Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6051) whbear válasza 4Grider (#6050) üzenetére


whbear
senior tag

Szerintem jogos a korlátozás. A mobilnet nem torrentezésre való. A többi felhasználó azon a cellán meg nézi a homokórát.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#6052) AsusBoy válasza whbear (#6051) üzenetére


AsusBoy
senior tag

Szerintem sem arra való... de számomra más lehetőség nincs...
Falun élek, optikai kábelezésről egy darabig nem is álmodozhatok.
Maximálisan elérhető internet az a 10megás :D... kb 600-800kb/sec-el töltök le...Főleg ha megy két tv az leszív még 1-1 megát..

Azért sok embert megnézném akinek be van kötve az 500megés, 1000megás internet mit kezdenének ilyen sebességgel :U

(#6053) Router válasza 4Grider (#6037) üzenetére


Router
őstag

Csak érdekesség képpen kérdezem, hogy mi a különbség a net és az online apn között? Flottás adatkártyám van, online apn-nel használom, eddig nem volt vele gondom.

www.reballing.hu/forum

(#6054) taki01 válasza Router (#6053) üzenetére


taki01
őstag

A net apn-nél publikus IP címet kapsz, még a online apn-nél NAT-olt IP címet kapsz és ez a hátránya.

(#6055) Router válasza taki01 (#6054) üzenetére


Router
őstag

Köszönöm. Átállítom net-re. :R

www.reballing.hu/forum

(#6056) Stonerice


Stonerice
őstag

Sziasztok!
Használ valaki falun, (távol a civilizációtól és városoktól ) 4g routert, amin mondjuk gyári bot antennák is vannak?
Erősebbn veszi a térerőt mint egy mobil?

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#6057) cocka válasza Stonerice (#6056) üzenetére


cocka
veterán

Hello!
Na hát a falura én is kíváncsi lennék, csak most nincs kéznél nekem momentán egy falu se, ahol tesztelni tudnám.

(#6058) taki01 válasza Stonerice (#6056) üzenetére


taki01
őstag

Szerintem igen. Először Hello Dataval próbálkoztam mobilal ami rá volt kötve egy routerre. Így kb 30-50Mbps között volt a letöltés. Után lett az IQPro korlátlan adatkártya és egy kicsivel később B593 amihez rendeltem ebayről antennákat és evvel már csúcsidőben 50Mbps és csúcsidőn kívül meg kb 75 Mbps a letöltés. Amúgy az antennával jobban lehet pozicionálni a torony fele mint a belső antennával. Itt meg tudod nézni hogy merre vannak a tornyok.

(#6059) Stonerice válasza cocka (#6057) üzenetére


Stonerice
őstag

Én szívesen tesztelném Ukrán határmentén :P a Vodafon szolgáltatást! Tervbe is van, hogy veszek egy feltöltőkártyás simet! aztán mobillal megnézem hol a vége . kB, 5- ÉS 9 KM -re van a 2db adótorony tőlem. Kis teljesítményűek az állam határszakasz miatt.

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#6060) taki01 válasza Stonerice (#6059) üzenetére


taki01
őstag

Oda már elég nagy nyereségű antennák kellenek hogy be lehessen fogni a 4G-t.

(#6061) Stonerice válasza taki01 (#6060) üzenetére


Stonerice
őstag

Mennyire hasonlít ez a Wifi jel tulajdonságaira és viszontagságaira?

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#6062) taki01 válasza Stonerice (#6061) üzenetére


taki01
őstag

A LTE 2600Mhz-nek körülbelül 600m-1Km a ható távja. Ennek jóval kisebb az interferenciája mivel itt kivannak osztva a frekvenciák a szolgáltatók között.

(#6063) Stonerice válasza taki01 (#6062) üzenetére


Stonerice
őstag

De mik a számok egy 800mhz-s adó esetében? :DDD Ott akár 4x több is lehet?

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#6064) cocka válasza taki01 (#6058) üzenetére


cocka
veterán

Ebbe a B593-ba mini SIM vagy micro SIM kell? Mekkora a foglalata?

(#6065) taki01 válasza Stonerice (#6063) üzenetére


taki01
őstag

LTE 800Mhz-nél olyan 6 Km-t írnak hatótávnak.

