Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6251) 4Grider válasza taki01 (#6249) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ezekkel az autókkal építik itthon az FTTH hálózatot is. A 4G felirat ugye a román mobilhálózat reklámja...

(#6252) taki01 válasza 4Grider (#6251) üzenetére


taki01
őstag

Igen a 4Gből és a román rendszámból gondoltam, de akkor tévedtem.

(#6253) Kisfundy válasza dmc (#6250) üzenetére


Kisfundy
aktív tag

Szia!

Znet-nek is csak a kabeles lenne a megfelelo,amit itt sajnos nem tud adni,inkabb csak feli part kornyeken van.
Wifin lassabb netjuk van mint most nekem!

De azert koszi az otletet!

(#6254) gabo91


gabo91
aktív tag

Sziasztok.

Tapasztalataitokra lennék kíváncsi, aki Telenor 4G-t használ otthoni internetnek.
Elképzelés az hogy kiváltom az ADSL-t.
Jelenleg 30Mbit T-online Adsl van itthon, 50Mbit felénk a palon, árban nagyából ott lennék az 50Mbit ADSL-el mint a Telenor korlátlan 4G-vel. Beruháztam egy Huawei B525 routerre (úton van).
Telefonon néztem 90/30 - 98/45 közti értékeket mérek.

Adatforgalmi korlátozásra mennyire kell számítani? Borús, viharos, havazós idő mennyire befolyásolja?
torrent? online játékoknál tapasztalat?

Adatforgalom változó, 150Gb-1Tb/hó (átlag 200-300Gb közt)

[ Szerkesztve ]

(#6255) cocka válasza gabo91 (#6254) üzenetére


cocka
veterán

online játék? Magasabb ping :)

(#6256) taki01 válasza gabo91 (#6254) üzenetére


taki01
őstag

Viharba nálam vissza esik a sebesség és ha áram szünet van a toronynál akkor csak 2G érhető el. A jitter magasabb mint a vezetékes internetnél. Csúcs időben ingadozik a sebesség is.

[ Szerkesztve ]

(#6257) 4Grider válasza gabo91 (#6254) üzenetére


4Grider
nagyúr

Maradj adsl-nél. Torrent esetében az egész netet visszaveszik max. 2 Mbps-ra. A mobilnet nem arra való...

(#6258) Kisfundy válasza 4Grider (#6257) üzenetére


Kisfundy
aktív tag

Milyen adatforgalmat kell ahhoz forgalmazni?

Mert nekem eddig mifi-be volt a kartyam, kb 2-300gb ot hasznalhatok egy honapba,de semmilyen korlatozast nem kaptam, pedig ennek nagy resze torrent volt.

(#6259) 4Grider válasza Kisfundy (#6258) üzenetére


4Grider
nagyúr

Igazad van, jelenleg torrentes korlátozás a Telekomnál van (ott a teljes sávszélességre). A Telenornál már megszüntették, ott csak a torrentet magát korlátozták. Gondolom majd visszakapcsolják, amikor a forgalom indokolja. Az pedig folyamatosan nő, mert egyre több előfizető gondolja úgy, hogy a mobilnet a vezetékes nethez hasonlóan korlátlan erőforrás...

(#6260) Kisfundy válasza 4Grider (#6259) üzenetére


Kisfundy
aktív tag

Remelem inkabb pont forditva lesz, es inkabb ahogy elterjed majd az 5g hatterbe szoritja a kebeles dolgokat.
Persze ehhez majd az is kell hogy karlatlant adjanak majd a szolgaltatok!

(#6261) gabo91 válasza 4Grider (#6259) üzenetére


gabo91
aktív tag

Köszönöm az infót. Hogy kell ezt elképzelni. Elindítom torrentet, szűrik hogy p2p forgalom van és már veszik is le a sávszélességem, lekapcsolom akkor majd visszakapom? Vagy óvatosan mértékkel korlátozott sebességgel tudok tőlteni, amint pofátlan kategóriába esnék bele akkor kapom a korlátozást?

