Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2451) l.skywalker válasza tboy93 (#2450) üzenetére


l.skywalker
félisten

Szerintem ugyanaz, mert a jelnek a router-szerver távolságot a leghosszabb, azt kell oda-vissza megjárnia és itt késik. Nem sokat, csak épp annyit, hogy már érzed.

[ Szerkesztve ]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#2452) hombre[EU] válasza Moby (#2449) üzenetére


hombre[EU]
veterán

az ux nagyon homebrew ja :D minōségre nálam ott volt a legelviselhetōbb...xcloud only wireless eleve meh, stadián artifakolt elég sūrūn, a gf now csak szimplán gagyi volt
pont ezért írtam,hogy hiába mūködik, ha a potenciális usernek ez az experience nem kielégítō

(#2450) tboy93 figyelj, egy periféria-hw közti latency 5-10ms lehet...na most egy stadian az össz 100ms körül van (button-to-pixel)...nem ott lehet megfogni az idōt

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#2453) tboy93 válasza hombre[EU] (#2452) üzenetére


tboy93
nagyúr

GF now-ot ti hogy próbáltátok ki? Én 2x próbálkoztam az ingyenes verzióval, mind a 2 alkalommal nagyjából 4-6 órát álltam sorba mielőtt kikapcsoltam a PC-t. Egyszer sem jutottam még csak a közelébe se, hogy beengedjen az 1 órás ingyenes játékra :D

[ Szerkesztve ]

(#2454) Moby válasza hombre[EU] (#2452) üzenetére


Moby
addikt

Ahhoz eléggé közeli szerverek kellenek. De számolgassunk picit. Button->proci 5ms. proci->net (mondjuk valahol eu szerver) 80ms. szerver->render 16ms.(legyünk optimisták :) ). Framebuffer->encoder 10ms. szerver->proci 80ms. Proci->decoder 5ms. decoder->megjelenítő 15ms.
Aszondjahogy
5+80+16+10+80+5+15=210ms. És nagyon de NAGYON optimistán számoltunk midennel. És minden PONT odaért, és minden PONT végzett, stb. Sehol nem várt senki semmire. Azaz a valsógában ez inkább 250ms+.
Hát izé.

[ Szerkesztve ]

(#2455) hombre[EU] válasza Moby (#2454) üzenetére


hombre[EU]
veterán

ha jól értem akkor ōk gombnyomástól akcióig mérték [link] és 100 körül jött ki
de a gyakorlatba nekem is többnek tūnik,mint egy prevgen konzol játék (amelyeket szintén ebbe a százasba mérnek, pl. AC,RedDead)

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#2456) Moby válasza hombre[EU] (#2455) üzenetére


Moby
addikt

Ha itt lenne magyar gerincen a szerver, amit elérek mondjuk 3ms-el, akkor lehet. De élek a gyanúperrel, hogy ez sem GF now, sem XCLOUD, sem semmilyen más szolgáltatás esetében nem fog megtörténni :D Szal ez az egész kevés helyen lesz a géming jövője szerintem :)
A többieknek meg marad a meztelen valóság :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2457) hombre[EU] válasza Moby (#2456) üzenetére


hombre[EU]
veterán

na ezaz...hogy ezeket valószínū cégen belül is a kevésbé tōkeerōs piacokra szánják viszont azokon a helyeken órákra van légiközlekedéssel a legközelebbi szerver :DDD ördögi kör
és mire kiépül a hálózat addigra megint lemaradnak techben és ilyen parkokat nem fognak 4-5évente frissíteni

Life, Uh, Finds A Way

(#2458) F-ECT$ válasza tboy93 (#2453) üzenetére


F-ECT$
titán

Én még sehogy, de ha ki fogom, akkor azt a pár eurót kifizetem majd inkább. (Most mondjuk csak 6 hónapos előfizu van, de biztos lesz más is.)

Dive ever, work never.

(#2459) Wesder


Wesder
félisten

Sony-nak kezdenie kellene valamit a Store-ral, vagy a liszenszeléssel, mert sokaknak a Crash 4 PS4->PS5 àtàllàs nem megy könnyen.

Boxon meg csak az ikon frissült a könyvtàrban, és màr csak a Series verzió tölti le.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#2460) tboy93 válasza Wesder (#2459) üzenetére


tboy93
nagyúr

A sony store borzalom :(

(#2461) Wesder


Wesder
félisten

Mortal Shell PS5/Xbox Series X|S Digital Foundry

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#2462) Deck válasza tboy93 (#2460) üzenetére


Deck
titán

A régi volt az.

