Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25801) baloghzr2


baloghzr2
tag

Sziasztok,
Épp most hozta meg a futár a Nikon D5200-as gépemet. Mivel még nem volt ilyen gépem, így nem tudom, hogy az akksiját meddig kell tölteni. Itt is kell 12 órát tölteni a Lithium akksit mint a telefonoknál, vagy nem fontos?
A válaszokat előre is köszönöm!

(#25802) bandigno válasza baloghzr2 (#25801) üzenetére


bandigno
senior tag

a telefonoknál SEM kell a Li-ion akksit 12 órát tölteni! Tehát ha már nem villog a pilács a töltőn, már nyomhatod is az expokat! :)

(#25803) r3dsnake válasza bandigno (#25802) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Komolyan hihetetlen, hogy még mindig sokakban a 15 évvel ezelőtti NiMH-s 3210-es korszak van gondolatban. Ami még durvább, amikor a telóboltos/szolgáltatós személy mondja, hogy 16 órára hagyjuk fenn elsőre a mostani okostelókat is. Többször is belefutottam már ilyenbe.

(#25804) Vyndree válasza baloghzr2 (#25801) üzenetére


Vyndree
őstag

Ni-MH akkukat kellett formázni, Lithium akkunál az első töltéssel csak a gyártás óta bekövetkezett veszteséget kell pótolni. Tehát ha feltöltötte vedd le, nem kell túltölteni.

(#25805) baloghzr2


baloghzr2
tag

Köszi szépen mindenkinek! Akkor ma már fotózok vele :)

(#25806) Real_Necro válasza DonRazzino (#25799) üzenetére


Real_Necro
veterán

18-105 helyett lehet akkor elgondolkoznék valami fényerős alapzoomban. Persze drágább, de jobb is, még ha P módban használja, akkor is. Tamron és Sigma vonalon van egy kis választék f/2,8-as obikban.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#25807) matyi012345 válasza DonRazzino (#25799) üzenetére


matyi012345
őstag

Ha 18mm-en használja abból arra következtetnék hogy érdemi előrelépést csak egy nagyobb látószög adna, így 18-105, többi 18-55 nem egy nagy újítás neki. Így ennek fényében nem hülyeség az a 16-85 mivel nagyobb látószög, megvan a stabi is (ráadásul jóféle) ami ha jól néztem feltétel és jó a képe ami tájképnél jól jön.

(#25808) dualcore


dualcore
őstag

Lehet buta kérdés, de felteszem. D3200 gépnél lehet olyat állítani, hogy 4:3 vagy 16:9 képarány? Látom hogy képméretet lehet meg minőséget, de ezt nem.
Köszi.

(#25809) Vyndree válasza dualcore (#25808) üzenetére


Vyndree
őstag

Mikor utómunkázod méretre vágod az nem jó?

(#25810) aleister válasza r3dsnake (#25791) üzenetére


aleister
veterán

Nekem meg a 300 usd stúdióvakú, de ettől nem ez a mérvadó.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#25811) dualcore válasza Vyndree (#25809) üzenetére


dualcore
őstag

Még nem csináltam soha utómunkát :( kezdő vagyok ezen a téren nagyon. De a méretre vágásnál gondolom dob el a képből valamennyit?
Amit adtak hozzá (Nikon ViewNX2) program az alkalmas erre? Még nem volt időm feltenni a gépre.

(#25812) Vyndree válasza dualcore (#25811) üzenetére


Vyndree
őstag

A gép ugyanannyit vág le belőle, mint ha utólag csinálod. Utómunkával megvan az az előnyöd, hogy ott vágod el ahol szeretnéd, ha a gép csinálja akkor már nem tudsz korrigálni. Ha ferde a képed, akkor jobban jársz az utómunkával, mert mikor visszabillented a kép szélei egy részét úgyis elveszted.
Nikon ViewNX2-t nem ismerem, viszont ezzel biztosan méretre tudod vágni. (ingyenes és magyar nyelvű)

(#25813) dualcore válasza Vyndree (#25812) üzenetére


dualcore
őstag

Végül is ez logikus. Köszi az infót és a progit.

