Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#19551) ordas12


ordas12
csendes tag

Sziasztok !
Adott egy régi Lenovo B590 laptop , rendeltem bele egy utángyártott akkut.
Beletettem , de nem tölti , kiírja , hogy nem gyári .
Működésre lehet valahogy bírni , vagy küldjem vissza ?
A válaszokat előre is köszi.

(#19552) wouhn


wouhn
csendes tag

Sziasztok

Ez teljesen egyértelműen, kétséget kizárólag fizikai hatás következtében kialakult csúfság?

Hálásan köszi

(#19553) Pyttawrx válasza wouhn (#19552) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Ránézésre igen, mintha ott hagytak volna vamit lezáráskor, vagy túl erősen lett megfogva, és felhajtva talán. De ez csak így képről tipp. a lényeg amit te is írtál ez fizikai behatás miatt jött létre szvsz is.

[ Szerkesztve ]

(#19554) wouhn válasza Pyttawrx (#19553) üzenetére


wouhn
csendes tag

Köszi. Igazából a dolog a szokásos. Kollégának volt kiadva, ő a világon semmit nem csinált vele, teljesen magától ilyen lett. Nem vagyok szakértő a témában, ezért gondoltam megkérdezem itt, hogy létezhet-e az univerzumban bármi olyan jelenség, aminek következtében ez kialakulhat úgy, hogy nem történik fizikai behatás. Egyébként monitorra dugva természetesen hibátlan képet ad.

(#19555) Pyttawrx válasza wouhn (#19554) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

vagy ami szokásos, hogy a töltőt szűk táskában az lcd felől teszik, és reggeli nyomorban, vagy akár kocsiban rosszul elhelyezve is megtörténik ez. Én (is) mindenkinek elmondom, hogy legalább az aljával tegye a töltő fele.... Meg ugye khajtás vagy egykézzel középen, vagy két kézzel két szélen történjen a zyanérok és alcd terhelés végett, így eloszlik

[ Szerkesztve ]

(#19556) 75kokoko75


75kokoko75
tag

Sziasztok!
Valószínűleg nem pont ide való, de nem találtam jobb helyet hozzá....

Egy barátom bekapott valami zsaroló vírus félét, ami csak a fényképeit egy NPPP nevű fáljba tette, és így nem tudja megnyitni.

Lenne ötletetek, hogy mivel lehetne megnyitni, vagy esetleg melyik fórumon tudnék érdeklődni?

Nagyon köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

Aki hirtelen akar meggazdagodni,nem marad ártatlan (PL 28:20)

(#19557) Pyttawrx válasza 75kokoko75 (#19556) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Ezeknél általában ki kell venni a háttértárat eltenni a fiókba, és megvárni még jön rájuk visszafejtés. De a vírusírtó topikban [link] lehet jobban tudnak segíteni.

(#19558) marco22


marco22
csendes tag

Sziasztok. :R :R
Segítségetek szeretném kérni. Olyan problémával találkoztam, hogy adott egy HP 650 lapos amiben egy intel celeron 1000m proci volt ami kilett cserélve egy i5 3230m procira. Olyan hiba lépett fel, hogy 28-30 perc működés után rendszeresen kikapcsol. Ha 4k videót nézek ha simán üresjáratban van akkor is.
Merre induljak el?
:R :R

(#19559) Tim82 válasza marco22 (#19558) üzenetére


Tim82
nagyúr

Arra, hogy HM70 a chipset valószínűleg a notidban, amibe az Intel az ő bölcsességében így oldotta meg, hogy ne működjön a hivatalosan nem támogatott procikkal. (Ami szerintem nagy genyóság volt a részükről, de nincsen rá megoldás, nem fog Core i procikkal működni, csak ugyanazon generáció Celeron és Pentium procijaival.)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#19560) marco22 válasza Tim82 (#19559) üzenetére


marco22
csendes tag

Köszönöm szépen. Már biost is frissítettem.. Nagy g...nyóság tényleg. :W :W :W :W Sok időt megspóroltál ezzel nekem. Akkor egy Pentium B procit nézek hozzá. :R

(#19561) tserrof77 válasza marco22 (#19560) üzenetére


tserrof77
senior tag

Pont ugyanígy jártam múlt héten egy beszámított 650-nel. Bíztam benne, hogy nem HM70 van benne, így ebbe is Pentium megy majd. Ha találok 2020M-et vagy 2030M-et, mert az kell bele. A B-s széria az előd HM60-asokba való.

