Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5601) Furky


Furky
őstag

Huuu te jó ég:) Most tettem csak fel a 3.1 beta 1-et, és valami eszméletlen mennyivel gyorsabban tölti be az oldalakat. A TraceMonkey-t is aktiváltam, de anélkül is sokkalta gyorsabb, mint a 3.0.3
Igaz, hogy 1-2 add-on-t hiányolok, de majd idővel lesz úgyis...

(#5602) -KoKeSz-


-KoKeSz-
tag

Sziasztok!

Mozilla 3.0.3-at használok Vista oprendszer mellett...Azt szeretném megtudni hogy hol tárolja a könyvjelzőimet??? XP alatt tudtam, de nem találom ott Vistánál...

Köszi!

(#5603) Tele von Zsinór válasza PTsabee (#5595) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Töröld a sütiket.

(#5604) akaido válasza -KoKeSz- (#5602) üzenetére


akaido
addikt

[A Profilodba menti.]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#5605) Loretto válasza PTsabee (#5595) üzenetére


Loretto
veterán

Ctrl+F5 ill. a Harmadik féltől származó sütik elfogadása legyen pipálva.

Soirée...

(#5606) Winner_hun válasza PTsabee (#5595) üzenetére


Winner_hun
félisten

Cookie-kat kell törölni és be fog engedni;)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#5607) Winner_hun válasza -KoKeSz- (#5602) üzenetére


Winner_hun
félisten

Topik első hozzászólása igen hasznos tud lenni;)
Ezt nem lehet elégszer leírni:U:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#5608) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

Tudna valaki olyan kiegészítőt mondani,ami a letöltést leteszi a FireFox aljára?
Mindig mikor töltök lefele vmit,felugrik az ablak és rohadtul zavar!!!
Tudna valaki segíteni nekem?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#5609) PazsitZ válasza cellpeti (#5608) üzenetére


PazsitZ
addikt

Download Statusbar

- http://pazsitz.hu -

(#5610) #54715584


#54715584
törölt tag

sziasztok,

problemam van a firefox-szal, pontosabban a ph oldala alatt

ugyanis ha beirok egy hsz-t, es ranyomok az ok-ra, nem latom, csak oldalfrissites utan...
ugyanez a gond, ha a topicban az utolso beirt hsz-emhez ugrom, azt sem latom, csak frissites utan
ha megnyitok egy topicot, es mondjuk masnap megint megnyitom, nem latom az azota beirt hsz-eket, csak ha frissitek...

melohelyi gep, egyebkent is muvel furcsa dolgokat, vmelyik nap nem is mukodott rendesen, leallitani sem lehetett, de akkor firefox nem futott...
raadasul altalab nmegzabal a memoriabol vagy 70 megat...

mi lehet a gond?

valaszokat elore is koszi

(#5611) akaido válasza #54715584 (#5610) üzenetére


akaido
addikt

Próbáltad már a gyorsítótár kézi törlését?
Eszközök\Beállítások\Haladó\Hálózat\Törlés most gomb

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#5612) #54715584 válasza akaido (#5611) üzenetére


#54715584
törölt tag

megtortent, remelem mukodni fog

(#5613) BullZeye válasza akaido (#5594) üzenetére


BullZeye
veterán

ezeket én is megtaláltam, egyik sem azt csinálja amit ígér, vagy nem úgy ahogy kéne neki :) pl nem grafikusan lehet editálni, hanem megnyitod a CSS fájlt, és azt írod át, csak ahhoz azért nem ártana picit is érteni a nyelvhez :) én meg nem értek, így pl nem tudom megváltoztatni a hátteret meg ilyenek, mert tök egyszerű a problémám egyébként ;) az alap windowsos szürke grafikus felület nem tetszik, már pedig az egyik legegyszerűbb theme az 'Elementary Theme 1.3' azt használja...és kéne valami dizájnosabb, szebb háttér ami világosabb is :) (sötét színű böngészőtől teljesen befordul az ember)

ha tudtok ajánlani sztetek jó hátteret ami ezeknek az "egyszerű" kritériumoknak megfelel, az is jöhet!
-szürkénél világosabb környezet
-jól látható lapfülek, jól elkülönülő aktív lapfül (csak lapfüles böngészést használok, 1 Firefoxal), és a Favikonok amik a lapfüleken megjelennek, sose legyenek szürkék (sok téma beszürkíti őket, mintha egy plus réteget húznának rá photoshopba, elég zavaró)
-szép, egyszerü, de nem minimalista ikonok

és még van sok, de hosszú lenne leírni ;)

példának okáért ez a téma nem rossz:
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/2592
csak nem tudom a nevét, és ilyen apróságok :)

[ Szerkesztve ]

(#5614) Troy.


