Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25051) Larry303 válasza #31757056 (#25047) üzenetére


Larry303
addikt

mire kell amúgy a 300as vég ilyen "fényerővel" :DDD
nekem az a fura, hogy a d7k val szoptam én is sok esetben, bár voltak üvegek amivel tökéletes volt, most a d610 elvileg uazzal a fokuszrendszerrrel van szerelve, féltem is tőle rendesen, viszont a gyakorlatban ég és föld nekem, fx en nagyon megbízható sztem
dx en viszont a d7k és a7100 között nagy a különbség a fokusz tekintetében.

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#25052) #31757056 válasza Larry303 (#25051) üzenetére


#31757056
törölt tag

Nem mondam, hogy a 300 vég kell ;) Nekem valami sokkal hosszabb/univerzalisabb cucc kell mint a 105, ugyanannyi obicserelgetessel.

Frigetrus: én igazabol ki szerettem volna huzni a D7200 aranak elfogadhato csokkeneseig, amennyiben a 18-300 mukodne a D7k-n rendesen, de ha ez nem igy lenne, elfogadhatobb alternativa lenne most inkabb egy vazcsere.

toth_janika: az uveggel semmi baj nincsen, legalabbis 2 korabbi vazon nem volt, viszont a D7000-en ugy fokuszal ahogy kedve van, hiaba finomhangolom. Ha kozeli targyakhoz hangolom akkor tavoliakon fokuszal ferre, ha tavolra hangolom akkor meg a kozeli temakra nem fokuszal rendesen.

(#25053) forceberg válasza #31757056 (#25052) üzenetére


forceberg
veterán

18-200OS és 18-250OS-em is volt D7k-n, mindkettő tette a dolgát. A képsarkok nem voltak mindig túl acélosak.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#25054) kilozsul válasza kellcucc (#25046) üzenetére


kilozsul
aktív tag

Biztos jók ezek a Vivitar akksik, de ha megnézed akkor szinte kivétel nélkül amcsiban vannak, tehát a postaköltséggel együtt már majdnem egy eredeti áránál vagy. Én valami kínait rendeltem, és eddig simán teszi a dolgát. Azt meg felejtsd el, hogy amit az ebay-en Nikon logóval hirdetnek az egy centivel is eredetibb mint a maksazoli poénjai... :D

(#25055) aleister válasza #31757056 (#25047) üzenetére


aleister
veterán

Az ilyen ultrazúmok nagyon kompromisszumosak.
Akiknek baja volt a 35 1.8G-vel, azok közül többen áttértek Tamron 17-50 f2.8-ra. Esetleg, ha veszel fölé egy T 70-300 VC-t, akkor nagyjából le is van fedve a 18-300 átfogása. Cserébe Jobb képminőséget kapsz, alapzúm tartományban jobb fényerőt, több garit.
Használtan kijönnél kb 160-ből, újként megvéve pedig a 18-300 árában megkapod a két Tamit együtt

Ha mindenképp egy üveggel akarod megoldani, akkor a Tamron AF 18-250 Di-II felé érdemes kacsintgatni állítólag.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#25056) #31757056


#31757056
törölt tag

Egyel több lencsét már semmiképpen nem szeretnék, 1 üveggel akarom megoldani. Hát nem tudom, kicsit félek a Sigma és Tamron uvegektol a rossz tapasztalatok után. Van mondjuk Sigma 10-20-am de azt csak vegtelenen hasznalom. Illetve azzal pl a liveview fókuszálás abszolút nem is működik pedig tobb firmware-el is kipróbáltam. Magán az obin amúgy lehet fw-t frissíteni valahogy? Mert azt az egyet még nem próbáltam...

(#25057) k!nG


k!nG
aktív tag

Valaki tudna nekem segiteni? Az lenne a kerdesem, hogy egy szabalyosan vegrehajtott optika cseret kovetoen konkretan nincs vegtelen egyik optikamon sem es nem tudok eles kepet csinalni manualon. Megneztem a masik vazamon es ott tokeletesen tudok manualisan elesseget allitani az osszes optikammal, rendes szep eles kepet kapok, nem ugy mint a masikon. Mi lehet a hiba? Valoszinuleg ebbol szerviz lesz. Egyebkent egy D7100-rol van szo.

