Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6201) Greybeard válasza smallmer (#6197) üzenetére


Greybeard
tag

Egyelőre a max 300 is csak a szerencsések kiváltsága. Ott érhető el, ahol már elindította a Telenor 4G+ szolgáltatását. Az ország jelentősebb részén még sima 4G a határ. Ez max 150 mbps-ra képes, de rengeteg körülmény függvénye, hogy mennyit kapsz meg a valóságban a maximális 150-ből. Ha 80-100 megabitet elérsz, akkor legyél nagyon elégedett, mert sokaknak ez is csak álom.

s.k.

(#6202) 4Grider válasza Greybeard (#6201) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ahol dolgozom Budapesten 4G+ van, és 30/10 Mbps és 60/30 Mbps közötti értékeket lehet mérni. Igaz a ping csak 15-20 ms között van. Szóval erősen elméleti sebességekről beszélünk, meg az sem mindegy, hogy 800 vagy 2600 MHz-el fogják össze az 1800 MHz-et...

(#6203) Greybeard válasza 4Grider (#6202) üzenetére


Greybeard
tag

Teljesen egyetértek. Debrecen kertesházas övezetében normál 4G mellett nekem folyamatosan megvan a 80/40, 90/40 és össze is teszem a két kezemet, hogy nem a B opció 20 megabites ADSL-el kell kínlódnom.

s.k.

(#6204) smallmer


smallmer
őstag

(#6198) cocka

Köszönöm szépen a kérdést :)) Magyarországi lakos vagyok. Legtöbbet Budapesten tartózkodom :)

(#6199) Zeki és (#6201) Greybeard

Köszönöm szépen a válaszotokat. :R

Meggyőztetek, hogy felesleges ilyen nagy összeget elköltenem olyan eszközre amit ki sem tudnék használni.

A Netgear készülékeit úgy döntöttem kihagyom a sok rossz tapasztalat miatt. Hongkong-ból tudnék rendelni Netgear 810s készüléket, ami elvileg nagyon jó készülék, de nem európába szánták, viszont működik itt is megfelelően, de szerintem vámot is kellene fizetni, úgyhogy valószínűleg nem érné meg.

Így maradtak a HUAWEI készülékei illetve a TP-LINK M7650. Ezeket néztem eddig, csak nem tudom, hogy melyiket lenne érdemes megvásárolni. Ebben kérném a segítségeteket.

Az első a sorban:
HUAWEI E5885
CAT6 készülék, 6400mAh akkumulátorral :Y , van egy RJ45-ös Ethernet port is, viszont ez nem gigabites csak 100 megás.
hátrány: nem lehet külső antennát csatlakoztatni illetve nem cserélhető az akksi.

Második készülék:
HUAWEI E5785
CAT6 készülék, 3000mAh akkumulátorral, van külső antenna csatlakozó, lehet akksit cserélni benne.

Harmadik:
TP-LINK M7650
CAT11 készülék 3000 mAh akkumulátor, nincsen külső antenna csatlakoztatási lehetőség és lehet benne akksit cserélni.

Igazából egyelőre ezt a három készüléket néztem. Elvileg a 7650-ben nem lehet egyszerre a 2.4 és az 5Ghz -t használni. A huaweiekben elvileg igen.

Kérném szépen a véleményetek :)

köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#6205) Greybeard válasza smallmer (#6204) üzenetére


Greybeard
tag

Magánvélemény, de én úgy gondolom, hogy a Huawei-nek nagyobb tapasztalata van a hálózati eszközökben, így inkább feléjük hajlanék a TP-Link ellenében. Nagyon korrekt, megbízható routereket/mifiket gyárt a Huawei. Azon belül pedig döntsd el magad, hogy neked a személyes felhasználásod ismerete mellett mi a fontosabb; nagyobb akksi annak csere lehetősége nélkül és plusz antenna nélkül, VAGY kisebb, de cserélhető akksi plusz antenna csatlakozó.

s.k.