[ Szerkesztve ]

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#19562) marco22 válasza tserrof77 (#19561) üzenetére


marco22
csendes tag

Ez fedi a valóságot?

(#19563) tserrof77 válasza marco22 (#19562) üzenetére


tserrof77
senior tag

[link] EZ fedi a valóságot...

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#19564) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ide is beírom, hátha itt lesz egy kis trükk, maivel meg tudom oldani.

Adott egy lenovo noti és a mikrofonja. :) a beépített diktafon alkalmazásban gyönyörűen megy a miki, viszont semmi másban nem, pl böngésző online mic test alatt sem, kiírja, h van több kamera, elindítom a tesztet és a végén hibára fut. Ez van friss rendszer alatt is még mielőtt driverezném, és feldriverezés esetén is. Linux alatt sem megy a böngészőben. Talán a HW hibát kizárnám :F
Lenovo ideapad 310-15ikb-ről beszélek és win10 64bit az OS
UPDATE:
A mikrofon spaciális fül beállításnál átállította 2 csatorna 16 bit (DVD minőségre), amúgy 24 biten volt, akkor jó volt böngésző alatt is a kövi újraindításig, azóta megint nem jó, és csatornaszánka egyet ír a böngésző teszt progija. Talán mégis hardverhiba lehet??
Kifogytam a trükökkből
Esetleg vki találkozott ilyennel?
Köszönöm

(#19565) marco22 válasza tserrof77 (#19561) üzenetére


marco22
csendes tag

Ma került egy Intel Pentium b970 a Hp 650 be. Azzal hibátlanul működik. Vaterán van egy 2020m, ma láttam ha érdeke 2k ért.

(#19566) tserrof77 válasza marco22 (#19565) üzenetére


tserrof77
senior tag

Köszi, megkeresem :C :C

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#19567) Ferike86


Ferike86
újonc

Sziasztok.

Adott egy Acer Aspire 5560g laptop. Próbáltam a dvd helyére egy ssd-t berakni, de az istenért nem akarta felismerni egyben a 2 winyót. Utána probáltam külön külön a gyári helyén. Úgy jó volt, majd elkezdte leállításkor nem kapcsolt ki, megállt leállítás közben, mintha lefagyott volna. Ezek után újratelepítés után a drivereket csak nagy nehezen sikerült felraknom rá, majd elkezdte azt hogy bekapcsoltam és mikor a windows töltött volna be megállt, a winyó visszajelző led se villogott. Mintha a winyó lekapcsolt volna. Párszor engedte ha ki be kapcsolgattam volt hogy betöltött, de most már semmi. A gyári winyója van benne. Valakinek valami ötlet?

(#19568) Pyttawrx válasza Ferike86 (#19567) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
benne van még az obay?

[ Szerkesztve ]

(#19569) Ferike86 válasza Pyttawrx (#19568) üzenetére


Ferike86
újonc

Szia. Ennyire azért nem vagyok penge. Azt sem tudom az mit jelent...

(#19570) Pyttawrx válasza Ferike86 (#19569) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Bocsi. Optical bay. Amibe van most a hdd-d, az a keret.

(#19571) tserrof77


tserrof77
senior tag

Az olcsó optibay keretekkel párszor már befürödtem, bár újabb Dell gépek szoktam nekem csak hisztizni. Ilyenkor jön a jó öreg Delock, bár drágább, de az megy mindennel. Illetve még, érdekes mód, a Kolink kereteire kevésbé háklisak a gépek.

