Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7201) humigabi válasza taki01 (#7197) üzenetére


humigabi
aktív tag

Hány méter kábel van a Mikrotik és a benti készülék között? Nem az a "zajszedő" (tudom, hogy árnyékolt)?

:DD

humigabi

(#7202) Diák66 válasza humigabi (#7201) üzenetére


Diák66
őstag

Szerintem ebből UTP megy ki, az meg nem zavarja a mobil jelet, a kábelen meg kevés a valószínűsége a jelveszteség , zavar miatti sebesség csökkenésnek. 100 méter a megengedett elméleti maximális távolság.

(#7203) humigabi válasza Diák66 (#7202) üzenetére


humigabi
aktív tag

Igazad van, ez nem egy szimpla antenna, erről megfeledkeztem. A többit meg leírtad.
Köszi!
:DD

humigabi

(#7204) taki01 válasza humigabi (#7201) üzenetére


taki01
őstag

FTP kábel van bekötve még jelenleg 100m de csak azután lesz levágva belőle miután behúztam a KPE csőbe. Még szerválnom kell 50m behúzó szalagot. A földelés még nincs bekötve meg lesz véve a villámvédelem az antennához és a routerhez is.

[ Szerkesztve ]

(#7205) Diák66 válasza taki01 (#7204) üzenetére


Diák66
őstag

A meglévő KPE csőbe húzod be, vagy lesz neki új? Ha nem lesz befűző szál, próbálkozz a koax kábellel ;) Az már úgy is bent van és az FTP-n meg elméletileg van még bőven, hogy aztán azzal visszahúzd. Jó, igaz ez némileg kockázatos, de ha szellősen "laknak" a kábelek a csőben és egyenesen van rögzítve, akkor erőfeszítés nélkül megy a dolog és nem törik a kábel. Egyéb esetben maradj meg a befűződrótnál.

(#7206) taki01 válasza Diák66 (#7205) üzenetére


taki01
őstag

A koax mellett már nem férne el de van még egy amibe jön be a villany és mellé fogom behúzni.

(#7207) taki01 válasza Diák66 (#7200) üzenetére


taki01
őstag

Sikerült és tényleg a telekom toronyról jön a Telenor. Bár azt nem értem mért a távolabbira csatlakozik fel?
Mert ez a két torony között vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#7208) Diák66 válasza taki01 (#7207) üzenetére


Diák66
őstag

Nincs nagy különbség ránézésre a távolságokban. Valószínűleg a távolabbinak erősebb a jele, a közelebbi kisebb területet fedhet le, vagy pont nem feléd néz az antenna és két szektora közé esel, esetleg domborzati viszonyok....vagy bármi más egyéb. Hálózati beállítás is lehet, hogy a 800 MHz-et használja, valamint kérdés, hogy a Telenor torony esetében van-e 4G?

[ Szerkesztve ]

(#7209) taki01 válasza Diák66 (#7208) üzenetére


taki01
őstag

Az a baj hogy völgybe vagyok és telekom tornyora való rendes rálátást egy kisebb hegy takarja el. A másikra majdnem tiszta a rálátás. Tudnia kell a 4G-t mert a másik falut az látja el. Azt majd meg kell néznem hogy azon körbe vannake az antennák.

(#7210) humigabi válasza taki01 (#7209) üzenetére


humigabi
aktív tag

Na így már egy kicsit érthetőbbek a mért értékek, hiszen a domborzati viszonyok teljesen ellened vannak. Völgyben, nagy fenyők között már szinte jónak is mondhatók ezek az értékek.

:DD

humigabi

(#7211) taki01 válasza humigabi (#7210) üzenetére


taki01
őstag

Többszörösen hátrányos helyzetű vagyok :DD :DD :DD

(#7212) humigabi válasza taki01 (#7211) üzenetére


humigabi
aktív tag

Cserébe nagyon szép helyen lakhatsz!

:DD

humigabi

(#7213) gangstagergo


gangstagergo
senior tag

Sziasztok!

Nem tudom jó helyen teszem fel a kérdést. Egy nyaralóban szeretnék biztonsági kamerkát telepíteni melyhez egy mobil internet kezelő routert használnék. Tanácsot szeretnék kérni, hogy mely modem lenne rá alkalmas. Ahogy itt a fórumon olvasgattam előszerettel használjátok a Huawei 3G/LTE routereit. Pl. Huawei B315-öt és a Huawei E5180-at Ha esetleg tudnátok mást ajánlani szívesen várom a tanácsaitokat.

Köszönöm

Gergő

(#7214) humigabi válasza gangstagergo (#7213) üzenetére


humigabi
aktív tag

Szia!

