Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#19651) tsiga18


tsiga18
tag

Sziasztok,

A háztartásban egy Lenovo B590 laptop kijelzője betört. Ha jól láttam, akkor Lenovo G580-ból átrakható bele a kijelző (van alaplaphibás G580 itthon amiből átraknám). Méret és felbontás ugyanaz, a csatlakozó is ha minden igaz.
Szerintetek is kompatibilis a 2 típus kijelzője egymással? Ebay-en sok "Top rated seller" árul úgy kijelzőt, hogy mindkét típussal kompatibilis.

(#19652) Pyttawrx válasza tsiga18 (#19651) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Mi a két lcd típusa. azt írd be

(#19653) tsiga18 válasza Pyttawrx (#19652) üzenetére


tsiga18
tag

Ez akkor làtszódna, ha màr szét lennének szedve a gépek és valahol a kijelzőn vannak felirva?

(#19654) Pyttawrx válasza tsiga18 (#19653) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Igen.
De elvileg a b590:
matt 15.6" HD (1366x768) LED laptop kijelző (csatlakozó: 40 pin - bal), a g580 pedig:
matt 15.6" HD (1366x768) LED laptop kijelző (csatlakozó: 40 pin - bal), tehát egyezniük kell. :)

[ Szerkesztve ]

(#19655) tsiga18 válasza Pyttawrx (#19654) üzenetére


tsiga18
tag

Szombatra van betervezve a csere, abban reménykedek hogy megegyeznek teljesen. A felbontàs, csatlakozó ugyanaz (mondjuk a csatlakozó helyét nem tudom a kijelző panelen hogy egyezik-e), kb. egyidős amúgy a két gép

(#19656) #72688384


#72688384
törölt tag

lenovo t430-hoz van valakinek MÜKÖDŐ billentyüzete esetleg?

(#19657) Pyttawrx válasza tsiga18 (#19655) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Írtam, hogy mindkettő balos. :)

(#19658) Vikus válasza gregory91 (#19627) üzenetére


Vikus
tag

*UPDATE*
Kis friss infó. Leírom nagyjából hátha esetleg majd valakinek segít.

Szóval sikerült megoldani a gondomat, bár nem kis utánajárás volt a témában.

Alap esetben ugye nem tudtam belépni a BIOS-ba, sehogy, semmire nem reagált a gép, ki-bekapcsolt. És a jó életbe nem tudtam egy PENDRIVE-ról se behozni semmit.

A helyzet az volt, hogy sajnos a drágalátos gyártó vagy nem tesztelte, vagy valamit nagyon elb*szott a gyári frissített bios-al. Mert a gyári progival lett frissítve, és onnantól "eltűnt" a bios. A legújabb verziónál. Sajnos nem csak nekem volt ez gond, szóval nem egyedi eset. Konkrétan "téglásította" a gépet így az egész. Beraktam egy LINUX Mint-et, azzal kapásból behozta a rendszert, minden frankón ment. De ugye a linux az nem egy egyszerű eset annak, aki világ életében csak windows-al dolgozott, szóval hál' Istennek volt windows-os verzióban is olyan, amivel tudtam segíteni a dolgon. Ez volt a "Hiren's BootCD PE" egy win 10, ami nem telepíti magát, hanem PENDRIVE-ról bootol be és onnan fut. Lényegében az volt a fontos, hogy eljussak egy CMD-ig, ahol már tudok "játszani". Linux-al is lehet, csak ott sajnos még jópár add-on kell leszedni, hogy win exe-k is menjenek. Visszatérve. Régebbi BIOS-t leszedtem jópárat. Lényegében próbáltam az utolsó frissített előtti valamelyiket. Mivel nem engedi telepíteni csak úgy, ezért ki kellett nyerni a telepítő fájlból magát a bios rom-ot valamint a flash-elő progit. Majd CMD-be indítva, patch-elni. Nagy nehezen sikerült visszaraknom egy előző verziót. Így szerencsére a BIOS-ba pillanatok alatt be is tudtam lépni egy restart után. Még mondjuk nem próbáltam, és még nem is találtam meg pontosan melyik az a bios verzió, de valamelyik nem támogatja a 4GB-nál nagyobb méretű RAM-okat. van 4 dedikált, meg bővíthetőbe 1 slot, amibe szintén 4 van. Ezt mondjuk szeretném 8-asra cserélni. Majd lesz valahonnan kölcsönbe, akkor kipróbálom. Valaki írta, hogy hiába rakott bele régebbi verzióba 8-ast, 4-et ismert fel csak neki.
Visszatérve. Bios OK. Win 10 boot pendrive-ról és már fent is a rendszer. Úgy hogy "újra van" gépem. :D Nagy nehézségek árán.

