditani ha kivesszük a cmos elemet és olyankor amint áramot kap az alaplap egyből elinditja magát.
igy billentyüzet nélkül teljesen jól indul a gép, a windows is betölt minden fasza.

amint visszarakom a billentyüzetet bekapcsolás utána egyből ki is kapcsol.

kerestem hardveraprón egy pasast akinek volt egy kompatibilis billentyüzete, elmentem érte, találkozáskor kipróbálva indult a gép, windows is elkezdett tölteni szóval elhoztam.
itthon összeraktam majd szembesültem azzal a problémával hogy sok billentyü nem müködik, illetve pár billentyünél hangot ad a laptop. (lenyomod az S-t és beep-pen egyet).
nyilván visszavittem h ez nem jó, vissza is kaptam a pénzt.

most találtam egy másik formát akinek van ilyen billentyüzete, elhoztam, itthon rákötöm, elindul a gép, elkezdtem próbálgatni a gombokat jegyzettömben felülről haladva és minden müködik, egészen addig amig elérek a V-ig, és onnantól ha lenyomom a V-t akkor VB-t ir, ha lenyomom a B-t akkor BN-t ir, ha lenyomom az N-t akkor NM-et ir igy tovább.
ctrl nem müködik, úgyhogy fogtam kikapcsoltam, a helyérepattintottam a billentyüzetet (hátha valami hozzáért valamihez és azért) majd bekapcsoltam.
és itt jön ugyanaz a dolog mint a leöntött billentyüzetnél, bekapcsol a gép, lenovo logo aztán ki is kapcsol.

elkeseredésemben visszaraktam a leöntött billentyüzetet és bekapcsógomb megnyomása után egyből le is húztam a lapról és úgy nem kikapcsol hanem elindul a windows rendesen.
windowsban nyitottam egy jegyzettömböt és rádugtam a leöntött billentyüzetet és azonnal kiirta a windows h "leállitás" és ki is kapcsolt. utána ha bekapcsolom ugyanúgy lenovo logo és kikapcsol.

mindebből arra következtetek hogy be van ragadva a power gomb vagy folyamatosan a bekapcsoló gomb jelét küldi a lapnak a leöntött és ezért inditás után egyből ki is kapcsolja hiszen "azt nyomom neki".

a másik billentyüzetnél ha bekapcsolom és lenovolog majd kikapcsolás után hiába nyomom a bekapcsolást nem történik semmi egészen addig amig ki nem húzom a konnektorból a laptopot, utána ugyanúgy bekapcsol, logo aztán ki.

van ötletetek hogy mi lehet a gond?

(#19627) gregory91 válasza #72688384 (#19626) üzenetére


gregory91
senior tag

Valahol a kommentednél lesz a megoldás:
"mindebből arra következtetek hogy be van ragadva a power gomb vagy folyamatosan a bekapcsoló gomb jelét küldi a lapnak a leöntött és ezért inditás után egyből ki is kapcsolja hiszen "azt nyomom neki".
Na DE:
A klaviatúra még mindig ragad?
A csatlakozók is tisztítva lettek?

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#19628) Vikus válasza gregory91 (#19625) üzenetére


Vikus
tag

Nyomkodtam én mindent. Ha bekapcsolom, logo, majd hirtelen ki is kapcsol, bekapcsol magától és jön a recovery-s üzi. Próbáltam bekapcs, egyből hosszan megint. Semmi. Próbáltam gombokkal is kombókat. ESC és DEL sem reagál. Próbáltam egy sima mbr-es win 10-es pent. Arra semmi reakció. Gpt-set is. Itt már legalább kiírt valamit. Secure boot, acces denided, failed partíció és egy OK gomb.

(#19629) #72688384 válasza gregory91 (#19627) üzenetére


#72688384
törölt tag

azt a keyboardot nem lehet szétszedni rendesen, vagyis biztos szét lehet de összerakni már kevésbé igy a kérdésedre nem a válasz.

(#19630) ricsi081


ricsi081
tag

Sziasztok!

Adott egy Dell Inspiron 3537 az alábbi hibajelenséggel:
-kb két hete egyszer csak nem kapcsolt be, mindössze az első visszajelző led világított (kvázi áramot kapott)
-előtte nap az órát szinkronizálnom kellett, és ugyan az alaplapi elem lemerülése ellenére szerintem be kéne kapcsoljon, ennek a cseréjével kezdtem, hiszen már 8 éves gépről beszélünk (plusz ha már szétszedtem takarítottam, pasztáztam)
-ezután be is kapcsolt elsőre, én hülye örültem neki
-azóta kb minden nap várni kell véletlenszerűen 5-60 percet, addig csak az első led világít. Majd ezután kapok egy PXE-E61 hibaüzenetet, és 2-3 reboot után mintha mi sem történt volna minden működik megfelelően, kivéve, hogy az órát mindig újra kell szinkronizálni

-windows újratelepítés megtörtént
-bios és dell diagnosztika szerint is minden rendben
-hard disk sentinel szerint a HDD 100%-os (ebben mondjuk kételkedem 8 év után, nem tudom mennyire megbízható a próbaverzió)

Bárkinek bármi ötlete?
Akár egy kósza gondolatnak is örülnék ami mentén el tudok indulni, mert már kezd az őrületbe kergetni.

(#19631) Pyttawrx válasza ricsi081 (#19630) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. ha kiveszed a háttértárat, akkor indul rendesen (nyilván biosig), ad képet?