Én egy Huawei B525-t használok, de csak ajánlani tudom. Nem tudom, hány kamerát akarsz üzemeltetni, de ennél a készüléknél kábelesen is ráköthető 4 kamera, ha erre nincs mód a wifije kétsávos. A kamerák általában 2.4 GHz-en mennek, arról is mehet a jel. Külső Lte antenna és USB csati is van rajta. Igaz egy kicsit húzós az ára, de megbízható készülék.
:DD

humigabi

(#7215) Diák66 válasza gangstagergo (#7213) üzenetére


Diák66
őstag

Ez attól függ milyen kamerát és rögzítőt akarsz. Helyben lesz a rögzítés, vagy távol? Mondjuk utóbbi esetben nem árt a statikus ip cím. DVR/NVR esetében csak a rögzítőt kell a netre kötni, de a statikus ip itt is lényeges lesz a táveléréshez.

(#7216) gangstagergo válasza Diák66 (#7215) üzenetére


gangstagergo
senior tag

Wifis kamerát terveztem hozzá. Statikus IP-t lehet igényelni a Telenornál?

(#7217) 4Grider válasza gangstagergo (#7216) üzenetére


4Grider
nagyúr

A lehető legrosszabb megoldás.
Miért kellene fizetős fix ip? Nem ismered az ingyenes ddns szolgáltatásokat?

(#7218) galervin93


galervin93
őstag

Üdv!
Mi ma a legjobb opció korlátlan mobilnetre? Hordozható routert (ez a becsületes neve?) szeretnék, abba bepattintani egy sim-et (így működik ez?). Lefedettség fontos lenne, ki tudja hova-merre keveredek...
(Bocs, elég ismeretlen terep ez nekem, sry ha láma a kérdés.)

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#7219) MaCS_70 válasza galervin93 (#7218) üzenetére


MaCS_70
félisten

Tarifaügyben szerintem a flottás topic a nyerő -- lehet, hogy ezt érdemes is lenne kiírni valahobá...

A koncepció egyébként működik, ha egy kicsit visszaolvasol, a közelmúltból is rengeteg SIM-kártyás routerre vonatkozó hozzászólást találsz, de a routeres topicban is találsz erre vonatkozó tanácsot.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#7220) MaCS_70 válasza MaCS_70 (#7219) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az én problémám konkrétan egy routerre dugott SIM-kártyával kapcsolatos.

Egy Asus routeren fogadja a publikus IP-címes telenoros mobilnetet.

USB-stickkel működik is rendesen, csak elég lassú.

A Mikrotik wAP- és SXT-LTE routerei viszont beválni látszanak. Vannak problémák, de úgy tűnt, hogy megoldódnak.

Ha rendes router-módban megy a Mikrotik egység, akkor rendben működik is.
Ha viszont átállítom modem-módba (LTE->Ethernet passthrough), akkor a routeren a működő netkapcsolat helyett ezt látom:

Az ISP DHCP funkciója nem működik megfelelően.

Ennek vajon mi lehet az oka?

Közönettel: MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#7221) taki01 válasza MaCS_70 (#7220) üzenetére


taki01
őstag

Ezzel megy a passthrought:

[admin@MikroTik] > /interface lte apn add apn=apn1 passthrough-interface=ether1
[admin@MikroTik] > /interface lte set lte1 apn-profiles=apn1

apn1 helyére a telenoros apn-t kell írni.

(#7222) MaCS_70 válasza taki01 (#7221) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszi, de nem az a gondom, hogy nem tudom beállítani a passthrough-t (be is van állítva, kísérletkppen az általad írt CLI-n és WinBoxon keresztül is), hanem az, hogy a lenti üzenetet adja rá a router, és ez az egész valami szolgáltatóoldani problémának tűnik.

A passthrough tehát megvalósul, a Mikrotik szépen áttolja magán az LTE-Ethernet vonalon, aztán az Asus router, ami DHCP-n vát IP-címet a Telenortól, valaiért nem kap.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#7223) taki01 válasza MaCS_70 (#7222) üzenetére


taki01
őstag

Ha mondjuk direktbe egy gépre kötöd akkor meg kapod a telenor által osztott IP címet?
Kikapcsoltad a DHCP servert a mikrotiken?

(#7224) MaCS_70 válasza taki01 (#7223) üzenetére


MaCS_70
félisten

Direktben gépre kötni jelenleg sajnos nem tudom a Mikrotik routert, mivel hülye módon éppen nincs műnödő, Ethernet-csatlakozós PC a háznál. (Persze tudom, hogy ez jó próba lenne...)