Már csak azt kell valahogy kijátszanom, hogy a win 8 kompatibilis spéci progi, ami kezeli az "FN"-es billentyűket (hangerő, fényerő..stb) működjön valahogy. Mert nem engedi.. De ezt majd lehet SAMSUNG-os noti topikban kérdezem.
Még van egy olyan, hogy van 1-2 driver amit nem sikerült Win 10-nek felismerni. Tud esetleg valaki olyan progit, amivel fel lehet ismertetni, és telepíti is a megfelelő driver-eket?

Egyébként köszi mindenkinek és neked is, aki egy hangyányit is foglalkozott a problémámmal.! :R

(#19659) tsiga18 válasza tsiga18 (#19655) üzenetére


tsiga18
tag

Ma megcsinàltam a kijelző cserét, tökéletesen passzol és működik minden

Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#19660) duckload


duckload
tag

Sziasztok!
Húgomnak 2017 es MacBook Air van!Mitől lehet az, hogy ha teljes képernyőn néz netflixet vagy yt-ot villog a kép? A színek és a fényerő ugrál amikor feljön a felirat! Ha nem full screen megy akkor semmi baja!
Kijelző beállításoknál fényerő nem automatikus, szín alap színes LCD!
Van erre valami megoldás? :R

"Gyöztél felettem, mert az végzetem, hogy harcaimban bukjam szüntelen, de új erővel felkeljek megint."

(#19661) Pyttawrx válasza tsiga18 (#19659) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szupi, :C ügyes.

(#19662) tsiga18 válasza Pyttawrx (#19661) üzenetére


tsiga18
tag

Köszönöm :)

Igyekszem megoldani amit lehet itthon (CPU csere, ram, SSD, pasztàzàs), szerintem jelentősen sikerült kitolnom az élettartamàt ezeknek a gépeknek (2012 körüli beszerzések)

Valahogy nincs kedvünk gépparkot cserélni a mostani àrakon

(#19663) CyberJedi


CyberJedi
tag

TANÁCSKÉRÉS: tudtok ajánlani olyan notebook-szerelőt vagy szervízt, aki(k) professzionálisak és akár alaplapot is tudnak diagnosztizálni és javítani? Arra gondolok, hogy könnyú azzal eldobni egy laptopot, hogy "alaplaphibás" és kész, de közben látom azokat a youtube videókat, ahol sikerrel lokalizálják a hibát (amikor lehet), pl. a hibás ellenállást, csatlakozót, cserélik és életrekeltik a laptopot. Nem 1 konkrét esethez kellene, hanem sok laptoppal keresnek meg, hogy nem működik, nem indul (rendszergazda vagyok) és ami nem szoftveres vagy egyszerű hiba, ott elkélne segítség. Nagy szervízekbe a rémtörténetek miatt nem merem beadatni őket.
Légyszi ne véleményeket írjatok a kérdésről, hanem ha VAN ilyen ismerősötök/szervízetek, akkor az elérhetőségüket, akár priviben.
Előre is köszi!

(Vajon mi ez?) ''Gaff had been there... and let her live. '4 years' - he figured. He was wrong. Tyrell had told me Rachael was special. No termination date. I didn't know how long we'd have together. Who does?...''

(#19664) Pyttawrx válasza CyberJedi (#19663) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Pü ment

(#19665) g.peter23


g.peter23
tag

Sziasztok!