(#6066) taki01 válasza cocka (#6064) üzenetére


taki01
őstag

Rendes SIM kell bele.

(#6067) cocka válasza taki01 (#6066) üzenetére


cocka
veterán

Mini SIM-nek tűnik. Azaz amikor a szolgáltató olyat ad, hogy még ki lehet belőle törni kisebbeket. (a bankkártya méretet most nem számítottam ide)

(#6068) taki01 válasza cocka (#6067) üzenetére


taki01
őstag

(#6069) cocka válasza taki01 (#6068) üzenetére


cocka
veterán

aha köszi. Teljesen jó a mini. Nekem azért nem mindegy, mert minit használok és ha egyszer kitöröd a közepét, azt többet a büdös életben nem lehet normálisan visszatenni.

Jó hosszú antennákat vettél. Az enyémen (MR200) gyárilag kb. kétharmad ekkora antennák vannak.

[ Szerkesztve ]

(#6070) Diák66 válasza taki01 (#6058) üzenetére


Diák66
őstag

Ez a szegény cellavadász oldal rendesen le van maradva a környékünkön. Frissíti ezt még valaki?
Szerintem telefonos programmal kellene méregetni jelerősséget, és úgy megkeresni az adótoronyt.
Antennából irányítottat kell venni, azzal lehet jobb eredményeket elérni, persze drágábbak is.

[ Szerkesztve ]

(#6071) AsusBoy


AsusBoy
senior tag

Erre valaki ? :) :)

(#6072) 4Grider válasza AsusBoy (#6071) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ezzel maximum az egódat növeled.

(#6073) AsusBoy válasza 4Grider (#6072) üzenetére


AsusBoy
senior tag

Köszi :D.

Az miert van hogy ha nezek speedtestet akkor telón hozza a 60mega letoltesi es 40 mega feltoltesi sebesseget, Laptopra csatlakoztatva usb kabelen keresztul a letoltesi sebesseg 100megan feluli is szokott lenni.
Amikor videochatelek telefonon sokszor akadozik a kép és a hang.
Nem volna elég neki 60mega letoltesi sebesseg?
Mi lehet a problema

(#6074) Spuri2000 válasza AsusBoy (#6073) üzenetére


Spuri2000
senior tag

A tied akad vagy akit nézel azé akad?

Véleményem szerint a másik fél internete gyenge.

[ Szerkesztve ]

(#6075) AsusBoy válasza Spuri2000 (#6074) üzenetére


AsusBoy
senior tag

Övé akad illetve késve hallom magamat vissza nála.

Akit hívok annak kábeles 8-10 megás internete van
Azonban ha én is átléptem mobilnetről , a rendes routerre ami fix 20 megás internet akkor meg jó volt.

Jó lenne kideríteni ,hogy mi lehet a gond mivel úgy vagyok vele , hogy két szolgáltatónál ne legyen internetem . Elég lenne csak a mobilinternet amit tudok magammal cipelni is mifi eszközzel.

(#6076) Spuri2000 válasza AsusBoy (#6075) üzenetére


Spuri2000
senior tag

A 8-10 mega elég karcsú. Nekem is ez a bajom hogy nálam viszonylag jó a net, de akivel videochatelni akarok ott meg nem a legjobb, így akad.

(#6077) cocka


cocka
veterán

Hi!

Azt honnan lehet tudni, hogy a carrier aggregationt melyik mobil wifi tudja?

Vonatra kéne valami akkus 4G router, mert a 12 voltos hálózati adapterrel működőt nem merem vonatkonnektorba dugni. Véletlen túlfesz és kapufa a 40k-s routernek. Ahhoz túl drága. Ezért szeretnék valami akkus routert.

Van valami ajánlott? 5 GHz nem fontos, mert a fogadó eszköz sem tudja.

(#6078) AsusBoy válasza Spuri2000 (#6076) üzenetére


AsusBoy
senior tag

Akkor nem.az en mobilnetemmel van a gond?

(#6079) Diák66 válasza cocka (#6077) üzenetére


Diák66
őstag

A termék adatlapjáról.Sajnos kevés az ilyen mobil wifi. Powerbank-ban nem gondolkoztál?

