Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68201) SH4D0W2011


SH4D0W2011
őstag

Sziasztok!

Most szeretnék Firefoxra váltani, de nem hoznék át semmit Chromeból. Csináltam Mozilla fiókot, elvileg minden szinkronizálást bekapcsoltam, viszont a bejelentkezésemet (felhasználónév - jelszó) nem menti el. Az be van kapcsolva, hogy a böngésző bezárásakor minden előzményt és sütit töröljön, ezt amúgy kikapcsolni sem tudom. Mit csinálok rosszul?

(#68202) movax válasza SH4D0W2011 (#68201) üzenetére


movax
őstag

"Az be van kapcsolva, hogy a böngésző bezárásakor minden előzményt és sütit töröljön, ezt amúgy kikapcsolni sem tudom."

Beállítások/Privacy-ban a sütik résznél lehet kikapcsolni.

(#68203) Rowon


Rowon
veterán

Sziasztok,

MSI honlapja, csak megakadt rajta a szemem. Miért, mi a gond a Firefox-szal??? Sose gondolkoztam ilyeneken és eddig még minden UEFI frissítést letudtam tölteni...

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#68204) DS39 válasza Rowon (#68203) üzenetére


DS39
nagyúr

van az a pénz, amiért az a mondat ott megjelenik a honlapon. ;)
(google / microsoft marketing)

(#68205) Rowon válasza DS39 (#68204) üzenetére


Rowon
veterán

Erre gondoltam én is, de ez valahogy NAGYON durva....

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#68206) brd válasza Rowon (#68203) üzenetére


brd
nagyúr

Feltehetőleg semmi, csak azzal nem tesztelték a letöltést.

The only real valuable thing is intuition.

(#68207) akaido válasza Rowon (#68203) üzenetére


akaido
addikt

Az iskolában -ahol rendszergizda volnék- az e-hód bajnokság és a tavaszi kompetencia méréshez is a Kugli Krómot javasolják, arra optimalizálják a feladatokat.
Tesztelésként a mostani őszi próba kompetencián egy Firefoxon futtatott kompetencia feladatsort ugyanolyan megbízhatóan végig lehetett kattintgatni mint Chromon.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#68208) SH4D0W2011 válasza movax (#68202) üzenetére


SH4D0W2011
őstag

Azt láttam, de nem tudom kikapcsolni. Ettől fügetlenül el kellene mentenie a bejelentkezéseimet, nem?

[ Szerkesztve ]

(#68209) Rowon válasza akaido (#68207) üzenetére


Rowon
veterán

lol... De ki ajánlja?

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#68210) ledgeri válasza SH4D0W2011 (#68208) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ja hát allandó privát módban persze, hogy mindent töröl... Feljebb lejjebb az előzmények megtartásánál kell kezdeni. Használd az egyedit, és akkor már jó lesz, ott kiválasztod, hogy miket akarsz megtartani (még a kis extra gombra is kattinthatsz, majd visszatérsz a képhez.

Egyébként: A firefoxnál picit másabb a sync, mert ez arra szolgál hogy két gép/eszköz között legyenek átvive az adatok, és nem "felhoben elvan". Működik így, de ajánlott egy dedikált jelszókezelő.... De az akkor is a chrome, mert ha böngészőt támadnak ez az első dolog amit próbálnak lenyúlni (mentett jelszavak, kb tokenek után), jobb egy erre készült programot használni!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#68211) akaido válasza Rowon (#68209) üzenetére


akaido
addikt

Pl. az e-hód szervezői.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#68212) Mtbsrác


Mtbsrác
senior tag

Kérdésem volna hogy lehet telepíteni úgy add-on-t ha nem xpi fileból telepíteném hanem rar/zip-be van csomagolva a cuccos. Addig okés hogy kitömörítem és onnét hogyan tovább.... :)) Nem találtam xpi-t belőle. Amúgy a fadblock 1.1 lenne. Eddig ez volt de rendszer telepítés után már nem találni.

(#68213) SH4D0W2011 válasza ledgeri (#68210) üzenetére


SH4D0W2011
őstag

Köszönöm, így már sokkal világosabb a működése! :R

(#68214) ledgeri válasza SH4D0W2011 (#68213) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ha új a cucc ajánlott átkattintgatni mindent, hátha megmarad valami, vagy valamikor bevillan, hogy jé már láttam, ilyesmik :)

Mi vonzott a tűzróka földjére?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#68215) Polgesz válasza Mtbsrác (#68212) üzenetére


Polgesz
tag

A Kiegészítők kezelésénél, a "Kiegészítő telepítése fájlból..." nem működik? Elvileg, ezzel a módszerrel lehet telepíteni zip-ben lévő kiegészítőt is.

