Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6751) coqito


coqito
tag

Sziasztok!
Telenor adatkártyához keresek routert. Mik a jelenlegi legjobb megoldások erre?

(#6752) coqito válasza coqito (#6751) üzenetére


coqito
tag

AH, bocs routeresbe akart menni, csak eltévedtem ... sry

(#6753) albinolynx


albinolynx
őstag

Segítséget szeretné kérni, de nem tudom a megfelelő helyen kérdezek-e!
Mobilinternet van megosztva a telefonommal. A laptopomon tökéletesen tudom használni az internet elérést. Napokban hadrendbe állt egy asztali gépem is. Ezen viszont csak egy pillanatnyi ideig van internet elérés. Látszólag minden rendben, de nem tud pl. a chrome telepítő sem futni. A gépben egy ilyen dolgozik: TP-LINK TL-WN881ND 300Mbps vezeték nélküli N-es PCI Express hálózati kártya. Honlapról a legfrissebb driverrel.

Mi a különbség a két wifi kártya között, ami miatt problémás az asztali? Mi lehet a megoldás?

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#6754) 4Grider válasza albinolynx (#6753) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ez így nagyon kevés info. Ennyiből hónapokig tippelgethetünk.
Milyen mobilnet előfizetésről van szó? Milyen telefonról? Az asztali gépen milyen tűzfalas/antivírusos környezet van? Kap az asztali gép ip címet a megosztó eszköztől? Tudja-e pingetni a telefont akkor, amikor van/nincs net? Névfeloldás végig működik? Stb...

(#6755) albinolynx válasza 4Grider (#6754) üzenetére


albinolynx
őstag

Akkor jo helyen vagyok. (:

Telenor hello data net. Doogee f5 telefon. Tuzfal, antivirus program nincs (defender is tiltva). IP cimet kap az asztali is. Pinget most nem tudom kiprobalni. Nevfeloldasrol hogyan gyozodjek meg?
Windows 10 x64 rendszer, alapbeallitason minden. A wifi kodolas WPA2-PSK. Ketto eszkozt engedek csatlakozni a telefonhoz. Proba ideje alatt csak az asztali gep volt.

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#6756) 4Grider válasza albinolynx (#6755) üzenetére


4Grider
nagyúr

Első körben a wlan adaptered és a telefon összeköttetésére gondolnék. Telenfonon meg tudod nézni, hogy altív-e a kapcsolat, ugyanúgy PC-n is látod, hogy kapcsolódva vagy-e. Első kérdés tehát, hogy ez a kapcsolat látszólag rendben van-e.
Ha igen, akkor jön a pc-oldali tesztelés.
Lehet-e pingelni az adatmegosztó telefont. A nem nem feltétlenül jelenti azt, hogy nincs kapcsolat, csak jelzésértékű...
Van-e névfeloldás (command prompton beírod, hogy tracert bix.hu).
Ha feloldja ip címre a bix.hu-t, akkor van névfeloldás. Ha unable resolve... hibaüzenet jelenik meg, akkor nincs.
Ha van névfeloldás és a traceroute végig megy, akkor net is van, a Windows 10-es gépen kell körülnézni...

(#6757) albinolynx válasza 4Grider (#6756) üzenetére


albinolynx
őstag

Azt biztosra tudom irni, hogy telefon kijelezte a csatlakozast. Gepen is latszolag rendben volt. A tobbi teszteredmenyt delutan hozom, akkor mar gepnel leszek. Laptop - asztali kozott az adapter a kulonbseg. Remelem nem cumi az asztaliban levo tp-link. Direkt nem akartam usb-s eszkozt...

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#6758) albinolynx válasza 4Grider (#6756) üzenetére


albinolynx
őstag

Valami a pcie tp-link-kel lesz. A legócskább usb wifi stickeket végigpörgettem, kiválóan működnek. A tp-link-nél nem lehet pingelni a telefont. Nincs válasz. Driver csere?

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#6759) gyuri81


gyuri81
veterán

Egy kis segítséget szeretnék kérni.

Van egy iptv előfizetésem, amihez kaptam m3u fájlt. Ha beillesztem egy iptv app-ba akkor mobilinterneten nem indulnak el a videók, de wifi-n semmi gond nincs.

Miért lehet ez?

