Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68251) kiváncsi f.. válasza Cs1csó (#68249) üzenetére


kiváncsi f..
tag

Revoval eltávolítottam. utána újratelepítettem. Egyenlőre úgy néz ki minden jó, megszünt a lassúság is.

(#68252) ledgeri válasza kiváncsi f.. (#68251) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Miért kell extra program egy uninstallhoz, szerinted? Ugye nem ezzel törölted a korábbit kirábban?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#68253) Jack Oneill válasza ledgeri (#68252) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Egyebkent a revot hasznalom en is, tobb, mint 10 eve. Nekem ez valt be, rengeteg maradvanyt hagy a windows.

(#68254) kiváncsi f.. válasza Jack Oneill (#68253) üzenetére


kiváncsi f..
tag

De igen, a Revo Uninstallert használtam az eltávolításhoz. Azért, mert rengeteg regiszteri bejegyzést, maradványt talált és távolítottam el el általa.
Sőt még 2 regiszter tisztítóval is átnézettem az újratelepítés előtt.
De miért vagy ezen ennyire meglepődve? :Y
Az csak nem probléma, hogy tiszta gépre akartam feltelepíteni?
Vagy a Revoval van, volt gondod?

[ Szerkesztve ]

(#68255) Jack Oneill válasza kiváncsi f.. (#68254) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Gondolom, nem nekem akartad irni. 😉

(#68256) kiváncsi f.. válasza Jack Oneill (#68255) üzenetére


kiváncsi f..
tag

Nem , bocsánat! :)

A #68252 ledgeri nagyúrnak ment a válaszom.

(#68257) classic B válasza kiváncsi f.. (#68254) üzenetére


classic B
aktív tag

Nincs baj a Revoval, de körültekintően kell használni, mint minden 3rd party cleaner/uninstaller progit. Én már leszoktam ezekről. :B

(#68258) modflow


modflow
veterán

Anno egy frissítés után feldobta a firefox hogy válasszak színvilágot. Most újraraktam a gépet és nem találom ezt az opciót. A ... témák között nincs ott ez a beépített szinvilág, csak extrákat tudok letölteni...
Hol kellene keresnem?

(#68259) ledgeri válasza modflow (#68258) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Az 2-3 kör volt, mikor választható volt. Én is szerettem, de sajnos adott periódushoz (esetleg verzióhoz) volt kötve. Ha meghahgytad megmaradt.
Nincs esetleg az érából való profilmentésed?
(lehet hogy visszahozzák, vagy pl télen még jön egy tematikus... bár lehet, hogy csak "teszt volt"...)

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#68260) ledgeri válasza ledgeri (#68259) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ok, csak rá kellett keresni: Ezek voltak

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#68261) DS39 válasza ledgeri (#68260) üzenetére


DS39
nagyúr

Csodálkoztam volna ha kukázza a Mozilla ezeket.

(#68262) modflow válasza ledgeri (#68260) üzenetére


modflow
veterán

Megnézem, köszönöm.

(#68263) kiváncsi f.. válasza classic B (#68257) üzenetére


kiváncsi f..
tag

Persze, ebben igazad van. Én még használom ezeket. CCleaner, Wise Care, Kerish Doctor, és a Revo. Azért használom, mert nekem segítenek.
Mert nagyobb tudásúaknak tartom a szoftver megalkotóit informatika terén, mint magamat. Ezért bízom is bennük. De mint tudjuk, ember, gép sem tévedhetetlen. :)

(#68264) ledgeri válasza kiváncsi f.. (#68263) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Miért nem bízol akkor a progik alap eltávolítóiban?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#68265) modflow


modflow
veterán

Egy Bios frissítés miatt újra kellett telepítenem az egész gépet.
A Firefox-ban melyik értéket is kell átállítani, hogy amikor pl. rákattintok egy *.torrent fájlra és megkérdezi, hogy megnyitás vagy mentés és én a megnyitásra kattintva NE MENTSE LE A FÁJLT??
Hisz megnyitásra kattintottam helló, nem megnyitás ÉS mentésre...

(#68266) nullpoint válasza modflow (#68265) üzenetére


nullpoint
senior tag

Azt egy ideje valamiért nálam is úgy csinálja.

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#68267) yanna válasza modflow (#68265) üzenetére


yanna
őstag

Valahol itt van a topikban a megoldás, ~1 évvel ezelőtt kerestem meg.

(#68268) modflow válasza yanna (#68267) üzenetére


modflow
veterán

Tudom, én kérdeztem, de nem találom. :(
Te igen?

(#68269) yanna válasza modflow (#68268) üzenetére


yanna
őstag

Nem emlékszem milyen szóra jött a találat, most még telóról vagyok.

