Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7251) lorcsi válasza petakpa1 (#7247) üzenetére


lorcsi
veterán

A sebesseg megyeszékhelyen elfogadhato suerintem
Mashol mar nem olyan jo
De ingyen van, teszteles alatt az egesz
Nekem meg igy is boven ok

A tobbit a digi mobilnet topikba reszletesebben leirtak

(#7252) petakpa1 válasza lorcsi (#7251) üzenetére


petakpa1
őstag

Melyik topicra gondolsz? Digi Mobilra? Ott én sajnos nem igazán találtam értékelhető infót e kérdések lapcsán Diginet Akítv 50 vonatkozásában:(

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#7253) lorcsi válasza petakpa1 (#7252) üzenetére


lorcsi
veterán

Pedig ott mindenki ezt hasznalja :)
Daa-raa meg a savszel sebessegrol is irt, tapasztalatot

(#7254) 1NST1G8R


1NST1G8R
senior tag

Szevasztok, 'korlatlan' mobilnetet hasznal itt valaki? Telenorrol valtanek, guglizgattam mindenfele 'flottas' ceg ajanl korlatlan meg 1000GB korlatos netet eleg jo havi dijakkal, van esetleg tapasztalat hasonloval? A letoltesi segesseg erdekelne elsosorban.

Koszi elore is a valaszokat!

Fortune doesn't favor fools.

(#7255) Zeki válasza 1NST1G8R (#7254) üzenetére


Zeki
nagyúr

A letöltési sebességre a flottának nincs hatása. A cella terheltségétől függ.

(#7256) 1NST1G8R válasza Zeki (#7255) üzenetére


1NST1G8R
senior tag

Az okes csak az erdekelne milyen az atlag ping meg sebesseg mert ezekrol nem sok infot talaltam. Ha valaki esetleg hasznal ilyet (googlebe: korlatlan mobil internet, eskb minden ami hirdetes alatt feljon), tehat ami nem telekom/telenor/voda mobilnet es tudna megosztani tapasztalot azt megkoszonnem. :R

[ Szerkesztve ]

Fortune doesn't favor fools.

(#7257) 4Grider válasza 1NST1G8R (#7256) üzenetére


4Grider
nagyúr

Magyarországon ami nem telekom/telenor/voda mobilnet, az csak Digi lehet. A Digi pedig nem az acélos sebességéről ismert, mivel 3 MHz-nyi sávszélességük van csak egyelőre. Ötödik szereplő nincs a piacon. A flották jellemzően Telenor mobilnetet árulnak.

(#7258) szabifotos válasza 1NST1G8R (#7256) üzenetére


szabifotos
senior tag

Szerintem félre érted. Írtad, hogy telenorról váltanál. Ha eddig telenor mobilnet előfizetésed volt, és előfizetsz egy Flottára ami mondjuk szintén Telenoros kártyát küld, akkor UGYAN OLYAN netet kapsz, mint amit használtál ezelőtt. A cégek is a 3 nagy szolgáltatóval állnak szerződésben és rajtuk keresztül kapsz egy SIM kártyát. Ennyi a történet. Én pl. Fehérváron korlátlan netért fizetek Telenor flottában 5k-t havonta, és átlag 50/30Mbps-t mérek, kb. 20ms pinggel. De van, hogy 90/40Mbps is sikerül.

[ Szerkesztve ]

(#7259) 1NST1G8R válasza szabifotos (#7258) üzenetére


1NST1G8R
senior tag

Az konnyen lehet hogy felreertem. :D Konkretan erre gondolok pl. akkor ez is flottas net ha jol ertem? Telenornal jelenleg 150/150 GB (nappali + ejszakai) a korlat. Akkor ugyanennyi havidijert kapok 1000GBot es ugyanolyan sebesseget elvileg? Az nem irjak hogy ez pl Telenor-e mondjuk. :(

Fortune doesn't favor fools.

