Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6801)



csendes tag

Telekom Hang csomaghoz hozzácsapott korlátlan mobilnet szerintetek mennyire lenne élhető otthoni használatra? A telefonról leginkább 1, de max 2 laptopnak lenne továbbosztva.
Kábé egy éves áthidaló megoldásról lenne szó, szóval egy-két kompromisszumot nem fog fájni elfogadni.
Ami miatt leginkább kétségeim vannak: hosszasabb letöltéseknél mennyire hajlamos a szolgáltató lekorlátozni? Pl. egy Win10 update esetén, vagy playstaion3-ra PSstore-ból való letöltésnél(enélkül mondjuk meg tudok lenni erre a pár hónapra)?
Ezeken kívül csak normál böngészés, spotify, youtube(nyilván nem baj, ha nem fullHD vagy 4k) stb. lenne a használat.

(#6802) 4Grider válasza (#6801) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ezt egy év távlatában nem lehet megjósolni. Minden esetre amíg a garantált sávszélesség ilyen alacsony, addig bármit megtehet a szolgáltató a szolgáltatás minőségi mutatóinak fenntartása érdekében. Te lényegében azt kérdezed, hogy meg is teszi-e. Pillanatnyilag nem, de kezében van a hálózatmenedzsment, így megteheti akár a nagyobb használók egyedi korlátozását is, ha szükségét érzi az adott területen.

(#6803) MaCS_70 válasza humigabi (#6798) üzenetére


MaCS_70
félisten

A D-Link 921 sajnos nagyon nem jött be.

Tapasztalatok a D-Link DWR-921-essel:

1. Akkor is NAT-ol, ha az le van tiltva a menüjében.

2. Újraindítás után nem mindig találja meg a mobilnetet. Ezért aztán magára hagyott rendszernek nem ajánlom.

3. Időnként eljátssza azt, hogy a GUI-ból visszadob a bejelentkező ablakba, továbblépni viszont nem enged, "User alreadi logined" (sic) üzenettel. Aztán pár perc után magához tér.

4. A wifije elég hervatag. A ház legtávolabbi pontján, ahol még vígan megy az 5 GHz az Asus RT-AC87-ről, már alacsonyabb jelszintet produkál, mint a 30 méterre levő társasház közelebbi lakásai úgy, hogy a D-Linkkel egy irányban vannak... :(

5. Az LTE viszont jónak tűnik. Ahol a Note9 13 Mbps-ot produkál, ott ő 30-at. Az a két nagy antenna a jelek szerint nem csak dísz.

A fentiek miatt viszem vissza a boltba.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#6804) MaCS_70 válasza taki01 (#6800) üzenetére


MaCS_70
félisten

A következő jelöltem nekem is a Mikrotik SXT LTE. A paraméterei alapján tökéletesnek kell lennie -- igaz, a jelenleg tesztelt, szintén R11e-LTE kártyával szerelt illetve wAP-LTE-nek is -- bár csak 2×2 dBi körsugárzó antennával -- hoznia kellene a 60-80 Mbps-ot.

Pontosan ez az én gondom: a körülmények nem rosszak, tehát egyértelműen valami beállítási gond va, tehát én szúrom el valahol. De hol?

Az SXT egyébként ugyanazt az R11e LTE egységet tartalmazza, csak 9 dBi, irányított (60 fokos nyílásszögű) antennával. A netes források szerint nagyon jó készülék.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#6805) adika4444


adika4444
addikt

Hali!

Van egy ZyXEL Wah7706 eszközöm.
Úgy néz ki, kelleni fog még egy mobilhotspot.
a kérdés:
Még egy ilyen ZyXEL, vagy egy független Huawei E5785H lenne jobb választás?
Hua tud DHCP-n IP & MAC bindinget?
Normálisan oszt USB-n netet ha rákötöm egy laptopra?
Köszi!

üdv, adika4444

(#6806) humigabi válasza MaCS_70 (#6804) üzenetére


humigabi
aktív tag

Elég húzós ára van ennek a kütyünek, de gondolom úgy vagy vele, hogy már mindegy, csak legyen egy normális sávszélességű, megbízható neted.
Kirakod majd - lévén kültéri - vagy csak bent elhelyezed a legkedvezőbb helyre?
:DD

humigabi

(#6807) 4Grider válasza humigabi (#6806) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ezek közül egyik sem kültéri eszköz.

