Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6551) forceberg válasza aleister (#6542) üzenetére


forceberg
veterán

S150, raw-ból, mindenféle mókolás nélkül, CA levétel sincs bepipálva:

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#6552) MC Pite válasza Freddy76 (#6550) üzenetére


MC Pite
veterán

Általában jók a nikonok (bár ff-re rémlik 1-2 rossz is), sigma és tami felhozatal vegyes, bár itt is vannak remek fix tamik, főként az új fix sigmák (a legújabbak meg egyenesen remekek sokak szerint, és akkor olyanokról ne is beszéljünk mint a 18-35 1.8, amit most görögben marhán el tudnék viselni), zoomokból van egy csomó remek, egy adag nem túl jó és egy pár xar is (ez is relatív, ha pl a 18-200as gyutáv ritkán kéne egy obiban, akkor a nikon árának feléért/harmadáért egy kevésbé penge modell is megfelelő, ha a fenmaradó pénzt inkább máshova invesztálnánk)...
Jó lenne ha faszán le tudnánk egyszerűsíteni, de sokszor még olyanokon is egy csomó kört futunk/futnak minthogy 50es 1.8G vagy 1.4G; nemhogy nagyobb különbségekkel amikor hasonlítgatunk obikat (és amikből legtöbbet olvastam, a fényerős -akár ff_ alapzoomok, annyi változat van belőlük, hogy ember legyen a talpán aki követni tudja).

De tény, egyszer szinte irreális ezt összeírni -lévén különböző előnyökkel és hátrányokkal rendelkeznek, ki-ki mérlegelje neki mi a fontosabb- szinte lehetetlen, de van erre külön topik is aki ebben akar mélyre ásni.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#6553) Bazsee71 válasza forceberg (#6551) üzenetére


Bazsee71
őstag

Kár volt rákattintanom...nagyon bejövős. :)

(#6554) Freddy76 válasza MC Pite (#6552) üzenetére


Freddy76
addikt

Irónia akart lenni...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#6555) MC Pite válasza Freddy76 (#6554) üzenetére


MC Pite
veterán

Az eredeti kérdezőnek ment, csak a tiedhez hozzáfűzve, értettem ;)
Csak félő hogy vki komolyan veszi, itt is, odaát is vannak friss husok akik még bekajálják így :)

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#6556) aleister válasza forceberg (#6551) üzenetére


aleister
veterán

Az iránytűsnél elég jellegtelen volt a háttér, de a másik 3 fotónál látszik, hogy valóban szépen mos.

(#6550) Freddy76:
A Taminál a 70-300VC és a 90-es kimaradt. Még az életben nem hallottam, hogy ezekkel gond lett volna, míg a felhozott 2 típusnál azért bele lehet rendesen futni.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#6557) TayRol válasza aleister (#6556) üzenetére


TayRol
veterán

70-200? :)

(#6558) aleister válasza TayRol (#6557) üzenetére


aleister
veterán

Az is klafa. Pont annyit tudok rá mondani, mint a 90-esre. :)
Sőt! Van még valami ultrazúm is. A nagy átfogás szerelmesei azt ajánlják állítólag.

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#6559) spanyoll


spanyoll
addikt

n+1 Nikon szöszös feje mekkora kárt tehet a szenzorban, ha kellemesen megsimogatom vele? Persze nem azért, hogy hátha szeretethiánya van, hanem azért, mert egy undorító méretű szöszt hagytak benne drága Nikon szervizék, és biztos, hogy most csak ezért nem utazgatok meg várok meg utazgatok megint, hogy újra megcsinálják szarul.
Tudom, tudom, nincs pormentes környezet, de nekem elég, ha azt az egy nagy csúfságot eltüntetem...
Mod: mármint nem a lencsedzsuva tisztító része, hanem a "porcicátlanító púderfeje" :D

[ Szerkesztve ]

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#6560) #31757056 válasza spanyoll (#6559) üzenetére


#31757056
törölt tag

En tuti nem nyulnek hozza azzal, mert a puderfejen megtapadt porszemeket rakenheti, ahogy a lencsenel is szokas, csak ott ugye leszedi a nagyjat de nem baj, ha kozben odaken 1-1 db porszemet, de ugyanez a szenzornal komoly mennyisegnek szamit... :)

(#6561) spanyoll válasza #31757056 (#6560) üzenetére


spanyoll
addikt

No jó, de mégis akkor mit csináljak? Nem vagyok annyira szívbajos, de azért kárt nem akarok tenni benne. Heteket viszont várni sem szeretnék, hogy leszedjék. Körtepumpám nincs, azzal nem nagyon tudok fújkálni.
Ötletek?

