Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7901) MaCS_70 válasza taki01 (#7896) üzenetére


MaCS_70
félisten

Tehát ezt a megoldást alkalmazod? Illetve még ezt sem...

A földelés lényege az, hogy a Föld végtelennek tekinthető potenciálja felé engedjük távozni a felesleges elektronokat.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#7902) kicsi kecske válasza MaCS_70 (#7901) üzenetére


kicsi kecske
tag

Lol ez de komoly :D

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#7903) Diák66 válasza MaCS_70 (#7901) üzenetére


Diák66
őstag

Elsőre nem esett le mi van az első képen. :DDD :C

(#7904) #76289792


#76289792
törölt tag

Sziasztok!
Mifit szeretnék vásárolni telenor korlátlan netes kártyához (150-es).
Elsősorban az üzemidő lenne ami érdekelne, napi 12 óra megosztásra lenne szükségem egy eszközzel. Vannak olyanok amik képesek ilyen üzemidőre, illetve ezek milyen áron vannak?

Előre is köszi a válaszokat!

(#7905) qnadam válasza #76289792 (#7904) üzenetére


qnadam
veterán

egy power bank nem opció?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#7906) #76289792 válasza qnadam (#7905) üzenetére


#76289792
törölt tag

Annyira rosszak ezek az eszközök ilyen téren? Ha csak úgy megoldható akkor szóba jöhet a powerbank.

(#7907) qnadam válasza #76289792 (#7906) üzenetére


qnadam
veterán

van, ahol azt állítják a huawei e5577-ről, hogy a háromezres akksival elmegy 12 órát, de ez valószínűleg csak ideális körülmének között van így.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#7908) #76289792 válasza qnadam (#7907) üzenetére


#76289792
törölt tag

Találtam pár olyat ami mifi és powerbank egyben, de nálunk egyáltalán nincs kínálat ebből.. pedig szerintem nagyon hasznos. Vagy ennyire rétegigény lenne?

(#7909) cocka válasza #76289792 (#7908) üzenetére


cocka
veterán

Az E5577S-ről pont azt állítják, hogy powerbankként is működik, viszont a valóság az, hogy mihelyst powerbankként akarod használni valahogy egyből elkezd forrósodni meg megszűnik a töltés még olyan eszközöknél is, amiket bőven ki tudna szolgálni. (bár az is lehet, hogy a kábelem volt szar)

Aztán mifi helyett miért nem jó 4G router? Vagy fontos a hordozhatóság?

[ Szerkesztve ]

(#7910) #76289792 válasza cocka (#7909) üzenetére


#76289792
törölt tag

Igen, az lenne az elsődleges, hogy bárhova magammal tudjam vinni napközben és ha úgy jön ki akkor reggeltől estig bírja

(#7911) Soma01


Soma01
veterán

Mekkora teljesítményű akku van egy MiFi-ben, ami már nagynak számít?

(#7912) #76289792 válasza Soma01 (#7911) üzenetére


#76289792
törölt tag

Ahogy néztem, 1500mah elég kb 6 órára. Nálam egy 4500as már megfelelne.

(#7913) szaboi6512 válasza #76289792 (#7912) üzenetére


szaboi6512
őstag

Nekem 2 féle van. Huawei E5577 és 5785 3000 mah akksival 10 órát bír ki.

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#7914) #76289792 válasza szaboi6512 (#7913) üzenetére


#76289792
törölt tag

Ez azt jelenti hogy 10 óra megosztás vagy 10 óra folyamatos használat? Szokott melegedni?

(#7915) szaboi6512 válasza #76289792 (#7914) üzenetére


szaboi6512
őstag

10 óra folyamatos használat.
Rendkívüli melegedést nem tapasztalok.

[ Szerkesztve ]

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#7916) #76289792 válasza szaboi6512 (#7915) üzenetére


#76289792
törölt tag

Köszi az infót! Ezek szerint nekem legalább 4500 mah-s kell. :)

(#7917) Zwodkassy válasza sepsi0 (#7900) üzenetére


Zwodkassy
senior tag

30-50 cm ? Az elég soványka :-)
1 - 2 méter ami már "mérhető", de még az életemet arra sem tenném. Kivétel ha csurom vizes az adott részen a föld (tópart, patak part).
Használjatok ilyesmit :

https://daniella.hu/villamvedelem-kis-es-nagykereskedes/foldelo-szondak/daniella-stilo-keresztfoldelo-15-m-koracellal-horganyzot-sti1183-8841

Ez létezik több féle hosszúságban, és kivitelben is. A rajta lévő köracél mehetne közvetlenül a felfogató bilincshez is.

