Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:00:17

LOGOUT.hu

A RAM (az angol Random Access Memory rövidítéseként), magyarul közvetlen hozzáférésű memória. Egy közvetlen elérésű írható/olvasható adattároló eszköz. A RAM tárolja a CPU által végrehajtandó programokat és a feldolgozásra váró adatok nagy részét. Az adatok csak addig maradnak meg benne, amíg a számítógép feszültség alatt van, kikapcsoláskor a benne tárolt adatok elvesznek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24301) lsc válasza SZATA (#24300) üzenetére


lsc
nagyúr

[link]

Az élet kegyetlen .

(#24302) OddMan


OddMan
őstag

Mit jelentenek az FB-DIMM, fully buffered, registered, ECC kifejezések? :U
KÖSZI!

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#24303) Lacc88


Lacc88
senior tag

Sziasztok !
Erről a ramról mi a véleményetek !?!
4GB 1600MHz DDR3 RAM CSX + Metal Cooler (2x2GB)
23K ért van megéri megvenni ?!
AMD Phenom 2 955 mellé lenne ! 4890 1gb vga-val !

köszönöm

Ha van egy álmod .... ne mondj le róla !

(#24304) lsc válasza OddMan (#24302) üzenetére


lsc
nagyúr

Gugli ? Aki válaszol az is a barátunkat használja .

Az élet kegyetlen .

(#24305) elfelejtette válasza Lacc88 (#24303) üzenetére


elfelejtette
veterán

Elvileg jó, csak a kompatibilitás miatt pont a leglényegesebbet nem közölted, azt hogy pontosan ilyen alaplapba akarod rakni.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#24306) Lacc88 válasza elfelejtette (#24305) üzenetére


Lacc88
senior tag

Gigabyte MA785GT-UD3H !
Elnézést :))

Ha van egy álmod .... ne mondj le róla !

(#24307) OddMan válasza lsc (#24304) üzenetére


OddMan
őstag

Hát ettől nem lettem sokkal okosabb. :B

Annyit tudok, hogy az ilyen típusú ram-ok szerverekbe kellenek. A „Full Buffered” memória ha jól tudom tartalmaz egy Advanced Memory Buffer (AMB) nevű kontrollert, ami vezérli a memórialapon lévő modulokat és így a cpu memóriavezérlője az AMB-nek adja a parancsokat, ennél fogva a memóriavezérlőnek nem kell egyesével irányítania a ram modulokat. Ha jól tudom ez azért jó, mert így talán gyorsabbak lehetnek a ram-ok és nagyobb memóriák is építhetőek.
Arra is rájöttem, hogy az ECC az "Error-Correcting Code" rövidítése. Ezzel a módszerrel egy hibás bitet lehet javítani, valamint kettő hibás bit-et fel lehet ismerni, valamint az ilyen memóriáknál a memória parancsok is ellenőrzésre kerülnek.

Ami egyelőre ködös nekem, hogy mi a különbség a "Full Buffered" és a "Buffered" memóra között? :U
A „Registered”-ről is annyi mindent olvastam már a neten, hogy teljesen össze vagyok zavarodva. :U

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#24308) Tituka


Tituka
senior tag

szevasztok!

megjöttek az új memóriáim...

OCZ Blade DDR2 1066mhz

kellene egy kis segitség az idozitések beállításához

Skizofrén vagyok, és én is...

(#24309) zolee0307


zolee0307
őstag

Sziasztok!

A jelenlegi memóriáim mellé szeretnék még venni memóriákat, természetesen ugyan azt a típust, de nem tudom, hogy 2x1 Gb-ot, vagy esetleg 2x2 Gb-ot lenne-e érdemes. Szereintetek, hogy lenne a legjobb?

Ja és tudtok, olyan webshopot, ahol érdemes lenne vásárolni?

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#24310) adam320 válasza zolee0307 (#24309) üzenetére


adam320
senior tag

2x1 elég lesz.(pcx.hu,ipon.hu)

(#24311) Carvus


Carvus
senior tag

Sziasztok!

Jelenlegi ramjaim (GEIL ULTRA 2GB DDR2-800 CL4 KIT) szerelném lecserélni/bővíteni 4 esetleg 8 gigára. Mit ajánlanak a guruk?