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#19572) lócitrom válasza Pyttawrx (#19518) üzenetére


lócitrom
őstag

szia. nem gondoltam volna, hogy bármi reakció lesz. nos, nemrég volt teljesen portalanítva és így is néha zajong. a szétszedéssel odáig eljutok, hogy a ventilátorok "házát" szét tudom szedni. de az számomra nem világos, hogy a ventilátorokat hogy kell kivenni :(

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#19573) Pyttawrx válasza lócitrom (#19572) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ha nem jön ki a venti, akkor azt hagyd. Elvileg ki kell jönni. De vannak olyan ventik is, amiket picit ügyeskedve kell kiszedni, viszont fenn áll a veszély hogy törik is. Amikor szabad kézzel meghajtod, vagy megfújod, akkor is koszol, zajok? Ha igen, akkor cserés

(#19574) kreten67 válasza lócitrom (#19572) üzenetére


kreten67
senior tag

Azokat a ventiket nem lehet kivenni a házból, mert a tengely túlsó végén egy préselt gyűrű van. A noti ventiket egyébként sincs értelme olajozni vagy zsírozni, mert önkenő bronzperselyben futnak, és amikor kikopnak akkor csak a csere segít. Az Y520 és 530 ventik elég hamar cserések sajnos, bár az 530 tömeges alaplaphalála az, ami igazán aggasztó. Nálam az elmúlt 6 hónapban 5db Y530 járt ugyanazzal a hibával, és egyiket se sikerült javítani, de sajnos más szervízeknél ugyanez a helyzet.

(#19575) Ferike86 válasza Pyttawrx (#19570) üzenetére


Ferike86
újonc

Nincs benne, csak a gyári vinyó van bent az eredeti helyén.

(#19576) Jackson01


Jackson01
csendes tag

Sziasztok! A kijelző sértetlen a gép bekapcsol elindul a Windows nem fagy le, a kép viszont ilyen. Alaplapra integrált a vga. Szerintetek vga hiba lehet vagy kijelző?
HP Compaq 6735s

[ Szerkesztve ]

(#19577) Pyttawrx válasza Jackson01 (#19576) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
BIOS-ban is ilyen?

(#19578) Jackson01 válasza Pyttawrx (#19577) üzenetére


Jackson01
csendes tag

Szia
Igen már a bekapcsolás pillanatától nincs rendes kép csak akkor fekete alapon halvány szürkés függőleges vékony csíkok láthatóak rajta

(#19579) Pyttawrx válasza Jackson01 (#19578) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Kis esély, de lehet szalagkábel, ha nincs jól a helyén, vagy lcd.
Esetleg ha külső monitorra is ilyen, akkor vga,

(#19580) Jackson01 válasza Pyttawrx (#19579) üzenetére


Jackson01
csendes tag

Külső monitort már próbáltam nem ad képet egyáltalán.

(#19581) Pyttawrx válasza Jackson01 (#19580) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nem is tudod átváltani a win + P gombbal? reagál rá?

(#19582) Jackson01 válasza Pyttawrx (#19581) üzenetére


Jackson01
csendes tag

Azt gondoltam automatán ad képet ha rákötöm külső monitorra másik laptop átváltott magától, köszi a tippet holnap megpróbálom majd jelentkezem mire jutottam! Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#19583) kreten67 válasza Jackson01 (#19582) üzenetére


kreten67
senior tag

Ne bajlódj a külső monitorral, mert nem ad választ a problémára.
A notebook vga problémák gyakran úgy kezdődnek, hogy a saját monitoron nincs, vagy zagyva szétesett a kép, de a külsőn még hibátlan. A VGA muxer jelválogató, ezen a két periférián teljesen eltérő jelszinten kommunikál. Összegezve: attól , hogy a külső monitoron jó a kép, még simán lehet vga/muxer hiba. Ez a hiba a képen: lehet a kijelző, vga, vagy talán a kábel (kábel H vagy V képszinkron lába lehet oxidált) hibája is. Én egy másik kijelzőt próbálnék bele elsőnek, bár előtte a LVDS kábel alsó és felső lábait tisztítanám.