Mitől ciripel a notebook üresjáratban?

Ha Teljesítménycentrikus üzemmódban van, és nincs használva semmi (üresjárat) nekiáll ciripelni.

Hangfelvételt csináltam, pár másodpercenként oda vissza kapcsolgatom a Teljesítménycentrikus-Kiegyensúlyozott módot. [link]

A RAM-ra gyanakszom, most kapott új m.2 ssd-t, de a hang maradt.
Próbáltam hallgatni, de nem nagyon azonosítható.

Bónusz kérdés:
4gb-os RAM modul van benne, de 8gb van összesen, lehet a másik 4gb integrálva? [kép]

Aspire A317-51G [link]

Köszi

(#19666) mihi12345


mihi12345
csendes tag

Sziasztok!
HP 6560b a bisoban a beégetett számok eltütek, illetve valamilyen zagyvaság van benne.
Lehet ezt valahogy orvosolni?
Előre is köszönöm a segítséget.

Misi

[ Szerkesztve ]

üdv. Misi 06203364096 hajdu.mihaly.80@gmail.com

(#19667) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Sziasztok!

Adott egy Fujitsu Lifebook S752 notebook.

Javításra hozták hozzám, egyszer már volt egy alaplapcsere, több mint 1 éve, gondtalanul üzemelt.

Most a jelenség, hogy nem kapcsol be. Memória-SSD kiszedve, hátha esetleg valami ilyen jellegű a gondja.

Töltés világít, bekapcsológombra nem reagál.

Van-e ötlet, hogy merre induljak vele el, mert számomra hihetetlen lenne a másodszori alaplaphiba.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#19668) Pyttawrx válasza Graphics (#19667) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Pedig előfordulhat, főleg ha javított lapot tettél bele.
akksi nélkül próbáltad? Bill nélkül stb stb :)
egy probook 4515s-t keltettem életre, bár ott reagált a power gombra de nem adott képet a bios elem megfordítás segített.. It nem hiszem, csak leírtam.

[ Szerkesztve ]

(#19669) Graphics válasza Pyttawrx (#19668) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Bontott gépből jött az alaplap, az előző az nem is világított, mármint a töltést se vette.

Hát kutatom, de nincs más ötletem.

Billentyűzet jó ötlet. Azt meg lekapom

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#19670) Graphics válasza Pyttawrx (#19668) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Szétkaptam, összeraktam, lehet a 2nd aksi szarakodik, de most üzemel szépen, tesztelem :D :R

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#19671) Pyttawrx válasza Graphics (#19670) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

szupi, grat. :C

(#19672) Ry0K3N


Ry0K3N
senior tag

Sziasztok a helyzet a következő. Adott egy Acer aspire e1-522-45004g50mnkk laptop amin szeretném kideríteni miért 2GB ramot lát mind a rendszer és mind a BIOS és abból miért csak 1.45 gigát tud csak használni. Tudtommal ezt a típust csakis 4gb-al hozták forgalomba. Csináltam képet a benne lévő ramról: [kép]
Ez most 2gb vagy 4gb-os modul a szériaszám alapján?
Mert akkor 1. volt benne egy másik amit kiloptak. 2. beszart a ram.

"Doom fans are not like Disney fans. If doom fans don't like what you have done they burn your house down."

(#19673) Tim82 válasza Ry0K3N (#19672) üzenetére


Tim82
nagyúr

Egyrészt ez egy Kingston 2GB-os modulnak tűnik a matricán lévő azonosító alapján, másrészt ott van a meglévő modul alatt a másik RAM foglalat, üresen.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#19674) Ry0K3N válasza Tim82 (#19673) üzenetére


Ry0K3N
senior tag

Igen feltűnt nekem is ezért kérdezek itt olyat aki biztos tudja.

"Doom fans are not like Disney fans. If doom fans don't like what you have done they burn your house down."

(#19675) Pyttawrx válasza Ry0K3N (#19672) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Papíron 2gb van, de vedd már ki és nézzük a másik oldalt is :). A lopást mire alapozod? Volt szervizbe?

