Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6151) Laci4


Laci4
senior tag

Sziasztok!

Én tegnap csatlakoztam a hello datás társasághoz.
Azóta olvasgatok..

Eleinte úgy gondoltam, hogy úgyis van egy öreg galaxy W-m, CM rommal, abba berakom, és jó lesz az úgy..
Legalább a kötelező egy hívást is könnyen letudom..

Tegnap eléggé akadozott, meg fagyott a CM, és úgy gondoltam, akkor megy a levesbe, és beszerzek egy szappantartót, amit több embernél láttam már (HUAWEI E5577C)

Aztán kicsit mókoltam a telefonnal, mára tök stabil, és egész gyors, és megy a net osztás rendben.
Ami hátránya, hogy nem tudja a B20-at, de úgy egyáltalán a 4G-t...
Gondoltam én..
Viszont amire kell nekem itt a meló helyen, arra meglepődve tapasztaltam,hogy még így is elég..

Web olvasgatás.. közben most pl. net rádió, próbáltam Digitv-t, youtube ez még 1080-ba is ment.. :C

Igazándiból nem is kell másra..

Mértem is egy speedtest-et, Ping 44, letöltés 6.65Mbps, fel: 0,58Mbps Budapesten, és a Magyar telekom szerverre nézve..

Kíváncsiságból átettem a csak kicsit fiatalabb S4-embe is
A ping 28 ra ment le, a letöltés, kb 10 szeresére 52Mbps nőt, viszont a feltöltés egységnyire maradt ugyan az 0,68 Mbps :(((

Azt hittem az is megnő lényegesen..

A lényeg amiért írok, filózok..
Egész délelőtt visszaolvasgattam.. (ki is derült, lehet jobban jártam volna valami flottával?!)
Azt láttam, hogy a gyakorlat azt mondja, lehet használni Mifi-ben is, csak ne felejtsük el a havi egy hívást..

szóval azon filózok, hogy kelljen-e nekem a Mifi router.. (5577) gondolom nem kicsit lenne minőség, sebességbeli előrelépés..
Vajon a T-nél ami van most cca 14-ért, az tuti független?
A topikban találtam rá hsz-t hogy az.. csak..

Gondolom akkor lennék igazán ezzel a telefon-kártya kombóval bajban, ha vidékre, B20 körzetbe tévednék..
(Holnap megyek is melózni a Tisza tó mellé.. lehet tesztelni..)

[ Szerkesztve ]

(#6152) pg77 válasza Laci4 (#6151) üzenetére


pg77
újonc

Én 2 hónapja vettem, az pl nem volt független, csak T kártyával megy! :U

(#6153) Laci4 válasza pg77 (#6152) üzenetére


Laci4
senior tag

Hoppácska! :Y

Ez egy fontos infó (lehet)..
Ugyanis úgy döntöttem, veszek én is egyet, mert Tiszafüred felé haladva B20 nélkül elég kuka volt a telefonos megosztás... jobb biztosra menni, ha tényleg épp szükség lenne rá..

Filóztam egy használton 4 ezerrel kevesebbért, de úgy voltam, annyit megér 2 év garancia, amit a T hirdet.
Már odáig el is mentem, hogy átvételi mód a T oldalán.. de ezek után megint inkább a használt, de Telenoros kártyával kipróbált kütyü felé billen a mérleg..

Mennyire szoktak ezek megpusztulni? :U
(az akku amortizáció egy dolog, azon kívül..)

(#6154) 4Grider válasza Laci4 (#6153) üzenetére


4Grider
nagyúr

Plusz informácó a T-s függetlenítéshez: Ingyenes, bármikor, bárkinek.
Tehát a T-s függő eszköz egy jó ideje már nem gond...