(#19584) Pyttawrx válasza kreten67 (#19583) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Mindösszesen arra akartam választ kapni, ha itt is ilyen a kép akkor 100%- hogy vga.
A bajlódás kb 20mp, szerintem ennyit megér.
Ha jó a kép, akkor lehet amit elsőnek írtam:
Kis esély, de lehet szalagkábel, ha nincs jól a helyén, vagy lcd

[ Szerkesztve ]

(#19585) lócitrom válasza Pyttawrx (#19573) üzenetére


lócitrom
őstag

ezt így konkrétan nem tudtam ellenőrizni, nem jutott eszembe. de relatíve rendesen megpörgettem mikor a propellereket takarítottam. nem tűnt zajosnak úgy. attól tartok én is, hogy valahol van valami műanyag, ami forrasztva van vagy nem veszem észre és eltöröm. szóval franc tudja...

#19574 kreten67
sejtem, hogy milyen az a préselt tű, de akkor ezt végeredményben nem lehet normálisan szétszedni? 20000 Ft egy új hűtő és ez is egy vicc volt ilyen szempontból, mert vagy ~2 év után már volt hangja. tény, hogy sokat megy, de elég gáz szerintem. egyébként ezzel a géppel nekem más bajom nincs azon túl, hogy az egyik USB-csatlakozó úgy néz ki kilazult vagy megtört belül valahol. ja meg hogy mikor először szét akartam szedni a gépet beletörtem egy csavarhúzót, mert az egyik csavar annyira beszorult gyárilag... na de akkor a hűtéssel nem éri meg szórakozni? legalább még két évig biztos, hogy daily driver lesz akkor is, ha cserélem a hűtőt. kivagyok ettől. nem vártam megvásárlás előtt, hogy halk lesz, a Windows valamiért jobban pörgeti a kelleténél ráadásul. de rettentő idegesítő, hogy ennyi pénzért ezek ilyen silány hűtővel szereltek.

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#19586) kreten67 válasza lócitrom (#19585) üzenetére


kreten67
senior tag

4000-6000ft az Ebay-en egy venti bele, azért az nem egy egetverő összeg. [link]
Ne háborodj fel a hibákon, mert az 520 a gamer kategória alján szerepel, a hűtése a legrosszabb konstrukció a gamer gépek között.
Kettő venti egymás mellé, és nem a hőcsővek két végére ????? -- egy elmebaj, a tervező tuti ittasan ment dolgozni.

(#19587) Pyttawrx válasza kreten67 (#19586) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

:D :C :K

(#19588) st3v3np3t3r válasza kreten67 (#19586) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Kínából jön amit linkeltél, így +27% áfa+ kezelesi díj(500-900Ft) terheli, azaz a 4-6ezer inkább 7-8ezer , meg 1 hónap kb. :(

Ez franciából annyi mint amit írtál és áfa mentes, plusz hamarabb itt van [link]

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#19589) kreten67 válasza st3v3np3t3r (#19588) üzenetére


kreten67
senior tag

Az egyik NEGATIV annak a "csigazabálónak" az értékeléséből :
Magyarország és Franciaország is az EU országa, Miért kell két hónap a termék beszerzése?
" Hungary also EU country as France. Why takes two month to get the item
(Private listing)
Buyer: e***e (49)
Past year "

Nos azért, mert Kínából rendeli a te címedre, és te fizeted az áfát.
Pont ezzel az eladóval jártam így, egy HP venti rendelésnél az idén, és ezt még sok EU-s eladó csinálja sajnos.
Én inkább az ALI-ról vásárolnám standard ship-el, aminél az áfát előre kifizeted, és minden macera nélkül hozza a postás (nincs kezelési se), csak jön mint régebben. Nekem most érkezett így egy EDP kábel az Aliról, és csak 17 napot vártam (mostanában többnyire 2-3 hét a várakozás).