(#68216) Mtbsrác válasza Polgesz (#68215) üzenetére


Mtbsrác
senior tag

Nem sajnos. Azt írja hogy nem volt telepíthető és hogy hibás.

(#68217) ledgeri válasza ledgeri (#68214) üzenetére


ledgeri
nagyúr

(ok értem az alatt, hogy lenyíló menöket megnézni, és nem mindent másra állítani... újraolvasva nem egyértelmű :B )

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#68218) brd válasza Mtbsrác (#68216) üzenetére


brd
nagyúr

Úgy tudom, egy ideje már csak aláírt kiegészítőt lehet telepíteni normál módban. Debug módban van lehetőség a futás idejére betölteni. Egyéb lehetőség, főleg az utolsó válasz (ezeket nem próbáltam).

The only real valuable thing is intuition.

(#68219) SH4D0W2011 válasza ledgeri (#68214) üzenetére


SH4D0W2011
őstag

Igazából már azóta terveztem váltani, mikor először belengették, hogy a Chrome-nál tiltva lesznek a reklámblokkolók, az adatvédelem priorizilása "marketingszöveg" is szimpatikusabb volt, csak valahogy most jutottam el idáig.

(#68220) ledgeri válasza SH4D0W2011 (#68219) üzenetére


ledgeri
nagyúr

:R

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#68221) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Tudnátok ajánlani olyan működő addont, ami a böngészőben indított videók képét átküldi Wifin okos TV-re? (Cast media to device)

(#68222) Jack Oneill válasza Krystal_s (#68221) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Ez engem is erdekelne, mert Edge tud ilyet alapbol.

Más:
Olyan kedves ez a Google
[link]

(#68223) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Üdv. Srácok megint elkövettem azt a hibát, hogy különszedtem egy tabot, és azt zártam be utoljára, így az összes megnyitott tab eltűnt. Múltkor sikerült rendberakni(legalábbis a nagyját), de most valahogy hiába nevezgetem/másolgatom át a previous/recovery/sessionstore.jsonlz4 fájlokat nem akarja visszahozni. Notepad++ -al "titkosítottan" benne van szerintem az összes, de az úgy botrányos lenne egyesével kimenteni. Tudna valaki esetleg segíteni? :R

(#68224) Krystal_s válasza Jack Oneill (#68222) üzenetére


Krystal_s
addikt

Igen, Edge jó is volt eddig, de nálunk 2 napja nem működik minden videónál az átküldés, olyan oldalakon, ahol 3 napja még jó volt. Üres fekete képet küld csak át. Azokon az odalalon megy csak át a videó képe, ahol van külön Google Cast jel . Lehet megint újítottak/frissítettek.

(#68225) nullpoint válasza Jack Oneill (#68222) üzenetére


nullpoint
senior tag

Google térképpel már évek óta ezt csinálja, abból mégsem volt hír. :DDD

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#68226) Jack Oneill


Jack Oneill
veterán

Firefox 120 új adatvédelmi funkció.
,,Megmondás a webhelyeknek, hogy ne használják fel az adatait."

(#68227) 8th válasza Jack Oneill (#68222) üzenetére


8th
addikt

FF alól a Google keresője rengetegszer direkt nem dob semmilyen találatot csak egy üres fehér lapot míg Chrome és az Edge alatt jól működik. És biztosan szándékos a dolog mert amikor a Google keresője épp "köhög" a DuckDuckGo simán működik. Undorító ez a hozzáállás.

(#68228) Jack Oneill válasza 8th (#68227) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Ilyennel meg nem talalkoztam.

(#68229) lck válasza Jack Oneill (#68226) üzenetére


lck
senior tag

Ez kb.nem az szint, amikor egy FB posztban az erélyes felhasználó nem járul hozzá az adatai további felhasználásához ? :)

(#68230) Rimuru válasza lck (#68229) üzenetére


Rimuru
veterán

Annal is gyengebb. :DDD Ez jelenleg firefox specifikus es hasonloan mukodik mint a DNT (ami szinten nem jo sokra). Amig torvenyileg nincsenek kikenyszeritve ezek addig kb semmire se jok.

