Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5151) Cifu


Cifu
nagyúr

Én is kezdem nagyon megutálni a Tűzrókát. A 3.0.1 és a 3.0.2 esetében is eljátszotta, hogy frissített kérdés nélkül (teszem hozzá, hogy valóban nem tiltottam le ezt a funkcióját), újraindította magát, és minden beállítást elfelejtett. Indulólapok, jelszavak, de még a újraindítás előtt megnyitott fülek is eltűntek. Évek óta használom az Tűzrókát, de amit az elmúlt egy hónapban tapasztaltam, az nagyon negatívan kezd érinteni. Egyenlőre megelégszem azzal, hogy kikapcsolom az automata frissítést, amíg rendbe nem teszik, aztán úgy fél év múlva majd újra próbálkozom...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#5152) Monya78


Monya78
veterán

Sziasztok!

Kérdésem az lenne hogy adott egy gép ahol bezavarodott a firefox, progi újratelepítéskor látni fogja a régi könyvjelzőket? Ha nem akkor valahogy le lehet menteni a könyvjelzőket? (a progi futásakor tudom hogy le lehet menteni, de itt nem indul el a firefox)

(#5153) Thulcandra válasza Monya78 (#5152) üzenetére


Thulcandra
senior tag

C:\Documents and Settings\-FELHASZNÁLÓ-\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles

mentsd ki a bookmarks fájlokat, aztán reinstall után importáld őket.

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#5154) Winner_hun válasza Monya78 (#5152) üzenetére


Winner_hun
félisten

[KLIKK]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#5155) Thulcandra válasza Cifu (#5151) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Nálam egy oldal jelszava volt mentve, azt el is felejtette, aztán fel se ajánlja, hogy elmentse-e vagy sem, pedig nincs a kivétel listán semmi (ezen weboldalakon ne mentsen soha lista).

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#5156) nfsu17


nfsu17
veterán

Nekem teljesen jó a 3.0.1.
Minden programnak én tiltom az automatikus frissítését és majd én döntöm el mikor akarom frissíteni. Előtte persze utánaolvasok, hogy ne kerüljek ilyen helyzetbe, mint Ti.
Egy frissítés nem jelenti minden esetben azt, hogy jobb is, ezeket is ésszel kell alkalmazni. :))

(#5157) Monya78 válasza Thulcandra (#5153) üzenetére


Monya78
veterán

Köszi!

Winner_Hun: Bocs a figyelmetlenségemért... :B

(#5158) Thulcandra válasza nfsu17 (#5156) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Én is tiltom az automatikus frissítéseket, egyedül firefoxnál volt engedélyezve mert ezzel soha semmi problémám nem volt, és mindig rákérdezett előtte, most először volt vele ilyen gond. Ha még egyszer megkergül azt hiszem ennél is kilövöm a automatikus frissítést.

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#5159) PazsitZ válasza nfsu17 (#5156) üzenetére


PazsitZ
addikt

Csak ellenpéldának: Frissítettem és semmi különösebb változás nem történt.

- http://pazsitz.hu -

(#5160) cibuu


cibuu
tag

helo!

van sajna egy problémám:

firefoxxal akarok egy oldalon beágyazott indavideókat nézni,de nincs hang, a videó lejátszás meg megáll. ez más oldalakon beágyazott videókra is igaz.

internet explorerrel simán van hang és nem áll meg a lejátszás.

mi lehet a baj?
firefox3 van.

volt már ujrainstallálva,volt már formatálva,de még mindig ez a hiba.
tud valaki segíteni mi lehet a gond?

(#5161) Laslow válasza chungee (#5150) üzenetére


Laslow
senior tag

Időjárás kiegészítő plugin: Forecastfox
Leírás róla itt: http://laslow.hu/prg/firefox_extensions/index.html

Amúgy nálam 2 gépen is tökéletesen megy a 3.0.2-es FF, meg a könyvjelzők, jelszavak és pluginek is, köztük a Gmail Notifier-el.

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#5162) Cifu válasza nfsu17 (#5156) üzenetére


Cifu
nagyúr

Valami perverzióból úgy vélem, hogy ha egy program bekapcsolt automatikus frissítéssel telepíti fel magát, akkor arra azért próbálnak a T. fejlesztők ügyelni, hogy a frissítés ne érintse hátrányosan a felhasználót. :DDD

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#5163) Cifu válasza cibuu (#5160) üzenetére


Cifu
nagyúr

Codec-eknél szokott nálam is ilyen lenni, próbáld meg, hogy eltávolítod a codec pack-ot, ami fel van telepítve (K-Lite, QT alternatíve, Real Alternative, stb.).

