Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6501) AstraCDX válasza Carlytoo (#6500) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Má megin egy ilyen jótékonysági intézmény :
"Havidíjaink annyira kedvezőek, hogy nyilvánosan nem mutathatjuk meg azokat" :DD

Nagyon savas duma . :W

Tán' ők fizetnek majd, hogy velük szerződjünk ? :C

Üdv.

Astra

(#6502) Carlytoo válasza AstraCDX (#6501) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

Ezt is megkérdeztem. Kérlek ez úgy működik, hogy: 10.000 HUF szerződéskötési díj + 8xxx HUF előfizetési díj minden megkezdett hónapban.

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#6503) Viktor77 válasza Carlytoo (#6500) üzenetére


Viktor77
titán

"Legjobb ímél cím" Na, pont ennyire komoly.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#6504) zsolt19900 válasza cocka (#6498) üzenetére


zsolt19900
őstag

Soma01: köszi

cocka: nem pont csak ez miatt lenne a tablet, azért tettem fel a kérdésemet, hogy akkor beruházzak-e egy plusz eszközre vagy ha már ott a tablet és a kamionban úgy is elfér és tudom tölteni ha lemerül, akkor azt használhatom-e kielégítően az internet osztására

azt pl. honnan tudom, hogy akár több eszközzel is rá tudok-e cuppanni avagy sem?

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#6505) Zeki válasza Carlytoo (#6502) üzenetére


Zeki
nagyúr

Mobiltelefon flottás topik, havi 3800Ft körül van a korlátlan Telenoros mobilnet. NINCS belépési díj, se hűség.

(#6506) Carlytoo válasza Zeki (#6505) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

Hali!

Ezt linkelnéd nekem, ha megkérhetlek?

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#6507) Zeki válasza Carlytoo (#6506) üzenetére


Zeki
nagyúr

(#6508) andatti válasza Zeki (#6505) üzenetére


andatti
senior tag

Én is épp ma néztem, 3882 Ft.
De nekem nem derült ki, hogy önállóan, csak adatkártyára is lehet szerződni, vagy kell hozzá telefon előfizetést is vásárolni?
+1 kérdés? Gondolom úgy nincs hűségidő, hogyha nem kérsz készüléket, csak sim-et.

Nektek melyik készülék vált be, milyen router az, ami szerintetek jó. Mifi helyett rendes routert szeretnék, amibe bele lehet tenni a sim kártyát.
Én ezeket néztem:
Huawei E5186 és B525 (bár az első duplaannyi, mint a 2.
Esetleg TP - Link M73000 vagy Huawei B310 az olcsóbbak közül?

Persze, lehet, hogy rosszul néztem... De konkrét márka+típus javaslatot kérnék.

(#6509) 4Grider válasza andatti (#6508) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ezért a havidíjért egy korlátlan adatsimet kapsz.
A két kinézett router egyike hordozható, beépített akkumulátorral, a másik egy asztali router. Szénát a szalmával...

[ Szerkesztve ]

(#6510) Axekiller


Axekiller
csendes tag

Éppen én is szemeztem a telenor korlátlan csomagjával se stick-ben se mifiben nem ment....felhívtam az ügyfélszolgálatukat és ott egy hölgy közölte csak eés kizárólag telefonban működik mert hang alapú szolgáltatás.....valaki tud valami módszert hogy egy mifiben működjön vagy szerezzek egy telenoros 4g-s telót?

Nem haldoklom....így élek!

(#6511) elfelejtette válasza Axekiller (#6510) üzenetére


elfelejtette
veterán

Ja igen, az nem az, mikor ott van az apró betűs részben, hogy havonta egy (nem ingyenes) hanghívást is indítani kell, különben jön az ejnye-bejnye?

