Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6701) 4Grider válasza zombei (#6700) üzenetére


4Grider
nagyúr

Amit minimális munkával (rákereséssel és némi olvasással a flottás topikban) bárki el tud érni.

(#6702) szmyky válasza zombei (#6700) üzenetére


szmyky
aktív tag

iQpro Flotta

(#6703) tomp


tomp
félisten

Sziasztok!
Pár napja elkezdtem használni a CellMapper appot a telefonon. Rendkívül pontosan mutatja a bázisokat és a cellákat is de egy dolgot nem értek. Eddig úgy tudtam, hogy csak akkor jöhet létre LTE-A kapcsolat ha a 2cella ugyan azon a bázison van. De Budapest közepén több olyan pont van ahol 1 bázis csak 1adott sávot sugároz. A legtöbb esetben csak B20-at. Mégis van LTE-A mert egy szomszédos bázis B3-as cellára is kapcsolódik a telefon. Ezek szerint működik úgy is a dolog, hogy 2külön bázist kezel összekapcsolva?
A Telenor miért használ 1-2helyen pesten LTE-A hálózathoz 1800+2600MHz párost?

(#6704) Diák66 válasza tomp (#6703) üzenetére


Diák66
őstag

Én úgy tudom nem fontos, hogy egy bázisállomáson legyen a két érintett frekvencia blokk. Van többféle megoldás a CA-ra.

(#6705) Dadpool


Dadpool
aktív tag

Sziasztok
Megosztanék veletek egy kis történetet.
Egy hónapja van még az Iqpro adat kártyám. Kezdetektől fogva hibátlanul működik. Otthoni net kiváltására szereztem mert ahol lakunk sajnos botrányos az internet sebesség. Kiskunhalas Telekom 4mbps.
Nem voltak nagy igények csak legalább egy 20-30 mbps legyen. Ezt először nem hozta, mondom jó beszerzek egy Huawei B525 készüléket. Na itt már kezdte hozni de csak a délutáni órákban és este. Míg nem tegnap megérkezett egy MIMO beltéri antenna és nem hittem a szememnek.

Szóval csak ajánlani tudom ezt a router + antennát.

https://www.youtube.com/user/cehaeries1 A játékban nem az számít, ki nyer vagy ki veszít.

(#6706) 4Grider válasza Dadpool (#6705) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az antenna pontos típusát/beszerzési forrását is megadod?

(#6707) Dadpool válasza 4Grider (#6706) üzenetére


Dadpool
aktív tag

Természetesen.
[DMM-7-27-2SP]

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/user/cehaeries1 A játékban nem az számít, ki nyer vagy ki veszít.

(#6708) 4Grider válasza Dadpool (#6707) üzenetére


4Grider
nagyúr

Köszönöm, kipróbáljuk Pilisvörösváron, ahol hónapok óta döglődik a Telenor mobilnetje.

[ Szerkesztve ]

(#6709) Dadpool válasza 4Grider (#6708) üzenetére


Dadpool
aktív tag

Remélem jó lesz neked is mondjuk azért kellett egy fél óra méregtés mire meglett a megfelelő hely. 😁 Pedig csak 2m kábel van de volt hogy 10 mbps különbség pár centi mozgatástol.

https://www.youtube.com/user/cehaeries1 A játékban nem az számít, ki nyer vagy ki veszít.

(#6710) odrif válasza Dadpool (#6707) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Milyen típusú csatlakozókkal kell rendelni?

20 éve a Prohardveren

(#6711) 4Grider válasza odrif (#6710) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az eszközödtől függ. Asztali routerek esetén 99%-ban SMA van. De ott egy táblázat az oldalon...

(#6712) cocka


cocka
veterán

Hi!

A Domino Net & Roll kapható még egyáltalán?

(#6713) cocka


cocka
veterán

Akkor végül is most Telenornál és Telekomnál mi a helyzet publikus IP ügyben? Prepaidhez kérhető vagy adnak még hanghívásra nem alkalmas kártyát, ami publikus IP-t kap? Vagy felejtős az egész és már csak NAT-olt IP-ket osztogatnak?

