Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6451) 4Grider válasza sicc33 (#6450) üzenetére


4Grider
nagyúr

A felületen két egymás melletti szót kell keressél: APN és net, vagy APN és online. Ezekből a net és az online állítható mezőnek kell lennie, ha nem az, akkor fix profilról van szó, ami mellé fel kell rögzítsél egy új profilt...

(#6452) sicc33 válasza 4Grider (#6451) üzenetére


sicc33
aktív tag

Köszönöm! Sikerült!

(#6453) Pixx96


Pixx96
aktív tag

sziasztok!

érdeklődnék hogy lehetsége-e olyan hogy, HIPERNET HOME L csomagom van egy Huawei B525 routerrel 2 év hűséggel ebből már több mint egy év le is telt és arra lennék kíváncsi van-e lehetőség díjmentesen routert cseréltetni mondjuk egy hordozhatósra?Mert ugye ez helyhez kötött ilyenre van lehetőség az üzleteikben?

(#6454) 4Grider válasza Pixx96 (#6453) üzenetére


4Grider
nagyúr

Díjmentesen miért cserélnék? Az eszköz miatt írtál alá két évet, félidőben miért cserélnék más fajtára?

(#6455) Soma01


Soma01
veterán

De ha veszel új készüléket, lehet írhatsz már alá újabb 2 évet és hozhatsz el új modemet. De a régit, biztosan nem cserélik. Kérdezd meg a Telenor-t.

(#6456) -v-


-v-
addikt

Vodánál bp-en miért nincs 4g-m? T-vel volt...Vernee M5 telo, kell valamit allitanom?

(#6457) 4Grider válasza -v- (#6456) üzenetére


4Grider
nagyúr

Két dolog miatt nem lehet: Nem tudja a készüléked a 800 MHz-et, ha pedig tudja, akkor azért, mert a Vodánál az új előfizetésekre utólag kapcsolják be a 4G-t. Leggyorsabban akkor, ha felhívod ennek érdekében a 1270-et...

(#6458) -v- válasza 4Grider (#6457) üzenetére


-v-
addikt

Tenyleg, a masodik volt! Most jott az sms "Kedves Ügyfelünk! Tapasztald meg a villàmgyors netezés élményét 4G hàlòzatunknak köszönhetöen, melynek eléréséhez indìtsd ùjra 4G képes készülékedet! Köszönettel, Vodafone"
:R

(#6459) Brown ügynök


Brown ügynök
senior tag

Van valakinek tapasztalata telekom modem függetlenítéssel? Működött utána másik szolgáltató, pl. Telenor-os sim-mel a mobilinternet?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

"hacsak nem jön a jó tündér break utasítás képében..."

(#6460) Zeki válasza Brown ügynök (#6459) üzenetére


Zeki
nagyúr

Kell hogy működjön, csak telenornál nem mindegy az apn.

(#6461) Brown ügynök válasza Zeki (#6460) üzenetére


Brown ügynök
senior tag

Gondolom be lehet állítani? Vagyis, át lehet állítani?

"hacsak nem jön a jó tündér break utasítás képében..."

(#6462) 4Grider válasza Brown ügynök (#6461) üzenetére


4Grider
nagyúr

Persze. És ha átállítod, működik.

(#6463) Brown ügynök válasza 4Grider (#6462) üzenetére


Brown ügynök
senior tag

Zeki & 4Grinder: Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

"hacsak nem jön a jó tündér break utasítás képében..."

(#6464) sicc33 válasza Brown ügynök (#6459) üzenetére


sicc33
aktív tag

Én kb 2-3 hete kértem meg hozzá a kódot. A függetlenítést követően az APN átírásával a telenor kártya már hasított is benne.

(#6465) AstraCDX


AstraCDX
senior tag

Sziasztok !

Tudja valaki hol lehet HUAWEI MiFi eszközök technikai adatait összehasonlítani ?
Elsősorban HUAWEI E5785H, és E5786-ról lenne szó, ezekről alig, vagy egyáltalán nem találok infot .
A HUAWEI honlapon keresgélve, mintha nem is léteznének ezek a típusok .
Hol lehet ezekről a típusokról részletes technikai adatokat találni ?

Üdv.

Astra

(#6466) PeterPH válasza AstraCDX (#6465) üzenetére


PeterPH
senior tag

Én itt szoktam nézegetni, de az 5785 itt sem szerepel.

