Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7951) Márton válasza cocka (#7950) üzenetére


Márton
nagyúr

Hát pedig a publikus ip-vel, dyndns-sel sosem volt gond, mindig elérem a gépet, csak az egyik irányú kapcsolat haldoklik és az is csak úgy kb. 2 hetente, pár órára. Ekkor egy sima restart segít.
Nem tudtam, hogy nem lehet beszéd célú simen 22-es portot nyitni. Erről van hivatalos infó?
Nem lehet hogy valami kombinált, beszéd+adat simről van szó? Vagy ilyet nem árulnak, üzleti célra sem?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#7952) 4Grider válasza Márton (#7951) üzenetére


4Grider
nagyúr

A hivatalos info az, hogy ha tudsz net apn-t használni, akkor publikus ipv4 címet kapsz, ha pedig online apn-t, akkor nat-oltat. Utóbbinál előfordul időnként, hogy elfogynak a publikus ip mögött a nat-olás miatt használt portok, és így az adatforgalom megáll. Elbontás/újraépítés (vagy az eszköz újraindítása) miatt kapott új ip orvosolja a helyzetet. Online apn-en ülő eszközt a nat-olás miatt távolról csak egy harmadik, publikus ip-vel rendelkező szerver közbeiktatásával tudsz elérni.

(#7953) Márton válasza 4Grider (#7952) üzenetére


Márton
nagyúr

köszi
akkor nálunk nem lehet online az apn, ha minden nap be tudok lépni több hónapja..
És gyakran változik is az ip, hisz látom a noip honlapon..

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#7954) 4Grider válasza Márton (#7953) üzenetére


4Grider
nagyúr

Akkor nincs más hátra, mint lecserélni a 4G routeretek valami megbízhatóbbra, vagy betenni mögé egy időkapcsolót, ami időnként (mondjuk hajnalonként) elveszi a routertől az áramot 1-2 percre.

(#7955) Márton válasza 4Grider (#7954) üzenetére


Márton
nagyúr

pont ez utóbbit tanácsoltam a rendszergazdának.
következő hibánál betesszük..

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#7956) sutszi


sutszi
veterán

Helló!

Szóval backup net céljából keresek 4g modem/routert. A WIFI funkció nem érdekel. Ha csak 1 szál Ethernet portja van ami leadja a netet, az is bőven meglel. Egy a lényeg, hogy ha belerakok egy SIM-et akkor hálókábellel a routerre kötve adjon netet ha az elsődleges vonal kihullik. A konfig része nem tárgya a kérdésnek. Csak az eszköz. Legyen stabil jól konfigurálható szoftvere... Árban a legolcsóbb megoldást keresem ami nem megy a minőség rovására.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#7957) MaCS_70 válasza sutszi (#7956) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ha stabil eszközt keresel nem mindig stabil vételi környezetbe, akkor Mikrotik SXT vagy LHG LTE. Nem olcsó eszközök, de a nagy / nagyon nagy nyereségű kültéri antennáikkal kenterbe vernek minden botantennás asztali eszközt.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#7958) sutszi válasza MaCS_70 (#7957) üzenetére


sutszi
veterán

Ez szép kis eszköz. Viszont messze meghaladja a keretet... :( Amit pontosan nem tudok belőni, mert nincs képem ezen eszközök árszintjeiről.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#7959) sepsi0 válasza sutszi (#7958) üzenetére


sepsi0
őstag

Szia!

- Mobil stick kb 10eft. Akkor jó, ha a cella mellett laksz.
Nagyon ritkán ki lehet fogni 2-3eft körül, én is annyiért vettem több darabot (Domino)

- Huawei B593 16-20eft. Szerintem nagyon stabil, ez is cella közelében jó. Lehet hozzá kültéri antennát kötni 10-20eft. Ez már távolabb is jó. 10/100 lan.

-Huawei E5186 18-20eft. Ez is kültéri antennával jó szerintem.

Ezek mind voltak nekem, az árak használt árak.