(#68270) yanna válasza modflow (#68268) üzenetére


yanna
őstag

Asszem itt van. #65453

(#68271) Csupingo válasza modflow (#68268) üzenetére


Csupingo
veterán

Ezek voltak az akkori javaslatok:

Nem tudom, hogy másnál is megoldás-e, de nekem sikerült megoldani úgy, hogy a profilmappában levő handlers.json fájlt megnyitva megkerestem a következő részt, ami nyilván mindenkinél az adott torrent klienst tartalmazza:
"application/x-bittorrent":{"action":1,"handlers":[{"name":"Azureus.exe","path":"C:\\Program Files\\Vuze\\Azureus.exe"}],"extensions":["torrent"],"ask":true

itt a legvégén az ask után false volt, amit átírtam true-ra és igy megjelent az alkalmazáslistában ahol be tudtam állítani hogy rákérdezzen megint.

Elvileg megvan a megoldás az újfajta letöltések kikapcsolására, ezt kel "false" -re állítani:
browser.download.improvements_to_download_panel

Ezután kipróbáltam, hogy átmozgattam handlers.json fájlomat máshova, igy a Ff egy újat hozott lére ami ugyebár nem tudja hogy pl. a torrentekkel mit kellene csinálni, rákattintva feldobta a régi jól ismert ablakot hogy mit tegyen .

címsorba beírod hogy about:config, és ott beírod hogy improvement, csak ezt az egy bejegyzést adja ki elvileg, aztán rákattintasz 2x hogy a true-ból false-ra állítódjon, és ennyi.

https://logout.hu/tema/mozilla_firefox_2/hsz_65459-65459.html

Ez a beállítás önmagában még nem elég, a Beállítások > Általános lapon, a Fájlok és alkalmazások > Alkalmazások ablakban még be kell állítani, hogy mi történjen a PDF linkekre kattintva.

Beállítások->általános->alkalmazások

címsorba : about:config
_ improvement
browser.download.improvements_to_download_panel : false

about:config

browser.download.improvements_to_download_panel : false

Szia, nyisd meg a beállításokat, azon belül az általános részt, görgesd le fájlok és alkalmazások részig itt pedig lesz egy sor ahol ott lesz a PDF és mellette hogy mit csináljon nálam az van beállítva, hogy "megnyitás Firefox-ban" erre a sorra kattints itt van egy lenyíló menü és tudsz módosítani.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#68272) modflow válasza modflow (#68268) üzenetére


modflow
veterán

Erre jutottam:
about:config
browser.download.improvements_to_download_panel      FALSE
browser.download.start_downloads_in_tmp_dir TRUE
Még nem teszteltem.
Bár így is letölti, csak temp-be.

(#68273) kiváncsi f.. válasza ledgeri (#68264) üzenetére


kiváncsi f..
tag

Mert sok programnak nincs saját eltávolítója. A Windows meg nem pucolja ki rendesen, sok maradvány, szemét marad vissza. Az eltávolító programok elég jól átfésülik a rendszerleírót. [link] Egy a több jó közül. :K

[ Szerkesztve ]

(#68274) farkas-j


farkas-j
őstag

Sziasztok! Azt hiszem volt már szó róla, de nem találom a fórumban. Valahol about:config -ban be lehet állítani azt, hogy nem vegye figyelembe a Firefox azt, hogy egyes weboldalak tiltják a jobb klikket az egérnél?

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#68275) Cs1csó válasza farkas-j (#68274) üzenetére


Cs1csó
félisten

Van erre kiegészítő, még többet is tud: Absolute Enable Right Click & Copy

Miután telepítetted az ikonjára kattintva tudod aktiválni 2 opciót is tud.

[ Szerkesztve ]

(#68276) Intruder2k5 válasza farkas-j (#68274) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

De egyébként meg SHIFT + jobb klikk, és bejön az eredeti menü akkor is, ha éppen nem tiltva volt az adott weboldalon, hanem valami egyedire cserélve.

(#68277) Cs1csó válasza Intruder2k5 (#68276) üzenetére


Cs1csó
félisten

Van ahol nem engedi pl. kijelölni szöveget hogy tudja keresni rá böngészőben de ezt a shift gombbal sem oldod meg arra kell az Absoute kiegészítő.

(#68278) Intruder2k5 válasza Cs1csó (#68277) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Lehet, de nem ez volt a kérdés.

(#68279) Cs1csó válasza Intruder2k5 (#68278) üzenetére


Cs1csó
félisten

Igaz, de ez azért jó mert jóval több opcióval bír: "absolute" tehát bármit is tilt az oldal ezzel megoldod.

(#68280) Rimuru válasza farkas-j (#68274) üzenetére


Rimuru
veterán

dom.event.contextmenu.enabled

Vigyázat, csalok!

(#68281) farkas-j válasza Rimuru (#68280) üzenetére


farkas-j
őstag

Köszönöm, kipróbálom!