(#7260) szabifotos válasza 1NST1G8R (#7259) üzenetére


szabifotos
senior tag

Igen így van, ahogy írod. Ők is Telenor SIM-et adnak. Egyébként ennél van kedvezőbb is, mint ahogy én is írtam, de ez már OFF itt szerintem. --> LINK

(#7261) 1NST1G8R válasza szabifotos (#7260) üzenetére


1NST1G8R
senior tag

Koszi az infot igy mar vilagos! :C :R

Fortune doesn't favor fools.

(#7262) totron


totron
addikt

Telenoros flották hany MHz-en szórják a 3G-áldást? Lenne egy eszköz, de nem tud 900MHz-et 3G-n állítólag. Lehet alkalmas?

(#7263) 4Grider válasza totron (#7262) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nem a flották szórják, hanem a Telenor. Többnyire 2100 MHz-en, de év végével lejár a 2100 MHz-es frekvenciára a jogosultsága és még nem újította meg. Tehát lehet, hogy csak a 900 MHz marad meg. De nem szabad manapság csak 3G-t tudó eszközt használni...

(#7264) totron válasza 4Grider (#7263) üzenetére


totron
addikt

Azt gondoltam, hogy a Telenor, de mondom ki tudja milyen titkos megegyezések, csapdák, permutációk lapulnak meg a háttérben. Valóban itt a 4G generáció, de mivel nem Digiről van szó, így megteszi a szerényebb eszköz is, talán. Itt mitől függ a többnyire, nemtöbbnyire? Mint a 4G-nél a vidéki 800MHz?

(#7265) Flinter


Flinter
tag

Szevasztok!
Egy kis segítség kéne 2-3-4G lefedettség kiterjesztése témában.
Első kérdés, hogy jó helyen járok-e? Ha tudtok ennék alkalmasabb topicot erre, akkor mondjátok! :K

A problémám a 2-3-4G lefedettség kiterjesztése kb 3-400m-rel, külterületen.
Egy kisváros melletti dombvidéki szőlőtelekről lenne szó, ami a városból/ síkságról nézve - ahol a mobiltornyok vannak - egy nagy domb (kis hegy) túloldalán van. A másik irányban, egy völgy túloldalán meg még nagyobb dombok vannak.
A telek teteje még a gerincen van, innen látható a város (közel van: 1-5 km távolságra), és itt még van 4G is, de ahogy megyünk befelé a telekre (lefelé a völgybe), egyre jobban tűnik el a mobil térerő, és ~300 m után meg is szűnik.
A birtok közepén, ahol a feldolgozó épület van, már csak kb. 2-3m földfelszín feletti magasságban lehet telefonálni egyáltalán. (Praktikusan egy létrára szoktunk állni ehhez. Ez nyilván a kimenő hívásokat tudja csak megoldani.)
A szőlő további részein, amely a gerinchez képest még mélyebben vannak, már egyáltalán nincs semmi térerő, ami elég kellemetlen probléma.

Hallottam, hogy beszerezhetők bizonyos 2-3-4G jelerősítők, amelyeket ha olyan helyre raknék, ahol még van térerő (pl. a feldolgozó épület tetejére), onnan egy antennával meg tudnák szórni a környező területet.
Elég lenne mondjuk olyan 90 fokos szélesség és 3-400m hatótávolság. (Persze ha több, az nem lenne baj.)
Minimális igény lenne a terület 2G lefedettségének biztosítása, maximális a 4G. (Gondolom, más-más összegről beszélhetünk.)
Esetleg egy olyan öszvér megoldás is elfogadható lenne, hogy 2G-t biztosítson a nagy területre, és WIFI-t (esetleg valami kiegészítő eszközzel) a ház körül.

Tudnátok erre a problémára valami megoldást javasolni? Eszköz, leírás, tapasztalat?

Szolgáltató Telenor - bár kb. ugyanez a helyzet pepitában a Telekommal és a Vodafonnal is.
Hivatalosan (lefedettségi térképen) nincs, vagy alig van térerő - gyakorlatilag meg teljesen nincs.
A hely egy meglehetősen elzárt völgy, (modern népmesésen: "ahova még a térerő sem jut el" :) ), alig pár tanyaszomszéddal.
Villamos áram van.

