Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68551) Intruder2k5 válasza #79484416 (#68547) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor lehet még telefonfüggő is. Majd megnézem másik telón is. :R

(#68552) Intruder2k5 válasza csako (#68549) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én mondjuk "mániákusan kisöpröm" amit épp nem használok, szóval nem hiszem, hogy RAM gond lenne. Jelen esetben egy Firefox megy egy nyitott füllel, és egy 2FA app.

Ezt az akkus dolgot is megnézem majd. :R

(#68553) ledgeri válasza Rowon (#68541) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Tudom már, hogy miről beszélsz, de én is képes vagyok, nem szavas, így a címe nincs meg :))

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#68554) Jack Oneill válasza Intruder2k5 (#68543) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Jol ertem, hogy az oldalra kell ujra belépned? En lassan 1 eve leptem be, de meg nem léptetett ki.

(#68555) Jack Oneill válasza #79484416 (#68547) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Regebben volt ilyen problema, tobben jeleztek. Nalam is marad bejelentkezve jó ideje.

(#68557) Intruder2k5 válasza Jack Oneill (#68554) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen jól érted, bár a PH csak egy példa volt, de pl. online fizetéskor is tud ez kellemetlen lenni, ha átlépsz a banki appba jóváhagyás miatt, majd mire visszatérsz a firefoxba, az újratölti az oldalt.

Mivel én moderátorként emelt jogkörű vagyok a PH-n, ránk kicsit más policy vonatkozik.

[ Szerkesztve ]

(#68558) Rowon válasza ledgeri (#68553) üzenetére


Rowon
veterán

Na ezaz, hogy én is, elmenteni meg csak a nagyon fontos linkeket szoktam. De ez a privacy dolog is már olyan lassan, hogy majdnem le kell tojni, mert egyik fórumos cimborám szavaival élve, ha be van hozzád kötve a net, onnantól már mindent is tudnak rólad.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#68559) Jack Oneill válasza #79484416 (#68556) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Szerintem jol ertem, csak eloszor kimondottan a PH-ra gondoltam. De latom, mas oldalakra is erted.

(#68560) Intruder2k5 válasza HoaryFox (#68545) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Addig eljutottam, hogy nem "Android feature", vagy legalábbis nem minden böngészőt érint egyformán. Chrome nálam sem csinálja ezt, illetve a DuckDuckGo sem, csak a Firefox. Fiam is feltette próbára a Firefox-ot a saját telójára, első alkalommal nála is újratöltött miután a PH loginnál átváltott másik appra, de aztán később meg több alkalommal is tudott úgy váltani az appok között, hogy nem töltött újra a Firefox.

Szóval jelenleg ott tartunk, hogy csak a Firefox esetében jelentkezik a probléma, de azon sem mindenkinél, és nem minden esetben.

Amúgy végül is együtt tudok élni vele, nem új keletű ez már, csak gondoltam futok egy-két kört, hátha van rá megoldás.

(#68561) csferke


csferke
senior tag

Sziasztok!
Használ-e valaki ForecastFox kiegészítőt?
Ez az AccuWeather-hez csatlakozik. Pontosabban csatlakozna de pár napja nem működik a dolog. Azt jelzi, hogy "Hiba történt a meteorológiai központhoz való csatlakozáskor".
Ha viszont az AccuWeather honlapra megyek ott jönnek az adatok.
Hogyan lehet ez?
köszi

(#68563) lufi7 válasza csferke (#68561) üzenetére


lufi7
aktív tag

Nekem sem müxik.

"Csak szóljatok mindig 5 perccel a gól előtt"

(#68564) csferke


csferke
senior tag

Forecastfox (fix version) [link]
Csak napok óta nem tud kapcsolódni az AccuWeather kiszolgálóhoz . :F

(#68565) Rimuru válasza csferke (#68564) üzenetére


Rimuru
veterán

Ezt amugy a kiegeszito fejlesztojenek kene jelezni. ;)

Vigyázat, csalok!

(#68567) csferke válasza #79484416 (#68566) üzenetére


csferke
senior tag

Mégegyszer: kikerült(!) a hivatalos kiegészítők közül
Pedig ott van az AJÁNLOTT jelzés

(#68569) Sonja válasza Rimuru (#68565) üzenetére


Sonja
veterán

Volt is jelezve a topikjában, ahol ez is szerepel:

"Accuweather has turned off the feed since the author has not paid the fee.

Thank you for your message. The owners of the Firefox feed have ceased
payment and therefore the feed was shut down. We apologize for any
inconvenience.
We hope this helps to answer your questions at this time. Thank you for
contacting the AccuWeather APIs Team and thank you for choosing
AccuWeather APIs!"