(#19632) Offroll


Offroll
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy Lenovo G505s gép, aminél a következő jelenség jött elő minden előzmény nélkül: magától némítja a hangszórót. Gyakorlatilag a tálcán lévő ikonon látom, hogy ki-be kapcsolgat (mute mód), ha rájön az 5 perc.
A jelentkező hiba nem állandó, de semmi törvényszerűség sem tudtam felfedezni.
Win7 újrahúzva, hangkártya legújabb driverrel és korábbi driverrel is próbálva, nem oldja meg. Gomb(ok) nincsenek beragadva.

Köszönöm a segítséget!

(#19633) #72688384 válasza Offroll (#19632) üzenetére


#72688384
törölt tag

húzd le a billentyüzetet bekapcsolás után aztán úgy használd egy pár órán keresztül és nézd meg h abban az esetben is előjön-e a hiba. ha nem akkor a billentyüzet lesz a gond.

(#19634) Pyttawrx válasza Offroll (#19632) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Esetleg teszteld Live linux alatt is

(#19635) #72688384 válasza ricsi081 (#19630) üzenetére


#72688384
törölt tag

nem érte bármi fizikai behatás?

hasonló jelenség nekem régen egy fujitsu laptoppal volt aminél volt egy hajszálrepedés valahol az alaplapon és csak akkor látta a vinyót ha egy jó 30-40 percet bekapcsolva hagytam majd utána újrainditottam. gondolom az idő alatt felmelegedett annyira a rendszer h összeért az áramkör.

(#19636) tserrof77 válasza Offroll (#19632) üzenetére


tserrof77
senior tag

Ha dugsz rá külső hangszórót/fülest, akkor is csinálja?

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#19637) gregory91 válasza ricsi081 (#19630) üzenetére


gregory91
senior tag

Úgytűnik kábel vagy hdd/sdd csere lesz belőle.Mikor sikerül elindítani egy HDSentinel erőssen javallott.

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#19638) Offroll válasza tserrof77 (#19636) üzenetére


Offroll
csendes tag

igen, akkor is dobálja.

(#19639) Offroll válasza #72688384 (#19633) üzenetére


Offroll
csendes tag

ok, tesztelem akkor hamarosan ilyen irányból.

(#19640) ricsi081 válasza Pyttawrx (#19631) üzenetére


ricsi081
tag

Köszönöm, ezt legközelebb mindenképp kipróbálom ha előjön a hiba, ugyanis mióta beírtam ide, azóta 2-3x mindenféle hibajelenség nélkül indult... :))

@jasso, @gregory91: Nektek is köszönöm a választ/segítséget, különösebb fizikai behatás, leejtés nem érte, de ilyen áramkör jellegű problémán nem csodálkoznék ennyi üzemóra után.

(#19641) realpopek


realpopek
tag

Sziasztok,
Az alany egy Lenovo miix 320, Win10 volt rajta, így vettem, szerettem volna egy tiszta lelepítést ezért legyalultam az emmc-t. Pendrive-ról elindítottam a telepítést, fájlok másolása-frissítés eddig rendben amikor a befejezéshez ér kiírja, hogy:"a windows nem tudta frissíteni a számítógép rendszerindító konfigurációját. a telepítés nem folytatható". Minden neten található megoldást próbáltam, de nem jutok előrébb. Az Umbutu probléma nélkül felmegy, most is arról írok. Azért a Windows jobb lenne, esetleg ha tudnátok segíteni azt megköszönném.

,, Kis munkát kis ívben,nagy munkát nagy ívben kell elkerülni. ''

(#19642) gregory91 válasza realpopek (#19641) üzenetére


gregory91
senior tag

BIOS/UEFI-ben a secure boot mode engedélyezve?

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#19643) realpopek válasza gregory91 (#19642) üzenetére


realpopek
tag

Szia,
Igen, próbáltam ki és bekapcsolva is.

,, Kis munkát kis ívben,nagy munkát nagy ívben kell elkerülni. ''

(#19644) Pyttawrx válasza realpopek (#19641) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia, szedj le friss iso-t, és csináld meg a pendrive-ot (telepítőt) újra.

(#19645) realpopek válasza Pyttawrx (#19644) üzenetére


realpopek
tag

Szia, próbáltam a legfrissebbel is, régebbivel is, DVD-ről is :W

,, Kis munkát kis ívben,nagy munkát nagy ívben kell elkerülni. ''

(#19646) Pyttawrx válasza realpopek (#19645) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Legacy, secure boot off? Pendrive pedig mbr?

(#19647) realpopek válasza Pyttawrx (#19646) üzenetére


realpopek
tag

ezen a gépen nem lehet legacy bootot állítani, nincs ilyen opció a biosban.A secure boot kikapcsolva és bekapcsolva is volt már, nem befolyásolt semmit. A pendrive-ot rufussal csináltam, ott pedig csak a gpt-t engedte választani.

,, Kis munkát kis ívben,nagy munkát nagy ívben kell elkerülni. ''

(#19648) gregory91 válasza realpopek (#19641) üzenetére


gregory91
senior tag

Ne használj rufust,inkább csomagold ki egyszerűen a iso-t.

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#19649) VÁMpír


VÁMpír
aktív tag

sziasztok,

ismer valaki olyan budapesti szervízt, ahol meg lehet várni a a laptop tisztítását?

egyáltalán, nagyjából mennyi időt vesz igénybe maga a folyamat?
a legtöbb helyen az "expressz"-t is úgy vállalják, h 24 órán belül.

csak megelőzés jelleggel menne a dolog, hibája nincs a gépnek (HP).

[ Szerkesztve ]

(#19650) st3v3np3t3r válasza VÁMpír (#19649) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Szia. Szerintem a szervizek 99%-a így vállalja

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.