Persze van zászlós kivitel is :

https://daniella.hu/villamvedelem-kis-es-nagykereskedes/foldelo-szondak/daniella-stilo-keresztfoldelo-15-m-zaszlo-sti1180-8838

és arra lehet (földelő kábelt) kötni saruval.

Ezeket leverni, leásni sem nagy feladat :-)

[ Szerkesztve ]

(#7918) sepsi0 válasza Zwodkassy (#7917) üzenetére


sepsi0
őstag

Köszönöm az ajánlást. :R
A gond csak az, hogy betonozva van minden a ház mellett a hátsó udvaron a faltól vagy 3m-ig (terasz pl), így jó hosszú lenne a kábel, meg a terasz mellett sem ásnék, utána meg füvet is kellene nyírni, a kiálló vast nem szereti a fűnyíró.
Ha már ekkora szonda, 1,5-2,5mm kábel elég? Vagy fordítva, mert vastagabb kábelt körülményes lenne rákötni, kell ekkora átmérőjű kábelhez ekkora szonda?
Ha jól sejtem, ennél az antennánál nem a villámvédelem miatt van a főldelés, hanem az elektromios zajokat, hatásokat vezetné le, hogy ne zavarja a jelet.
De javítsatok ki, ha rosszúl gondolom.
Villámcsapás esetén ott van még a földeletlen lan kábel, ami a routerhez csatlakozik, így gondolom ott is menne a kóbor áram...
Router meg az egész hálózathoz. Bár itt a Belkin villámvédős elosztóm amin van lan védelem, oda akarom bekötni, de pl B és C védelem még nincs itthon, az is kellene.

[ Szerkesztve ]

(#7919) Diák66 válasza qnadam (#7907) üzenetére


Diák66
őstag

Ige, működnek átlagos használat mellett a 3000 mAh akkuval a mifi routerek 10-12 órát. Nekem van itthon pár ekkora akkuval. Ami érthetetlen számomra, hogy hogyan bírja ilyen jól az akku. Az egyik már vagy 6 éves és mai napig jól működik. Természetesen folyamatos kihasználtság mellett nem elvárható a 10 óra. (megállás nélküli adatforgalmazás.) De nem is arra van tervezve.

(#7920) Zwodkassy válasza sepsi0 (#7918) üzenetére


Zwodkassy
senior tag

Hát a 1.5 kábelt kicsit soványnak érzem. Minimum 2.5 vagy 4.0 mm². Nagy áram ezen nem folyna, inkább csak nagy frekvenciásan kéne kis impedanciát elérni vele.
A földelő szondának nem kell kiállnia a földből. A köracélos kivitel azért jó, mert azt viheted a föld alatt (tűzi horganyzott az is), és majd valahol, ahol neked kényelmes megkötöd, megtoldod egy vezetékkel. Erre is léteznek kötő elemek (sorkapocs szerű cucc). Azaz nem okoz gondot a fűnyírónak sem :-)

[ Szerkesztve ]

(#7921) Zwodkassy válasza sepsi0 (#7918) üzenetére


Zwodkassy
senior tag

LAN oldalon pedig használhat ilyesmiket:

https://www.apc.com/shop/hu/hu/products/APC-ProtectNet-%C3%B6n%C3%A1ll%C3%B3-tranziens-elleni-v%C3%A9delem-10-100-1000-Base-T-Ethernet-vonalakhoz/P-PNET1GB

https://mikrotik.com/product/rbgesp

És ethernet kábelböl is van árnyékolt kivitel.
Ehhez van megfelelő csatlakozó is, amivel az árnyékolást szintén kötni tudod. Pl:

https://www.wireless-bolt.hu/32851-rj45-utp-ftp-halozati-csatlakozo/554639-ftp-csatlakozo-ubiquiti-tc-kabelhez-foldelovezetekkel

(#7922) KFury


KFury
csendes tag

Üdvözletem mindenkinek!

