Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21101) pruzsi válasza Rivaul (#21100) üzenetére


pruzsi
őstag

Köszönöm a választ!

(#21102) homeless09


homeless09
őstag

Sziasztok!

Asztali gép kékhalál óta nem indul.(Bekapcsológomb megnyomása utána felpörögnek a ventillátorok, de nem mennek alaphelyzetbe, hanem ujraindulgat a gép). Nem voltam jelen az esetnél, így sajnos nem láttam mi miatt dobta el magát. Valakinek valami ötlete esetleg?

'Nobody, nobody does it better than Manchester United'. |

(#21103) Hgovi válasza homeless09 (#21102) üzenetére


Hgovi
aktív tag

Szia!
Ezt csak úgy tudhatod meg ,ha lehúzol mindent a lapról.
Csak az alap dolgok legyenek rajta/vga,ram,cpu/.Ha több ram van a gépbe ,próbáld meg egyesével.
Ha eljutottál a bios-ig egyesével dugd rá a hardvereket a lapra,így kiszűrhető melyik a ludas.

Üdv Hgovi

(#21104) homeless09 válasza Hgovi (#21103) üzenetére


homeless09
őstag

Rendben, ki fogom próbálni, köszi. :R

'Nobody, nobody does it better than Manchester United'. |

(#21105) Hgovi válasza homeless09 (#21104) üzenetére


Hgovi
aktív tag

Nagyon szívesen.

Üdv Hgovi

(#21106) Ispy


Ispy
veterán

Az mitől lehet, hogy a házon lévő zöld jackbe, ha bedugom a fülest teljesen, akkor csak az egyik fele szól, ha egy kicsit kijjebb húzom, akkor meg jó :F

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#21107) kjani18 válasza Ispy (#21106) üzenetére


kjani18
őstag

Érintkezési hiba, vagy törött vezeték, ill. csatlakozó.

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#21108) tomy0628


tomy0628
aktív tag

Sziasztok!
Egy érdekes problémát osztanék meg.
A gépemet megpróbálom elindítani, el is indul, felpörögnek a ventik meg minden, de nem ad képet.(vagy ha ad akkor már a kezdö kép villog és lefagy (p5kpl am epu felirat megjelenik.) Miután áramtalanítom és újra próbálkozok, már elindul. Ez mi lehet táp hiba? Hozzá kell tennem hogy a tápot több másik géppel is próbáltam elindítani de ott el sem indult semmi sem, csak ennél a lapnál működik.( Ezen 4 tűs alaplapi csati van a többi gépen amin próbáltam meg 8 tűs..)

[ Szerkesztve ]

(#21109) Menetíró válasza tomy0628 (#21108) üzenetére


Menetíró
csendes tag

Nem biztos. Mikor újraindítottad előtte a ramokhoz vagy bármelyik hardverhez piszkáltál? ;)

[ Szerkesztve ]

Ami nem romlik az nem is működött soha...

(#21110) tomy0628 válasza Menetíró (#21109) üzenetére


tomy0628
aktív tag

azóta van ez (tegnap este óta) hogy ramot cseréltem, egy 512 es ddr2 es volt benne azt cseréltem 2X1 re, miután kicseréltem ugyanez volt nem adott képet, újra elindítottam akkor már adott. Ma megint el akartam indítani és megint ez volt. Áramtalanítottam és utána most erről írok, és fel is ismeri a ramokat.
Korábban ez nem volt, mikor még az 512 es volt a gépben.
Épp most meg magától újraindult, fogta magát és újraindult...

[ Szerkesztve ]

(#21111) Menetíró válasza tomy0628 (#21110) üzenetére


Menetíró
csendes tag

Akkor biza azzal volt a gáz. Egyszerre soha ne tegyél több ramot a gépbe. Mindig csak egy, hogy először azt ismerje fel a gép. :K

Ami nem romlik az nem is működött soha...

(#21112) tomy0628 válasza Menetíró (#21111) üzenetére


tomy0628
aktív tag

És az hogy most meg magától újraindul?

(#21113) Menetíró válasza tomy0628 (#21112) üzenetére


Menetíró
csendes tag

Sokminden lehet. Pl: VGA kari túlmelegszik és azért vagy nem bírja el a táp a gépet de lehet a tápod kezdett el meghallni. Szépen végig kellene próbizni egyesével.

