Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21401) nelsonmanian


nelsonmanian
senior tag

Cserélik az alaplapom gariba.

[ Szerkesztve ]

(#21402) Free04 válasza cinkoxid (#21400) üzenetére


Free04
tag

Nem merem, mert új lap és ha bexarik frissítés közbe ugrott a lap.
Lap és a cpu tuti jó együtt. Kölcsön rammal is kifagyott nálam, ismerősnél meg ment minden rendben.
Először én is a ramra és a bios frissítésre gyanakodtam, de másnál nem jelenkezett ez a hiba.
Nem értem...lehet kérek kölcsön ilyen lapot frissített biossal.

(#21403) Sickboy25


Sickboy25
addikt

sziasztok!

Most akasztják a hóhért :DDD Én kérek segítséget...

Adott egy régi foxconn lapos fekvőházas masina... Nos az a harci helyzet, hogy intel celeron 2,8 MHz-es proci van benne, meg most bővítettem a memóriát 1,5 Gigára... Bármit elkezdek csinálni eléggé belassul és 100%-ra ugrik a procihasználat... Ablak húzogatással pillanatok alatt 100%-on van... Most tettek rá egy friss WIN7-et. Arra is gondoltam, hogy az oprendszer sok neki, de sajnos erre semmi tapasztalati infót nem találtam. A min. követelményeknek megfelel...
Nos amikor megkaptam, akkor kicsit megörültem, mert mondom meg is van a baj, hisz a proci ventit úgy tették vissza, hogy a szent lélek tartotta csak a processzoron :)
Újrapasztáztam visszapakoltam, de igazából sok mindent nem nyertem vele. 768Mb memória volt benne, ebből a 256 megás modult cseréltem 1 gigásra, hátha jobb lesz a helyzet, de nem. Szerintem a proci haldoklik...

Valakinek ötlete lenne még? Megköszönném... :R

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#21404) Sickboy25 válasza Sickboy25 (#21403) üzenetére


Sickboy25
addikt

Szerintem meg is van a hiba... Hijackthis megtalálta a rengeteg svchost.exe... még ezzel nem lesz jó... Lehet a proci távozott az örök vadászmezőkre...

[ Szerkesztve ]

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#21405) Rivaul válasza Sickboy25 (#21403) üzenetére


Rivaul
addikt

Az biztos hogy nem a win7 a sok neki. 1,8 cerkára is tettem már mind 7-et, mind 8-at. Esetleg frissíts minden drivert ami létezik a laphoz/procihoz.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#21406) Sickboy25 válasza Rivaul (#21405) üzenetére


Sickboy25
addikt

Most mikor újrapasztáztam sem lett jó... Kerestem egy másik procit és mikor ki akartam cserélni azt vettem észre, hogy bizony nem szorul rá a venti, mert csak a ventilátor aljának a fele lett pasztás a másik fele tök száraz maradt... Beletettem a másik procit is szintén zenész, így én úgy gondolom a melegedés okozhatja ezt, mert nem érintkezik a két felület egymással...

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#21407) Rivaul válasza Sickboy25 (#21406) üzenetére


Rivaul
addikt

Tegyél egy kicsit több pasztát alá. Hogy igazold egy aida64-et indíts s nézd meg mekkora értékeket produkál.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#21408) Sickboy25 válasza Rivaul (#21407) üzenetére


Sickboy25
addikt

Aidaban milyen értéket kell nézni?

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#21409) Rivaul válasza Sickboy25 (#21408) üzenetére


Rivaul
addikt

Sry a kései válaszért csak dolgoztam. Az érzékelők menüpont alatt a cpu temp-et.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#21410) bb0t


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

sziasztok!

beraktam a gépbe egy ssd-t a hdd mellé tegnap csomószor újraindítottam villámgyors volt ma reggel egyszerűen nem akart továbblépni a windows betöltő képernyőn túl.. párszor újraindítottam majd egyszer csak nagy sokára betöltődött de talán még lassabban mint a hdd-vel szokott. mi lehet az oka?

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#21411) Nixon18


Nixon18
senior tag

Hello! Egy egyszerű kérdésem lenne. Újra kell telepíteni a pc-t processzorcsere után vagy felismeri a bios és minden szuperül fog működni? Köszi a segítséget! :R

(#21412) kjani18 válasza Nixon18 (#21411) üzenetére


kjani18
őstag

Vagy - vagy. Legtöbbször felismeri és megy, van amikor hosszan kínlódik vele,( esetleg nem is indul) - biost is kell frissíteni-, de utána megy, és van amikor újra kell rakni.