PS5

(#2463) hombre[EU] válasza Wesder (#2461) üzenetére


hombre[EU]
veterán

nem tudom minek erōszakolják rá az Sre ezt az ~1440p-t, fél év alatt már kiderült hogy ez a dinamikus fullhd lesz az ō területe. ennek a játéknak egyébként sem optimális a teljesítménye és mégkínozzák is magas felbontással

Life, Uh, Finds A Way

(#2464) tboy93 válasza Deck (#2462) üzenetére


tboy93
nagyúr

Szerintem most se sokkal jobb.

(#2465) Wesder válasza hombre[EU] (#2463) üzenetére


Wesder
félisten

Gondolom még elhiszik hogy 1440p-s gép. Szerintem semmi baj nincs azzal ha maradna mindenki a 1080p-nél Series S-en.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#2466) F-ECT$ válasza Wesder (#2461) üzenetére


F-ECT$
titán

Nagyon nem tudják még a ps5 erejét rendesen kihasználni ezek szerint. Kíváncsi leszek a patchre.

Dive ever, work never.

(#2467) Deck válasza tboy93 (#2464) üzenetére


Deck
titán

Nekem semmi bajom vele, pedig sokat használom.

PS5

(#2468) tboy93 válasza Deck (#2467) üzenetére


tboy93
nagyúr

Se wishlist nincs, se az nincs megoldva, hogy egy kattintassal be tudd huzni a ps4+ps5 verzioju jatekot ps plusbol. Tavaly meg az is szar volt, hogy elo ea access elofizu mellett EA-s plusos jatekokat egyszerűen nem tudtal berakni a konyvtaradba. Price alert is jo lenne.

En nem is nezegetem a shopot, a psprices.com-on tajekozodok es csak vasarolni megyek fel a ps storeba.

[ Szerkesztve ]

(#2469) Deck válasza tboy93 (#2468) üzenetére


Deck
titán

De hisz van Wishlist...

PS5

(#2470) l.skywalker válasza tboy93 (#2468) üzenetére


l.skywalker
félisten

Xbox store ugyanez. Van Whislist, de hiába rakom rá, ha megveszem ugyanúgy rajta marad.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#2471) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

Life, Uh, Finds A Way

(#2472) Wesder válasza hombre[EU] (#2471) üzenetére


Wesder
félisten

Hiàba raktam a szememre, képet nem adott. :(

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#2473) hombre[EU] válasza Wesder (#2472) üzenetére


hombre[EU]
veterán

:D

Life, Uh, Finds A Way

(#2474) Stylerr


Stylerr
addikt

Sziasztok!
Öcsém által hozzám került egy Xbox Series S. HDMI 1.4-en 1080-ben szépen fut 120 FPS-el.
Én PS-es vagyok, azt is szeretnék venni.
Jól gondolom, ha az Xbox is ment 1080p/120Hz-n, akkor a PS5 is fog ugyanezen a monitoron? Természetesen performance módban.

(#2475) Wesder válasza Stylerr (#2474) üzenetére


Wesder
félisten

Jàtéktól függ.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#2476) Stylerr válasza Wesder (#2475) üzenetére


Stylerr
addikt

Warzoneban teszteltem.
Hogy érted, hogy játéktól függ? Ha az adott játék Xboxon megy 120 fps-el, akkor PS-en is, nem?

[ Szerkesztve ]

(#2477) oriic válasza Stylerr (#2476) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

PS5-ön pl nincs 120FPS mód Warzone-ban és pl.: Overwatch-ban.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#2478) Stylerr válasza oriic (#2477) üzenetére


Stylerr
addikt

Warzoneban performance módban van, akkor elérhetővé válik a 120 fps mód. VR-os srácok is tesztelték így.

[ Szerkesztve ]

(#2479) oriic válasza Stylerr (#2478) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

A két említett játéknál akkor sincs 120 FPS mód.

