Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25751) Zsivaagoo válasza Balazs_ (#25747) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

- Kidobnám a Win8.1-et és Win7-et használnék.
- Megfontolnám a "6 éves Samsung 320GB Sata2 7200rpm" cseréjét:
a., 120 GB-os SSD-re
b., WD5000AAKX vinyóra

--------
Win-ben a teljesítmény beállításokat "Optimális" vagy "Max."-ra tornásznám.

[ Szerkesztve ]

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#25752) #10726912 válasza Balazs_ (#25749) üzenetére


#10726912
törölt tag

Pucold ki a Windowst. Töltsd le a Ccleanert, és csinálj tisztításokat. Az esettel boot idejű ellenőrzést eszközölj. Telepítsd az Auslogics Disk Defrag programot, s rakd rendbe vele a HDD-t. memóriákat próbáld egyesével a gépben hagyni, mehet játék is, terheld ki, amennyire lehet.

(#25753) prime_adam


prime_adam
aktív tag

Helló!

A következő a probléma. A gép áramtalanítás után csak többszöri indításra akar elindulni. Benyomom, led ég oldalt, ventik mennek, de nincs kép, se input eszközök, ezek semmi áramot nem kapnak. Kb 2-3. indításra megjön a kép, egyéb eszközök és utána látszólag nincs probléma. A gép kb teljesen új. Csak tudni kéne mit vizsgáltassak be.

(#25754) #10726912 válasza prime_adam (#25753) üzenetére


#10726912
törölt tag

Húzd le a power sw-t, s indítsd fémtárggyal a géped a tüskék össze érintésével.

(#25755) ShepardS


ShepardS
csendes tag

Sziasztok, adott egy Gigabyte B85M-D3H alaplap, i5 procival, 8GB RAM, stb a pontos specifikációk itt szerintem nem olyan fontosak, de ha kell leírok mindent. Lényegében a gép működik gyors is stabil is, de egy dolog zavar.
Mégpedig az, hogy amikor bekapcsolom, akkor felpörögnek a ventilátorok, a HDD minden elindul, de olyan 15 másodpercig mintha nem csinálna semmit, kép sincs. Ezután simán bootol elindul a windows minden okés.
Körülbelül egy hónapja még nem csinálta ezt, és nem változtattam semmi hardvert a gépben, azt meg nem hinném hogy valami program csinálná ezt... Már frissítettem biost, állítgattam mindenfélét, de ugyanaz.
A kérdésem az, hogy mitől lehet ez, és azon kívül hogy zavar lehet-e más gond is belőle?

(#25756) DeadmanInc10


DeadmanInc10
újonc

Sziasztok.
Elinditom a szamitogepem mukodik a cooler is,a tap is meg a videokartya(legalabb is a cooler mukodik rajta) is viszont a proceszor cooler az nem indul el,mintha akarna indulni de csak 1-1 elore ugrik.
Nem kapcsolodik ki a gep,de viszont nem jelenik meg a kepernyon semmi,meg a bios ba sem tudok belepni.

(#25757) Zsivaagoo válasza DeadmanInc10 (#25756) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Konfigleírást kérünk.

-----
Procihűtő/proci/lap halott.
Vagy piros.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#25758) Kornl23


Kornl23
tag

Sziasztok,

Már egyszer feltettem ezt a kérdést egy topikba, de hátha itt kapok segítséget.

G2120-as prociba lévő videokártyát nem ismeri fel az alaplap (asrock B75m-itx) nem add képet egyik porton se.
diszkrét kártyát berakva pedig az uefi ki se jelzi, pedig régen ott volt, mert jó sokáig használtam.
Ötlet? mit kellene cserélnem.

(#25759) prime_adam válasza #10726912 (#25754) üzenetére


prime_adam
aktív tag

Köszi, kipróbálom mit csinál úgy.

(#25760) Gyufaaa válasza Kornl23 (#25758) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Eddig is ebben a lapban volt? :U

(#25761) Kornl23 válasza Gyufaaa (#25760) üzenetére


Kornl23
tag

igen, már egy éve kb.

(#25762) Gyufaaa válasza Kornl23 (#25761) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Eddig volt benne diszkrét kártya? BIOS frissítést esetleg próbáltál már vagy egy c_mos cleart? :U

(#25763) Kornl23 válasza Gyufaaa (#25762) üzenetére


Kornl23
tag

Igen, a vga is ebben a gépbe volt kb, egy éve együtt vannak, előtte pár hetet ment dvga nélkül.
3 fajta biossal próbáltam, köztük az eredetivel is. Jó pár c_mos reset is volt.