[ Szerkesztve ]

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#21413) Rivaul válasza Nixon18 (#21411) üzenetére


Rivaul
addikt

Komolyabb hardver csere után én mindig javaslom az új oprendszert.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#21414) CheGhost


CheGhost
aktív tag

Sziasztok!

Az elmúlt héten egy hibába futottam, amit nem sikerült kiderítenem, hogy mi okozhatja.

A hibajelenség:
A számítógép alvó állapotból nem tudott visszajönni. A gépet kikapcsolatam, majd a szg. bekapcsolás után a BIOS betöltődése előtt piros villogó betűkkel kiírja, hogy nincs megfelelően csatlakoztatva a tápkábel a vga-hoz. (You have not connected the power cable to your video card, please refer to the "Getting started guide" for proper hardware installation!)
Eddig több hónapon át rendesen működött minden, adott időpont előtt legalább 3 héttel nem volt megbolygatva belülről, és mozgatva sem volt a gépház ezen időtartam alatt.

Eddigi próbálkozások a hiba felderítésére:
- alaplap vga nélkül (APU) - a gép működik, elindul rendesen,
- másik vga a gépbe - minden működik rendesen, terhelés hatására sem fagy le a gép,
- a vga másik gépbe - hasonlóan, mint előzőleg leírtakhoz,
- másik táp - hiba hasonlóan előjön, mint saját tápegységgel.

A fentiek alapján véleményem szerint a VGA nem okozhatja (másik gépben működik), a PCI Express foglalat működik (másik vga), a tápegység kizárható (másik vga, ill. másik táp esete). A kompatibilitási probléma pedig nem több hónap után szokott előjönni, illetve nem telepítettem sem drivert, sem egyéb programot/játékot sem. Így véleményem szerint minden lehetséges okot kizártam.

Tudnátok-e tanácsot adni, hogy mit lenne még érdemes kipróbálnom?

alaplap (2013. január)
Gigabyte GA-F2A75M-HD2
processzor (2013. január)
AMD A6-5400K
tápegység (2009)
FSP Bluestorm II 500W
videokártya (2008)
Gigabyte Radeon HD4850 512MB

[ Szerkesztve ]

*** Ha egy probléma megoldódik, akkor kérjük a megoldást is leírni, nem csak annyit, hogy "megoldódott"! *** Hosszú log-ok esetén külső oldal ajánlott mindenki lelki békéjének megőrzése céljából! https://pastebin.com ***

(#21415) kjani18 válasza CheGhost (#21414) üzenetére


kjani18
őstag

Szia

Próbáld meg:
- Bios: optimal load setting ( vagy hasonló)
- Bios frissítés (akár ugyanarra)
- clrcmos v. elem ki -vár- be.
- HDD ellenőrzése
- RAM ellenőrzése

Ezeket, amilyen sorrendben gondolod, én csak felsoroltam ami eszembe jutott.

[ Szerkesztve ]

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#21416) Nixon18


Nixon18
senior tag

kjani18 és Rivaul!
Köszönöm a válaszotokat!

(#21417) JSaN


JSaN
addikt

Udv
Lene egy kis problemam: adott egy ASUS M5A78L-M LE alaplap es egy amd fx 4130 proci. azt irta not supported, a biost frisitettem 1301rol 1402re, most mar normalisan indul, de meg mindig ki irja hogy not supported f1 a tovabb lepeshez. ASUS oldalon a tamogatottak kozt ott van a fx4100 fx 4150 stb de az fx4130 nem latom? ilyenkor mit tudok csinalni?

[ Szerkesztve ]

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#21418) CoolMan válasza JSaN (#21417) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Mivel nem támogatott proci, ezért semmit. Olyat tegyél bele amit támogat...

