Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7501) cocka válasza JohnD (#7500) üzenetére


cocka
veterán

Azért lassú a net, mert:

1. vodafone

2. 3G-s stick

(#7502) JohnD válasza cocka (#7501) üzenetére


JohnD
tag

Tudom, nem is volt kérdéses ;)
Ha félreérthetően fogalmaztam elnézést, a sebesség nyilvánvaló okok miatt alacsony.

[ Szerkesztve ]

(#7503) taki01


taki01
őstag

Majdnem minden vikendes haza ment végre :)
Így már jobb a sebesség is és a jelszint is :)

RSRP-81 dBm
RSRQ-7.5 dB
SINR14 dB
CQI9

(#7504) MaCS_70 válasza taki01 (#7503) üzenetére


MaCS_70
félisten

Mivel méred ezeket a paramétereket?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#7505) humigabi válasza MaCS_70 (#7504) üzenetére


humigabi
aktív tag

Szia MaCS_70!

Jól emléklszem, hogy az Sxt-Lte bridge üzemmódba is kapcsolható?

Köszi:

humigabi

(#7506) taki01 válasza MaCS_70 (#7504) üzenetére


taki01
őstag

A mikrotik webes felületén az lte interface alatt ott vannak az értékek.

Humigabi:
Igen van olyan opció hogy lte passthrought. A mikrotik wiki-n le van írva hogyan kell konfigurálni.

[ Szerkesztve ]

(#7507) humigabi válasza taki01 (#7506) üzenetére


humigabi
aktív tag

Helló!

Nagyon köszönöm!

:R

humigabi

(#7508) baracsi válasza MaCS_70 (#7504) üzenetére


baracsi
tag

Én például [ezt] használtam, amikor az antennát lőttem be. Stable könyvtár setup.exe, ezt kell telepíteni, első induláskor bekéri a router IP-címét és az autorizációs adatokat

nem tudom, hogy milyen router-eket támogat, Huawei B525-re tudott csatlakozni

íme egy képernyőkép

[ Szerkesztve ]

(#7509) taki01 válasza baracsi (#7508) üzenetére


taki01
őstag

Mikrotikkel nem sajnos :(

(#7510) MaCS_70 válasza taki01 (#7506) üzenetére


MaCS_70
félisten

Igen, nálam így megy már pár hónapja.

Kb. annyi a beállítani való Winboxban, hogy az adott LTE-kapcsolat kis ablakában alul a menüből ki kell választani a LAN eth-portját passthroughnak.

Csak annyiban cseles a dolog, hogy ettől kezdve viszont nem fog menni a Winbox (ha azon a porton csatlakozik, ami triviális tud lenni, ha nincs másik), hiszen az a port már a WAN-é. A visszatérést a Winboxra én a SIM-kártya kivételével tudtam megoldani.

Arra viszont kíváncsi lennék, hogy ha simán LTE módban vagyok, akkor mégis hogyan tudom kikapcsolni a wifit -- amihez mellesleg nem tudok csatlakozni. Vagy hogyan tudok hozzá csatlakozni... :F

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#7511) MaCS_70 válasza baracsi (#7508) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez nagyon jól néz ki, köszönöm!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#7512) Devil Smile


Devil Smile
őstag

Udv all

segitseg kellene, vettem egy digi mobilnetet usb stickkel ebbol a simet atraktam egy frissen fuggetlenitett huawei E5577 es wifi modembe (vagy hogy hivjak oket.. :) ) a gondom az ha bekapcsolom felcsatlakozik a netre de csak 2g re es 3-5mp utan eldobja es "nincs halozat" felirat jelenik meg.. mit kellene bealitani h mukodjon? a :R :R

[ Szerkesztve ]

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#7513) gabor_01 válasza Devil Smile (#7512) üzenetére


gabor_01
senior tag

Az eredeti stickkel működik?