Köszi a segítséget. :R

(#7266) 4Grider válasza Flinter (#7265) üzenetére


4Grider
nagyúr

Tuti, hogy megvizsgáltátok mostanában mind a 3 szolgáltatót?
Csak mert vezetékes internet nélkül nincs hazai körülmények/jogszabályok mellett legális megoldás 3G/4G hálózat kiterjesztésére.

(#7267) Flinter válasza 4Grider (#7266) üzenetére


Flinter
tag

Köszi a gyors választ.
Mostanában? Tavaly ősszel biztosan - azóta meg nem építettek a környéken semmilyen mobiltornyot.
Ez sajnos egy eldugott kis völgy, mezőgazdasági terület, pár gazdával, nem éri meg lefedni senkinek. :(

(#7268) Flinter válasza 4Grider (#7266) üzenetére


Flinter
tag

Viszont ez a "vezetékes internet nélkül" kitételed érdekes.
Mi van akkor, ha van vezetékes internet?

(#7269) 4Grider válasza Flinter (#7268) üzenetére


4Grider
nagyúr

Vezetékes internetre már lehet felkötni szolgáltatói femtocellát, ami néhány tíz méteren belül csinál neked lefedettséget.

(#7270) Flinter válasza 4Grider (#7269) üzenetére


Flinter
tag

Csak érdekességképpen: Mennyi lehet ennek az ára kb?

(#7271) 4Grider válasza Flinter (#7270) üzenetére


4Grider
nagyúr

Szolgáltatófüggő. És közel sem biztos, hogy adni fognak. További információt tehát a szolgáltatód tud adni.

(#7272) Tonyo


Tonyo
őstag

Feltöltőkártyás internetnél publikus IP-t ad a Vodafone?

Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#7273) 4Grider válasza Tonyo (#7272) üzenetére


4Grider
nagyúr

Alapból mindenhol nat-olt ip jár. De van nem nat-os apn is a Vodánál.

(#7274) Tonyo válasza 4Grider (#7273) üzenetére


Tonyo
őstag

Azt külön kérni kell?

(#7275) 4Grider válasza Tonyo (#7274) üzenetére


4Grider
nagyúr

Díjcsomag függő, hogy mi az alapértelmezett és az elérhető apn. Konkrétan melyik csomagról van szó?

(#7276) Tonyo válasza 4Grider (#7275) üzenetére


Tonyo
őstag

Kb. 0 Ft-ért elhozható feltöltős kártyáról.
Tuti+net

[ Szerkesztve ]

(#7277) 4Grider válasza Tonyo (#7276) üzenetére


4Grider
nagyúr

Azokon (beszédcélú sim) alapból a vitamax.internet.vodafone.net aktív. Az nat-olt ip-t ad.
Viszont nem tudom, hogy alapból aktív-e a vitamax.snet.vodafone.net apn, annak elvileg publikus ip-t kell adnia.

(#7278) Router


Router
őstag

Sziasztok!

A bolhapiacon tettem szert egy huawei e5577 MiFi routerre. Bekapcsol, működik de a pin kód megadása után "nincs hálózat" szöveg fogad. (több kártyával is próbáltam) Lehetséges, hogy az előző tulaj nem fizette a számlát és letiltották vagy valami más gond lehet? Mi lehet a megoldás ha van? Előre is köszönöm!

www.reballing.hu/forum

(#7279) Viktor77 válasza Router (#7278) üzenetére


Viktor77
titán

Letiltották, ja.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#7280) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Tud valaki ettől jobb, lehetőleg nem drágább mobilnetet? [link]
Ami ennyi vagy több havonta felhasználható belföldi adatmennyiséget ad? :R
Ugyanis keresek olyan nem flottás mobilnetet amivel annyit böngészek, Facebookozom, messengerezem, youtubeozom amit csak lehet. Filmeket nem szeretnék leszedni vele sem torrentezni, arra ott az otthoni rádiós net
Annó a hello data lett volna jó csak sokat hezitáltam, lemaradtam róla :B

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#7281) 4Grider válasza makoss (#7280) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mi bajod van a hűségidő és belépési díj nélküli flottás mobilnettel azon kívül hogy korlátlan és olcsóbb ettől? :F
Szerk.:
(A HomeNet+ esetén olvasd el az apró betűs részt, nagyon fontos megkötések vannak benne!)