Troy.
addikt

Hello!
Valaki meg tudná nekem mondani, hogy hol tudom megnézni a Firefox által letiltott hirdetéseket? ( Nem kiegészítő által, hanem a Firefox beépített blokkolóját. :D Remélem érthető. )
üdv

.

(#5615) SystemRoot


SystemRoot
őstag

Hali,
nekem mostanság állandóan összeomlik a firefox és kéri hogy küldjem el a hibaüzenetet nekik. Most pl összeomlott 3szor, csak itt PH+youtube-al. Nem értem, régen nem csinált ilyet. Valakinél hasonló?

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#5616) Troy. válasza SystemRoot (#5615) üzenetére


Troy.
addikt

Nálam ugyanez volt. Én teljesen eltávolítottam, mindennel együtt.
Majd újból feltelepítettem. Egyedül az adblock plus-t nem raktam vissza, de nem hiszem, hogy az okozta volna.
üdv

.

(#5617) kali8n


kali8n
tag

Hali!
Nekem az lenne a problémám, hogy ha a címsorba beírok egy szót pl. prohardver és entert nyomok, akkor elkezdi keresni a szót és eddig mindig a google-el kereste, de pár napja már a yahoo-val keresi, és ez engem zavar egy kicsit. :)
Nem tudja valaki, hogy hogyan lehetne visszaállítani, hogy ismét a google-el keressen? :F

(#5618) SystemRoot válasza Troy. (#5616) üzenetére


SystemRoot
őstag

Hát én nem fogom most újrarakni, ráadásul rengeteg jófajta addont raktam rá, nincs erőm a hülyesége miatt újrainstallálni. Átálltam Operára egyelőre.

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#5619) Winner_hun válasza kali8n (#5617) üzenetére


Winner_hun
félisten

Az about:config-ban a keyword.URL értékét változtasd meg az új kereső címére

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#5620) Cane


Cane
őstag

Halló!

Már feltettem a Tweak network-ot, fasterfoxot, about:config-gal is próbálkoztam, de ez a 3.0.3 Firefox kb. 5 másodperc alatt tölti be a kezdőoldalt. Ez mitől lehet? Tipp esetleg?
Előre is köszi!

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#5621) Tele von Zsinór válasza cellpeti (#5608) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Esetleg próbáld meg az ablak automata megjelenítésének kikapcsolását, a letöltési infokat úgyis kiírja a statusbarba.

(#5622) Tele von Zsinór válasza Troy. (#5614) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Legjobb tudomásom szerint "beépített" ilyenje nincs.

(#5623) Lockstock


Lockstock
aktív tag

Sziasztok!

Újratelepítettem a Win-t, de elfelejtettem kimásolni a kedvenceket!
Van egy régi könyvtáram még az Explorer használata alatti időkből, de nem tudom, h ezt hova másoljam, ha Firefoxot használok?

Meg ha legközelebb elmentem, akkor honnan kell?

Kösz a válaszokat!

Üdv

- - - - - -

(#5624) akaido válasza Lockstock (#5623) üzenetére


akaido
addikt

Ha pl. bookmarks.html-ként van elmentve végül is bárhová másolhatod, hiszen a Könyvjelzők\ Könyvjelzők kezelése\ Importálás és Mentés menüben A Tallózással megkeresheted ezt a fájlt.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#5625) kali8n válasza Winner_hun (#5619) üzenetére


kali8n
tag

Ez az, működik! Király vagy :R :R kössz szépen. :)

(#5626) Cane válasza Cane (#5620) üzenetére


Cane
őstag

Megpróbáltam ugyanezt a windozerben levő fapados IE6-ossal és láss csodát, egy pillanat alatt betölti ugyanazt a kezdőoldalt...
Valaki?

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#5627) Cane


Cane
őstag

Nekem eddig nagyon nem jön be ez a 3.XXX sorozat. A Portable szakít mint állat, mivel itt sem kaptam választ mi a hányás lehet ezzel a lassú kezdőlapbetöltéssel és új lap nyitással, a portable-nél maradok.
Csak arra nem jöttem rá, hogy hogyan lehet a portable-ba a könyjelzőket bemásolni, amit a másik (telepítős) változatban kigyűjtögettem? Ki lehet-e lőni azt az idegesítő funkciót, hogy a címsorban automatikusan elkezdje beírni az első leütött kezdőbetűvel kezdődő összes webhelyet?