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#5164) stork13 válasza kangool (#5146) üzenetére


stork13
aktív tag

Nem felejtette el. Ott van csak nem tudja olvasni.
Olvasd el ezt és megtudod oldani. Megy Linux és Xp alatt is.

Stork

[ Szerkesztve ]

A béke más , mint szünet, két háború közt; a jó: nem rossz Rossz.

(#5165) cibuu válasza Cifu (#5163) üzenetére


cibuu
tag

ok thx
pedig csak ffdshow és cccp codec pack.

(#5166) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Sziasztok!

Olyan problémával állok szemben, hogy a firefox néha hibajelentéssel leáll, gondolom értitek mire gondolok...
Most 2.0.0.17 van fenn. A firefoxot nem akarom újrarakni, mert elvesznek a jelszvak, meg a könyvjelző is...

Megoldás? :F

(#5167) Winner_hun válasza Vasinger! (#5166) üzenetére


Winner_hun
félisten

Miért vesznének el? Amúgy ha félted az adataid akkor [KLIKK]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#5168) Vasinger! válasza Winner_hun (#5167) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Megcsináltam ott amit leírtak. Ebben a file-ban mégis mik rejtőznek? Mi fog megmaradni? Mi nem? Minden beáll, jelszó stb?

(#5169) Winner_hun válasza Vasinger! (#5168) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ha az egész profilod lemásolod akkor minden.
Másold ki a profilod, tedd újra a böngészőt, ha elvesztek a cuccaid akkor a kimásolt profilt másold vissza és voilá:)

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#5170) 7 válasza Winner_hun (#5169) üzenetére


7
addikt

Azt is érdemes hozzávenni, hogy abban az esetben, ha a profilmappájában levő file-okkal volt a gond, esélyes, hogy a hiba is visszatér.

(#5171) Winner_hun válasza 7 (#5170) üzenetére


Winner_hun
félisten

2-es verzió újratelepítésénél a profilmappában a dolgok megmaradnak, így nem hiszem, hogy szükség lesz a felülírásra. Ha kiterjesztés okozza a gebaszt akkor az újratelepítés nem igazán lesz megoldás.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#5172) Vasinger! válasza Winner_hun (#5171) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

De akkor mi lehet a hiba? Nem rakom újra mert, pl ma firissítette magát a FF, szval ez kizárva kb.

OFF: Winner: szeretnék gratulálni az írásodhoz, a géped moddingolásodoz! Nagyon szép munka. Egyébként Gödtől 5 percre vagyok busszal :)

(#5173) Winner_hun válasza Vasinger! (#5172) üzenetére


Winner_hun
félisten

A hibajelentésnél ha rámész a bővebb információra (vagy mi a neve) akkor mit ír ki?

Thx:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#5174) Vasinger! válasza Winner_hun (#5173) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Majd leírom ha megint kijön, de teljesen rendszertelenül jön be, ez az érdekes :S

(#5175) Winner_hun válasza Vasinger! (#5174) üzenetére


Winner_hun
félisten

Amikor előjön akkor nem lenne egyik kiterjsztés sem használva (amennybien használsz)?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#5176) Vasinger! válasza Winner_hun (#5175) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Ezt nem értem. Milyen kiterjesztésről van szó? Ezt már régebben is olvastam, de nem értem.

(#5177) Winner_hun válasza Vasinger! (#5176) üzenetére


Winner_hun
félisten

A böngészőhöz lehet mindenféle kiterjesztést használni, igen sok hasznos plusz dologgal lehet felvértezni a böngészőt. Eszközök / Kiegészítők menüpontban meg tudod nézni, hogy használsz-e ilyet.

[KLIKK] pl.

Egy-egy frissítés után lehet, hogy némely kiterjesztések inkompatibilisek lesznek az adott verziójú firefoxszal, így instabillá tehetik azt.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#5178) Vasinger! válasza Winner_hun (#5177) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Pfú, volt benne 2 db hülyeség is, egy daemon toolsos, meg 1 talckback nevű vmi, mind2 letöröltem, nem kellenek.

(#5179) Sikoly85


Sikoly85
csendes tag

Ez a FF 3 télleg nem sikerült vmi jól. 3.0.1nél pár oldalon ki xelte saját magát, a 3.0.2nél me gmár irtam a problémát hogy a jelszavak eltüntek és még menteni sem akarja őket. Igy kénytelen vok midnenhova manuálisan beirni a jelszot... meg mostanában rászokott az összeomlásra is...