(#6714) kali válasza cocka (#6713) üzenetére


kali
legenda

A Telenor passz, de a Telekomnál megoldható a publikus IP, illetékes írta, hogy Domino esetén is kérhető.

(#6715) cocka válasza kali (#6714) üzenetére


cocka
veterán

Emailben vagy telefonon vagy hol?

(#6716) kali válasza cocka (#6715) üzenetére


kali
legenda

Telefonon, (volt) illetékes írta: [link]
Lehet, hogy online kérésre is megoldják: [link]

(#6717) #42556672 válasza cocka (#6713) üzenetére


#42556672
törölt tag

A Telenor-nál az "online" APN NAT-olt IP-t ad, a "net" APN Publikusat.

(#6718) cocka válasza #42556672 (#6717) üzenetére


cocka
veterán

Ezt tudom, de nem ez a kérdés, hanem hogy kérhető-e meglévő kártyás előfizetéshez publikus IP cím. A Telekomot egyelőre megkérdeztem, ahogy tanácsolta itt valaki, de még nem válaszoltak.

(#6719) #42556672 válasza cocka (#6718) üzenetére


#42556672
törölt tag

A Telenor olyan csomaghoz ahol a net APN nem engedélyezett nem ad, próbáltam kérni. Tehát pl. a Hello Data csak NAT-olt IP-vel van.

(#6720) 4Grider válasza #42556672 (#6719) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az köztudott, hogy ahol tiltott a net apn használata, ott nem fogják bekapcsolni. Viszont a kérdés nem feltétlenül a HD-val kapcsolatos volt, márpedig csak a HD csomagoknál van leírva az apn tiltás...
Szerk.:
Most látom, hogy prepaid csomagokkal kapcsolatos volt a kérdés, tehát a HD kiesik. Prepaid csomagon szerintem semmi akadálya nincs a net apn aktiváló bekapcsolásának.

[ Szerkesztve ]

(#6721) cocka válasza 4Grider (#6720) üzenetére


cocka
veterán

Igen, de amikor ezt megkérdezed, hogy kaphatsz-e publikus IP-t, akkor nem az a válasz, hogy igen vagy nem, hanem leírják, hogy hanghívásos cucchoz online APN jár, netkártyákhoz net APN és csak ez utóbbihoz tartozik publikus IP. Ez persze továbbra se válasz a kérdésemre, mert ezt tudom.

De ezt telenoros válaszolta.

(#6722) 4Grider válasza cocka (#6721) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nálunk az összes hang célú SIM mögött ott van a net aktiváló kapcsoló. Ok, mi flotta vagyunk, de nem mi kértük ezt.
Jelentkezz be a mytelenorba egy prepaid SIM kártyával és nézd meg, hogy ott van-e a kapcsoló...

[ Szerkesztve ]

(#6723) cocka válasza 4Grider (#6722) üzenetére


cocka
veterán

online APN van csak. net nincs

(#6724) cocka válasza 4Grider (#6722) üzenetére


cocka
veterán

Az online APN aktiváló pedig nincs? Azaz csak a net APN aktiváló van?

(#6725) 4Grider válasza cocka (#6724) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mind a kettő aktiváló ott van.

(#6726) -Bandi-


-Bandi-
tag

Sziasztok!

Egy barátom jön 2-3 hétre látogatóba Magyarországra, azt mondja, hogy valami 70 euro volt előző látogatásnál, hogy itthon használta a német kártyákát netezésre( voda ), tehát keresne valamit itthonra, dual simes telefonba valami megoldást. Ahogy visszaolvastam, van ez a domino kártya, ami 1000ft-ért ad 1 gigát alapban, és egyszeri 10gb-ot 2 hónapig, gondolom ilyen alkalmi témára ennél jobb megoldás nincs nagyon, tehát ez lehet neki a befutó?
Plusz ezt utána csak kettévágjuk, és x idő után úgy is törlik a rendszerből?

Mivel az okos enged, már rég a hülyék uralkodnak.