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#5628) Winner_hun válasza Cane (#5627) üzenetére


Winner_hun
félisten

Könyvjelzők / Könyvjelzők kezelése / Importálás és mentés / Mentés

nem lehet

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#5629) Badb0y


Badb0y
addikt

Tudtok valamit a problémámra mondani? Lényeg az, hogy explorer könyvjelzőket szeretném importálni, de csak egy részét importálja (L-ig), de azt is hiányosan. Hogy tudnám simán a kedvencek mappából belemásolni? Vagy van valami megoldás?

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#5630) Steelmanus válasza Cane (#5627) üzenetére


Steelmanus
addikt

Esetleg igy:
about:config
Nincs lenyilo kereso ablak
browser.urlbar.matchOnlytyped logikai true

(#5631) Steelmanus válasza Steelmanus (#5630) üzenetére


Steelmanus
addikt

lemaradtam a modrol.
Meg ezt is be kell irni, ill megvaltoztatni:
Az Urlbarban barhova lehet kattintani:
browser.urlbar.clickSelectsAll false

(#5632) Strangerpro


Strangerpro
tag

Sziasztok

Firefoxban be lehet allitani olyat mint pl. az operaban, hogy a lapokat 120% jelenitse meg?

A Ctrl ++ nagyon jo mukodik, de mar unom nyomagatni, ha uj oldal jelenik meg!

udv

(#5633) Winner_hun válasza Strangerpro (#5632) üzenetére


Winner_hun
félisten

No Squint

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#5634) Strangerpro válasza Winner_hun (#5633) üzenetére


Strangerpro
tag

:R :C

(#5635) BullZeye válasza Winner_hun (#5633) üzenetére


BullZeye
veterán

Erről jut eszembe van pár oldal amit valahogy furán jelenít meg FireFox. Nem használok No Squintet, viszont néha ha ctrl+tabozok a fülek közt, akkor pl a FireFox Search Add-ons oldalon, mintha megnőne minden egy picit és úgy is marad :\ konkrétan olyan, mintha lenne 5-10% addon zoom bizonyos oldalakra, de tutira nincs, és sose nem is telepítettem ilyeneket...csak egy image zoom van fel ami nagyításért felel!

És pl a bitgate.org-on ha görgőzök akad is az egész, laptopot meg is fekteti :\

(#5636) Winner_hun válasza BullZeye (#5635) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nyomj ctrl+0-t, akkor visszaáll az eredeti méretre. Néha nekem is csinálja, nem tudom mitől. Lehet az imagezoommal van valami...

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#5637) BullZeye válasza Winner_hun (#5636) üzenetére


BullZeye
veterán

akkor nem nálam van a hiba :) azt hittem, hogy megint pár plugin akadt össze, mint pl a Stealther meg a DND (domain detail) :D

'IE Tab' addonon próbáltam pl bitgatet megnyitni, ott nem akad a görgőzés, viszont eléggé sokat kell rá várni, főleg ha rákattolok, és kattintanék másra, így 5-10 másodpercre megfagy FireFox...vagy nem érdemes ilyen kiegészítést használni...végülis jókat ígér, csak nem tudom miért áll be olyan sokáig a kép :\

Egyébként az normális, hogy ha elindítom a firefoxot, nem frissíti az automatikusan megnyitott oldalakat? Be van állítva, hogy indulásnál ugye nyissa meg azokat amik eddig is megvoltak nyitva, viszont nem frissíti automatice, ez picit zavaró, főleg hogy nem tudom az okát :)

[ Szerkesztve ]

(#5638) Dorian


Dorian
félisten

Úgy tudom van vmi plugin, amivel le lehet menteni a flash videókat, segítetek, mi ez?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#5639) BullZeye válasza Dorian (#5638) üzenetére


BullZeye
veterán

van sok féle, én ezt használom: Fast video Download 1.6.1
de legalább 5 másikkal is találkoztam már

(#5640) Sn00k


Sn00k
veterán

Hi!

Valaki megmondaná hogy kell hasznalni a bookmark backup-ot? Van ilyen kiterjesztésem, és ha jol tudom ez elmenti a könyvjelzőimet, most pedig nagy szükségem lenne rá, mert ujra raktam a wint, és nincsennek meg...