(Dilemma ADSL-nél hogy 50mbit jól hangzik, de ha csak IPTV lehet akkor az 50mbitből megint jó ha 30Mbit marad)

[ Szerkesztve ]

(#6262) 4Grider válasza Kisfundy (#6260) üzenetére


4Grider
nagyúr

Hol van még az 5G? És hol van az, hogy minden toronyhoz optika vigye fel a sok gigabitet hozzá. Ahol mikrós a felhordó hálózat, ott 5G-vel sem lesz kánaán.

(#6263) 4Grider válasza gabo91 (#6261) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mint írtam, a Telenornál pillanatnyilag nincs bekapcsolva a torrent szűrése. Korábban a rendszer úgy működött, hogy a torrent része a kapcsolatnak 1-2 Mbps-al ment, amíg volt torrent forgalom rajta.

(#6264) gabo91 válasza 4Grider (#6263) üzenetére


gabo91
aktív tag

Köszönöm :)

Megérkezett ma a router, jelenlegi hang+adat kártyámmal szerettem volna kipróbálni. Én vagyok béna, vagy csak adatkártyával működnek?

(#6265) 4Grider válasza gabo91 (#6264) üzenetére


4Grider
nagyúr

Valószínűleg te vagy a béna.
Ha Telenorról van szó, akkor ott két apn van: online és net.
Ha egy Telenor sim-et routerbe vagy modembe raksz, az azt feltételezi, hogy adatkártyát tettél bele, így beállítja a net apn-t. Ha pedig az a sim mégsem adatkártya, lehet, hogy csak az online apn-el működik...

(#6266) adika4444


adika4444
addikt

Hali!

innen
ti melyiket vennétek? Cél az annyi lenne, hogy hűtsön egy ZyXel WAH7706-os eszközt. A nyáron egy hétig kb. 8--10 eszközt kéne kiszolgálnia, és bár Openwrt-s routerbe lesz dugva, így nem közvetlen rá lesznek akadva, de jobb szeretném ha minél kevésbé melegedne...

Köszi!

üdv, adika4444

(#6267) 4Grider válasza adika4444 (#6266) üzenetére


4Grider
nagyúr

Tutira fogja az openwrt ezt az elgondolást támogatni? Nekem még Windows 10 alatt sem mindig működött közvetlen rádugva...

(#6268) adika4444 válasza 4Grider (#6267) üzenetére


adika4444
addikt

Bocs, ROOter, ezt elfelejtettem, igaz Openwrt alapú.
Teljesen biztos hogy menni fog, mivel már próbáltam. Meglepődtem mondjuk nem is kicsit amikor rádugtam és ment. Nekem mostanság a Win10-zel is megy rendesen, gondolom kipihente a hisztiidőszakot, vagy nem tudom, de nekem is volt hogy néha nem ismerte fel a gép, akku ki majd berakás megoldotta, azóta jó...

üdv, adika4444

(#6269) szuszinho válasza adika4444 (#6268) üzenetére


szuszinho
őstag

Netgear routeren fut nálam a ROOter. Bedugtam a sticket, gond nélkül kezeli.

(#6270) taki01


taki01
őstag

Ezek az értékek mennyire jók?

(#6271) 4Grider válasza taki01 (#6270) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nem túl acélos a térerő, de ezzel is lehet 4G-n szakadásmentesen netezni.

(#6272) neo81 válasza taki01 (#6270) üzenetére


neo81
senior tag

(#6273) taki01 válasza neo81 (#6272) üzenetére


taki01
őstag

Köszönöm mindkettőtök válaszát.
Átköltöztettem a modemet egy másik helyre, így egy kicsit javultak az értékek, de lehet, hogy ebből egy külső antenna vásárlás lesz.

(#6274) cocka


cocka
veterán

Tessék mondani... ezeket mivel lehet mérni?

Én is szívesen mérnék egyet. :) Bármely 4G-s eszközt lehet mérni?