(#25814) Larry303 válasza Real_Necro (#25788) üzenetére


Larry303
addikt

a 105ös nikornak olyan a képe mint a fél misis 70-200 vrll nek...csak ugye fix...én is imádom...
2negativum: nem gyenge a CA ha messzebbere fokuszálsz, és a képszéleken a távoli bukék macskásodnak azért...ezen kívül pazar egy üveg sztem.

a 105ös sigmát sztem használta anno mess és tán force is, ha jól emlékszek mindketten dícsérték

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#25815) bigsee


bigsee
addikt

Sziasztok! Lassan egy hete birtokolok egy D5100-et és két kérdés merült fel bennem, tulképpen mindegyik obis kérdés:
- a VR kapcsolót a könyve szerint nem kell OFF állásba tenni, ha nem használom a gépet, csak ilyenkor zajt hallat (mondván dolgozik -lötyög?- a stabi). Na most, tényleg hagyjam bekapcsolva állandóra, nem lesz ettől baja, vagy mindig kapcsolgassam ki/be a helyzetnek megfelelően?
- a manual focus az obin. Régesrégen egy kollégámnak volt Nikonja, 18-55-el azt hiszem és eléggé lehordott, amikor auto (focus) módban tekergettem a fókuszgyűrűt. Most is van ilyen para, kapcsoljam mindig manualra, hátha eltekeredik, oszt kész a baj, vagy már nincsen ennek jelentősége?

A géppel még ismerkedünk, Oly E-410-ről léptem (remélem felfelé :K ) és hát újra kell programoznom magam a használathoz, egy kicsit más mint az Oly volt.

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#25816) 80hun válasza bigsee (#25815) üzenetére


80hun
addikt

Olyan obikon lehet belenyúlni az Af-be ami tudja ezt Pl Af-s 40mm f2.8 micro.
A kapcsolója is jelzi M/A--M.
http://www.nikon.hu/hu_HU/product/nikkor-lenses/auto-focus-lenses/dx/single-focal-length/af-s-dx-micro-nikkor-40mm-f-2-8g

A többin csak A-M között kapcsolhatod

.

(#25817) Jag válasza bigsee (#25815) üzenetére


Jag
senior tag

D7100, 18-105 AF módban gond nélkül megy a manuál fókusz. Arra kell figyelni, hogy ne AF-C ben legyél.
Tehát fókuszálás közben ne tekergesd manuálisan. És rendszeresen sem ajánlják.

Úgy tudom, de ezt valaki megerősíthetné, hogy AF-S lencsékkel és AF/M váz kapcsolású gépeknél AF állásban lehet az obit manuális tekergetni, ha nem fókuszálsz közben.
A/M kapcsolásúnál nem lehet.

(#25818) negyedes válasza Jag (#25817) üzenetére


negyedes
addikt

az af kapcsolon M/A allas van sima A helyet, akkor lehet AF modban is tekerni a fokuszgyurut.

[ Szerkesztve ]

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#25819) kellcucc válasza negyedes (#25818) üzenetére


kellcucc
aktív tag

Mi baja lehet, hogyha (18-105-ön A-M van) auto módban tekerem a fókuszgyűrűt (autofókuszálás közben)? Nem szoktam csinálni, csak kíváncsiságból kérdezem.

(#25820) negyedes válasza kellcucc (#25819) üzenetére


negyedes
addikt

nem engedi. :D legalabbis a 18-55-on.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#25821) Jag válasza negyedes (#25818) üzenetére


Jag
senior tag

Az obin A/M van. A gépen AF/M és 18-105-ön sima ügy a manuál fókusz A és AF kapcsolásoknál.
D-s obin, amiben nincs fókuszmotor nem megy.

(#25822) negyedes válasza Jag (#25821) üzenetére


negyedes
addikt

nekem csak G-s obim van. :D D-es nem lottem.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#25823) kellcucc válasza negyedes (#25820) üzenetére


kellcucc
aktív tag

18-105-ön nekem engedi, hogy "korrigáljak" fókusz közben.

