Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6051) Kleroo válasza Wa2x_ (#6050) üzenetére


Kleroo
veterán

Tán az 50 f/1.8D a legjobb erre. 25k körül vadászol egyet használtan(+ a közgyűrű). :)

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#6052) Wa2x_ válasza Kleroo (#6051) üzenetére


Wa2x_
veterán

Köszi a tippet! ;)

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#6053) tetrix válasza Kleroo (#6051) üzenetére


tetrix
tag

-

[ Szerkesztve ]

(#6054) gboszi válasza Kleroo (#6051) üzenetére


gboszi
senior tag

Hihetetlenül elkezdte mostanában mindenki magasra tartani az 50 1.8d obiját...:(

"If you're good at something, never do it for free!"

(#6055) subidu


subidu
tag

Volt már?

[link]

ThinkPad X230, Dell XPS M1530, NIKON D90, Nikon D750, Nikon 18-105/F3.5-5.6 AF-S DX ED VR, Nikon 35mm/1.8G AF-S DX, Nikon 50mm/1.4G AF-S, Nikon 24-70mm f/2.8E ED VR, Nikon 70-200mm f/4G ED VR

(#6056) Anubis_9 válasza Kleroo (#6051) üzenetére


Anubis_9
őstag

Ebből a G-s mennyiért megy használtan? :B

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#6057) aleister válasza Anubis_9 (#6056) üzenetére


aleister
veterán

Nemigen láttam mostanában használt 50G-t. Régebben a 35G körül/minimálisan felette ment el. 45k tán reális érte.

(#6055) subidu:
Igen, láttuk. Mérsékelt lelkesedést okozott. :)
A 140-es végével az ajánlás a madárfotósoknak kicsit erős. Mondjuk, ha griffeket fotóz az ember... :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#6058) crey válasza gboszi (#6054) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Mert manuált tud... A G-s nem az ;)

jaj, én is félre értettem, mea culpa :)

[ Szerkesztve ]

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#6059) flash-


flash-
veterán

jól sejtem hogy a Nikon 35 1.8g-n a végtelen állás az úgy van hogy az élességállitó gyűrűt jobbra tekerem addig amig egy picike szorulást nem érzek?
így tettem a Nagy Imre tértől próbáltam fotózni a Margithíd felől kilőtt tüzijétékot mégis életlen lett(kb 800m lehetett a táv),
sajnálom mert amúgy az átfogás pont jó volt onnan...
parlament fotózásra is pont jó a 35mm dx en,holdacska pont ott volt nekem tetszik a kép kár hogy hajó ott volt az előtérbe:(

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#6060) Kleroo válasza gboszi (#6054) üzenetére


Kleroo
veterán

Ez most honnan jött?
szerk: áháá, így már más. :)

[ Szerkesztve ]

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#6061) Wa2x_ válasza Kleroo (#6060) üzenetére


Wa2x_
veterán

Gondolom arra írta, hogy nem fogok találni 25-ért, ami eddig igaznak is bizonyult sajnos. :(

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#6062) gboszi válasza Kleroo (#6060) üzenetére


gboszi
senior tag

Hehe:)
Igen arra irtam hogy 35-40ért is van D. A G obi nagyjábol fixen 45k.

"If you're good at something, never do it for free!"

(#6063) Kleroo válasza gboszi (#6062) üzenetére


Kleroo
veterán

:D Megéri!
Lassan klasszikus lesz,megy fel az ára :D

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#6064) Andrew31 válasza flash- (#6059) üzenetére


Andrew31
senior tag

Sztem eltekered és onnan egy nagyon kicsit vissza, nem?

Ezért nem veszek 35mm-est.. valami olyan kellene nekem is a kitobi helyett/mellé, amin van skála. Tipp? (Tokina 116 tetszik... :D )

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#6065) forceberg válasza Andrew31 (#6064) üzenetére


forceberg
veterán

Az ilyen modelleknél(ahol a végtelenen túl lehet tekerni) az AF-re kéne bízni a végtelent, vagy ki kell tapasztalni, sajnos a skála is lehet pontatlan...