(#19676) Ry0K3N válasza Pyttawrx (#19675) üzenetére


Ry0K3N
senior tag

Nem az enyém, kaptam hogy lassú csináljak rajta egy win reinstallt. Néztem teardown és több esetben is csak az az 1 ram modul van benne, valószínüleg hibás lesz a ram vagy kontant. Azt akartam elkerülni hogy teljesen szétbontsam de úgy néz ki nem úszom meg. Úgy kell kialakítani ezeket a szarokat is hogy szét kell bontani az egészet ha ki akarsz cseréni valamit. :W

"Doom fans are not like Disney fans. If doom fans don't like what you have done they burn your house down."

(#19677) st3v3np3t3r válasza Ry0K3N (#19672) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Én is 2GB-osnak tippelem a ramot, és valóban, ezt a szériát min.4GB(1x4GB)-al áruljál, vagy árulták. A 2GB/1,45GB azért van, mert a IGP-nek nincs dedikált videómemóriája, ezért a rendszermemóriából van neki kiosztva.

#19676: sok esetben azt csinálják sokan, akik tömegmennyiségben árulnak kézalól innen-onnan összekukázott, majd "megjavított" laptopokat hogy a nagyobb memóriákat kiveszik és tesznek bele kisebbet, a nagyobbat meg jó pénz reményében eladják. Csak annyi ramot raknak bele, hogy a páciens lássa, hogy a gép működik. Boltok nem igen csinálnak ilyet, így kizárásos alapon marad a kéz alóli vétel.

Ebbe a gépbe első körben kellene 2x4GB DDR3L(mindenképp L-es! )meg egy SSD...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#19678) Pyttawrx válasza Ry0K3N (#19676) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Akkor félre értettél.. a ram másik oldalát tedd be ide. Az csak 3 csavar. Rm kipattint és kész. 😀

(#19679) Ry0K3N válasza Pyttawrx (#19678) üzenetére


Ry0K3N
senior tag

Az nem megy anélkül hogy szétbontanám az egészet, a képen láható ramot nem lehet onnan kivenni anélkül hogy szétszedném a burkolatot.

#19677 olyan ram hiba előfordulhat hogy fele elillan?

"Doom fans are not like Disney fans. If doom fans don't like what you have done they burn your house down."

(#19680) st3v3np3t3r válasza Ry0K3N (#19679) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

az őszintét megvalva én még olyan ram hibával nem találkoztam, hogy a 4GB-nak a fele eltűnik...
De ahogy mondták már, a modul 2GB-os lehet...KN2GB0.... De ha kiveszed a ramot és a másik oldaán ott a gyári címke, akkor hamar kiderül, hogy mennyi az annyi

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#19681) Pyttawrx válasza Ry0K3N (#19679) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Hát nem tudom, vagy nem egy moziba ülünk, vagy vmi félremegy. [link] video eleje.

(#19682) Ry0K3N válasza Pyttawrx (#19681) üzenetére


Ry0K3N
senior tag

Szar a minőség de pauzáld le 0:40-nél. A ram látszik hogy ott de abból a slotból nem kivehető anélkül hogy lebontanád alaplapig. Tudom mert most bontottam szét az egészet és ezennel is üzenném az Acernél annak aki megtervezte ezt hogy a jó **** ***** ***** meg!
De a jó hír hogy a modul valóban 2 gigás és a másik 2 gigás modult ami járhatott hozzá valahol kilopta valaki valamerre.

"Doom fans are not like Disney fans. If doom fans don't like what you have done they burn your house down."

(#19683) Pyttawrx válasza Ry0K3N (#19682) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

hijj bakker tényleg, hát igaz aki kitalálta az pukkadjon meg. :) De lopást kizárnám, inkább hibás volt és kidobta. Az igazság az, hogy semmit sem ér már 2gb ram. :)
Ha nincs benne ssd tegyél bele azt, meg 2x4gb ramot és jó lesz. :)

[ Szerkesztve ]

(#19684) Ry0K3N válasza Pyttawrx (#19683) üzenetére


Ry0K3N
senior tag

Ez a terv. De a gazdája még eldönti még mit akar vele. Szerintem 8 már úgymindegy egy ilyen régi gépnek, 4 gigával még én is bőven elnetezek a 10 éves masinámon.