(#6727) cocka válasza -Bandi- (#6726) üzenetére


cocka
veterán

Minek kettévágni? Elteszi jobb napokra. :D

(#6728) -Bandi- válasza cocka (#6727) üzenetére


-Bandi-
tag

Jobb a biztonság, mégis az én nevemen lesz, kint elhagyja / ellopják stb, oszt vmi terrortámadás részese leszek a végén :DDD

[ Szerkesztve ]

Mivel az okos enged, már rég a hülyék uralkodnak.

(#6729) 4Grider válasza -Bandi- (#6728) üzenetére


4Grider
nagyúr

A barátodnak is lehet olyan oldala, amit nem ismersz, aztán egyszer csak a TEK rád rúgja az ajtót...

(#6730) Zeki válasza -Bandi- (#6728) üzenetére


Zeki
nagyúr

Német haverod nézzen szét az ottani piacon, lehet talál olyan szolgáltatót, akinél az EU roaming net nem drága (vagy van sok a csomagban). Hazatelefonálni meg nem lehet drágább.

(#6731) balika21


balika21
tag

sziasztok

kipróbálom 30 napra a Hipernet Home L-t, a helyi Invitel helyett, viszont egy Huawei E5785-öt kaptam a kártya mellé, hogy tudom Én ezt asztali gépre kötni? :)

Köszönöm előre is a válaszokat, a terv egyébként, hogy majd egy normális 4G képes router+ iqpro-t összehozzak, ez most a teszt időszak lenne. Helyileg 800 fős településen használnám majd.

(#6732) cocka válasza balika21 (#6731) üzenetére


cocka
veterán

USB kábellel?

(#6733) balika21 válasza cocka (#6732) üzenetére


balika21
tag

köszi, nem voltam egyértelmű, wifi-n rá tudok csatlakozni, és igen usb-n összekötöm a géppel, de hogy csatlakozzak az Internetre ezzel az eszközzel? Hogyan állítsam be?

(#6734) cocka válasza balika21 (#6733) üzenetére


cocka
veterán

Hát mondjuk én úgy kezdeném, hogy: ha amúgy vezetéken (UTP, SFTP stb.) keresztül is csatlakozik, akkor első körben azt a vezetékes hálózatot letiltanám az oprendszer beállításainál. Ha ez megvan, akkor pedig a csatlakozáskor a böngészőben úgy is automatikusan megnyitja a router a saját oldalát, de ha mégse, akkor asszem 192.168.8.1 a default cím. Aztán a beállításokhoz asszem be is kell jelentkezni névvel és jelszóval, a jelszót tudtommal te állíthatod be az első használatkor. Utána meg csak be kell állítani az APN-t, ami Telenornál hanghívásos előfizetésnél online, hanghívás nélküli előfizetésnél meg net. A Telekomnál internet vagy internet.telekom. A vodát nem tudom.

A hitelesítés típusa tán PAP. Slussz. Mást nem kell megadni.

(#6735) balika21 válasza cocka (#6734) üzenetére


balika21
tag

Igen UTP-n van ADSL internetem, azt nem tiltom le, hanem kihúzom, és a Huawei E5785-öt USB-n rádugom a gépre, hogyan állítsam be, milyen kapcsolatra, vagy hogyan? Amit írtál, már ott megbukik, hogy megnyitom a böngészőt, és nem hozza be a router saját oldalát, hiába írom be, hogy 192.168.1.1, csak a nincs internet képernyő fogad. Ezt szeretném megtudni. De ötletem sincs, hogy a google-ba hogyan írjam be. :) Vagy hívjam fel a telenor ügyfélszolgálatot?

[ Szerkesztve ]

(#6736) balika21 válasza balika21 (#6735) üzenetére


balika21
tag

bocsi, 192.168.8.1 ahogy írtad.

hmmmm, ahogy kipanaszkodtam magam, most meg behozta. :)

[ Szerkesztve ]

(#6737) balika21 válasza cocka (#6734) üzenetére


balika21
tag

ennyi beállításom van csak...

[ Szerkesztve ]

(#6738) cocka válasza balika21 (#6735) üzenetére


cocka
veterán

Ha letiltod nem kell kihúzni se. Szoftveresen tiltani egyszerűbb, mint mászókázni a gép mögé vagy a routerhez, bár kinek a pap, kinek a papné. :D

Várjál csak. Mindjárt megnézem milyen konkrét html-es urlt írj be a részletes beállításokhoz. Kíváncsi vagyok az bejönne-e.