Ahol lakom csak vezetékes adsl van (telekom), kb. 10 Mbit letöltési sebességgel. Arra lennék kíváncsi, hogy megoldható-e az, hogy ezt az előfizetést tovább használnám csak torrentre, és mellé előfizetnék egy mobilinternetes csomagra és azt is ugyanazzal a PC-vel használnám, mint a vezetékes netet. Valójában az lenne a fő kérdésem, hogy a PC-men egyáltalán lehetséges-e beállítani, hogy az ethernet csatlakozón kapcsolódó vezetékes neten csak a torrent üzemeljen, az usb-s mobilinternetes modemen meg minden más (pl. böngészés, YT, néha online játék)?

Ryzen 3600; MSI B450 Tomahawk MAX; 4 * 8 GB Corsair Vengeance 3200 DDR4 RAM ; Sapphire Pulse 5700XT; Kingston A1000 1TB SSD ; LG 29UM68-P ; XFX XTR 650W

(#7923) 4Grider válasza KFury (#7922) üzenetére


4Grider
nagyúr

Én úgy csinálnám, hogy NAS ugyanabban az alhálózatban torrentezik a vezetékes neten, a többi eszköznek meg a mobilnetes router a gw. Csak ugye az online játék az mobilneten erős határeset, hiszen a mobilnet sok helyütt nem tud vezetékes netet kiváltani...

(#7924) KFury válasza 4Grider (#7923) üzenetére


KFury
csendes tag

Itt a lakásomban a vodafone 4G-n az előbb 90,4 / 21,5 -t mértem 19 ping mellett a speedtesten a telefonomon, szóval nem hiszem, hogy gond lenne az online játékkal vagy mással. Igazából csak azért komplikálnám a dolgot, mert nem akarnék mobilneten torrentezni viszont a 10 mbit sebesség fullhd videóknál kevés tud lenni.
Mivel egyszerű átlaguser vagyok :) nagyon bonyolult összehozni ilyen alhálózatot? Mert akkor inkább kilövöm az itthoni torrentet és megoldom az irodai vezetékes kábelneten a melóhelyen :)

Ryzen 3600; MSI B450 Tomahawk MAX; 4 * 8 GB Corsair Vengeance 3200 DDR4 RAM ; Sapphire Pulse 5700XT; Kingston A1000 1TB SSD ; LG 29UM68-P ; XFX XTR 650W

(#7925) 4Grider válasza KFury (#7924) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az online játékhoz folyamatosan/stabilan kis csomagkésés kell. Pingeld meg mondjuk 1000 csomaggal a játékszervered ip címét (ping ip_cim -n 1000), é látni fogod, hogy az adott időszakban épp hogyan teljesít a mobilnet. A vodafone egyébként nem ad korlátlan nethez publikus ip címet.
A hálózatodban két kijáratot használsz. Az egyik mondjuk a 192.168.1.1 a másik a 192.168.1.2 belső ip című. A torrentezést végző eszközön tehát az egyiket állítod be gateway-nek, az összes többi eszközön pedig a másikat (mondjuk csak az ezt kiszolgáló routeren engedélyezel dhcp kiszolgálót). Mivel egy LAN-on és egy alhálón (192.168.1.0/24) vannak az eszközeid, így a példában szereplő NAS-t is minden eszközön eléred...

(#7926) Husi0007


Husi0007
újonc

Sziasztok! A minap találkoztam, vettem egy e5577s-321 huawei routert, ami szolgáltató által függetlenítve lett, viszont a Digis kártyát nem látta. Fw. frissítés kellett neki, amit én nem tudtam megoldani, viszont itt találkoztam egy profival, akinek pikk-pakk sikerült ezt megoldania, és csak ajánlani tudom szaboi6512 kollégát, mindent megold!! Úgy hogy mégegyszer köszönöm szépen neki.

(#7927) Soma01


Soma01
veterán

"A vodafone egyébként nem ad korlátlan nethez publikus ip címet."

Ki ad egyáltalán korlátlan netet jelenleg külön csomagban/külön előfizetésen? Ahogy láttam, inkább opcióként adják telefon előfizetés mellé. Ezért így az biztos natolt lesz. Nem?

Érdekes, hogy a legnagyobb, külön adatkártya csomag a Telekomnál csak 10 GB-os!? Ezt nem is értem, miért ilyen kevés?! :Y Gondolom, itt van publikus IP. Telefon csomagok mellé opcióként meg van korlátlan csomag.
A Telenornál és a Vodafone-nál, 150 ill. 50 GB-os csomagokat láttam.
A flottákban persze biztosan van valódi, korlátlan adatkártya csomag is.