[ Szerkesztve ]

(#7282) makoss válasza 4Grider (#7281) üzenetére


makoss
addikt

Nem kell flotta

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#7283) Viktor77 válasza makoss (#7282) üzenetére


Viktor77
titán

Szóval, nem tudod miért nem, csak nem.

Én 7K-t fizetek a korlátlan netért (meg van majd' 300 perc dumám is), hűségidő nélkül. Te miért akarsz ennél kevesebbet, hűségidővel?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#7284) makoss válasza Viktor77 (#7283) üzenetére


makoss
addikt

Nem hallottam jókat róla
A 7000 sok, még az 5 is, de ha korlátlan lenne, jó volna! :K
(korlátlan közösségi média)

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#7285) Viktor77 válasza makoss (#7284) üzenetére


Viktor77
titán

De miért kéne jókat hallanod róla? Ha bedől, nem vesztesz semmit.
Jaaa, hogy korlátlan netet szeretnél 5K alatt (nem flottásat)? Akkor az egy másik világ.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#7286) Zeki válasza makoss (#7284) üzenetére


Zeki
nagyúr

Telekom, Magentás előfizu, korlátlan közösségi média, havi 1323Ft. Meg van 4Gb belföldi net.

[ Szerkesztve ]

(#7287) makoss válasza Zeki (#7286) üzenetére


makoss
addikt

:R
Ezt mondod?
[link]
Ezt birom amikor ez van kiírva:
"Fontos!

A díjmentes adatforgalom nem foglalja magában a beágyazott video- és hangfájlok lejátszását és letöltését, az alkalmazások letöltését és frissítését, a harmadik felek által biztosított alkalmazáson kívüli tartalmakra és funkciókra (pl. regisztráció, alkalmazás-letöltés, frissítés, beágyazott videó stb.) felhasznált adatmennyiséget. A díjmentes adatforgalom a BlackBerry APN használata esetén technikai okok miatt nem érhető el."

Csak megsúgom a Facebok, messenger 80%-a videókból áll! :U :D

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#7288) makoss válasza makoss (#7287) üzenetére


makoss
addikt

Hallgatás, beleegyezés. :B

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#7289) Zeki válasza makoss (#7288) üzenetére


Zeki
nagyúr

Megsúgom, már nem élek a neten.

(#7290) makoss válasza Zeki (#7289) üzenetére


makoss
addikt

Szántóföld? :D

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#7291) vp1


vp1
csendes tag

Üdv!
(Új vagyok, kérlek, legyetek kíméletesek...:U)
Milyen szolgáltatót és díjcsomagot javasoltok az alábbi helyzetben?
Új helyre költözés miatt nincs vezetékes internet, mobilnet előfizetést kéne megosztani. Nem tudni, meddig, de talán egy éven belül lesz vezetékes.
Az alapdolgokon (email, böngészés, közösségi média) kívül Fortnite minden mennyiségben, de nem telefonon, hanem számítógépen.
Kell ehhez korlátlan díjcsomag? Vagy elég valamelyik korlátos?
Igaz, hogy a telekom korlátozza a sebességet játék esetén?
Mi a helyzet a késleltetéssel?
Köszönet

(#7292) szabifotos válasza vp1 (#7291) üzenetére


szabifotos
senior tag

Először azt kéne kideríteni, hogy az egyes szolgáltatók közül kinek a nete gyorsabb/ térereje erősebb az adott helyen.

Nekem Székesfehérváron Telenor eléggé bevált. Napközben 50-60Mbps a letöltés. Éjjel 90-et is mérek. Upload:20-40Mbps. Ping 20-30 körül.

Az adatforgalmat neked kell tudnod. Én viszonylag keveset törrentezek. Youtube, meg alap dolgok, néha leszalad néhány több gigás linux iso fájl, és 150GB is összejön néha :D 5k-t fizetek a korlátlan csomagért.