(#6739) cocka


cocka
veterán

http://192.168.8.1/html/home.html
http://192.168.8.1/html/statistic.html
http://192.168.8.1/html/smsinbox.html
http://192.168.8.1/html/messagesettings.html
http://192.168.8.1/html/update.html
http://192.168.8.1/html/mobileconnection.html
http://192.168.8.1/html/profilesmgr.html
http://192.168.8.1/html/mobilenetworksettings.html

Ezek közül bejön valamelyik?

De ha végigviszed a quicksetup folyamatot mi történik?

(#6740) balika21 válasza cocka (#6739) üzenetére


balika21
tag

Na köszönöm, most már elő tudom hozni ezeket a beállításokat,de elfelejtettem megírni, hogy még mindig csak úgy, ha a másik asztali gép wifi-usb stickjét használom, ha letiltom a LAN-t,és csak usb-n rákötöm a gépre, akkor még mindig nincs internet...
Beállításoknál APN - net-re volt állítva. Nem lehet hogy valami driver hiányzik neki a Huawei modemhez?

(#6741) cocka válasza balika21 (#6740) üzenetére


cocka
veterán

Nem tudom, nyilván oprendszerfüggő is. Ügyfélszolgálatot kérdezted már?

Ja meg érdemes ellenőrizni, hogy nincs-e letiltva: [link]

Nemrég adták meg nekem is ezt a linket a Telenor topicban.

(#6742) balika21 válasza cocka (#6741) üzenetére


balika21
tag

megpróbálom, az ügyfélszolgálatot.
köszi a segítséget.

(#6743) szuszinho válasza 4Grider (#6708) üzenetére


szuszinho
őstag

Sikerült már kipróbálnod?

(#6744) 4Grider válasza szuszinho (#6743) üzenetére


4Grider
nagyúr

Sajnos nem, áttértünk Vodafone-ra, azoknál nem kell varázslat a jó nethez. Cserébe korlátos a mobilnetjük. Valamit-valamiért.
Az antennából vettem két db-ot, itt vannak az asztalomon. A héten megpróbálok a tesztre időt szánni és jelentkezem.

(#6745) batagy


batagy
őstag

Sziasztok!

Egy kolléganőm egy D-Link DWM-157 HSPA+ USB modemet használna.
Most Win10-et kaptak. Kell-e valamit hozzá telepíteni?

Nincs ilyennel tapasztalatom, hogyan kell csatlakoztatni vele az internetet?

A Device Managerben a network adapterek között meg kell jelenlen?
A 'Network and Internet' beállítások alatt 'Cellular' menü alatt kell legyen? (Angol Windows)
Nem emlékszek rá hogy láttam volna ezt a menüpontot.

Köszönet!

[ Szerkesztve ]

(#6746) 4Grider válasza batagy (#6745) üzenetére


4Grider
nagyúr

Egy fokkal jobban járna, ha nem sok évvel ezelőtti mobil technológiát használna.
Válaszd ki a https://eu.dlink.com/uk/en/products/dwm-157-3g-hspa-plus-usb-adapter oldalon a modem hardver verzióját (B vagy C lehet) és töltsd le hozzá a legújabb szoftvereket (elsősorban firmware). 2.0.2-től Windows 10 kompatibilisek, kivéve, ha valamelyik W10 frissítés azóta nem vágta tönkre a használhatóságukat. Telepítsd és próbáld ki.

(#6747) batagy válasza 4Grider (#6746) üzenetére


batagy
őstag

Köszönet!
Majd letolom, hogy miért ilyen régi technikát használ. :)

(#6748) zole72


zole72
tag

Sziasztok.

Tudtok mondani/linkelni olyan oldalakat ahol korlátlan mobilinternetet adnak,nem horror áron.

(#6749) Zeki válasza zole72 (#6748) üzenetére


Zeki
nagyúr

(#6750) Soma01 válasza odrif (#6710) üzenetére


Soma01
veterán

SMA csatis kell a B525-höz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.