Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25151) kellcucc válasza t_a_m_a_s (#25150) üzenetére


kellcucc
aktív tag

Az okos ember más kárából tanul, a hülye a sajátjából :D Megtanultam a leckét.
Szerintem ennyiért kipróbálom ez a tartót. Amúgy a legtöbbre 3 méretű sapkát is lehet rakni,hogyha az embernek több különböző obija van, akkor sem kell kétségbeesni :)

(#25152) Byk01 válasza kellcucc (#25149) üzenetére


Byk01
senior tag

Az ilyen odakoccanások ellen a legjobb védelem a napellenző. Távolt tartja az oldalról érkező dolgokat a lencsétől, nem törik semmi, ráadásul ujjlenyomatokat sem gyűjtesz a frontlencse előtt.
Mondjuk egy olyan ütést, amitől a szűrő törik nem csak az obi érez meg, hanem a váz is, és te is. Nehezen tudok olyan szituációt elképzelni, amikor véletlenül kapna ekkora ütést (max. leejted egy kődarab hegyére).

Az objektívsapka feltétel levételről meg (ha jól emlékszem) Scott Kelby írta, hogy ha fent van az obisapka, akkor nem állsz készen a fotózásra.

(#25147) daa-raa Én D90+markolat(2 db akksival)+Tami70-300VC kombóval jártam végig Párizst néhányszor. Végig a kezemben volt a gép, maximum ebédidőben tettem le, és néha cseréltem objektívet, olyankor kicsit könnyebb volt a cucc :)

[ Szerkesztve ]

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#25153) bajnokpityu válasza Byk01 (#25152) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Amikor megvettem az 5200+18-105öt, másnap táskában kb 30cm-ről leesett. Eltört az obi felfogatása.
Műanyag bajonettnél simán össze tud ilyen jönni. Nikon szerviz mondta, hogy elég gyakori az ilyen. Pont peches szögben érkezett. Lehetett anyaghiba, de valszeg nem ez történt. Ami miatt nem álltam neki bajonettet cserélni, hogy a blende rugója is eltört. 1 nap alatt javitották, talán 7000em bánta.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#25154) kellcucc válasza Byk01 (#25152) üzenetére


kellcucc
aktív tag

Jaja, napellenzőt (is) fogom használni.
Értem én, de ha fél-1 óráig nem kell/nem akarok fotózni, akkor felőlem az jelentheti azt is, hogy nem állok készen. Félreértések elkerülése végett nyilván én se fogom 5 percenként visszarakni :) Amúgy megrendeltem, majd 2020-ra talán megérkezik :) Ennyi pénzt nekem megér, ha kiderülne, hogy praktikus és használható.
Köszi a meglátásokat, tippeket! Kellemes Húsvéti Ünnepeket és sok-sok jól komponált, exponált beltéri fotót kívánok minden fórumlakónak! :D

(#25155) ssgt1981


ssgt1981
senior tag

Nikon D3300-ra melyik objektívet ajánlanátok a 18-55 kiváltására: 18-105 vagy 18-140?

(#25156) spanyoll válasza ssgt1981 (#25155) üzenetére


spanyoll
addikt

18-105 részemről.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#25157) Byk01 válasza ssgt1981 (#25155) üzenetére


Byk01
senior tag

A 18-105 használtan 40 ezer, a 18-140 kb. 3x ennyi. Kétlem, hogy megérné a felárat.

Egyébként meg Tamron 17-50/2.8 (non VC) kb. 65 ezerért. Ezzel képminőséget nyersz átfogás helyett. Ha megvan a 18-140 ára, akkor tudsz a Tami mellé egy használt 55-200VR-t is venni (bár mostanában ritkán látok, de lehet, csak nem figyelek fel rá)

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#25158) ssgt1981 válasza Byk01 (#25157) üzenetére


ssgt1981
senior tag

Köszi a választ. Újat szeretnék venni, egyébként van egy 55-300-as obim is.