[ Szerkesztve ]

(#21419) Palesz191


Palesz191
aktív tag

Sziasztok. Kezdeném a konfiggal.
Operációs rendszer: Microsoft Windows 7 Ultimate
Opr. javítócsomag: Service Pack 1

DirectX: DirectX 11.0

CPU típusa: DualCore AMD Athlon 64 X2, 2500 MHz (12.5 x 200) 4800+
Alaplap neve: Gigabyte GA-M56S-S3 (4 PCI, 2 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, Gigabit LAN, IEEE-1394)
Alaplapi lapkakészlet: nVIDIA nForce 560, AMD Hammer
Rendszermemória: 2048 MB (DDR2-800 DDR2 SDRAM)
DIMM1: Nanya M2Y2G64TU8HC6B-AC 2 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (5-5-5-18 @ 400 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz) (3-3-3-9 @ 200 MHz)
BIOS típusa: Award Modular (12/04/07)

Videokártya: NVIDIA GeForce 9600 GT (512 MB)

Hangkártya: C-Media CMI8738/C3DX Audio Device
Hangkártya: Realtek ALC888/1200 @ nVIDIA MCP65 - High Definition Audio Controller

Háttértár:
IDE vezérlő Szabványos kétcsatornás PCI IDE-vezérlő
Lemezes meghajtó: SAMSUNG SP1604N ATA Device (160 GB, 7200 RPM, Ultra-ATA/133)
Optikai meghajtó: PIONEER DVD-RW DVR-109 ATA Device (DVD+R9:6x, DVD-R9:6x, DVD+RW:16x/8x, DVD-RW:16x/6x, DVD-ROM:16x, CD:40x/24x/40x DVD+RW/DVD-RW)

A probléma:
#1 Mostanában ami már nagyon dühítő, hogy mindig beakad az egész gép. Pl.: Nézek filmet és kicsit beakad, olyankor a hang is beakad és "kerreg" .. Ugyanez szokott lenni ha csak simán netezgetek, vagy bármit csinálok. 10-20percenként.
Én a vinyóra tippeltem (Samsug 160 gb IDE.. , talán 2006os) . Ennek érdekében Hard Disk Sentinel Professional progival futtattam mindenféle tesztet, nem talált hibát.
Egy ismerős tanácsára VGA drivert frissítettem, ez sem oldotta meg a problémát.
(újrarakni nem akartam még a gépet..el is szeretném kerülni)

#2 LASSÚSÁG!!!!!! Olyan szinten, hogy pl megnyitom a firefoxot, vagy chorme, vagy csak egy mappát megnyitok, gyakran 3-4 perc is eltelik mire megnyitja, emelett megnézem a terhelést néha a proci kb 10-20% a memóriának meg csak a fele van megkajálva... szóval nulla terhelés, mégis lassu. Olykor uj lapot nyitok meg firefoxban vagy chrome, arra is várni kell... csak egy jobb klikk az asztalon, és akkor is lassu mire kijön az ablak. Régen ez nem volt így...

ui.: mire megírtam ezt a HSZ-t közbe szólt a WMP, ez idő alatt kb 2 számot hallgattam meg, és 3szor akadt be a gépecske, hanggal együtt....

Várok mindenféle ötletet. Remélem érthetően írtam le, de nem lep meg ha nem :D, ezért viszont elnézést.

[ Szerkesztve ]

(#21420) kjani18 válasza Palesz191 (#21419) üzenetére


kjani18
őstag

Valami jó rovarírtó ( vírus, spy, stb.), aztán ccleaner, vagy hasonló pucolgatás.

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#21421) quailstorm válasza Palesz191 (#21419) üzenetére


quailstorm
nagyúr

HDD vagy a zoprendszer, más nem lehet. Televírusozott OS-t láttam már így futni. Lehet botnet tagja vagy, bár innen nem tudom megmondani.

RAM az jó? Memtest volt futtatva?

BTW volt vírusirtó a gépen (MS essentials nem minősül annak nálam, tapasztalat alapján)

[ Szerkesztve ]

(#21422) Palesz191


Palesz191
aktív tag

Nodom volt. Visszarakjam azt..?

Most futtatom a Spybot - Search & Destroy utána egy ccleanert.

(#21423) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

Sziasztok,

segítséget szeretnék kérni, mert én kifogytam az ötletekből.

Van egy gép, ami az utóbbi időben rosszalkodik: néha nem látja a rendszervinyót, nem hajlandó bootolni róla (egyszerűen meg sem jelenik a biosban). Először HDD hibára gyanakodtam, de a HDSentinel szerint a HDD 100%-os állapotban van. Utána a SATA kábelt vettem célba, de több SATA helyen, több kábellel is véletlenszerűen előjön a dolog.