( vodafone flotta 10gb internet csomag)

Eladó új, bontatlan Samsung Galaxy S24 Ultra 12/512GB https://bit.ly/4aEqC1v

(#6760) halisa


halisa
tag

Sziasztok! Segítsetek, kinéztem ezt a modellt : Huawei B315 itt kapni is lehet + antennát is adnak hozzá. Kérdés nálunk működne -e TM-os kártyával? Illetve ezekből vannak butított verziók amik korlátozva vannak?

(#6761) Zoli975


Zoli975
tag

Sziasztok! Telekom mobilnetet használok. minden szép és jó, le tudok tölteni bármit meg minden. Viszont torrentnél a feltöltés nem megy egyáltalán. Pedig VPN-nel használom, mert a Telekom korlátozza a torrentet. VPN nélkül is ez a helyzet. Valaki tudna segíteni, hogy miért nem megy a feltöltés? Vagy melyik fórumba írjak? A válaszotokat előre is köszönöm!

(#6762) 4Grider válasza Zoli975 (#6761) üzenetére


4Grider
nagyúr

Azért nem megy a feltöltés, mert a Telekomtól NAT-olt ip címet kapsz, így sokat használjátok ugyanazt a publikus ip címet. Ugyanez igaz a VPN-re is.

(#6763) Zoli975 válasza 4Grider (#6762) üzenetére


Zoli975
tag

És van rá megoldás?

(#6764) 4Grider válasza Zoli975 (#6763) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nem Telekomos mobilnet.

(#6765) cocka válasza 4Grider (#6762) üzenetére


cocka
veterán

Mondjuk azért hülyeség ezt így tiltani, mert így gyakorlatilag semmi más sem megy. Még egy webszerver se, ami aztán nem igényel akkora erőforrást, bár ki tudja.. az adatbázisok ugye. :D

(#6766) djsilas válasza kali (#6714) üzenetére


djsilas
tag

Az szerintem egy meglehetősen nagy félretájékoztatás lehetett.... csak úgy mondom, aki akar publikus IP-t, az felejtse el a Telekomos mobilnetet.

(#6767) taki01 válasza djsilas (#6766) üzenetére


taki01
őstag

Kap publikus IPv6-t. IPv4-ből csak natoltat kap akinek Telekomos mobilnetje van.

(#6768) djsilas válasza taki01 (#6767) üzenetére


djsilas
tag

Jogos! És így már igaz is... ;)

(#6769) cocka válasza taki01 (#6767) üzenetére


cocka
veterán

Hajadra kenheted az IPv6-os címed, ha a használandó szolgáltatás csak IPv4-et támogat.

(#6770) Golota


Golota
aktív tag

Sziasztok!

Vettem egy Huawei B525-öt, amit egy prepaid Vodafone kártyával használok. A konfigurálás egyszerű volt, működik is, viszont a VPN-t egyszerűen képtelen vagyok beállítani (Mullvad) és a Virtual Server sem megy.

Ami megdöbbentő, hogy semmiféle manual nincs a firmware-hez és a neten sem találom.

Van valakinek ezzel tapasztalata?

Köszönöm.

(#6771) 4Grider válasza Golota (#6770) üzenetére


4Grider
nagyúr

A VPN szolgáltató (Mullvad) oldalán kell körülnézni, abszurd lenne, ha egy router kézikönyvében lenne részletezve a világ összes vpn kiszolgálójához a konfigurálási segédlet. De alapjában véve alapból egy VPN-t terminálni képes router kell a VPN terminálásához, tudtommal pedig a B525 nem tud indítani/végződtetni, csak átengedni.

(#6772) cocka válasza 4Grider (#6771) üzenetére


cocka
veterán

Csak kérdés: nem lehet hogy a voda is NAT-olt IP-t oszt? Csak mert hogy a virtuális server sem megy.

(#6773) 4Grider válasza cocka (#6772) üzenetére


4Grider
nagyúr

Simán előfordulhat.

(#6774) Golota válasza 4Grider (#6771) üzenetére


Golota
aktív tag

Félreérthetően fogalmaztam: a VPN beállítások meg vannak a mullvadon, de a B525 firmwarehez semmiféle leírást nem adnak,csak egy quick connection guidot. A weboldalukon sincs fent. A speckó szerint tudnia kellene VPN klienst, de nem tudom beállítani. :(

(#6775) 4Grider válasza Golota (#6774) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha tud vpn-t terminálni, megkeresed a VPN menüt és beállítod, Nem kell ahhoz routeres kézikönyv. Én azonban azt kétlem, hogy tudna vpn-t terminálni. A termináláshoz vpn szerver funkcionalitás kell, a kliens nem az (kliens nem tudja a vpn-t továbbosztani).