Helyesirasert elnezest ha rontottam, sietve, telorol.

[ Szerkesztve ]

https://www.behance.net/vargadom

(#25058) aleister válasza #31757056 (#25056) üzenetére


aleister
veterán

Nem kell félni a 3rd party cumoktól! Az tény, hogy elviekben egy Nikkor pontosabban, biztosabban talál fókuszt, de ettől még tökéletesen használhatóak a Tamik, Sigmák is. Annyi hogy a vásárlás helyén ki kell őket próbálni.

Próbálj fel valahol egy T 18-250-et! Abból baj nem lehet.

(#25057) k!nG
Hogy érted, hogy manuálisan nincs végtelened? MF-ben oda tekered az obit, ahova akarod.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#25059) ssgt1981


ssgt1981
senior tag

Erről az sdhc kártyáról mi a véleményetek: [link]

[ Szerkesztve ]

(#25060) #31757056 válasza aleister (#25058) üzenetére


#31757056
törölt tag

Nezegetem mar a Tamron 16-300-at is, egyelore egesz jokat irnak rola, mar ahhoz kepest amennyire jokat lehet irni super-zoom-okrol...

(#25061) k!nG válasza aleister (#25058) üzenetére


k!nG
aktív tag

Lehet, hogy rosszul fogalmaztam, a lenyeg az hogy vegtelenen sem eles a kep. Tehat barhogyan tekerem a fokuszgyurut barmelyik optikan egyszeruen nem kapok eles kepet. Nem lehet optikai hiba, mert tobb objektivvel es masik gepvazzal is teszteltem es csak a 7100-el volt problema. Igazabol az a kerdes, hogy ilyenkor mi a helyzet, mert lehet valami banalis hiba, de az is lehet hogy vihetem a Fotiba es csokolom. En egyebkent a bajonettre gyanakodnek, de az a helyzet, hogy ilyen behatassal nem ertek a gepvazakhoz.

[ Szerkesztve ]

https://www.behance.net/vargadom

(#25062) toth_janika válasza #31757056 (#25052) üzenetére


toth_janika
őstag

Fura... nekem semmi bajom vele... ugyanolyan jól fókuszál közelre, mint távolra... Még csak finomhangolás sem volt...
Mákom van :DDD

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#25063) aleister válasza k!nG (#25061) üzenetére


aleister
veterán

A bajonett érzékelői az AF-et, blendét viszi át. Ha nincs semmiféle érintkezés köztük, akkor is éles képet kéne tudnod csinálni manuális fókusszal. Mi több, ha nincs is felcsavarva az üveg a vázra, még akkor is...lásd free lensing.

Szóval én a váz szenzorára gyanakszom. LV-ben is csinálja?

Tölts már fel kérlek egy képet, amin látszik a dolog!

(#25060) Cayman:
Ez nagyon szép átfogás. Kicsit bizalmatlan vagyok az UZ-kal szemben. Pl a Tami 18-270 meg elég rosszul teljesít.

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#25064) k!nG válasza aleister (#25063) üzenetére


k!nG
aktív tag

Mar megoldodott, koszonom a segitseget! :R

https://www.behance.net/vargadom

(#25065) #31757056 válasza aleister (#25063) üzenetére


#31757056
törölt tag

Sajna a szuperzoom-ok mindegyike ugy indul hogy a kepminoseguk alapbol tragya a kepszeleken minden esetben es osszes gyutavon ami legtobbszor rekeszelessel sem javithato. Kepkozepen nehany gyutavon egesz jok, de ott is inkabb csak elfogadhatonak lehet oket nevezni. Egy lengyel tesztoldalon atolvastam a Sigma/Nikon 18-300-akat meg a Tami 16-300-at is jo alaposan, es ok a Tamit hoztak ki a legjobbnak ar/ertek aranyban. A tesztkepeken pedig jelentos kulonbsegeket nem veltem felfedezni, mindegyik ugyanolyan fos kepeket csinal, ezert csakis lemeretezessel es alaposabb utomunkaval lehet ilyen uvegekkel kompromisszura jutni. Az utomunkat pedig kimondottan szeretem habar annyira nem vagyok jo benne, de bizok abban hogy tudnek valamelyest javitani a fotokon.