(#7928) 4Grider válasza Soma01 (#7927) üzenetére


4Grider
nagyúr

Utolsó mondatodban a válasz. És arra is igaz, hogy a voda korlátlan nethez nem ad publikus ip címet.

(#7929) szaboi6512 válasza Husi0007 (#7926) üzenetére


szaboi6512
őstag

:C :R

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#7930) kekesj


kekesj
tag

sziasztok

nagyon primitív kérdésem lenne: ha egy mobilinternet-előfizetéshez extra sim-kártyát vásárolok, akkor egyszerre egy vagy két helyről is lehet vele netezni? vagy mondjuk egyikről telefonálni másikról netezni ugyanabban az időpontban?
köszi a választ!

(#7931) 4Grider válasza kekesj (#7930) üzenetére


4Grider
nagyúr

Előfizetése válogatja, hogy milyen adatmegosztó/multisim megoldást lehet mellé előfizetni. Ezek általában az előfizetett adatmennyiséget osztják meg, beszélni jellemzően nem lehet velük. Egyszerre két külön eszközben egymástól távol is működnek.

(#7932) aelod


aelod
veterán

Sziasztok!
Nem tudom jó helyen járok e de kíváncsi lennék a véleményetekre.
Melóhelyen a telenor LTE hálózat nem éppen erős -112dBm jeleket produkál a telefonom. Ha vennék egy ilyent szerintetek működne a dolog?

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#7933) qnadam válasza aelod (#7932) üzenetére


qnadam
veterán

nem tudom, de ha a hírközlési hatóság meglátja, szerintem lelőnek és elkaparnak rögtön az út szélén :DDD

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#7934) aelod válasza qnadam (#7933) üzenetére


aelod
veterán

Miért is?

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#7935) qnadam válasza aelod (#7934) üzenetére


qnadam
veterán

elsősorban azért, mert engedély nélkül nem igazán szabad adni a mobilszolgáltatók frekvenciáin. ha valami olcsó kínai szutyokkal telekiabálod a szolgáltató drágán bérelt sávját, és ez zavar valakit, akkor egészen biztos, hogy utána fognak járni.

egyébként valószínűleg működni se fog, mert ha ennyire a vételkörzet szélén vagy, akkor a 800 mhz-es sávot látod, mert az terjed a legjobban. ez a cucc viszont 1800 körül működik.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#7936) cocka válasza qnadam (#7935) üzenetére


cocka
veterán

Meg 12 ezerért biztos, hogy megéri?

(#7937) aelod válasza qnadam (#7935) üzenetére


aelod
veterán

Budapesten XIII.kerületben? Ott nem hiszem, hogy a 800ason lennék. A másik, hogy ez egy jel erősítő csak. Mi köze lenne a szolgáltatónak ha szar a vétel? Azért ez vicces mintha azért szóltak volna korábban, hogy van egy nagyobb vevőm a vidéken kiépített microhullámú internethez mert szar a lefedettség.
Gondolom hiába szólok a Telenornál, hog, hé itt használhatatlan az internet amiért fizetek senki nem fog tenni semmit. Félre ne érts nem téged támadlak csak meghökkentő amit írtál.

És igen megérne nekem annyit, hogy tudjam normálisan internetezni amiért fizetek havonta.

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#7938) qnadam válasza aelod (#7937) üzenetére


qnadam
veterán

ha nagyobb teljesítménnyel wifizel, mint ami szabályos, elvileg azért is szólhatnak, ha zavarsz valakit (más kérdés, hogy az szabad felhasználású sáv, ott kevésbé érdekelnek bárkit az ilyen dolgok).
hogyhogy mi köze a szolgáltatónak hozzá? nem is értem a kérdést.

olvasnivaló

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#7939) bociusz válasza aelod (#7937) üzenetére


bociusz
aktív tag

A belvárosban is van 800 MHz, pont azért, hogy beltéren is legyen lefedettség

(#7940) Márton


Márton
nagyúr

üdv,
az mitől lehet, hogy egy 4G Telenor modemen/routeren (típust hirtelen nem tudok) egyedüliként, kábellel lévő RPi2 úgy 2 hetente eldobja az upload irányú kapcsolatot? De csak azt!
Noip dyndns van, Sftp-n keresztül kapcsolódunk a 22-es porton és míg rátölteni tudok több GB-os videót is, addig amint le szeretnék szedni róla 3-4 kis jpg képet, megáll és eldobja a kapcsolatot. A másik irány sosem szakad.
Pi hiba kizárva, mert előtte PC-ről ment ugyanezekkel az eszközökkel és akkor is előjött.
És mondom úgy 2 hetente, tehát a több órára fennálló jelenség után megint megy több napig, ezért nem tudom merre keressem a hibát. Hiszen ha valami beállítás fixen rossz lenne, akkor nem menne 1 napig se, nem?
Létezik olyen netkapcsolat/router hiba, hogy csak az egyik irányban szakad?
Már próbáltuk az MTU-t csökkenteni 1400-ra, nem segített.
köszi ha van tipp!