Továbbra is a HDD-t gyanúsítottam, ezért vettem egy másik HDD-t, de azzal is tapasztalom a hibát. Néha gond nélkül megy hetekig, néha naponta akár többször is belefutok ebbe a gondba.

Szeretnék tanácsot kérni, hogy merre keresgéljek tovább? Előre is köszönöm! :R

A gép H/W paraméterei:
ASROCK H55M-GE R2.0
HITACHI 500GB 7200rpm 16MB SATA2
INTEL Core i5-760 2.80Ghz 1156
KINGMAX TinyBGA 4096Mb DDR3 1333Mhz KIT
ZOTAC ZT-40503-10L GTS450 1GB GDDR5 HDMI PCIE
CHIEFTEC CTG-400-80PB 400W
COOLERMASTER CAC-T05-KK-GP

(Sorry a nagybetűkért, a rendelés visszaigazolásos e-mailből másoltam ki.)

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#21424) kjani18 válasza bLaCkDoGoNe (#21423) üzenetére


kjani18
őstag

Bios frissítés, esetleg elég lehet egy clearcmos is. Próba - szerencse...

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#21425) XenHai


XenHai
senior tag

Üdv kérnék 1 kis segítséget !
Most raktam össze a configot !Asrock 970 pro 3 rev 2. fx 6300. 7790 dualx ! Ventik mennek gép nem sípol kép nincs se monitoron se tvn tartalékl alkatrészek nincsenek ma jöttek az alkatrészek futárral ! Táp ctg 500 500W .

(#21426) bLaCkDoGoNe válasza kjani18 (#21424) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

:R, megnézem.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#21427) kjani18 válasza XenHai (#21425) üzenetére


kjani18
őstag

ramok?

[ Szerkesztve ]

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#21428) IstvánLászló


IstvánLászló
senior tag

Sziasztok.

Segítséget szeretnék kérni, mert én kifogytam az ötletekből.

Alaplap abit kn9sli bekapcsolás útán fekete képernyő fogad,ősszes cuccót átpakóltam a móst is müködö gépembe és mindenjó.

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#21429) leximester


leximester
tag

Sziasztok, kérnék egy kis segítséget.
Eddig elég sok géppel találkoztam, de ilyet még nem tapasztaltam.
Szóval, van egy HP RP5700-s gépem+ fujitsu monitor, ez egy üzletben van elhelyezve.
Hibajelenség:
Pár nappal ezelőttig semmi baj nem volt. Azóta minden reggel indítás után sötét a képernyő, vagyis a gép elindul,windows betölt, de a monitor csak sötét marad, a bekapcsolást jelző led kéken világít. Hiába indítom újra ugyen ez marad, viszont kb.: egy óra múlva, magától bejön a kép. És innentől működik rendesen egész nap, akár ki is kapcsolhatom rendesen elindul. Mi lehet a probléma?

(#21430) XenHai


XenHai
senior tag

Megoldódott a probléma gyakorlatilag halott volt az alaplap ...

(#21431) hentes555


hentes555
senior tag

Üdv!

Nos, olyan probléma lenne, hogy táv"segítséget" kell nyújtanom egy ismerős csajnak (15 éves a csajszi és nagyjából gondoljátok, hogy mennyire ért a dolgokhoz.Na nem mintha én valami szakértő lennék, épp ezért írok nektek) Szóval a probléma az, hogy a régi gép meghalt, most vett használtan egy másikat az ismerőstől, aki semmiféle cd-t nem adott, annyit mondott, hogy "rá van telepítve az internet".Ebből én arra következtetek, hogy a hálókártya működik.De igazából nem is tudom minek írtam le, annyi a lényeg, hogy a kapott gépen be kellene állítani az internetet és nincs meg nekik a szerződésben leírt felhasználónév+jelszó.Ilyenkor betelefonálnak a szolgáltatóhoz, elmondják mi a helyzet és adnak új jelszót vagy mit kell ilyenkor tenni?