(#25824) Jag válasza kellcucc (#25819) üzenetére


Jag
senior tag

AF-C, AF-A fókusznál nem lehet.
AF-S-ben lehet

http://cdn-10.nikon-cdn.com/pdf/manuals/lenses/DX/AFSDX18-105mmf35-56GEDVR.pdf

15.oldal.

Ezek szerint az SWM-es obiknál van erre esély.

[ Szerkesztve ]

(#25825) kellcucc válasza Jag (#25824) üzenetére


kellcucc
aktív tag

Így már tiszta. Köszi szépen!

(#25826) #65675776 válasza Jag (#25824) üzenetére


#65675776
törölt tag

Lehet AF-C-ben és AF-A-ban is, csak nincs értelme, mert az AF korrigálni fogja, amit állítottál.

(#25827) 80hun


80hun
addikt

Én pl a macronál akkor nyúlok bele ha nem azt választja ki amit élesre akarok.
Utánna azon marad a folyamatos AF.

(#25828) Jag válasza #65675776 (#25826) üzenetére


Jag
senior tag

Fizikailag lehet, csak épp elba...dik.
Ott a nikon pdf, nem én találtam ki.

(#25829) bigsee


bigsee
addikt

Nah, köszi, huhh... :) Az a baj, hogy Olympusnál csak S-C-M volt, ez az automotoros nem volt. A "C" - folyamatosnál - tiszta, értem! AFS-nél (egyszeri) ha beállította a focust, akkor lehet rajta korrigálni (nem tekergette el nekem). Automotorost így nem kívánom használni inkább :D

szerk: az obi: 18-105mm/f3.5-5.6 G ED

más: a VR-t ti kikapcsolgatjátok, vagy ahogy esik...?

[ Szerkesztve ]

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#25830) 80hun válasza bigsee (#25829) üzenetére


80hun
addikt

Én ahogy ép áll ugy marad. :-)

(#25831) randras_83 válasza bigsee (#25829) üzenetére


randras_83
addikt

Állványon ki, amúgy be van kapcsolva.

https://www.flickr.com/randras83/

(#25832) Real_Necro válasza randras_83 (#25831) üzenetére


Real_Necro
veterán

+tárolásnál, szállításnál szintén ki.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#25833) Vyndree válasza Real_Necro (#25832) üzenetére


Vyndree
őstag

Jó tudni, köszi.

(#25834) 80hun


80hun
addikt

Egyébként ez egy érdekes dolog, mert nem kéne hogy baja legyen se bekapcsolt se kiapcsolt állapotban.

Pl:Amikor a hegyen túrázol 6 óra hosszát és lóg a nyakadban bekapcsolva , akkor is rázkódik.
De ki így , ki úgy.:-)
Gondolom én is hogy kikapcsolva tárolni és szállítani jobb.

[ Szerkesztve ]

(#25835) Vyndree válasza 80hun (#25834) üzenetére


Vyndree
őstag

Miből gondolod hogy ez jót tesz neki?

(#25836) anaqer válasza 80hun (#25834) üzenetére


anaqer
veterán

Ha a vázat kikapcsolod, az lelövi a VR-t is, nem...?

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#25837) #65675776 válasza Jag (#25828) üzenetére


#65675776
törölt tag

Elméletileg mechanikus kapcsolat nincs, szóval nem baszódhatna el. De valójában tényleg nincs értelme a fent említett módokban.

(#25838) Rica válasza 80hun (#25750) üzenetére


Rica
senior tag

Bocs a fazis kesesert. Koszi szepen! :R

https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

(#25839) t_a_m_a_s válasza 80hun (#25834) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Nekem kb 6 éves a 18-105 meg a 70-300, soha nem volt kikapcsolva a VR, hibátlanul teszi a dolgát midkettő... Szerintem ez is túl van kicsit misztifikálva.

Holnap majd jól beletépünk...

(#25840) quby


quby
őstag

Szerintem a VR csak akkor megy amikor az expo gomb félig le van nyomva... :F Én legalábbis máskor nem hallom a hangját. Akkor is csak úgy ha oda hallgatózók.

