Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7301) kali válasza neo81 (#7299) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Próbáld meg úgy, hogy *121# és hívás indítása.

(#7302) 4Grider válasza kali (#7301) üzenetére


4Grider
nagyúr

A *125# volt neki a megoldás, mivel Telenoros, mint a másik topikban kiderült.

(#7303) cocka válasza 4Grider (#7302) üzenetére


cocka
veterán

A Diginél nincs erre valami hasonló kód?

(#7304) qnadam


qnadam
veterán

sziasztok,

vennék egy eszközt, amivel egy openwrt routerrel (tp-link wr902ac) lesz mobilnetem. az se baj ha olcsó, mert ritkán használnám :) szimpatikus megoldásnak tűnik egy huawei e3372h, amit legolcsóbban itt találtam meg, viszont korábban olvastam olyan mágiákat, hogy pl tescoban domino csomagban feleennyi. tudtok esetleg ilyenről?
vagy nyitott vagyok egy e5577-re is, aminek előnye, hogy önállóan is tud működni, de usb-n másik eszközzel is.
esetleg valami egészen más?
köszi!

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#7305) Viktor77 válasza qnadam (#7304) üzenetére


Viktor77
titán

Én is vettem annó Dominosan is, meg Praktikumosan is, emlékeim szerint egyik sem volt több 4-5K-nál.
Pennyben is láttam már, Auchanban, Sparban, kutakon nézelődj.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#7306) qnadam válasza Viktor77 (#7305) üzenetére


qnadam
veterán

köszönöm, próbálkozok majd :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#7307) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Főleg tablethez kellene nekem minél olcsóbb mobilinternet csomag. Lehet fizikai és e-sim is.
Pár GB biztos nem lenne elég, szóval mondjuk 8-10GB minimum kellene, vagy persze korlátlan. Csak mobilnet, semmi beszéd vagy sms.

A Telenor vagy a Voda otthoni net csomagjai, vagy van valami amiben kevesebb az adat de jóval olcsóbb?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#7308) qnadam válasza Tigerclaw (#7307) üzenetére


qnadam
veterán

digi?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#7309) Tigerclaw válasza qnadam (#7308) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Eddig nem jutottak eszembe, de ahogy nézem, számomra nem elérhető mert nincs semmilyen szolgáltatásom tőlük. Errefelé se Digi, se UPC nincs.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#7310) MaCS_70 válasza Tigerclaw (#7307) üzenetére


MaCS_70
félisten

Lehet, hogy a mobilflottás topicban tudnak segyteni.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#7311) humigabi válasza Tigerclaw (#7309) üzenetére


humigabi
aktív tag

Szia!

Nézd meg ezt: [link]

Üdv:

humigabi

(#7312) #10186752 válasza taki01 (#7294) üzenetére


#10186752
törölt tag

En 10 gigasnal nagyobb mobilcosmagot nem talaltam naluk. Kuldesz egy linket a 12 ezres korlatlan csomagrol?

(#7313) Zeki válasza #10186752 (#7312) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nekem Magentában 7000Ft lenne a korlátlan mobilnet.

(#7314) #10186752 válasza Zeki (#7313) üzenetére


#10186752
törölt tag

Magentában Azaz, kapcsolt szolgáltatásként.

Engem önálló szolgáltatásként érdekelne.

(#7315) #10186752


#10186752
törölt tag

:N

[ Szerkesztve ]

(#7316) taki01 válasza #10186752 (#7312) üzenetére


taki01
őstag

Megkérdeztem és kivezették a korlátlan otthoni 4G netet.
Csak a SZIPes maradt napi 30GB után 1Mbps korlátozzák a le és feltöltést.

[ Szerkesztve ]

(#7317) #10186752 válasza taki01 (#7316) üzenetére


#10186752
törölt tag

Jol lattam, hogy nincs nekik.

(#7318) #10186752


#10186752
törölt tag

Mitol lehet a kovetkezo jelenseg?

Telenor hipernet. MR6400 router. Ha ujrainditom a routert, akkor a feljelentkezest kovetoen mert sebessegteszt 60-70 megabitet hoz. Egy.ket perccel utana viszont mar visszaesik 15 korulire. Es onnantol kezdve atlagosan annyi, mindaddig, mig nem inditom ujra a routert. Akkor 1-2 percig 60-70, onnantol megint leesik.