Ami nem romlik az nem is működött soha...

(#21114) tomy0628 válasza Menetíró (#21113) üzenetére


tomy0628
aktív tag

vga kari nincs, alaplapi, tápra gyanakszom...

(#21115) Menetíró válasza tomy0628 (#21114) üzenetére


Menetíró
csendes tag

Akkor az lesz. :)) Sok winyód gondolom nincs a gépbe?

Ami nem romlik az nem is működött soha...

(#21116) tomy0628 válasza Menetíró (#21115) üzenetére


tomy0628
aktív tag

2 van. De az hogy semmilyen géppel nem hajlandó még csak bekapcsolni sem, csak ezzel, de ezzel is szórakozik, arra enged következtetni hogy a táp a rossz.

(#21117) Menetíró válasza tomy0628 (#21116) üzenetére


Menetíró
csendes tag

Akkor minden bizonnyal. Próbáld le egy másik táppal! ;)

Ami nem romlik az nem is működött soha...

(#21118) tomy0628 válasza Menetíró (#21117) üzenetére


tomy0628
aktív tag

az lesz.
Köszönöm a közreműködést :)

[ Szerkesztve ]

(#21119) Menetíró válasza tomy0628 (#21118) üzenetére


Menetíró
csendes tag

Szívesen! :R

Ami nem romlik az nem is működött soha...

(#21120) quailstorm


quailstorm
nagyúr

ezek a fesz értékek mennyire normálisak?

Most cseréltem anyám gépében procit 1600+-ről 2600+-ra (Athlon XP), és emeltem FSB-t, mert 266-on csak 1,5 GHz. Viszont 333MHz mellett hamar kikapcsol a gép, és csal világít a power LED...

Most stress tesztelem Linpackkal 266 FSB mellett. Hőmérséklet már lipack futás közben van, igaz nyitott ház mellett.

Évekig ment az 1600+-szal, kb 63°C-n állandóan.

Táp Mercury (a képen), meg Take me (lengyel, hasonlóan fos).

(#21121) kjani18 válasza quailstorm (#21120) üzenetére


kjani18
őstag

A fesz értékeknek 5% -nyi eltérés a megengedett maximum!
A normális 1-2%.
Nem jók az értékek.

[ Szerkesztve ]

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#21122) quailstorm válasza kjani18 (#21121) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Igen azt én is tudom, ráadásul teljes terhelés mellett...

De már mindkét táp idős. A Take ME! legalább 4, a másik meg 5 minimum. Ahhoz képest sokat bírtak.

És ilyen őstulok gépbe mit érdemes venni?

(a fesz BIOS-ban is ennyi)

[ Szerkesztve ]

(#21123) kjani18 válasza quailstorm (#21122) üzenetére


kjani18
őstag

Bocs, de R1-et :)

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#21124) quailstorm válasza kjani18 (#21123) üzenetére


quailstorm
nagyúr

ezt most nem értem

(#21125) kjani18 válasza quailstorm (#21124) üzenetére


kjani18
őstag

R1 és tedd a kukába...
Nem éri meg rá költeni...

[ Szerkesztve ]

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#21126) tomy0628


tomy0628
aktív tag

Indulásnál a keyboard/interface error mit jelent? Csak akkor megy tovább ha megnyomom az F1-t. Ez minden indításnál megvan.

(#21127) kjani18 válasza tomy0628 (#21126) üzenetére


kjani18
őstag

Billentyűzet hiba. Tegyél másik billentyűzetet rá, vagy biosban turkálj...( load optimal setting, clearcmos, stb)

[ Szerkesztve ]

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#21128) tomy0628 válasza kjani18 (#21127) üzenetére


tomy0628
aktív tag

alaplap szerelés után jött elő, úgyhogy lehet valami lecsúszott róla..

(#21129) quailstorm válasza kjani18 (#21125) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Az a gáz hogy nincs píz :DDD
De ez már a harmadlagos gép a családban. Igaz egyik se erőmű. Az enyémet láthatod a profilomon, apámé Celeron D 336 2,8GHz, meg 2GB DDR 333 RAM+GF FX5200 128MB
Amiről meg szó van, az DDR400 1,5GB+GF 4200Ti 64MB és most az Athlon 2600+ 1550MHz-en, mert úgy még stabil Linpack után is. Ezt anyám használja.