(#5180) Sikoly85


Sikoly85
csendes tag

Kijött a FF 3.0.3 és megvannak a jelszavak, igaz ujra kellett hozzá inditani a gépet de az legyen a legkevesebb:D

(#5181) Zaji


Zaji
őstag

Sziasztok!

A legfrissebb FF-ot használom Vista Business-szel és nagyon sokat fagy. Létezik valamilyen javítás vagy jobban járok, ha egy régebbi FF-ot használok. (azzal nem volt semmi gondom)

(#5182) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Találtam egy ilyen programot: FireFox Ultimate Optimizer 1.1 ez a neve.

És ez a leírás volt mellette: Rövid leírás: Segítségével a Firefox böngésződ nem 20-30 MB (nálam ez 120-140 MB volt), hanem kb. 220 KB memóriát használ majd.

Lehet hinni ebbe a progiban?

(#5183) Winner_hun válasza Vasinger! (#5182) üzenetére


Winner_hun
félisten

A 2-es verziónál nekem kevesebb memórit evett, hogy a virtuális memóriát mennyire befolyásolta ez, azt nem tudom, akkor még nem tudtam, hogy azt hol kell nézni. Gyorsabb viszont nem lett tőle a böngésző.
Bár az a 220KB az elég merész kijelentés...

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#5184) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Használ valaki All in one sidebart? Nektek is bugos a letöltés panel? Nem jelennek meg benne a letöltött elemek, vagy éppen rosszul számolja őket...

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#5185) Winner_hun válasza Gh0sT (#5184) üzenetére


Winner_hun
félisten

Használom, eddig nem volt vele gond. 3.0.2-es és 3.0.3-as FF verzióval még nem töltöttem le.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#5186) Raga


Raga
senior tag

Viszont a könyvjelzőknél a rendezés név szerint menüpont még továbbra sem működik.
Mióta kijött a hármas FF azóta ez az opció nem megy.

(#5187) Dorian


Dorian
félisten

3.0.3 verziót használom, tud valaki linkelni nekem egy kompatibilis ad-block-ot?
a firefox.hu-n lévőre azt írja ki, hogy nem komp...

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#5188) Macka


Macka
veterán

Sziasztok!
Lehet olyat varázsolni, hogy a korábbi témák felmenjenek a 3.0-ra?

(#5189) Winner_hun válasza Dorian (#5187) üzenetére


Winner_hun
félisten

[KLIKK]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#5190) Core2duo6600 válasza Macka (#5188) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Így és akkor tobbség mukodik

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#5191) Macka válasza Core2duo6600 (#5190) üzenetére


Macka
veterán

És ezt hol tudom beállítani? :F

(#5192) Winner_hun válasza Macka (#5191) üzenetére


Winner_hun
félisten

Címsorba írd be: about:config vagy nyomj Alt+C-t

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#5193) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Kérdés nélkül feltelepítette magát a 3.0.3. verzió és most minden indulásnál ez a hibaüzenet fogad: kép.
Valakinél hasonló?

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#5194) Gh0sT válasza Gh0sT (#5193) üzenetére


Gh0sT
addikt

Megjavult... :F

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#5195) Winner_hun válasza Gh0sT (#5193) üzenetére


Winner_hun
félisten

Azt nem tudom hogy ezt miért írja ki, viszont az AutoCopy 0.8 nem épp kompatibilis a 3-as Firefoxszal (bár működik), ha érdekel a kompatibilis, 0.9.7-es verzió, akkor [KLIKK]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#5196) Pubszon


Pubszon
veterán

Hali.

A gamepod felületén megjelenik ez a smiley: :R
De a prohardver-en meg nem.
Mitől lehet? :F

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#5197) Gh0sT válasza Winner_hun (#5195) üzenetére


Gh0sT
addikt

Köszönöm, már fel is raktam. :R
Nem tudom, hogy miért nem találtam meg az újabb verziót, anno még manuálisan írtam át a telepítőben lévő install.rdf-et, hogy működjön ezzel a verzióval is.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#5198) Winner_hun válasza Pubszon (#5196) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ctrl+F5?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#5199) Winner_hun válasza Gh0sT (#5197) üzenetére


Winner_hun
félisten

Mert el van rejtve, gondolom nincs még kész, azért kér a letöltés előtt név/jelszó párost:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#5200) Pubszon válasza Winner_hun (#5198) üzenetére


Pubszon
veterán

Ezzel jó lett, de nem is fogja elfelejteni?
Mármint ha újraindítom, akkor fogja mutatni legközelebb is? :F

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.