Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25451) crysis88 válasza dvdbackuper (#25450) üzenetére


crysis88
tag

Nem hiszem. :N

1. A régi phenomom (húzva volt) többet evett mint az i5 de nem voltak soha ilyen problémáim.
2. Az MSI GTX 560 TI Hawk próba kártya többet eszik mint a GTX 660 és mégsem fagyott.
3. A tápomnak egyben van a 12V-os ága es 48A-t tud rajta leadni.

:C :R

Asus Z97-A , i5-4690k @4.2 Ghz , Scythe Ninja 3 , Corsair 16 GB DDR3 1333MHz , Gainward Phoenix GTX 1070 , Seasonic S12II-520W , Kingston HyperX FURY 120GB SSD , Samsung 500GB HDD , Seagate 2 TB HDD , Cooler Master HAF 912 Plus

(#25452) Gyufaaa válasza crysis88 (#25449) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Drivert cseréld le. Nem biztos, hogy az új smakkol vele. Szedd le driver sweeperel (többször megismételve a törlést) maj tegyél fel egy régebbit. Hőfokokkal hogy áll a gép? Processzorra értem. :U

(#25450) dvdbackuper: Corsair 600w?? :N Max meghalt, de akkor hamarabb jelentkezne anomália.

[ Szerkesztve ]

(#25453) crysis88 válasza Gyufaaa (#25452) üzenetére


crysis88
tag

Legalább 10 fele drivert kipróbáltam mar whql-t is és beta-t is. :W
A wint is újraraktam vagy háromszor úgyhogy nem hiszem hogy a driver maradékok kavarnának be.
Processzor max 48 fok. Scythe Ninja 3-al hűtöm. ( most csak alapon megy)
A VGA is max 68-70 fokos , kertestem teszteket a neten ott is ennyi korul voltak :F

[ Szerkesztve ]

Asus Z97-A , i5-4690k @4.2 Ghz , Scythe Ninja 3 , Corsair 16 GB DDR3 1333MHz , Gainward Phoenix GTX 1070 , Seasonic S12II-520W , Kingston HyperX FURY 120GB SSD , Samsung 500GB HDD , Seagate 2 TB HDD , Cooler Master HAF 912 Plus

(#25454) Gyufaaa válasza crysis88 (#25453) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Akkor nincs más hátra, mint a VGA-d topikjába kérdezni, volt e valakinek ilyen tapasztalata. Esetleg hardveres inkompatibilitás.

(#25455) crysis88 válasza Gyufaaa (#25454) üzenetére


crysis88
tag

Hardveres inkompatibilitás így is jelentkezhet? nem csak úgy hogy egyáltalán el sem indul a lapban a kártya?
Amúgy nem lenne furcsa az inkompatibilitás ha a lap is és a kártya is Asus?

Asus Z97-A , i5-4690k @4.2 Ghz , Scythe Ninja 3 , Corsair 16 GB DDR3 1333MHz , Gainward Phoenix GTX 1070 , Seasonic S12II-520W , Kingston HyperX FURY 120GB SSD , Samsung 500GB HDD , Seagate 2 TB HDD , Cooler Master HAF 912 Plus

(#25456) pruzsi


pruzsi
őstag

Sziasztok pár napja raktam össze egy gépet,most este indítanánk és semmi az alaplapi led világít, a proci táp egy éb ventik kicsit megpörögnek és ennyi mit történhetett?

(#25457) JSHammer válasza pruzsi (#25456) üzenetére


JSHammer
tag

Szia

nézd át a bekötéseket, javaslom a cpu tok ellenőrzést is.....

MINDEN PROBLÉMÁNAK VAN EGY EGYSZERŰ ÉS EGY ROSSZ MEGOLDÁSA!

(#25458) pruzsi válasza JSHammer (#25457) üzenetére


pruzsi
őstag

Próbáltam másik táppal ugyenez mondjuk az 7 éve nem volt használva...
hülye kérdés de ha a procit kivenném elindulhat a lap és a ventik?

(#25459) JSHammer válasza pruzsi (#25458) üzenetére


JSHammer
tag

Hát ha kiveszed a cput, van amelyik lap elindul....

én szerintem , ramok, bővítőkártyák ki, a bekapcsoló gombot átkötni resetre és megpróbálni úgy...

de abban sem lennék biztos hogy nincs rossz elkó a lapon....