"Doom fans are not like Disney fans. If doom fans don't like what you have done they burn your house down."

(#19685) Pyttawrx válasza Ry0K3N (#19684) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

akkor 2x2gb legyen, mert úgy meglesz a DC (dual channel), a ram és a cpu között. SSD pedig ha nincs még meg, akkor belépő szintű ssd pl wd green 240gb, azért nem 120, mert árban nincs annyi köztük, hogy megérje a kisebb. Persze nagyobbat tehetsz bele, az sosem baj :D

(#19686) st3v3np3t3r válasza Ry0K3N (#19682) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Nem 2x2GB volt hozzá, hanem 1x4GB... ezt anno valaki kicserelte! Nyilván az előző tulaj.

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#19687) rossitibi


rossitibi
tag

Sziasztok!
Van egy Dell Latitude E6410 gép.Core i5 540M 4 Gb ram. A gépet újratelepítettem mert használhatatlan volt. Iszonyat lassú és sajnos ez a telepítés után sem változott.Tudom nem mai gyerek,de az én gépemben szinte ugyanez a proci van ugyanennyi rammal még mindig állja a helyét.Igaz van benne videokártya,de nem hiszem,hogy egy windows betöltésnél vagy egy fájlkezelő megnyitásnál számítana.(a sajátom:Sony Vaio VPCF11M1E. Core i5 520M 4gb ram Nvidia Geforce GT 330M) Mi lehet ezzel a Dell-el? Lehet az hogy nem szoftveres baja van?

(#19688) Kadi Laci válasza rossitibi (#19687) üzenetére


Kadi Laci
tag

Több oka is lehet: poros belső, CPU paszta nem látja el megfelelően a hőátadást, HDD bővítés SSD-re, ha nem az van benne.

Üdv: Laci

(#19689) Pyttawrx válasza rossitibi (#19687) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Első körben ssd, azt mindenképp tegyél bele. Plusz jó ha a 4gb ol 2x2gb és nem 1x4, vagy akkor ha 1x4 akkor tegyél bele még ramot 4gb-ot. Ha lehet igen takarítsd is ki, meg pasztázd, ahogy írák is

(#19690) rossitibi


rossitibi
tag

Köszi a válaszokat! 2gb volt benne,én raktam bele plusz 2-őt,de sajnos semmi javulás nem történt. Az előbb szétszedtem és kiproszívóztam,majd ezt a paszta cserét is kipróbálom.SSD-t nem tennék bele egyenlőre mert anyós használná film nézésre,böngészésre meg viberre.Szerintem ezt ssd nélkül is tudnia kellene,az én gépem is bőven jó erre.Lehet belerakom és az alap probléma ugyanúgy fennáll majd.Nem lehet valami hardver probléma? PL.alaplap? Nekem az is fura hogy a plusz 2 gb ramot észre sem venni rajta.

(#19691) Pyttawrx válasza rossitibi (#19690) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Biztos ssd kell még neki. Még az jutott eszembe, hoy nézd meg hogy az akksi miatt nem-e veszi vissz a teljesítményt. Most volt nálam egy noti rossz akksival, és mindig a leggenygébb teljesítményen volt, és ezért még lassabb volt. De abba is kellett ssd. Hidd el win 10 2x2gb-hoz is kell az ssd anélkül csinálhatsz bármit. Ilyen alap dolgokhoz is kell az ssd.

