Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7601) Buckey válasza 4Grider (#7600) üzenetére


Buckey
senior tag

Sajnos igen. :((
Van Telenor is, de annak a sebessége csak ~2-10 Mbps, de inkább a 2Mbps a jellemző.

(#7602) 4Grider válasza Buckey (#7601) üzenetére


4Grider
nagyúr

Akkor marad a megosztó eszköz újraindítgatása. NAT mellett ettől nem szabadulsz meg.

(#7603) Buckey válasza 4Grider (#7602) üzenetére


Buckey
senior tag

Ez az, hogy újra kell indítgatni. Tavaly decemberig meg nem is kellett. Szerintem, amikor decemberben megduplázta a sebességet (ezét ruháztam be korszerűbb 4G routerre) a Telekom, akkor lett valami, ami miatt most akár naponta kétszer is újra kell indítani. Csak furcsa a tegnapi észrevétel, hogy miért reggel 7 és délután 4 órakor.
Mondjuk, ma reggel 7-kor újraindult a kapcsolóóra segítségével, de a 16 órára kíváncsi vagyok. Jövő héten meg nézegetem majd. És ha kell, akkorra is beállítom.
Csak ezek az áramszünetek mennyire tesznek jót a routernek, nem tudom.

(#7604) 4Grider válasza Buckey (#7603) üzenetére


4Grider
nagyúr

Hosszú éveken keresztül használtam 4G asztali routert autóban. Akkor kapott feszültséget, amikor indítóztam, és elment a feszültség, amikor leállítottam a motort. Igaz, ez szivargyújtóból közvetlen kapta a 12V-ot, nem használtam tehát az adapterét. Most karácsony előtt dobtam ki (vagy 5 éves volt). Ha pedig az adapter felmondja a sok kapcsolgatás miatt a szolgálatot, akkor veszel egy azonos/erősebb tápot néhány ezer Ft-ért valami mikroelektronikai üzletben...

(#7605) Buckey válasza 4Grider (#7604) üzenetére


Buckey
senior tag

:R
Akkor majd lesem és úgy állítom be az újraindításokat, hogy jó legyen.
Meg, ha két évet kibír, addigra már talán az 5G is ideér, ami állítólag mentes lesz az ilyen NAT-olásoktól.

(#7606) cocka válasza 4Grider (#7604) üzenetére


cocka
veterán

És csak akkor használtad gondolom, amikor te is benne voltál az autóban, mert ha jól tippelek nem nagyon csipázzák a nagy hőmérsékletingadozást. El tudom képzelni, hogy minden 4G router "álma", hogy egy 0 fokra hűlt kocsiban 70%-os páratartalmú levegőben tengődjön. :D

(#7607) Buckey válasza cocka (#7606) üzenetére


Buckey
senior tag

De 5 évig bírta, bár, lehet, hogy nem ilyen életre számított, de akkor is tette a dolgát.
És azért egy ilyen kütyüt és még sok mindent a gyártók úgy terveznek, hogy a szélsőségeket garanciaidő lejárta+1 napig bírja. Azért az 5 év már elég jó. :K
És, ha megnézünk bármilyen autórádiót, androidos fejegységet, azok sincsenek különb módon összerakva, megtervezve, mégis bírják. ;)

(#7608) taki01 válasza Buckey (#7603) üzenetére


taki01
őstag

Simán előfizetsz valami itthoni vpn szolgáltatóra és ott kapsz public ip-t és ezt felkonfolod egy routerbe és onnantól van public ipv4-ed és nem lesz evvel gond mert csak egy portot fogsz használni a telekom fele.

(#7609) Buckey válasza taki01 (#7608) üzenetére


Buckey
senior tag

:R
Köszönöm!
Akkor ezt megpróbálom, bár, még nem csináltam ilyent.
Mondjuk [router] is van már mögötte (így híd módban megy az LTE router), ott is van valamilyen vpn, de még nem néztem ennek utána. De akkor itt lesz az ideje, hogy beleássam magam a témába.