(#6206) chungee


chungee
addikt

Napot!

Megszüntették Telenoréknál a Klikk1GB csomagot amellyel +2hónap promociós időszakot vehettem ígénybe. Szal 3 havonta új sim. Tudtok ajánlani ehhez hasonló megoldást:F Akármelyik szolgáltatótól.

(#6207) neo81


neo81
senior tag

Sziasztok!

Szerintetek 4G-re ezek a jelek jók, vagy kellene még javítani rajtuk, hogy esetleg még jobb sebességet tudjak elérni?:

(#6208) AstraCDX válasza neo81 (#6207) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Ezt mivel mérted ?

HW, SW ?

Üdv.

Astra

(#6209) neo81 válasza AstraCDX (#6208) üzenetére


neo81
senior tag

LTEWatch programmal.

(#6210) AstraCDX válasza neo81 (#6209) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Ilyen, vagy hasonló, részletes, hálózatelemző programot keresek .

Sierra Wireless MC7304 belső modem van a notebookomban, úgy tűnik az LTE Watch ezzel nem hajlandó együttműködni .

Tud valaki valamilyen univerzálisan felhasználható mobilhálózatelemző programot ami hajlandó együttműködni a modememmel ?

Köszi !

Üdv.

Astra

(#6211) 4Grider válasza AstraCDX (#6210) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ez a wwan modul tényleg nem tudja a B20-at?

(#6212) AstraCDX válasza 4Grider (#6211) üzenetére


AstraCDX
senior tag

De, elvileg (a specifikáció szerint) tudja .

Magyar, Olasz, Szlovén hálózaton használom, 3G, LTE/4G adatforgalommal jól műxik .

LTE > B1, B3, B7, B8, B20 .

WCDMA > B1, B2, B5, B8 .

Nekem van két MC7304 modemem, mert az elsővel megszivatott a forgalmazó . :(

Kizárólag csak adatforgalmazásra használható, SMS-t nem kezel, és GPS-t sem vesz . :(

Ebay-en vettem egy másikat UK-ból, az félig kezeli az SMS-t .

Magyar hálózatban helyesen megjeleníti az SMS-t, olasz hálózatban hibásan, GPS-t ezt sem vesz . :(

Ha segíthettem . . .

Üdv.

Astra

[ Szerkesztve ]

(#6213) ZsoltV válasza ZsoltV (#6191) üzenetére


ZsoltV
csendes újonc

Sziasztok!

Az alábbi témához kapcsolódóan (3-as pont) most meg azt látom, h a szakadás a VPN-ben is megtörténik, sacc/kb uazokban az időkben, naponta 2x (legalább, az éjjelről nem tudok), de most már csak kb. 30 mp és utána vissza is jön a hang a folamatban lévő hívásba. Nálam semmilyen általam ismert változás nem történt az eszközökben/beállításokban.

"Telekom 4G mobilnetet hasnyálok egy Hüvely B593-as router-ben. A dán szofver van rajta. Egy TP-Link switch-en keresztül küldöm a hálót egy TP-Link WR1043-ra, amire kapcsolódik minden eszköz. A switch-en nincs semmi más eszköz, csak a Hüvely és a TP Link router. Ezzel kapcsolatban lenne egy pár kérdésem:

1.: Értem, h korlátozva van a torrent, teljesen rendben is van, nem is használom sűrűn. 250 kbps-val jön összesen (1 fájl is, meg 5 is). Viszont az miért van, h ha a net amúgy olyan 15-20 körüli ping-vel, 30 Mbps le, 15 Mbps fel, akkor is torrent használat közben (ami az említett 250 kbps) abszolút használhatatlan. De nem csak a letöltő eszközön, hanem minden egyéb máson is, ami uarra a Wi-Fi-re van rakva. Egy web lapot nem lehet megnyitni. Nem használok VPN trükköket. Ezzel lehet kezdeni valamit? Nem zavar a 250 kbps, csak az, h közben semmi más eszközön nem tudok semmit csinálni.