(#6080) cocka válasza Diák66 (#6079) üzenetére


cocka
veterán

Mutass 12 voltos powerbankot. :)

(#6081) Spuri2000 válasza AsusBoy (#6078) üzenetére


Spuri2000
senior tag

A leírtak alapján szerintem nem.

(#6082) cocka válasza Diák66 (#6079) üzenetére


cocka
veterán

Amúgy kipróbáltam a routert 5 volttal is, konkrétan usbről, de hát az csak arra volt elég, hogy a ledek világítsanak, de azt leszámítva se kép, se hang.

(#6083) cooi11


cooi11
senior tag

Sziasztok!
Segítsetek nekem!
Egy hónapja van egy Vodafone R 218 internet WiFi hotspot. 4G
A készülékbe be jelentkezve a sebesség 200 Kib/s - 4 Mb/s között
ugrál nem HD online adásnál.
Ha le szeretnék tölteni 1 GB-ot, a sebesség stabilan 175Kib/s -185 Kib/s 6 órán keresztül
a laptop qBittorrent-en, ha Advanced System Care frissítést tölt, indulás 0 Kib/s-ról -500 Kib/s-ra
1 perc alatt felmegy majd 5 perc alatt arányosan le csökken 90Kib/s-ra .
A probléma 7/ 0-24 órában mérhető.
Az előző Wi-Fi R209-Z 3G készülék letöltési sebessége 2 - 3 Mb/s volt torrenten,
ennél a készüléknél nem jelentkeztem be a 192.168.0.1 címre mert jó volt a letöltés!
MI LEHET A PROBLÉMA?

(#6084) Diák66 válasza cocka (#6080) üzenetére


Diák66
őstag

Meg fogsz lepődni, de még itthon is találtam. Persze kínából nagyobb a választék Érdekes, hogy nem 5V-ra tervezték a mobil wifi eszközöd. [link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#6085) cocka válasza Diák66 (#6084) üzenetére


cocka
veterán

Powerbankok: Igen és USB-C kompatibilisnek kell lennie, azaz még egy USB-A-C átalakítóra is szükségem lenne. És ki tudja, hogy működik-e a routerrel, mert ugye az natúr DC bemenetes.

Érdekes, hogy nem 5V-ra tervezték a mobil wifi eszközöd.

Mert valószínű elsiklott a figyelmed egyes mondatrészek felett.

mert a 12 voltos hálózati adapterrel működőt nem merem vonatkonnektorba dugni.

Nyilván nem mifire gondoltam. Első jel: 12 voltos hálózati adapter, nem pedig usbs adaptert írtam.

Ezért szeretnék valami akkus routert.

második jel: Tehát most nem akkus van.

(#6086) Diák66 válasza cocka (#6085) üzenetére


Diák66
őstag

Milyen routert használsz? Van olyan kicsi DC csatlakozós legalább Cat.6 router, ami még hordozható méretű? Akkor ez talán jó lesz: [link]

Na de akkor itt van pár hordozható wifi: Zyxel WAH7706, NETGEAR MR1100 Nighthawk, TP-LINK M7450, Alcatel OneTouch 3Y901NB Link 4G+, NETGEAR AC790-100EUS, Zyxel LTE4506 (ez mondjuk nem akkus, de 5V 1,5A táp kell neki), TP-LINK M7650, Huawei E5787, NETGEAR AC810-100EUS.

Ezek itthon is beszerezhetőek.

(#6087) cocka válasza Diák66 (#6086) üzenetére


cocka
veterán

Tp-link Archer MR200.

(#6088) Spuri2000 válasza cooi11 (#6083) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Gondolom a szolgáltató vagy a helyi adottságok.
Esetleg érdemes kipróbálni a csomagnövelést.

(#6089) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok!

