Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25551) Laca25


Laca25
csendes tag

Sziasztok.nagy segítségre lenne szükségem.van a gépemben 1 aprox 500w-os táp beraktam melé 1gtx 580-as video kártyát,amig nem keztem el játszani semmi baja sem volt,de elkezdtem,és leégett,volt szaga rendesen.más is sérűlhetett?be sem kapcsol azota.vagy más éghetett le benne? Köszönöm a segîtséget. Ūdv Laci

Kovács László

(#25552) tornas válasza Laca25 (#25551) üzenetére


tornas
őstag

"más is sérűlhetett?"

Könnyen lehet... ;]

"be sem kapcsol azota."

Miután kinyiffant a táp, nem csoda...dobd ki és tegyél bele egy normális tápot. Aztán tedd össze a kezed, ha a géped megúszta és elindul rendesen! :R

"vagy más éghetett le benne"

Ha nagyon csúnyán megégett, akkor akár máshol is keletkezhetett égési sérülés. Szemrevételezéssel ellenőrizd!

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#25553) Laca25 válasza tornas (#25552) üzenetére


Laca25
csendes tag

Igen az óta nem indul,hát remélem nem lett baja/)köszönöm :R

Kovács László

(#25554) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Heyho. Nekem a gépem elindul, viszont más problémám lenne, és nem találtam jobb topikot rá. Ha esetleg van akkor linkeljétek bátran.
Szóval nekem az lenne a gondom hogy minden létező betöltött weboldal után a gépem bedob 3 reklámot..és már kegyetlenül irritál. Bekaptam volna valamit? Vagy települt/telepítettem valamit?
A képen pirossal bekereteztem, bár gondolom anélkül is észrevennétek..

Szerk: hja és adblockal hiába blockolom, a kövi frissítésnél már megint ott van.

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#25555) Zsivaagoo válasza Sirandrish (#25554) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

"Programok eltávolítása" résznél nézz körül viszonylag frissen települt cuccok után oszt irtsad ki ami gyanús. (Akármi viewer, toolbar, stb.-k ...)

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#25556) Sirandrish válasza Zsivaagoo (#25555) üzenetére


Sirandrish
legenda

AZ elmúlt 1 hónapban egy játék lett telepítve összesen..ezt már néztem is, viszont felfedeztem valamit.
Állítólag WATCH_DOGS ami nincs a gépemen, és eltávolítani sem engedi mert állandóan az U-playbe kéne bejelentkeznem amiről szintén nem tudok..

Bár kétlem hogy ennek köze lenne a reklámokhoz..

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#25557) Zsivaagoo válasza Sirandrish (#25556) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Avast boot-idejű víruskergetés, SpyBot Search & Destroy.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#25558) JSHammer válasza Sirandrish (#25556) üzenetére


JSHammer
tag

szia

Én privdogot használok,az ügyesen takarít , csak néha kivételkezelést kell csinálni:)

MINDEN PROBLÉMÁNAK VAN EGY EGYSZERŰ ÉS EGY ROSSZ MEGOLDÁSA!

(#25559) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Megnézem ezeket. :R

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#25560) SLC09


SLC09
tag

Sziasztok!

Win 8.1 után szeretnék visszatérni a 7-re, de rendesen megnehezíti a dolgomat, hogy nem bírok bejutni a BIOS-ba. Már olvastam csomót a fast boot-ról és társairól, hogy ki kell kapcsolni. Vagy, hogy hogyan lehet az UEFI boot-hoz eljutni stb. Na nekem ezek nem segítettek. Olyan, mintha a billentyűzet csak attól működne, adna jelet, amikor már a win tölt befelé. De lassan megőrjít. 1-1,5 órája próbálok rájönni.
Hátha járt már így más is és tudja a titkát.
Köszi! :R

(#25561) JSHammer válasza SLC09 (#25560) üzenetére


JSHammer
tag

cmos reset?:)

MINDEN PROBLÉMÁNAK VAN EGY EGYSZERŰ ÉS EGY ROSSZ MEGOLDÁSA!

(#25562) VÁMpír


VÁMpír
aktív tag

Melyik alkatrész hibájára utalhat az, ha a gépet nem leheht bekapcsolni (semmi reakció), csak sokadik próbálkozásra, ha nagyon hosszan nyomom a bekapcsológombot?

