Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6401) 8 válasza Zeki (#6400) üzenetére


8
senior tag

FoxFi?

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#6402) Zeki válasza 8 (#6401) üzenetére


Zeki
nagyúr

az ugyanaz mint a pdanet+ :(

(#6403) Szabiee


Szabiee
tag

Sziasztok!
Kötöttem a Vodánál egy Homenet+ netet, és adtak hozzá egy Vodafone R218h mifi routert (Huawei gyártmány). Szerződéskötéskor a sim kártyámat amin a net van hozzárendelték ennek a mifi routernek az Imei számához, azaz más mifi routerrel nem tudom használni pedig lehet beletenném másikba is.

Hogy lehet ezt a hozzárendelést feltörni? Van erre valami program?

Samsung A53 | Asus TUF Gaming A17

(#6404) 4Grider válasza Szabiee (#6403) üzenetére


4Grider
nagyúr

A szerződés - amit aláírtál - szerint ez rendkívüli felmondást alapoz meg a szolgáltató részéről, ilyenkor pedig a szerződés kötbérét és a készülékkedvezményt is ki kell egyben fizetned. Ennyit nem ér az egész...

(#6405) PeterPH válasza Szabiee (#6403) üzenetére


PeterPH
senior tag

"Az egyéni előfizetők részére visszavonásig elérhető HomeNet+ tarifacsomag kizárólag a Vodafone által megjelölt internetmegosztó eszköz vásárlásával vehető igénybe, továbbá az előfizetés kizárólag ezzel az ajánlattal vásárolt eszközzel használható, a szolgáltatáshoz biztosított SIM-kártyával."
Remélem te is érzed, hogy a kérdésed nemhogy feszegeti a fórum kereteit, hanem konkrétan sérti a szabályzatot.

(#6406) cocka


cocka
veterán

Ez érdekes.. Eddig úgy tudtam, hogy csak azt lehet megoldani, hogy egy adott készülék csak egy bizonyos SIM kártyával működjön, mert a többit szoftveresen letiltja. Ezek szerint akkor működik a fordítottja is, hogy egy adott SIM kártya csak egy bizonyos készülékkel működjön. Kemény, bár nyilván itt ez eléggé le van szűkítve a mobilnetes forgalomra. Az első esetben viszont nem annyira.

Nyilván az is kérdéses, hogy vajon ez a hozzárendelés csak szerződés szinten létezik vagy technikailag is meg van oldva a korlátozás. Mert ha csak kijelentették, de egyébként ezt leszámítva nincs valódi korlátozás, akkor az "csak" szerződésszegésnek minősül. :D

[ Szerkesztve ]

(#6407) cocka


cocka
veterán

Max. annyit tudsz tenni, hogy ha baromi kíváncsi vagy, kipróbálod másik eszközben és ha ott nem megy, akkor tényleg van valós korlátozás, de legalább nem fogsz szerződést szegni oly mértékben, mintha kiderülne, hogy egyébként működik másik eszközben is a kártyával a mobilnet, majd szépen netezgetsz és utólag derül ki, hogy kötbér a jutalmad. :C

(#6408) Szabiee válasza cocka (#6407) üzenetére


Szabiee
tag

Kipróbáltam, nem működik.
Mindegy, akkor marad ebben, rendeltem hozzá még 2 akksit. :)

Samsung A53 | Asus TUF Gaming A17

(#6409) cocka válasza Szabiee (#6408) üzenetére


cocka
veterán

Ja hogy csak azért kéne másikban használni, mert a jelenlegi hamar merül?

(#6410) ElektrikusDE válasza cocka (#6407) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Ennél csak az a keményebb korlátozás, amit egy másik szolgáltató csinál:

Ha 200 méternél meszebb viszed a routert mint a telepitési helye vagy mobilba teszed a sim kártyát már jön a bünti...