(#6467) AstraCDX válasza PeterPH (#6466) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Jó oldal sok hasznos infoval .

Csak sajnos az E5785 nincs ott . :F

Köszi ! :R

Üdv.

Astra

(#6468) Diák66 válasza AstraCDX (#6467) üzenetére


Diák66
őstag

Technikai adatlapok:

Huawei E5786
Huawei E5785

Bár a számozás alapján az 5786 tűnhet az újabbnak, de nem az 5785 egy évvel fiatalabb elvileg....

Tesztek német nyelven:

E5785
E5786

[ Szerkesztve ]

(#6469) AstraCDX válasza Diák66 (#6468) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Na ez biza kimerítő válasz a kérdésemre .

Nagyon hasznos !

Köszönöm szépen ! :R

Üdv.

Astra

(#6470) Diák66 válasza AstraCDX (#6469) üzenetére


Diák66
őstag

Nincs mit. A technikai adatlapokat elnézve egyiknél USB 3.0 van írva, viszont helytelenül! Európába csak USB 2.0-val jön elvileg. Amúgy a két eszköz tudásra szerintem tök ugyan az, csak az egyik újabb hardver és szoftver párossal van. De tök ugyan azt tudja szerintem. Szolgáltatóknál némileg eltérhetnek a firmware verziók, így változhatnak a specifikációk is. (pár szoftveres dolog más lehet).

Amúgy szerintem, ami a lényeg, hogy Cat.6 (300/50 Mbit/s) és van külső antenna csatlakozója. Ha megveszed, mindenképpen nézd meg, hogy minden funkciója jól működjön. Én a Huawei 5787 megosztóval jártam úgy, hogy olyan firmware volt rajta, amivel az 5 GHz wifi sáv lényegében használhatatlan volt.

(#6471) AstraCDX válasza Diák66 (#6470) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Ha előfordulna olyan hiba, hogy egy bizonyos firmware miatt nem tud ezt-azt, az firmware cserével javítható ?

Létezik hozzávaló normális firmware, és lehet is cserélni ?

Üdv.

Astra

(#6472) Diák66 válasza AstraCDX (#6471) üzenetére


Diák66
őstag

Sajnos csak nem hivatalos úton, vagy hivatalos szervizben (utóbbi esetben valószínűleg ugyan az az fw. kerül vissza). Előbbi garanciavesztéssel jár. Így ha problémába ütközöl, inkább állj el a szerződéstől és küld vissza a terméket. Mobilszolgáltatóknál kapható eszközökkel nem szokott gond lenni és már ők is árulnak függetlenül eszközöket. Egyéb forrásból sajnos bizonytalan.

(#6473) cocka válasza Diák66 (#6470) üzenetére


cocka
veterán

Az ugye megvan, hogy az USB2 gyakorlati maximuma kb. 200 megabit/sec, tehát a 300 megabit vezetéken keresztül biztos, hogy nem lesz meg.

(#6474) Diák66 válasza cocka (#6473) üzenetére


Diák66
őstag

Nos, az USB 2.0 elméleti sebessége 480 Mbit/sec, vagyis elméletben kb. 60 MB/s. Az, hogy a gyakorlatban mennyi, csak az eszközökön műlik. Valószínűleg hasonló sebességeket lehet mérni, mint a 2,4 GHz N-es sávon, ahol elméleti max. 300 Mbit/s szokott lenni. Érdemes 5 GHz-es eszközöket beszerezni.

(#6475) cocka


cocka
veterán

Mondjuk én nem vagyok ilyen nagyravágyó, mint egyesek itt. Nekem elég az E5577 is meg az Archer M200. Mintha ezekkel nem lehetne fullHD videokat nézni.

Nem tudom mi a francért kell a 150 megabit fölé gyúrni, mikor a 150 megát se tudja sok eszköz + helyfüggő + szolgáltatófüggő + szolgáltatásfüggő.

(#6476) cocka válasza cocka (#6475) üzenetére


cocka
veterán

De még azt is megkockáztatom, hogy talán még firmwarefüggő is. Mivel ugye a szoftverhibák okozhatnak sebességbeli ingadozásokat.

(#6477) csz329 válasza 4Grider (#6214) üzenetére


csz329
csendes tag

1) "Nekem logikus, hogy torrenthasználat közben használhatatlanná válik a net, mivel ilyenkor a sávszélességet eléggé korlátozzák, a torrent pedig azt kihasználja, másra nem marad sávszél."