MINDEN PROBLÉMÁNAK VAN EGY EGYSZERŰ ÉS EGY ROSSZ MEGOLDÁSA!

(#25460) pruzsi válasza JSHammer (#25459) üzenetére


pruzsi
őstag

Proci nélkül elindult,core duo e6600 lenne benne

(#25461) JSHammer válasza pruzsi (#25460) üzenetére


JSHammer
tag

Egyébként a rövid felpörgés ,általában rövidzárlatos probléma , személyes tapasztalatok alapján...

cpu hűtést ellenőrizni kellene, de a ha másik táppal is ezt csinálja, akkor a lapod lehet testel valahol:)

MINDEN PROBLÉMÁNAK VAN EGY EGYSZERŰ ÉS EGY ROSSZ MEGOLDÁSA!

(#25462) Gyufaaa válasza crysis88 (#25455) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Chipset függő, nem márka.

(#25456) pruzsi: Ha csak a proci van a lapban (természetesen a táp rá van kötve) akkor sem indul? BIOS reset volt a lapon?

[ Szerkesztve ]

(#25463) pruzsi válasza JSHammer (#25461) üzenetére


pruzsi
őstag

Próbálkozom,kivettem a lapot a gépből az asztalra de úgyse,akkor most kisszateszem a procit hátha de mintha lenne rajta valami fura pötty vagy mi képet próbálok lőni róla.

(#25464) JSHammer válasza pruzsi (#25463) üzenetére


JSHammer
tag

Hát remélem nem egy fet körül van:)

MINDEN PROBLÉMÁNAK VAN EGY EGYSZERŰ ÉS EGY ROSSZ MEGOLDÁSA!

(#25465) pruzsi válasza JSHammer (#25464) üzenetére


pruzsi
őstag

(#25466) pruzsi válasza pruzsi (#25465) üzenetére


pruzsi
őstag

Sajnos procival nem indul

(#25467) JSHammer válasza pruzsi (#25466) üzenetére


JSHammer
tag

Sajnos az smd körül látható furcsaság...

egyébként az alaplap tokjában nics lábelhajlás???

tisztaszesz, aceton, és az smd lába közt ki kellene pucolni, mert valami nem stimmel ott....

itt alink így kellene kinézni a cpu-nak

http://hardwarelogic.com/articles/reviews/processors/INTEL_E6600/base.jpg

[ Szerkesztve ]

MINDEN PROBLÉMÁNAK VAN EGY EGYSZERŰ ÉS EGY ROSSZ MEGOLDÁSA!

(#25468) pruzsi válasza JSHammer (#25467) üzenetére


pruzsi
őstag

Kipróbáltam más procival is ugyenazt csinálja sajnos,

(#25469) JSHammer válasza pruzsi (#25468) üzenetére


JSHammer
tag

vegyük sorra

ramok tuti jók?

cpu elvileg jó

vga? nincs mókolva a hűtése?

alaplap kellene képet csinálni a lapról és a foglalatról(cpu)

MINDEN PROBLÉMÁNAK VAN EGY EGYSZERŰ ÉS EGY ROSSZ MEGOLDÁSA!

(#25470) pruzsi válasza JSHammer (#25469) üzenetére


pruzsi
őstag

igen ramokat kipróbáltam másik gépben,vga van integrált is benne de van egy mókolt hd 4670 accelero s2 hűtéssel.
lap
foglalat

(#25471) JSHammer válasza pruzsi (#25470) üzenetére


JSHammer
tag

integrált vgával is ezt csinálja?:)

mert a lapon sérülés nincs a kép szerint...:)

MINDEN PROBLÉMÁNAK VAN EGY EGYSZERŰ ÉS EGY ROSSZ MEGOLDÁSA!

(#25472) pruzsi válasza JSHammer (#25471) üzenetére


pruzsi
őstag

Igen,a 4670-rögtön kivettem meg a mindent mert a tápra gondoltam.
Nem tudom mi lett vele,végig húztam az ujjam a tüskéken és egy mintha kintebb lenne,de akkor eddig miért működött.

(#25473) JSHammer válasza pruzsi (#25472) üzenetére


JSHammer
tag

nah akkor alapkérdés:)

alaplapi +4 pin rá volt e dugva?:D

mert másmár így nem jut eszembe:)

MINDEN PROBLÉMÁNAK VAN EGY EGYSZERŰ ÉS EGY ROSSZ MEGOLDÁSA!