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#6411) Szabiee válasza cocka (#6409) üzenetére


Szabiee
tag

Igen, elég gyenge az üzemideje, de 3 akksival már kibírható lesz. Még szerencse, hogy cserélhető akksis... :U

Samsung A53 | Asus TUF Gaming A17

(#6412) Szabiee válasza ElektrikusDE (#6410) üzenetére


Szabiee
tag

Telenor? :Y

Samsung A53 | Asus TUF Gaming A17

(#6413) cocka válasza ElektrikusDE (#6410) üzenetére


cocka
veterán

A bam bam kimaradt. :DDD

(#6414) meszi3 válasza Zeki (#6402) üzenetére


meszi3
tag

Egy mezei hotspot erre pont alkalmas

(#6415) Zeki válasza meszi3 (#6414) üzenetére


Zeki
nagyúr

Veszem észre. :(
Így az úton a tabletek net nélkül maradnak.

(#6416) meszi3 válasza Zeki (#6415) üzenetére


meszi3
tag

Szerintem ha mobiltelódon csinálsz egy wifi hotspotot, és a tabletekkel csatlakozol, működni kéne.

(#6417) adika4444 válasza ElektrikusDE (#6410) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

Telenor ezt elég rég nem alkalmazza. Ismerősnek van a 100 gigás Hypernet Home-ja egy E5577S-sel, a kutyát nem érdekli hol használja az országban, pedig ő rendesen mozgásban van vele főleg így nyáron...
Előtte az 50 gigás csomaggal tolta (pár hónapja váltott fenntebb), azzal se volt ebből probléma még tavaly.

üdv, adika4444

(#6418) Viktor77 válasza adika4444 (#6417) üzenetére


Viktor77
titán

Mert az egy mifi, hordozható router. Szerintem a korlátozás fix helyü routerekre érvényes.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#6419) adika4444 válasza Viktor77 (#6418) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

Inkább a kártyára. Annak nem lenne sok értelme, hogy mondjuk aki B525-tel veszi azt bekorlátozzák, aki meg mifi-vel azt nem...
Szóval ha van ilyen korlát, az szerintem kártyaszintű, ha meg nincs akkor egyáltalán nincs, nem számít hogy miben van.
Mostanság meg pláne nem, van aki telefonban használja a Telenor Hypernet Home-ot.

üdv, adika4444

(#6420) elfelejtette


elfelejtette
veterán

Sziasztok!
Mi jelenleg a legjobb hűségidő/előfizetés NÉLKÜLI mobilinternet lehetőség, amit számítógépen is lehet használni? Domino Maraton használható asztali gépen/laptopon?

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#6421) Viktor77 válasza elfelejtette (#6420) üzenetére


Viktor77
titán

Telenor Hello Data vagy flotta.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#6422) cocka válasza elfelejtette (#6420) üzenetére


cocka
veterán

A Maraton használható asztali gépen is, de tudtommal és tapasztalatom alapján le van korlátozva a sebesség kb. 30 megabitre. Feltöltésre nem emlékszem.

Régebben az volt a duma, hogy az 1 giga alatti csomagokra érvényes ez a sebességkorlát, de újabban már ha jól értem mindre.

[ Szerkesztve ]

(#6423) kali válasza cocka (#6422) üzenetére


kali
legenda

Papíron 30/10 Mbps minden Domino adatcsomag maximális sebessége.

(#6424) g0dl válasza cocka (#6422) üzenetére


g0dl
addikt

Tehát a korlátozás miatt majdnem két és fél percig tarthat a teljes keret elhasználása. Emiatt én nem aggódnék.

(#6425) cocka válasza g0dl (#6424) üzenetére


cocka
veterán

Nem is aggódok, mert én telenoros mobilnetet szoktam használni, ha szükség van rá. :P

(#6426) kisskd


kisskd
tag

Üdv!

Én is szeretnék egy kis villám segítséget kérni, megszorultam időben a nézelődéssel.

Nyaralásra, vidéki tárgyalásokon, backup jelleggel tartunk adatkártyát a cégben, eddig tabletből maradt 3G stickkel futott (elvan, de nem egy élmény vele a net, se sebességben, se megbízhatóságban), most szeretnék hozzá mifi router. Jelenleg 12+100GB voda, de 1-2 hónapon belül sanszos egy váltás korlátlan flottásra, szóval a sebesség/stb. tartalék nem haszontalan.