Nehany napja vettem eszre, hogy sajna ez a 15 mbit az atlagos sebesseg, korabban az atlag 30 korul volt, jobb idokben 60-70. Azert kezdtem figyelni a routert, ujrainditgattam, neztem a beallitasait, akkor lettem figyelmes erre a jelensegre.

[ Szerkesztve ]

(#7319) cocka válasza #10186752 (#7318) üzenetére


cocka
veterán

Hát ez még hagyján. Nekem az Archer MR200 azt csinálja újabban, hogy fel sem ismeri a telenoros kártyákat. Nem tudom, talán koszos lehet a chip vagy mi, de a mifi sem ismerte fel. A trékomos kártyák meg a digi is simán megy. Szóval furcsa.

Eddig felismerte, aztán mostanában meg úgy döntött, hogy nem ismeri fel.

[ Szerkesztve ]

(#7320) #10186752 válasza cocka (#7319) üzenetére


#10186752
törölt tag

Lekopogom, de ugy nez ki, sikerult megfixalni. Kivettem a sim kartyat a routerbol, par percig kikapcsolva hagytam, majd berak, ujraindit. Ez kozel egy oraja volt, azota folyamatosan 60-80-at merek rajta.

Ugy nez ki, hogy csak “be volt sulve” a sim.

Kop-kop.

(#7321) cocka válasza #10186752 (#7320) üzenetére


cocka
veterán

Ja hát én a múltkor ki-be rakosgattam, mondom hátha megjavul. Nem javult meg. Gondoltam magamban, azon mit lehet elbaszni, hogy csak egyféleképpen megy bele a SIM? Valami speciális figyelmet igényel a behelyezéskor vagy mi? Nem értem. Ennyit sose szarakodtam a Telekom kártyájával. (úgy értem, azzal semmit, a Telenoréval meg folyamatosan)

(#7322) #10186752 válasza cocka (#7321) üzenetére


#10186752
törölt tag

Megint szar, visszaállt 13 mbit körülre.

Szar ez az egész hipernet.

(#7323) cocka válasza #10186752 (#7322) üzenetére


cocka
veterán

Ja azt nem tudom. Próbáltad másik eszközben huzamosabb ideig? Mert ha ott se jó, akkor tényleg a net szar.

Szerintem az van, hogy a Telenor szét van trollkodva a még korlátlan csomagosokkal meg a flottásokkal meg mittomén kikkel és még csak torrent se kell, hogy kifingjon az egész, elég ha csak 0-24-ben youtube-ozik az a sok ezer ember, akinek korlátlan cucca van.

Mondjuk ez nem magyarázza, hogy nekem miért nem ismeri fel egyik eszközöm se a Telenor SIM-eket, míg korábban felismerték. (egy az egyben úgy viselkednek Telenor SIM-nél, mintha nem is lenne bennük kártya)

(#7324) #10186752 válasza cocka (#7323) üzenetére


#10186752
törölt tag

Nem próbáltam, nem is fogom, vélhetően terhelt a hálózat. Ami azért is fura, mert olyan helyen lakom BP-en, ahol Digi és Telekom is van, ráadásul külső kerület, ahol a népsűrűség se olyan, mint a belvárosban.

Ejszaka is megmerem majd, akkor gyorsabbnak kene lennie. Remelem már nem kell sokáig ezzel a szarral szívnom, és a Telekom húzza az optikat ősszel.

(#7325) cocka válasza #10186752 (#7324) üzenetére


cocka
veterán

Hát nem tudom. Tudtommal aki Budapesten belül lakik és esze van, az menekül a belvárosból, szóval kétlem, hogy összességében a belső kerületekben többen laknának, mint a külsőkben. Annál is inkább, mivel saccra asszem több a külső kerület, mint a belső. Meg vannak ilyen kvázi nem lakónegyedek, hogy bulinegyed, hivatali negyed stb..

Biztos lehet ott is élni csak vagy qrva gazdagnak kell lenni hozzá vagy eleve oda kell születni vagy fantasztikus idegrendszer kell hozzá. Ha magába a lakásba nem is szűrődik be a zaj, ha bárhova el akarsz menni máris zajos környékeket kell érinteni... hm.. egy idő után fel sem tűnik, hogy zaj van. Mondjuk a hallásod szép lassan romlik mellé. :U

(#7326) #10186752 válasza cocka (#7325) üzenetére


#10186752
törölt tag

Nem nehéz a matek: belvárosban társasházak vannak, több száz lakóival azonos cellan belül. Egy cellara meg jut biztos pár tucat ház.