(#7514) Devil Smile válasza gabor_01 (#7513) üzenetére


Devil Smile
őstag

igen azzal jo, ezert gondolom h vmit a huawei cuccon kottazok el, de mar olvastam az elobb h uj FW kell mert ami rajta van azzal nem megy.. csak ugy megorultem ennek a forumnak h elobb irtam mint kerestem benne.. :B elsore megprobalom a FW frissitest.. ha van vmi jo leiras szivesen veszem..aztan ha ugy sem megy akkro rinyalok ujra.. :R

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#7515) szaboi6512 válasza Devil Smile (#7512) üzenetére


szaboi6512
őstag

Hónapok óta megoldott a kérdés.
Firmware csere szükséges, a jelenlegi nem alkalmas a Digi hálózatára.
Pm-ben szivesen segítek.

[ Szerkesztve ]

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#7516) gabor_01 válasza Devil Smile (#7514) üzenetére


gabor_01
senior tag

Én úgy tudom, hogy a nettet csak telefonkészülékkel engedik használni.
Azt hittem, ez lehet a gond.

(#7517) SADE_RUSH válasza MaCS_70 (#7510) üzenetére


SADE_RUSH
csendes tag

Hello!

Egy próbát megér:
Ilyenkor próbálj meg a Winbox-al, amikor ki listázza, ne az IP-re, hanem a MAC címre csatlakozni (kattintani).

(#7518) MaCS_70 válasza SADE_RUSH (#7517) üzenetére


MaCS_70
félisten

Eleve MAC-re csatlakozom a Winboxban. :)

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#7519) taki01 válasza SADE_RUSH (#7517) üzenetére


taki01
őstag

Ha passtrought modba van csak akkor éred el a routert ha vlanokat beállítasz.

(#7520) sopruk


sopruk
aktív tag

Sziasztok!

Szüleimnek tervezek vásárolni egy használt Huawei E5577s-321 Mifi routert.
Sosem volt még ilyen eszközöm, ezért az lenne a kérdésem, hogy az alábbi használatra megfelelne? Van-e valami amire figyelni kell vásárlás előtt?

Telekomos Sim-et raknék bele, Maraton csomaggal.
Egy tablet (néha 1-2 mobil) csatlakozna rá. Semmi extra használat, chat, mailek, böngészés, néha videótelefonálás, 1-2 youtube videó...
Lakáson belül elég rossz a 4G jel, de az ablakban megfelelő. Kb. mekkora a hatótávolsága egy ilyen eszköznek? Egy másik szobában már eltűnne a wifi jel?

Előre is köszönöm segítségeteket!

(#7521) qnadam válasza sopruk (#7520) üzenetére


qnadam
veterán

a szomszéd szobában valószínűleg még működni fog, de alapvetően nem erre van kitalálva, nem az a célja, hogy minél nagyobb területet fedjen le.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#7522) Diák66 válasza sopruk (#7520) üzenetére


Diák66
őstag

Némelyik mobil wifinek meglepően jó a wifije, de sajnos ezzel a típussal nincs tapasztalatom. Szerintem menni fog a szomszéd szobában, hacsak nem vasból vannak a falak.

(#7523) gabor_01


gabor_01
senior tag

Tud valaki egy Huawei E3372s modemet flashelni?
Vettem egyet használtan, de csak annyi életjelet ad, hogy 2 soros portot tesz be, amikor bedugom. CD meghajtó sincs.

(#7524) MaCS_70 válasza gabor_01 (#7523) üzenetére


MaCS_70
félisten

Én anno sikeresen flasheltem át egy Hi-Linkest stickre.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#7525) gabor_01 válasza MaCS_70 (#7524) üzenetére


gabor_01
senior tag

Közben sikerült a flashelés. Maradt stickes. Ezt is akartam. Csak valaki elöttem elkú...ta.

(#7526) Kispósi


Kispósi
aktív tag

Üdv,

Költözéssel csak mobilinternet lesz elérhető az új helyen egyelőre. Egy Mikrotik SXT LTE + korlátlan adatkártya segítségével akartam megoldani amit rákötnék az ASUS AC65p routerre, de kb sehol se kapható. Tudnátok alternatívát ajánlani helyette? Vagy ha tudtok egy titkos helyet ahol elérhető itthon, az is szupi lenne :)

(#7527) gabor_01 válasza Kispósi (#7526) üzenetére


gabor_01
senior tag

Az Asus AC65P tud modemet kezelni?
(Az enyém nem. Az AC57 tudja csak.))