A Mikrotiken elvben minden ki van kapcsolva, a WinBox összefoglaló ablaka szerint sima LTE-mód, DHCP kocka üres, de a DHCP ablakában sincs semmi a listában.

Az a lagnagyobb bánatom, hogy nem értem, hogy mi történik...

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#7225) MaCS_70


MaCS_70
félisten

A jelenlegi konfigurációmmal 20 Mbps sebességet mérek mobilneten.

De éppen fesztivál van a szomszédban...



MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#7226) MaCS_70 válasza MaCS_70 (#7224) üzenetére


MaCS_70
félisten

Lehet, hogy a Telenornál van valami?

Egy Vodafone-kártyával (természetesen átállítva az APN-t) csatlakozik a router. A Telenorral meg Az ISP DHCP funkciója nem működik megfelelően...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#7227) csaplar55


csaplar55
csendes tag

Sziasztok !
Telenor Hipernettel van sebesség gondom. A letöltés általában olyan 1MBit körül van (ha netán 3-4 az már csúcs) és a feltöltés is hasonló. A ping most éppen 48
Tápiószentmárton üdülőövezetben vagyok és egy LTE 5180s kockában van a SIM kártya.
Mi lehet a hiba ? A térerő általában egy pálcika 4G esetén.
Előre is köszi a válaszokat !

(#7228) 4Grider válasza csaplar55 (#7227) üzenetére


4Grider
nagyúr

Valószínűleg az a hiba, hogy egy túlterhelt 800 MHz-es 4G cella lefedettségének a szélén vagy.
Próbáld meg az E5180-at csak 3G módra állítani, hátha van felétek (arrafelé az sem biztos a 2100 MHz miatt).
A mobilnet ilyen, nem lehet mindenütt tökéletes lefedettség és 400 méterenként egy torony...

(#7229) 4Grider válasza MaCS_70 (#7226) üzenetére


4Grider
nagyúr

Net apn-t használsz a Telenorral és publikus ip-t kapsz?

(#7230) csaplar55 válasza 4Grider (#7228) üzenetére


csaplar55
csendes tag

Ok! Viszont elfelejtettem leírni, hogy a beállítás sem biztos, hogy jó.
Az APN-t statikusra állítottam és "net"-et írtam a mezőbe. Ez jó így ? Olyant is olvastam valahol, hogy online- kell beírni ?

(#7231) 4Grider válasza csaplar55 (#7230) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha működne is az online apn, attól még nem változna a net sebessége, azt ui. nem az apn határozza meg. Az apn a Telenornál a nat-olt opciós- és az adatkártyás mobilnet kettéválasztására lett kitalálva, sebességkülönbség alig mérhető a kettő között. (Mondjuk a Telenoros simek többsége csak az egyik apn-t támogatja a kettő közül.)

(#7232) MaCS_70 válasza 4Grider (#7229) üzenetére


MaCS_70
félisten

Igen: APN = net, publikus IP-vel.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#7233) spe88


spe88
senior tag

Hali!

Mennyire járható út ez a diginetes mobilinternet? Több mint kecsegtető, de azon kívül, hogy nincs mindenhol lefedettsége milyen hátrányai vannak még? Pl. roaming? Havi rendszerességgel járok külföldön, ilyen jellegű tapasztalatokat is meghallgatnék.

Ha még több sebből vérzik a történet, akkor az megoldás lehet szerintetek, hogy van egy "rendes" szolgáltatónál egy kártyám, amit akkor használok, ha rendes GSM-vonalon akarok telefonálni, ill. ennek a mobilinternetét használni, azokon a helyeken ahol nincs Digi-lefedettség. Dual SIM-es a telóm...

Ahogy elnéztem a Digi lefedettségét 90+ %-ban csk ott használnám a mobilnetet, ahol van lefedettség. Telefonálni amúgy meg ritkán telefonálok.Megéri váltani ilyen felhasználás mellett?

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#7234) 4Grider válasza spe88 (#7233) üzenetére


4Grider
nagyúr

Digi mobilon még nincs roaming, egy pár hónapig nem is nagyon várható hogy lesz.
Maximum 16-17 Mbps sajtolható ki belőle közvetlen a cella mellett ha egyedül vagy a cellán. Távolabb olyan 2-10 Mbps között dolgozik. Ha többen leszünk, akkor ez sajnos még lassulni fog,.
Remélhetőleg idén vesznek még frekvenciát a 3 MHz-nyi 1800 MHz-es 4G-jük mellé, mert ha nem, akkor néhány 10 ezer ember le fogja dugítani ezt a sávszélességet.
Én szigorúan csak tesztként használom második sim-en.