Ami még van, de nincs tapasztalatom. Huawei B525/B535 25-35eft.

Eddigi legjobb eszközöm a kolléga által is említett MikroTik LTE 6 61eft.
Nekem a játék közbeni pingel volt mostanában gondom, a Mikrotik megoldotta. Ha játszani nem akarsz, akkor a fentieket is ajánlom, lehetőleg független gyári firmmel, ha nem az azt is meg lehet oldani.

De tényleg a Mikrotik a legjobb. Talán a Stick nem annyira stabil. Régebben nem volt ping gondom a felsorolt eszközökkel. A fentiekből a legstabilabb a B593 volt, ha jó a 100-as lan, de nem hiszem hogy nagyobb sebességet produkálna mostanában a 4G. Ez Cat 4-es, a Stick is az nem tudnak CA-t. Az E5186/B525/B535 Cat 6-os és tudják a CA-t, de nem sok értelmét láttam eddig, nekem a stabil B3 sáv (1800mhz) vált be.
Nálunk ez a fő net lassan 4 éve.

[ Szerkesztve ]

(#7960) Soma01 válasza sutszi (#7956) üzenetére


Soma01
veterán

Itt már minden (kommersz) gyártó Wi-Fi-t tol neked. Nem adnak LAN csatlakozót. Az már extra manapság.
Huawei B315 is szóba jöhet. 15.000 Ft alatt is ki lehet fogni néha. De az átlagára 15.000 Ft. Kb. ennyi az E5180 (LTE cube) is. Innen indul használtan. Újonnan 35.000 körül kezdődnek. Figyelj majd rá, hogy van-e szolgáltatói, hálózati zár a routeren.

(#7961) sutszi


sutszi
veterán

sepsi0 & Soma01 Köszi szépen az ajánlásokat. :R

Csak nagyjából tudtam megnézni az ajánlott eszközök adatlapjait. Egyelőre azt látom, hogy ezek már reális alternatívák.
A függő eszközök biztosan kizárva...van olyan amelyikre nem működik a függetlenítés? Mert egy utólagos függetlenítéssel se lenne problémám.
A Miktrotik meg tényleg jó lenne...és az árán kívül nem tudok másba belekötni... majd egy következő upgrade-nél talán.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#7962) sepsi0 válasza sutszi (#7961) üzenetére


sepsi0
őstag

Ha nem régi az eszköz, akkor elvileg független kell hogy legyen, vagy ingyen kell függetlenítse a szolgáltató.
A gond inkább a szolgáltatói firmware. Pl. Huawei E5186 van Telenoros firmware-el ami nagyon le van korlátozva tudásban.
Különféle tools-okkal lehet rájuk rakni gyártói vagy más szolgáltatói firmet (pl a Finn firmek sokat tudnak), de nem olyan egyszerű, nem próbáltam.
Ha emlékeim nem csalnak te otthon vagy a routerekben és az alternatív firmwarekben (Openwrt) így neked nem lehet gond.
Lehet keverem a nicked. :B

Persze van más alternatíva, pl Tplink, de nekem nem jellene.
Anno egy Asus lte routert próbáltam.... Fix antenna, cat 4,buta firm,.... soha többet.
Csak olyan eszközt vennék, amin van külső antenna kimenet.

A sticket úgy ajánlottam neked, hogy router+pl Openwrt.

Függetlenítés. 2-3 éve vettem a Tescoban több darab Huawei E3372 dominos sticket, mind független volt.