(#7610) 4Grider válasza cocka (#7606) üzenetére


4Grider
nagyúr

A csomagtartóban volt mind a két akkori autómban. Télen-nyáron ment akkor, amikor épp működött a motor. És jellemzően udvaron parkolok az autóval. Néha persze kiszedtem, ha szükségem volt lakásban/nyaralóban/hajón mobilnetes lanra/wlanra.

(#7611) 4Grider válasza taki01 (#7608) üzenetére


4Grider
nagyúr

Viszont sebességet fog veszíteni és megnő a csomagkésése. Persze vpn szolgáltatótól és annak pillanatnyi kiterheltségétől függő mértékben.

(#7612) FistXL


FistXL
aktív tag

Sziasztok! A Digi Aktív 50 csomaghoz kapott SIM kártyát lehet-e használni telefonnal? Digi ügyfélszolgálat egy hete nem válaszol... :(((

[ Szerkesztve ]

(#7613) 4Grider válasza FistXL (#7612) üzenetére


4Grider
nagyúr

Tök mindegy, hogy mibe teszed, ha amibe teszed, rendesen be van állítva hozzá...

(#7614) FistXL válasza 4Grider (#7613) üzenetére


FistXL
aktív tag

:R

(#7615) Madai95


Madai95
tag

Sziasztok, segítségeteket szeretném kérni.
Nővérszállóra költöztem, csak wifis net van ami néha 30/30 néha meg egyszerűen nincs
Vezetékes netet beköttetni nem lehet.
Tudok e nekem olyan mobilinternetet ajánlani ami korlátlan?
Számítógépen használnám, azt pedig javarészt online játékok, youtube

Válaszotokat előre is köszönöm

i7 12700k@5.2Ghz / D5 / MO-RA3 / 16Gb 4400mhz/Evga Rtx 3080ti / 2TB HDD/ 3tb SSD

(#7616) 4Grider válasza Madai95 (#7615) üzenetére


4Grider
nagyúr

Én a szamlakontroll.hu-t szoktam javasolni (és ezzel együtt a flottás topikot), de létezik több flottás korlátlan Telenoros net is hasonló áron hűségidő nélkül.
Mondjuk a mobilnet online játékra való használhatósága azért erősen kérdőjeles, a yt az persze ok, mert ott nem számít a beugró egy-egy csomagkésés.
És persze a mobilnet teljesítménye erősen hely- és időpont függő, mert egy adott cella fix sávszélességgel tud dolgozni, ami megoszlik azok használói között.

(#7617) baracsi válasza Madai95 (#7615) üzenetére


baracsi
tag

Sziasztok, segítségeteket szeretném kérni.
Nővérszállóra költöztem

Figy: amikor nincs net akkor legyél róka a tyúkólban és nagy ívben le fogod sz@rni, hogy nincs net.

[ Szerkesztve ]

(#7618) Madai95 válasza baracsi (#7617) üzenetére


Madai95
tag

Telekom, lett a megoldás 10 ezerért 30 as irányba korlátlan lebeszélhetőség, minden más irányvba 90 perc na és a korlátlan net, általába 30/30 néha 50/30, eddig ranbow six siegebe kábellel 40 es pingjeim voltak, most 60 körüli, 2 órát játszottam pont annyi csomag vesztésem volt mint a vezetékes inviteles nettel

Róka a tyúkólban... Valahányszor zuhanyozni megyek lejátszódik ez a jelenet, pedig ápolók több péniszt látnak munkájuk közbe mint egy prosti

i7 12700k@5.2Ghz / D5 / MO-RA3 / 16Gb 4400mhz/Evga Rtx 3080ti / 2TB HDD/ 3tb SSD

(#7619) #88920576


#88920576
törölt tag

Sziasztok.

Telenor netem van huawei 5785 mifivel. Milyen antennát javasoltok hozzá?
Jelszint jelenleg 110-115 dbi

(#7620) 4Grider válasza #88920576 (#7619) üzenetére


4Grider
nagyúr

Sokat ne várj tőlük.
Az eszközödnek TS9-es csatlakozója van:
https://www.macrobudapest.hu/antenna-mobil-internethez/

(#7621) #88920576 válasza 4Grider (#7620) üzenetére


#88920576
törölt tag

Szerinted jobb lenne egy asztali 4g router?