Ezek az opcióim vannak jelenleg? Más, vagy ezek közül ajánlott?
- apró, használt, függő 3G router, max 40mbps <10k
- új cat4 (150/50 + Dual N) router ~ 25k, azaz nettó 19k a nap végén (Alza, HUAWEI E5577C)
- új cat6+ 40-50k

Mi más jöhet még szóba, ami szombat délig elérhető BP-n, és micsoda, ha jövő héten még nem akarom magammal vinni?

A segítséget előre is köszönöm!

(#6427) Ksix válasza kisskd (#6426) üzenetére


Ksix
tag

Telenornál kártyás csomaggal vásárolt, rögtön függetleníthető (ha nem az) Cat6 Huawei E5785h ~26 eFt.

(#6428) Hompi01


Hompi01
tag

Sziasztok olyan kérdésem lenne, hogy adott egy Dual Sim-es telefon amiben a fő kártyámat megszeretném tartani mert céges de effektíve sok netre lenne szükségem amit a cégnél nem tudok megfelelő áron kivitelezni. Ezért az alábbi 3 megoldásban gondolkozom én a routeres megoldás felé húzok mivel a routert eladnám a kártyán lévő 50 GB + 100 GB nekem elég lenne és a sebessége is nagyon jó.

A többi ellen pedig pont az szól, hogy 20/5 Mbit/sec sebességet adnak azokban az árakban ami attól félek nem lenne elég. (Video stream, tv nézés ilyesmi , Horizon Go, stb....)

Szerintetek melyiket lenne érdemes választanom ?

[kép]

[ Szerkesztve ]

"Együtt erő vagyunk, szerteszét gyengeség."

(#6429) Hompi01


Hompi01
tag

köszönöm

[ Szerkesztve ]

"Együtt erő vagyunk, szerteszét gyengeség."

(#6430) 4Grider válasza Hompi01 (#6429) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nincs mit.
Ennyi pénzért korlátlanul használjuk máshol a mobilnetet, igaz az EU-ban roamingolva csak néhány GB jár.
És a UPC-nél még 4G sincs...

(#6431) Vzoli27


Vzoli27
csendes tag

hi!
Hátha tudtok segíteni valami ötlettel:
a https://korlatlanmobilinternet.hu/-n keresztül intéztem egy routert + telenoros simkártyát. Sajnos Fóton, ahol lakunk nincs kábeles lehetőség és az Ace szolgáltató 8Mbps-énél még a mobilnet is sokkal jobb megoldásnak tűnt.
A net sebessége valóban jobb lett, 40 Mbps szokott lenni. Viszont az HBO GO-nál folyamatosan 5.1-es hibával elakad a lejátszás és újra kell indítani a lejátszást. Ez párszor még tolerálható lenne, de egy 20 perces sorozatnál 2-3 percenként csöppet zavaró. A hiba elvileg azért jön, mert lassú a net, vagy megszakad a kapcsolat. A régi kapcsolatnál csak ritkán fordult elő ezért nem értem, hogy most miért van, amikor gyorsabb a kapcsolat.
Van valamilyen korlátozás esetleg a telenornál, ami bontja a kapcsolatot streamnél vagy mi lehet szerintetek a gond?

köszi!
Z

(#6432) 4Grider válasza Vzoli27 (#6431) üzenetére


4Grider
nagyúr

Csak 4G használatára van a router konfigurálva, vagy lemehet 3G-re is?
A mobilnet egyébként nagyon nem egyenlő a vezetékes nettel.

(#6433) AstraCDX


AstraCDX
senior tag

Na ez ám az igazi mézesmadzag egy csodálatos flottához :

"Havidíjaink annyira kedvezőek, hogy nyilvánosan nem mutathatjuk meg azokat, de az érdeklődés és megrendelés részen lejjebb - még a megrendelés előtt - már igen."

No comment ! :W

Üdv.