(#6808) MaCS_70 válasza humigabi (#6806) üzenetére


MaCS_70
félisten

Kültérre teszem, de eső ellen védett helyre.

A B525 sajnos a bridge/modem üzemmód hiánya miatt nem jöhet szóba, de nem is olcsóbb, mint a Mikrotik, ráadásul az antennája nem irányított -- én pedig, fix telepítésről lévén szó, pontosan meg tudom célozni a mobiltornyot.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#6809) MaCS_70 válasza 4Grider (#6807) üzenetére


MaCS_70
félisten

A Mikrotik SXT-LTE és wAP-LTE is kültéri eszköz.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#6810) 4Grider válasza MaCS_70 (#6809) üzenetére


4Grider
nagyúr

Bocs, benéztem melyik hozzászólásra reagált...

(#6811) humigabi válasza MaCS_70 (#6808) üzenetére


humigabi
aktív tag

"ráadásul az antennája nem irányított" - pont ezért vettem hozzá a panelantennát, és ha jó idő lesz, a torony felé beállítva felszerelem. Ha a router és az antenna árát nézem, valóban jóval drágább volt, mint a Mikrotik SXT-Lte. Nyilván ennél már a NAT-tal sem lesz gondod.
:DD

humigabi

(#6812) Golota


Golota
aktív tag

Sziasztok! Melyik szolgáltató mobilinternet megoldását ajánlanátok VPN klienshez? Jelenleg egy Asus router van OPEN VPN kliensként bekötve egy Huawei B525 mögé, ami egy Vodafone simmel megy ki a netre . Egyszerüen nem tudom felkonfigutálni. Ha kábelröl kötöm be, akkor tökéletesen megy. Létezik, hogy a NAT miatt akad ki a rendszer? Van olyan szolgáltató, amelyiknél müködöképes lehet ez a setup?

(#6813) 4Grider válasza Golota (#6812) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha vezetékes neten működik, akkor egyértelműen NAT gondja van. Standardnet apn-el sem szűnik meg a NAT? Ügyfélszolgálatot már kérdezted, hogy ki tudnak-e venni a NAT-olt tartományból?

(#6814) Golota válasza 4Grider (#6813) üzenetére


Golota
aktív tag

Standardnet APN-t próbáltam, azzal sem megy. Ügyfélszolgálattal még nem beszéltem, mert amúgy is le akarom ezt az adatcsomagot váltani. Nézegettem, egyedül a T-nek van korlátlan mobilnetes csomagja? Van valami best buy most?

(#6815) MaCS_70 válasza humigabi (#6811) üzenetére


MaCS_70
félisten

Csak pont ez a gondom:

A térerő a wAP-LTE antennájával sem igazán rossz, szerintem messze nem indokolja a gyenge sebességet. Ha feljebb megyek két szinttel, ahol már kétszeres a térerőm, a sebesség nem változik.

Hány dB kellene szerintetek egy "jó" mobilnethez? (LTE 60 Mbps)

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#6816) 4Grider válasza Golota (#6814) üzenetére


4Grider
nagyúr

Én azt láttam, hogy a T-s korlátlan mobilnet csomag az opció, tehát NAT-olt. Telenornál flottában van korlátlan adatkártya, az nem NAT-olt. Kb. 4900-5200 Ft/hó a havidíja, belépési díj flottafüggően 0-5000 Ft.

(#6817) 4Grider válasza MaCS_70 (#6815) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ahhoz elég a gyenge 4G jel is, úgy 95 környékével. De a legtöbb helyen nem térerő probléma, hanem a 4G eszköz, a terheltség és a szolgáltató hálózatmenedzsment eszköze határozza meg az elérhető sávszélességet. Utóbbi kettő miatt a mobilnet soha nem lesz tökéletesre gyúrható, vagy ha igen és ráfekszel, előbb-utóbb csökkenni fog a sebesség...

(#6818) MaCS_70 válasza 4Grider (#6816) üzenetére


MaCS_70
félisten

Sajnos gyakran az is lutri. Sok flotta csak szóban vállalva ad publikus IP-címet.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#6819) 4Grider válasza MaCS_70 (#6818) üzenetére


4Grider
nagyúr

Én még nem láttam net apn-en NAT-ot. Az adatkártyákhoz meg azt adja biztosan a Telenor.