[ Szerkesztve ]

(#7963) sutszi válasza sepsi0 (#7962) üzenetére


sutszi
veterán

Köszi. Megnézem alaposan az összes routert, aztán rámegyek az apróra hátha lesz pont jó áron olyan amit keresek. :DD

:DDD Igen, emlékszel, volt Openwrt-s időszak még a WDR3600-al. Kezdetben Vargalex FW-vel. Aztán LEDE-t is raktam... Végül AC-ra váltásnál más irányba mentem. Van egy virtualizált Opnsense egy 4 portos hálókártyával. Ebbe megy most WAN ágon a UPC, LAN ág-ra egy Unifi switch, és a 3. portra szeretném backup megoldásnak az LTE modemet. Ezért ragaszkodom az Ethernet csatlakozáshoz. Egy failover configot akarok csinálni. Meg így messzebb lehet vinni majd a szervertől a modemet. Mert tervben van egy rack szekrény...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#7964) MaCS_70 válasza sepsi0 (#7959) üzenetére


MaCS_70
félisten

Sokan dicsérik még a Huawei B528-ast. A németeknél rengeteg van belőle.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#7965) qnadam válasza sutszi (#7963) üzenetére


qnadam
veterán

olcsó megoldásként egy bármilyen router jó lehet, amin elmegy az openwrt és van rajta usb, abba lte stick, osztjóvanaz. vagy vannak kínai bizbaszok, amiknek az egyik vége usb a sticknek, másik meg ethernet.
de én szerintem egy usb hosszabbítóval kihoznám a szekrényből a sticket, ami usb-n csatlakozik az opensense géphez :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#7966) sepsi0 válasza sutszi (#7963) üzenetére


sepsi0
őstag

Akkor lesz konfig. :D
Én eladtam egy pár sticket és elajándékoztam a rokonságban.
Egyet megtartottam vészmegoldásnak, de most az meg kölcsönben van a haveromnál az egyik megosztó simmel.
Én is most fogom felrakni az Apróra a régi router+antenna párost, de nem akarom apróért adni, mert akkor inkább megmarad tartaléknak az.
Én B593-at vennék. Nálam az volt a legmegbízhatóbb, bánom is a cserét, gondoltam legyen 1000 lan meg cat6 így lett E5186.
Láttam volt most fent B525 12eft-ért telenor függő, meg E5186 telenoros 15k-ért,ezek nagyon jó árak.
Én routert vennék, mert egy Openwrt képes router 7k + stick 6k. B593 meg kb 12k-ér.

(#7964) MaCS_70
Nem ismerem. Azokat írtam le, amiket már használtam, láttam.
Az biztos, hogy vagy Huawei vagy MikroTik, mást nem vennék.

[ Szerkesztve ]

(#7967) sepsi0


sepsi0
őstag

MIKROTIK LHG LTE6 kit

Azért durván jó ez a cucc, előző konfiggal 1-2 naponta új ip-t kaptam a szolgáltatótol.
A Mikrotik-el ha nem lett volna áramszünet, már 20+ napja ugyanaz az ip címem lenne, kvázi fix ip.... 12 napja ugyan az az ip címem.
Megért minden forintot.

Még annyi, hogy késő este, éjszaka sokkal jobbak az értékek, nem ingadoznak. Sőt éjjel maxon jön a sávszél (100),napoal 50-60,este 40-50.

[ Szerkesztve ]

(#7968) totron


totron
addikt

Hogyan jobb és nyereségesebb egy router (antennája), egy dedikált mobilnetes eszköz, mint egy telefon vételezőképessége. Sallangok nélkül.

(#7969) MaCS_70 válasza totron (#7968) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nagyobb, szabadon álló antennák, kompromisszummentesebb fizikai és műszaki kialakítás.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#7970) totron válasza #76289792 (#7904) üzenetére


totron
addikt

Konnektorközelben hagyható töltőn. Ősrégi beragadtság, hogy púposodik az akksi tőle, ennek valahol a 2000s évek elején vége lett. Nem tölti túl, én is így osztok róla USB-n, AP-ként is megy. Gondolj bele, egyébként csak a ciklusokat tolnád bele, na az az igazi gyorsgyilok az akksinak.

(#7969) MaCS_70: :D Még mindig nem jó.