(#7622) taki01 válasza #88920576 (#7621) üzenetére


taki01
őstag

Ha nagyon antennát akarsz akkor inkább mikrotik eszközte vegyél.

(#7623) winbox válasza #88920576 (#7621) üzenetére


winbox
senior tag

Sziasztok! Olyan gondom lenne, hogy vidéki külvárosban élek, nagyon sok magas fa vesz körül, nincs vezetékes net. Van egy korlátlan telenoros simem. Először usb-s stickkel és egy mifivel neteztünk, de max 10 Mbites letöltés volt, azt sem láttam, melyik csatornán van. Aztán vettem egy Mikrotik routerboard rblhgr&r11e-lte, felkonfigoltam, tetőre fel, láttam a városban levő tornyot, amire csatlakozott, kb. 3-4 km, de félútig sok fa van, és a tetejük pont a toronnyal volt egy magasságban. Ilyen térerőm volt: [kép] és mégis, 800 Mhz-n csak 11 Mbitet mértem, de csúcsidőben 4-5 Mbit volt az átlag, esténként felment 20 Mbitre is néha. Gondolom az egész város azon lóghat. Próbáltam a csatornákat, 3G-n is csak 14 Mbit körül van. Ha már egy 20/30 Mbit lenne, az már bőven elég lenne nekem, 2-en használjuk csak a netet, de a youtube is pufferel sokszor. 800 mellett 1800-as lte van, azon is 10-20 a maximum, de az átlag 8Mbit körül van. Úgyhogy most megváltam a mikrotiktől és úton van egy Huawei B525, 2 db 10dbi-s körsugárzó antennával. Majdnem féláron jutottam hozzá, mint amennyiért elment a mikrotik, szóval, ha már hozza a 10 Mbitet, már jobban jártam. Viszont a B525 tudja 800+1800-as aggregációt is, jó lenne, ha összeadódna a két csatorna, mert akkor már használható lenne az egész. Csak már annyi szíváson vagyok túl, hogy ha már magára a net fogalomra is rágondolok már kiráz a hideg :D A legviccesebb az egészben, hogy anyósomék ugyanitt laknak, csak 1km-el odébb, van köztünk egy nagy domb, ami miatt nem látok rájuk és náluk csúcsidőben 95 Mbps(!!!) mérek házon belül az ablak mellett a telefonommal (Mi 9t pro, nem tudom, milyen lte cat van benne). És ez nem egyszeri eset, többször néztem már náluk délután 4-től is mindig 80Mbps+ a sebesség. Otthonról azt a tornyot nem látom a domb miatt. Elsírom magam komolyan :D Szóval most várom a B525-öt, a héten elvileg itt van. De ha ez sem válik be, valamit még megtudok próbálni szerintetek?

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#7624) 4Grider válasza winbox (#7623) üzenetére


4Grider
nagyúr

Pl. olyan helyre költözöl, ahol nincs olyan tereptárgy közted és a torony között, amin nem megy keresztül a hullám. De tényleg. Ha innen-onnan összeverődött jellel kell dolgozzál, akkor soha nem lesz tökéletes a térerő. Ha pedig összeszedsz 20-30 Mbps-ot, akkor pedig az 50-60 Mbps lesz a cél.

[ Szerkesztve ]

(#7625) winbox válasza 4Grider (#7624) üzenetére


winbox
senior tag

Néha úgy érzem egy falusi adsl-el is előrébb lennék a 12 Mbps-el, csak az sincs itt, mert hiába tud többet a mobilnet, ha napközben sokszor beesik 4 Mbps-re :( Hát sajna akkor ez van, remélem lesz előbb utóbb valami fejlesztés a környéken én meg rá nem nézek mégegyszer a speedtestre.

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#7626) qnadam válasza winbox (#7625) üzenetére


qnadam
veterán

másik szolgáltató?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#7627) 4Grider válasza qnadam (#7626) üzenetére


4Grider
nagyúr

Másik szolgáltató ad routerben megosztható (nem NAT-olt ip című) mobilnetet?