(#6155) Diák66 válasza Laci4 (#6153) üzenetére


Diák66
őstag

Nem szoktak megpusztulni, ugyanakkor egyre kevesebb a megbízható és jól működő típus. A Cat.4 LTE routerek még gond nélkül működnek többnyire, felette már bonyolultabb antenna rendszer kell és valahogy abban a szegmensben még igazán jót nem találtam. Korábbi 3G only eszközökkel sosem volt gondom. Mai napig működnek, az akku sem hasalt el.

(#6156) AstraCDX válasza 4Grider (#6154) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Hány évig szopatták a felhasználókat SIM lock-al ezek az átkozottak ? :(

Mikor a TPV központjaikba, vagy bázisállomásaikba szükséges alkatrészeik, kártyáik, vagy moduljaik borsos árai is percek alatt megtérültek a (önmaguknak) baráti percdíjaikból .

Aztán meg rinyálnak, hogy éhen akarnak dögleni, mikor már alkalmazottjuk is alig van, mindent kiszerveztek, hogy még azoknak se kelljen bért fizetniük .

Üdv.

Astra

(#6157) 4Grider válasza AstraCDX (#6156) üzenetére


4Grider
nagyúr

A Telenornál és a Vodánál nem válsz meg olyan könnyedén a sim-locktól, mint a Telekomnál. A Telenornál pl. csak az eredeti vásárló/előfizető kezdeményezheti, Vodánál fizetős a nem eredeti előfizetőnek. Ráadásul hűségidőben necces. A Telekom ebből a szempontból is pozitívan lépett tavaly.

(#6158) cocka válasza 4Grider (#6157) üzenetére


cocka
veterán

És tudtommal a Telenornál csak számlásoknak ingyenes, ha tőlük van a készülék. Kártyások fizessenek. Másik kettőnél hogy van?

(#6159) cocka


cocka
veterán

Mondjuk lehet csak nekem vannak szövegértelmezési problémáim, de...

(vodafone kártyás):

Az Előfizetői Szerződés lejáratát követően az Előfizető kérésére az Előfizetői Szerződéssel együtt vásárolt készülék hálózati zárának feloldása díjmentes.

Remek és tessék mondani, az előfizetői szerződés lejárata mikor van? Mert tudtommal kártyás csomagok esetén az előfizetői szerződés akkor jár le, ha már nem töltöd fel egyszer sem az egyenlegedet + az érvényességi idő lejárt.

És mi újság van, nem az előfizetői szerződéssel együtt vásárolt, de vodafonos készülék függetlenítése esetén? Amit mondjuk használtan vettem, de a saját vodás SIM-emmel használok?

Határozott idejű Előfizetői Szerződés lejáratát követően amennyiben a hálózati zár feloldását nem az Előfizető kéri, a hálózati zár feloldásának díja bruttó 10000 Ft.

Csudaklassz, de akkor definiálni kéne, hogy mi a határozott idejű előfizetői szerződés, mert tudtommal kártyásoknál egy-egy feltöltéssel hosszabbodik meg az előfizetői szerződés, de ha a kezdőegyenleg vagy a feltöltött összeg érvényességi ideje lejár, akkor van vége a szerződésnek, de mi van, ha a szerződés lejárata előtt kéred a függetlenítést? Azt nem lehet?

Másrészt mi az, hogy "nem az Előfizető" kéri... azaz ha van egy saját névre vett vodás SIM-em, akkor annak én vagyok az Előfizetője, és ha van egy használtan vett vodafüggő készülékem, majd kérem hogy függetlenítsék, akkor a hálózati zár feloldását én, az Előfizető kértem. :DD

Értem én, hogy arra akartak volna itt utalni, hogy ha nem tőlük vetted a függetlenítendő készüléket vagy nem tudod igazolni, hogy tőlük vetted a saját nevedre, akkor fizetni kell. De ezt normálisan le kellett volna írni.

A Telenor legalább normálisan leírta:

A hálózati korlátozás feloldása díjmentes a határozott idejű Előfizetői Szerződés időtartamának lejártát követően, az Előfizető kérésére az adott Előfizetői Szerződéssel együtt vásárolt Készülék vonatkozásában. Minden más esetben a Telenor jogosult a hálózat-függetlenítésért járó díj kiterhelésére.