(#25474) pruzsi válasza JSHammer (#25473) üzenetére


pruzsi
őstag

igen rá,akkor alaplap megdöglött volna?

(#25475) JSHammer válasza pruzsi (#25474) üzenetére


JSHammer
tag

Sajnos ilyen messzeségből, lehet más a gond, de miel a cpu nehezen "hal meg" így gyanús lehet...

sajna az asus 775 szériában voltak érdekesek!

nekem a szekrényben 865 chipsetes p5 szériásból van vagy másfél tucat rossz:D

MINDEN PROBLÉMÁNAK VAN EGY EGYSZERŰ ÉS EGY ROSSZ MEGOLDÁSA!

(#25476) pruzsi válasza JSHammer (#25475) üzenetére


pruzsi
őstag

Próbálkozok még bár már ötletem sincs mit történt,már csak egy másik lappal lehetne kipróbálni,de pont azért lett összerakva ez mert haveromnak a másik lapján a kondik már púposak.

(#25477) JSHammer válasza pruzsi (#25476) üzenetére


JSHammer
tag

Azt nem nehéz cserélni...ha a közelben laknál fél óra alatt meglenne az összesXD

MINDEN PROBLÉMÁNAK VAN EGY EGYSZERŰ ÉS EGY ROSSZ MEGOLDÁSA!

(#25478) pruzsi válasza JSHammer (#25477) üzenetére


pruzsi
őstag

Tiszafüred-en,messze vagy? :)) ,most kipróbálom a procit másik gépben ha ott megy akkor tuti az alaplap de mi lelte itt vettem ph-n egy hó garit adtak rá.

(#25479) JSHammer válasza pruzsi (#25478) üzenetére


JSHammer
tag

záhonyXD

MINDEN PROBLÉMÁNAK VAN EGY EGYSZERŰ ÉS EGY ROSSZ MEGOLDÁSA!

(#25480) pruzsi válasza JSHammer (#25479) üzenetére


pruzsi
őstag

hmm-Megfontolandú :DD ,nade kipróbáltam a procit egy 3. gépben megy faszául akkor alaplap remélem kicserélik.Köszönöm a segítséget ha esetleg eszedbe jut valami írj légyszives.

(#25481) tdkink


tdkink
újonc

Sziasztok!

Win7 install ha bent van a VGA még a nyelv választóig se jut el,vagy újraindul a gép vagy simán black screen. VGA nélkül simán nélkül felment. Játszottam/filmet néztem/tömörítettem nem volt gond,éjszaka viszont újraindult (nem futott semmi,kb 12 órája ment a gép) Sajnos nincsen senki a közelemben akinél ki tudnám próbálni az alkatrészeket.
Hosszú pályafutásom során még sose volt ilyen gondom (286os korszaktól :) ) tehát lövésem sincsen lehet e valahogy szoftveresen tesztelni a lapot/procit/ramot esetleg a tápot (táp műterheléssel megoldható lenne de az eszközök nem adottak)
Recskátol vettem a cuccokat (lap/ram/proci/vga) aki elvileg megbízható csak most nyaral,nem akarom folyton cse**tetni.

Giaga B75M D2V
I3 2130
Samsung 4GB 1333MHz
Giga GTX750 ti 2GB (dupla ventis)
Chieftec GPS-400aa-101-a 400W
Seagate 500GB
Win7 ulti 64

Segítséget előre is köszönöm

(#25482) pruzsi válasza JSHammer (#25479) üzenetére


pruzsi
őstag

Kipróbáltam most proci nélkul de a proc hűtőt megdugtam és nem megy a cpu fan-ban egy másikban igen lehet hogy emiatt nem megy az egész a bios letiltja mivel ott nem érzékeli hogy bedugtam a proci hűtőt bár az elemett kivettem de ha ez alapbeállítás akkor meg vagyok lőve.

(#25483) Vismajor01


Vismajor01
addikt

Sziasztok
Már megint ugyanaz...
Új alaplap(használtan vettem) mindent összerakok, minden felpörög, de nincs kép.
A lap amit vettem:
Asrock n61 ps.
A proci amihez vettem:
AMD Phenom 9650 HD9650WCJ4BGH

Belerakom a procit, vga-t (van benne alaplapi), 2 ramot(4gb összesen ddr2)
Rányomom a 12 és 4 pines csatit. Vganak nem kell külön kakaó.
Csavarhúzóvól elindítom(asztalon van összerakva) pörögnek a ventik, kép nincs. Alaplapi VGAra dugva sincs.