(#19692) rossitibi válasza Pyttawrx (#19691) üzenetére


rossitibi
tag

Igen tudom hogy ssd gyorsabb,de a sajátomban sincs és mégis gyors.Ezt az aksi dolgot hogy érted, tudom megnézni? 1 éve lett cserélve benne.Teljesítménycentrikuson van.Maga a windows telepítés is egy örökkévalóság volt.Igazából csak annyit szeretnék elérni,hogy ne percekig tartson ha megnyitok valamit

(#19693) Pyttawrx válasza rossitibi (#19692) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Egy hard disk sentinellel nézz rá a hdd-re

(#19694) Nuada herceg


Nuada herceg
őstag

Sziasztok! Anyósomnak van egy régebbi Lenovo laptopja. Nem tudom most hirtelen a típusát. i3 processzor, 5 gb ram, igazából egész tűrhető kis gép, ssd-vel felszerelve.
Olyat csinált most, egyik pillanatról a másikra, hogy nem működik a billentyűzet és a touchpad. Szóval semmi a beviteli részen. Windows 10 oprendszer, boot után pár másodpercig jó, van egér is, meg billentyűzet is, utána semmi. Nem reagál a saját billentyűzetére. Külső egeret, vagy billentyűzetet bedugva minden működik. Szóval a rendszer nem fagy le, csak a saját perifériáira nem reagál. Valakinek van valami tippje? Gondolom valami szoftveres dolog lehet. Nem volt most semmi új telepítve rá. Köszönöm előre is a válaszokat.

Értem a csíziót.

(#19695) Pyttawrx válasza Nuada herceg (#19694) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Esetleg nem volt szervizbe takarításra és nem hajtották rá a szorítókat? Bios friss? Driverek nem frissültek? Esetleg egy live rendszerrel (Pl WinToGo, vagy linux teszteld le.)

(#19696) Nuada herceg válasza Pyttawrx (#19695) üzenetére


Nuada herceg
őstag

Nem volt szervizben mostanában. Én telepítettem a nyáron újra, amikor kapta az ssd-t. Lehet hogy valami driver frissült, azt nem tudom, főleg ha a háttérben történt. Nem tudom mi az a szorító? De mondom boot után pár másodpercig működik, de utána nem. Bár egy újraindításnál még a bios is előjött. Valamit panaszkodott. De én sajnos nyomtam arra, hogy menjen tovább. Lehet el kellett volna olvasni... :U

Értem a csíziót.

(#19697) Pyttawrx válasza Nuada herceg (#19696) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

akor teszteld. :)

(#19698) AshaNoR


AshaNoR
tag

Sziasztok

Nem tudom, hogy melyik a legalkalmasabb topik, hátha ez:

Vásároltam egy új notebookot windows 10-el és az alkalmazások nem frissülnek a microsoft storeból. Mi a teendő?
Alaphelyzetbe állítással próbálkoztam, de sajnos nem segített.
Nem vagyok informatikus, nézzétek el nekem :)
Maga a Storenak az appja nem eltávolítható, így újratelepíteni sem tudom.

Köszönöm :)

Windows topikot közben megtaláltam, oda is feltettem a kérdést.

[ Szerkesztve ]

(#19699) MostaPista


MostaPista
tag

Udv, egy regi notebook tapcsatlakozojaval vannak gondok, ugy tunik, csak akkor erintkezik, ha erosen be van nyomva a csatlakozo. A kornyeken a haz megrepedt, es van egy fel centi hosszu tores is a csatlakozo fele, gyanitom, kapott jo nehany utest korabban.

Ha szetszedem, akkor belul van egy csatlakozo apa, amit lehet kezelni, vagy csak egy fem tuske van beepitve, es akkor talan csak a kabel kivezetese lesz a megoldas?

(#19700) tserrof77 válasza MostaPista (#19699) üzenetére


tserrof77
senior tag

Első körben egy pontos gép típust ha írsz, talán könnyebben segítünk.

Másik. A kérdés, hogy a törés/repedés vagy a kontakthiba volt előbb? Mert láttam vérpistikét úgy feszegetni kontaktos tápcsatit notinál hogy recsegett-ropogott a gép.

Egyik kedvencem az Asus K/X 52/53/54/55 széria. Kis szerencsével a csati javítható (fél-egy évre megoldja) amúgy cserés. Egy időben tízesével rendeltem a csatikat hozzájuk Kínából, annyit javítottam. Lassan újra elkezdhetnének hullani... :C :C

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.