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#6066) Larry303 válasza forceberg (#6065) üzenetére


Larry303
addikt

vagy vmennyire túlhúzod hyperfocalon...
kisebb gyutávon pl ha rekeszelsz is elég gyorsan tudsz végtelenbe élesíteni elvileg...ha az előtérben lévő téma közel van az már nehezebb ügy...

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#6067) aleister válasza gboszi (#6062) üzenetére


aleister
veterán

Hát 40-et nem ér egy D. 45-ért már lehet kapni G-t.
Van egyébként néha olyan hullám, hogy valaki elkezdi ár felett hirdetni az obiját, és sokan mennek utána. Meg kell várni míg elül a hype.

(#6059) flash-:
Ha nem panorámázol, akkor az AF belövi neked. Egyébként meg hiperfokális távolság.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#6068) forceberg válasza Larry303 (#6066) üzenetére


forceberg
veterán

Igen, ez kb. az elmélet, de a gyakorlatban még közbejönnek optikai hibák is, ami miatt akár nem is mindegy, hogy pontosan hol áll a fókuszgyűrű.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#6069) Larry303 válasza forceberg (#6068) üzenetére


Larry303
addikt

nyilván nem árt ismerni az objektivedet, hogy úgymond vakon állíts élességet :)
azért írtam mert, én 16-20mm között ha nem akarok túl közeli elemet belekomponálni akkor sokszor használom ezt

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#6070) dabgergo


dabgergo
őstag

Van valakinek Pixel Vertax markolata?
Mint korábban írtam nekem elég sok gondom lett vele mostanában mert random nem működik az exponálógombja és a joystick. Írta valaki vnmi angol fórumom h neki az segített h megszorította a kis kerékkel még jobban. Na ezt is megtettem de nem segített és - bár elsőre talán viccesen hanzik, nekem most eléggé szomorú - de annyira megszorult h SEHOGY se bírom letekerni de komolyan, egyszeűen mindenhogy bróbáltam de nem megy... meg se moccan. Nincs bármilyen ötletetek?

Már csak azért is le kéne nagyon szednem (a mellett h így nem tudom tölteni a belső akkut...) h visszaküldjem UK-ba, mert a UK Highland Photography (tőlük vettem Amazonon keresztül) mondta h adnak egyből egy újat ahogy megérkezik hozzájuk (2 teljes év gari van és úgy tűnik működik is, csak 30 nap után neked kell állni a postát).

Szóval vmi ötlet h miként tudném leszedni, kezdek kicsit kétségbeesni...

(#6071) nesa válasza dabgergo (#6070) üzenetére


nesa
veterán

Amig nemszakad meg van remeny hogy sikerul meglazitani ha megszakad tovabb bonyolodik a helyzet probalj valami segedeszkozt hasznalni a lazitashoz.

(#6072) Graphy válasza dabgergo (#6070) üzenetére


Graphy
aktív tag

Nekem is Pixel Vertax van, de én még nem tapasztaltam ezt a hibát hálistennek. Talán 1 vagy 2 alkalommal nem működött a joystick a markolat hátulján, de semmi más hibát nem tudok neki felróni. :)
Próbáld mozgatni (billegtetni egyik majd másik irányba) a markolatot egy kicsit miközben megpróbálod eltekerni a szorítócsavart...talán ez segít. Miután letekerted nézd meg az érintkezőket, hogy ne legyenek porosak/piszkosak mielőtt visszaküldenéd.

[ Szerkesztve ]

Ami nem öl meg, az megerősít. Kivéve a medvét...a medve az megöl!

(#6073) szeva000 válasza dabgergo (#6070) üzenetére


szeva000
addikt

huuu,ne is emlegesd...az enyém is megszorult egyszer a D600-on kegyetlenül :D
De én,mint műszaki ember inkább megoldottam a problémát,mint visszaküldtem volna....
A szorítótárcsát egy normális csavarhúzóval vissza tudod teketni elvileg...ha nem,akkor szét kell szedni,nem nagyon bonyolult az sem.
Én szétszedtem anno,pici műszerolaj csodákat tett....azóta nem szorul meg:)
Egyébként valószínű,hogy az expógomb kontakthiba miatt nem megy,de azon tényleg segít a jó meghúzás,ami kell is neki.