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#68571) csferke


csferke
senior tag

Esetleg tudtok-e ajánlani valami hasonlót a Forecastfox helyett?

(#68572) draco31


draco31
veterán

Hello!

Egy ideje észrevettem, ha a Google keresőzök valamire, akkor teljesen ismeretlen oldalakat hoz, legtöbbször fordítozottakat.
Ugyan arra a keresésre a chrome meg normális oldalakat hoz.
Hogy lehet ezt visszaállítani?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#68574) draco31 válasza #79484416 (#68573) üzenetére


draco31
veterán

Chrome az csak azért van, hogy telepitve legyen kb. Szóval 2 havonta 1x indítom, nem vagyok belépve rajta.
FF-ben 1-2 hete csináltam cookie törlést, csak az előzményeket hagytam meg. Itt be vagyok lépve Google fiókba.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#68575) atesss


atesss
addikt

Üdv !
Oprendszer: Ubuntu 22.04.1 LTS (64bit), Firefox: 122.0.1 (64-bit).
De szerintem a helyzet teljesen univerzális, úgy rémlik Win alatt is ugyanez.

Szóval épp linkeket mentek ki, első körben a megnyitott böngészőablakaim közül (kategorizálok pár témát és később még hasznos linkjeit, most pl. mikrovezérlő-programozás ügyben).
Ebben elég sok konkrét Google keresés szerepel.

Namármost amit a Firefox bevisz egy Google keresés esetén a címsorba, az általában egy baromi hosszú link lesz. Ahogy nézem a keresés módja (új ablakba, vagy egy szövegből "Search Google for "...) szerint változik is.
Ilyenkor az - elsőre indokolatlannak tűnő ~100 karakteres utótagot - kézzel nekem kell levágnom. Pedig a gyakorlatban egy
https://www.google.com/search?q=alma
formátumú link elegendő lenne.
Van ötletetek, hogy hogyan vegyem rá a Firefoxot hogy ezt alapból/magától már a címsorba is így vigye be ?

(#68577) atesss válasza #79484416 (#68576) üzenetére


atesss
addikt

Köszi, tényleg van ilyen opció már, és papíron a címsorban is lehet.
Csak sajnos nem működik. Egyelőre nekem teljesen ugyanazt másolta.
Kérdés hogy ez a "szemét" az Site Tracking-e, vagy mi is igazából.

(#68579) ledgeri válasza draco31 (#68574) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Valamelyiket a másikféleképp próbáld! (Legegyszerűbb kombó a privátmódos FF indítás, mint kereszt próba) De szerintem mint ahogy a google szokott benyeletett neked valami ajánlási régiót és ezért jönnek a gagyi találatok.

Ha a fenti eredménye az, hogy bejelentkezetten rosszak a találatok, akkor google fiókon belül érdemes a keresési előzményeket töröltetni, esetleg a személyreszabást kikapcsolni.... vagy kompletten lecserélni a keresőt valami kellemesebbre!

#68575 atesss Sokszor már a youtu.be-s linkek is két elemesek az egy helyett, úgy, hogy a második fél csak tracking. Én kevésbé tartom valószínünek, hogy azt a firefox böngésző generálná, minthogy a google... vagy törölgesz, vagy keresel valami addont ami beillesztéskor lecsapja.... vagy megtartod úgy ahogy van... Sajna nincs mit tenni. Rászűrhetsz privát móddal: ha egy adott, pl példalinked normál böngészőben mást miutat mint privát módbam, vagy akár más konténerben, vagy csak frissítésre, akkor az bőszen tracking cucc...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#68580) Rimuru válasza atesss (#68577) üzenetére


Rimuru
veterán

Nem tudom hogy konkret gondodat megoldja-e de mindenkinek aki googlet hasznal ajanlom a Don't track me Google-t.

Vigyázat, csalok!

(#68581) draco31 válasza ledgeri (#68579) üzenetére


draco31
veterán

Most nyomtam 3 keresést is, egy privát, egy sima, és egy Chrome, mindhárom első 10 találata ugyan az volt.
Akkor ezt még kell nyomozgassam.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#68582) Rimuru válasza draco31 (#68581) üzenetére


Rimuru
veterán

Sok seo spam miatt evat ota romlik google talalatok minosege... de igazabol nem csak a google hanem a tobbi keresoe is.

Vigyázat, csalok!

(#68583) xrvman


xrvman
őstag

Sziasztok!
FF-ben a görgővel való -oldalra billentéses- oldalra görgetés sebességét miként tudom növelni? Sajnos FF eléggé lassúka.
Edge alatt és pl Excel alatt kellemesen gyors.