2.: Az 5 egységből (térerő) általában 2 van, néha 1, néha 3. Milyen külső antennával lehetne ezen növelni, valamint a Telekom nem lövi-e le a külső antennás eszközöket? Vhol olvastam, h vmelyik szolgáltató talán tiltja.

3.: Naponta 2x előfordul olyan, h ha céges VPN-re fel vagyok csatlakozva (céges gépen, semmi kapcsolat más eszközzel, nincs rajta torrent meg semmi egyéb, 2 különböző céges gép, 2 különböző cégnél), akkor majdnem uazokban az időkben, 1x délelőtt, 1x este gondol egyet és megszakad a kapcsolat az Outlook-nál, valamint ha hívásban vagyok céges tool-on keresztül, akkor elmegy a hang, de nem bontja a vonalat. Majd kb 2 perc múlva vissza jön a hang és megy tovább a hívás, valamint kb. 10 perc múlva az Outlook is magára talál. Közben minden egyéb eszköz, ami uazon a hálón van, de nem használ céges VPN-t (pl. mobil Wi-Fi-n, másik laptop, asztali gép), az megy frankón. A VPN kapcsolat közben él, nem szakad meg. Erre esetleg van vkinek vmi ötlete?"

(#6214) 4Grider válasza ZsoltV (#6213) üzenetére


4Grider
nagyúr

1., Nekem logikus, hogy torrenthasználat közben használhatatlanná válik a net, mivel ilyenkor a sávszélességet eléggé korlátozzák, a torrent pedig azt kihasználja, másra nem marad sávszél.
2., Én nem hiszek a külső antennákban, abban jobban, hogy csak 4G üzemmódra állítom a routereimet, és olyan helyen helyezem el őket, ahol jó rálátás van a legközelebbi toronyra.
3., A Telekomnál a vpn-t is korlátozzák, mivel nem látnak bele.

(#6215) ZsoltV válasza 4Grider (#6214) üzenetére


ZsoltV
csendes újonc

Szia 4Grider!

Köszi szép! Az 1-est akkor már értem. Még azt is értem, h ha a torrent-et belessaítják (mert gondolom, tudnák szabályozni), de az egész kapcsolatot? A 2-be sajna annyi a csel, h szemmel se látok a közelben tornyot, városon kívül lakok (bár nem sokkal), így nehéz belőni a jó helyet. A mennyezeten meg mindenhol vagy 35 cm szigetelés, meg alufólia. A padlásra ha felteszem, gyanítom, h a nyári 1000 for kicsinálja a router-t. Amúgy 4G-re van állítva fixen. A 3-assal kapcs felveszem a kapcsolatot a HD-nkkel, mert márkatársak vagyunk, így igazán nem kellene kötekedniük, tehetnék vmi whitelist-re.

(#6216) Spuri2000 válasza neo81 (#6207) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Mennyi így a letöltési és feltöltési sebesség?

(#6217) petir


petir
senior tag

Sziasztok ,

4G-s modemet, routert keresek. Teleorrost.

Esetleg valaki használja ezt a csodát ?

(#6218) Viktor77 válasza petir (#6217) üzenetére


Viktor77
titán

Ez csak antenna.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#6219) 4Grider válasza Viktor77 (#6218) üzenetére


4Grider
nagyúr

De legalább olcsó... ;]

(#6220) RoSSo3


RoSSo3
senior tag

Sziasztok!

Amatőr kérdés: Telenor hanghívásos, feltöltőkártyás SIM-et rendeltem online annak érdekében, hogy stick+router kombinációval letesztelhessem a térerőt és a sebességet, hogy ennek alapján dönthessek a flottába lépésről.

Ha jól tájékozódtam, akkor ahhoz, hogy ezt a mezei SIM-et internetezésre használhassam (laptopon, telefonon wifin keresztül) a stick (Huawei) és router (TP LINK TL-MR3220) segítségével, APN-t kell módosítanom.