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#21432) Rivaul válasza leximester (#21429) üzenetére


Rivaul
addikt

Ez úgy hangzik mint ha a monitor ment volna gallyra s csak miután "bemelegedett" utána üzemelne rendesen. Ki kéne próbálni másik monitorral a gépet.


hentes555
Szia. Nem vagyok benne biztos hogy értem teljesen mi a probléma de ha csak a felhasz+jelszó hiányzik azt beazonosítás után megadja a szolgáltató.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#21433) hentes555 válasza Rivaul (#21432) üzenetére


hentes555
senior tag

Igen, ennyi lenne csak a probléma, hogy nincs meg a szerződés, amin rajta van a felhasználónév, jelszó.De akkor úgy van, ahogy gondoltam, hogyha betelefonálsz és azonosítod magad, akkor utána megadják.Köszönöm a gyors választ

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#21434) IstvánLászló


IstvánLászló
senior tag

Üdv.
Segítséget szeretnék kérni, mert én kifogytam az ötletekből.
Alaplap abit kn9sli bekapcsolás útán fekete képernyő fogadtovábra is mit csináljak még.
Nemtalálkoztam még ijen hibával,tegnap reggel óta killódók.

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#21435) Rivaul válasza IstvánLászló (#21434) üzenetére


Rivaul
addikt

A tápot is kicserélted? A monitor s kábele is nézve lett? Alaplap?

Komplett konfigot s előzményt írj pls mert így elég nehéz.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#21436) IstvánLászló válasza Rivaul (#21435) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Üdv Rivaul
A tápot és a mónitórt is át tettem a most is müködö gépemmel és müködik minden rendesen.
A táp chieftek 500w-os ha jól iróm a nevét.
Köszönöm hogy segitesz.
:R

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#21437) Rivaul válasza IstvánLászló (#21436) üzenetére


Rivaul
addikt

Szia.
Nincs mit.
Mivel az adatlapod nincs kitöltve ezért kérlek írd le kompletten milyen gépről beszélünk.
vga, lap, mennyi/milyen memó, stb. Ezen kívül történt e valami változás a gépen mostanában hardveresen?

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#21438) IstvánLászló válasza Rivaul (#21437) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Alaplap abit kn9sli tenap reggel óta nemindúl el egyáltalán.
A táp chieftek 500w-os, video kártya atiradeon 1950gt 512mb ,ram 2 szer 1gigás geil kit dúálba mentek.
Lehet hogy búta kérdés vírúst kaphatót az alaplap.pedig kaszperszkit használtam,oprendszer xp prof sp3al.
Majdnem elfelejtettem leirni aúdíó alaplapí integrált realtek hd.
Nem reklámózní szerettem vólna,teljesen tehetelen vagyók.
Leirtam mindent.
Gépben hardveres váltózás nem történt.
:R

[ Szerkesztve ]

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#21439) Rivaul válasza IstvánLászló (#21438) üzenetére


Rivaul
addikt

Érdekes. Azt mondtad mindent próbáltál másik gépben. Ez a vga pl már szinte kihalt darab. A lap másik pci csatijában is próbáltad a kártyát? Szedd ki a lapot a gépből s az asztalon rakd össze minimális konfiggal (1 ram, táp, vga, proc, ennyi). Bios reset még mehet. Gondolom van amit már csináltál de úgy teljes ha leírom. Az alkatrészek korának fényében legvalószínűbb hogy eltávozott az alaplapod, nem vírus csak a kor.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#21440) IstvánLászló válasza Rivaul (#21439) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Az bonc asztalon van össze rakva a beteg minimális konfiggal 1gb rammal, táppal, vgaval, proccal,kisflopi meghajtóval.

Most az elöbb probáltam ki a 8 szórós pci expresszben nincs váltózás.

Taltam ithon ősrégi pci ájós s3-as 2megás kártyát,beletettem a pci 1-es be és a 2-es be is.

A váltózás meglepő egy pillanatra bevillan a s3 felirat és semmi tóvább,reset útán is úgyaneza hejzet.

A képernyőn fekete kép fogad a kisflopi meghajtót megsem villantja.

Cmos reset megvolt elem kivétele és lemérése útán 2,9-vóltót mútatót a múltíméter,csővóltmérővel mérve a feszűltség szintén 2,9-vóltót mútat.

Amit irtál hogy nem mai darab a configom ez igaz.

Semmi égési sérülésí nyómót, sérüléts nem látók az alaplapón akkor kúka.
Köszönöm hogy segitesz,elzézésedet a hosszú üzenetért.

[ Szerkesztve ]

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#21441) Rivaul válasza IstvánLászló (#21440) üzenetére


Rivaul
addikt

Nincs baj a hosszú üzenettel, minél részletesebb annál jobb. Jó ötlet volt az s3, nekem is van ilyen esetre csak nem mindenkinél kézenfekvő. Sajna viszont az hogy azzal is meghal azt jelenti hogy elment az alaplap.