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#7941) aelod válasza qnadam (#7938) üzenetére


aelod
veterán

Hmm. Durva. Akkor nincs mit tenni marad a napi többszöri töltőre rakás... :O

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#7942) cocka válasza Márton (#7940) üzenetére


cocka
veterán

És a Telenor engedi a kommunikációt így? Tudtommal nem adnak publikus IP-t. Ez meg ha jól értem valami szerver. Eleve 2 hétig is hogy működött? Se portforward, se publikus IP, de ftpként akarod üzemeltetni? Vagy a 21-22 központilag nyitva van?

(#7943) 4Grider válasza cocka (#7942) üzenetére


4Grider
nagyúr

A Telenor a net apn-el publikus ip-t ad.

(#7944) MaCS_70 válasza 4Grider (#7943) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ehhez kell némi szerencse vagy ellentételezés is.

Az ismerősi körben az elmúlt hónapok otthontanulásához vett telenoros előfizetések és flottába lépések online, azaz privát IP-t jelentő APN-nel jöttek.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#7945) 4Grider válasza MaCS_70 (#7944) üzenetére


4Grider
nagyúr

A beszédcélú sim-eken az alapértelmezetten engedélyezett apn az online, míg az adatsim-eken a net. Az előzményben routerről volt szó, azért feltételeztem az adatsim-et.

(#7946) MaCS_70 válasza 4Grider (#7945) üzenetére


MaCS_70
félisten

A logikád helytálló, de az általam említett online APN-ek mind adatSIM-hez jöttek, kifejezetten netes tanuláshoz.
Lehet, hogy csak szólni kell, és kap az ember net-et, és az is lehet, hogy csak a nagy felfutás miatt volt ez így. És az is lehet, hogy csak pillanatnyi pech...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#7947) sepsi0 válasza MaCS_70 (#7944) üzenetére


sepsi0
őstag

Nekünk a Telenoros korlátlan kártyák (van 4db) csak net apn-el hajlandók működni, online apn-el nincs net.
Azt hogy publikus ip-k e még nem teszteltem. Elvileg azok.
Igaz ezek 3+ éves előfizuk.

(#7948) MaCS_70 válasza sepsi0 (#7947) üzenetére


MaCS_70
félisten

Igen, azok. A net APN definitíve publikus IP-s hálózaton van.

Régebben ez szinte triviálisan ment, mostanában a jelek szerint szigorúbb az IP-címgazdálkodás.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#7949) Márton válasza cocka (#7942) üzenetére


Márton
nagyúr

cocka: hogy érted, hogy engedi-e a kommunikációt? Nem tilt le (miért is tenné), csak úgy 2 hetente van pár óra hiba, amikor az egyik irány full instabil, a másik stabil. Egy kis helyi tv lejátszógépe van rákötve, amire távolról töltünk képet, videót. Néha onnan le, na ez az irány szórakozik. Nem én vagyok a rendszergazda, elvileg 22-es portforward van és beállítottam egy ingyenes noip-t. Több hónapja így megy, csak pár hetente gubanc van, ennek próbáljuk az okát kideríteni.
A SIM kérdéshez annyit tudok még, hogy telefon is jön ezen.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#7950) cocka válasza Márton (#7949) üzenetére


cocka
veterán

Akkor ott a válasz a többieknél:

A beszédcélú sim-eken az alapértelmezetten engedélyezett apn az online,

Tehát nem kapsz publikus IP-t. Következésképp nem tudom, hogy eddig hogy sikerült bármit is letöltenetek arról a szerverről. Ezért kérdeztem, hogy lehet, hogy központilag 80-on kívül enged mást is esetleg a telenor. Jó gondolom még sima IMAP, SMTP, POP3 és társai, de azonkívül?

Mondjuk ennek kiderítésében nem vagyok illetékes.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.