Ebben kérném a segítségeteket: merrefelé tudom állítani az APN-t, és pontosan mire kell állítsam, hogy a kártyán lévő adatból le tudjam tesztelni a térerőt, sebességet? Gondolom a http://192.168.0.1 felületen kell belépnem, innen vagyok tanácstalan.

Köszi!

(#6221) taki01 válasza RoSSo3 (#6220) üzenetére


taki01
őstag

Processzor limites lesz és avval max 30 Mbps fog jönni. Jobban jársz ha mobillal teszteled a sebességet. Nekem egy Tplink mr3420v2-m van és avval is max 50 Mbps-t tudtam elérni Openwrtvel, gyárin csak 30 Mbps-t.

(#6222) RoSSo3 válasza taki01 (#6221) üzenetére


RoSSo3
senior tag

Köszi a gyors reakciót!

Ó, én összetenném a két kezem egy 20-as sebességért! :) Balatonon tesztelném, ahol eddig kínszenvedés volt még stabil kbps sebességet is elérni, nemhogy megát :) Aztán jött a Telekomos megoldás így a 4G- stickkel ezzel a routerrel, maga a mennyország. Csak drága és macerás a feltöltögetős, és jó lenne a flotta - ami viszont Telenoros. És azt tesztelném ily módon, mielőtt megrendelem.

(Itthon állandó net is 30-as, nekem bőven megteszi. Szóval az nem akadály, csak menjen legalább 10-20 körül és már boldog leszek!)

(#6223) retfirg


retfirg
tag

Hirtelen nem találtam jobb helyet a kérdésnek :))
Adott egy ZTE R209 Z MiFi, halott aksival. Világos, hogy egy tök átlag aksi van benne, de mivel Vodafone-nak gyártott vacak, rendes leírást nem találok hozzá, pedig csak kéne vmi konkrétum, ami alapján veszek másikat: vágja már rá nekem vki fejből, hogy ez melyik Nokia aksi :DDD

Hálásan kösz!

# If the wishes were fishes nobody ever get hungry

(#6224) petir válasza Viktor77 (#6218) üzenetére


petir
senior tag

Igen modem not included 😅😅 közben észrevettem...
Mit tudnátok ajánlani a fenti igényeimnek ?

A de legalább olcsó szempont legyen :D telenorhoz kellene.

(#6225) Viktor77 válasza petir (#6224) üzenetére


Viktor77
titán

Bemész Tescoba, Lidl-be, Auchanba, szokott lenni 4G-s, USB stick modem csomag 5K alatt.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#6226) petir válasza Viktor77 (#6225) üzenetére


petir
senior tag

Az oszt wifin ? Router funkcioja van ?
Ez lenne a lényeg , nem gépen használnám.

(#6227) Viktor77 válasza petir (#6226) üzenetére


Viktor77
titán

Modemet, routert írtál. Ez modem. Amit linkeltél, az sem oszt semmit sehova. Döntsd el elöször mit szeretnél.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#6228) petir válasza Viktor77 (#6227) üzenetére


petir
senior tag

Olyan eszközt amibe bepattintom a simet szepen " betarcsaz " es wifin osztja a netet.

Akkor ez egy router lenne - vagy tevedek ?

Azert gondoltam , hogy usb-s mert siman bedugom egy toltobe feszt kap a dolgat meg vegzi... vagy ez igy nem eletkepes ?

[ Szerkesztve ]

(#6229) Zeki válasza petir (#6226) üzenetére


Zeki
nagyúr

(#6230) petir válasza Zeki (#6229) üzenetére


petir
senior tag

Ilyesmire gondolok , csak nem ebben az arkategoriaban es nekem teleorros kellene vagy fuggetlen. Azt nezem , hogy ebayen meg alin is ilyen aron vannak... nagyon durva.
Kiskinaiak meg nem dobtak piacra ilyen kütyüt normalis aron ?