(#25764) balazs025


balazs025
senior tag

Hello! Az mitől lehet, hogy a gép bekapcsoláskor felpörög, 4-et sípol, újraindul megint 4-et sípol és így tovább?
Viszont kép nem jön be és a sípolás után egyből újraindul. (előre szólok, hogy nem nagyon értek a gépekhez, de nincs esély otthoni megoldásra?)

(#25765) pr1mzejEE válasza balazs025 (#25764) üzenetére


pr1mzejEE
addikt

[link] Itt megtalálod valószínűleg.

Football More Than Just a Game .. Calisthenic is way for life..

(#25766) balazs025 válasza pr1mzejEE (#25765) üzenetére


balazs025
senior tag

Köszönöm! :R Sajnos akkor szerviz :(

(#25767) prime_adam válasza #10726912 (#25754) üzenetére


prime_adam
aktív tag

Sikerült így is beindítani, de ugyan az a hiba. :(

(#25768) #10726912 válasza prime_adam (#25767) üzenetére


#10726912
törölt tag

Akkor marad az alaplap-tápegység gyanusított...ezeket nézesd meg.(Alaplapra tippelek inkább).

(#25769) Kornl23 válasza Kornl23 (#25763) üzenetére


Kornl23
tag

Ma meg leállt a házhűtés játék közben. Ez elégé alaplap gyanús esetleg táp?

(#25770) pr1mzejEE válasza balazs025 (#25766) üzenetére


pr1mzejEE
addikt

:( Gondolom régi gépről van szó.

Football More Than Just a Game .. Calisthenic is way for life..

(#25771) #10726912 válasza Kornl23 (#25769) üzenetére


#10726912
törölt tag

Ez a két hiba a legvalószínűbb

(#25772) balazs025 válasza pr1mzejEE (#25770) üzenetére


balazs025
senior tag

Nem, tavaly lett összerakatva. (A lánytesómé)

(#25773) Kornl23 válasza #10726912 (#25771) üzenetére


Kornl23
tag

Viszont jó lenne leszűkíteni egyre, nincs kedvem évente félkonfigot venni. :(

(#25774) #10726912 válasza Kornl23 (#25773) üzenetére


#10726912
törölt tag

Vidd el szervizbe, ott pár ezer a hibafeltárás. Ha nincs csere alkatrészed, senki nem tudja megmondani távgyógyítás módszerével, hogy mi a baj.

[ Szerkesztve ]

(#25775) DeadmanInc10 válasza Kornl23 (#25758) üzenetére


DeadmanInc10
újonc

Alaplap - ASRock B75 Pro3-M
Videokartya - Gigabyte GeForce GT 630 2GB DDR3 128-bit
Proci - Intel Core i5 3470 3.20GHz box
Tap - Floston FL500 Extra 500W
Merevlemez - Toshiba DT01ACAxxx 500GB SATA-III 7200 RPM 32MB
Ram - 1x4GB DDR3 1333mhz 1x2GB DDR3 1333mhz

(#25776) prime_adam válasza #10726912 (#25768) üzenetére


prime_adam
aktív tag

Csodás, az lett volna meglepő, ha minden működött volna. Azért köszi, ha valamit kiderítettem majd jelentkezem.

(#25777) kromatika


kromatika
veterán

Sziasztok.Mi lehet a gond?A pc-n egy bizonyos idő után le fagy az egér.Ez után nem reagál semmilyen mozdulatra,majd ha ki húzom az egeret és más usb port-ra dugom akkor az eszköz kezelő el kezd keresni,és ezután ki írja hogy sikertelen az illesztő program keresés.Ha újra indítom a gépet,akkor újra jó az egér egy ideig,de utána megint a le írt jelenség ismétlődik.Vagy lap(bár szinte új z77-es lapról van szó,és többször is meg volt a load default.a legújabb bios van fenn a lapon) vagy táp hibára gyanakodok.A táp egy régebbi 4-5 éves ,320W Giga táp.Szerintetek lehet ez táp hiba?Egér hiba kizárva,3 egérrel is ugyan ezt csinálta,és a win is újra húzva,driverek hibátlanul fenn vannak.Előre is köszi a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#25778) Zsivaagoo válasza kromatika (#25777) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Dobd ki a jelenlegi tápot és legalább egy Chieftech CTG-500-80P-t vegyél a gépbe.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#25779) kromatika válasza Zsivaagoo (#25778) üzenetére


kromatika
veterán

Értem.Akkor te is táp hibára gyanakszol?