[ Szerkesztve ]

(#7528) MaCS_70 válasza Kispósi (#7526) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az SXT nagyon jó választás, az Alzánál kapható is, jó eséllyel meg kuponozható.

Eggyel feljebb meg a Mikrotik LHG LTE.

Lejjebb meg a wAP LTE, de az már tényleg kifutott.

Nálam szintén jól működött a Zyxel 3302, de a Mikrotik szerintem komolyabb készülék, irányított antennákkal.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#7529) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Telenornál mennyire veszik zokon, ha egy lejárt hűségnyilatkozatos Huawei modemet szeretnék függetleniteni, amit használtam vettem mástól?
Az se érdekel nagyon ha pénzt kérnek érte csak legyen meg.

(#7530) 4Grider válasza juliabrilke (#7529) üzenetére


4Grider
nagyúr

Én eddig úgy tudtam, hogy csak az eredeti előfizetőnek függetlenítenek ingyen és a hűség lejártát követően.

(#7531) qnadam válasza 4Grider (#7530) üzenetére


qnadam
veterán

én is úgy tudom, hogy az eredeti előfizető kell. így nem vettem meg egy telenorfüggő mifit, mert nem az eladó nevén volt, és nem tudta függetleníteni.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#7532) juliabrilke válasza 4Grider (#7530) üzenetére


juliabrilke
addikt

Igen, teljesen agyament dolog ez.

Mivel nem tudom ki az előfizető, így kb. a Telenor nem is áll szóba velem még pénzéért se.
Így kicsit nehéz legálisan függetleníteni. Mondjuk Telenoros kártya megy benne, de Digivel is szerettem volna tesztelni.

(#7533) Kispósi válasza MaCS_70 (#7528) üzenetére


Kispósi
aktív tag

Köszi az infót, közben ma hozta a postás a levelet a telekomtól hogy elkezdődött a kábeles net kiépítése :D Mondjuk azt nem tudom mikorra lesz net, de így lehet kivárok még egy kicsit, még amúgy se költöztünk be

(#7534) eFeMeR74 válasza sopruk (#7520) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

Nálam egy xiaomi 3s prime(már nem használt) telefonban van egy digis kártya 60m2 a lakás a telefon és a lakás legtávolabbi 12m re lévő részén 4 falon keresztűl is jó a vétel és simán nézem a tableten a my tv telenort megy a nappaliban a tv mi box4 en szintén a mytv közben még netezem és minden megy akadásmentessen. Pedig a net csak 4/2 de ennyire stabilan nyomja hotspoton keresztűl.
Már 20-25 ezerért lehet kapni 4g telefont és ezeket nem korlátozza a szolgáltató ha így használod a simet.
Ennyi

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#7535) Soma01 válasza 4Grider (#7530) üzenetére


Soma01
veterán

Valaki nem régen írta, hogy addig ütötte az asztalt a Telenornál, amíg meg nem csinálták. Mivel az ASZF-ben az van, hogy az előfizető és nem az, hogy az akinek a nevén van/ aki vette a készülék(et). Tehát előfizető bárki lehet. Ezért bárki kérheti a függetlenítést. :))

(#7536) 4Grider válasza Soma01 (#7535) üzenetére


4Grider
nagyúr

Azzal nem válsz előfizetővé, hogy megveszed valaki használt eszközét...

(#7537) Soma01 válasza 4Grider (#7536) üzenetére


Soma01
veterán

Persze. De ha van náluk valamilyen előfizetésed / szerződésed, akkor már az ügyfelük vagy.

(#7538) juliabrilke válasza Soma01 (#7537) üzenetére


juliabrilke
addikt

Telenornál nem egy aktív előfizetésem van jelenleg is.
Ha csak a beazonosítás miatt kell, akkor azt megtehetik. Egyedül csak az a hülye modem nincs az én nevemen.