(#25563) SLC09 válasza JSHammer (#25561) üzenetére


SLC09
tag

Még mielőtt ahhoz folyamodtam volna, hogy kiszedjem a VGA-t, mert persze alá kell dugni... Sikerült bejutni, elindult az installer pendrive-ról, és se az egér, se a bill. nem reagál. :C Még a BIOS-ban turkálok kicsit. :R
De az is vicces, hogy úgy akartam megkerülni a Win 8 bootot, hogy kihúzom a rendszer SSD-jét, de elnéztem a kábeleket és a DVD meghajtót húztam ki, de mégis sikerült a csel :DDD

(#25564) JSHammer válasza VÁMpír (#25562) üzenetére


JSHammer
tag

vagy kapcsológomb hiba, de ha hosszas gomb lenyomás esetnén nincs kép akkor a rövidzár sem kizárható...

MINDEN PROBLÉMÁNAK VAN EGY EGYSZERŰ ÉS EGY ROSSZ MEGOLDÁSA!

(#25565) VÁMpír válasza JSHammer (#25564) üzenetére


VÁMpír
aktív tag

a rövidzár mit jelent ebben az esetben?
a táp hibája nem okozhatja ezt?

(#25566) Zsivaagoo válasza VÁMpír (#25565) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Bizonyos alaplapoknál BIOS-ban kell beállítani, hogy a Power megnyomásakor azonnal induljon. Különben 4-5 másodpercig nyomni kell, hogy induljon a boot.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#25567) VÁMpír válasza Zsivaagoo (#25566) üzenetére


VÁMpír
aktív tag

köszi, de ez egy új jelenség, évekig "normálisan" működött, nem erről lesz szó

(#25568) Zsivaagoo válasza VÁMpír (#25567) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Akkor tápgyanús...

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#25569) pucavirag


pucavirag
csendes tag

sziasztok.

Eppen az elobb ugy tunt, hogy megadja magat a gyari amd cpu hutom, ugyhogy kapora jott a dolog, hogy volt itthon keznel egy masik. Mikor le akartam venni a regi hutomet a processzorrol sajnos processzorral egyutt tavozott az alaplaprol ugy, hogy a cpu zarja zarva volt. A hiba abbol adodott, hogy a cpu a hutozsir miatt nagyon ratapadt a huto aljara. Elvalasztottam oket egymastol, es sajnos a cpu tuire is kerult a muvelet kozben egy keves a hutozsirbol amit amennyire tudtam kitakaritottam. visszaraktam a procit az alaplapba, a zarat bezartam es raraktam az uj hutot. Na most az van, hogy a gep elindul, ventik mennek, de se kep se hang. meg csak nem is sipol. Mi halt meg? Alaplap? CPU? vagy mindeketto?

(#25570) CoolMan válasza pucavirag (#25569) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Üdv!

Vedd ki a procit, és nézd meg, hogy minden lába épségben van-e, lehet elgörbült valamelyik.

(#25571) pucavirag


pucavirag
csendes tag

le is tort egy lab. kuka?

(#25572) JSHammer válasza pucavirag (#25571) üzenetére


JSHammer
tag

hááááát:)

én már raktam vissza hts prescottra:)

de többet nem lett kivéve:)

ha van nagyon vékony hegyű weller pákád, nagyítód, akkor megpróbálhatod:)

MINDEN PROBLÉMÁNAK VAN EGY EGYSZERŰ ÉS EGY ROSSZ MEGOLDÁSA!

(#25573) dvdbackuper válasza pucavirag (#25571) üzenetére


dvdbackuper
őstag

visszateszed a lábat a foglalatba, utána a procit, és imádkozol, hogy legyen kontakat :C

(#25574) mondomén


mondomén
őstag

hahó

napi 5-6 kék halál, sima reboot, programok feszt összeomlanak (ccc is), instabil az egész rendszer. újra húztam, de semmi. 2 ram modul van benne. az egyiket már teszteltem 8 órán keresztül, de nem dobott hibát. a másikat most fogom. ha annak sincs baja, akkor hol keressem a hibát? alaplap vagy ssd okozhat ilyet?

(#25575) Zsivaagoo válasza mondomén (#25574) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Mi a pontos konfig?

SSD hibát utolsó helyre tenném. Lehet HW és lehet kártevő is, hiába húzod újra, attól még lapulhat a HDD-n/SSD-n.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#25576) mondomén válasza Zsivaagoo (#25575) üzenetére


mondomén
őstag

AMD Athlon II X3 425 2.7Ghz AM3 BOX
ASROCK M3A785GXH/128M
FSP FSP400-60GHN
KINGMAX 2048Mb DDR3 1333Mhz 2x

mivel nézzem át a meghajtókat?

(#25577) Zsivaagoo válasza mondomén (#25576) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Avast boot-idejű víruskergetés, SpyBot Search & Destroy.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#25578) mondomén válasza Zsivaagoo (#25577) üzenetére


mondomén
őstag

ramnak nincs baja. avast és spybot nem talált semmit.