Előre is köszönöm,
Carvus

(#24312) adam320 válasza Carvus (#24311) üzenetére


adam320
senior tag

Nagyonnagyonnagyon hosszu távra 8gb..amugymeg elég a 4,ha játék mellet nem nézel filmet,nem tömörítesz,nem konvertálsz,nem irsz 3 dvd-t,nem másolsz át 160gb nyi adatot,meg ilyesmi :DDD

(#24313) Carvus válasza adam320 (#24312) üzenetére


Carvus
senior tag

köszi a gyors választ...akko elég a 4 :) na és abból miet? mostani mellé +-ba yo lenne 2gb 1066-os? v inkább cseréljem le és új 4gigásra?

(#24314) lsc válasza Carvus (#24313) üzenetére


lsc
nagyúr

A csere biztosabb, közben válthatott csipet a gyártó .

Az élet kegyetlen .

(#24315) Carvus válasza lsc (#24314) üzenetére


Carvus
senior tag

akko csere lesz, maradjak geil-nél v inkább vmi mást ajánlotok? v fölös a 1066-os ram, elég a 800-as?

(#24316) yolan válasza Carvus (#24315) üzenetére


yolan
őstag

Elég. 800mhz cl4-ben köbö egyenlő az 1066-os cl5-ös ramokkal Inkább minél többet zsúfolj bele.

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#24317) zolee0307 válasza adam320 (#24310) üzenetére


zolee0307
őstag

Kössz!

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#24318) Laraxior


Laraxior
titán

Tettem az 1066os Crucialom mellé 2x1GB Kingmaxot is viszont a CL6osból..érdekesség. Ez a ram nem 1066on CL6os... :Y
1110MHz-re va hitelesitve CL6ra. Ezt mutatja a CPU-Z. Érdekes. Kipróbálom majd hogy bírja-e az 1066 CL5öt..elvileg kellene.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#24319) yolan válasza Laraxior (#24318) üzenetére


yolan
őstag

Lehet elméletileg olyanra tervezték, csak sok lett a selejt, így 1066-ra állították vissza. Lehetséges?

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#24320) Laraxior válasza yolan (#24319) üzenetére


Laraxior
titán

SPDben nincsen 1066 :Y 333-400 és 555MHz :D érdekes hogy az 555MHz Jedec-ként van feltüntetve. mondjuk mögötte ott az EPP is kicsit magasabb fesszel és szűkebb időzitéssel.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#24321) yolan válasza Laraxior (#24320) üzenetére


yolan
őstag

Akkor meg mi a tökömért 1066-osként árulják? :F

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#24322) Laraxior válasza yolan (#24321) üzenetére


Laraxior
titán

nem mindegy? :DD 1110-esként drágább lenne, ez igy rendben is van. Még nem fizettem ki asrácnak de asszem erről nem kell tudnia, és a CL6 miatt pofátlanul olcsón fogom elvinni :D nem mintha sokat érne... kétlem hogy menne akár 1150et is.. Persze CL6ról beszélünk, ami eleve abnormális időzítés.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#24323) winfier válasza Laraxior (#24322) üzenetére


winfier
senior tag

Nekem is cl6-os kingmaxjaim vannak, de nem mennek valami fényesen. :(

1066MHz 6-6-6-18 1,584V
1300MHz 2,12 - 14V

Akkor kb. 1000MHz-megy cl5-ben.

"Végy egy erős motort, akassz rá négy kereket, és te győzöl!" - Régi szép idők

(#24324) yolan válasza winfier (#24323) üzenetére


yolan
őstag

:Y
Milyen lehet ami fényesen megy.

Laraxior: ;]

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#24325) winfier válasza yolan (#24324) üzenetére


winfier
senior tag

Az biztos viszi a 1066-ot cl5-ben és minimum 1400MHz-et megy 2,2V-on. :DDD

"Végy egy erős motort, akassz rá négy kereket, és te győzöl!" - Régi szép idők

(#24326) Laraxior válasza winfier (#24323) üzenetére


Laraxior
titán

8900es..mint az enyém..csak nekem 2x1GB... jelenleg 800MHz CL5. elég annyi. a mennyiség a lényeg és nem a minőség.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#24327) winfier válasza Laraxior (#24326) üzenetére


winfier
senior tag

Tudom, azért adtam el a Team-eket is, mert a játékoknak mindegy, hogy milyen ram megy alattuk. Csak a pénzem állt benne.