Vigyázat, csalok!

(#68231) Jack Oneill válasza lck (#68229) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Gyengécskének tűnik.

(#68232) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Elég gyakran használom a Google képkeresőt, de mióta ez az új Lens-es módi van, azóta egy rakás sz@r az egész, túl azon, hogy lassú is, fals találatokat is ad. Most így olvasva itt a dolgokat, lehet érdemes lenne megpróbálni Chrome alól azt is? No nem is annyira a sebességével van a fő bajom, sokkal inkább azzal, hogy tuti 100%-os egyezésként olyan találatokat ad, amiknek bizony köze sincs az eredeti képhez. Lényegében semmi se jó már hónapok óta. Firefox-al legalábbis nem...

(#68233) classic B válasza Intruder2k5 (#68232) üzenetére


classic B
aktív tag

Én már hónapok óta offolom a google keresőt úgy alapból... A swisscows most a nyerő nálam! Képeket nagyon ritkán keresek, azt nem tudom mennyire jól szedi össze.. :)

(#68234) Intruder2k5 válasza classic B (#68233) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Sajnos nem is látok benne olyan funkciót, hogy konkrét képre tudnék keresni.

A Google pedig... Rákeresek pl. erre a képre, ami nagy eséllyel még csak egy helyen létezhet, lévén én fotóztam a minap, és csak egy helyre töltöttem fel. És oké, a kép témáját felismeri, hasonlókat listáz, de az állítólagos forrás, ahol a tökéletes egyezéseknek kéne lenni, mindent listáz, csak épp azt nem, ahol a kép valójában van (hardverapro.hu), hanem csak a hasonlókat hozza. Régen, amíg nem volt ez az integrált Lens, addig teljesen jól működött. Elvileg van valami FF addon ami kihagyja a Lens-et kereséskor, de az összképen az sem javított semmit, a Google képkereső sajnos már nem ér semmit.

Na de befejeztem az OFF-t. :K

[ Szerkesztve ]

(#68235) kiváncsi f..


kiváncsi f..
tag

Sziasztok!
Érdeklődnék, más is tapasztalt problémákat mostanában a Firefoxnál?
Kb egy hete egy automatikus frissítés után szinte minden eltűnt.
A könyvjelzők, beállítások, kiegészítők, stb. Akkor még a mobilos szinkronizálás által majdnem mindent vissza tudtam állítani, vagy importálni. Pár kiegészítőt újra letöltöttem.
Ez volt kb 1 hete.
Ritkán használom, talán tegnap léptem róla be. Fő böngészőm az Edge, de van Chrome,
Opera, Brave, Slim Brovser is a gépemen. A lényeg: Ma ért igazán a meglepetés: Használni akartam volna a Firefoxot, kattintok az asztali ikonra, majd jó darabig semmi.
Egy idő után kiírva: Your Firefox profile cannot be loaded. It may be missing or innaccesibble.
Egyszóval nem tudja megnyitni a böngészőmet, mert nincs is Firefox fiókom! :((
Kérdéseim:1. Vajon mi bántotta , hová lett? Semmi nyomát nem találom, mintha soha nem is létezett volna. 2. Hogyan lehetne utána nézni , mi történhetett? 3. Érdemes lehet esetleg még újra telepíteni, vagy a Firefoxnak ennyi volt? Olvastam, hogy éles verseny negy a Microsoft és a Google között, és lehet a Microsoft nem csak a Chromenak tart be?
Vagy egyáltalán ki mit tud erről a témáról?
Ha temetni kell temetem, de hosszú időn át volt a fő böngészőm, és lehet kicsit hiányozna.
Ennyi böngésző, ami nálam van, nem zavarhat be egymásnak? Vagy itt nem érvényesül a vírusírtóknál létező összeférhetetlenség?
Win 11-alatt ti melyik böngészőt favorizálnátok? Edge, Chrome, esetleg Opera, Brave?
Ha mégis adok még egy esélyt a Firefoxnak, honnét érdemes telepíteni? Microsoft app- store, vagy a Mozilla.org oldalról?
Esetleg milyen beállításokkal célszerű használni?
Köszi előre is, ha valami segítséget kapok a kérdéseimre!

(#68236) Jack Oneill válasza kiváncsi f.. (#68235) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Semmi gondom vele. Jo ideje elso szamu bongeszom. A mostani frissítésnel sem volt gond.