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#6562) Csabi8507


Csabi8507
tag

Üdv Urak!
Még egy kérdés a vásárlás előtt!
Megéri a Nikon 5200+ 18-105 mm azt a plusz pénzt az 5100-hoz képest ugyan ezzel az objektívvel?

(#6563) laszlo168 válasza spanyoll (#6561) üzenetére


laszlo168
senior tag

Nekem épp tegnap hoztak be egy ilyen gépet, egy nagy szösz volt valahol benne.
Állitólag rázták, fújták mindent elkövettek vele, de nem mozdúlt.
Én megfújtam kicsit nagyobb nyomással, és szépen kitakaritotta, tulaj őrül, bódogság.

(#6564) Kleroo válasza Csabi8507 (#6562) üzenetére


Kleroo
veterán

Neked mivel nyújtana többet a D5200, mire lenne belőle nagy szükséged?

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#6565) Csabi8507 válasza Kleroo (#6564) üzenetére


Csabi8507
tag

Teljesen kezdő vagyok, csak a véleményetekre vagyok kíváncsi, hogy tudásban megéri-e megvenni, vagy kezdésnek tökéletes az 5100.

(#6566) spanyoll válasza laszlo168 (#6563) üzenetére


spanyoll
addikt

Vicces, hogy az általad említett módszeren felbátorodva egy nagyobb fújással és kb 10 mpnyi fáradozással elvégeztem azt, amit a Nikonnál 20 perc alatt nem tudtak jól. Mindegy, köszi a tanácsot, problem solved :) :C

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#6567) laszlo168 válasza spanyoll (#6566) üzenetére


laszlo168
senior tag

Örülök hogy segithettem, és remélem el fejted a multkori beszólásom, rossz napom volt, :)

(#6568) spanyoll válasza laszlo168 (#6567) üzenetére


spanyoll
addikt

Ja, hogy az te voltál? El is felejtettem már. Nem beszólásnak vettem, csak nem értettem, hogy mire gondolsz, fura volt a válaszod, de mások sem értették :D
Köszi, az a lényeg :)

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#6569) Throme válasza Csabi8507 (#6562) üzenetére


Throme
veterán

Helló!
Mivel így kérdezted, ezért ne vegyél 5200-at.
Gazdasági szempontokat nézel és nem jártad körbe a témát, valamint, hogy neked konkrétan mire van szükséged, mik a céljaid.
Valószínűsítem a kezedben se volt még ea két gép.
Tehát ár/érték arányban utazol. Így inkább 5100 a jobb megoldás számodra....

szvsz

(#6570) Kleroo válasza Csabi8507 (#6565) üzenetére


Kleroo
veterán

Alapjaiban:
Ami a D5100-ból hiányzik, az a D5200-ból is fog. Mindkettő egy kicsi butított olcsó,pokolian jó szenzorú gép.
Szerintem a D5200 egy remek váz, csak a D5100 is egy olyan szintre ért, hogy már totálisan a felhasználón múlik mit tud alkotni. Ha meg magába szippant a fotózás,akkor kategóriát lépsz a fejbeverős hiányosságok miatt. :)
Egy D3000 vs D3100 vagy D5000 vs D5100 kérdésben még lehetett egyértelmű előrelépésekről beszélni, amik tényleg nagyon jól jöttek, ect, de itt már nem nagyon. Csak egy nagy szám után jött egy még-nagyobb.... :)

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#6571) Throme válasza aleister (#6536) üzenetére


Throme
veterán

Szeretem az slrgear oldalát.
Amit leírtál az ok, hogy fx-re lett tervezve, de ez nem mindig nagy fegyvertény és a kis 55-200 vr-el szemben nem jelent semmit. Ja annyit igen, hogy fx-re váltáskor megtarthatja a 70-300-at. Cserébe nehezebb, nagyobb.
De ezzel együtt se jobb a tami 70-300 vc a nikkor 55-200 vr-nél. Én most a blur index alapján mondom. CA és torzítás korrigálhatók pikk-pakk. Az életlenség nehezen.

Amit a tami javára lehet írni az a gyorsabb AF, a 2 lépéses VC..

szvsz

(#6572) Throme válasza Kleroo (#6570) üzenetére


Throme
veterán

"D5000 vs D5100 kérdésben még lehetett egyértelmű előrelépésekről beszélni"
Szvsz 5200 esetében is van annyi előrelépés, mint a fenti esetben.
Csak még mindig gazdálkodj okosan megy és a pixel szám sátánizmus, ezért kell mindenkinek az 5100-at venni ;)

(#6573) Kleroo válasza Throme (#6572) üzenetére


Kleroo
veterán

"amik tényleg nagyon jól jöttek" ez lényeges. Mi az ami nagyon jól jön bárkinek a D5200-ban?(és van értelme ennyivel többet költeni rá,holott azonos kategória)

[ Szerkesztve ]

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#6574) Throme válasza Kleroo (#6573) üzenetére


Throme
veterán

Az hogy kinek mi jön jól azt nem tudhatom, de a fénymérés, az af pontok, a szenzor (ezt mindenki utálja, aki nem használta még)... most hirtelen ennyi.
Az 5100 is drágább volt már az "öregedő" 5k-nál, de akkor az volt a szlogen, hogy a d7k szenzora figyel a d5100-ban. Most meg a D7100 szenzora a D5200-ban.
Szvsz ugyanott tartunk.... megint raktak bele többet, és megint drágább az új mint a régi.
Mi változott?