(#7293) SADE_RUSH


SADE_RUSH
csendes tag

Sziasztok! Most mar nincs jobb otletem, igy ide irok. Van egy korlatlan mobilnetem, telenoros, kulteruleten lakom, az autopalya mellett, a lefedettsegi terkep szerint Kulteren es belteren is hasitania kellene, de kb. semmi. Vettem egy Mikrotik SXT LTE KIT-et, ami nem hozta be a hozzafuzott remenyeket, ezert vettem egy LHG LTE Kit-et is. Ha csak a hazon belul a sarokba ledobva az egbe nezve is talan jobb, mint arbocra rakva, iranyba allitva az antenna. Az SXT-hez kepest szinte semmivel sem jobbak az ertekek, annyi hogy az SXT-vel nagyon ingadozotta sebesseg, itt stabil, de tenyleg lassu. Az a fura, hogy pl. felfele mindig 20-30 Mbitet tol, es kb. az antennanak is mindegy, hogy merre all, akkor is nagyon jo a feltoltes, de a le az kb. semmi. A Telekom halozatan ipaddal itt 130Mbitet is merek hazin belul, de nincs korlatlan netuk. A telenor stickkel, mobil routerrel is 1-2Mbit max. es most az antennaval sem sokkal jobb.
Mi a bubanatot tudok kezdeni ezzel? Kezd kicsit elegem lenni belole...
koszi elore is!

[kép] [kép]

[ Szerkesztve ]

(#7294) taki01 válasza SADE_RUSH (#7293) üzenetére


taki01
őstag

Simán csak túl terhelt a Telenor cella. Ipaddal Telekom hálózatán meg azért mérsz többet mert lte carrier aggregation-t használ azaz frekvenica összevonással éri el a nagyobb sebességet. Telekomnak van otthoni korlátlan netje havi 12eFt-ért.

Nálam most ilyen az LGH LTE antennámon a sebesség.

[ Szerkesztve ]

(#7295) SADE_RUSH válasza taki01 (#7294) üzenetére


SADE_RUSH
csendes tag

Melyik csomag korlatlan 12-ert, aminek nem kell telefonban lennie?

Akkor neked nagy szerencsed van. Itt nincs mas csak 800Mhz, ezt tobbszor is felhasznalja az ipad?

Ilyen sebesseggel, mint ami neked van mar boldog lennek, de az 1 mega eleg keves. Van ertelme jelentgetni hibara?

(#7296) taki01 válasza SADE_RUSH (#7295) üzenetére


taki01
őstag

Tuti van 1800 MHz-es freki is ha tudja a 130 Mbps körüli sebességet is.800MHz-n max olyan 50-60Mbps szokott lenni ha nincs agyon terhelve a hálózat.

Már nincs az a teljesn korlátlan net ami volt, bár rákérdezhetsz. Mostani ÁSZF-ben csak a SZIP-es net van benne.

[ Szerkesztve ]

(#7297) kali válasza taki01 (#7296) üzenetére


kali
legenda

Ha 800 MHz, de 20 MHz, akkor a 150 Mbps háló tudhat akár 130 Mbps hasznos sebességet is.
Ezt olyan helyen mértem anno nagyon vidéken (Bódvaszilas) a Telekom hálózatán, ahol csak 800 MHz van: [link]
1800 MHz legközelebb úgy 50 - 60 km távolságra van talán mindegyik szolgáltatónak.

[ Szerkesztve ]

(#7298) SADE_RUSH válasza kali (#7297) üzenetére


SADE_RUSH
csendes tag

Igen! Tuti, hogy igy van. Nincs 3G sem, csak 4 es az is csak ezen a csatornan. Semelyik masikon nem talal halozatot.

(#7299) neo81


neo81
senior tag

Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy milyen telefon kóddal vagy applikációval lehet kideríteni egy mobilban lévő adatkártya telefonszámát?
Köszi!

(#7300) 4Grider válasza neo81 (#7299) üzenetére


4Grider
nagyúr

Szolgáltató függő. Legalább azt írd bele a kérdésbe...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.