"Végy egy erős motort, akassz rá négy kereket, és te győzöl!" - Régi szép idők

(#24328) tundra


tundra
tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.

Van a családban egy régi Compaq Deskpro EN számítógép (Intel Solano 815e), amibe vennék egy 512 MB-os, 133Mhz-es, Samsung SDRAM memóriát.
Megnéztem a chipset leírását, ami szerint max 512 MB memóriát fogad, viszont arra nem tér ki, hogy egy modulként is hajlandó e kezelni.
Netről rendelném, nem tudom kipróbálni.
Vegyem, ne vegyem?

(#24329) Qru válasza tundra (#24328) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha max 512-t tud akkor max 1db 512-est tud kezelni. E mellett érdemes utánna nézned, hogy egyoldalas vagy kétoldalasból mekkorát kezel...

#nincsbennetarcsi

(#24330) Vladislav


Vladislav
tag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni!

5000 -es kétmagos AMD
Sapphire HD 4850 videokártya
Gigabyte GA-M57SLI-S4 alaplap
2X 512 MB 800 Mhz DDR2 KIngston ram
1X1 Gb. 800 Mhz DDR2 Kingston ram
320 Gb Samu vinyó

alkotja a számgépemet

Sokak szerint kevés a memóriám, főleg annak figyelembevételével, hogy gyakran játszok...

Memória cserén gondolkozok...

Érdemes-e a 800 Mhz memóriákat lecserélnem nagyobb MHz-sre vagy nem lesz nagy minőségi javulás? XP van a gépemen tudtommal max 4 Gb-t kezel...

MIlyen összeállításban célszerű megejtenem a cserét? 4X1 Gb, 2x2 Gb? Gondolom ez nem mérvadó...

2 X 2 Gb DDR2-n gondolkozok...

A Kingston nagyon gatyi vagy jó márkaválasztás? Gondolom a ,,márkásabbak" ,,aranyáron" kelnek el...

Elnézést a ,,konyhanyelvért"!

Vladislav

Üdv: Vlad

(#24331) Tituka


Tituka
senior tag

melyik idozites lessz jobb az ocz blade-hez?

5-5-5-15
5-5-5-18

a trc az 26 clocks...

Skizofrén vagyok, és én is...

(#24332) yolan válasza Tituka (#24331) üzenetére


yolan
őstag

Gyakorlatilag nincs köztük különbség. Még szintetikus tesztel is nehéz lenne megmérni.

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#24333) Tituka válasza yolan (#24332) üzenetére


Tituka
senior tag

köszi :C

a trc-nek mennyit állitsak be?

Skizofrén vagyok, és én is...

(#24334) yolan válasza Tituka (#24333) üzenetére


yolan
őstag

Milyen sebességen szeretnéd hajtani? És gyárilag mennyire állítja azon a frekin?

[ Szerkesztve ]

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#24335) yolan válasza yolan (#24334) üzenetére


yolan
őstag

Gondolom 1066-on az adatlapod alapján.
Van aki azt mondja semmi köze nincs a teljesítményhez, ebben is van igazság, de persze egy nagyon magas és szűkebb érték között lehet mérhető különbség.
Ha nagyon kicsi, nem bírja a ram, akkor hibázni fog, lehet nem játék alatt, de fog.
Ezért az előbbi mondatok alapján én egy olyan 35-öt mondanék. Ha stabil akkor okés, ha faragnál rajta még, nem jutnál elölrébb teljesítményben, viszont ez már eléggé magas ahhoz, hogy stabil legyen. Van ahol 1066-hoz cl5-ben 22-est írnak, hát megkell nézni. Ja és mint a többi időzítés is, ez is feszültség emelésére csökkenthető tovább, vagy stabilizálható egyértelműen. Általánoságban ez is alkalmazható: tRC = tRAS + CAS + 2. Cl5-nél ez ugyebár úgy fog alakulni, hogy tRC = 15(vagy 18) + 5 + 2, így ki is jön a 22 vagy a 25 ha 18-on van a tRAS. Remélem kielégítő a válasz. :)

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#24336) Tituka válasza yolan (#24334) üzenetére


Tituka
senior tag

ami a legjobb neki..
nem tudom
alapból 5-7-7-15 re lövi be asszem

1066mhz-en megy most is 5-5-5-18 cr2 és az a trc valami meg 26...

a fesz meg 2.1v

[ Szerkesztve ]

Skizofrén vagyok, és én is...