Astra

(#6434) Bence008 válasza AstraCDX (#6433) üzenetére


Bence008
tag

Kitöltöttem azt a néhány alap információt, rányomtam, hogy érdeklődés és 2 percen belül már csörgött is a telefon az ajánlattal. :D Pontos összegekre nem emlékszem, de jóval olcsóbb ajánlatokat találni a mobil flottás topikban. 1 db korlátlan adatkártya talán 5-6 ezer forint körül mozgott. Hagytam is.

(#6435) taki01 válasza Vzoli27 (#6431) üzenetére


taki01
őstag

Ahol melozok az irodában ACE telecom van és teljesen stabil, a ping 3-4 ms és 5GHz-n lövik hozzánk 10Mbps/10Mbps-t. Annyi előnye hogy szinkron hálózatot biztosít és nem telítődik a hálózat. Ha jól emlékszem már a lakosság szára is kiadnak 30Mbps/30Mbps-t. Igaz borsos árra van de lagalább fixen jönni fog és nem fog megakadni a lejátszás.

[ Szerkesztve ]

(#6436) Vzoli27 válasza 4Grider (#6432) üzenetére


Vzoli27
csendes tag

a beállításoknál lehet 2G-t, 3G-t és 4G-t is váalsztani. most auton van

(#6437) 4Grider válasza Vzoli27 (#6436) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az gond lehet...

(#6438) Diák66 válasza Vzoli27 (#6436) üzenetére


Diák66
őstag

A jel erőssége milyen? Megfelelő? (térerősség)

(#6439) venom8888


venom8888
őstag

Sziasztok! Meg tdja valaki mondani hogy hany giga internetet hasznal el az ha youtube ozok, online jatekokkal jatszok min pl Battlefield1 ,online filmet nezek! 1 honapig pl, napi 6-10 oraban?

(#6440) 4Grider válasza venom8888 (#6439) üzenetére


4Grider
nagyúr

246,42 GB-ot.
A viccet félretéve: Az online játék általában nem sokat, az online filmnézés és yt általában sokat. Ha napi 3 órában filmet nézel, akkor 100 GB feletti csomagot válassz.

(#6441) venom8888 válasza 4Grider (#6440) üzenetére


venom8888
őstag

koszonom

(#6442) cocka válasza 4Grider (#6440) üzenetére


cocka
veterán

Jaja, átlag netezgetésre youtube-ozással, kevés torrenttel kb. havi max. 120-130 giga megy el, szóval ha folyamatosan filmezget egész nap (de ráér) meg hasonlók az simán lehet ennek háromszorosa is.

(#6443) Zeki válasza cocka (#6442) üzenetére


Zeki
nagyúr

Korlátlan netes flotta kell.

[ Szerkesztve ]

(#6444) kisskd válasza Ksix (#6427) üzenetére


kisskd
tag

Köszönöm, szuper tipp volt, preferenciáim alapján ez lett a bestbuy.
A Telenor ügyfélellenes hozzáállásának hála (nem tudnak raktárkészletről tájékoztatni smilyen formában, meghatalmazással nem hagynak vásárolni, de átküldenek máshova, ahol állítólag lehet, de mégsem ...) megvásárolni végül nem sikerült utazás előtt, de jövőhéten tervezem pótolni, hogy legközelebb már ne kelljen rohangálni, ha megvan, beszámolok.

(#6445) Foremi


Foremi
tag

Nekem az egyik szolgáltatónál 12Gb mobilinternetem van.
Naponta kb. másfél órát ingadozok a munkahely és a lakás között, elsősorban erre kell. Másodsorba ha megyünk kirándulni, útközben is nagy hasznát látom. :)

A tapasztalatom, hogy a sebessége sok helyen felér egy vezetékes kábelnet vagy optikai internet sebességével. Otthon 100mbit/s optikai net van. A böngészés szinte semmivel sem lassabb mobilneten. A sebesség 4-5 jelerősség mellet olyan 80-120mibit/s (rendszeresen mérem), ami szerintem igen jó a buszon. Ha 2-3-mas a jelerősség, akkor ez már lecsökken 30-60mbi/s-ra, ez még mindig jó. Még 1-2 jelerősség mellet sem akadozik a szolgáltatás, 10-20mbit/s alá ritkán megy. Tehát ahol van 4G hálózat, ott böngészni és YouTube-ozni probléma nélkül lehet.