PS5-ön jelenleg ezek a játékok mennek 120 FPS-sel:

Borderlands 3
Call of Duty: Black Ops Cold War
Destiny 2 - Csak multi
Devil May Cry 5: Special Edition
DIRT 5
Monster Boy and the Cursed Kingdom
The Nioh Collection
Tom Clancy's Rainbow Six: Siege

Linkelt kérlek a Warzone 120FPS-es videót, amiben tesztelték, mert én nem találom. :R

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#2480) Stylerr válasza oriic (#2479) üzenetére


Stylerr
addikt

Akkor én mit láttam a VR-os tesztvideóban? :U
/edit: [link]

A kérdésem igazából arra vonatkozik ténylegesen, hogy PS5-ön sincsenek hardveres korlátai a 120 FPS-nek, ha az XBOX-on működik? (1080p, HDMI 1.4)
Mert ugye papíron úgy néz ki a dolog, hogy:
-HDMI 1.4, 1080p 120hz
-HDMI 2.0 1440p 120hz
-HDMI 2.1 4k 120hz

[ Szerkesztve ]

(#2481) oriic válasza Stylerr (#2480) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

A linkelt videóban nincs Warzone rész, a Cold War teljesen más cucc, ne keverd őket. Ha 120FPS-t akarsz PS5-ön, akkor a felsorolt játékokban éred csak el egyelőre.

De kérdésedre válaszolva:

HDMI 1.4 tudja 1080p-120Hz-et.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#2482) Stylerr válasza oriic (#2481) üzenetére


Stylerr
addikt

Köszönöm szépen a kiigazítást is! :R

(#2483) F-ECT$ válasza Stylerr (#2482) üzenetére


F-ECT$
titán

Ha ennyire fontos a 120 Hz, és amúgy is crossgen játékokkal játszol, akkor miért nem XSX-et veszel?

Dive ever, work never.

(#2484) Stylerr válasza F-ECT$ (#2483) üzenetére


Stylerr
addikt

Mert eddig PS-es voltam, és kontroller terén is ahhoz vagyok szokva. Ha lehetséges maradnék a PS vonalon.

(#2485) Wesder


Wesder
félisten

Ha esetleg lesz itt olyan akinek mindkettö van összehasonlíthatnà a 3D Pulse-t, meg az XWH-t.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#2486) consono válasza Stylerr (#2484) üzenetére


consono
nagyúr

A kontrollerről pillanatok alatt át lehet szokni, személyes tapasztalat. 3-4 évig PS4-en toltam mindent, majd decemberben lett XSS, nem kellett egy hét sem a kontrollerhez. Mondjuk a PS4 előtt 360-on játszottam, nem teljesen nulláról kezdtem az XBox kontrolleresdit :) Egyetlen dolog volt fura a DS4 után: az XBox kontroller súlya, érzésre jóval nehezebb, de már nem tűnik fel.

"In God we trust. All others must bring data"

(#2487) hadam98 válasza consono (#2486) üzenetére


hadam98
senior tag

Jelenleg sokkal több a nagyobb teljesítményű játék Xbox konzolokon. Ha számít az FPS akkor Xbox Series X vegyél. Ott az FPS Boost is rá. A kontroller miatt ne aggódj... Sokáig volt PS4-em és az Xbox kontroller fényévekkel jobb pillanatok alatt meg szokod mert ez kézhez áll.

(#2488) hombre[EU] válasza Stylerr (#2484) üzenetére


hombre[EU]
veterán

mivel a cod "ps friendly" játék ezért valószínū fog érkezni natív ps5 verzió belōle míg SeriesX-en lehet úgy hagyják,ahogy van...ami nem éppen kiváló. a gameplay legnagyobb részében az a 120 inkább 90fps :D ha a szobában a loot cratet nézed akkor lehet stabil 120 egyébként közelében sincs
szerintem ps-en oda fogják tapasztani, mert abba mindig több melót rak az activision

Life, Uh, Finds A Way

(#2489) Wesder


Wesder
félisten

Szép dolog az álmodozás, csak nem vezet sehova.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#2490) opr válasza Wesder (#2489) üzenetére


opr
veterán

Az ilyen agymeneseket soha nem ertettem. Egyaltalan, mit keresne egy barmilyen konzol egy e-sport versenyen? Max ha csinal valaki valami konzol exkluziv e-sport jatekot, ami ennek ellenere annyira befut, hogy verseny lesz belole. De valahogy ezt nehezen tudom elkepzelni.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#2491) Wesder válasza opr (#2490) üzenetére


Wesder
félisten

Evo-n a fighting jàtékok azt hiszem konzolon mentek. A Super Smash Bros biztosan mert az Ninti ex, de a SFV meg Mortal is talàn konzol only eSport szempontjàból, és Playstation.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#2492) hombre[EU] válasza opr (#2490) üzenetére


hombre[EU]
veterán

a call of duty illetve majdnem az összes verekedōs játéknál playstation a main platform esportban...