En is flottaba vagyok es az adatmegoszto kartyat tennem bele... mintha feljebb vki irta volna hasonlot kereshet ő is.

(#6231) Jimy83


Jimy83
aktív tag

Udv egy telenoros korlatlan mobilnetet osztok meg wifi hotspoton keresztul . A telfonomrol redmi 5 plus a tabomra yoga tab3 plus.
A jel tokeletes, a tabon a speedtest 25-30 koruli pinget es 50mb letoltest mer.
Megis olyan online jateknal mintha lenne egy kis lagom.
Ezen esetleg vmivel lehetne javitani?
Mashol nincs gondom fhd videokat vigan betolti youtubrol pl., bongeszes is gyors.

(#6232) Zeki válasza petir (#6230) üzenetére


Zeki
nagyúr

A telekom ingyen függetleníti ezt is, ha függő.

(#6233) RoSSo3 válasza RoSSo3 (#6220) üzenetére


RoSSo3
senior tag

Szóval tudnátok kérlek útmutatást adni, hogy merre találom ezt az APN beállítást a TP LINK felületen? (És, hogy mit, mire kell átállítani.)

(#6234) 4Grider válasza RoSSo3 (#6233) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az MR3220-as manual-ját nem sikerült letölteni, vagy nem érted a nyelvet, vagy csak mást akarsz dolgoztatni?

(#6235) 4Grider válasza RoSSo3 (#6233) üzenetére


4Grider
nagyúr

Találtál egy hülyét, aki dolgozik helyetted:
http://192.168.0.1/
admin
admin
Quick setup: exit
Network
Internet access: 3G/4G internet preferred (vagy only)
3G/4G: Location: Hungary (ha van), Mobile ISP Telenor, Connect on Demand (vagy automatically), Auth type: Auto, Advanced settings: Set the ...APN manually: Dial numer: *99#, APN: online, Username/password üres és minden oldal végén save.
Remélem nincs több kérdésed...

(#6236) RoSSo3 válasza 4Grider (#6235) üzenetére


RoSSo3
senior tag

Miért vagy ennyire bántó velem? Már nem az első alkalom, hogy egy normális, udvarias módon feltett kérdésemre ilyen hevesen reagálsz. Eddig nem reagáltam rá, de most már valóban bánt.

Nyilván én éjjel-nappal a wifis, routeres beállításokkal foglalkozom, szakértő vagyok a nyelvezetben, azonnal tudok mindent, amit elolvastam. De ha esetleg mégsem, akkor a Te javaslatodra érkeztem ebbe a topikba, és tettem fel itt a kérdésem.

Majd letöltöttem a manuált innen, és átolvastam az APN-es részeket. Mivel itthon más routerem van, nem találtam olyan beállítást a Network alatt, hogy 3G/4G. És mivel ott, ahol majd a routert fogom használni, nem lesz még internet, ezért vettem a bátorságot és feltettem egy forumban (!) a kérdést - hogy a nálam jártasabbak, okosabbak, tapasztaltabbak esetleg tudnak majd segíteni. Van, aki nagy morgolódás árán megtette. Hálás köszönetem!

Nem éppen erről szól egy forum? Kérdezünk, segítünk másoknak. Nem mindenki olyan szakember, hogy egy manuálból azonnal kiolvassa, hogy mit is kéne tenni. Ennyi erővel jogászok sem kellennek, ott van a jogtár, olvad el, értsd meg.

Éppen azért szeretek erre a forumra jönni, ha műszaki területen akad problémám, mert - többnyire... - segítőkész válaszokat kapok, és végül megoldódik a probléma.

És elképzelhető, hogy egy forumban lesz még kérdésem - előre is elnézésedet kérem, ha problémát okozna.....
Ha nem tudsz, nem akarsz segíteni, szíved joga. De kérlek szépen, hogy akkor hagyd figyelmen kívül a kérdésemet. Más talán majd jobban ráér, türelmesebb, és segíteni fog. Ha nem, akkor így jártam, de legalább nem kellett volna ezt a monológot megírnom.