Külvárosban főleg családi házak, egy négyzetkilométeren sokkal kevesebb a lakó, mint beljebb. Ergo a netező szerek száma is kevesebb kene legyen.

(#7327) 4Grider válasza #10186752 (#7326) üzenetére


4Grider
nagyúr

A belvárosban minimum 200 méterenként van egy átjátszó x db cellával néha B7-el 50 vagy több MHz sávszélességgel, a külvárosban jó sok helyütt maximum 30 MHz a sávszélesség, néha kilométeres torony távolsággal. Meg persze a Telenornál a legegyszerűbb olcsón korlátlan mobilnetet venni, náluk alapból méretlen minden, akár egy prepaid előfizetőnek is egy csomó stream felé az elérés (HBO, MyTV). Szóval nem nehéz olyan helyet találni náluk, ami relatíve vagy ténylegesen túlterhelt. A hipernet pedig csak egy marketing szöveg, egy standard mobilhálózatról van szó, náluk is pont annyi hozható ki B3-on 20 MHz-nyi sávszélességből, mint bárhol másutt.

(#7328) Greybeard válasza #10186752 (#7318) üzenetére


Greybeard
tag

Nem fut esetleg torrent alkalmazás a háttérben? Nálam teljesen ugyanez volt a helyzet. Gép indulásakor még gyors net, azután ahogy a torrent egyre több szálat használni kezdett, úgy fogyott el a sávszélesség és 10-15 perc után már web-oldalak sem nyíltak meg. Újraindításkor ismétlődik a történet. Megoldás (mikroTorrent esetén): beállítások/további beállítások/sávszélesség/kapcsolatok száma legyen pl 20-5-4. A legjobb elfelejteni mobilneten a torrentet, mert van már ezeregy alternatív megoldás.

s.k.

(#7329) #10186752 válasza Greybeard (#7328) üzenetére


#10186752
törölt tag

Nem fut torrent. Amikor ideköltöztem, és megtudtam, hogy a torrent nagyon nem tesz jót a cellának, leállítottam az összeset. Netflixet és HBO-t használok.

Megint csináltam egy restartot, ugyanaz az eredmény: 60-70 megabit, a második és harmadik mérésnél már egyből esett vissza, és most megint csak 10 körül megy.

Azt nem tartom nagyon valószínűnek, hogy reggel 7-kor (akkor mértem ma először) annyira terhelt legyen a cella. És az is gyanús, hogy mindig 10-15 Mbit körüli a lassult sebesség, soha nem 21, vagy 24, megáll valahol 10-15 között.

Sajna nincs lehetőségem másik 4G routerrel kipróbálni, ezért meg nem akarok venni egyet, próba szerencse alapon.

De baromira idegesít, mert számomra azt jelenti, hogy 60-70 Mbit lenne a sebesség, de valami lenyírja nagyon, és nem tudom, hogy mi.

[ Szerkesztve ]

(#7330) #10186752


#10186752
törölt tag

El fogom vinni a routert pár helyre magammal a városba, és ott is méregetek vele. Meg akarom nézni, hogy máshol is visszakorigál-e alacsony sebességre. Már nyomtam neki resetet is.

Az előbb ezt mértem felcsatlakozás után, aztán szépen megint visszaállt. :W

Én nem értek ehhez az egész mobilfóniához, de józan paraszti ésszel gondolkodva, ha a cellám lenne annyira terhelt, akkor a felcsatlakozás után is annyira terhelt lenne, ergo nem tudnék mérni 60-70-es sebességeket.

[ Szerkesztve ]

(#7331) 4Grider válasza #10186752 (#7330) üzenetére


4Grider
nagyúr

Most látom, hogy MR6400. Nem jutott eszedbe, hogy a sim-et telefonban próbálgasd? Csak azért mert nálunk az MR6400 elbukott, kábelen (LAN) mérve fixen 15 Mbps-ot tudott ott, ahol 70 Mbps a szokásos sebesség telefonon. Szar alapra nem építkezünk, főleg nem 2.4 GHz-es wifi-t használva...