(#7235) 4Grider válasza MaCS_70 (#7232) üzenetére


4Grider
nagyúr

Több helyütt használom bridge módban működő 4G eszközökkel a Telenor mobilnetet, és még nem volt eddig azzal problémám, hogy nem kapnak a routereim publikus ipv4 címet az eszközön keresztül.

(#7236) MaCS_70 válasza 4Grider (#7235) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm, ezt jó tudni!

Akkor irány a Mikrotik-topic!

Köszönettel: MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#7237) szabifotos válasza galervin93 (#7218) üzenetére


szabifotos
senior tag

Flottás topik segít. Számlakontroll KFT---> 5100Ft korlátlan telenor SIM. Én jófogáson találtam 4k-ért Huawei Cube LTE routert. 60/40-et mérek átlagban. Éjjel 2-kor volt már 90Mbps körül is Székesfehérváron.

[ Szerkesztve ]

(#7238) galervin93 válasza szabifotos (#7237) üzenetére


galervin93
őstag

Köszi a tippeket srácok, átnyálazom azt a topikot! :R

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#7239) Csicsku válasza 4Grider (#7039) üzenetére


Csicsku
csendes tag

És vajon ez a szamlakontroll.hu ügyfélszolgálat hogy érhető el? Mert se egy telefonszámot nem látok, se ott az oldalon nem lehet nekik üzenni, mert mindig hibát dob fel.

(#7240) 4Grider válasza Csicsku (#7239) üzenetére


4Grider
nagyúr

A flottás topicban olvastam, hogy az info@ e-mail címen elérhetőek.

(#7241) feketedini


feketedini
tag

Sziasztok! Adott egy Huawei 525s router (telenor függő). Ha mobiltelefont összedugom a router usb portjával, akkor megoldható, hogy a telefon mobilnetjét tovább ossza a routerbe? Ha igen, akkor hogyan?

(#7242) 4Grider válasza feketedini (#7241) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nem.

(#7243) HoaryFox válasza feketedini (#7241) üzenetére


HoaryFox
őstag

Nem, az USB port általában csak fájl- és nyomtatómegosztásra használható.

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#7244) lorcsi


lorcsi
veterán

Digi féle mobil internetet sueretnék megosztani
Sajbos még mindig nincs nekik usb stick

Milyen megbízható sticket érdemes keresni ?
Olyan 4-5k összegig gondoltam rá

(#7245) humigabi válasza lorcsi (#7244) üzenetére


humigabi
aktív tag

Szia!

D-Link DWM-222, vagy Huawei E3372 (ezen külső antenna csatlakozó is van), de ilyet még használtan sem kapsz annyiért, amennyit írtál. Vagy marha nagy szerencséd lesz, ha találsz.
:DD

humigabi

(#7246) lorcsi válasza humigabi (#7245) üzenetére


lorcsi
veterán

Ok, koszi
Már ez is jo, hogy tudom mit keressek :)

(#7247) petakpa1 válasza lorcsi (#7244) üzenetére


petakpa1
őstag

Ez a Diginet Aktív 50 csomagod van?

Ha sikerült beüzemelned írhatnál némi tapasztalatot róla. Sebesség, kapcsolat stabilitás, publikus vagy NAT-olt ip címet oszt a digi?

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#7248) petakpa1 válasza humigabi (#7245) üzenetére


petakpa1
őstag

Ezek az USB stickek kompatibilisek lennének egy Asus RT-N18U routerrel? Meg lehetne ezzel a stick + router kombóval osztani a digi féle mobilinternetes előfizetést?

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#7249) MaCS_70 válasza petakpa1 (#7248) üzenetére


MaCS_70
félisten

Én DWM222 és h3372 LTE sticket is használtam az N18-hoz. Működni simán működnek, de én nem tudtam 22 Mbps fölé vinni a sebességüket.

Többeknek állítólag sikerült.

Ja, és a h3372-nél vigyázz, hogy HiLink vagy Stick Mode-ú darabot veszel-e. Routerhez szívás a HiLink -- mivel maga is routerként viselkedik.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#7250) arion123hu válasza MaCS_70 (#7249) üzenetére


arion123hu
csendes tag

Sziasztok,

Én is Huawei E3372h modemet használtam, amit egy DLINK DWR-116-os Routerrel egészítettem ki. Így lett WiFi-m és 4db LAN portom is.
Ebben a Routerben az a jó, hogy 5V-ról megy azaz egy PowerBank-ról is üzemeltethető, természetesen kell csinálni hozzá egy USB-A DC csatlakozót és olyan USB portra kell kötni, ami képes 2A-t leadni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.