Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:00:17

LOGOUT.hu

A RAM (az angol Random Access Memory rövidítéseként), magyarul közvetlen hozzáférésű memória. Egy közvetlen elérésű írható/olvasható adattároló eszköz. A RAM tárolja a CPU által végrehajtandó programokat és a feldolgozásra váró adatok nagy részét. Az adatok csak addig maradnak meg benne, amíg a számítógép feszültség alatt van, kikapcsoláskor a benne tárolt adatok elvesznek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45438) Hunfiu12


Hunfiu12
csendes tag

Sziasztok az lenne a probléma, hogy először 4GB ram volt a gépemben de még a nyár végén vettem bele még 4GB-ot és mostanság felfigyeltem rá hogy egy program valamiért csak 3.95GB-ot tud használni addig addig keresgéltem míg rájöttem, hogy maga a Windows is azt írja, hogy "Telepített memória(RAM): 8.00GB (3,95 használható)"

Na neki is álltam nyomozni a bios érzékeli mind 2 ram-ot ki is írja mind2-nek az adatait stb de viszont a totalmemory-nál azt írja hogy 4GB. De amikor indul a gép és ki írja a procit, vinyót, stb. ott meg 8GB-t ír.

Na ezek után gondoltam picit játszok a ram-okkal:

Tehát az alaplapon adott 2 foglalat nevezzük őket A-nak és B-nek és van két ram ezek legyenek 1 és 2.

Az A foglalatban van az 1-es ram, a B foglalatban van a 2-es ram: gép indul ahogy feljebb le írtam.

Az A foglalatban van az 1-es ram, B foglalat üres: gép indul 4GB rammal.

Az A foglalatban van a 2-es ram, B foglalat üres: gép indul 4GB rammal.

A B foglalatban van az 1-es ram, A foglalat üres: gép indul szokásos sípszó nincs sötétség.

A B foglalatban van a 2-es ram, A foglalat üres: gép indul szokásos sípszó nincs sötétség.

Szétszedtem a gépet mind 2 foglalatot kipucoltam ram-okat is a processzor foglalatot is egyszóval mindent..
De a hiba mard..

Frissítettem minden drivereket, biost, stb..
A hiba még mindig marad..

Én ebből azt szűrtem le hogy az a fránya B foglalat gázos remélem hogy itt választ kapok arra hogy igazam van és mehetek a boltba vagy talán van valami megoldás..

Utólag a gép paraméterei ha esetleg valami nem passzolna valamihez:

OS: Windows 7 Ultimate x64
CPU: AMD A8-5600K
ALAPLAP: ASUS F2A55-M LE
RAM1: samsung(nemtudni hogy mi de 4GB és 1333MHZ)
RAM2: Geil BlackDragon 4GB 1600MHZ

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.