Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21414) CheGhost


CheGhost
aktív tag

Sziasztok!

Az elmúlt héten egy hibába futottam, amit nem sikerült kiderítenem, hogy mi okozhatja.

A hibajelenség:
A számítógép alvó állapotból nem tudott visszajönni. A gépet kikapcsolatam, majd a szg. bekapcsolás után a BIOS betöltődése előtt piros villogó betűkkel kiírja, hogy nincs megfelelően csatlakoztatva a tápkábel a vga-hoz. (You have not connected the power cable to your video card, please refer to the "Getting started guide" for proper hardware installation!)
Eddig több hónapon át rendesen működött minden, adott időpont előtt legalább 3 héttel nem volt megbolygatva belülről, és mozgatva sem volt a gépház ezen időtartam alatt.

Eddigi próbálkozások a hiba felderítésére:
- alaplap vga nélkül (APU) - a gép működik, elindul rendesen,
- másik vga a gépbe - minden működik rendesen, terhelés hatására sem fagy le a gép,
- a vga másik gépbe - hasonlóan, mint előzőleg leírtakhoz,
- másik táp - hiba hasonlóan előjön, mint saját tápegységgel.

A fentiek alapján véleményem szerint a VGA nem okozhatja (másik gépben működik), a PCI Express foglalat működik (másik vga), a tápegység kizárható (másik vga, ill. másik táp esete). A kompatibilitási probléma pedig nem több hónap után szokott előjönni, illetve nem telepítettem sem drivert, sem egyéb programot/játékot sem. Így véleményem szerint minden lehetséges okot kizártam.

Tudnátok-e tanácsot adni, hogy mit lenne még érdemes kipróbálnom?

alaplap (2013. január)
Gigabyte GA-F2A75M-HD2
processzor (2013. január)
AMD A6-5400K
tápegység (2009)
FSP Bluestorm II 500W
videokártya (2008)
Gigabyte Radeon HD4850 512MB

[ Szerkesztve ]

*** Ha egy probléma megoldódik, akkor kérjük a megoldást is leírni, nem csak annyit, hogy "megoldódott"! *** Hosszú log-ok esetén külső oldal ajánlott mindenki lelki békéjének megőrzése céljából! https://pastebin.com ***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.