Remek, már csak egy kérdésem maradt. A debrandelendő készülékek esetében mizujs? Ott nem elég bepötyögni a kódot.

(#6160) Laci4 válasza 4Grider (#6154) üzenetére


Laci4
senior tag

Hmm.. Már megint filózni kell :DDD :W
Ez nem könnyítette meg a dolgom..

Valami olyasmi rémlett nekem is, hogy ha lejár a "hűségidő" a készülékekre, akkor a szolgáltatóknak kutya kötelességük feloldani a SIM zárat, ha kérjük..

Namármost mivel ez lista áras készülék, akkor... akkor ezt nem is tudom értelmezni.. :U
Ergó vagy függetlennek kellene lennie, vagy egyből oldaniuk a zárat.. hmm..

Mondjuk ez pg77 gyorsan le tudná tesztelni ;) :B

Lehet mégis csak az origi T-st kellene megvenni?! :U :W

Van ezeknek vajon bármi HW-es variánsa.. teszem azt évek alatt kiadtak egy kicsit másabb belsővel...
Még ez lehet esetleg újabb pont a T-s felé.. bár ott se tudhatom mikori készüléket adnak... :U

[ Szerkesztve ]

(#6161) 4Grider válasza Laci4 (#6160) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az, hogy:
Ingyenes, bármikor, bárkinek a Telekomnál, azt jelenti, hogy ingyenes a függetlenítés a Telekomnál, bármikor (hűségidő alatt is, illetve utána is akár évekkel), bárkinek (nem csak a vásárlójának).

Értsd: Megveszed, ha függő, akkor ingyen függetleníted.

Mi ami ezeken nehezíti a dolgodat?

(#6162) Laci4 válasza 4Grider (#6161) üzenetére


Laci4
senior tag

Így már semmi! :R

Csak már írtam a "használt darabot áruló" emberkének, hogy érdekelne a cucc, miután olvastam a hozzászólást, hogy függő volt, amit vett pg77..

Aztán amikor írtál, megint a T-s felé billent a mérleg, bár nem tudtam, hogy ilyen egyszerűen függetleníthető a dolog..pláne, hogy még akár hűségidő alatt is! :U :C

De mivel még nem írt vissza a használt darabot áruló srác, azt sztornózóm, és megrendelem a T-st.
Keddre elvileg meg is lesz.. és indul a teszt..

Köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#6163) RoSSo3 válasza 4Grider (#6161) üzenetére


RoSSo3
senior tag

Telekomos, feltöltős SIM-es USB sticknél is ez a helyzet? Mert ha esetleg Telenoros megoldásban gondolkodom, akkor nekem is gondolkodnom kell ilyenen.

(#6164) Zeki válasza RoSSo3 (#6163) üzenetére


Zeki
nagyúr

A telekomnál azonnal kérhető a függetlenítés és ingyenes.

(#6165) RoSSo3 válasza Zeki (#6164) üzenetére


RoSSo3
senior tag

és nem is kell számlát, vagy bármit bemutatni? netről rendeltem a kütyüt., szerintem 2 éve, de nem vagyok benne biztos, hogy a számla megvan még hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#6166) taki01 válasza RoSSo3 (#6165) üzenetére


taki01
őstag

Nem kell csak 1414-t kell felhívni és ott megadni az IMEI annak az eszköznek amit függetleníteni szeretnél és a telefonszámot ahova küldjék a függetlenítő kódot.

(#6167) RoSSo3 válasza taki01 (#6166) üzenetére


RoSSo3
senior tag

de szuper, nagyon köszönöm! ez azért nagy segítség!