Legutóbb mikor gépet vettem tök ugyanígy jártam. Ott az lett a megoldás, hogy régi a bios a lapban, ezért frissíteni kell.
Viszont ezen oldal tanulsága szerint ezt a procit alapbiossal elviszi a lap. Úgyhogy a bios frissítés(ugye?) nem lehet megoldás.
Ja a ramokat is próbáltam, kicseréltem őket, illetve csak egyikkel indítani. Ugyanaz.

Meg van halva a lap? három napos próba gari van rá, de próbálnám megjavítani.

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#25484) berzebub válasza Vismajor01 (#25483) üzenetére


berzebub
aktív tag

Procihűtő nélkül indíts rá pár másodpercre(hűtő lekap,paszta letöről,egyik ujj a procin,másik kézzel indít...ha forró akkor táp kihúz) ,ha nem melegszik a proc akkor halott a lap.

[ Szerkesztve ]

Heghlu'meH QaQ jajvam

(#25485) Vismajor01 válasza berzebub (#25484) üzenetére


Vismajor01
addikt

oké köszi
tehát rányomok mindent, proci csupaszon, rajta az ujjam, indítózok, ha egyből átforrósodik a proci akkor táp lehúz, ha meg egyáltalán nem akkor döglött a lap
köszi!

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#25486) Vismajor01 válasza Vismajor01 (#25485) üzenetére


Vismajor01
addikt

Megcsináltma, kb 1 percig tartottam rajta az ujjam de jéghideg volt. Gondolom 1 perc elég ehhez?

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#25487) IstvánLászló válasza Vismajor01 (#25486) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Kolégának igaza van amit neked irt.

A procinak elég hütésnélkül kb10 másodperc hogy fel melegedjen.

Kézzel fórrónak kellet volna érezned ha hibátlan.

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#25488) tdkink válasza tdkink (#25481) üzenetére


tdkink
újonc

Kis update.
Memtest86+ lepörgött 4x...0 error.
Tényleg senkinek semmi ötlet?

(#25489) pruzsi válasza tdkink (#25488) üzenetére


pruzsi
őstag

Aida 64-el tudod terhelne őket,memóriákat egyesével próbáld ki.

(#25490) IstvánLászló válasza tdkink (#25488) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Biosban állitottál valamin,tunigra gondolok,mert ha igen akkor simán hibát okozhat

.

[ Szerkesztve ]

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#25491) tdkink válasza IstvánLászló (#25490) üzenetére


tdkink
újonc

Úgy vettem át a cuccokat,hogy "minden be van állítva"
A sok fail után természetesen piszkáltam kicsit a biost,tiltottam az IGPt (semmi hatás) levettem minden boostot hátha (semmi) nyomtam defaultot...aztán minden vissza az "eredetire". Anno a 2.8as bartont felhúztam 3.2re de az is csak arra volt jó,hogy nyáron a 40 fokos szobában 42 legyen...

Komolyra fordítva a szót,a tápomnak bírnia kéne ha minden igaz,ez volt az első félelmem,nincsen elég kraft. Ha a 6os pin nem adna eleget gondolom a lapátokat se forgatná a VGAn fagyásnál. 6pin/2x molex csatlakozót megpróbálom ha valaki ad infót melyik 2 az ami ellátja ezt a feladatot normálisan.

Ha esetleg a lappal van gáz azt ki tudom szűrni valahogy szoftveresen?

Most utolsó próbának nézek win 8.1et hátha,de nem nagyon reménykedem benne.

(#25492) dvdbackuper válasza tdkink (#25481) üzenetére


dvdbackuper
őstag

másik vinyóval vagy telepítővel próbáltad?

(#25493) Zsivaagoo válasza Vismajor01 (#25483) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Visszatolni a próbagari alatt azt a Seggszikla Asrock lapot a vérbe.

AMD Phenom 9650 HD9650WCJ4BGH: ez AM2+ CPU, tehát AMD csipes AM2+ és AM3-as Giga vagy Asus lapokban gond nélkül fog menni.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#25494) ész ventura


ész ventura
aktív tag

Sziasztok!