(#25780) Zsivaagoo válasza kromatika (#25779) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Tápot mindenképpen cserélni kell, de sz0patott már meg engem USB-s egér széria pontosan ezzel a jelenséggel.

Kb. 2,5K-s új Genius egér oldotta meg a problémát. (Energiagazdálkodást is áttúrtam Win-ben, hogy semmit ne kapcsoljon le Energie Sparkasse miatt.)

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#25781) kromatika válasza Zsivaagoo (#25780) üzenetére


kromatika
veterán

Megoldódott a probléma.Az volt a baj hogy a ramokat(amiken a cimke 1,5v) átállítottam a biosban a ram voltaget..Nem hagytam auton(ami 1.585)ha nem 1.5 -re állítottam.Ha vissza rakom auto-ra a ram voltaget,akkor semmi gond nincs,és nem fagy le az egér. Egyik sem.Ki gondolta volna.Azért köszi a tanácsokat.A tápot megnéztem,420W Giga táp.3 éves.Igy hogy nem hibás,egyenlőre marad.

[ Szerkesztve ]

(#25782) peete88


peete88
tag

Sziasztok!

Most raktam össze egy új gépet.
Gigabytes GA-H97-D3H alaplap.
Első bekapcsolásnál nem csinált semmit a gép csak fel pörgöttek a ventik v majd vissza és ez ismétlődött, se sípolás se semmi, felpörget mindent majd elveszi a az áramot.
Ki szedtem mindent, a lapból csak maga a lap van semmi más, plusz az alap lapra a bekapcsoló gomb a házról és a táp ami adja neki az áramot illetve egy ház ventilátor.
A lap nem sípol nem ad ki magából semmi hangot. A ventiken látszik hol le lassul hol fel pörög.
Elemet már vettem ki a lapból h restelljem a bios,-t az se hozott megoldást.
Tippek? MI lehet a gond?

Köszi előre is

(#25783) #10726912 válasza peete88 (#25782) üzenetére


#10726912
törölt tag

Az a tippem, hogy az intelámdceleronkórekvadtualatin procidat nem támogatja az alaplapod az EDOSDDDR123ramokkal együtt, amik mellé teljesen értelmetlen választás volt a vargányané féle Konkord hízótáp az nevidia3triószavagep800gtxtktKB végéával együtt ( tippemet olvashattad megadott adatokkal :U )
Magyarul: Írj részletes konfigot.

(#25784) GrooveHero


GrooveHero
addikt

Sziasztok. Adott egy ősrégi konfig, még abból az időből való, amikor a C2D E8400 volt a király :))

P35-DS4 alaplap
E8400
GTX 560Ti
Corsair HX 650

a jelenség: bootloop. Semmi más. Elindul, megy 3mp-ig, leáll, majd megint elindul, stb, stb...A prociventit feltekertem fullra a poti segítségével, és 1-2x felpörög. Azt olyankor szokta, amikor már "el akar indulni", aztán mégsem, újra leáll. Mintha kontaktos lenne. De már elég sok mindent próbltam, köztük a CMOS elem kivételét, a CMOS jumpert, a memóriákat egyesével, stb....nem tudom mi lehet a baja.

sőt... még ezen is túl vagyok, szintén semmi:

Remove power from the rig by disconnecting the power cord from the wall outlet.
Make sure the PC Speaker is plugged in.
Remove the Battery.
Move the CMOS jumper to CLEAR.
Press the Start Button on the case or motherboard to drain the capacitors.
You may leave the board in this condition for as long as it takes to clear the CMOS. If a short 30 second clear or a 15 minute clear doesn't work, try an 8 hour clear then a 24 hour clear.
Plug in a PS2 Keyboard.
Put one stick of RAM in the slot closest to the cpu.
Replace the Battery.
Move the CMOS jumper to Normal.
Press and hold the Insert Key on the Keyboard.
Apply power to the rig by plugging the power cord into the wall outlet.
Press the Start Button to power the rig up while holding down the insert key.
When you hear the BEEP, release the Insert Key and press the Delete Key on the Keyboard.
Once you enter the BIOS set the DATE and TIME then Load Optimized Defaults.
Save and Exit.
Enter the BIOS again and set it up the way you want for your particular rig.