(#6820) greenface


greenface
aktív tag

sziasztok, egy HuaweiB880 + Telenor flottás adatkártyával van gondom:
A lakhelyemen (vidéki nagyváros) tökéletesen müxik az alábbi beállításokkal; ahová vettem (nyaraló a városon kívül), ott viszont egyáltalán nem ad netet... nem lassan, meg 3G 4G helyett, hanem sehogy sem. :F
Az adott területen a mobilomon hasít a 4G-s net (ugyanúgy Telenor), és a Telenor oldala szerint is a területen van 4G (beltéren is), szóval nem igaz, hogy nincs ott lefedettség.

Szóval mi lehet az oka, hogy egyik helyen megy, a másokon meg abszolút nem, amikor mindkét helyen van lefedettség???

Itt vannak a beállítások, nem tudom, számít-e...

[ Szerkesztve ]

''Mit ér az erő, ha nem a tiéd?'' - "Pénz legyen, a többit megvesszük!"

(#6821) 4Grider válasza greenface (#6820) üzenetére


4Grider
nagyúr

Első tippem az, hogy az eszközöd nem ismeri a vidéki 4G frekvenciát (B20 800 MHz).
Szerk.:
Ja és betárcsázáskor nincs felhasználói név és jelszó...

[ Szerkesztve ]

(#6822) greenface válasza 4Grider (#6821) üzenetére


greenface
aktív tag

Ja és betárcsázáskor nincs felhasználói név és jelszó...

Úgy érted, az nem kell? Próbáltam úgy is, semmi változás...

''Mit ér az erő, ha nem a tiéd?'' - "Pénz legyen, a többit megvesszük!"

(#6823) 4Grider válasza greenface (#6822) üzenetére


4Grider
nagyúr

Tudja az eszközöd a B20-as 4G frekvenciát kezelni vagy nem?

(#6824) greenface válasza 4Grider (#6823) üzenetére


greenface
aktív tag

Passz.. ezt találtam róla:

'4G LTE Frequency: FDD Band 1/3/7/8/10 (800/900/1800/2100/2600MHz) & TDD Band 38(2600MHz)'

''Mit ér az erő, ha nem a tiéd?'' - "Pénz legyen, a többit megvesszük!"

(#6825) greenface válasza greenface (#6824) üzenetére


greenface
aktív tag

Ez alapján tudnia kellene?

Ha esetleg nem, akkor nem kéne neki 3G-n csatlakoznia?

köszi a segítséget!

''Mit ér az erő, ha nem a tiéd?'' - "Pénz legyen, a többit megvesszük!"

(#6826) 4Grider válasza greenface (#6825) üzenetére


4Grider
nagyúr

A 3G lefedettség jóval kisebb a 2100 MHz-es frekvencia miatt, mint a 4G lefedettség 800 MHz-en.
Kellene a cimkéről a pontos modellszám, mert a típus után van egy kötjel, utána jön a modell száma, ami alapján meg lehet nézni, hogy milyen frekvenciákat tud ez az eszköz. Amit elküldtél, az alapján nem tudja a hazai vóidéki 4G-t.

(#6827) greenface válasza 4Grider (#6826) üzenetére


greenface
aktív tag

Huawei B880 - 75 a pontos típus.

''Mit ér az erő, ha nem a tiéd?'' - "Pénz legyen, a többit megvesszük!"

(#6828) 4Grider válasza greenface (#6827) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az a gond, hogy az adott eszköz neten elérhető leírása nem egyértelmű.
1/3/7/8/10 4G band-et írnak mellé, ez alapján nem tudja a hazai 4G lefedettség legnagyobb részét adó 800 MHz-et kezelni. De egy csomó helyen megemlítik a 800 MHz-et a frekvenciák között, ami persze nem csak B20 lehet.
A routerek admin felületén szokott lenni térerő jelzés. Ha csak 4G-re állítod, jelez térerőt/szolgáltatót a státusz oldala?

(#6829) greenface válasza 4Grider (#6828) üzenetére


greenface
aktív tag

A routerek admin felületén szokott lenni térerő jelzés. Ha csak 4G-re állítod, jelez térerőt/szolgáltatót a státusz oldala?

Ezt így nem próbáltam, és most nem ott vagyok, de meg fogom nézni.
Úgy rémlik, a fő oldalon vagy network error-t vagy 3G-t jelzett, de net nem volt.

Ezek szerint sanszos, hogy nem beállítási hiba van, hanem másik router kell nekem, ha jól értem...

[ Szerkesztve ]

''Mit ér az erő, ha nem a tiéd?'' - "Pénz legyen, a többit megvesszük!"