[ Szerkesztve ]

(#6575) MC Pite válasza Throme (#6572) üzenetére


MC Pite
veterán

5K1 az 5Khoz képest végre élhető markolatot hozott(fél óra után fájt azon a kezem, ezt fél napig se zavar), jó zaj és dinamikaszintet (a régi ebben nem volt túl jó, 1600on sok hipózott képet gyártott), világosabb keresőt, videó közben af-et, két oldali ir vevőt, egy kezes gombokat (nem kell elengedni az obit), hdr módot, új videó felbontást/bitrátát. Nekem a szenzor és a markolat voltak a fő indokok, de minden egyébnek örültem (bár a gomboknak eleinte nem, majd rájöttem hogy így jobb mint ha az objektíves kezemmel kénye nyomkodnom).

5K2nél a D7Któl örökölt fény és af mérés nem tudjuk csak előny-e vagy a betegségeket is áthozta, de kétlem hogy akár a gyakorlottabb fotósok megmondanák mi van a vázban ha leragasztanánk a feliratot. Rawok q..a nagyok, és enyhén bemozdult képet már az 5K1-el is könnyebb csinálni, nem tudom ez mennyire a pixelsűrűség számlájára írható, mert ha főként azéra, akkor az nem királyság az idei gépek esetén.

Amíg használhatóságban rengeteget hozott az 5K1, addig 5K2 esetén a töredékét tudja pluszban. Számomra összesen a fénymérés és af hangzik jól, de azért használnám egy pár hétig hogy miben és mennyire más (általában jó az enyém is, de itt éjszaka a városban a multi és spoton is elég random működik, baromi idegesítő hogy a negyedik-ötödik képet lövöm valamiről időnként, miközben párom X10-ese elsőre 99%ban eltalálja a fényt, vakuval és anélkül is, szélsőséges viszonyok között is). Persze, az elméletet tudom, meg tudom hogyha egy erősebb fényforrás van megborítja, meg ha világosra/sötétre mérek mi van -2007óta az igazi bridge gépeim is hasonlóan mértek- de akkor is kiszámíthatatlan volt néha, mint a 808asom (az a legmocskosabb ilyen szempontból).

Ha 25%kal jobb mint az enyémben (ha lehetne számszerűsíteni) akkor engem nem izgat, annyit nem hoz amennyi a raw feldolgozást ellensúlyozná (nem szeretem a 'helypazarlást', még a déhaccázra sem mondom azt hogy kell rá ekkora felbontás, dx szenzorra felesleges sztem). Persze nem használtam az idei modellt, de amíg előzőleg úgy éreztem (és be is jött) hogy nagy a különbség, addig itt ezt nem érzem.

Amúgy inkább a 3200 mint a 7100 szenzora van benne (papíron egyik sem).

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#6576) nesa válasza Throme (#6574) üzenetére


nesa
veterán

Mar tobbszor lattam ezt itt leirva hogy ugyanaz a szenzor van az 5200 be mint a7100 be, ez nemigaz nemugyanaz, meg a gyarto is teljessen mas.

(#6577) aleister válasza Throme (#6571) üzenetére


aleister
veterán

Nem érted. Nem csak azért előny egy FX-re tervezett obi DX-en, mert egy esetleges full frame-re váltásnál nem kell kidobnod.
Már ketten leírtuk -szerintem elég érthetően- az okát. Látom kénytelen leszek konyhanyelvet használni :). Fogalmazzunk úgy, hogy ha egy FX-es almát DX-es szájjal eszel meg, akkor nagy eséllyel az esetleges kukacos részt nem fogod elfogyasztani. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#6578) Freddy76 válasza aleister (#6577) üzenetére


Freddy76
addikt

:DDD

Throme: az objektívek hagyományosan gyengébbek a sarkokban, széleken, ezt roszabbul rajzolják ki. Ha egy fx-et kirajzoló obit dx vázra teszel, akkor a képalkotásban pont ezek a gyengébb szélek, sarkok nem vesznek részt, vagyis az obinak a "java" rajzol.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#6579) Byk01 válasza Throme (#6574) üzenetére


Byk01
senior tag

Nem mindegy, hogy a 100 helyett kapsz 150-et 25%-kal többért, vagy a 150 helyett 200-at. (abba most ne menjünk bele, hogy sokak szerint most nem 50-et kapsz pluszban, hanem csak 40-et vagy 30-at).