(#6074) aleister válasza dabgergo (#6070) üzenetére


aleister
veterán

Ezekkel a Vertex markolatokkal csak a gond van. Vagy megszorulnak, vagy szipákolják az aksit.
Pedig "márkásnak" tűnnek a sok noname között.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#6075) k!nG


k!nG
aktív tag

Sziasztok, atleptem a vazgyujtogeto uzemmodba, de csak december kornyeken fogok venni. Azt, hogy fogok az biztos, de azt hogy mit az nem.

D7100 vs. D300s? Ebben az arkategoriaban errol a ket geprol tudok.

[ Szerkesztve ]

https://www.behance.net/vargadom

(#6076) gab.m válasza k!nG (#6075) üzenetére


gab.m
senior tag

D300s-t újonnan semmiképp ne vegyél, egyszerűen nem éri meg. Decemberig az is lehet, hogy kijön a D400...
A D7100 nem rossz gép.

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#6077) imyourfriend válasza k!nG (#6075) üzenetére


imyourfriend
őstag

Mi hiányozna a D7100-ból hogy egy régebbi vázat szeretnél megvenni?:) Persze te dolgod, de ha nem kell a jó sorozatlövő képesség és a videózási fícsörök szerintem a D7100-as egyértelműen.

(#6078) dabgergo


dabgergo
őstag

Köszi a markolatos válaszokat!

szeva000: csavarhúzóval hogyan tudom tekerni a tárcsát? Egyik kis bemélyedésbe beakasztom és tolom erőből?

Szétszedés is eszembejutott de ezt csak felülről lehetszétszedni, mert ott vannak a csavarok, nem? Tehát így h rajta van a gépen nem tudom, vagy rosszul látom?

Így kívülről is szerintetek érdemes lenne egy kis olajat becsöpögtetni?

Phuuu azóta még annyit romlott a helyzet (amit nem is értek) h van h a tárcsak szabadon jár jobbra balra és semmi se történik és néha random talál fogást de akkor meg nem mozdul. Ez meg mi? Törni nem tört sztem...

(#6079) Sequoyah válasza k!nG (#6075) üzenetére


Sequoyah
tag

Egyértelműen a D7100. Mindent tud amit a D300s, meg sok mást is. Kezelhetőségben van max különbség a D300s javára, de az fontos lenne neked valószínűleg már tudnád a választ magad is:)

(#6080) Graphy válasza k!nG (#6075) üzenetére


Graphy
aktív tag

Én D300s vásárlás előtt voltam, de gondoltam, hogy megvárom a D7100at és az első infókat, hogy milyen a váz. Hát egyáltalán nem bántam meg a döntést, hogy a D7100 mellett maradtam. A D400-at már nem tudtam volna megvárni.

Ami nem öl meg, az megerősít. Kivéve a medvét...a medve az megöl!

(#6081) Graphy


Graphy
aktív tag

Valaki használ Sigma 70-200/2.8 EX DG APO OS HSM objektívet? Ha igen, és lehetőséget tudna nekem adni, hogy kipróbálhassam a vázamon pár kép erejéig egy személyes találkozó keretében, annak megköszönném. :R
Egy sörre biztosan a vendégem lenne. :)

Ami nem öl meg, az megerősít. Kivéve a medvét...a medve az megöl!

(#6082) TayRol válasza Graphy (#6081) üzenetére


TayRol
veterán

ha minden igaz a barátunknak van egy.

(#6083) forceberg válasza TayRol (#6082) üzenetére


forceberg
veterán

:DDD

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#6084) gab.m válasza TayRol (#6082) üzenetére


gab.m
senior tag

Csak az a baj, hogy neki nem elég egy sör. Mikor belép a kocsmába, már 4 kikészített sörnek kell várnia. Itt kezdődik a valami.

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#6085) Graphy válasza TayRol (#6082) üzenetére


Graphy
aktív tag

Nem tudom kire gondolsz.

gab.m (#6084): hmm, akkor alapból kérjek ki egy hordót? :)

[ Szerkesztve ]

Ami nem öl meg, az megerősít. Kivéve a medvét...a medve az megöl!

(#6086) TayRol válasza Graphy (#6085) üzenetére


TayRol
veterán

(#6087) gab.m válasza Graphy (#6085) üzenetére


gab.m
senior tag

Ő mindenki barátja, ne mondd, hogy nem tudod kiről van szó...
Figyelj, amúgy ha túléled a vele való találkozást, szerintem topikhőssé avatunk.