(#25066) Aaron14


Aaron14
őstag

Sziasztok!

Honnan lehet megállapítani egy objektívről, hogy szét volt-e már szedve?

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#25067) Colonel993 válasza Aaron14 (#25066) üzenetére


Colonel993
senior tag

Jobbik esetben;
- Sehonnan, és jó munkát csináltak... működőképes
- Kopott/elnyalt fejű csavarok, illesztések mentén barbárkodás, lencse befogó szorító gyűrűk karcoltak/célszerszám befogó illesztések elnyaltak... DE működik és rendben van (még)

Rosszabbik eseteben;
- Sehonnan... és kitudja meddig működik
- Kopott/elnyalt fejű csavarok, illesztések mentén barbárkodás, lencse befogó szorító gyűrűk karcoltak/célszerszám befogó illesztések elnyaltak, lencsék karcosak... és még csak nem is működik rendesen

gyak.: csak ráutaló külsérelmi nyomok árulkodhatnak erről, meg a szervizes napló hivatalos szerviz(ek)nél sorszám alapján...
És még ez sem 100%, legfeljebb kevésbé szívesen veszel meg egy kókány gyanús üveget...
De élő példa; régebben hozzám került egy Chinon 50mm 1.7 manuális üveg ritka tróger állapotban, rendbe lett rakva... a külsérelmi nyomai itt-ott megmaradtak, de 100%-osan ellátta a feladatát minden téren, legeslegfeljebb csak esztétikai jellegű hibái voltak.

[ Szerkesztve ]

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#25068) t.imi


t.imi
addikt

Sziasztok.

Halódó oly e520 helyett szeretnék főleg turista, természetfotózásra (makró, madár, erdei mindenféle), gyermekfotózásra egy vázat, obit.
Vázra 50-70 körül szánnék, használt is megfelel. Már ha ennyiből kijön egy gyors AF-s az állatkák miatt.

Nikon 1 s1-t néztem, azt mondják a hozzáértők, max a gyors AF, videó miatt jó. Amit eddig kihámoztam amatőrségemben, nagy objektív FT1-l pakolható rá és egy konverter sem árt, ha messzebb akarok látni.
Ez a kettő már horror árban lenne.

Mit ajánlanátok, ami ha nem is 100%-ban, de megfelelne a fenti elvárásoknak?

(#25069) Colonel993 válasza t.imi (#25068) üzenetére


Colonel993
senior tag

Még némi pénzmag gyűjtést... :B

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#25070) Byk01 válasza t.imi (#25068) üzenetére


Byk01
senior tag

Hát, egy 55-200 is ekv 680 a végén, egy 70-300 meg már 810, szóval konverter nem biztos, hogy kell.
Az Ft-1 viszont baromi drága, és sajnos nincs belőle "óccó kici kínai" vagy legalábbis én nem találtam.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#25071) t.imi


t.imi
addikt

Köszönöm.

Én is ettől "tartottam" :)
Vázban 80-100 környékén lenne a középút használtban?

(#25072) CsendesMark


CsendesMark
aktív tag

Sziasztok,
Amikor a vakukra azt írják, hogy vezeték nélküli vezérlést is tud, az pontosan milyen jellegű távirányítást takar? Rádió vagy Infra?
(Gondolok itt mondjuk az SB910 vagy SB700-ra.)

Az ár per érték arány a vesztesek mentsvára :D

(#25073) *Ropi* válasza CsendesMark (#25072) üzenetére


*Ropi*
félisten

Infra.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#25074) updog


updog
senior tag

Költözik a Nikon Kft.

doeeg (#24325) Azt hiszem, végre kivizsgáltathatom a kattogós obit :D Két sarokra dolgozom innen, talán ezt az öt percet le tudom majd csippenteni a munkaidő elején vagy végén.