Cs1csó: Köszönöm, ez a kiegészítő telepítve van, de le kellett tiltanom. Több weboldalnál voltak anomáliáim miatta. Ezt a kiegészítők egyenkénti letiltásával szűrtem ki, hogy az Absolute Enable Right Click & Copy okozta. Pillanatnyilag úgy csinálom, hogy amikor kellett aktiválom, utána letiltom. Ezt szeretném megspórolni.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#68282) OPiiPO


OPiiPO
addikt

Hali,
Valamit elbaxtam, mert pár napja a PH fórumba való belépésnél már nem tölti ki automatán az email (jelszót azt mindig beírom), bosszantó hogy nem tudom visszaállítani. Autofill logins az be van kapcsolva, de az meg jelszóval együtt akarja elmenteni. :R

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#68283) OPiiPO válasza OPiiPO (#68282) üzenetére


OPiiPO
addikt

Hülyén fogalmaztam az előbb, szóval amit szeretnék, hogy egy legördülő menüből lehessen kiválasztani a belépési azonosítót - más oldalakon működik szépen, egyedül itt nem.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#68284) Cs1csó válasza farkas-j (#68281) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezt nem teljesen értem. Ez a kiegészítő alapban INAKTÍV, így néz ki egy oldalon:

Mint látod inaktív (ez konkrétan a PH! mert itt nincs is korlátozás) ahol szembejön hogy korlátozás van (ezt sem veszem mindig észre mert nem mindig akarok kijelölni vagy fordítani az oldalon) akkor ott bekapcsolom és jellemzően elég a felső opciót a "csak" "enable copy"-t, (bár ott van jobb oldalt alul egy fogaskerék de az sem automata módra vonatkozik.) ilyenkor megjegyzi és utána már legközelebb is tudja a fogaskeréknél ez a napló látható ott lehet az eltárolt oldalakat törölni.
Összefoglalva: ennek a kiegészítőnek adott oldalon ha nem használják nem szabadna problémát okoznia, amúgy ahogy látom küldtek már about configos megoldást is majd kipróbálom én is.

(#68285) Cs1csó válasza Rimuru (#68280) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ennek "true" állásban kell lenni mert nekem ott van de van olyan oldal ahol ha nincs az absolutely akkor nem jön be a jobb klikkes menü így sem.

(#68286) Rimuru válasza Cs1csó (#68285) üzenetére


Rimuru
veterán

En nem talalkoztam ilyen oldallal amikor kikapcsolva hasznaltam (ez nem is susspresseli az eredeti eventet, nem ugy mint a shift+right click).

Vigyázat, csalok!

(#68287) farkas-j válasza Cs1csó (#68284) üzenetére


farkas-j
őstag

Az a baj, hogy attól, hogy inaktív a beállítása, attól még fut a háttérben és gondot okozott nálam néhány weboldalnál. Végigpróbáltam, az összes kiegészítőt egyenként engedélyeztem, és evvel jött elő a hiba. :((

[ Szerkesztve ]

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#68288) akaido válasza OPiiPO (#68283) üzenetére


akaido
addikt

Próbáld meg beírni az Eszközök/Beállítások/ Adatvédelem és biztonság menüben:

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#68289) OPiiPO válasza akaido (#68288) üzenetére


OPiiPO
addikt

ok, ránézek - köszi :R

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#68290) lufi7


lufi7
aktív tag

Sziasztok!
Ezt vajon miért csinálja a praktiker oldalával?
Idáig semmi baja nem volt. :W Edge-l és chrome-l minden rendben. :R

"Csak szóljatok mindig 5 perccel a gól előtt"

(#68291) karlkani válasza lufi7 (#68290) üzenetére


karlkani
aktív tag

Nálam régóta ez van, nem tudtam rájönni mi okozza. :(

(#68292) lufi7 válasza karlkani (#68291) üzenetére


lufi7
aktív tag

Fa@a :(((

"Csak szóljatok mindig 5 perccel a gól előtt"

(#68293) DS39 válasza lufi7 (#68290) üzenetére


DS39
nagyúr

Nekem működik az oldal Firefoxszal is.

(#68294) xrvman válasza karlkani (#68291) üzenetére


xrvman
őstag

Gyorsítótárat, azaz böngészési adatokat, mindenkorit, törölni próbáltátok?
Minden részt pipáljátok be, kivéve a jelszavakat, azt ne.

[ Szerkesztve ]

(#68295) karlkani válasza xrvman (#68294) üzenetére


karlkani
aktív tag

Próbáltam. Bármit csinálok, az oldal betöltés után szinte azonnal beadja ezt a váratlan hiba történt lapot.

(#68296) Intruder2k5 válasza karlkani (#68295) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hibaelhárítási módban is jelentkezik a probléma?

(#68297) karlkani válasza Intruder2k5 (#68296) üzenetére


karlkani
aktív tag

Igen.

(#68298) xrvman válasza karlkani (#68297) üzenetére


xrvman
őstag

(#68299) Intruder2k5 válasza xrvman (#68298) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ugyanezt kérdeztem én is.

(#68300) _Peti_89_


_Peti_89_
csendes tag

Sziasztok!

Chrome-ról váltottam Firefox-ra és lenne 1-2 problémám amire nem találtam megoldást...

1. A Firefox valamiért a sztereó hangból csinál kamu 5.1-et, nincs semmilyen bővítmény aminek köze lenne hozzá és beállítást se találtam rá.

2. Felül a tabokat nem lehet kisebbre állítani? Úgy mint a Chrome-nál amikor sok lap van megnyitva és csak az ikonok látszódnak? Elég macerás a tabok egyik végéről a másikra ugrálni.

Köszönöm előre is a segítséget!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.