(#7628) winbox válasza qnadam (#7626) üzenetére


winbox
senior tag

Hát erre nem is gondoltam :D először nem is játszott másik szolgáltató a korlátlan adat miatt, de a 100/150 GB-os csomag elég, ha maga a sebesség annyival jobb lenne. Vodafone nagyjából hasonló párom telefonjában, de belerakom majd a routerbe is, egy Telekomost kell valahonnan szereznem még, az még nem volt itt.

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#7629) qnadam válasza 4Grider (#7627) üzenetére


qnadam
veterán

megoszthatót biztosan, legalábbis voda meg t kártyát láttam már routerben üzemszerű használatban :) a nat meg szerintem nem világvége, de nyilván használattól függ. meg nem sok pénzért ki is lehet kerülni.

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#7630) MaCS_70 válasza qnadam (#7629) üzenetére


MaCS_70
félisten

Hogyan tudod megoldani a NAT-olt internetelérés problémáját?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#7631) taki01 válasza winbox (#7628) üzenetére


taki01
őstag

Nekem egy komplett domb van a torony útjában és jó néhány fa. A jelszintek ilyenek az LHG LTE antennával.

Most csúcsidőben a sebesség meg ilyenek 800MHz-n:
Speedtest by Ookla
     Server: Opticon Kft. - Budapest (id = 22794)
        ISP: Telenor Hungary
    Latency:    20.89 ms   (43.47 ms jitter)
   Download:    20.30 Mbps (data used: 25.4 MB)                               
     Upload:    41.42 Mbps (data used: 46.1 MB)                               
Packet Loss:     0.0%
 Result URL: https://www.speedtest.net/result/c/76d0b0ca-1c0b-4fac-93e8-713a972435c0

Speedtest by Ookla
     Server: Magyar Telekom Plc. - Budapest (id = 2073)
        ISP: Telenor Hungary
    Latency:    19.97 ms   (1.27 ms jitter)
   Download:    25.85 Mbps (data used: 38.4 MB)                               
     Upload:    41.83 Mbps (data used: 45.3 MB)                               
Packet Loss:     0.0%
 Result URL: https://www.speedtest.net/result/c/373692a4-30d6-432f-b8ea-3106c357ace7

Speedtest by Ookla
     Server: ZNET Telekom Zrt. - Budapest (id = 28951)
        ISP: Telenor Hungary
    Latency:    16.98 ms   (6.98 ms jitter)
   Download:    27.72 Mbps (data used: 39.6 MB)                               
     Upload:    40.15 Mbps (data used: 47.8 MB)                               
Packet Loss:     0.0%
 Result URL: https://www.speedtest.net/result/c/5737cb9f-69a6-4c33-8c7b-28c84bcbb96c

(#7632) cocka válasza taki01 (#7631) üzenetére


cocka
veterán

Ez valahogy nálam is jellemző. A feltöltés kb. mindig sokkal jobb, mint a le. :D

(#7633) MaCS_70 válasza cocka (#7632) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nálam, ha nem is mindig, de nagyon gyakran gyorsabb a feltöltés, mint a le.

Én úgy 2,5 km-re vagyok a toronytól, és elvben nincs közben terepakadály.
Még...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#7634) qnadam válasza MaCS_70 (#7630) üzenetére


qnadam
veterán

kell egy szerver/vps/bármilyen gép, amit el tudsz érni kívülről, és otthonról oda ssh tunnel vagy vpn.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#7635) MaCS_70 válasza qnadam (#7634) üzenetére


MaCS_70
félisten

Pontosan ez működik nálam, egy-egy OVPN szerver-klienspár működik párhuzamosan.
De ha bármelyik gépen megszűnik a publikus IP (ami egyre több mobilnetes ismerősömmel történik meg), akkor arra az OVPN-szerverre már nem tudok csatlakozni.

Pedig a két párhuzamos kapcsolatra szükség van, mert az elérés csak kliens->szerver irányban működik.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#7636) awe2


awe2
csendes tag

Üdv mindenkinek.
Környezetemben nem találtam megoldást egy problémára, hátha a nagyobb közönség tudja a tutit.
Laptopba tettem egy "tandem" kártyát aminek célja hogy az előfizetéshez tartozó 1+1Gb mobilnetet használjam a terepmunkáknál bizonyos online felületek eléréséhez. Általában pár 100 Mb max az adatforgalmam.
Viszont van 1-2 Program (nem App a win10 szerinti értelmezés alapján) pl szinkronizáló progi ami egy kb 90 Gb-os adatmennyiségért felel.
Na most ez odafigyelés hiánya miatt az első nap lenullázott. Ilyen és ehhez hasonló bakik miatt kerestem olyan beállítást amivel korlátozni lehet bizonyos Programok Cellular adathasználatát, de csak win appokra lehet korlátozást gyakorolni. Sajnos a Programon belül semmi ilyesmire vonatkozó beállítás nincs (miért is lenne).