A gép két hete még ment, csak megjöttek tesómék külföldről és kölcsönadtam a jelenleg kómában lévő pc-monitorját (FHD TV) ma du. akartam megint beröffenteni az öreglányt, erre itt szívok vele.

Tud valaki segíteni? Köszi előre is. :R

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#25785) Zsivaagoo válasza GrooveHero (#25784) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Szedd szét elemeire, portalanítsad, pasztázd újra a procihűtőt és rakd össze. Furcsa hibák egy részét (amik mind kontakthibák) megoldja.

Állásban nem szoktak tönkremenni a gépek, de a korrózió - ami a kontakthibákat gyártja - azért dolgozik.

Várunk vissza az eredménnyel. ;)

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#25786) Arpee78


Arpee78
senior tag

Üdv, valakinek lenne ötlete az alábbival kapcsolatban?

Munkahelyen az egyik gép érdekes jelenséget produkál. Véletlenszerű időpontokban totál lefagy pár másodpercre, a fagyás spontán megszűnik majd simán működik tovább a gép. Lefagyáskor az egér nem mozdul, a merevlemez kattog, a zene megáll(az épp aktuális hangot nyomja). HD sentinel szerint a merevlemez rendben van, nincs háttérben futó program ami az akadást okozná. Az eseménynaplóban sok DCOM hiba van. Emellett figyelmeztetés ezekről: HECI interface reset, e1iexpress, disk.

Win 8.1 64bit Lenovo márkás gépen Liteon táppal, nemtudom hány wattos. Q9650, G31, 4GB DDR2

A kábeleket ellenőriztem helyükön vannak, törést nem láttam és púpos kondit sem.

[ Szerkesztve ]

(#25787) Zsivaagoo válasza Arpee78 (#25786) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Szétszed, újraösszerak.

Ha továbbra is jelentkezik, az tuti valami Win vagy egyéb automatikus frissítés.

---------------
Vagy éppen bedugul a LAN, amikor a háló felől kér valamit egy erőszakosabb futó alkalmazás. Pl. McAfee virnyakergető. (..sznám ki pitsuba azonnal. :K )

[ Szerkesztve ]

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#25788) GrooveHero válasza Zsivaagoo (#25785) üzenetére


GrooveHero
addikt

Nnnnaaaa... a renccer él. Ceréltem elemet, átfugtam a DVI-HDMI kábelt a kártya másik portjára, másik vinyót kötöttem rá, és most megy rendesen. :R
De hogy mi volt a hiba lövésem nincs :DDD

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#25789) Zsivaagoo válasza GrooveHero (#25788) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Tipikus kontakthiba. Elég, ha véletlenül egy picit belerúgnak a gépbe. :)

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#25790) Richard!


Richard!
addikt

Üdv!

Ha nincsenek ramok a gépben,akk elvileg sikoltania kéne,h vmi bibi van. nemde?
Ha az enyém nem sípol,akk valszel halott? :F

Eladó inverteres, wifi-s hűtő/fűtő Fisher klímám: https://hardverapro.hu/apro/fisher_comfort_plus_inverteres_split_klima/hsz_1-200.html

(#25791) Zsivaagoo válasza Richard! (#25790) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Vagy pedig nincs (jól) rádugva a csipogó a "Speaker" tüskékre.

Milyen a konfig? Pontos leírás kell.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#25792) Richard! válasza Zsivaagoo (#25791) üzenetére


Richard!
addikt

Tessék
Már többször szétszedtem,ill összeraktam.Új tápot is vettem,de akkor valószínűleg alaplapot is kell..

Eladó inverteres, wifi-s hűtő/fűtő Fisher klímám: https://hardverapro.hu/apro/fisher_comfort_plus_inverteres_split_klima/hsz_1-200.html

(#25793) Zsivaagoo válasza Richard! (#25705) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Azt a Maxtort kidobnám a fenébe. (HDD felismerési gyanúm van miatta.)