(#25579) #10726912 válasza mondomén (#25578) üzenetére


#10726912
törölt tag

Töröld le a VGA driverét és nézd meg úgy. Azaz indítsd ismeretlen eszközként a VGA-t. Vagy tegyél rá egy másik VGA-t.
Biosban vedd ki a Spread Spectrum funkciókat, az automata tuningokat, ha vannak és ha te tuningolsz valamit, azt is állítsd alapra. Próbálhatsz másik tápegységet, ha nem tetted volna meg.
Rossz adatkábel és hibás hdd vezérlő elektronika is okozhat ilyet, használd egy darabig pendrive-ra telepített oprendszerrel, vagy Live cd-ről.

(#25580) mondomén válasza #10726912 (#25579) üzenetére


mondomén
őstag

jezus erje. :D hat majd probalkozom, koszi.

(#25581) joseph333


joseph333
újonc

Bekapcsolnám, csak a power led világít.
Egy idő után kialszik a led és ha azonnal megnyomom akkor bekapcsol, ha nem nyomom meg rögtön, akkor nem. Sokszor fél óra 1 óra mire így nagy nehezen be tudom kapcsolni,
Lehúztam az alaplapról nagyjából mindent de semmi nem változott.
A memoriákat is kivettem, vga-t de úgy sem indult.
Hdd és lemezmeghajtó nélkül sem.
Mi lehet a baja? Már idegesít hogy nem megy normálisan.

(#25583) Belnir


Belnir
csendes tag

Sziasztok!

Alaplap: Asus B85M-G
CPU: Intel i3-4150
RAM: Crucial 8Gb 1600 MHz

A fent olvasható gép tegnap lett összerakva, és amikor bekapcsoltam, hát bizony nem akarta a monitorra küldeni a jelet. Mindhárom kimenetet megpróbáltam, videokártyával is, de az istennek se akar semmit se mutatni magából. Az alkatrészek újak, természetesen garanciásak, stb. Azonban nem szeretnék úgy visszamenni, hogy semmi baja, csak égne a pofám... Nem ez az első gép amit összeszerelek, eddig nem volt ilyen gond, most viszont értetlenül állok a dolog előtt.
A segítségeteket előre is köszönöm!

Intel G4560, AsRock B150M-HDS, 8Gb RAM

(#25584) berzebub válasza joseph333 (#25581) üzenetére


berzebub
aktív tag

Milyen konfig???Púpos kondik az alaplapon?Látatlanba mondom,de szerintem kelleni fog egy csere táp,teszteléshez biztos.

Heghlu'meH QaQ jajvam

(#25585) berzebub válasza Belnir (#25583) üzenetére


berzebub
aktív tag

Hello! Ha új a lap akkor sanszos,hogy nem a legújabb bios van rajta,frissítened kéne mert a 0705-ös még nem támogatja a 4150-es procit.

Heghlu'meH QaQ jajvam

(#25586) joseph333 válasza berzebub (#25584) üzenetére


joseph333
újonc

Hali!
Asrock alaplap ami kb 1,5 eve lett berakva, előtte giga volt benne.
A táp 550es, 500gb hdd, 9800gt 512mb vga 4gb ram és amd phenom x4 proci.

A kondik nem tűntek púposnak, lehet tényleg a táp?

Köszi a választ!!

(#25587) berzebub válasza joseph333 (#25586) üzenetére


berzebub
aktív tag

Milyen az az 550 táp?Márka?Sok minden lehet ám,de kezdésnek ki kell zárni a tápot.Ha tudsz kérj kölcsön egy minőségi tápot és próbáld azzal.

Heghlu'meH QaQ jajvam

(#25588) Luck Dragon

Sziasztok, egy olyan gondom lenne hogy ha bekapcsolom a gépet akkor az Asrock felírat és a robot háttér legalább 1 percig váratja magát a 2másodperc helyet, majd utána elindul maga a windows. Mi lehet ennek az oka? Asrock P43DE

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#25589) berzebub válasza Luck Dragon (#25588) üzenetére


berzebub
aktív tag

Üdv! Húzz le minden usb eszközt,biosban kapcsold ki a smartot vagy ha nincs tuning akkor egy bios reset. Valami megaksztja boot folyamatot.Ha van lemez a DVD-ben vedd ki,ellenőrizd a kábeleket.

Heghlu'meH QaQ jajvam

(#25590) Belnir válasza berzebub (#25585) üzenetére


Belnir
csendes tag

Igen, lehetséges, hogy ez a problem. Letöltöttem a legfrissebbet, azonban hogyan telepítsem vakon?