(#6168) szuszinho


szuszinho
őstag

Sziasztok,

Van egy R216-Z készülékem, ami már független. Az a gondom, hogy mióta nem a Vodás kártyával használom, azóta minden egyes bekapcsoláskor be kell lépni a menüjébe, és el kell mentenem a beállításokat, hogy kapcsolódjon a hálózatra. Semit nem kell megváltoztatni, csak a mentés gombra kell kattintani.

Ki lehet ezt küszöbölni?

(#6169) Diák66 válasza szuszinho (#6168) üzenetére


Diák66
őstag

Szerintem igen. Egy reset kell neki és újra konfigurálni. Ha ez már megvolt, akkor passz....

(#6170) szuszinho válasza Diák66 (#6169) üzenetére


szuszinho
őstag

Volt reset.

(#6171) cocka válasza szuszinho (#6170) üzenetére


cocka
veterán

Na ez az, amiről beszélek. Debrand kell. Ami nem azonos a függetlenítéssel. Példa mifi router vagy usb stick esetén: lópikulát nem ér a függetlenítés, ha nem gyári fwvel működik a cucc, mert maga a szolgáltatóspecifikus fw is korlátozhatja a normális használatot. Ezért lenne minden ilyen esetben a szolgáltatónak kutya kötelessége gyári fwt az eszközre tenni!

És ez azért volt vicces anno, mert a brandelt fw igencsak windóz specifikus volt és hiába volt benne a vodás stickben más szolgáltató kártyája, nem ment a net, viszont a linux kernel meg telibe kakálja, hogy milyen brandelt szar van a cuccon, egyszerűen működik és kész. Persze azért nyilván ennél összetettebb ez a kérdés, de leginkább firmware specifikus.

Szóval az ilyen... szolgáltató kifüggetlenítette az eszközömet, de ez meg az nem működik vagy nem úgy működik, mint az eredeti szolgáltató kártyájával című sztorik forrása általában a szolgáltatóspecifikus fw.

Amúgy egy kérdés: Dual SIMes mifi router létezik?

[ Szerkesztve ]

(#6172) szuszinho válasza cocka (#6171) üzenetére


szuszinho
őstag

Nálam minden működik, csak "be kell tolni" :)

Keresek fw-t, és megpróbálom feltenni.

(#6173) Diák66 válasza cocka (#6171) üzenetére


Diák66
őstag

Dual SIMes mifi router?? Mi haszna lenne neki? Nem sok értelmét látom. De amúgy tessék: [link]

(#6174) cocka válasza Diák66 (#6173) üzenetére


cocka
veterán

Hát nem tudom. Ha mondjuk elmegy a net az egyiknél, akkor kapcsolódjon a másikhoz és fordítva.

(#6175) szuszinho


szuszinho
őstag

Telekomnál is van natolt és nem natolt apn?

(#6176) szabogabor10 válasza szuszinho (#6175) üzenetére


szabogabor10
veterán

Csak natolt van.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#6177) zsolt19900


zsolt19900
őstag

sziasztok

láttam, hogy van mobilinternet külföldön -az igazság szerint a roaming miatt indult, ha jól látom ami ugye már sok helyen nincs- de ide is feltenném a kérdésemet, hát ha tudtok rá tippet mondani

2hétre mennénk Bulgáriába nyaralni Sunnybiiicsre és oda lenne szükségem valamilyen mobilinternetes megoldásra a vállalkozási ügyek, hirdetések intézésére + elérhetőség végett

ilyen felhasználásra mi ajánlott és mi nem? köszönöm

valami normális GB adatmennyiséges (akár több kártyával is megoldást jelentő) és persze nem a csillagos eget kifizetős dologra lennék kíváncsi

elvileg lefedettség Telekom tekintetben van (az ottani fórumban annyit mondtak, hogy Sunny Biicssss annyi, hogy 101% lefedettség van, szóval közkedvelt terület így van térerő), a többi szolgáltatóval nem vagyok tisztába

nézelődtem erre arra, T-nél Telenornál is, de inkább belföldes ajánlatok jöttek szembe....