(#25159) kellcucc


kellcucc
aktív tag

Még jó, hogy a honlapon van egy majd 400 oldalas referencia útmutató, mert a géphez kapott használati útmutató csak kb. 120 oldal. Nem is baj, mert mint első dslr usernak elég sok minden nem volt elmagyarázva a használatiban, szóval megint lehet csemegézni a 400 oldalból ;]

(#25160) negyedes válasza kellcucc (#25159) üzenetére


negyedes
addikt

A,S,P,M modot tudd hasznalni meg az info kepernyon tudd mi mit jelent es mikor mit kell hasznalj. :)

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#25161) kellcucc válasza negyedes (#25160) üzenetére


kellcucc
aktív tag

Már kb. 100 képet tudatosan előttem, másik 100-at meg autoban, párat sorozatban vagy csak szimplán fun miatt vagy szűrőtesztelés miatt. Már kezdek ráérezni, mit hogyan kéne beállítgatni, nagyon tetszik, hogy nem csak auto mód létezik a világon. Egyedül az nem tetszik, hogy ugyan kb. 45 centire írják a fókuszt a 18-105-nél, na ez olyan erős arasz, szóval 25 centinél már van fókusz (akár A akár M) de közeli fotókat még így se lehet lőni :O Igazából az "extrákkal" vagyok hadilábon AE-L,AF-L. Még pár órát kell bújjak ismerettágító textek/képek fölött, hogy kitisztuljon ez is.
Szerk: az nagyon bejön, hogy van belső akksija, szóval ha kiveszem az akksiját és felrakom töltőre (pont most töltött fel abból az állapotból, ahol már az expo gombot is letiltotta - 3óra volt a töltés), akkor nem veszti el az infókat X ideig (már elfelejtettem,talán 1 hónap?) - ilyen pl az óra.

[ Szerkesztve ]

(#25162) #65675776 válasza kellcucc (#25161) üzenetére


#65675776
törölt tag

"kb. 45 centire írják a fókuszt"

Ez a fókuszsíktól értendő, nem a frontlencsétől. A fókuszsík pedig fel van tüntetve a váz tetején, egy vízszintesen áthúzott kör piktogrammal.

(#25163) negyedes válasza kellcucc (#25161) üzenetére


negyedes
addikt

18-105el makrozni nem fogsz, max ha forditva csavarod fel, de ahhoz aszem tul hosszu a 105.....

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#25164) kellcucc válasza #65675776 (#25162) üzenetére


kellcucc
aktív tag

Áhhá! Köszi! Nézegettem is, hogy az mi a jó Isten lehet. Alatta, a kijelző fölött van egy kis fekete "pötty". Az mire jó ? Talán a szerelés miatt kell? A play gomb felett
Tökre bírnám, hogyha ugyanúgy, mint a markolatnál itt is infra érzékelő lenne, de - álmodj királylány.

Még egy kérdés:pöcök A képen a bal alsó csavar mellett mi az a műanyag pöcök?

Ráadás: A váz elviseli ha obi nélkül kattintgat az ember vele? (Tudom, semmi értelme) Vagy olyan, mint az íj, hogy vessző nélkül esélytelen használni?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#25165) Byk01 válasza ssgt1981 (#25158) üzenetére


Byk01
senior tag

55-300 alá a 18-140 fölösleges, szerintem. Ha megvan a tele tartomány, akkor annál inkább a Tami (bár tény, van, amikor jól jönne az a pár mm plusz tartomány)

(#25164) kellcucc az infra távirányító vevője.

[ Szerkesztve ]

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#25166) kellcucc válasza Byk01 (#25165) üzenetére


kellcucc
aktív tag

Már nem tudom szerkeszteni az előzőt. Na, hát ez most kegyelemdöfés volt! Rendeltem 2 napja egyet ebayről, de olvastam, hogy általában ezt azok veszik, akik selfiznek a gép előtt, mert a markolatban van ugye az érzékelő. Na hát a selfi elmegy a pcsába, viszont így, hogy hátul is van érzékelő, hízik a májam, köszi szépen a felvilágosítást!

(#25167) Byk01 válasza kellcucc (#25166) üzenetére


Byk01
senior tag

Én pl. arra használom, hogy állványon ne kelljen nyomni a gombot, így nem keltek plusz rezgést.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#25168) negyedes válasza kellcucc (#25164) üzenetére


negyedes
addikt

obi nelkul mit csinalnal vele? :DDD M modba megy. amugy csinalhatsz pin hole kamerat belole obi nelkul. [link] kiserletezni kell vele. :)

hosszu expos kepeknel jol jon a taviranyito hgy ne kelljen idozitovel bajlodni, foleg ha Bulb allasba van.