De ha tudsz dobni jobbat elfogadom ;]

Forráskúton meg van aki még a 400-as P2-őt nyúzza MX440-es Geforce-szal...

[ Szerkesztve ]

(#21130) kjani18 válasza quailstorm (#21129) üzenetére


kjani18
őstag

Akkor próbálj meg a környéken összeszedni egy használt, de normis tápot occsón, mert én küldenék ingyen is, de a posta többe kerül...

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#21131) quailstorm válasza kjani18 (#21130) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ja, meg fogom próbálni, de nehezen hiszem hogy egy ezresből vagy olcsóbban megúszom. Más esélyem viszont nincs. Egyelőre 1500MHz-en stabil, de most azért a 0,1GFlopsért nem érte meg cserélni....

(#21132) don.racz


don.racz
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy LGA775-ös gép... Fagyogatott, kékhalálozott ezért újraraktam(Win7). Most már nincs kékhalál csak fagyás meg újraindulás. Ramokat cseréltem benne továbbra is sz*ar. Tápot is cseréltem, ez sem jó. Na most proci meg alaplap cseréjének a tesztelgetése jönne. Lehet hogy itt lesz a probléma? Mit gondoltok? Gigabyte P35-S3 a lap meg C2D E6600 cpu

(#21133) kjani18 válasza quailstorm (#21131) üzenetére


kjani18
őstag

[link]
Hátha, Ő is Szegedi

[ Szerkesztve ]

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#21134) quailstorm válasza kjani18 (#21133) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Köszi hogy próbálsz segíteni, megkérdem. Coolink mennyire megbízható? Már az se rossz ha HKC kategória, ugyanis nekem az van 3 éve, és nem haladja meg azt az 5%-ot még...

(#21135) kjani18 válasza quailstorm (#21134) üzenetére


kjani18
őstag

Nem túl megbízható, de a rosszhoz képest már valami...

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#21136) quailstorm válasza kjani18 (#21135) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ja, ahhoz képest bármi jobb. Főleg úgy hogy a Mercury újonnan is pocsék, nemhogy 5-6 évesen szarráhasználva...
2 gépet kiszolgált ám.

(#21137) atus7377


atus7377
aktív tag

Sziasztok!

A problémám 2 napja jelentkezett először,mikor is játék közben a monitoron pici vízszintes kék csíkok jelentek meg majd lefagyott minden.Még két próba,ugyan az.Gondoltam a vga ramja halt le a tünet alapján.Kértem kölcsön egy vga-t majd próba.Ugyan az!4 ramból 2 kiszed,majd csere.U.a.Prime95,HDsentinel páros után arra jutottam ez win gebasz lehet.Reinstall és még mindig u.a a helyzet azzal a különbséggel,hogy win alatt pl téma beállításnál is jelentkezik.Sőt volt olyan,hogy biosban is szét voltak csúszva a sorok.Akinek van ötlete kérem ossza meg velem,mert én kifogytam!

Előre is köszönöm!

E6750
GA-EP35C-DS3R
Galaxy 8800 gt
4x1 gb kingmax
cooler master real power 450

Az nem jó... a klasszikus, az igazi, az egyetlen format c: ... by Dilikutya

(#21138) quailstorm válasza atus7377 (#21137) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Alaplap hiba?
Mondjuk ilyen kártyát én is füstöltem el, tényleg jellemzően előfordult...

De itt az ideje hogy belepróbáld a VGA-dat haverod lapjába.

(#21139) kjani18 válasza atus7377 (#21137) üzenetére


kjani18
őstag

Lehet, kondizni kéne a lapot, szerencsétlenebb esetben a vga-t is/vagy.
Nézz benne körül pupos, kinyílt, hibásnak látszó elkot látsz -e.

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#21140) atus7377


atus7377
aktív tag

Külsérelmi vagy égési nyom sehol.Kondik ránézésre rendben.A haver vga-ja ugya ezt csinálta az én gépemben tehát azt sem hiszem.Közben táp cseréje is megvolt.Ez sem segített.Azt sejtem ez az alaplap elesett!

Az nem jó... a klasszikus, az igazi, az egyetlen format c: ... by Dilikutya

(#21141) Hgovi válasza atus7377 (#21140) üzenetére


Hgovi
aktív tag

Próbáld meg egyenként a ramokat.