Ez pont nincs így. Csak a torrentet korlátozzák, minden más elvben hasítana.
A torrent viszont mégis hazavágja az egész netezést, mivel túl sok konnekciót nyit - erről viszont már nem a T tehet.

https://www.raymond.cc/blog/stop-bittorrent-from-killing-your-internet-connection/
"This happens mainly because there is a large number of connections that BitTorrent utilizes is stressing out your router/modem."

Mobilneten eleve kevesebb session tud menni valamilyen hálózati setup miatt. Nekem nem korlátozott nagyon sok GB-os céges mobilnettel max 60 Mbps volt a torrent, pedig olyannal teszteltem, ami végtelen gyorsan is jöhetne és speedtest szerint 100 Mbps felett volt a kapcsolat simán. (Szintén Telekom).
3) A VPN nekem mindig ment gond nélkül, nem volt érezhető sebesség csökkenés.
De ha lassítják is, attól még nem kéne ilyen furcsa dolgokat produkálnia...

(#6478) Greybeard válasza ZsoltV (#6213) üzenetére


Greybeard
tag

1. Megjártam ugyanezzel a problémával én is a poklok-poklát, mire rájöttem az egyszerű megoldásra. Ahogy fentebb is írták a torrent túl sok connection-t nyit. Ezt kell limitiálni. Mikrotorrentnél a beállítások / további beállítások / kapcsolatok száma alatt 20/5/4-et állítottam be. Így nyilván lassabban töltődik le minden (meg egyáltalán nehezen indul el a letöltés, ilyenkor érdemes újra indítani a torrent alkalmazást), ellenben a routeren csüngő minden más eszköz gond nélkül kap netet.

s.k.

(#6479) Soma01 válasza Greybeard (#6478) üzenetére


Soma01
veterán

Ezeket azért veheted fentebb. Pl. 40/15/8 de próbálkozni kell, mit bír.

(#6480) sztefan


sztefan
csendes tag

Sziasztok!
Huawei LTE Cube E5180s-22 wifi modem/router, van rajta egy RJ11 csati gondolom analóg telefont lehet rádugni csak ennyit találtam róla "További jellemzők Egyéb VoIP, CS voice, SMS, " az lenne a kérdésem, hogy lehet hívást kezdeményezni-fogadni ha a SIM kártya támogatja a hanghívást? (Telenor Hello Data). Köszönöm.

(#6481) meszi3 válasza Greybeard (#6478) üzenetére


meszi3
tag

Még egyszerűbb megoldás: VPN-en keresztül torrentezel. Így a sok száz connection beágyazódik abba az egy VPN kapcsolatba, és gyakorlatilag csak egy aktív kapcsolatod lesz a modemen :)

[ Szerkesztve ]

(#6482) 4Grider válasza sztefan (#6480) üzenetére


4Grider
nagyúr

Routerrel nem lehet GSM/umts hívásokat indítani. VoIP szolgáltatáson keresztülieket viszont igen, de az külön pénz, nem lesz köze a hello data-hoz, max. annak a netjét fogja használni.

(#6483) csz329 válasza sztefan (#6480) üzenetére


csz329
csendes tag

Egy routerbe RJ11-re akkor tudsz telefont kötni, ha
a) szolgáltatói oldalon van egy IMS platform (https://en.wikipedia.org/wiki/IP_Multimedia_Subsystem), a router meg be van állítva (firmware képes rá) hogy IP-n elvigye a hangot odáig.
Ja, meg van erre aktivált szolgáltatásod.
b) vagy van valami implementált SIP kliens esetleg a routerben, amivel csatlakozni tudsz valami VoIP szolgáltatóhoz
Amúgy a hajadra kenheted bármilyen SIM kártyával.

A helyes megoldás amit keresel az adatmegosztó SIM.
https://www.telenor.hu/adatmegoszto
A másodlagos kártyát berakod routerbe, az eredetit meg egy mobiltelefonba.
Az RJ11-et meg elfelejted.

(#6484) 4Grider válasza csz329 (#6483) üzenetére


4Grider
nagyúr

Hello data-hoz viszont nem lehet adatmegosztó kártyát igényelni.

(#6485) sztefan


sztefan
csendes tag

Sziasztok!
Az Ephone korlátlan mobilinternetről tud valaki infót, működik rendesen, megbízható? A telenor hálózatát használják. http://mobilinternet.ephone.ch/
Ephone Unlimited korlátlan 150 Mbps 6 490 Ft
Köszönöm.