[ Szerkesztve ]

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#25169) kellcucc válasza Byk01 (#25167) üzenetére


kellcucc
aktív tag

Így van! Hosszú záridőnél én se szeretnék hozzányúlni,mert akármilyen finomat érek hozzá bemozdul(t). Viszont azt is észrevettem, hogy mintha fókuszálásnál rántana egyet felfele a képen, nagyon furcsa.

Negyedes: hát ez kész! Nem erre gondoltam. Csak ugye mindenki látta a 10000 fps-es videót és ott is obi nélkül van elsütve a gép, ezért kérdeztem, hogy úgy nem-e lesz baja.

Szerk: ez a rántás dolog inkább placebo (most megint megnéztem), szerintem a fókusz folyamata tűnhetett úgy, hogy felrántja a képet a keresőben, mert ugye kézben is volt a gép (még több mozgás), de mivel 4. emeletről a város fele fotóztam eléggé kijött, hogy ilyen 5-10 méterrel felugrott a kép.

[ Szerkesztve ]

(#25170) aleister válasza kellcucc (#25169) üzenetére


aleister
veterán

Késleltetett kioldással, időzítéssel nem lesz bemozdulás.
A rántás a stabi miatt lesz.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#25171) kellcucc válasza aleister (#25170) üzenetére


kellcucc
aktív tag

Timert még nem próbáltam, de evidens, hogy akkor nem nyúlok a géphez, viszont jobb az, ha én döntöm el hogy pontosan mikor akarom csinálni a képet és nem előre kiszámolom hogy X idővel előbb mikor indítsam el :)

Most sajnos mennem kell el, de majd később visszanézek. Köszönöm szépen az infókat.

[ Szerkesztve ]

(#25172) need


need
addikt

Üdv..

Ismerősöm keresett + érdekes kérdésével amire én nagyon nem tudok válaszolni..

de ti szerintem igen.. ;)

Mostanában nézegeti a D810 és arra lenne kíváncsi hogy ezt a gépet képes kiszolgálni pl. a
Nikon AF-S 24-120/f4 G ED VR..?

Estlegesen ti ehhez a géphez milyen objektíveket ajánlotok..? Sigma..Tamron-ban 24-70 vagy mondjuk 300 mm-ig..?

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#25173) Colonel993 válasza need (#25172) üzenetére


Colonel993
senior tag

Professzionális FF vázat nézeget... de nem tudja mit akar... (?) :U

Ez csak nekem magas?

[ Szerkesztve ]

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#25174) need válasza Colonel993 (#25173) üzenetére


need
addikt

a mondat így kezdődött Mostanában nézegeti

szerinted ezt válaszoljam neki...?

[ Szerkesztve ]

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#25175) TeeJay


TeeJay
félisten

van egy SB-900 vakum
és érdeklődnék hogy ebay és társai oldalról milyen softbox szerű izét lehet venni rá amit rá lehet tenni a vakura?
ilyen 40x40-es méretre gondoltam vagy hasonlók amivel szép lágy fényt tud a vaku lőni
sajnos a gyári kis derítőlap csak kompromisszumokkal elég aztán gyorsan vennék a kültéri fotózáshoz egy pár kiegészítőt.
aki vásárolt már ilyet az bátran adhat tanácsot hogy melyiket érdemes venni.
:R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#25176) TeeJay válasza TeeJay (#25175) üzenetére


TeeJay
félisten

ilyesmire gondoltam
ez ilyen 26x26centis softbox közvetlenül a rendszervakura
[link]

megéri ilyet használni?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#25177) negyedes válasza need (#25172) üzenetére


negyedes
addikt

d810-ra en nem raknam azt. 70-200 2.8 a minimum. :DDD

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#25178) torzo válasza need (#25172) üzenetére


torzo
Ármester

A 24-120 új ára valamivel több, mint a tami 24-70/2.8 VC-é. Tehát nincs kérdés, tami. A d810 36MP-je meg engedi a croppot elég rendesen, meglesz az a 120 így is.

(#25179) Byk01 válasza torzo (#25178) üzenetére


Byk01
senior tag

A d810 36MP-je meg engedi a croppot elég rendesen, meglesz az a 120 így is.

Viszont a 120-ból akár a 200 is meglehetne. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy a Tami nem jó, de ami nincs meg mm-ben, arra ne hozzuk fel, hogy "úgyis ott van a crop", mert az mindig ott van. A hosszabb telénél is.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#25180) antee_g


antee_g
tag

Sziasztok!