(#24337) yolan válasza Tituka (#24336) üzenetére


yolan
őstag

Én kitesztelném a feszt és egy 1066 5-5-5-15-ös párost. A tRC maradhat 26-on.
Lehet 800-on cl4-ben vinné az 1T-t bár nemtudom mit tudnak ezek a blade-ok. Viszont az 1066 cl5 és 800 cl4 szvsz egál. De ettől a fesz szerintem lehetne kisebb is.

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#24338) Tituka válasza yolan (#24337) üzenetére


Tituka
senior tag

az ocz ennyit javasol fesznek, de megprobalom kevesebbel
akkor ennek a trc-nek nem sok haszna van?
szerinted 5-5-5-15-re löjjem be?

ocz szerint 1066mhz-en az idozitese 5-5-5-18

[ Szerkesztve ]

Skizofrén vagyok, és én is...

(#24339) yolan válasza Tituka (#24338) üzenetére


yolan
őstag

Jó.
Nem.
Igen.
:)

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#24340) Tituka válasza yolan (#24339) üzenetére


Tituka
senior tag

a ramoknal ez a 4 érték számít csak?

bocs hogy untatlak... :R

[ Szerkesztve ]

Skizofrén vagyok, és én is...

(#24341) yolan válasza Tituka (#24340) üzenetére


yolan
őstag

Elméletileg minden számít, gyakorlatilag nem.
Finoman beállítgatni mindegy egyes órajelet, feszültséget, hogy a lehető legjobb bencsmark pontot dobja nagyon sok idő. Ha hamar szeretnél látványos gyorsulást akkor érdemes a tRD-t csökkenteni.
Türelem tuning

Szerk.: engem aztán nem :)

[ Szerkesztve ]

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#24342) nemethati


nemethati
senior tag

Üdvözletem, lenne egy gyors kérdésem:
Geil ultra "hűtőbordáit" le lehet úgy szedni hogy ne érje kár a mamóriát? Vettem rá hűtőt de nem számoltam vele, hogy ennyire bivaly módon lesz ráragasztva :))
Valakinek van ilyen jellegű tapasztalata? Előre is köszönöm.

(#24343) yolan válasza nemethati (#24342) üzenetére


yolan
őstag

Itt sikerült, igaz egy ddr400-as ram, de a hűtő szvsz ugyanolyan.
Érdemes felhevíteni, persze ne dobd be őket egyből a sütőbe egy negyed órára légkavarásos módra :DDD. Hajtsd meg őket, memtest, orthos, aztán próbáld, hátha melegben jobban enged a ragacs.

[ Szerkesztve ]

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#24344) Tituka válasza yolan (#24341) üzenetére


Tituka
senior tag

lövök már egy képet is, ez így rendben van?

[ Szerkesztve ]

Skizofrén vagyok, és én is...

(#24345) yolan válasza Tituka (#24344) üzenetére


yolan
őstag

Ez is jónak tűnik, de spd szerintire is belőheted, azt is tudnija kell. Az auto már annyira nem javasolt.

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#24346) nemethati válasza yolan (#24343) üzenetére


nemethati
senior tag

Nagyon oda van ragasztva, ha meg felfűtöm porrá égeti az ujjaimat :DDD
Áztatás? ;]
Nem akarom szétbarmolni, pláne hogy garis, sztem van eladó ramom :D

(#24347) Tituka válasza yolan (#24345) üzenetére


Tituka
senior tag

van amit nem tudok állitani olyanra mint az spd...

az miért van?

Skizofrén vagyok, és én is...

(#24348) adam320 válasza nemethati (#24346) üzenetére


adam320
senior tag

Áztatással még ugy se,kapj fel egy kesztyűt,hátha ugy nemsüti szét az ujjadat.

(#24349) smiti válasza nemethati (#24346) üzenetére


smiti
addikt

De miért akarod egyáltalán leszedni ? mire készülsz, hogy nem elég a gyári hűtés ?

(#24350) yolan válasza smiti (#24349) üzenetére


yolan
őstag

Nem olyan nagy vaszizdasz az a gyári geil lap.

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.