Intel G4560, AsRock B150M-HDS, 8Gb RAM

(#25591) havri1 válasza Belnir (#25590) üzenetére


havri1
félisten

Nem támogatott cpu-val elég nehezen.
Asus p5b nekem képes volt erre, bár ott BIOS szállt el, támogatott volt a CPU.
FDD-n kereste a bin filet.
Esetleg pendrive gyökérbe másold be, hátha ilyenkor megprobalja, bár elégkicsi rrá az esély.
. Esetleg egy cmos reset még, hátha nem BIOS verzió hiba.

[ Szerkesztve ]

havri

(#25592) Vismajor01 válasza Belnir (#25590) üzenetére


Vismajor01
addikt

Sehogy, a legtöbb alaplap nemképes kompatibilis CPU nélkül biost frissíteni.
Vidd szépen vissza a boltba és b***d őket tarkón, hogy nem frissített biossal adják el a lapost, és frissitsék le. Vagy neten rendelj egy procit amivel régi bios is kompatibilis, rakd bele, frissítsd le, a procit vidd vissza, visszafizetik az árát.

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#25593) bluyoo válasza Belnir (#25583) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
Mivel Haswell Refresh CPU-t vettél a régebbi 8-as sorozatú lapba, ezért csak régebbi Haswell CPU-val tudod frissíteni, BIOS Updater-el. A következőképpen: [link].
Vagy megkéred az üzletet, frissítsék neked, másképp elállsz a vásárlástól mert nem tudod használni ....

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#25594) joseph333 válasza berzebub (#25587) üzenetére


joseph333
újonc

A kondik nem púposak.

Power pfc ATX 12V a táp, modell: LC6550

(#25595) berzebub válasza joseph333 (#25594) üzenetére


berzebub
aktív tag

Lc Power Jajjjj,sok gépnek volt már a veszte,szerezz egy MINŐSÉGI(chieftec,enermax,seasonic,fsp,stb) tápot próbaképp,kölcsönbe,akárhogy.

Heghlu'meH QaQ jajvam

(#25596) otika93


otika93
újonc

sziasztok! azzal fordulnék hozzátok,hogy a procimnak (phenom 2 955) elhajtottuk egy fogát, de mivel későn vettük észre , még vissza raktuk hajlott foggal a lapba(crosshair 3 formula), ami utána le is tört ...rendeltem másik procit, de a hajlitott fog ,mintha megsértette volna a tokot, úgy néz ki mintha a műanyagot kicsit megkarcolta volna és az elnyúlt, ami félig eltorlaszolja az egyik kis lyuk felét ! Szerintetek sérült a lap is , vagy azt csak kaparjam ki onnan óvatosan és minden oké ?

(#25597) #10726912 válasza otika93 (#25596) üzenetére


#10726912
törölt tag

Szedd ki a műanyagot és próbáld ki. Amíg nem teszed meg, addig honnan kaphatnál választ? :U

(#25598) Tomi0703


Tomi0703
őstag

Hali!
Olyan probléma lenne, hogy mamámék gépe (Abit IC7G, P4 2,8 ghz, Radeon 9600XT, 1 giga ram, Delta 300W, Maxtor 120 GB sata winyó) olyat produkált, hogy be akarják kapcsolni, a power led világít, a hdd viszont nem. Ma mentem megnézni, először nekem is ugyanez, kép nem jön be. Kikapcsoltam, áramtalanítás utána nem is indult. Kábelek átnézve, szal nem a bekapcsoló csúszott ki közben. Kipróbáltam másik táppal, azzal sem kapcsol be, még csak fel sem pörög semmi ugyanúgy. Alaplapon kondik nem púposak.
Mi lehet a hiba? :R

(#25599) berzebub válasza Tomi0703 (#25598) üzenetére


berzebub
aktív tag

Vinyó nélkül sem indul?Szedj ki belőle mindent csak a memó,vga proc maradjon.

Heghlu'meH QaQ jajvam

(#25600) IstvánLászló válasza Tomi0703 (#25598) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Gépet kapcsoldki huzdki a konektorból is.

Várjál kb 30-másodpercet,ha lenne kéznél mutimétered mérdmeg alaplapon levő elemet úgy hogy nem veszedki a hejéről.

A mért feszültség 3-volt körül kell legyen.

Ha rendben lenne a feszültség akkor óvatósan veddki a vga-t rammokat és ezután fújdki a portól a gépet,ne kompresszorral csináld.

Rakjál mindent a hejére és csatlakózó táp csatikat összeset óvatósan mozgasd meg hogy tutira helükön legyenek.

Remélem tudtam segiteni.

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.