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#25841) A Zéé válasza quby (#25840) üzenetére


A Zéé
addikt

igen, egyszer kipróbáltam, ha finoman rázod a gépet, akkor félig lenyomott expó gombnál hallani, amikor elengedi a rögzítése a VR elemet, és utána az mocorog. Ha nincs lenyomva, akkor pontosan ugyanolyan (semmilyen) hangja van, mint amikor a kis kapcsolót tolod odébb. Nem kell szerintem sem nagyon túlgondolkodni ezt. Állványon OFF, de amúgy nálam is mindig be van kapcsolva.

Just a simple Lineman...

(#25842) 80hun válasza anaqer (#25836) üzenetére


80hun
addikt

Ha kiapcsolom nem zörög annyira ha egy kicst megrázod az obit :-)
De sztem is mindegy hogy áll.
Én is úgy hagyom ahogy ép volt, nem szoktam foglalkozni vele.

(#25843) Jag


Jag
senior tag

Én már ba...am el díjnyertes szociofotót, - szerintem életem képe lehetett volna - mert a VR nem volt bekapcsolva, meg obisapka, meg kikapcsolt géppel közlekedtem. Mire ezt a sok szart be-ki-le megcsináltam, olyan fasza életlen lett a kép, hogy ihajj...
Azóta VR-be, obisapka a táska aljára, On állapot. Szarok rá, hogy ha be van kapcsolva a VR és 2 évvel kevesebb ideig bírja az obi. Azért fotózok, hogy lőjek jó képeket, nem azért, hogy dédelgessem a cumót és jó sokáig szép maradjon, miközben csak átlagos, semmi képeket csinálok a csudiszép gépemmel.

(#25844) #65675776


#65675776
törölt tag

Ha már VR: van olyan alkalmazás, amelyik kiírja, hogy a VR be volt-e kapcsolva? Vagy csak RAW-nál írja, JPEG-nél nem?

Storno, megnéztem RAW-nál, annál írja. JPEG-nél nem.

(#25845) mák válasza Jag (#25843) üzenetére


mák
tag

huh....eddig azt hittem csak a kezdők vannak így... Már nem tudom pontosan mi volt, de úgy emlékeztem, hogy a gépet bekapcsolva raktam vissza, hogyha kell gyorsan tudjak fényképezni. erre mejött a pillanat, előkapom a masinát, nézem nézem, fókuszálnék semmi..... Bammeg beszart a gép 1,5 hónap allt?
kb rá két percre vettem észre, hogy nincs bekapcsolva...... közbe még az akkut is kivettem.... Persze amit akartam fotózni az már a holdon volt.. :W

mákosnudli

(#25846) bigsee válasza 80hun (#25842) üzenetére


bigsee
addikt

Jézusom... :Y Kipróbálnád, hogy mi az az erő, amit még elvisel...? :D Csak hogy tudjam! :D

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#25847) 80hun válasza bigsee (#25846) üzenetére


80hun
addikt

Nem szándékozom :)

(#25848) bigsee válasza 80hun (#25847) üzenetére


bigsee
addikt

;)

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#25849) bigsee


bigsee
addikt

Igazából ma tűnt fel, hogy milyen brutálisan jó dolog ez a stabi. Kézben kitartott géppel (P mód, f/11, 1/500s), kis szélben fotóztam pipacsokat és az expogomb félig lenyomása után totál tiszta lett a kereső...

Ami zavar: normális az, hogy alapból +2-n van a sharpening?

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#25850) spanyoll válasza bigsee (#25849) üzenetére


spanyoll
addikt

Sherpening tökmindegy, ha rawt használsz.
Az viszont nem normális, hogy P módon van a gép. Járulékos hibája pár masinának, kéretik minimum A-t használni.
1/500-nál pedig annyit ér a stabi, mint halottnak a csók. Persze kivétel ha ekv 2-400mmen fotózol, mert akkor még aszondom' oké.
1/5-nél már van értelme.

"Super perfundo on the early eve of your day."

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.