Korábban vásároltam egy TP-LINK M7350 mobil routert. Sajnos a készülék "tönkrement (roaming gondok voltak vele)", így garanciában kicserélték. Úgy gondolom, hogy ráfizetnék egy jobb készülékre és ebben kérném a segítségeteket. Az alábbi termékek vannak az iPon-nál, amilyenekre le lehet vásárolni:

TP-Link-ből:

- TP-LINK M7310
- TP-LINK M7450
- TP-LINK M7650

Zyxel-ből:
- ZYXEL WAH7706

D-link-ből:

- D-LINK DIR-510L

Netgear-ból:

- NETGEAR AirCard 785
- NETGEAR AirCard AC790

Amit tudni kell, hogy korlátlan telenoros mobil internetem van és elég sokat használaom laptoppal,telefonnal, tablettel.

A pénz mindegy, tehát bármely készülék lehet ár szerint.
Szerintetek melyik a legjobb megoldás ezek közül? Esetleg mást tudtok ajánlani, ha ezek nem jók?

köszönöm szépen :R

(#6090) arion123hu


arion123hu
csendes tag

Sziasztok,

Beszereztem egy Huawei E5770s-320-as 4G Wifi Hotspot-ot.

Tudom, hogy csak CAT4-es és nem tudja az 5GHz-es IEEE 802.11ac-s Wifi szabványt, de tartalmaz EtherNet portot, ami számomra fontos dolog, hogy mindenféle USB driver nélkül tudjak hozzá kapcsolódni olyan gépről is, amihez nem rendelkezek admin joggal.

A sztori annyi, hogy az eszköz Telekom és Vodafone SIM kártyával minden további gond nélkül működik. Fel tudja magát regisztrálni a SIM hálózatára továbbá a 4G NET is hasít rajta, azonban Telenoros SIM-el nem hajlandó a Telenor hálózatára felregisztrálni magát. Ugyan ez a SIM egy Huawei E3372h-153-as USB modemmel gond nélkül működik, azaz hálózat regisztráció és a 4G NET is hasít vele.
Telenor ügyfélszolgálatán az eszköz IMEI számát leellenőriztettem és nincs tiltva.

Mi lehet a gond?

(#6091) Diák66 válasza arion123hu (#6090) üzenetére


Diák66
őstag

Az APN-t leellenőrizted? Kiírja a készülék, hogy Telenor HU, vagy addig sem jut el?

(#6092) Diák66 válasza smallmer (#6089) üzenetére


Diák66
őstag

A Netgeart szerintem semmiképpen sem, igaz nekem ac810-100eus volt, de másfél hónapig bírta és az alatt is sok-sok szoftveres bajai voltak. Elvileg firmware frissítés érkezett rá, de nem garancia, hogy működőképes lett. D-Link szerintem nem az a kategória, amit keresel. Ehhez szerintem mobilnet stick is kell. Zyxel esetében nincs tapasztalatom, csak ADSL modemmel. Az is hamar "megpihent", igaz szolgáltatós (akár használt) darab is lehetett. Jelenleg Tp-Link M7650 van a tulajdonomban. Nem mondom, hogy kiváló, de legalább működik. Viszont tök átlagos router, semmi extra. A mobilhálózat felőli jel gyengeségére pedig érzékenyen reagál és time request üzenetekkel lep meg néha. Huawei-t használtam még, sajnos azzal is voltak gondjaim.

(#6093) arion123hu válasza Diák66 (#6091) üzenetére


arion123hu
csendes tag

Köszi a tippet.

A gyanus az volt, hogy minden egyes induláskor a készülék kijelzőjén megjelent a Telenor HU szolgáltatói jelzés de kis idő múlva a kijelzés No Service-re változott.

A Huawei Wifi Hot-Spot-ban a Telenor Hungary APN-jének "online" helyett "net" volt beállítva.

(#6094) trol75 válasza smallmer (#6089) üzenetére


trol75
tag

Szia.

Én kb. ¾ éve egy ZYXEL WAH7706 használok teljes megelégedéssel.
Igaz én nagyon akciósan vettem 2.év garanciával (29,9e).
Én is egy korlátlan telenor mobil internettel használom.
Előtte egy Huawei E5577s-t használtam, de az egy cat4-s (150/50) MiFi volt.

A ZYXEL Cat6-s (300/50) 4G+, benne van a carrier aggregation, tudja egyszerre a 2,4 GHz és az 5 GHz-t. Nekem nem melegszik, igaz én csak 2,4 GHz használom. Ami egy kicsit fura a huawei után, hogy nincs hozzá töltő, csak kábelt adnak. Konfigurálni csak kábelen összekötve lehet és nincs adroidos app hozzá.