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#6512) 4Grider válasza Axekiller (#6510) üzenetére


4Grider
nagyúr

Sem a router, sem a modem (stick), sem a telefon nem tudja, hogy azon a Telenoros simen amit beleteszel, hang- vagy adatalapú előfizetés van. Ezek az eszközök azt feltételezik tehát, hogy egy telefonba hangalapú, egy modembe vagy routerbe pedig adatcélú simet tettél. Ez azért lényeges, mert a Telenornál a hangalapú simek jellemzően csak az online apn-t, az adatalapúak pedig csak a net apn-t tudják használni.
A fentiekből kiderül (és ezt most írom le kb. huszadjára), hogy ha egy adatsimet telefonba teszel nem biztos, hogy fog működni az apn átírása nélkül, és ugyanígy lesz, ha egy hangalapú előfizetést tartalmazó simet modembe/routerbe helyezel. Az apn-t semelyik eszközön nem nehéz átírni...

[ Szerkesztve ]

(#6513) lee732


lee732
tag

Sziasztok,

Rendeltem egy DWM‑222 4G LTE USB Adaptert, ami internetezéshez szeretnék használni egy Windows 10-es laptopról. Az adapterbe egy Telenor-os SIM kártyát tettem, amit itt rendeltem: https://www.telenor.hu/telenor-kartyas-megujulo-net
Viszont sehogy sem sikerül a net-re rácsatlakozni. Milyen beállítások kellenek (APN, connection type stb.) Az ügyfélszolgálaton valami hangalapú vs adatalapú SIM kártyáról magyaráznak (nekem hangalapú van). Létezik, hogy nem jó akármilyen SIM kártya?

(#6514) 4Grider válasza lee732 (#6513) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az előtted lévő hozzászólásomat olvastad? Benne van a megfejtés.

(#6515) lee732 válasza 4Grider (#6514) üzenetére


lee732
tag

Elcsesztem, bocsi, csak első hozzászólást néztem.

Szóval hang alapú van, és az online APN-t állítottam be.
De mi legyen pl. a connection type RAS vagy NDIS?

[ Szerkesztve ]

(#6516) lee732 válasza lee732 (#6515) üzenetére


lee732
tag

Na NDIS kell.
Viszont a trükk az volt, hogy a profile-t (ahol APN: online) default-nak kellett megtenni.

[ Szerkesztve ]

(#6517) cocka válasza 4Grider (#6512) üzenetére


cocka
veterán

Adat SIM-mel biztos, hogy nem fog menni a telefonálás, mert az központilag van letiltva. Hang+adat SIM-mel meg biztosan menni fog a netezés, ha online APN-t használsz.

(#6518) Axekiller válasza 4Grider (#6512) üzenetére


Axekiller
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm a választ!

Akkor a mobilos apn-t kell a mifiben beállítanom és készen vagyok.

Nem haldoklom....így élek!

(#6519) rover45


rover45
senior tag

Sziasztok, nem vagyok benne biztos, hogy jó helyen próbálkozok, de hátha.
Van egy Telekomtól kapott Huawei E3372h stickem, amit ha szólóban bedugok bármilyen számítógép usb csatlakozójába, feltelepítem a Telekom szoftverét, akkor tökéletesen működik.

Szeretném ezt netet egy TP-Link TL-WR1043N v2.1 routerrel megosztani. Ezért a router gyári firmware-e helyett, feltettem a direkt erre a célra való ROOter megfelelő verzióját, ami önmagában tökéletesen működik kivéve, hogy nincs net.
Természetesen a megfelelő APN beállíltások megvoltak, ahogy a PAP kiválasztása is. PIN kód kikapcsolva.
A router felismeri a sticket, gyakorlatilag mindent lát, de nincs net. Itt egy újraindítás utáni log, hátha valaki lát benne valami hibát.
8.8.8.8-at próbáltam a router menüjéből pingelni, de sikertelen.

Ha ugyanezt a sticket átteszem egy gyári állapotú Asus RT-N18U routerbe, akkor az APN, PAP és a betárcsázási (*99#) beállítások után azonnal feláll a kapcsolat.

Egyszerűen nem értem, hogy mit nem csinálok jól, vagy mi nem stimmel.
Minden ötletet meghallgatok!
Köszönöm, hogy végigolvastál :R

(#6520) cocka válasza rover45 (#6519) üzenetére


cocka
veterán

Azt még esetleg megnézhetnéd, hogy ha simán bedugod a gépbe és linuxot használsz, akkor linux alatt is felismeri-e.

feltettem a direkt erre a célra való ROOter megfelelő verzióját

Tudom, hogy ez kicsit OFF, de én azért nem merek ilyeneket csinálni, mert sok custom firmware-ről írták, hogy a telepítés után nem működik az 5 GHzes wifi. Én meg túlnyomórészt azt használom.