(#68584) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Megint elérhető az Enhancer for YouTube™

(#68585) qdak válasza Intruder2k5 (#68584) üzenetére


qdak
addikt

Pont múltkor a másod böngészőm alá akartam (Floorp - Mozilla alapú)
Aztán kimásoltam a Mozilla/kiegészítők alól, úgy ki lehetett kényszeríteni a működést :)

Érdekes, hogy a Y.shorts bugos Mozilla alatt, a munkám meg kegyetlen lassú Floorp alatt...

[ Szerkesztve ]

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#68586) Intruder2k5 válasza qdak (#68585) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, én is eltettem az utolsó xpi file-t, de nálam már nem működött jól, mert pl. a default beállított 720p felbontást figyelmen kívül hagyta, és simán FHD-ben indította a videókat, szóval azt már leszedtem.

(#68587) yanna


yanna
őstag

Hali!
Friss Firefox Enhancer for YouTube kiegészítővel a Youtube kezdőlapon indított videóval tökéletesen működik. Ha a kezdőlapról új ablakban nyitom meg a videót, akkor viszont olyan, mintha a kiegészítő nem is lenne telepítve.
A leváltott Firefoxon teljesen jól működött ebben az esetben is.
Nem látok valamit a beállításaiban?

[ Szerkesztve ]

(#68588) brugo


brugo
aktív tag

Hogyan lehet azt megoldani , hogy a tabok kozott eger gorgetessel ,vagy legalabb a szambillentyukkel valtsak ?

[ Szerkesztve ]

(#68589) AnonymusX válasza brugo (#68588) üzenetére


AnonymusX
senior tag

about:config-ban ezt kell beállítani, hogy a görgővel tudj végigmenni a füleken: toolkit.tabbox.switchByScrolling

Illetve gyárilag a CTRL + szám kombóval tudsz a fülek közt navigálni. 1-8-ig lehet fülekre ugrálni, 9-es az utolsó fülnek van fenntartva.

[ Szerkesztve ]

(#68590) brugo válasza AnonymusX (#68589) üzenetére


brugo
aktív tag

Köszönöm müxik ! :DD

(#68591) brugo


brugo
aktív tag

de nem CTRL+ szám, hanem Alt + szám :K

(#68592) brd válasza brugo (#68590) üzenetére


brd
nagyúr

A kvázi szabvány is működik benne: Ctrl + (PageUp || PageDown)

The only real valuable thing is intuition.

(#68593) Rimuru válasza brugo (#68591) üzenetére


Rimuru
veterán

Ugy latom te se windowst hasznalsz. Ott is mindig nyomnam az alt+szam-ot de nem megy... ilyen ez a megszokas. :))

Btw, Keyboard shortcuts - Windows & Tabs (jobb fent lehet valasztani platformot)

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#68594) Benhill


Benhill
senior tag

Hali.
Időnként törli a sütiket a firefox, de csak YT alatt. Mi lehet az oka?

Belépek és ez fogad, eltunik minden előzmény és hasonló vagy ajánlott videók amiket korábban néztem.

Nincs fiókom, mármint nem vagyok belépve PC-n.

(#68595) yanna válasza yanna (#68587) üzenetére


yanna
őstag

Nincs ötlet? Nálatok jól működik?

(#68596) Intruder2k5 válasza yanna (#68595) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Passz! Bár én linkeltem múltkor a "megújult" kiegészítőt, de mivel én Firefox ESR-t használok, amit jelenleg nem támogat, így én nem használom. A uBlock Origin mellett AdBlocker for YouTube™ van fent, perpillanat nem látok reklámokat YT-n.

(#68597) ledgeri válasza Benhill (#68594) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Az a youtube dolga! Mivel nem vagy belépve, nincs fiók amibe lehetne csatolni, így -talán szóltak is rájuk emiatt- nem lehet egyértelműsíteni, hogy ugyanaz a felhasználó, így nincs megtartott előzmény. Legalábbis én ezt gondolnám.
Ha más bongészőn van ilyesmi, akkor meg azt mondom rá, hogy vagy google általi kitolás, ha ilyen lehet, vagy firefox védelem.
(oké ránéztem brave-vel, és azzal van kezdőoldal. Mindkét böngésző privát módban indul... de az a borzalom ami a kezdőlapokon van... hát én inkább kategorizálom firefox védelemnek...)

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#68598) brugo válasza Rimuru (#68593) üzenetére


brugo
aktív tag

fedorás vagyok

(#68599) yanna válasza Intruder2k5 (#68596) üzenetére


yanna
őstag

Köszi!

(#68600) yanna válasza Intruder2k5 (#68584) üzenetére


yanna
őstag

És megint nem elérhető. :((

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.