(#6237) taki01 válasza RoSSo3 (#6236) üzenetére


taki01
őstag

Itt vannak emulátorok, hogy megnézd MR3220 beállításait.
Ja még annyi, hogy ha csak V1-es verziód van akkor elvileg CFW kell rá, hogy 4G modemeddel menjen.

(#6238) 4Grider válasza RoSSo3 (#6236) üzenetére


4Grider
nagyúr

Bocsánatot kérek, ha megbántottalak.
Lehet egy fórumon érdeklődni-kérdezni, meg lehet arra is használni, hogy helyettünk dolgozzon/megcsináljon valamit. Én úgy gondolom, hogy utóbbi nem szép dolog, főleg ha jól dokumentált folyamat(ok)ról beszélünk. Persze jócskán lehet, hogy bennem van a hiba...

(#6239) RoSSo3 válasza 4Grider (#6238) üzenetére


RoSSo3
senior tag

Ok, nem gond, felejtsük el. Sajnos számomra nem volt világos a manuálos leírás - egész biztosan béna vagyok, de nem csinálok ilyent minden nap. Egyáltalán a hálózatos dolgokban nagyon nem vagyok otthon, és inkább kérdezek, segítséget kérek, mintsem úgy elszúrjak valamit, hogy vissza sem lehet már állítani.

És természetesen jár a hálás köszönetem a segítségedért és érthető leírásodért!

és taki01:
Köszönöm! Szuper, ezzel az emulátorral végig tudtam menni a fenti beállításokon, remélem, így már "élesben" is menni fog. Gyanítom, hogy v2 lehet az enyém, mivel tavaly a Telekomos SIM-el működött a dolog a Huawei E3372-es, 4Gs modemmel.

(#6240) cocka válasza petir (#6228) üzenetére


cocka
veterán

Voltak ilyenek. Asszem a Huawei gyártott usbs modem alakban routereket, de azért erősen kétlem, hogy ezek olyan megbízhatóak lennének, mint mondjuk egy mifi.

Eleve az, hogy csak usbn kapja a tápot egyúttal azt is jelenti, hogy lényegében hűteni szinte esélyed sincs és a használat jellegéből adódóan ezek igen hamar forrósodnak. És ha ezt még wifin osztja az úgy már szerintem elég combos hőtermelés. Meg valószínűleg nem is tud akkora területen eloszlani a hő, mint egy mifi esetében, ezért is gondolom, hogy hamar forrósodik.

usb-s mert siman bedugom egy toltobe feszt kap a dolgat meg vegzi... vagy ez igy nem eletkepes?

És hogyan várod el egy töltőtől, hogy a modem driverét is működtesse? Ez így nem fog menni. Plusz ebben az esetben ugyebár semmilyen visszacsatolás nem lenne a user részére, hogy miért nem megy a net (vagy legalábbis van-e egyáltalán az adott körzetben), kaptál-e smst arról, hogy felhasználtad az adatot vagy látod-e hogy éppen mennyinél tartasz. A mifinek legalább van kijelzője, amin mindez látható.

RoSSo3: Az első gondolatom az volt, hogy miért akarsz APN-t változtatni, hisz hang+adat kártyánál eleve "online" az APN. A csak adatkártyánál van az, hogy "net" az APN.

ott van a jogtár, olvad el, értsd meg.

És volt amikor kénytelen voltam pontosan ezt tenni. :D

[ Szerkesztve ]

(#6241) 4Grider válasza cocka (#6240) üzenetére


4Grider
nagyúr

Azért akar apn-t változtatni, mert modembe vagy routerbe téve egy Telenor sim-et, a modem és a router is automatikusan net apn-t fog neki beállítani. Ami viszont nem fog működni.
Ha ugyanazt a sim-et beteszed egy tabletbe vagy telefonba, akkor lesz csak alapértelmezetten beállítva az online apn...