(#68237) classic B válasza kiváncsi f.. (#68235) üzenetére


classic B
aktív tag

Biztos, hogy valami miatt megsérült a profilod, ezért nem tudja betölteni. Újratelepítés segíthet vagy az uninstall menüben azt hiszem van felfrissítés opció is, ami nem törli az alkalmazást, hanem új profilt készít.
A böngészők között nincs összeférhetetlenség. Használd azt, amelyik neked szimpi. Telepíteni pedig csak a hivatalos oldalról letöltött exe-t szabad/ajánlott. Beállítás sokféle van rá, érdemes utánaolvasni, hogy pl. biztonsági szempontból miket állíts, vagy milyen kiegészítőket telepíts rá.

(#68238) ledgeri válasza kiváncsi f.. (#68235) üzenetére


ledgeri
nagyúr

A profil és fiók nem ugyanaz!
A fiók az inkább az interneten két helyen belépek, így a kettő szinkronizál, míg a profil az az amit a géped maga használ.
https://support.mozilla.org/hu/kb/Profilok és https://support.mozilla.org/hu/kb/fontos-adatok-helyreallitasa-egy-regi-profilbol. Ezt a két lnket kéne átnézni, de persze most helyreállítás miatt más böngészőből.
Fontos az, hogy ha vannak egyedi fájlnevek kiterjesztésekkel, pl places.sqlite akkor megérhetné erre rákeresni az egész gépen, mert ha kevesebbet találsz, mint amennyi profilodnak a gépen kéne lenni, akkor valami beleszólt a létezésükbe. Ha viszont ugyanannyit akkor meg abba, ahogyan a firefox eléri a profilokat.

Érdekes probléma!
Gyors gondolat: lehet, hogy mivel ritkán használod futott egy profilfrissítés, így is létrejött egy új profil, vagy korábban volt ez, és az ideiglenesből dolgoztál, majd az lejárt és eltűnt....
Nézd meg a cikkekben lévő helyeket, keress a fájlokra! Elég ha csak megtalálod őket első körben, és kimásolod őket egy külön helyre (teljes profilmappástúl), legyen az ott ahol biztos megtalálod, még mielőtt próbálsz helyreállítani dolgokat! Várjuk a fejleményeket!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#68239) kiváncsi f.. válasza ledgeri (#68238) üzenetére


kiváncsi f..
tag

Köszi!
Még tegnap este újratelepítettem. A hibajavítást választottam, a telepítőt a Mozilla oldaláról töltöttem le. Korábban volt egy olyan helyzet, hogy volt egy Firefoxom a Mozillától, és egy majdnem ugyanaz a Microsoft Áruházból. Ezt a helyzetet meguntam, és az utóbbit töröltem. Talán ekkortól kezdődtek a problémák.
Amint említettem, a legutóbbi automatikus frissítés hatására minden eltűnt, elállítódott.
Tegnap meg már a profilom is látszólag. De csak látszólag, mert valójában megvolt, csak rejtve.
Szerintem van mindenem: profilom, Mozilla Fiókom, Pocket, Mozilla Fiók helyreállító kulcs, stb.
Lehet, hogy ha legközelebb is ismétlődik a probléma, akkor egy teljesen új telepítést csinálok, nem frissítést, és nem javítást.
Most teszt alatt áll, mikor mivel lep meg. Ha ennyire nem akarja, akkor kb 20 év után elengedem végleg. Van helyette sok más.
Köszönöm a segítséget! :)

(#68240) ledgeri válasza kiváncsi f.. (#68239) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Hogyan és miként törölted az utóbbit?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#68241) kiváncsi f.. válasza ledgeri (#68240) üzenetére


kiváncsi f..
tag

Én szándékosan nem töröltem semmit. Az ikon ott volt az asztalon, meg akartam nyitni a Firefoxot, és akkor semmi, csak a kiírás, hogy nem találja a profilomat.
Fogalmam sincs mi törölhette, vagy mitől törlődött.
Ma többnyire a Firefoxot használtam, de az Edge után nagyon lassúnak tűnik. De talán mindegyikhez képest is lassú. Vagy hiányzik a gyorsítótár.

(#68242) KAMI911 válasza kiváncsi f.. (#68241) üzenetére


KAMI911
Topikgazda

A Profil mappában kellene megnézni, hogy milyen profilok vannak, simán el tudom képzelni, hogy a két helyről telepítés tett be neki. A fent javasolt linkeken megfelelő infók vannak ennek kiderítésére.