így kérném a segítségedet köszönöm :)

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#6178) 4Grider válasza zsolt19900 (#6177) üzenetére


4Grider
nagyúr

A T-nél, Telenornál vásárolt fix adatmennyiség (x GB, tehát a korlátlan csomagok nem!) Bulgáriában is leforgalmazható maradéktalanul és többletköltség nélkül, ha egy-két hétre mész.

(#6179) zsolt19900 válasza 4Grider (#6178) üzenetére


zsolt19900
őstag

csak azt ahogy néztem 4gb a max / kártya nem? az meg elég harmatos

itt ott viszont olvastam, hogy az FB-t nem számolja a Telekom, mint adatforgalmat?! mert ott mozgolódnék igazából

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#6180) 4Grider válasza zsolt19900 (#6179) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mint írtam, EU roaming közben a korlátlan opciók (így az FB is) korlátossá válik. Jellemzően roaming közben ezek is elkezdik használni az alap adatmennyisséget.
4 GB lehet, hogy harmatos, én tudok vele 1-2 napig dolgozni. Tény, nem kell megnézzek naponta egy rakat videót a munkámhoz. De nem értem, hogy mit értesz max. 4 GB alatt? Annyiszor 4 GB lesz az, ahányszor megrendeled...
Ha több netet akarsz, akkor helyi (bolgár) szolgáltatók sim-jei között érdemes körülnézni.

(#6181) zsolt19900 válasza 4Grider (#6180) üzenetére


zsolt19900
őstag

nekem úgy jött le, hogy 1 kártyához 1x tudok adattöbbletet vásárolni.... rosszul gondolom?

de tényleg nagyon vak folt számomra ez a dolog.... pl amit 1:1be tudnék a flottás dolgomhoz kiváltani az is osztott 12gb netből 5/7 osztásban tudok csak ideahaza ill. külföldön használni.... ezt is picit viccesnek tartom

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#6182) Zyelor


Zyelor
aktív tag

Sziasztok!

Van több Telekomos mobilnetes SIM kártyám, amivel egy 4G-s router (TP-Link MR200) és rajta keresztül kamerák távoli elérését szeretném megvalósítani. DynDNS be van állítva, viszont hiába próbálok rá lépni, nem érem el a routert sem. :/ DynDNS szépen frissülget, de minek.

Azt gondolom, hogy NAT-olt címet kaphat a router. Ilyen esetben lehet bármit csinálni, vagy felejtős? Fontos lenne, mert vezetékes net nincs az adott helyen, ahol a router lenne...

(#6183) szuszinho válasza Zyelor (#6182) üzenetére


szuszinho
őstag

Csak 6db hozzászólást kellett volna visszaolvasni...

(#6184) Zyelor válasza szuszinho (#6183) üzenetére


Zyelor
aktív tag

Igen, a kérdés után nem sokkal megtaláltam én is azt a választ... :(

És erre nincs is kerülő megoldás gondolom... :/ Telenoréknál is gondolom ugyanez a megoldás van. Hát akkor nem tudom, hogy hogy lehet ezt a témát megoldani :( :W

Esetleg valaki hasonló problémával szembesült már?

[ Szerkesztve ]

(#6185) cocka válasza Zyelor (#6182) üzenetére


cocka
veterán

A saját IP-jén keresztül eléred a routert? V1 vagy V2? Firmware update megvolt?

(#6186) 4Grider válasza Zyelor (#6184) üzenetére


4Grider
nagyúr

Telenoréknál két fajta apn van, az adatkártyák alapból pont a net-et kapják, ami publikus ip-s...

(#6187) Zyelor válasza cocka (#6185) üzenetére


Zyelor
aktív tag

V2 , Firmware 1.2-es, 170927-es build. A saját IP-jén elérem a routert, a dyndns-es címén, meg az IP címén sem sajnos, de a NAT-os mobilnet miatt. Utána érdeklődtem, hogy kb- esélytelen így a mobil nettel, a belépés a routerbe távolról :/ Hát, nem túl fasza helyzet.