Az elérési útja megvan , látom a napokat, de hogy kell hasznalni? a Kiterjesztésneknél ahol bent van a progi, hiába megyek a beállítására, ott csaak a mentési útvonalát lehet megadni, meghogy miket mentsen...:(

Valaki tudna segíteni, mert így nagyon gázba vagyok, a könyvjelzőim nélkül...

3njoy the Lif3

(#5641) Wallz


Wallz
tag

Hello!

Azt szeretném kérdezni hogy szerintetek hogy lehet az,hogy a router passwt egyszerűen nem tudja megjegyezni a mozilla.
Történt az,hogy egyszer lecseréltem másra a routert és annak más volt a jelszava,kiírta,hogy nem tud belépni mert nem az a jelszó akkor beírtam mást,később kitöröltem a jelszó emlékeztetős bejegyzést. De így mindig bekéri a jelszót és fel sem ajánlja hogy megjegyezze. :( :(((
Remélem értitek bocs ha hülyén írtam le.

(#5642) BullZeye válasza BullZeye (#5637) üzenetére


BullZeye
veterán

ehhez a kérdésemhez még hozzácsatolom, hátha, van ilyen, hogy Tab Scope, ami kis gyorstippként mutatja az adott ablak gyorsnézetét, nah nekem ilyen kéne, csak egy linkre, tudom adtatok már 1-2t, azokat ismerem is, de egyik sem jó, mert kb fölöslegesek, mondom is miért. Egyszerűen a full oldalt mutatja, ami fölösleges, mert akkor már meg is nyithatnám új lapfülre...nah meg meg hogy nem ráviszem az egeret és már jön is a tipp, hanem megjelenik kis ikon a link végén, és arra kattolva, és nem lehet beállítani >< így ez is fölösleges. Ami télleg nagyon nagyon kéne, hogy elég legyen rávinni az egeret, egy kb 200x140s ablakba (vagy ha wide akkor mittomé legyen a teljes képernyő (tudom olvashatatlan ilyen picibe összenyomva az írás, de akinézet is BŐŐŐVEN elég)

(#5643) akaido válasza Sn00k (#5640) üzenetére


akaido
addikt

Személy szerint a Mozbackup-ot ill. a FEBE-t használom, azokkal nincs problem, könnyű a kezelésük. Tudom, hogy ez nem vigasztal Téged, pláne, hogy a firefox-bookmarks-backup.qarchive.org(ez van Neked?) oldalra jajong a WOT és McAfee SiteAdvisor is.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#5644) Winner_hun válasza BullZeye (#5637) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nálam nem akad az oldal. IE Tab néha jól jön. Ritkán, de kell.
Nem tudom hogy automatikusan kell-e frissítenie az oldalakat, de szerintem nem, mert az előző munkamenetet lehet ott folytatni, ahol abba lett hagyva. Frissítésnél már nem ott folytatod. Nézd át a Tab Mix Plus beállításait, hátha van benne ilyen funkció.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#5645) Winner_hun válasza Dorian (#5638) üzenetére


Winner_hun
félisten

Én a Video DownloadHelpert használom ilyen célra.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#5646) Winner_hun válasza Sn00k (#5640) üzenetére


Winner_hun
félisten

Másold be a mentett tartalmat a telepített mappába.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#5647) BullZeye válasza Winner_hun (#5644) üzenetére


BullZeye
veterán

és nincs progid ami a fent említett kritériumoknak szorosan megfelel? ;)

(#5648) Dani_kp


Dani_kp
őstag

Üdv mindenkinek!

Firefox 3.0.4-et használok és volna egy "kis" problémám! :F Esetleg valakinek valami ötlete?
Illetve az a "furcsa", hogy csak az exe fájloknál csinálja ezt, rar-t tudok letölteni.

Remélem tud valaki segíteni! Előre is kösz.

https://ingatlan.com/33821564

(#5649) pzstm válasza Dani_kp (#5648) üzenetére


pzstm
titán

Gondolom a tűzfal vagy valami hasonló progi beállításai okozzák ezt......

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#5650) Davey7


Davey7
senior tag

3.0.3-as mozilla-t használok és mostanában meggyűlt a bajom....
A hasznaltauto-n mikor meg akarok nézni egy járműhöz tartozó képet azt nem hozza be,csak fehér képernyő...
Meg ha be akarok lépni a cisco netakadémiára akkor is leáll és egy fehér oldalt kapok...

A flash kiterjesztéssel lenne gond? Azt tegyem újra? vagy szerintetek mi lehet?
Eddig ment rendesen,ezt egyik napról a másikra csinálta....

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.