(#6242) Kisfundy


Kisfundy
aktív tag

Sziasztok!

tp-link mr6400 illetve a huawei b525,kívül nincs más router amibe csak simet lehet rakni és műkszik.

olyat keresek amire lehet csatlakoztatni külső antennát,és van rajta rj45.

Kamerákat kötnék rá!

Köszi ha válaszoltok!

(#6243) 4Grider válasza Kisfundy (#6242) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ezt a külső antennát nem értem. Ha van 4G valamilyen szinten, akkor működni fog 4G only üzemmódban szakadás nélkül. Ha ráteszel egy antennát, miben lesz jobb (a placebo hatást kivéve)?

(#6244) Kisfundy válasza 4Grider (#6243) üzenetére


Kisfundy
aktív tag

Balaton parton lakom (eszaki oldal), Az épület déli oldalán (víz felöl) b20-ra csatlakozom állandóan kb 40/15 mbit sávszélesség érhető el.
Viszont az épület északi oldalán erősebb már a balatonfüredről érkező 4g+ amely már tud 100/35 mbit-et még így is hogy elég messze van a torony.

Szóval valahogy inkább azt szeretném befogni!

(#6245) 4Grider válasza Kisfundy (#6244) üzenetére


4Grider
nagyúr

Vannak egyébként olyan 4G routerek, amin a használt frekvencia beállítható. Azzal többre mehetsz, mint egy külső antennával.
Ha viszont 0-24-ben használsz 20-30 Mbps-ot, akkor előbb-utóbb szemet fogsz szúrni a szolgáltatónak. És szépen be fognak lassítani. Na nem a garantált sávszélességre (0 Mbps), hanem néhány Mbps-al többre. Ez mondjuk főleg a Telenorra igaz, de gondolom korlátlan mobilnetről van szó, az meg amúgy is leginkább Telenoros. A belassításon pedig már semmilyen antenna nem fog segíteni.

(#6246) Kisfundy válasza 4Grider (#6245) üzenetére


Kisfundy
aktív tag

Ha szemet szúrnék akkor visszamondom a szolgáltatást,ezért jó a hűségidő nélüliség! :K

Amúgy melyik készülék lenne alkalmas az ilyen hálozatok kézi beállítására? :R

(#6247) 4Grider válasza Kisfundy (#6246) üzenetére


4Grider
nagyúr

Én elsősorban munkára használom a mobilnetet és azt is ott, ahol nincs más, vagy csak jóval rosszabb minőségű vezetékes alternatíva. A mobilnet nem korlátlan erőforrás, ezért is ritka a ténylegesen korlátlan netcsomag. Meg kell becsülni, ha van vezetékes netre lehetőséged, inkább használd azt. Főleg nyáron, amikor sok, más nettel nem rendelkező téved felétek...

(#6248) Kisfundy válasza 4Grider (#6247) üzenetére


Kisfundy
aktív tag

Természetesen azt használnám,ha alkalmas lenne a kiszemelt feladatra! (illetve használom is jelenleg)
Viszont itt csak 2 szolgáltató ad kábeleset,mindkettő még koaxon,így a feltöltés maxon is csak 10mbit/sec.
Amint az előző hozzászólásodból is kiedrül hogy a kamerákhoz kb 30mbit kell hogy hd stream-et tudj élő képen nézni.
Ezt szeretném ezért valahogy áthidalni!

(#6249) taki01


taki01
őstag

Serénykednek a a DIGI-nél a 4G hálózat építésében.

(#6250) dmc válasza Kisfundy (#6248) üzenetére


dmc
aktív tag

Szia!
Szerintem azon a környéken van Znet aki wi-fi-n adja a netet nem?
Nem ott dolgozok csak tudom hogy a Balaton körül sok helyen van már.
Csak egy ötlet

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.