Milyen műveletek lassabbak Firefox alatt, hol érzed a lassúnak?

(#68243) kiváncsi f.. válasza KAMI911 (#68242) üzenetére


kiváncsi f..
tag

A két profil kb két hónapja megszűnt. Az egyiket, az elsőnek telepítettet hagytam meg, a másikat töröltem. Egy néven, egy fiókkal volt mindegyik. Az egyik a Mozilla hivatalos oldaláról, a másik a Microsoft áruházából lett telepítve. Nem szándékosan, véletlenül, figyelmetlenségből. :N
Az egyik frissült, majd rá pár napra (4-7)a másik is. De több hónapon mentek párhuzamosan, gond nélkül. Csak kissé zavaró volt. Voltak azonos, de másfajta könyvjelzők, kiegészítők itt is , ott is. Kb 6 hónapig ment így, együtt.
Miután az egyiket leszedtem, a megmaradt is ment gond nélkül. Már régóta nem a Firefox az első számú böngészőm. Egy legutóbbi automatikus frissítés alkalmával megváltozott a kezdőlapom, a beállításaim, eltűntek a könyvjelzőim, stb. Ezt sem értettem igazán, miért történt.De ezt még a Sync segítségével mindent vissza tudtam állítani, csupán pár kiegészítő újra telepítésére volt szükség.
A legutóbbi már durvább dolog volt. A Firefoxot megnyitni sem tudtam, mert azt írta ki, hogy nem találja a profilomat. Ezt a gépet rajtam kívül más nem használja.
Három járható út lett volna: mindent törlök, és csinálok egy teljesen új, szűz telepítést.
2. A felfrissítést választom. 3. Hibajavítás. Én ez utóbbit választottam.

A régi Firefoxhoz képest mindenben lassúbbnak találom. Lassabb betöltés, oldalak megnyitása, stb. Van olyan weboldal, ahol nem is tökéletes, a konkurens böngészők viszont igen. Korábbi önmagához képest is lassabbnak találom, és a vetélytársakhoz képest is. Nem is igazán értem, miért ragaszkodom hozzá. Talán csak megszokásból. :)

(#68244) Jack Oneill válasza kiváncsi f.. (#68243) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Valami nagyon nem okes nalad. Sebessegben, betoltesben semmi kulonbseget nem latok pl Edghez képest. Chrome lassan 10 eve nem hasznalom, nem tudom osszehasonlitani. A regi firefox verziok sokkal lassabbak voltak pl. A mostani 1mp alatt bejon, oldalak gyorsak, letoltes gyors.
Milyen gepen hasznalod?

[ Szerkesztve ]

(#68245) Cs1csó válasza kiváncsi f.. (#68243) üzenetére


Cs1csó
félisten

+1 Jack
Nekem is fut szépen a legfrissebb FF (asztali x64-es saját honlapjáról letöltve, Windows 10 Home rendszerre)
Tesztelgettem más böngészőket "szignifikáns" különbséget nem éreztem tehát kb. mindegy melyiket használja az ember -----> mindenki azt használja ami neki szimpatikus, nekem ez a Firefox.
Megpróbálnék mindent gyalulni alaposan akár manuálisan is kiszedni a maradványait és utána TISZTA telepítés és ami sokszor hiba, hogy CSAK A LEGMINIMÁLISABB dolgokat SZINKRONIZÁLNI (már ha van FF fiókod szinkronizálva) ezek a minimális dolgok: KÖNYVJELZŐK (és ha nem használsz külön jelszókezelőt, nekem ez a BitWarden tehát én csak a könyvjelzőket szinkronizálom) JELSZAVAK.
A szinkronizálási beállításokat a BEÁLLÍTÁSOK - SZINKRONIZÁLÁSOK ott van, hogy mely elemek vannak szinkronizálva és ezt lehet módosítani mint írtam minél kevesebb dolgot vigyen át a régi (hibás) rendszerről elég az említett két dolog a többit rövid idő alatt beállítható. Persze előbb csinálnék egy ALAP beállításokon futó tesztet (nyilván pl. egy Ublock Origin bővítményt azért telepíts anélkül már nem is lehet netezni, de egyéb módosítást még ne csinálj)
Aztán ha minden klappol kezd el belakni.