(#7539) Soma01 válasza juliabrilke (#7538) üzenetére


Soma01
veterán

Én csak olvastam ezt a sztorit itt a fórumon. Nézd meg, pontosan mit ír az ASZF.

(#7540) bazsee83


bazsee83
tag

Sziasztok, kaptam egy Huawei E5577Cs-321 mobil wifit. Az a baj nincs hozzá semmi leírás és nem nagyon találok hozzá semmit magyar nyelven a specifikáció kivételével. Valaki tudna nekem segíteni, hogy honnan lehetne hozzá szerezni, vagy esetleg lenne valakinek aki megosztaná velem?

(#7541) winbox


winbox
senior tag

Sziasztok! Ezt azért csinálhatja, mert sokan használják a környéken a letöltést vagy köze lehet a jelerősségnek is? Ezen lehetne antennával javítani vagy felesleges? Max 30/30-at szoktam mérni, de átlagban 5 Mbit szokott lenni. Külváros, Telenor hipernet [kép]

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#7542) 4Grider válasza winbox (#7541) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ez egyértelműen túlterheltség. Antenna ezen sokat nem segít. 3G-t próbáltad már ilyenkor?

(#7543) qnadam válasza winbox (#7541) üzenetére


qnadam
veterán

esetleg ha van lehetőséged, lehet próbálkozni azzal, hogy kézzel választasz frekvenciát. csomó helyen az 1800 sokkal gyorsabb, de a stick mégis a 800-ra áll rá.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#7544) winbox


winbox
senior tag

Köszönöm a válaszokat! 3G-vel 15/2-őt mértem a telefonommal, ami jobb, mint a 4G, viszont sajna ez is kevés. -94 dBm a jel 800-on, más LTE frekit nem is látok, nem mintha a stickkel manuálisan tudnám állítani. Sajna akkor marad ez, még mindig jobb, mint internet nélkül :W

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#7545) Starchm


Starchm
őstag

Hali!

Lehetséges, hogy egy telefonon ahol be van kapcsolva a CA( forceolva is van, hogy használja) egy olyan helyen ahol rsrp -100-111 és rsrq olyan -8 körüli (B3 és B20 is,) körüli egyszerűen nem müködik? Vagyis 3g-ben 2g-ben jó, de amint 4g-re állítanám semmi adatkapcsolat. Csak néha-néha ugrál 4g és 4g+ közt.

Telekom hálózat egyébként és b3+b20-at próbáltam összehozni.
Tudom, ha hivatalosan nem támogatja akkor nem kéne forceolni, de több embernek is már sikerült ezért próbálkoznék.

(#7546) kbhuinfo


kbhuinfo
tag

Sziasztok!

4g és 3g GLOBAL (azsia, amerika, europa, afrika, ...) modemre/devkitre van szükségem külső antenna csatlakozással, USB interfésszel (adapterrel is ok), lehetőleg linux támogatással.
SIM7600G jo irany, de kene alternativa - TELIT LM940 es Sierra Wireless MC7455 jo, de dragak. Fibocom L850-GL mintha nem lenne tamogatott.

Elore is koszi a segitseget!

Van egy szint, ami felett nem mész egy bizonyos szint alá...

(#7547) Router


Router
őstag

Sziasztok!

Huawei B525s-23a modemhez hol találok gyári firmware-t? Telenoros van jelenleg rajta ami egy forintot nem ér.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

www.reballing.hu/forum

(#7548) szaboi6512 válasza Router (#7547) üzenetére


szaboi6512
őstag

Talán megteszi

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#7549) Router válasza szaboi6512 (#7548) üzenetére


Router
őstag

Hálás köszönet, kipróbálom! :R

www.reballing.hu/forum

(#7550) Router válasza szaboi6512 (#7548) üzenetére


Router
őstag

Molyolt vele egy kicsit aztán kiírta, hogy sikertelen frissítés és maradt minden a régiben. :O

www.reballing.hu/forum

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.