(#6830) humigabi válasza MaCS_70 (#6815) üzenetére


humigabi
aktív tag

A panelantenna, amit vettem a B525-höz 7-9dBi nyereségű. Ez kipróbáltan (ráadásul szobában) jó a 600m-re lévő adótorony sugárzásához (mivel falu, 800 Mhz). Nem kimondottan a sávszélesség javításához vettem, inkább a jelminőség és jelerősség stabil szinten tartására, amire tényleg jó (a routeren az eszközinformációkban megnéztem antennával és nélküle az adatokat, jelentősen javít mindkettőn).
Nem tudom milyen messze vagy a toronytól, de ennek a nyereségnek bőven elégnek kell lennie a jó vételhez.
A sávszélességről majd csak akkor tudok nyilatkozni (ami így sem rossz a router belső antennáival), ha felraktam.
:DD

humigabi

(#6831) MaCS_70 válasza humigabi (#6830) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nálam kb. 2 km, gyakorlatilag rálátok a toronyra, szintén B20.

A 9 dBi-s antennát ennél szerintem sokkal nagyobb távolság áthidalására tervezték, úgyhogy elvben nem lehet gond.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#6832) humigabi válasza MaCS_70 (#6831) üzenetére


humigabi
aktív tag

Végül is melyik R11e-vel szerelt Mikrotik nem vált be? Vagy még próbálkozol?
:DD

humigabi

(#6833) MaCS_70 válasza humigabi (#6832) üzenetére


MaCS_70
félisten

A kérdés az, hogy az R11e-t milyen antennával próbálom.

A wAP-LTE 2×2 dBi-s antennáival itthon -90 dB / 10 dB SNR mellett jön össze az eredetileg panaszolt 16-18 Mbps sebesség.
A 9 dBi-s antennával csak jobb lehet, mégiscsak bő négyszeres erősítés...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#6834) humigabi válasza MaCS_70 (#6833) üzenetére


humigabi
aktív tag

Ezek elég gyengusz értékek. Most néztem a B525 belső antennákkal SINR 22dB, RSRP -72dBm. Ráadásul az a 16-18-as Mbps sem túl jó érték, persze tudom, pont azon dolgozol, hogy jobb legyen.
:DD

humigabi

(#6835) 4Grider válasza humigabi (#6834) üzenetére


4Grider
nagyúr

RSRP -90 4G-n nem gyenge érték. -100 környékétől beszélhetünk erről. A -90 azt jelzi, hogy nem a közelben (jóval kilométeren túl) van a cella. A -72 meg azt jelzi, hogy kilométeren belül (800 MHz-es 4G hálózat esetén).
Jó és irányított antennával ezek az értékek javíthatóak, de -90-ből soha nem lesz -72...

(#6836) MaCS_70 válasza 4Grider (#6835) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez érdekes, mert a -90 dB RSRP úgy jön ki, hogy kb. 800 méterre van az adóantenna. Ma felmászom a padlásra, hátha számít plusz három méter.

Egyébként van nagyjából valós toronytérkép? Az OSM, amit használok, teljesen máshová teszi a kapcsolódó tornyot, mint a telefonomon az applikáció.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#6837) 4Grider válasza MaCS_70 (#6836) üzenetére


4Grider
nagyúr

És 800 MHz-es 4G-ről van szó valami ritkábban lakott területen? Mert ha igen, akkor ott rálátás probléma lesz.
Ja és összes tornyot tartalmazó, aktualizált és publikus térkép már nincs. A cellmapper programok pedig olyan pontossággal dolgoznak, amilyennel. Itt Budapesten is előfordul 1-2 épület tévedés a cella helyzetével kapcsolatban, pedig itt sokkal kisebb az adóteljesítmény...

[ Szerkesztve ]

(#6838) MaCS_70 válasza 4Grider (#6837) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem, 800 MHz-ről van szó a Törökvészen, pár száz méterre a Budagyöngyétől és a Pasaréti tértől. De a Vodafone csak ezen csatlakozik.

A nehezítés ugye az, hogy ahol ténylegesen használnom kell a mobilnetet, az vidéken van (2 km a torony) és Telenorral.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#6839) 4Grider válasza MaCS_70 (#6838) üzenetére


4Grider
nagyúr

Akkor ebben nincs semmi érdekes. A sűrűn lakott helyek 800 MHz-es cellái messze nem teljes adóteljesítménnyel dolgoznak, gáz lenne ilyen helyen lefedni sok kilométert.