(#6188) cocka válasza Zyelor (#6187) üzenetére


cocka
veterán

Akkor nem tudok jobbat.

De amúgy már van újabb is:

[link]

Az enyém meg V1-es és azt meg basznak update-elni. Tudnám mi értelme van ugyanabból az eszközből többféle variánst gyártani, ami nem eszik meg minden firmware-t, csak azt ami az adott verzióhoz való.

[ Szerkesztve ]

(#6189) Zyelor válasza cocka (#6188) üzenetére


Zyelor
aktív tag

Reverse SSH tunnelinggel megoldható, hogy elérjem amit el kell... :D

De basszus, ehhez kell:

1) 1 szerver
2) Egy eszköz a túloldalon

:W

Most még azon gondolkozom, hogy mi van, ha IPv6-tal próbálom belőni a dolgokat? Lehetséges lehet vajon az ilyesmi?

(#6190) adika4444 válasza Zyelor (#6189) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

Igen, az IPv6 elvileg működhet, én Telekom korlátlan mobilnetre raktam ki webszervert és úgy rémlik elérhető volt másik Telekom netről biztosan, de talán más szolgáltatótól is...

De legegyszerűbb szerintem a Telenor lenne, ők adnak publikus címet.

üdv, adika4444

(#6191) ZsoltV


ZsoltV
csendes újonc

Sziasztok!

Telekom 4G mobilnetet hasnyálok egy Hüvely B593-as router-ben. A dán szofver van rajta. Egy TP-Link switch-en keresztül küldöm a hálót egy TP-Link WR1043-ra, amire kapcsolódik minden eszköz. A switch-en nincs semmi más eszköz, csak a Hüvely és a TP Link router. Ezzel kapcsolatban lenne egy pár kérdésem:

1.: Értem, h korlátozva van a torrent, teljesen rendben is van, nem is használom sűrűn. 250 kbps-val jön összesen (1 fájl is, meg 5 is). Viszont az miért van, h ha a net amúgy olyan 15-20 körüli ping-vel, 30 Mbps le, 15 Mbps fel, akkor is torrent használat közben (ami az említett 250 kbps) abszolút használhatatlan. De nem csak a letöltő eszközön, hanem minden egyéb máson is, ami uarra a Wi-Fi-re van rakva. Egy web lapot nem lehet megnyitni. Nem használok VPN trükköket. Ezzel lehet kezdeni valamit? Nem zavar a 250 kbps, csak az, h közben semmi más eszközön nem tudok semmit csinálni.

2.: Az 5 egységből (térerő) általában 2 van, néha 1, néha 3. Milyen külső antennával lehetne ezen növelni, valamint a Telekom nem lövi-e le a külső antennás eszközöket? Vhol olvastam, h vmelyik szolgáltató talán tiltja.

3.: Naponta 2x előfordul olyan, h ha céges VPN-re fel vagyok csatlakozva (céges gépen, semmi kapcsolat más eszközzel, nincs rajta torrent meg semmi egyéb, 2 különböző céges gép, 2 különböző cégnél), akkor majdnem uazokban az időkben, 1x délelőtt, 1x este gondol egyet és megszakad a kapcsolat az Outlook-nál, valamint ha hívásban vagyok céges tool-on keresztül, akkor elmegy a hang, de nem bontja a vonalat. Majd kb 2 perc múlva vissza jön a hang és megy tovább a hívás, valamint kb. 10 perc múlva az Outlook is magára talál. Közben minden egyéb eszköz, ami uazon a hálón van, de nem használ céges VPN-t (pl. mobil Wi-Fi-n, másik laptop, asztali gép), az megy frankón. A VPN kapcsolat közben él, nem szakad meg. Erre esetleg van vkinek vmi ötlete?