[ Szerkesztve ]

(#19590) st3v3np3t3r válasza kreten67 (#19589) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Én megszívtam ezzel az EU-n kívüli rendeléssel. Én UK-ból rendeltem tokot, és az eBay nem kúldte el az áfa fizetési igazolást a NAV-nak ezért duplán kellett fizetnem, persze a NAV nem doglakozik vele, hogy én már kint kifizettem, ha ők nem látják a rendszerben. Reklamáltam az eladónál, ő az eBayre mutogat, az eBay meg nem csinàl semmit. Ezek után a saját tapasztalat alapján én mindenkit óva intek az EU-n kívüli vásárlástól, mert rohadt nagy kínlódás az egész, ha félre siklik a dolog. Persze saját felelősségre ha akar valaki rendelni, rendeljen, de számoljon a kockázattal!

Az általam linkelt eBay-es cucc volt az első listán, de van még számos hasonló termék EU-n belülről.

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#19591) kreten67 válasza st3v3np3t3r (#19590) üzenetére


kreten67
senior tag

Igen sajnos előfordul az eseted, de nem gyakori.
Nekem az elmúlt 3 hónapban, 31 kínai vásárlásból mind probléma mentes volt. Amiket én rendelek, nagyrészt csak kínai eladóknál elérhető.
Miközben irkálunk, közben is vásároltam egy Asus FX505 gamer fostalicskába egy ventit. Ez az asus fosadék 2019-es (AMD Ryzen 5 3550H, NVIDIA GeForce GTX 1660, 120hz IPS) és a CPU venti már teljesen halott. Ezt a gépet most nem másnak javítom, hanem így hibásan hagyta egy fura-figura 55.000ft-ért a szervízünkbe, (valamire nagyon kellet neki a lecsó :F , és ő mondta az árat) így nekem ráér heteket is az alkatrészre várakozás.

(#19592) st3v3np3t3r válasza kreten67 (#19591) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Ismerős a szituáció, sajnos sok esetben én is csak Alin találok meg bizonyos alkatrészeket amikre szükségem van alkalom adtán, movel EU-n belül nem árusítják valamiért, vagy ha igen, akkor közel 5-10szeres áron.

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#19593) lócitrom válasza kreten67 (#19586) üzenetére


lócitrom
őstag

de ez valami utángyártott. érdemes ilyenre így beruházni?

#19588 st3v3np3t3r
bár mindkettőtökhöz szól most már a kérdésem látva a diskurzust... de most akkor honnan a bánatból rendeljek kintről azonos típust, ami esetleg még gyári is? :D én sem vagyok hülye, ezekkel kezdtem, de konkrétan nem találtam gyárit vagy olyan eladód, ami hitelesnek tűnne számomra.

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#19594) st3v3np3t3r válasza lócitrom (#19593) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

amelyik szimptikus... ha gyári kell, akkor valószínű, hogy azt csak márkaszervizbe fogsz kapni, illetve azt raknak bele.

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#19595) kreten67 válasza lócitrom (#19593) üzenetére


kreten67
senior tag

A gyári is egy kinai hulladék, ami csak 1-2 évet működik.
Nyugodtan veheted bármelyiket, az sem lesz rosszabb.

(#19596) lócitrom válasza kreten67 (#19595) üzenetére


lócitrom
őstag

rendben. köszi az infókat. szétnézek ismét.

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#19597) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!

Ha alaplaphibás egy notebook attól még bekapcsol vagy akkor el sem indul?

[ Szerkesztve ]

(#19598) st3v3np3t3r válasza timelord1987 (#19597) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Szia. Hibától függ... Van ami bekapcsol, de se kép se hang, van amelyik bekapcsol, elindul de lefagy vagy újraindulgat...vagy egyáltalán be se kapcsol...vagy bekapcsol de 1-2másodperc múlva meg ki...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#19599) timelord1987 válasza st3v3np3t3r (#19598) üzenetére


timelord1987
őstag

Szia!
Köszönöm szépen :R
Ha a billentyűzet nagy része nem működik és a touchpad sem reagál mindig az lehet alaplap hiba?

(#19600) st3v3np3t3r válasza timelord1987 (#19599) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Touchpad: lehet touchpad hiba, szalagkábel csatlakozó hiba
Klaviatúra: gomb hibák, csatlakozó hiba, vezérlő hiba

Mindegyik akár chipset hiba is

Szerintem

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.