(#6275) taki01 válasza cocka (#6274) üzenetére


taki01
őstag

Nekem a Huawei B593-ban lévő Deutsche Telekomos szoftverben van benne.
Kicsit visszább meg a LTEWatch-ot írták, de ahhoz megtámogatott modem kell.

[ Szerkesztve ]

(#6276) Ksix válasza taki01 (#6273) üzenetére


Ksix
tag

Szerintem túlzottan nagy jelentőséget tulajdonítasz ezeknek a számoknak. A sebességet leginkább meghatározó tényezőt, hogy rajtad kívül hányan használják még a cellát, nem mutatják, azon pedig semmilyen külső antenna nem fog segíteni.
Ráadásul, nekem úgy tűnik, hogy a négy mérhető adatból pont annak a kettőnek van a legkisebb jelentősége, amik nálad látszanak, mert azokból az enyéim rosszabbak a tieidnél, mégsem gondolnám, hogy lenne okom a külső antenna vásárlásra, hiába mondják azt ezek az értékek:

(#6277) taki01 válasza Ksix (#6276) üzenetére


taki01
őstag

Annyit had mondjak ellen hogy az áthelyezés előtt napközben 10-18 óra között nem nagyon ment 50Mbps-nél feljebb mostanában.

Áthelyezés után már elég jó sebességet sikerült elérni:

800MHz-es hálózat van itt és olyan kb 1-1,5 Km-re van tőlem a torony.

[ Szerkesztve ]

(#6278) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Érdeklődnék, hogy a Telenor kártyás csomagjában elvileg van olyan, hogy 1GB adatkeret és korlátlan Facebook használat.
Él még ez a csomag? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#6279) makoss válasza makoss (#6278) üzenetére


makoss
addikt

Telenor My Chat csomag néven megy, 1500Ft/hó

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#6280) makoss válasza makoss (#6278) üzenetére


makoss
addikt

erre valaki?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#6281) 4Grider válasza makoss (#6280) üzenetére


4Grider
nagyúr

Amíg ki nem futnak a boltokból a mystart kártyák, addig lesz választható. Még talán egy-két hónap.

(#6282) makoss válasza 4Grider (#6281) üzenetére


makoss
addikt

:R Ettől jobb csomag hasonló áron van? (Esetleg más szolgáltatónál)
A telefonálás nem lényeg, inkább a korlátlan net, dual simes a teló. :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#6283) Zeki válasza makoss (#6282) üzenetére


Zeki
nagyúr

Belépsz flottába. Havi 3800Ft körül van korlátlan telenoros net.

(#6284) makoss válasza Zeki (#6283) üzenetére


makoss
addikt

És az mennyire korlátlan?
Mert amit fentebb írtam a Facebook, messengerre él.

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#6285) Zeki válasza makoss (#6284) üzenetére


Zeki
nagyúr

Fullban. Torrent is, minden is.

(#6286) makoss válasza Zeki (#6285) üzenetére


makoss
addikt

És most jön a de :B
Mit kell erről tudni?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#6287) Kisfundy válasza makoss (#6286) üzenetére


Kisfundy
aktív tag

Semmi buktató!

nincs hűség,bármikor visszamondható!

(#6288) Zeki válasza makoss (#6286) üzenetére


Zeki
nagyúr

(#6289) guftabi96


guftabi96
addikt

Sziasztok!
Kb nyár végéig (de csak addig, utána nem kell egyáltalán) szükségem lenne korlátlan mobilnetre.
Jól gondolom, hogy a Telenor Hello Data lenne a számomra megfelelő választás?
Telefonálni nem telefonálnék vele, csak netezésre lenne használva az elkövetkezendő 2,5 hónapban, utána pedig lemondanám.
Választ előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

#KeepFightingMichael

(#6290) makoss válasza Kisfundy (#6287) üzenetére


makoss
addikt

Nekem csak internet kellene dualsimes telóba, telefonálni vodás telóval szoktam :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#6291) 4Grider válasza makoss (#6290) üzenetére


4Grider
nagyúr

3800 Ft-ért "csak" korlátlan internetet kapsz. Viszont 50% az esélye, hogy roaming-képes.
Ajánlóval lehet hozzájutni (ajánlásra külön topic van), menj be a flottás topicba és keress az IQPro szóra, vagy olvasd el a topic összefoglalóját, hogy ne kelljen már valamit századszorra is leírni...