(#6486) adika4444 válasza sztefan (#6485) üzenetére


adika4444
addikt

Ha csak egy kártya kell, 3882 Huf/hó-ból is kihozható, klikk
Mobil flották

üdv, adika4444

(#6487) Dr. X


Dr. X
aktív tag

Bocs, ha már volt a kérdés!:) Korlátlan netet (Telenor, Telekom) megoszthatom a laptoppal, hogy Streamről játékot, torrentről sorozatot töltsek le? Egy játék/torrent sok tíz gigabájt, úgyhogy jó sok 100 gigabájt menne el havonta. Ezt engedik? A másik kérdés, hogy jó vételnél mekkora a sávszélesség?

(#6488) Soma01 válasza adika4444 (#6486) üzenetére


Soma01
veterán

Nem még +1575 ft? Vagy ha a korlátlant kéred, akkor ez az 1575 cserélődik le 3882-re?

(#6489) Zeki válasza Dr. X (#6487) üzenetére


Zeki
nagyúr

A sávszél a cellákra csatlakozók terhelésétől függ.

(#6490) dr laikus


dr laikus
csendes tag

Hali, van másik szolgáltató összehasonlító blog vagy ez használható arra?

Rég óta van mobilnetem meg flatrate telefon internetes előfizetésem.

A telekom tapasztalatom szerint átveri az embert, például:

- Ha sms-t írsz ami több sms-ből áll (kapcsolt sms) vagy link van az sms-ben, akkor MMS-nek veszi és arra nem vonatkozik, hogy korlátlan, tehát kiszámlázza.

- Nekem azt állította, hogy az EU-s hívások is korlátlanok, amikor kötöttem, de mégis kiszámlázta.

No erre és más apróságokra otthagytam a telekom-ot.

...........

Mi a tapasztalatotok a vodafon-nal?

(#6491) kali válasza dr laikus (#6490) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Ez a topik főként a mobilinternetről szól, az általad felvetett problémák viszont nem.
Indult anno több összefoglaló/-hasonlító topik is, de nem túl aktívak, jobban szeretik a tagok a célirányos, konkrét szolgáltatós témákat.
A Telekom nem tud átverni ilyen tekintetben, mert nem őndönti el, hogy kapcsolt SMS-ről, vagy MMS-ről van szó, hanem a létrehozó/küldő készülék, a legtöbbnél adott is rá külön kapcsolható opció, hogy átalakíthassa MMS-nek, optimalizálhatja...stb., vagy sem. (Én is gyakran küldök fűzve 2 - 3 SMS-t , egyszer sem számlázták még ki MMS-nek, mert nem utóbbinak állítja össze a telefonom. Ha teszek be például képet az üzenetbe, akkor meg jelzi, hogy az már MMS lesz, így nem utólag ér meglepetés.)
Az EU-s hívások - és minden más - kapcsán az ászf-ben kell tájékozódni a meglévő díjcsomag szerint, az a biztos, úgy nincs félreértés...stb., de ez minden más szolgáltatónál is igaz.
Telekomos és Vodafone-os előfizetésem is van, mind a kettőnek van előnye és hátránya is a másikkal szemben, de összességében a Telekom felel meg jobban az igényeimnek (van VoLTE, jellemzően gyorsabb a mobilinternet, szélesebb körben, több módon lehet ügyintézni...stb.), az az elsődlegesen használt.
A Vodafone-nal kapcsolatban itt olvashatsz tapasztalatokat: [link]

[ Szerkesztve ]

(#6492) dr laikus válasza kali (#6491) üzenetére


dr laikus
csendes tag

SMS / MMS

- az egy default dolog hogy ha pl egy link van az üzenetben, akkor konvertálja...lehet hogy ki lehet ezt kapcsolni, de nem korszerű és nem korrekt, hogy egy korlátlan előfizetésnél ezt külön még számlázza

- határozottan adta nekem elő több ügyfélszolgálatos emberük is, hogy az eu-s korlátlan csomagjaik olyanok mint ami már standard nemzetközileg....aztán jött a meglepi számla

- és a web nem korlátlan külföldön

- és csak eu, a vodafon-nál még + 5 ország van a vodafon red infinity-ben, pl. Svájc is

- ezen kívül nem működik az online felület, és mind az otthonodba jövő szervizesek mind az ügyfélszolgálatosok egyre rosszabbak (10 év tapasztalat.....mindig egyre rosszabb)

Nekem az a véleményem alakult ki, hogy végül is a készülékfinanszírozás az amivel aratni akar meg a nem igazán korrekt reklám stb...és a többi....szóval nálam teljesen KO.... nem tudom, nem a magyar állam vásárolta bele magát? A story erre utal. Nem tudom. De szerintem felejtős.