A következő a problémám, eddig nem találtam rá megoldást, egyedi eset lehet.
Bekapcsoláskor nem érzékeli a VGA-t a gép, ezáltal nem küld jelet a monitorra csak ha "vakon" bemegyek a biosba és F10+enterrel újraindítom, valamint ha már bent vagyok a windowsban akkor is újraindításnál semmi gond.
Biosban beállítottam, hogy először PCIE-re bootoljon be, elemet kivettem visszaraktam, másik vga-t is használtam, újratelepítettem a gépet a 0-ról, másik monitort is használtam egy szóval mindent kipróbáltam, mégis megmaradt a hiba.
Van egy S3 Trio pci-s kártyám, ha azzal indítom a gépet akkor egyből felismeri azt, csak a pcie-s kártyával nem akar beindulni.
Szerintetek mi lehet a gond?
alaplap: gigabyte P35-Ds3
vga: 8800Gt másik kártya HD6850
proci: E8400
memo: 2*2 gb Corsair

Üdv
András

Azt mondta a rendszer hogy adjak meg egy új jelszót, beírtam hogy f@szom,erre kiírta hogy túl rövid...

(#25495) pruzsi válasza ész ventura (#25494) üzenetére


pruzsi
őstag

Szia! Szerintem a pcie foglalattal lesz baj,hasonoló problémám volt 2 gigabyte alaplappal is!
Én kipróbálnám másik alaplappal...(megjegyzés nekem egy idő után kinyírta az alaplap a vga-t)

(#25496) ész ventura válasza pruzsi (#25495) üzenetére


ész ventura
aktív tag

Köszi a választ!

Másik alaplappal működik a 8800Gt.
Ezt már egy éve csinálja egyik napról a másikra történt a dolog. Azóta még tartja magát az alaplap, de köszi a figyelmeztettést.

Azt mondta a rendszer hogy adjak meg egy új jelszót, beírtam hogy f@szom,erre kiírta hogy túl rövid...

(#25497) Atlantisz48


Atlantisz48
őstag

Sziasztok!

A következőben szeretnék segítséget kérni, adott egy Pc Windows 7-el, az utóbbi napokban olyanokat csinált, hogy ment-ment, és hirtelen kikapcsolt, utána felajánlotta hogy Windows csökkentett módba indítsa, vagy normál indítás. És utána eljutott a bejelentkezésig, és aztán megint újra indult, és sokszori próbálkozás után sikerült bekapcsolni, és addig ment amíg le nem kapcsolt. És aztán ment elejétől.

Viszont ma már be se lehet jelentkezni, egy kis időre se, mert elkezdi tölteni a Windows-t és mikor oda kerül sor, hogy bejelentkezzek, akkor ezt a szöveget írja ki, és ott alul elszámol 100-ig, utána újraindul.

Régebben ez a gép volt "tuningolva" (Nem tudom, hogy mivel volt tuningolva, gondolom tettek bele még rammot.) és utána egy ideig ment, de utána nem volt bekapcsolva kb 2 hétig, és most itt tartunk.
Hogyha valamilyen információt nem írtam le akkor szóljatok, és máris írom.
Segítséget előre is köszönöm.

Üdv
Zoli

(#25498) haypro válasza Atlantisz48 (#25497) üzenetére


haypro
senior tag

Úú kék halál, we meet again...

,,I look at the world, and i notice it's turning, while my guitar gently weeps"

(#25499) Zsivaagoo válasza Atlantisz48 (#25497) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Van egy piros autóm. Nem indul. Mi a baja? :Y

Komplett konfig leírás nélkül esély sincs tippet adni... :K

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#25500) Gyufaaa válasza Atlantisz48 (#25497) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Vedd ki azt a ramot amit pluszba beletettek.

[link]

"Ez a hibaüzenet általában akkor jelenik meg a telepítés során, amikor a rendszer kernel üzemmódban túl magas IRQL szinten kísérelte meg lefoglalni a lapozható memóriát. Ez a hiba rendszerint akkor lép fel, ha egy illesztőprogram helytelen memóriacímet használ. Okozhatja a problémát az is, hogy valamely eszközillesztő nem kompatibilis, netán általános hardverprobléma lépett fel, esetleg valamelyik szoftver nem kompatibilis."

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.