(#6840) MaCS_70 válasza 4Grider (#6839) üzenetére


MaCS_70
félisten

Értem -- ez logikus...

És van erről valami elérhető lista?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#6841) humigabi válasza 4Grider (#6835) üzenetére


humigabi
aktív tag

Igen, ez így igaz, kb. 600 méterre van a torony és 30-40 méterrel feljebb, tehát tökéletesen ránk sugároz.
:DD

humigabi

(#6842) humigabi válasza MaCS_70 (#6840) üzenetére


humigabi
aktív tag

Tavaly, mielőtt váltottam kábelről mobilnetre, kerestem erre vonatkozó térképet, leírásokat, de mint 4Grider kollega írta, nem nagyon van. Jellemzően a 3G-re és az Lte-re vonatkozó, jelerősségre és minőségre vonatkozó adatokat találtam külföldi oldalakon.
:DD

humigabi

(#6843) MaCS_70 válasza humigabi (#6842) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az OpenStreetMapnek van egy ilyen projektje, de most valamiért nem találom a letölthető térképüket.

A lista már megvan.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#6844) 4Grider válasza MaCS_70 (#6843) üzenetére


4Grider
nagyúr

Erre írtam, hogy a cellmapperek soha nem pontosak, mert a telefonok által jelzett térerő értéke is sok mindentől függhet, így a háromszögelés sem lesz épületpontos.
Ráadásul én elég sokat játszottam ezekkel mivel régóta korlátlan mobilnetem van, így 6-8 éve időszakonként nagyon lelkesen (néhány millió adattal) részt veszek az adatgyűjtésben. A lelkesedésem mára viszont alább hagyott mert azt vettem észre, hogy a beküldött adataim töredéke (bőven 5% alatt) jelenik csak meg ténylegesen a térképen, miközben a kliens oldali log-ok problémamentes működést jeleznek. Persze vagy tíz éve csak két kártyás telefonokat használok, ez pedig sokszor kihívást jelent az ilyen szoftverek készítőinek. Ezért pedig nem érdemes kétszer jobban meríteni a telefonjaimat...

(#6845) humigabi válasza MaCS_70 (#6843) üzenetére


humigabi
aktív tag

Ezt találtam tavaly, de semmire sem mentem vele, ezért nem írtam le neked.
:DD

humigabi

(#6846) MaCS_70 válasza 4Grider (#6844) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm, és ezúton is jelzem, hogy nagyon nagyra tartom az ilyen önkéntes erőfeszítéseket egy közös cél elérésére.

Én viszont őszintén szólva arra gondoltam, hogy kell lennie egy hivatalos adatbázisnak a tornyokról -- tekintettel arra, hogy az engedélyezési adatok nyilvánosak, tehát elvben nem lehetne akadálya annak, hogy maga a hatóság közölje a hivatalos, naprakész adatokat, egységbe szerkesztve.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#6847) 4Grider válasza MaCS_70 (#6846) üzenetére


4Grider
nagyúr

Akadálya nincs a közlésre, de törvényi kötelezettsége sincs. Márpedig amit csak lehet de nem kötelező, miért csinálnák meg és tartanák karban? Elég nekik, ha látják a saját nyilvántartásukban. Aktualizálva térkép alapon meg elég jó eséllyel csak a három (6) szolgáltatónál van csak meg.

(#6848) MaCS_70 válasza 4Grider (#6847) üzenetére


MaCS_70
félisten

Elfogadva az érvelésedet -- ez nem a XXI. század második évtizedének a vége, 2019??? :W :W :W

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#6849) humigabi válasza MaCS_70 (#6848) üzenetére


humigabi
aktív tag

MaCs, még ha törvényi kötelezettségük lenne, akkor is úgy kellene kikalapálni belőlük. Tudod milyenek ezek a "Szolgáltatók"?
:DD

[ Szerkesztve ]

humigabi

(#6850) Zsolt224


Zsolt224
újonc

Segitséget szeretnék kérni.Telenoros a sim kártyám,usb hspa wifi dongle modemem van,programot elinditom umts kiirja, térerö nincs,pedig teloval ok.Valami ötlet?Kártyafuggetlen,Qualcomm a chip Msm7227.Apnt beirtam semmi.Router modban kéri a CIMI számot tudja valaki az mi ?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.