.....

A vodafon-ról azt hallottam, hogy ahol nincsenek úgy igényes ügyfelek elég, ott hiányos a hálózat, szóval kisebb, de ahol van, ott igényesebb a szolgáltatása. Lehet, megpróbálom. Kíváncsi voltam, mit gondoltok, tudtok erről. Amúgy a mobilnet-reis abszolút vonatkozik a kérdés részemről.

[ Szerkesztve ]

(#6493) Zeki válasza dr laikus (#6492) üzenetére


Zeki
nagyúr

Maradjunk annyiban, hogy a sok sms MMS-sé konvertálása telefon függő, ami konvertál, azt le kell erről szoktatni az üzenetek beállításainál.
A mobilnet nem szokott külföldön korlátlan lenni, mert arra MÉG Eurókat fizetnek egymásnak a mobilszolgáltatók. (6 euró/1GB adatforgalom plusz áfa.)
A duma meg sms már az, Uniós szinten.

Az hogy nem néztél utána alaposan a dolgoknak, nem a mobilszolgáltatót minősíti.

[ Szerkesztve ]

(#6494) dr laikus válasza Zeki (#6493) üzenetére


dr laikus
csendes tag

Szerintem meg maradjunk annyiban, hogy standard az ingyenes MMS és a korlátlan nemzetközi web is.

Lásd akkor ha már előhoztem: vodafon red infinity.

És nem, egy ilyen csomag mellett már elvárható, hogy ne kibogarászni kelljen hogy na akkor most MMS-t vagy SMS-t küld a teló, egy alapvetően egyszerű szöveges üzenet kezdeményezésére. Ez a fogyasztó félrevezetése.

(#6495) Zeki válasza dr laikus (#6494) üzenetére


Zeki
nagyúr

Az hogy a Vodafone a saját hálóin mit vállal be szép havidíjért, az ő dolga. Az uniós szabályozás azt tartalmaz amit. Attól eltérni lehet, de ott valaki zsebbe nyúl.

(#6496) zsolt19900


zsolt19900
őstag

sziasztok

picit bele "kell" kóstolnom leendő munkahelyem végett a mobilinternet és annak megosztásába

Azt szeretném kérdezni tőletek, hogy ha viszek magammal úgy is mindig egy olyan eszközt (mondjuk egy tabeltet) amit nem igen használok és ez tudná osztani a többi készülékemre a netet, úgy ezek fényében is érdemes beruháznom egy "szappantartós" zsebruterre és azzal osztanom inkább a netet, vagy megteszi a tablet is erre a célra?

Úgy látszik jövő hónaptól sofőr leszek és ezért kezdek el nézelődni a témában, mert indulásra mindennek össze kell állnia :)

Szóval ruházzak be, egy (akár használt) mifi-be, vagy a tabletem (ami egy huawei t3 4g) is megteszi erre a célra, hogy a fülkében és max. plusz körülötte picit legyen internet elérésem?

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#6497) Soma01 válasza zsolt19900 (#6496) üzenetére


Soma01
veterán

Szerintem elég a tablet.

(#6498) cocka válasza zsolt19900 (#6496) üzenetére


cocka
veterán

Szerintem egy tablet hamarabb lemerül, mint egy mifi. Meg csak netmegosztásra minek egy tablet?

(#6499) csz329 válasza Dr. X (#6487) üzenetére


csz329
csendes tag

Telenort nemtudom, Telekomot megoszthatod.
Viszont a torrentet lassítják.

(#6500) Carlytoo


Carlytoo
aktív tag

Sziasztok!

Szerintetek ez mennyire lehet valós? : [link]

Beszéltem velük és elvileg nincs portkorlátozás, illetve semmi. Van egy 10.000-e szerződéskötési díj és minden hónapot előre ki kell fizetni. Nekem kicsit humbuk szaga van, de hátha csak én vagyok ilyen kétkedős. Vélemények?

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.