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#25075) Real_Necro válasza updog (#25074) üzenetére


Real_Necro
veterán

Ez jó hír, végre útba is tudom ejteni, akár naponta kétszer is. :C

Egyébként ott nem a Siemens van?

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#25076) nesa válasza Real_Necro (#25075) üzenetére


nesa
veterán

Ennyire vacak lenne ?....

(#25077) quby


quby
őstag

Sziasztok!

Nem akarok megint flame-t generálni de csak kellene egy 35-ös fix a D7000-re... :O . Van most a nyíregyi 220-ban, ma próbálgattam egy pár percre. Pénteken még próbálgatom. Nem vagyok elhalva... :( Itt a mai eredménye. A papiros képek kézből voltak, és mindenhol a "14"-es szám a fókuszban. Az objektives képekénél a AF-S felirat a fókuszban és asztalról csak letéve....

Nem látom az EXIF-be az AF fine tune értéket. Ez nincs tárolva? Úgy emlékeztem van. Az obis képeknél van fine tune.

[ Szerkesztve ]

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#25078) aleister válasza Real_Necro (#25075) üzenetére


aleister
veterán

Sokkal fontosabb, hogy a vidékiek is könnyedén meg tudják végre közelíteni. Így csak a Pest oda-visszára megy el a fél napjuk, nem kell még ezer közlekedési eszközt is igénybe venniük.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#25079) negyedes


negyedes
addikt

Sziasztok,

7k es 7100 en mekkora a kulonbseg egy sima AF es egy AF-S obi kozott? A sima AF az lassabb? Azt tudom hogy hangosabb de mas elteres van kozottuk?

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#25080) #65675776 válasza negyedes (#25079) üzenetére


#65675776
törölt tag

Változó, AF-S obiknál obija válogatja. De az 50 1.8D már D200-on is gyorsabban fókuszál, mint az 50 1.8G. D90 óta meg egy kicsivel erősebb, gyorsabb motort épít a Nikon a vázakba. (Ezért is látni annyi AF hibás 3rd party csavarhúzós obit ebay-en.) Mondjuk az 50 1.8G alapból egy nem éppen gyors AF-fel megáldott obi. A 18-70 vagy a 70-300VR 2-3x körbefutja, mire fókuszt talál.

(#25081) Frigetrus válasza negyedes (#25079) üzenetére


Frigetrus
senior tag

Csatlakozom az előttem szólóhoz, bár én eddig csak az 50 1.8 D-t próbáltam az "s" nélküli obik közül, és az sokkal gyorsabb volt, mint az 50 1.8 G.

(#25082) aleister válasza Frigetrus (#25081) üzenetére


aleister
veterán

+1

Az 50 1.8D érezhetően a leggyorsabb obi, amihez valaha volt szerencsém.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#25083) Jag válasza aleister (#25082) üzenetére


Jag
senior tag

Viszont hangos. :)

(#25084) JohnyBlue válasza Jag (#25083) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Abszolúte vállalható a hangereje :U

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#25085) Real_Necro válasza JohnyBlue (#25084) üzenetére


Real_Necro
veterán

De csúnyább a bokehja... ;]

Egyébként nekem is volt D, most meg G van. Eddig megfelelt mindkettő sebessége számomra. :B

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#25086) szab13


szab13
aktív tag

Azt vettem észre, hogy a 35/1,8-as obim spot fénymérés esetén pontos.
Lehetséges ez?
Még nem jelenteném ki, nem volt alkalmam alaposan tesztelni , de majd kipróbálom.

(#25087) negyedes válasza #65675776 (#25080) üzenetére


negyedes
addikt

koszi a valaszt.

aprilis 1 alkalmabol kaptam egy promos kodok a yellow store-tol es megrendeltem 20%-al olcsobban a 50/1.8G obit. d3200-ra fog menni, de jovoben lesz upgrade 7k vagy 7100 es akkor mar nem vennek af-s obikat, mert joval dragabban meg hasznaltan is.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#25088) forceberg válasza Real_Necro (#25085) üzenetére


forceberg
veterán

Az 1.8G a legjobb Nikkor 50-es...