(#7332) qnadam


qnadam
veterán

most vettem egy e3372h sticket (persze belefutottam abba, hogy a digi kártyával nem megy...), és néha 50/40 körül volt a sebesség, néha 20/10-re leesett. némi próbálgatás után kiderült, hogy utóbbi sebességet 800 mhz-en tudja, előbbit 1800-on. ha van lehetőség, érdemes ezzel megpróbálkozni.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#7333) cocka válasza 4Grider (#7331) üzenetére


cocka
veterán

De amúgy nem lehet, hogy régi a firmware?

Az MR200-am be se akarta tölteni az admin felületet, csak nagy sokára, aztán hálistennek valami csodával határos módon sikerült eljutnom a firmware update-ig és utána már jobb lett.

Persze, ahogy azt fentebb is írtam, van, hogy nem ismeri fel a telenoros kártyát. Pontosabban mostanában egyáltalán nem, a többit meg igen. Furcsa.

(#7334) cocka válasza qnadam (#7332) üzenetére


cocka
veterán

Nekem meg E5577S-ben nem megy a Digi. Mikor aktiválódnia kéne a 4G-nek, akkor 4G helyett azonnal 2G-re vált és utána meg nincs hálózatot ír.

Érdekes módon az MR200-ban megy a Digi. Fassetuggya miért van ez.

(#7335) #10186752 válasza 4Grider (#7331) üzenetére


#10186752
törölt tag

Bevittem egy belső kerületbe a routert anyámhoz, és ott sajnos nem ez a helyzet. Bár a mérések nagyon szórtak, 30-80 Mbit között voltak, egyszer se ment le 25 alá.

Most hazajöttem, első két mérés 70+-os, majd 10 perc múlva 4,9 Mbit (!) le, 15 Mbit fel! :W

Szóval szerintem valaki nagyon nyírja a cellát masszív torrentezéssel.

Körbe is fogom kérdezni a lakókat a házban, kinek van Telenoros mobilnete, és hogy torrentezik-e.

Akkor milyen a jó 4G router? Tudsz egy jó típust mondani?

Telefonban még nem próbáltam, de fogom.

(#7336) 4Grider válasza #10186752 (#7335) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nekem a b525s-23 vált be a legjobban. (50e Ft alatt)

(#7337) MaCS_70 válasza #10186752 (#7335) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nálunk a helyzet, Balaton-parti település tornyához csatlakozva:

Tegnap, azaz augusztus 20-án: 1 Mbps le,
főszezonon kívül: 80 Mbps.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#7338) cocka válasza #10186752 (#7335) üzenetére


cocka
veterán

Körbe is fogom kérdezni a lakókat a házban, kinek van Telenoros mobilnete, és hogy torrentezik-e.

Ezt hogy kell elképzelni? Bekopogsz vagy átordítasz a kerítésen, hogy "Jó napot szomszéd.... Véletlenül nem telenoros mobilneten torrentezel? Mert miattad nem tudok netezni b... meg!"

Ez annyira abszurd számomra, hogy egyáltalán hogy jönne egy ilyen dolog szóba.

[ Szerkesztve ]

(#7339) Zeki válasza cocka (#7338) üzenetére


Zeki
nagyúr

Fogja a netet a bálna+kecske poresz.:)

(#7340) #10186752 válasza cocka (#7338) üzenetére


#10186752
törölt tag

Képzelj el egy újonnan épült, 20 lakásos társasházat. Ahol ismered az összes lakót, vagy legalább láttad őket már párszor. Mindenki az utóbbi 6-8 hónapban költözött be.

Vannak köztük fiatal párok, akikkel már lepacsiztunk. Legközelebb, ha összefutunk velük, megkérdezem, hogy elárulja-e, hogy milyen netet használ.

Ilyen egyszerű.

(#7341) #10186752 válasza MaCS_70 (#7337) üzenetére


#10186752
törölt tag

A témát lezárom, mert nem akarom, hogy erről szóljon a topik, egy utolsó gondolattal.

Délután 15 óra és 19 óra között legalább tízszer mértem, mindig 70 megabit körül volt, már el sem hittem. Aztán egyszer megmértem hétkor, és megint a szokásos 12-13 Mbit. Azóta is annyi. Gondolom így lesz egész este, hazaértek az emberek.