(#6776) Golota válasza 4Grider (#6775) üzenetére


Golota
aktív tag

Azon fiózok, hogy berakok mögé egy olcsó, ddwrt routert és azon fut majd VPN szerver. Ez szerintetek megoldható?

(#6777) 4Grider válasza Golota (#6776) üzenetére


4Grider
nagyúr

Leginkább akkor, ha a Huawei-ben benne van a bridge mode (nem nyírta ki belőle valami szolgáltatói firmware). Ebben az esetben ui. a ddwrt-s eszközödnek át tudja adni a publikus ip címét és azon a vpn kiszolgáló tud működni.

(#6778) Golota válasza 4Grider (#6777) üzenetére


Golota
aktív tag

Szolgáltató-független, elvileg tudja a bridge módot. Most rádugtam kábelen egy régi routert és átengedi, szóval legrosszabb esetben marad a kábel.

(#6779) mAtech


mAtech
aktív tag

Sziasztok!

Véleményetekre lenne szükség.
Van egy Huawei 5577s MiFi-vel ellátott Kék szolgáltatós előfizetésünk otthon. 2-3 hete az a tünet, hogy az eddigi elég szép (nézőpont kérdése) 20-30 Mbps le/feltöltési sebesség 0,5 és 0,9 Mbps-ra esett vissza.
Eddigi ténykedések:
- Ügyfeles mondta első körben, hogy reseteljük a routert. Megtörtént. Eredménye semmi.
- SIM ki majd be. Hátha. Eredmény semmi.
- Korábbi előfizunkból megmaradt régebbi Huawei MiFi routerbe (típust nem tudom, de 4G-s) áttettem a SIM-et. Azzal is ugyanez a helyzet. Lassú.

Kültéri antennánk nincs. Beltérben használjuk egy pici téglaházban. De ahogy mondtam eddig nem volt gond.

Elképzelhető hogy Kékék állítottak valamit valahol a tornyukon, antennán, stb és "elment" a sávszél?
Egyéb tipp?

Üdv,
A.

Ha nem vigyázunk a természetre, ő se fog mi ránk...; De hát ugye aki akar az a betonba is beleköt...

(#6780) 4Grider válasza mAtech (#6779) üzenetére


4Grider
nagyúr

Térerő változott? Ha igen, keressetek neki valami ablakhoz közelibb, minél magasabban lévő helyet.
Konkrétan milyen előfizetésről van szó? Valamilyen korlátlan flottás?
Ha átteszed a routert csak 3G-re, változik a helyzet? Mennyivel? Ha nem, akkor az előfizetésre tettek valami korlátot, ki kellene szedni, és betenni telefonba és megnézni Telenor alkalmazással, mit mond rá...

(#6781) cocka válasza 4Grider (#6780) üzenetére


cocka
veterán

Nekem aszonta az ügyfélszolgáltatos, hogy mivel a Telenor alkalmazásba csak telefonszámmal lehet belépni, ott korlátozottabbak a lehetőségek. Ezért gondolom, hogy célszerűbb ilyen esetben, online számítógépről, weben belépni.

(#6782) 4Grider válasza cocka (#6781) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az adatkártyáknak is van telefonszáma, sms-t is tudnak fogadni...

(#6783) mAtech válasza 4Grider (#6780) üzenetére


mAtech
aktív tag

Szia!

Térerőn én nem vettem észre változást.
Kimegyek vele a kertbe. Az már szempont lehet (eddig nem tettem...) Meg teszteljük majd nagyvárosban is (nem BP), hogy ott mit gurít.

Előfizetés konkrétan és ebből a legkisebb csomag. Nem céges.
Térkép szerint kívül-belül jönnie kellene a 4G-nek.

3G-re átteszem. Jó ötlet.

25GB a korlát. KB a felénél tartunk a router szerint... Persze ettől még tehettek rá önkényesen korlátot, csak nem volt indokolt. De nem hiszem, hogy ez miatt lenne gond. Telefonban is kipróbáljuk, hátha...

Köszi!

Ha nem vigyázunk a természetre, ő se fog mi ránk...; De hát ugye aki akar az a betonba is beleköt...