Most ismerkedek egy D5200-al és következő a kérdésem.Ha a kijelző már nincs kapcsolt állapotba és az AF mező nem automatikus módban van(s, 9,21,39,3d), akkor már nem lehet az élességpont helyzetét változtatni, keresőbe komponált képnél?

Válaszokat köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#25181) Larry303 válasza need (#25174) üzenetére


Larry303
addikt

Pedig jogos a felvetės

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#25182) forceberg válasza Larry303 (#25181) üzenetére


forceberg
veterán

Pénz van, minden van :))

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#25183) need válasza torzo (#25178) üzenetére


need
addikt

köszi a választ neked és Byk01 is... :R :R

továbbítom..

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#25184) Mottie


Mottie
őstag

Sziasztok!

Van egy elég új (alig több, mint 1 hónapos) D3200-asunk 18-55 -ös obival. A napokban észrevettük, hogy az objektív zárt állapotban nem csukódik be teljesen. Elforgatható teljesen zárt állapotig, be is kattan és zártnak érzékeli, de körülbelül 3-4 mm-rel több lóg ki belőle csukott állapotban mint kellene -ezt összehasonlítottuk objektívről készült képekkel, hogy valóban be kéne csukódjon-. Van hogy egy idő után próbálgatva becsukódik teljesen, de általában nem.

Hallottatok már ilyenről? Mi okozhatja? Sajnos rohadt messze van a Nikon szervíz és mivel alapvetően működik a gép, nem szívesen adnánk be x hétre-hónapra javításra, ha nem muszáj, De mivel garanciális, gyakorlatilag új, rendellenes működést sem szívesen látunk.

A gép egyébként nincs extrém használatnak kitéve, hetente van nagyjából elővéve kb 200 kép erejéig.

Üdv,

Mottie

[ Szerkesztve ]

Be Victorious!

(#25185) aleister válasza need (#25183) üzenetére


aleister
veterán

Itt könnyedén választ kapsz a kérdésedre.

A "Sharpness" oszlop lényeges számodra. Alapban is eszerint vannak sorrendbe rendezve az üvegek. Jobb oldalt érdemes kiválasztani a Nikon-t, D810-et. Az első pár találat Zeiss lesz, de azokkal nem kell foglalkozni az MF miatt.

(#25174) need:
Volt haszna annak a kommentnek is. 1 hsz alatt kiderült kit kell ignorálnod a jövőben. ;)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#25186) updog válasza Mottie (#25184) üzenetére


updog
senior tag

Pattintsd át az obit MF állásba, kézzel vissza tudod forgatni ha zavar, de amúgy ez teljesen normális (Legalábbis a fókuszgyűrűnek pont ennyi játéka van, akkor is ha összecsukod az obit, szerintem erről van szó, de javíts ki ha nem oldotta meg a "problémát" :) )

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#25187) Mottie válasza updog (#25186) üzenetére


Mottie
őstag

Igen, így becsukódott. Akkor nem kell izgulni miatta, normális működés.

Köszi!

Ha már itt vagyok még egy kérdés:

Ha obi-t szeretnénk fejleszteni akkor mi az amit ehhez a vázhoz érdemes? Illetve ami meg is éri az árát? :)

Be Victorious!

(#25188) bandigno válasza Mottie (#25187) üzenetére


bandigno
senior tag

az attól függ, hogy mennyi pénzt szánsz rá és mi a felhasználási terület! :)
ha ez a látószög elég, akkor érdemes egy fényerősebbre lecserélni, pl egy 17-50-es nem stabis tamronra!
illetőleg ajánlott egy 50 mm f1,8 fix obi portézáshoz (persze másra is) szépen rajzol a d3200-on (tapasztalat). persze ha lecseréled az alapzoomot, akkor ez annyira nem létfontosságú!
a pénztárca amúgy a lényeg, az szab határt! ;) telezoomok tömkelege távolabbi témákhoz!

[ Szerkesztve ]

(#25189) Mottie válasza bandigno (#25188) üzenetére


Mottie
őstag

Pénztárca változik :)

Barátnőmé a masina, építészhallgató. Elsősorban épületeket fotóz hol közelebbről, hol messzebbről (Kívül-belül) illetve állatokat szabadtéren. Ez utóbbihoz szeretne ha tudna kicsivel "távolabbra" fotózni. Egyébként meg így ahogy most van a gép is fényévekkel jobb, mint bármi amivel eddig fotózott, úgyhogy nincs olyan amivel nincs megelégedve.