Life, Uh, Finds A Way

(#2493) opr válasza hombre[EU] (#2492) üzenetére


opr
veterán

Call of Duty esetén nagyon meglepne, ha ez igaz lenne. Konzolosoknak esélye nem lenne a 120 fovos, 240fps-es, egyénileg állított felbontású és grafikai részletességű egeres néppel szemben, akkor sem, ha a konzolon is egér van. Verekedős játékokat nem tudom, de simán el tudom képzelni, hogy ott igazad van.
Valamiért esport alatt fps, rts és ilyen league of legends szerű játékok voltak a fejemben csak (meg mondjuk a rocket league, de ott is enyhén szólva a pc dominál).
Wesder: jogos, nintendot kifelejtettem, ott nyilván konzolon megy a dolog. :R

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#2494) hombre[EU] válasza opr (#2493) üzenetére


hombre[EU]
veterán

a cod az idei évtōl van pc-n (is) [link]...de az egész generáció alatt ps4 volt a platform. az FGC-nél is ps4 a legnépszerūbb gondolom keményen szponzorálja és a broadcastben is benne van a sony, illetve pl. csak ott van (volt) street fighter :DDD

Life, Uh, Finds A Way

(#2495) ProEvoFan válasza Wesder (#2489) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

alt="" title=""
...és ez? :)
Szép gesztus a Sonytól, ami pont az erős gamepass miatt lehetséges.De hogy ez a pár játék versenyezzen a GPUval, ez esélytelen és butaság összehasonlítani a kettőt.

[ Szerkesztve ]

(#2496) Wesder válasza ProEvoFan (#2495) üzenetére


Wesder
félisten

Ezzel igazàból 3 problémàm van.

1.
Sony ugye azt mondta hogy egy ilyen GamePass nem fentartható, így nem is gondolkoznak ilyenben, most meg azt mondja Jim hogy fel kell venniük a kesztyüt ellene?

2.
Ez mind szép és jó hogy ingyen és bérmentve osztanak ki 12 jàtékot, csak ezek csak annak nincs meg aki nem akarta megvenni. A listàból egyedül a HZD az amit majd behúzok mert a többivel màr vagy jàtszottam, vagy nem érdekel.

3.
Ha tényleg akarnak valamit a GamePass ellen küldeni, akkor a PS Now-t kellene kiterjeszreni mindenhova. Mert az lényegében GamePass, és akkor arra jöhetne egy PS Now+ amiben benne van a PS Plus, meg az EA Play is. Ja és ugye a sajàt jàtékok Day1 is be kell hogy kerüljenek.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#2497) tboy93 válasza Wesder (#2496) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ps nowwal kapcsolatban par honapja irtam a supportnak, hogy van-e tervben terjeszkedes, de semmi ilyesmirol nem tudnak :(

[ Szerkesztve ]

(#2498) _drk válasza hombre[EU] (#2494) üzenetére


_drk
őstag

Ezek milyen méretű esport versenyek? Esport scene nagysága és verseny díjak?
Külön esport oldalakat nem követek, de ezekről én sose hallok semmit! Twitch-en se nagyon látom ezeket, hogy bármilyen népszerűsége lenne.
Pedig a hagyományos PC-s esport hír ömlik rám, a crossplatformasokból is csak a PC-s szegmens.
Egyszer Youtube feldobott egy Tekken versenyt és ott is a speckó arcade "joyyal" csapatták.

(#2499) Wesder válasza tboy93 (#2497) üzenetére


Wesder
félisten

Supportos erről szerintem nem tud tájékoztatàst adni. Tisztán làtszik egyébként hogy amíg a Sony a hagyomànyos modelt követi, tehàt minden generàciónàl új jàtékosbàzist kell építeni, addig az MS meg megpróbàlja ezt a generàciók közti hatàrt elmosni.
Nyílván nem mindenkinek lesz opció az xCloud, (sőt talàn nagyon keveseknek) de majd legalàbb elmondhatjàk hogy akàr még One gépen is érdemes lesz 5 év múlva GamePass-re előfizetni mert az felhős jàtékszolgàltatàsuk àthidalja a generàciók közti különbséget.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#2500) hombre[EU] válasza _drk (#2498) üzenetére


hombre[EU]
veterán

hát ezt így én sem tudom...a playstation csatornája szokta adni a streameket. egyébként akkora,hogy az fgc-ben a redbull is jelen van :D biztosan nem pár emberkérōl beszélünk, de nem is LoL

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.