Üdv Hgovi

(#21142) skater86 válasza skater86 (#20863) üzenetére


skater86
tag

Sziasztok!

A gépemmel kapcsolatban alakultak a dolgok. Amire válaszolok most, ott le van írva a probléma. Az alaplapot visszaküldtem garanciális javításra egy hete és most jeleztek vissza, hogy a szerviz letesztelte, de hibát nem talált. Tehát nem lett cserélve, sem javítva. Nos kedden érkezik vissza a lap, a mesékben már nem hiszek és ha visszaszerelem, akkor ugyanaz a baj meg fog maradni...ha nem változott semmi. Elsőnek, csak a táp + proci + lap lesz összerakva, ha így is ugyanazt csinálja, akkor csak egy dolog lehet szar...a proci..de én nem hallottam még hasonlóról sem, hogy ilyet csinálna a gép, ha meghal a proci. Nem is nagyon hiszek benne, de megpróbálok egyet kölcsönkérni tesztelésre. Valaki jártas abban, hogy a szervizben, hogy tesztelik a lapokat? Összedugják, indít aztán ha jó akkor ok minden? Ha szerzek egy biztosan működő procit + egy tápot (bár az jó, ami van benne most, tesztelve lett) és azzal is ugyanezt csinálja, hogy nem indul el, akkor akárhogy is nézem csak a lap lehet a hunyó...de ilyenkor mi van?
Köszönöm a segítségeteket!

(#21143) Operátor91 válasza skater86 (#21142) üzenetére


Operátor91
csendes tag

Szia ha bekapcsolod akkor a gép megy de se kép se hang ?? speaker hangok nincsenek ??? üdv Gabi :D

A remény hal meg utóljára :D

(#21144) phoenix64


phoenix64
őstag

Sziasztok.

Kaptam ismerőstől egy egy régi fos s478-as tokozású gépet, hogy telepítsem rajta újra az xp-t. Tesztelt Xp lemezzel mindig hibát dobott telepítés előkészítés közben, ezért kivettem a DVD lejátszót és beraktam az enyémet, de mostmár képet sem ad. :U Vissza tettem az eredeti DVD lejátszót, de így sem ad képet... Mit tehettem tönkre rajta? :F

[ Szerkesztve ]

(#21145) Operátor91 válasza phoenix64 (#21144) üzenetére


Operátor91
csendes tag

Nézd meg a ramokat vagy a v kártyát h nem e lazult ki

A remény hal meg utóljára :D

(#21146) skater86 válasza Operátor91 (#21143) üzenetére


skater86
tag

Szia!
Nem. Más gond. Bekapcsolás után, felvillan az indítást jelző led, meg felpörögnek a ventilátorok egy fél másodpercre és kikapcsol a gép...a hibalehetőséget leredukálva, csak a proci lap meg a tép volt bekötve egymáshoz. Ekkor is ugyanez volta gond...innen sejthető volt, hogy a lap rossz. de ezek szerint nem...a táp jó, tesztelve...csak a proci nem volt tesztelve másik gépben, de írtam is, hogy ilyen hibaképpel nem találkoztam proci meghibásodás miatt.

(#21147) kmisi99


kmisi99
addikt

Van egy gépem. amd athlon 2x es gép intergált vga val. A probléma a következő. Egyik napról a másikra windows töltőképernyő közben elmegy a kép a monitor kap jelet mert van háttérvilágítás fekete a kép. Újra telepítettem a windows de most annyi a változás, hogy mikor betölt a windows akkor fagy ki ugyan így. Néha 1-2 percig jó néha a windows bekapcsoló hangnál kifagy ami beakad pár másodpercre utána fekete a kép.

(#21148) phoenix64 válasza Operátor91 (#21145) üzenetére


phoenix64
őstag

Megnéztem sztem nem lazult ki semmi. :/

(#21149) laca000 válasza kmisi99 (#21147) üzenetére


laca000
őstag

Próbáld meg, tedd fel újra az alaplapi chipset drivert..
Integrált VGA tiltva van?

[ Szerkesztve ]

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#21150) Operátor91 válasza skater86 (#21146) üzenetére


Operátor91
csendes tag

A táp lessz a hibás ha a proci lenne a gond attól még bekapcsolna rendesen csak sípolna a gép de mivel így csinál ezért a táp lessz a baj próbáld meg 1 másik táppal hátha :D

A remény hal meg utóljára :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.