(#6521) cocka válasza rover45 (#6519) üzenetére


cocka
veterán

Amúgy rohadtul nem internet az APN. A helyes APN: internet.telekom

Tudtommal. De ha neked internettel is megy másik routerben, akkor passz.

(#6522) rover45 válasza cocka (#6521) üzenetére


rover45
senior tag

Szia, természetesen mindkettővel próbáltam. Az említett Asus routerben is megy mindkettővel.

(#6523) 4Grider válasza rover45 (#6522) üzenetére


4Grider
nagyúr

A log alapján felépül a kapcsolat, és a connection monitor is elindul. Itt valami egyéb (nem kapcsolati) probléma lesz, esetleg router fw gond.

(#6524) rover45 válasza 4Grider (#6523) üzenetére


rover45
senior tag

Annyit csináltam, hogy visszatettem rá a gyári TP-Linkes fw-t, majd újra lefrissítettem a ROOterrel, de ugyanaz. Azonban egy ilyet találtam, ami szerintem nem stimmel: [kép]

szerk: Mármint, hogy a wan2 portnál azt mondja Unsupported protocol

[ Szerkesztve ]

(#6525) rover45 válasza cocka (#6520) üzenetére


rover45
senior tag

Linux teljesen rendben van. [kép]

(#6526) cocka válasza rover45 (#6525) üzenetére


cocka
veterán

Jó és akkor még egy kérdés: A gyári fwt visszarakva a routerre és annak usb portjába dugva a modemet, úgy működik? Mert ha igen, akkor nyilván a speckó fw a ludas.

(#6527) rover45 válasza cocka (#6526) üzenetére


rover45
senior tag

Amennyire tudom (és amennyire láttam) a gyári fw-vel nincs lehetőségem modemmel használni az USB csatit. Csak fájlmegosztás és nyomtató :(

[ Szerkesztve ]

(#6528) baracsi válasza rover45 (#6524) üzenetére


baracsi
tag

Szia,

más lehet a gond. Nekem TP-LINK MR3420 van összekötve egy Huawei E5577s-sel és nekem is van unsupported protocol üzenet annál az interface-nél.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#6529) rover45 válasza baracsi (#6528) üzenetére


rover45
senior tag

Hmm, akkor "elvileg" ez nem okozhatja.
Van bármi, amit az APN és a protokol beállításokon kívül elvégzel?

(#6530) baracsi válasza rover45 (#6529) üzenetére


baracsi
tag

Mellékelem a Modem \ Connection info rész beállításait.

[link]

(#6531) rover45 válasza baracsi (#6530) üzenetére


rover45
senior tag

Köszönöm, ez egyforma :)

(#6532) baracsi válasza rover45 (#6531) üzenetére


baracsi
tag

A Modem \ Connection log mit mutat neked?

nálam így néz ki

Sun Aug 5 07:41:25 2018 : Attempting to Connect Modem #1 (HUAWEI_MOBILE HUAWEI_MOBILE)
Sun Aug 5 07:41:36 2018 : HostlessModem #1 Connected with IP 192.168.1.2
Sun Aug 5 07:42:11 2018 : Attempting to Connect Modem #1 (HUAWEI_MOBILE HUAWEI_MOBILE)
Sun Aug 5 07:42:22 2018 : HostlessModem #1 Connected with IP 192.168.1.2
Sun Aug 5 07:42:56 2018 : Attempting to Connect Modem #1 (HUAWEI_MOBILE HUAWEI_MOBILE)
Sun Aug 5 07:43:08 2018 : HostlessModem #1 Connected with IP 192.168.1.2

(#6533) cocka válasza baracsi (#6528) üzenetére


cocka
veterán

Hát az úgy nem is fog menni, mert az E5577 nem szimpla modem, hanem router. Két router együtt meg nem fog működni, csak ha a 2. router routerfunkcióját megszünteted, azaz switchként működik tovább: DHCP OFF.