De ha már megvan a gép én szívesen meglepem ilyen "upgrade"-ekkel, ami ugye mint te is mondtad pénztárca függő. Csak mivel nem vagyok szakértő nem tudom hogy mit is kell nézni, az obi mely tulajdonsága miben jelent fejlődést a többihez képest.

Be Victorious!

(#25190) bandigno válasza Mottie (#25189) üzenetére


bandigno
senior tag

épületekhez a nagylátó nagy előny! élességben a fent említett tami előnyösebb! persze ha a plusz fényerőt is hozzáadjuk, akkor érdemes lecserélni! ha van a környezetben hozzáértő, aki segíthet, akkor a használt piacon is érdemes nézelődni!
Állatokhoz nikon 55-300 vr vagy 70-300 vr kezdetnek teljesen jó és jó áron is van! én tamron 70-300 usd vc-t használok erre a célra! majdnem egy árban mozognak! de nekem inkább a tami!

[ Szerkesztve ]

(#25191) aleister válasza bandigno (#25190) üzenetére


aleister
veterán

"épületekhez a nagylátó nagy előny"

Régebben én is ezt hittem, de időközben átértékeltem kissé az álláspontom. Az igazság az, hogy eléggé tudnak a falak dőlni nagylátóval. Ha van rá mód, akkor én inkább ekv 50 körül panorámával lövök épületeket. A nagylátó ebben az esetben inkább b-terv. No persze, ha direkt a furcsa látásmód a cél, akkor jól jön az uwa.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#25192) t_a_m_a_s válasza aleister (#25191) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

No persze, ha direkt a furcsa látásmód a cél, akkor jól jön az uwa

Pont ezt akartam írni én is! Én imádom a dölöngélős falakat, illetve van azért az a nagy épület előtte kis térrel, ahol az 50-essel vagy nem tudsz eléggé messze menni, vagy ha eléggé messze mész, akkor k*rvasokan beállnak eléd... :)
Beltérben pedig, főleg pici helyiségeknél szintén előnyös a nagylátó.

[ Szerkesztve ]

Holnap majd jól beletépünk...

(#25193) aleister válasza t_a_m_a_s (#25192) üzenetére


aleister
veterán

Pontosan!

A lényeg, hogy tévhit az, hogy ha tájkép vagy épületfotó, akkor csakis uwa. A megcélzott hatás és a lehetőségek metszete adja, hogy milyen öbi lesz az üdvös. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#25194) Larry303 válasza aleister (#25191) üzenetére


Larry303
addikt

tilt shift ;]

btw imádok tájképezni telékkel, szeretem ahogy összenyomják a teret

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#25195) aleister válasza Larry303 (#25194) üzenetére


aleister
veterán

Jah, az tuti lenne...de kinek van arra pénze. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#25196) bandigno válasza t_a_m_a_s (#25192) üzenetére


bandigno
senior tag

én is így vagyok ezzel, nagyon bejön a "trapézos" "párhuzam" :) btw, ha nem ez a cél, akkor egy gyors lens correction és máris kiegyenesednek a dolgok! :)

Larry303: én meg az esetek többségében csak azzal lövöm :) persze ha van egy szép kilátás hegytetőn, akkor felmegy a nagylátó! persze max 17 mm-ig, nincs uwa-m.

[ Szerkesztve ]

(#25197) Larry303 válasza bandigno (#25196) üzenetére


Larry303
addikt

nem fognak azok kiegyenesdni, mivel ezt perspektivikus torzitás okozza.

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#25198) anaqer válasza Larry303 (#25197) üzenetére


anaqer
veterán

Szerintem keystone-ra gondolt.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#25199) #65675776 válasza Larry303 (#25197) üzenetére


#65675776
törölt tag

Azt már a filmes időszakban is lehetett korrigálni a nagyítás során.

(#25200) bandigno válasza Larry303 (#25197) üzenetére


bandigno
senior tag

igen, így van, nem lesz az párhuzamos, de sok múlik a fotózás szögétől és mikéntjétől, hogy bizonyos torzításokat ki tudsz-e küszöbölni a képen! :) valójában én erre értettem, nem arra, hogy alulról és közelről fényképezett épületnél a v-t párhuzamosítom! :R

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.