A szenzoros viták meg olyanok, mint azon vitatkozni, hogy kell-e egy autóba a 180 ló helyett 240, amikor a 120 is elegendő tartalékot ad ahhoz, hogy A pontból B-be eljuss az esetek 95 %-ában.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#6582) JohnyBlue válasza t_a_m_a_s (#6581) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Eliszom az árát ;] Áááá dehogy :) Titok ;) 1. biztos nem Milc :) Bár ha jobban meggondolom... :D Na majd beszámolok :) (fx lesz :B )

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#6583) gab.m válasza t_a_m_a_s (#6581) üzenetére


gab.m
senior tag

Van egy olyan megerzesem, hogy fullframe :)

szerk: ejj, megelozott :)

[ Szerkesztve ]

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#6584) L4mie válasza gab.m (#6583) üzenetére


L4mie
veterán

jó vétel! :)
FF re fel! :) de nehogy nyomtatót vegyél, mert morcik leszünk.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#6585) Throme válasza nesa (#6576) üzenetére


Throme
veterán

pedig de. Mind2 Toshiba.

[link]

[link]

(#6586) zool1 válasza JohnyBlue (#6582) üzenetére


zool1
őstag

D600, 700 vs 800 lesz? ;] Vagy esetleg Sony! :P
u.i.: en is lehet hogy kiprobalom az a77-et utana ugras A99-re. :K

[ Szerkesztve ]

(#6587) Real_Necro válasza JohnyBlue (#6580) üzenetére


Real_Necro
veterán

Hm... mennyit érhet a D90-em ~9k expoval jövő augusztusig garival? :)) Bár Tündi megölne... :D

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#6588) L4mie válasza zool1 (#6586) üzenetére


L4mie
veterán

Csapj re erre a jó kis 7k-ra :)
vagy már van új vázad?

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#6589) JohnyBlue válasza zool1 (#6586) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Maradok a Nikonnál :R A 24-120 üvegemhez egy 700 ast szeretnék :)

Necro: a vázra lehet van vevo

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#6590) psycroptic válasza JohnyBlue (#6580) üzenetére


psycroptic
őstag

Ha még tegnap szólsz, akkor nem rendelem meg az üveget, de így már késő :(
Habár ennyiért elviszik hamar szerintem.
Sok sikert a váltáshoz! :C

PSNID: Tomy83PS

(#6591) Throme válasza aleister (#6577) üzenetére


Throme
veterán

Én értettem, hogy mit írtál. De nem azon van a hangsúly. Te meg ezt értsd meg légyszi.
Megint elmentek más irányba és szappanopera az egész fórum.

Én azt állítottam, hogy telék terén a tamron tele semmivel nem jobb mint a nikkor kitobi tele képminőséget tekintve.
pont, ennyi.
Amit Te leírtál ez egy technikai dolog, ami úgy is van, de a tami esetében semmit nem jelent a nikkorral szemben a végeredményt tekintve.

Másrészt ne legyél lekezelő ha kérhetem....

[ Szerkesztve ]

(#6592) OTika válasza JohnyBlue (#6589) üzenetére


OTika
aktív tag

Használt v új lesz a 700as?

(#6593) JohnyBlue válasza OTika (#6592) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Használtat szeretnék :)

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#6594) goldnarmz válasza OTika (#6592) üzenetére


goldnarmz
aktív tag

Abbó' még lehet újat kapni?

(#6595) Freddy76 válasza goldnarmz (#6594) üzenetére


Freddy76
addikt

Nem.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#6596) zool1 válasza JohnyBlue (#6593) üzenetére


zool1
őstag

Hol lesz a kovetkezo F.F.P.(Full Frame Party)....?! ;] :DDD

u.i.: milkek kimeljenek... :P

[ Szerkesztve ]

(#6597) forceberg válasza zool1 (#6596) üzenetére


forceberg
veterán

Gonosz legyek?

Várom a képeket, ahol látszik, hogy ahhoz FX kellett! :))

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#6598) crey


crey
MODERÁTOR

irgumburgum! szakmaiban nem hirdetünk! :(((

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#6599) JohnyBlue válasza crey (#6598) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Üsss Dzsinn! Üss! Azt hittem, hogy ezt még elbírja a topic.

Forceberg: tőled is elnézést kérek.

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#6600) spanyoll válasza JohnyBlue (#6599) üzenetére


spanyoll
addikt

Kérj tőlem is, mert engem megsértettél ezzel pl! :((

"Super perfundo on the early eve of your day."

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.