Az E3372-d fw meg sw verziója kéne. Ezt elvileg kiírja a programja.

(#6534) rover45 válasza baracsi (#6532) üzenetére


rover45
senior tag

Szia!
A Modem \ Connection logban ennyi van :D

Tue Oct 17 17:47:31 2017 : Attempting to Connect Modem #1 (HUAWEI_MOBILE HUAWEI_MOBILE)
Tue Oct 17 17:49:25 2017 : Modem #1 Connected

Más: Kipróbáltam openwrtvel is, feltelepítettem a csomagokat, ott pedig ennyi látszódik:

[kép]

[ Szerkesztve ]

(#6535) rover45 válasza cocka (#6533) üzenetére


rover45
senior tag

Ezek pedig a fw és sw verziók a telekomos programból.

[kép]

[ Szerkesztve ]

(#6536) cocka válasza rover45 (#6535) üzenetére


cocka
veterán

Hát elvileg így nézne ez ki:

[link]

Viszont ha a készülékszoftver lenne angolul a firmware, akkor nem tudom mi van, mert akkor mindkettő 21.xxx-el kezdődik, tehát elvileg mindkettő non-hilink verzió.

Ha viszont fordítva van és a készülékszoftver a sima software, akkor a tied 22.xxx, az enyém 21.xxx.

Tehát elvileg a 22.xxx az a router verzió és akkor talán érhető, hogy miért nem működik a routerrel.

De egyébként kezdem elveszteni a fonalat.

De az első hozzászólásod alapján az a tippem, hogy valószínűleg a Tp-link nem támogatja a routerként is működő stickeket, mert az én C7-esem simán viszi a fent linkelt verziójú non-hilink (azaz csak modem) stickemet. Ha viszont a korábban említett E5577S-t teszem így rá, akkor pontosan az a probléma, amit írtál. Lát róla minden infót, de netet nem ad (mivel ugye eleve router). Esetleg még azt kéne megpróbálnom, hogy az E5577-en megpróbálom kikapcsolni a DHCP-t, ha engedi. Csak próbaképp.

Az Asusod meg lehet támogatja és valahogy megpróbálja leszarni a stick router funkcióját. Másra nem tudok gondolni, ha viszont a tied is csak modemként működik, akkor végképp nem tudom a választ.

[ Szerkesztve ]

(#6537) cocka


cocka
veterán

[link]

Meglehetősen furcsa, hogy miért pont a WLANon belül kapott ez helyet, mikor USB-n keresztül is működik, nemcsak wifin keresztül, de ezek szerint elvileg kikapcsolható. Bár ezt még nem teszteltem.

(#6538) cocka válasza cocka (#6537) üzenetére


cocka
veterán

Na ezt leteszteltem és az lett a végeredmény, hogy hiába kapcsolom ki a DHCP-t a routeren, a normál wifi routerhez csatlakoztatva nem hajlandó netre csatlakozni. Bár azt kiírja, hogy az azonosítás sikeres volt.

Hát ez sajnos rohadtul a router firmware-étől függ, hogy felismer-e egy usb modemet vagy mifi routert, de egyébként nem is tudom, hogy hivatalosan az ilyen routereken lévő usb portok támogatják-e egyáltalán a mifiket. Szerintem nem. Mert valahogy ez a kommunikációjukban sincs benne, legalábbis a Tp-linkében biztosan nem.

Hogy az Asus hogy áll ehhez a router + mifi router kérdéshez, azt nem tudom.

(#6539) csz329 válasza cocka (#6538) üzenetére


csz329
csendes tag

Az eddigi router+stick hozzászólasokra: nekem 20 perc alatt fogyott el a türelmem, vittem vissza a fos tp-linket a boltba és szereztem egy rendes Huawei 4G routert. Hülye voltam hogy megvettem a tp-linket, miközben a családban, ismerősöknek mindig B593-at vagy B525-öt szereztem. Soha senki sem panaszkodott arra.