Remélem tudtam segíteni neked.

(#6095) cooi11 válasza trol75 (#6094) üzenetére


cooi11
senior tag

Szia!
A korlátlan telenor internet csomagod ezek között van?
Ha nem, be linkelnéd?

(#6096) smallmer válasza Diák66 (#6092) üzenetére


smallmer
őstag

Köszönöm szépen a választ!

Nagyon gondolkodom az M7650 megvásárlásán, viszont nekem az M7350-el semmi gondom nem volt a roamingtól eltekintve. M7350-et nem használtál véletlenül?
Az M7650-nél pontosan le tudnád írni, hogy mi nem tetszik? :)
köszönöm előre is.
A 2,4GHz-t és az 5 GHz-t is tudja egyszerre? tehát nem kell választanom, hogy melyiket szeretném használni? :)

(#6094) trol75

Elég vonzó az, hogy tudja egyszerre a 2,4GHz-t és az 5 GHz-t is egyszerre.
Igazából az M7650 és e között vacilálok :)
köszönöm a véleményed

(#6097) trol75 válasza cooi11 (#6095) üzenetére


trol75
tag

Szia.

Nem.
Euro Quattro-nál vagyok tavaly tavasz óta.
5820 Ft / 2 db korlátlan mobilinternet.
Üdv

(#6098) cooi11 válasza trol75 (#6097) üzenetére


cooi11
senior tag

Köszönöm!

(#6099) daddy9


daddy9
tag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni:
Adott egy Telenoros flottás előfizetés, amihez szeretnék 1 hónapra mobilinternet elérést. A telefon LTE képes, de nem is a sebesség a lényeg.
Mi a legolcsóbb megoldás ehhez?

(#6100) Diák66 válasza smallmer (#6096) üzenetére


Diák66
őstag

Sajnos ezek a Tp-Link eszközök egyidejűleg csak az egyik sávot kezelik. Én már 5 Ghz only-ban használom.

Ami nem tetszik, hogy bár van MAC cím szűrés, de csak "fekete lista", vagyis tilthatok MAC címeket, de összes többi engedélyezett. Jobban szeretem a "fehér listát", ahol megadom az engedélyezett címeket és a többi eszközt nem engedi fel. (csak a listán szereplő címeket). Sajnos a mobilhálózatról se túl informatív, van egy ikon pálcákkal és kész. Ellentétben pl. a netgear eszközeivel, ahol van térerősség kijelzés számmal és még a használt frekvenciákat is írja az eszköz + pár infó még. A netgear képes volt egy időben 2 (vagy 3, de pontosan nem emlékszem) hálózatot is szórni. (2,4 + 5 Ghz) + Guest hálózat.

Ahogy említettem a mobilhálózat jeleit is gyengébben veszi, bár ez csak olyan helyen érdekes ahol messze van az adótorony. (nálam pont messze van... 4 km, 900 MHz 3G). Sajnos külső antenna csatlakozó nincs. :( A CA-t nem tudtam eddig tesztelni. Elvileg működnie kellett volna, de szerintem mégse ment. Semmi infó nincs róla, hogy miként működik az eszközön. Csak ugyan azokat a sávokat tudja összevonni 2/3CA-ban, vagy vegyesen is. Itthon csak utóbbi működőképes.

De hogy jót is mondjak. Tetszik, hogy logolni is lehet valamilyen szinten az eszköz működését, ilyet még nem láttam más eszközben. (hordozható akkusban). Az akkumulátor is jól bírja, nem kell minden nap feltenni a töltőre. Persze ha nagyon megizzasztja az ember, 10-12 óra alatt lemerül.

Micro SD is megy bele és wifi hálón is megosztható a tartalma. (FTP elérés is van). Sajnos viszont elavult a megoldás.

Összességében használható eszköz, de semmi extrát nem szabad tőle várni. Plsuz pont, hogy publikus firmware frissítés is érkezett már rá, ami szintén nem jellemző ezeknél az eszközöknél. Töltő szintén nincs, csak usb kábel, de van APP és wifin is konfigolható.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.