(#6784) 4Grider válasza mAtech (#6783) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha telefonba beteszed, látni fogod a Telenor appban, hogy mennyinél tartasz.
Január 20.-a környékén nekem 3 órás telefonos tv-nézés lekapott 3 GB adatot, amin azért csodálkoztam, mert korábban ugyanazzal az alkalmazással és felbontással óránként nem fogyott el 500 MB adat...

(#6785) mAtech válasza 4Grider (#6784) üzenetére


mAtech
aktív tag

Az lesz.
Neked nem ingyen van a TV-nézés?

Ha nem vigyázunk a természetre, ő se fog mi ránk...; De hát ugye aki akar az a betonba is beleköt...

(#6786) 4Grider válasza mAtech (#6785) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nem Telenor MyTV-ről és HBO Go-ról van szó...

(#6787) mAtech válasza 4Grider (#6786) üzenetére


mAtech
aktív tag

:R

Ha nem vigyázunk a természetre, ő se fog mi ránk...; De hát ugye aki akar az a betonba is beleköt...

(#6788) mAtech válasza 4Grider (#6780) üzenetére


mAtech
aktív tag

Nnnna...!
Mértem ismét. Bent továbbra is rossz 4G-n (routeren 5 csíkból 3 aktív). Le: 0,5 fel:1,5 Mbps. Ez hulladék szint.
Kivittem a kertbe. Két helyre is elvittem, de nem változott érdemben a sebesség. Furcsa módon a feltöltés viszont jobb, mint a letöltés. Fel néha 6-8 Mbps is van felfele.

3G-re áttéve már jobb a szitu. Full térerő a routeren. Le: 18, fel: 3-4. Házon belül.

Bent Szegeden házon belül 4G-n a router, mobiltelefon meg kapcsolódik rá wifin.
Le:42 Mbps, fel: 21,5. Ez már korrektebb. Szal nem a router a gond.

Szerintem valami adótorony nem úgy adja már le a 4G-t itt a végeken, mint korábban. Azért is van már 4 éve ez az előfizetésünk, mert jó volt a sávszél. Eddig...

Telekom itt 4G-n sem jobb sokkal az első mérésemnél (8 és 2). Erre jutottam.

Ha nem vigyázunk a természetre, ő se fog mi ránk...; De hát ugye aki akar az a betonba is beleköt...

(#6789) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Üdvözlöm a Topiclakókat!

A problémám a következő:

Évek óta szórakozom azzal, hogy normális mobilnetsebességet érjek el -- mivel normális vezetékes net nincs.

Eddig LTE-stickeket dugdostam Asus routerekbe, ami 20 Mbps körüli sebességre volt jó. Ezt betudtam annak, hogy a generikus USB-driverek ennyit tudnak.
(Ugyanazok a stickek ugyanott, illetve ugyanazok a SIM-kártyák telefonban ugyanott 60-80 Mbps sebességet produkáltak.)

Most lett elegem a dologból, és beszereztem két Mikrotik eszközt is, mindkettő R11e-LTE modemet tartalmaz, külső antennákkal.
A gond az, hogy ezekkel még az USB-stickes 20 Mbps sebességet sem tudom elérni: ahol telefonnal megvan a 80 Mbps, ott ezek a céleszközök az antennáikkal maximum 18 Mbps-ot hoznak.

A Mikrotik-topicban már alaposan rászálltam a társaságra (ezúton is köszönet a segítségükért), de ez már nem mikrotikes problémának tűnik, hanem valami triviális mobilnetes beállításra gyanakszom.

Mit nézzek, hol nézzem? A kapacitás egyértelműen itt van, a Mikrotikben valóban mindent be lehet állítani -- de mit is kéne? Mi van az androidban / Windowsban defaultból beállítva, ami a célhardverben nincs?

Próbáltam Telenor, Vodafone és Telekom kártyákkal is, nagyon hasonló, gyakorlatilag azonos eredménnyel.
A kapcsolat minden esetben felépül (Evolved 3G - LTE). Ha csak 3G vagy 4G a beállított kapcsolat, akkor a sebesség visszaesik 3-4 Mbps-ra.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#6790) Gézengúz válasza MaCS_70 (#6789) üzenetére


Gézengúz
addikt

Kapásból azt mondanám, hogy tutti a szolgáltató kavar be, nehogymár tudjad használni jó sebességgel ilyen eszközben is az adott sim-et.