A lefedettség is csaknem 100%. Kb. 200 kilométert utaztunk, közben netrádiót hallgattam rajta (ami ugye érzékeny a hálózatra). Összesen 3-szor akadt meg, de akkor is fél percig nem tartott. A hagyományos analóg FM rádiónál tehát előnyösebb mobilinterneten netrádiót hallgatni.

A 12Gb elég sok adatmennyiség egy hónapra. Átlag 5-8Gb szokott elmenni. Elég sok zenét (webrádiót) hallgatok rajta, böngészés, meg Facebook is megy rajta, és sokszor az apllikációkat is erről frissítem. Meg alkalmanként YouTube-ozok is vele. Persze nem ez a fő internet, de ha valaki nem tölt le vele, és nem néz sok videót, még fő internetnek is elmegy a 12Gb.
Összesen 3000-et fizetek érte (kedvezményes minden egyben csomagom van). Korlátlan csomag azért nem kell, mert otthon korlátlan optikai internet van. És a 6-8Gb-nál korlátlan mobilnetnél sem lenne nagyon többre szükségem. Viszont a mobilnetre kedvezményt kapok, így olcsóbb.

Szerintem a hálózat és a lefedettség nagyon jó, aki kihasználja, annak érdemes előfizetnie a mobilinternetre.

(#6446) sicc33


sicc33
aktív tag

Sziasztok! egy kis segítségre lenne szükségem. Szeretnék egy alcatel onetouch link w800-as modemet/routert rávenni arra, hogy felcsatlakozzon a telenor mobilinternetére. Viszont sehogyan sem tudom beállítani, mert a kapcsolódás menüpontban lévő megnevezések igencsak eltérnek mondjuk egy androidban lévő megnevezésektől. A kártyával a hálózatra felkapcsolódik sms-t fogad / küld. Telefonban ezzel a kártyával ment a mobilnet.

(#6447) 4Grider válasza sicc33 (#6446) üzenetére


4Grider
nagyúr

90%-ban az szokott lenni a probléma, hogy a telefonban működő Telenor SIM-ek más apn-t használnak, mint a modemekbe való adatsim-ek. Így amikor egy Telenor SIM bekerül egy modembe, az azt hiszi, hogy adatkártya van benne, így az ahhoz tartozó apn-t állítja be. Viszont a telefonos SIM számára online apn kell, nem jó a modem által beállított net.

(#6448) sicc33 válasza 4Grider (#6447) üzenetére


sicc33
aktív tag

Köszönöm a válaszod! Ezek szerint esélytelen egy telefonban használt SIM-et a modemben használnom? Ha nem lehet csak adatkártyát venni valamelyik szolgáltatónál? Én nem találtam a honlapokon ilyen utalást. Vagy rossz helyen kerestem.

(#6449) 4Grider válasza sicc33 (#6448) üzenetére


4Grider
nagyúr

Én ilyenről nem írtam, mivel minden mobilnetes eszközben (telefonon, modemben, routeren, stb.) szabadon átállítható az apn. Azt írtam, hogy az automatán/magától beállítódó apn nem feltétlenül működik, mert a kártyán esetleg nem az automatikusan beállítódó van aktiválva...
Magyarul: Állítsd át az eszközön az apn-t net helyett online -ra, és működni fog. Vagy ha telefonba teszel adatkártyát, akkor pont fordítva (online-ról net-re kell átállítani).

[ Szerkesztve ]

(#6450) sicc33 válasza 4Grider (#6449) üzenetére


sicc33
aktív tag

Nem is úgy gondoltam hogy azt állítottad :B . Csak én okoskodtam így ... A baj az, hogy a felület ahol ezeket be lehetne állítani, teljesen eltér pl. egy telefonon látható beállítási felületről. Így nem boldogultam vele.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.