(#6192) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Sziasztok,

Van egy T-s SIM kártyám (Domino) és csak netre használom (telefonba) és most kivettem, beraktam egy Lenovo T430 notiba, de nem tudom használni.(zárolva van)
Próbáltam feloldani (elsőre forgott egy darabig...de nem jutott eredményre)
Itt a SIM PIN-t kell begépelni, vagy esetleg mást?

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#6193) 4Grider válasza MaxxDamage (#6192) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha a telefonba visszateszed és leveszed róla a pin kódot, akkor gondolom nem lesz zárolva a tabletben...

(#6194) MaxxDamage válasza 4Grider (#6193) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Közben a gépet ki/be kapcsoltam és ez fogadott (azért elfogadta a PIN-t) :R

Ennyit tud (ez is jobb mint a semmi, ha úgy van) :D

MD
L

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#6195) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok,

A korlátlan telenoros mobilinternetemhez keresek olyan készüléket amivel meg tudnám osztani az internetet több készülék között, úgy, hogy a mobilnetből kihozzam a maximumot.

Jelenleg két készüléket néztem ki. Az alábbiakat:
Netgear Nighthawk MR1100 vagy Huawei E5788

Ezek 80-110 ezer forintos készülékek. Itt jön a kérdés. Érdemes ennyit költeni rá? Ennyi pénzért már kapnék egy jó telefont is(iphone se vagy huawei p10) amivel meg tudnám osztani a netet, viszont ott kevesebb a beállítási lehetőség.

Valami kis okítást/ tanácsot kérnék szépen.

köszönöm :R

(#6196) Greybeard válasza smallmer (#6195) üzenetére


Greybeard
tag

Tankkal lőnnél verébre? Hadd illusztráljam; a városban felrobban a víztorony, így tartálykocsival hordja a katonaság a lakosoknak a vizet. Szigorúan ellenőrzik, hogy max 30 liter a fejadag. Vagyis, ha valaki 30 literes kannával érkezik, az egyben haza is viheti az adagját. Hiába veszel drága pénzen 100 literes kannát és cipeled oda, akkor is csak 30 litert fognak beletölteni és annyit vihetsz magaddal. Namost, a Telenor is max 300 mbps-al szolgáltat. "Hiába veszel drága pénzen 100 literes kannát gigabites mifit és cipeled oda, akkor is csak 30 litert 300 megabitet fognak beletölteni..." Szerintem egyelőre nem érdemes 30 literesnél nagyobb kannába beruházni. Ha a jövőben növekszik a fejadag, ráérsz akkor nagyobb kannát venni, addig is legalább lejjebb megy a kannák ára...

[ Szerkesztve ]

s.k.

(#6197) smallmer válasza Greybeard (#6196) üzenetére


smallmer
őstag

perfekt válasz :)
600mbit sincsen láthatáron még? :)

(#6198) cocka válasza smallmer (#6197) üzenetére


cocka
veterán

Ember! Hol élsz te? Ahol elérhető a 4G sok helyen még a 150 felét se éri el a letöltési sebesség. A feltöltés is max. 35 körül van. Hova akarsz te 600-at, amikor még a 150/50 sincs kihasználva.

(#6199) Zeki válasza smallmer (#6197) üzenetére


Zeki
nagyúr

450-et mintha valaki valahol mért volna (Telenor székház?). De ugye az több cella, olyan helyen ahol alig van terhelés. És persze megfelelő készülék is kell ehhez.
De ez a sebesség ritka mint a fehér holló.
Jellemző inkább 20-70 megabit, attól függően, egy cellára hányan vannak ráizgulva.

[ Szerkesztve ]

(#6200) rayman2006


rayman2006
tag

Sziasztok.

Huawei B525 router-hez milyen külső LTE antennát ajánlatok Telenor nethez
Pl:innen 1 vagy 2?
Mennyire növelheti a sebességet kb külső antenna?
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.