De gondolom nem szarik be egy szolgáltatót netje attól, hogy még 10-en elkezdik használni a környéken...teljesen fura. Egy cella azért nem feküdhet meg ettől.

Szar ez az egész mobilnet téma, ahogy van.

(#7342) qnadam válasza #10186752 (#7341) üzenetére


qnadam
veterán

a mobilnet kiváló, csak tudomásul kell venni, hogy a levegő egy osztott közeg, és nem áll rendelkezésre korlátlanközeli sávszélesség, mint az üvegben meg a koaxban.

errefelé, a digivel és upc-vel rendesen lefedett külvárosban simán lehet 100 mbps feletti értékeket mérni telenoron.

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#7343) Zeki válasza #10186752 (#7341) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nem szar, csak tudatlan aki a vezetékes net minőségét várja el.

(#7344) Grougon válasza qnadam (#7342) üzenetére


Grougon
tag

Az elmúlt 5 évben kb akkor nem volt meg a 140+ mint stabilan amikor karácsonykor a korlátlan napok voltak. Hely függő nagyon hol mennyi van.

(#7345) #10186752 válasza qnadam (#7342) üzenetére


#10186752
törölt tag

Nyilván más technológia, más korlátok.

Ha valaki otthoni net kiváltására mobilozik, azért érthető, ha nem veri magát a földhöz 25 megabittől.

Most mondjuk 94-gyel ébredtem (még sose volt ennyi), ezzel már nagyon boldog lennék, ha tartós közeli értékeket produkálna.

Amúgy egy cellába mekkora sávszélességet biztosít egy szolgáltató? Hogy kell ezt elképzelni? Odatesz 5 gigabitet pl, és azon osztozkodnak a userek?

(#7346) Zeki válasza #10186752 (#7345) üzenetére


Zeki
nagyúr

Vazze, igények vannak... Csak szólok, hogy kábelen is még megy a 10 megabites net, garantált 512 kilobittel.
Igen, adott cella által biztosítható net sávszélességen van osztozás. És nem csak a net ilyen. A hívás meg sms is.
Sok éve mikor nem tomboltak az okostelefonok, Szilveszterkor az sms-ek dugultak be.

(#7347) qnadam válasza #10186752 (#7345) üzenetére


qnadam
veterán

nincs olyan, hogy egy torony - ennyi mbps. függ a környezettől, a többi cellától, a frekvenciától, a beszédforgalomtól... de ne gondolj gigabitekre.
de a vezetékes is ilyen játék, simán lehet, hogy egy hatvanlakásos társasház egy szem gpon kapcsolaton lóg, és az az egy szem üvegszál időosztásban van még x szállal (amiken másik társasházak lógnak), és a gyakorlatban az is elég, mert senki nem forgalmaz folyamatosan gigabites sebességgel.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#7348) MaCS_70 válasza Zeki (#7346) üzenetére


MaCS_70
félisten

Itt vagyok példának mondjuk én. Általában 20 Mbps jön a mobilneten lefelé, és 10 Mbps megy felfelé.
Kész megváltás a T által nyújtott 2/0,1 Mbps-hoz képest... És még a PING is sokkal jobb!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#7349) humigabi


humigabi
aktív tag

Hadd csatlakozzak 4Grider addikthoz, miszerint neki a Huawei B525s-23 vált be.
Én nem is próbáltam mást, eleve ezt vettem a Telenor-tól, de csak ajánlani tudom azoknak, akik nem a legolcsóbb megoldást keresik 4G mobilnethez. Mivel külső antenna is csatlakoztatható hozzá, leárnyékolt házban-lakásban is kiválóan használható, ha van mód antennát kirakni.
:DD

humigabi

(#7350) #10186752 válasza Zeki (#7346) üzenetére


#10186752
törölt tag

Igen, azok után, hogy Digi-előfizető voltam gigabites nettel évekig, hadd legyen már igényem normális otthoni netre költözés után is. Egyelőre az nincs, marad köztes megoldásnak a mobilnet, amíg nem köti a T az optikát a területen.

Amikor mondjuk lekaptam a PS Store-ból egy 100 gigás játékot fél óra alatt, akkor hadd fájjon kicsit, ha most ugyanaz tart mobilneten 7-8 óráig.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.