[ Szerkesztve ]

(#7971) MaCS_70 válasza totron (#7970) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez azért nem egészen így van. A folyamatosan töltőn tartott lítiumos akkunak az élettartama tud drasztikusan lerövidülni, különösen nem kifejezetten ilyen üzemmódra tervezett töltőáramkör esetén.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#7972) totron válasza MaCS_70 (#7971) üzenetére


totron
addikt

Konkrétumokat is írhatnál, hogy mit kerüljön az ember ha nem akar drasztikusságot az otthonában. Mik rendelkeznek kifejezetten nem ilyen áramkörrel és mik igen. Mert így csak körben járunk. Mindezt összefésülve azzal, hogy milyen lenne ciklusokkal kinyírni - ahhoz képest a drasztikusnak nevezett, töltőn való élethosszrövidítés is egy szükségszerű és vállalható felhasználás. Mondjuk nem új, levetett másodtelót simán be lehet fogni ilyen célra.

Szerkimerki.: 4G-re átállás óta nagy ütemben romlik az aksim, azelőtt normális öregedést tapasztaltam, pedig osztás jóideje megy róla.

[ Szerkesztve ]

(#7973) MaCS_70 válasza totron (#7972) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez a felhasználás mindenképpen kompromisszumot igényel.

Egy akkus eszközt hálózatiként használni értelemszerűen problémát okozhat, amire jó felkészülni.

Ahogy egy akkutöltő szakember mondta úgy húsz éve, a lítium hisztis elem, nagyon oda kell figyelni a kezelésénél, különösen, hogy ellentmondásos igényeket kell kielégítenie.

A töltőn hagyott akkuval az a gond, hogy 3,92 volt fölött eleve fokozott a degradáció, márpedig 4,2-4,3 voltig töltjük a lítiumos akkukat. A 4,2 volt lenne az ajánlott kobalt, mangán és nikkel használata esetén, de a gyártók mindenféle trükkökkel feljebb viszik ezt a feszültséget. Az elmélet egyébként azt mondaná, hogy akkor kell lekapcsolni a töltést, amikor a töltőáram a névleges érték 3%-ára esik vissza.

Szemben az általános ismert kémiai akkukkal, a lítiumos akkuk egyáltalán nem tolerálják a túltöltést, tehát konkrétan nincs csepptöltés. A gond viszont az, hogy a paraméterek szerint csurig töltött, és a töltésről leválasztott akku feszültsége esni kezd, amit a töltő érzékel, és gyorsan rátölt. Ez pedig egy végtelen ciklusba megy át, amiben az akku egy számára már nagyon kellemetlen üzemállapotban kap kis töltésegységeket.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#7974) V3ntur4


V3ntur4
újonc

Sziasztok! (Fú de rég jártam erre :) , most viszont szeretnék tőletek véleményt kérni)

Külterületen lakom, és szeretnék korlátlan mobilinternet előfizetést (nem elérhető semmilyen kábeles szolgáltató) Fél nap keresgélés után a legbarátibb konstrukció amit találtam az a 6forint.hu nak a korlátlan adat sim kártyája egyszeri 5000 ft és 9000 ft os havidíjjal. Tud esetleg valaki ennél barátibb konstrukciót?

Találtam még egy lehetőséget, bár itt 1000GB a limit (Ez talán elég lenne) és utána teljes kikapcsolás (triconnect.hu) nekik 6825 a havidíj, viszont van egy majdnam 15000 ft-os kaukció. :(((

Előre is köszönöm a segítséget :)

(#7975) bociusz válasza V3ntur4 (#7974) üzenetére


bociusz
aktív tag

Nézz körbe a mobil flottás topikban, van 5100-ért is korlátlan SIM kártya.

(#7976) V3ntur4 válasza bociusz (#7975) üzenetére


V3ntur4
újonc

Köszönöm a tippet! Ez nagyon jól hangzik ;)

(#7977) 4Grider válasza V3ntur4 (#7974) üzenetére


4Grider
nagyúr

1 TB havi igény nem kicsit túlzó mobilinternet esetén. Ha a celládban lesz néhány ilyen igényű szomszédod, akkor egyikőtöknek sem lesz egy élmény a mobilnet.