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#6088) imyourfriend válasza Graphy (#6081) üzenetére


imyourfriend
őstag

Nekem van egy, mivel nincs kiírva merre laksz ezért: Szombathely-Győr, Budapest képlékeny de szoktam arrafelé is járni. Néha Kecskemét környékén is.

(#6087) gab.m: Nem kívánok lealacsonyodni. :)

[ Szerkesztve ]

(#6089) Graphy válasza gab.m (#6087) üzenetére


Graphy
aktív tag

...aztaqrva.....én hülye, nem olvastam a sorok között.... :W
De most olvasom az aláírást is. :D Ezt tényleg ő írta? Érdekes eszmefuttatás. ;]

Hmmmm, hát ha nem lesz más jelentkező és ő felajánlja....az ügy érdekében hajlandóságot mutatok. :D

Ami nem öl meg, az megerősít. Kivéve a medvét...a medve az megöl!

(#6090) Graphy válasza TayRol (#6086) üzenetére


Graphy
aktív tag

Azt hittem a baráti társaságodban van egy. :) De így már világos, olvasnom kellett volna a sorok közt. :)

Ami nem öl meg, az megerősít. Kivéve a medvét...a medve az megöl!

(#6091) Graphy válasza imyourfriend (#6088) üzenetére


Graphy
aktív tag

Én budapesti vagyok, így nekem ez lenne a legmegfelelőbb, ha erre jársz valamikor és pár kép erejéig a vázamra tehetem, akkor megköszönöm.
Az OS HSM változat van neked?

[ Szerkesztve ]

Ami nem öl meg, az megerősít. Kivéve a medvét...a medve az megöl!

(#6092) Real_Necro válasza TayRol (#6082) üzenetére


Real_Necro
veterán

Sikerült falra festeni... :U

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#6093) TayRol válasza Real_Necro (#6092) üzenetére


TayRol
veterán

legközelebb falra hányom.

(#6094) Graphy


Graphy
aktív tag

Egy ismerős cégen belül küldött egy körlevelet ezzel az aláírással az egyik kedves ismeretlen (L)usernek, mert elcseszett valamit.

"...remélem, hogy egy falkányi rénszarvas bolhái költöznek a nemi szervedre, és okoznak neked feledhetetlen örömöket!"

TayRol, Real_Necro gonoszak vagytok....vagy lehet, hogy csak őszinték?! :N

[ Szerkesztve ]

Ami nem öl meg, az megerősít. Kivéve a medvét...a medve az megöl!

(#6095) imyourfriend válasza Graphy (#6091) üzenetére


imyourfriend
őstag

Stabilizátorosból csak olyan van (Sigma 70 200 f2.8 EX OS HSM), persze megoldható.

(#6096) Graphy válasza imyourfriend (#6095) üzenetére


Graphy
aktív tag

Gondoltam biztos ami biztos rákérdezek, mert a múltkor ígértek nekem egyet kipróbálásra pár nap erejéig, de mikor megnéztem kiderült, hogy a régi OS nélküli. Szerinted mikor jársz errefelé?

Ami nem öl meg, az megerősít. Kivéve a medvét...a medve az megöl!

(#6097) imyourfriend válasza Graphy (#6096) üzenetére


imyourfriend
őstag

Bizonytalan, lehet hogy felnézek első héten (szeptember eleje) amikor még nem kell nekiállni tanulni. Majd írok pm-et szerintem.

(#6098) psycroptic


psycroptic
őstag

Nikon D5100-al csak rádiósan lehet vezérelni külső vakut vagy esetleg van más megoldás hozzá?

PSNID: Tomy83PS

(#6099) aleister válasza psycroptic (#6098) üzenetére


aleister
veterán

Vannak olyan vakuk, amikben van fényérzékelő dióda. Ezeket természetesen el tudod villantani a beépített vakuval is, de ekkor manualban fognak működni.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#6100) psycroptic válasza aleister (#6099) üzenetére


psycroptic
őstag

Hmm! Köszi az infót! Ennek utánaolvasok.

PSNID: Tomy83PS

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.