A kislemez meghajtót szedd még le. Procit is nézted máshol? Ha ezek után sem akkor biztos lap.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#21442) IstvánLászló válasza Rivaul (#21441) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Köszönöm a korrekt válszód hogy ídöt szántál rám.
A próci müködik kipróbáltam.
Jóegésséget és minden jót kivánók ezútón is.
:R :R

[ Szerkesztve ]

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#21443) Alyx01


Alyx01
csendes tag

Üdv.

Segítség kellene, mert tanácstalan vagyok. Régi tápom elhalálozása után, egy Chieftec GPS-450A8 került a gépbe. Bootolás közben a proci hűtőventije véletlenszerűen leáll egy pillanatra, majd elindul. A BIOS ilyenkor persze riaszt. A leállás 1 esettől akár 11-ig is mehet. Újraindításnál semmi probléma, de ha pár órát álla gép kezdődik minden előröl.

Köszi előre is.

(#21444) ToxLee


ToxLee
őstag

Sziasztok!

Egy régi géppel lenne egy olyan problémám, hogy win xp feltelepítés után (első xp indításakor) hibamentesen dolgozik az xp, de ha lehúzom a dvd meghajtót nem tud bebootolni az xp. :F Az XP logóját sem tölti be hanem a Memory Testing után pár másodpercel újraindul, és ezt csinálja amíg ki nem kapcsolom. Mi lehet a baj?

Gép adatai:
Gigabyte GA-8i848P-G
Radeon 9200
Maxtor 80 GB
intel celeron 2.60Ghz
768 MB ram (512+256)

[ Szerkesztve ]

(#21445) kjani18 válasza ToxLee (#21444) üzenetére


kjani18
őstag

Ha rajtahagyod a DVD-t mit csinál? Nem lehet, hogy nem fejezte be teljesen a telepítést?
Esetleg csinálj rendet a biosban ( pld. a bootolási sorrend, flopyt vedd ki, ha benne maradt, stb.) ha nincs már más, clscmos, elem ki - be.

[ Szerkesztve ]

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#21446) ToxLee válasza kjani18 (#21445) üzenetére


ToxLee
őstag

Ha rajta hagyom a dvd meghajtót rendesen megy az xp úgy, hogy a meghajtó ÜRES! :D Nincs benne a telepítő lemez. Nem láttam még ilyet.. Az xp tuti jól van felteleptíve szerintem. Tegnap megint rádugtam a meghajtót üres állapotában és feltelepítettem az összes drivert meg jó néhány programot, de ha lehúzom a meghajtót nem indul az xp. :C Bootolási sorrendet már mindenhogy beállítottam, sata-t letiltottam.(sata-s a meghajtó) Ja és igen, itt jön a furcsaság. Ha rajta hagyom a meghajtót de letiltom a satát, nem indul az xp. De akkor se indul ha nem tiltom le a satát, csak lehúzom a meghajtót és persze mindvégig üres a meghajtó. :F

[ Szerkesztve ]

(#21447) kjani18 válasza ToxLee (#21446) üzenetére


kjani18
őstag

Pedig biosban lesz a megoldás. Ha törlöd a bios beállításokat, mit csinál?
satán belül milyen beállítások vannak?

[ Szerkesztve ]

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#21448) ToxLee válasza kjani18 (#21447) üzenetére


ToxLee
őstag

On-Chip SATA: disabled, auto, manual. Disableden nem kommunikál a meghajtóval, autora rakva igen. Manulaon azt lehet beállítani, hogy Sata port 0 configure as IDE pri, master; ide pri slave aztán ugyanez csak secondary és végül sata port0 és 1, de ezeket nem használtam, auton megy. Hogy töröljem a biost? Elem kivételre gondolsz?

(#21449) Rivaul válasza ToxLee (#21448) üzenetére


Rivaul
addikt

Húzd ki a konnektorból a gépet s vedd ki az alaplapi elemet 2 percre ez alaphelyzetbe állítja a biost, utána fuss neki az indításnak.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#21450) ToxLee válasza Rivaul (#21449) üzenetére


ToxLee
őstag

Oké, utána kell valamit a biosba állítani? Lemerjem húzni a meghajtót? :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.