[ Szerkesztve ]

(#68246) kiváncsi f.. válasza Cs1csó (#68245) üzenetére


kiváncsi f..
tag

Nekem is a Win 10 Home rendszeren fut, ugyanonnét töltöttem le én is.
Talán hiba volt egy nem szűz telepítést választani. Van szinkronizált fiókom, arrol hoztam vissza mindent.
Nincs jobban telepakolva kiegészítőkkel mint a többi böngészőm. Azok most a FF-hoz képest mint a villám.
Amúgy elég nagy a harc a böngészők terén, nyilván a Microsoft a sajátját(Edge) támogatja, nem a konkurenciát. Bár ebben a versenyben már régóta nem a FF az ellenfél számára.
Azért köszi a tippeket! Lehet hogy újra telepítem majd egy alapos takarítás után.
Egy felfrissítés nem lehet elég?

(#68247) Cs1csó válasza kiváncsi f.. (#68246) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az, hogy mennyire van "telepakolva" kiegészítőkkel vagy van e pl. CSS módosítás önmagában nem hibaforrás, de akár lehet az is.
Nekem 12 kiegészítőm fut ami gondolom nem kevés és semmi gond. DE ha a hiba csak egyetlen kiegészítőtől ered annak kizárása megoldhatja a problémát.

(#68248) kiváncsi f.. válasza Cs1csó (#68247) üzenetére


kiváncsi f..
tag

Úgy érzem, most nem valami fürgén megy. Már a megnyitáson is elég sokat gondolkodik.
Talán valóban le kellene "gyalulni". Mit ajánlasz rá, milyen progit, beállításokat?
Nem ártana ha megmaradna a fiókom és a profilom, bár ha nem, akkor könyvjelzőket importálni is tudom. Bitwardenem van nekem is, de a saját jelszókezelővel egyszerűbb és gyorsabb. A kiegészítőket, meg ami kell újra telepíteném.

(#68249) Cs1csó válasza kiváncsi f.. (#68248) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az a baj, hogy nem tudni mivel van a gond. kezdésnek amit írtam:
1. nézd meg hogy legyen minden szinkronizálva (minden amit szeretnél megkötés nélkül) majd töröld a böngészőt a profilmappát (mozilla, firefox néven mindent)
Majd telepítsd újra (egy gép restart közbeiktatása nem árthat) és először ne jelentkezz be csak úgy "natúrban" böngéssz egy keveset (egy kiegészítő amit manuálban telepíts de hagyj gyári beállításokon az az Ublock Origin) tesztteld ha ekkor jó akkor jöhet a bejelentkezés és minden szinkronizálása, majd itt már hosszabb tesztelés belakás stb.

Ha minden jó akkor örülés. Ha szinkronizálás után újra jönnek az anomáliák akkor nincs mese előről kell kezdeni de már a limizált szinkronizációval.
Szűz Firefoxnál ha csak a könyvjelzők vannak szinkronizálva lehet hogy nem lesz a könyvjelzőknek ikon képe (favicon ami pl a Facebooknál a kék háttéren az f)
Erre van egy kiegészítő ami minden oldalt lefrissít: Checkmarks néven találod, a könyvjelzők számától a netsebességtől és a géped erejétől függően pár percig eltarthat.

Milyen saját beállításra lennél kíváncsi, vagy CSS módosításokra ?

(#68250) kiváncsi f.. válasza Cs1csó (#68249) üzenetére


kiváncsi f..
tag

Lehet hogy keverem a Firefox profilt és a fiókot. Ha mindent törlök ami mozilla vagy firefox, akkor újra telepítés után mibe jelentkezek be?
Törlés előtt gondolom érdemes kilépni, hogy a szinkronizálás ne sérüljön.
Eltávolításra gondolom jó lesz a Revo Uninstaller. Esetleg kerestetni utána a Total Commanderrel.
Nem tudom milyen beállításokra gondolsz, gondoltam. Az a lényeg, hogy legyen jó és megbízható mint régebben volt. Egy esélyt még kap. Többet nem.
Miért szenvednék vele, amikor rajta kívül van még a gépemen 5 vagy hat (Tor) böngésző, ami mind hibátlanul működik? :N
Ha az újratelepítés sem hoz eredményt, akkor 20 év után érzékeny búcsút veszek tőle.
Köszi a segítséget! Lehet, hogy esetleg még lesz kérdésem. :)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.