(#6292) makoss válasza 4Grider (#6291) üzenetére


makoss
addikt

Valahogy gondoltam, hogy nem lesz az olyan egyszerű :B

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#6293) kory24 válasza 4Grider (#6291) üzenetére


kory24
őstag

Ha előre szól, hogy külföldön is szeretné majd használni, akkor nem 50%...

Ha meg úgyis csak belföld, akkor mindegy neki.

Tőlem pl ők kérdezték tervezem-e külföldön is használni majd.

(#6294) makoss válasza kory24 (#6293) üzenetére


makoss
addikt

Nekem csak belföldre kéne, csak netre.

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#6295) kory24 válasza makoss (#6294) üzenetére


kory24
őstag

Akkor ahogy előttem is írták van topikja.
Mobil flották néven, illetve iq pro flottába csak ajánlással lehet bekerülni, amihez szintén van topik Mobil flotta- ajánló keresés belépéshez névvel.

(linkelni most nem tudok, de biztos megtalálod)

[ Szerkesztve ]

(#6296) seagate84


seagate84
csendes tag

Sziasztok!
Van nekem egy Tp-link M7650-es mobil routerem. Azt vettem észre ha pl: torrentezek tehát nagy adatforgalom van akkor az eszköz felmelegszik és a net sebessége szinte 0-ra lassul. Újraindítom az eszközt és akkor jó megint egy darabig. Tapasztalt más is ilyen problémát? Esetleg valaki tudna rá megoldást?
Köszönöm.

(#6297) 4Grider válasza seagate84 (#6296) üzenetére


4Grider
nagyúr

Minél több szálon és minél nagyobb sávszélességgel netezel, annál jobban terheled a routered. A megoldás ebből következik: Csökkented manuálisan a letöltési szálak számát és a letöltési sávszélességet, ha pedig torrenthuszár vagy, veszel olyan routert, amiben több memória és erősebb processzor van.

(#6298) seagate84 válasza 4Grider (#6297) üzenetére


seagate84
csendes tag

Szia!
Elvileg ez a router 300mb/s letöltési sebességet tud. Nah most kb: 100mb/s-el jön az adat és kb: 6GB adatforgalom után szinte megáll. Ugye ez az eszköz mobil tehát akksiról megy. Én kihasználnám a sebesség előnyét nem szívesen korlátoznám a sebességet. Ha leszeretnék tölteni egy 1080p filmet ami kb: 15GB jó lenne ha nem kellene mindig a routert újraindítani. Amit írtál az ok és meg is oldaná a sebességet de egy ilyen eszköztől többet vártam volna.
Köszönöm

(#6299) 4Grider válasza seagate84 (#6298) üzenetére


4Grider
nagyúr

Egyrészt Magyarországon nem mérsz 300 Mbps-ot. Másrészt azt írtam, amit írtam. Olvasd el légy oly kedves még egyszer és próbáld meg felfogni, hogy a sávszélesség ÉS a le- és feltöltési csatornák száma is nagyon fontos egy routolást végző eszköz terhelése szempontjából. A torrentezés számításigényes művelet, főleg ha nem korlátozod az egyidejűleg nyitott csatornák számát. Ezért sem szeretik a mobilszolgáltatók, és ezért fog idővel az előfizetésed belassulni.

(#6300) cocka válasza 4Grider (#6299) üzenetére


cocka
veterán

Na meg azt is tegyük hozzá halkan, hogy ilyesmi igénybevételnek illik inkább egy hálózati áramforrásról működtethető 4G routert kitenni, aminek szerencsés esetben antennái is vannak.

Nem autóban, buszon vagy vonaton kell torrentezni. :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.