(#6540) cocka válasza csz329 (#6539) üzenetére


cocka
veterán

Mellesleg a tp-linknek is vannak 4G routerei, azok megbízhatók. :) (SIM foglalatosak)

(#6541) rover45 válasza csz329 (#6539) üzenetére


rover45
senior tag

Privátban én is egy Huawei E5186s-22a amit használok és lassan 2 éve tökéletesen megvagyok vele elégedve :)
Ez a TP-Link csak azért zavar, mert elvileg openwrtvel és a rooter fw-vel is működnie kéne a két eszköznek egymással :)

(#6542) odrif


odrif
MODERÁTOR

Beléptem a táborba egy Huawei B525 típusú routerrel.
Ha jól látom ehhez lehet USB-n külső HDD-t csatlakoztatni.
Az megoldható hogy a hálózatban lévő IP kamera erre a HDD-re rögzítse a felvételeket?
Vagy ez inkább kamera beállítás függő?

20 éve a Prohardveren

(#6543) seger


seger
addikt

Lenne egy telekom korlátlan internetes sim-em. Tudnátok mondani olyan hordozható routert ami olcsóbb mint a telekom árul és használható?
Köszi!

(#6544) SeatZola


SeatZola
őstag

Srácok!

Mobil wifi router neszezés előtt állok. A belvárosban Telenor adatmegoszto SIM kártya lenne benne használva.
Most mértem sebességét. 98 Mbps tudtam elérni, tehát olyan cucc kellene, ami jó is érre a sebességre. Egy Samsung Galaxy Tab S3 felé kellene szórni wifin a netet olyan 1m távolságból.
Eddig ezeket néztem:
1. Huawei e5577 150/50 Mbps, Cat4 15.000 Ft
2. Huawei e5785s 300/50 Mbps, Cat6 26000 Ft
3. TP-link M530 150/50 Mbps, Cat4 19000 Ft
Az akkus üzemidő nem szempont, mert asztalon lesz használva 220V-os hálózattól az esettel 98%-ban.
Szerintetek melyiket? Vagy van jobb ötletetek?

Rappi

(#6545) 4Grider válasza SeatZola (#6544) üzenetére


4Grider
nagyúr

Amit nem értek:
Miért nem a tab-ba teszed a sim-et, illetve minek egy tabnak 10-20 Mbps-nál nagyobb sebesség?
Egyébként bármelyik 4G képes router bevállalható, én személy szerint inkább azokat preferálom, amiken van LAN port (hogy gépet/switchet is rá tudjak tenni kábelen) és bridge mode (hogy routert tudjak rá tenni) is.

(#6546) SeatZola válasza 4Grider (#6545) üzenetére


SeatZola
őstag

Mert a tab wifi only , nem SIM-es!

Rappi

(#6547) Soma01 válasza SeatZola (#6544) üzenetére


Soma01
veterán

A Huawei E5785-öt vedd. Ha csak Wifi-n kell a net, akkor ez elég lesz.

(#6548) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Sziasztok!
Hol, melyik szolgaltatonal tudnek prepaid csomagban netet venni, minel olcsobban minel tobbet?
Azert igy, mert nem biztos, h hosszu tavon kell.
Itt hasznalnam: [link]

Telekom eleg gyenge.
Csak net, mobilon.

(#6549) seger válasza zolikaDB (#6548) üzenetére


seger
addikt

Telenor 5520 korlátlan net hűség nélkül

(#6550) cocka válasza seger (#6549) üzenetére


cocka
veterán

De az nem úgy van, hogy bár hűséget nem vállalsz, de ha igénybe akarod venni a szolgáltatást, akkor havonta rendszeresen fizetni kell?

Gondolom azért írta, hogy prepaid, mert a prepaidben pont az a jó, hogy csak annyit használsz fel, amennyit előre kifizetsz és nincs havonta fizetési kötelezettség. Tehát ha akarom, akkor 2 hónapig nem fizetek egy fillért se, mert vagy elég a maradék egyenleg vagy ritkábban használom stb..

Ezt egy ilyen kvázi "számlás" szolgáltatással nem teheted meg. Most hiába mondják, hogy nincs hűség, az csak annyit tesz, hogy menet közben bármikor kiléphetsz, de amíg benne vagy fizetni kell, ha használod, ha nem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.