Ha utána is háklis a gép, akkor lapcsere Gigára vagy Asus-ra.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#25794) Richard! válasza Zsivaagoo (#25793) üzenetére


Richard!
addikt

Összeraktam és most megy.fogalmam sincs h mi lehetett a baja...de lényeg,h most olyan mint régen.
köszi a segítséget :)

Eladó inverteres, wifi-s hűtő/fűtő Fisher klímám: https://hardverapro.hu/apro/fisher_comfort_plus_inverteres_split_klima/hsz_1-200.html

(#25795) dragon1993 válasza #10726912 (#25707) üzenetére


dragon1993
őstag

A random befagy 30mp - 1 percre hibámnál, egyenlőre HDD felületteszt rendben, RAM rendben, VGA-t kivéve IGP-vel is fagy de úgy vettem észre kevesebbszer. Ma kipróbálom egy másik táppal, erősen kezdek arra gyanakodni.

(#25796) rbertkrl


rbertkrl
aktív tag

Üdv.!!
Ma került beszerelésre az összes alkatrészem a gépembe, össze is raktam ahogyan a nagykönyvben megvan írva. DE. Bedugtam hálózatba és amint bekapcsolom olyan 1mp-et pörögnek a ventik és lekapcsol az egész, ezután újraindul és lekapcsol megint. Szerintetek mi lehet a baj ? Az gáz ha a processzor-nak 8 vagy nem is tudom négy fázisa van (8 pines a tápcsati a lapon, de nekem a tápomon csak egy 4 pines van)?

Konfig:
Asrock H61 Pro BTC
Intel Pentium G2020
4GB CSX 1333 Mhz RAM
250 GB SATA II HDD
Gainward Geforce GTS 450
A táp pedig egy Chieftech GPS-450A8

Szerintetek mi lehet a baj ? Előre is köszi !!
Jajj és azért gyanakszom az alaplapra mert van még pluszban két molex a lapon és nem tudom, hogy azt muszáj-e bekötni, vagy nem. Megpróbálom úgy is ha azt mondjátok, de nem merek annyi szuflát adni neki.

Az ámokfutás a jövő tömegsportja.

(#25797) #10726912 válasza rbertkrl (#25796) üzenetére


#10726912
törölt tag

Egyik esélyes, hogy az alap BIOS nem támogatja a CPU-t (ebből a CPU-ban van olyan is a listán, ami nem All jelzéssel van). Másik esélyes a molexek serege: olvasd el a Manual-ját, le van írva, hogy mikor kell használni őket. (bpocsánat, de nekem nincs hozzá kedvem). Egy darab 4 pines CPU táp is elegendő.

(#25798) QwErTy42


QwErTy42
addikt

Sziasztok!

A gépem a következő:
-Gigabyte MA785GT-UD3H rev 1.0
-Athlon II X2 240
-Kingston ram ddr3 1333 MHz CL7 1x2 GB
-Quadro FX 1800 768 MB
-WD Green 500 GB
-Intel 520 120 GB
-HKC ház 400 Watt HKC táppal
-2 db 80 mm-es és 1 db 120 mm-es Noctua házventi
-procihűtő neve nem ugrik be

A probléma a következő:
Bekapcsolást követő 2-3. másodpercben leáll az egész. Nem folytatja tovább a bekapcsolási folyamatot. A monitor nem ír ki semmit, mert általában kell neki 4-5 másodperc, mire érzékeli a bemenetén a gépet. Így ha esetleg kiírna valamit, azt sem látom.

Vannak tippjeim, hogy mi baja lehet...

Tudom! A ház és táp is egy ipari hulladék. Amikor a gépet összerakták nekem lassan már 6 évvel ezelőtt, akkor nem értettem a gépekhez és az összeállításnál a gazdaságosság volt a fő szempont. ( a Quadro,az SSd, a procihűtő és a házventik később kerültek beépítésre).

Köszi szépen!

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#25799) CoolMan válasza QwErTy42 (#25798) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Üdv!

Tudod te, kezd az ipari hulladék cseréjével. :K Kérjél kölcsön egy megbízható tápot és próba. Utána másik rammal is megnézném. Púpos kondi nincs?

[ Szerkesztve ]

(#25800) QwErTy42 válasza CoolMan (#25799) üzenetére


QwErTy42
addikt

Szia,

Sajnos nincsen kitől kölcsönkérnem tápot.
A púpos kondit hol keressem? A tápba kukucskáljak bele vagy az alaplapon kellene lennie.
Még nem vettem le az oldallapot (korábban persze már igen),

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.