(#7978) MaCS_70 válasza 4Grider (#7977) üzenetére


MaCS_70
félisten

És senki másnak sem a környéken.

A környéken gyakorlatilag csak mobilnettel lehet netezni -- és amióta távtanulás van, tanítási időben nem kicsit lassul le.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#7979) sepsi0


sepsi0
őstag

Sziasztok!

Segítség kellene.
Korlátlan beszéd és net kártyának müködnie kellne routerben (Huawei E5186)?
online APN-el csak 2g van, net APN-el nem csatlakozik fel.
Lehet csak net kártya működik routerben és beszéd kártya nem? LTE stickel viszont mükodik ez a sim online apn-el.

Eladtam a routerem és a vevőnél nem megy....
Köszönöm! :R

(#7980) sepsi0 válasza sepsi0 (#7979) üzenetére


sepsi0
őstag

Még is van net, de csak 2 és 3g-n.
Most ezek szerint az ö stick-jének nagyobb nyereségű a belső antennája, mint a routernek.
Nem értem....
Mindegy.

(#7981) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

Egy apró mobilnetes tanácsot szeretnék kérni tőletek, hogy jól látom-e azt, hogy mi volna célszerű a kínálatból nekem...

Olyan havi 60-100GB adatigényem lenne mobilon. Itthon semmilyen előfizetésem nincsen és kicsit Magyarországon leszek, de a roaming netem nagyon nem jó, adat lenne rajta sok, de belassítják nagyon, ahogy kinéz. Esetleg édesapám telenoros céges flottájába tudok bekéredzkedni talán (bár hűség nélkül nemigen, nekem ez meg csak pár hónapig kell)... De ha utcáról besétáló vagyok akkor is kb ez a Telenor Hipernet Home+ M, előfizu nélkül lenne a legélhetőbb nem?

(#7982) Soma01 válasza csubuka (#7981) üzenetére


Soma01
veterán

Mennyi időre kellene?

(#7983) csubuka válasza Soma01 (#7982) üzenetére


csubuka
addikt

Szia!

Olyan egy hónapra kb. vagy másfélre...

(#7984) qnadam válasza csubuka (#7983) üzenetére


qnadam
veterán

ha jól emlékszem, dominoval 10e a korlátlan net 30 napra.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#7985) Márton válasza qnadam (#7984) üzenetére


Márton
nagyúr

Nagyon fog hiányozni a telenor 100gigaja egy ezresért.. jól beetettek. :B
Nincs valami 10-20 gigas csomag 4-5 ezerért?..

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#7986) 4Grider válasza Márton (#7985) üzenetére


4Grider
nagyúr

Benézel a flottás topikba, ott ennyiért korlátlan is lesz hűségidő nélkül.

(#7987) Soma01 válasza csubuka (#7983) üzenetére


Soma01
veterán

Az említett Dominó az egyik lehetőség. Mert azok az árak, amiket ott láttál, hűségszerződéssel értendőek.
A másik lehetőség a flottás netek, ahol nincs belépési díj. 5-6 ezer forint körül kijön egy korlátlan csomag.

(#7988) Soma01 válasza csubuka (#7983) üzenetére


Soma01
veterán

A Mobil flották témában kérdezz rá az IQpro flottára. 5000 ft körül van a korlátlan net, belépési díj és hűségidő nélkül. A belépés pontos menetét nem tudom, de kell majd ajánlás hozzá, ami szintén kérhető itt a fórumon. (külön téma, keress rá... itt van [link] :) )

[ Szerkesztve ]

(#7989) qnadam válasza Soma01 (#7988) üzenetére


qnadam
veterán

alapvetően én is flottát ajánlanék, de egy-másfél hónapra nem biztos hogy érdemes. egy hét simán elmegy, mire megvan a kártya, utána ha hónapfordulókor aktiválják a korlátlanságot, akkor azzal is el tud menni az idő, a végén visszajuttatni...