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#25089) Real_Necro válasza forceberg (#25088) üzenetére


Real_Necro
veterán

Nem is bántam meg, hogy anno eladtam a D-t és csak 1,5 évvel később lett meg a G. Igaz ezt meg még nem sűrűn használtam... de jön a 4 napos pihenés... :))

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#25090) toth_janika


toth_janika
őstag

Szevasztok!
Remélem tudtok segíteni. Van egy D7000-em és a liveview-ja valahogy nem működik... Nagyon sötét az LV képe, mintha le lenne húzva a fényerő, viszont az maxon van... Az lcd rendben van, mert képek visszanézésénél meg info módban jó a kép... mi lehet az oka? (User settings nem lett változtatva)

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#25091) aleister válasza forceberg (#25088) üzenetére


aleister
veterán

Nem ez volt a kérdés, hanem az AF sebessége. ;)

Nem értem miért véded fogatlan anyatigrisként az 50 G-t? Már a múltkor is elég szélsőségesen reagáltál, pedig mindössze arról volt szó, hogy az adott user felhasználásának jobban megfelelt a D.
És bizony a D nem egy dologban jobb a G-nél. ;)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#25092) toth_janika válasza toth_janika (#25090) üzenetére


toth_janika
őstag

Tökön rúgom magam.... Akkis ki új akksi be és rendben van...
Régi akksi vissza, és úgy is ok... soha nem fogom megérteni mi történt vele...

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#25093) spanyoll válasza forceberg (#25088) üzenetére


spanyoll
addikt

Nekem meg a D.
Miért? Azt vettem meg anno, patika, makula, azon kívül semmi de semmi bajon nincs vele az ég egy adta világon. Hangos? Partyfotó alatt pont nem érdekel, rendezvényfotózni meg nem temetésen szoktam (és a keresztelőket is kihagyom). Abberál? Nekem egyszer nem tűnt, fel, hogy zavaró lenne. Élesebb a G? Tudtommal pont, hogy nem. Akkor meg?
Jó a G, nagyon is, de ha valakinek a váz meghajtja és D-t és a különbözetet inkább költi vakura, táskára, állványra, akármire, akkor neki tökéletes lehet a D.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#25094) Real_Necro válasza aleister (#25091) üzenetére


Real_Necro
veterán

Szerintem ez parttalan vita lesz. Jó a G meg a D is. A G nyitva szebb képet produkál, kicsit jobb a bokeh is. Nekem külsőre is szimpatikusabb mint anno a D volt. Kinek a pap, kinek a paplan. ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#25095) aleister válasza spanyoll (#25093) üzenetére


aleister
veterán

...és necro:

+1 mindkettőtöknek.
Szerintem is jó mindkettő. Egyéni preferencia kérdése, hogy melyik variánsnak az előnyei felelnek meg inkább az adott usernek.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#25096) forceberg válasza spanyoll (#25093) üzenetére


forceberg
veterán

Nem mondom, hogy rossz a D, de jobb a G képe és pont. Élesebb is, nyitva főleg. Buké szebb. Nem egy ember váltott.
Ugyanez a helyzet a 85D és G-nél is.

Ez a D vs. G olyan D300 D7k vita szerű dolog. Sokan ragaszkodnak a régi jól bevált dolgokhoz, amiket aztán lecserélnek az újabbakra.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#25097) Real_Necro válasza forceberg (#25096) üzenetére


Real_Necro
veterán

... és a G külsőre is szebb, jobb a fogása... :P

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#25098) Jag


Jag
senior tag

25 körüli pénzért egy D sztem tökéletes.
Kicsit hangos, kicsit xar 2.4 alatt, (1.8-on homály) de a miénk. :-)

(#25099) pcsabat válasza forceberg (#25096) üzenetére


pcsabat
őstag

használtam én is a D-t és a G-t is D7100-on. Ugyanezen a véleményen vagyok én is! Sztem megéri a kis többletet a G-s verzió, AF motor nélküli váznál meg ez nem is lehet kérdés.

(#25100) Larry303 válasza spanyoll (#25093) üzenetére


Larry303
addikt

ez azért nem teljesen így van sztem...egy gyors fixet nem azért veszek, hogy 2,8 tól használjam

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.