(#6791) cocka válasza MaCS_70 (#6789) üzenetére


cocka
veterán

Nem próbáltad valami MiFi eszközben?

(#6792) 4Grider válasza MaCS_70 (#6789) üzenetére


4Grider
nagyúr

A sebességeket kábelen méred, vagy wlan-on?

(#6793) MaCS_70 válasza 4Grider (#6792) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm a válaszokat!

A sebességet vezetéken mérem.

MiFin nem néztem, nincs ilyenem, de sajnos nem is lennék vele kisegítve. Teljes értékű routerre van szükségem.

A szolgáltató vajon tudhatja, hogy a sticket milyen eszközbe dugom? Routerbe dugva 20 Mbps, PC-ben 80 Mbps.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#6794) 4Grider válasza MaCS_70 (#6793) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nem lehet, hogy a dupla NAT okoz problémát? Tehát hogy eleve NAT-olt ip-t tovább NAT-olsz a routereddel és amögött méricskélsz...
Egyébként pedig az USB modem+router párosítás semelyik gyártónál sem az acélos sebességről híres. Olyan routert kell venni, amiben van 4G modem. Vagy olyan 4G eszközt, ami tudja a bridge módot, és átadja a routerednek a publikus ip címét.

(#6795) MaCS_70 válasza 4Grider (#6794) üzenetére


MaCS_70
félisten

A dupla NAT ilyen sebességcsökkenést nem okoz, arról nem is beszélve, hogy olyankor is csinálja, amikor nincs dupla NAT.

Jelenleg meg éppen az a gondom, hogy még a routerbe dugott stick is gyorsabb, mint a céleszköz!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#6796) cocka válasza MaCS_70 (#6793) üzenetére


cocka
veterán

A routerbe dugott stick sebessége azért lesz gyök 2, mert az az usb port, ami tápolja eléggé visszafogott, mivel ez csak egy extra. Egy usb modemnek kb. kétszer akkora áramra van igénye, mint egy mezei usb 2-es pendrive-nak. Egy pendrive-nak vagy egy usbs led lámpának lehet hogy elég az a port, de egy usbs modemet épphogy el tud látni. Tehát amikor épphogy kategória van, akkor nem várható el, hogy még hasítson is a sebesség.

Egyébként lehet hogy maga a router tápja elég lenne ahhoz, hogy ellásson 1-2 usb portot, de akkor meg a router működése kerülne veszélybe, gondolom ezért vannak lekorlátozva.

[ Szerkesztve ]

(#6797) MaCS_70 válasza cocka (#6796) üzenetére


MaCS_70
félisten

Igen, ezt pontosan tudom, éppen ezért vettem meg a Mikrotik eszközeit, amik dedikált mPCIe LTE modemek a hozzájuk illeszkedő alaplapra csatlakoztatva.

És éppen az a gondom, azért írtam ide, mert ezeknél még az USB+router megoldás is gyorsabb.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#6798) humigabi válasza MaCS_70 (#6797) üzenetére


humigabi
aktív tag

Szia MaCS!

Egy-két hete vettél egy D-Link modem-routert, pont a fentebb említett problémád miatt. Az nem vált be és visszaküldted? Arról most említést sem tettél.
:DD

[ Szerkesztve ]

humigabi

(#6799) humigabi válasza MaCS_70 (#6797) üzenetére


humigabi
aktív tag

Egy próbát szerintem neked is megérne egy Huawei B525. Tudom, nincs benne bridge mód, de nekem például teljesen bevált. Tavasszal még felrakom a MIMO panelantennát a tető szélére, ami ha a sávszélességet nagyon nem is, de a jelerősséget és minőséget jól megdobja (ezt kipróbáltam a szobában). Most a belső antennáival is 20-90Mbps a letöltés, hálózati terheléstől függően, a feltöltési meg szinte konstans 30-40 Mbps.
Ha nem válna be, visszaküldöd.
:DD

humigabi

(#6800) taki01 válasza MaCS_70 (#6797) üzenetére


taki01
őstag

Ez a video alapján néztem ki én egy Mikrotik sxt lte kit-t. Ha ennyire rossz akkor inkább hagyom Huawei B593-t. Eddig nagyon jó szolgáltatott tett. Csak azért lenne jobb mert kint a szabadban jobb a térerő és ez elvileg tud bridge mode-t.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.