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#7990) totron


totron
addikt

Minek mindig netezni.

(#7991) csubuka válasza qnadam (#7984) üzenetére


csubuka
addikt

Köszönöm, ez végülis lehet egy opció ingen. :R

Jó kis lehúzások vannak itthon, Dániában fizetek 6000 Forintnak megfelelő pénzt, korlátlan data, korlátlan beszélgetés országon belül, iszonyú sok EU lebeszélhetőség, 10GB EU adatroaming (ami mondjuk nem teljesen okés, de ma jobban viselkedik, mint tegnap :DDD ).

Lehet akkor apun keresztül valamit intézek cégesen, csak a papírozás nem hiányzott annyira.

(#7992) Márton válasza csubuka (#7991) üzenetére


Márton
nagyúr

Na jó, de ott a fizetések is magasabbak. ááá :W :W
:B

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#7993) csubuka válasza Márton (#7992) üzenetére


csubuka
addikt

Amúgy lehetne ilyeneket mondani, hogy kicsi a piac és ezért drága, de Dánia is kis ország... szóval ebben az esetben abszolút nem értem az itthoni árazás mögötti logikát. Az árak nem tudom hogyan indokolhatóak.

(#7994) MaCS_70 válasza qnadam (#7989) üzenetére


MaCS_70
félisten

Áprilisban jelentkezett a szomszédom egy korlátlan adatforgalmú flottába. Pénteken küldték el az adataikat, hétfőn ott vol a futár a routerrel és a SIM-kártyával.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#7995) qnadam válasza MaCS_70 (#7994) üzenetére


qnadam
veterán

nekem is viszonylag gyorsan végigfutott az iqpro, de van akinek meg nem, és volt akinek szembejött az a dolog is, hogy jaa, hónapfordulóig 4 gb. én nem tudom, hogy csubuka mennyire akar kockáztatni párezer forintért cserébe :)
esetleg ha nem kell nagy sebesség, viszont van diginél ügyfél ismerős, egy digi adatkártya is jó opció lehet (50 gb és 1000 forint).

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#7996) 4Grider válasza qnadam (#7995) üzenetére


4Grider
nagyúr

Azért a Digi lefedettség még mindig olyan, amilyen, így közel sem biztos, hogy megfelelne neki az a lefedettség. Főleg ha mozogni is akar...

(#7997) cocka válasza MaCS_70 (#7994) üzenetére


cocka
veterán

Router nélkül már nem is lehet megrendelni?

(#7998) qnadam válasza 4Grider (#7996) üzenetére


qnadam
veterán

nyilván. megnézi, eldönti :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#7999) corebonts válasza V3ntur4 (#7974) üzenetére


corebonts
csendes tag

Szintén külterület, Szeged. Telenoros flottás netünk van már 2.5 éve, először nagyon jónak tűnt, de csúcsidőben (nap közben, főleg hétvégén) már egy ideje az 1 Mbit sincs, éjszaka teljesen jó, kb 20-25. (Telefonomról a voda nem nyújt sosem 25-öt, viszont nem is megy nagyon 5 alá)
Ha tudsz szerezni SIM kártyákat különböző szolgáltatóktól, lehet érdemes lenne megmérni a nap/hét különböző időszakaiban, hogy mit tud. Nem csak a térerő számít, hanem a cella leterheltsége.
Mi most akarunk kipróbálni egy mikrohullámú szolgáltatót (netsurf) de mellette egy ideig szerintem megtartjuk a mobilnetet, mert elég rossz véleménnyel vannak róluk.

(#8000) 4Grider válasza corebonts (#7999) üzenetére


4Grider
nagyúr

Irányított és B3-ra beállítható eszközzel még nem próbálkoztatok? Mert ugye a B20 rendben, hogy lehal, a de a B3-at kicsit nehezebb megdögleszteni, viszont jóval nehezebben terjed...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.