Miként lehetne ezt vajon megoldani.
Van valakinek épkézláb ötlete? Előre is kösz az ötleteket. :)

(#7637) cocka válasza awe2 (#7636) üzenetére


cocka
veterán

Ezen kívül fogalmam sincs:

[link]

[ Szerkesztve ]

(#7638) Zeki


Zeki
nagyúr

Valami tűzfal program, aminek megadhatod miket enged ki?

(#7639) 4Grider válasza awe2 (#7636) üzenetére


4Grider
nagyúr

A szinkronizáló programok működése általában felfüggeszthető, a jobbaké időzíthető. Én erről az oldalról közelítenék első körben.

(#7640) awe2 válasza Zeki (#7638) üzenetére


awe2
csendes tag

Jó az ötlet, de sajnos csak teljes tiltást tudok gyakorolni :(

(#7641) awe2 válasza awe2 (#7640) üzenetére


awe2
csendes tag

Egyértelmű, lehet ez is lenne a leg könyebb. Wifin bekacsolom, amúgy off. Ha nem lesz más vaszeg igy csinálom de inkább valami automatikus megoldást hajszolnék :)

(#7642) adika4444


adika4444
addikt

Hali!

A Huawei HB824666RBC akku kompatibilis az E5785H-val és az E5577S-sel?

üdv, adika4444

(#7643) cocka válasza adika4444 (#7642) üzenetére


cocka
veterán

Nemcsak, hogy kompatibilis, de konkrétan az E5577S-emben EZ a típus van.

(#7644) adika4444 válasza cocka (#7643) üzenetére


adika4444
addikt

Köszi! Az 5785-ről tudsz esetleg, hogy aba is ez megy-e?

üdv, adika4444

(#7645) cocka válasza adika4444 (#7644) üzenetére


cocka
veterán

Fogalmam sincs, majd ha látok egyet megmondom. De mivel drága az se mostanában lesz.

(#7646) mellon74


mellon74
újonc

Üdv mindenkinek! 2 kérdésem lenne. Az első, hogy milyen eszközökre lenne szükségem ahhoz, hogy pl nyaralás ideje alatt szeretnék csinálni mobilnetből egy saját hálózatot max 3 eszköz kapcsolódásához. Csak korlátlan net és csak feltöltőkártyás jöhet szóba. Esetleg használt 4g-s mobil netjének a megosztásával, és a hatótávjának booster, repeaterrel való kitolásával működik a dolog, vagy inkább 4g router kell. Kb 1x kell 1 évben 1-2 hétre.
A második, hogy adott egy horgásztanya, ahol kamerarendszer kiépítése van folyamatban. Egyenlőre 4 db 4 MP- es kamera kerül kihelyezésre. Mi a feltétele az internet felőli elérésnek, ha vezetékes internet kiépítésére nincs esély?
A válaszokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#7647) 4Grider válasza mellon74 (#7646) üzenetére


4Grider
nagyúr

Feltöltőkártyás korlátlan mobilnet (havi 9900 Ft-ért) csak a Telekomnál van, de router általi megosztása nem javasolt, mivel NAT-olt, és a nat-olt mobilnet megosztott környezetben idővel mindenképpen lehal.
Flottáktól kapható hűség nélkül havi 5000-6000 Ft közötti összegért korlátlan Telenoros adatkártya, ami jól (napokig/hetekig) működik újraindítás nélkül is 4G routerekben.
Más korlátlan hűség nélküli lehetőségről nem tudok.

(#7648) qnadam válasza mellon74 (#7646) üzenetére


qnadam
veterán

feltöltős korlátlan net nincs.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#7649) mellon74 válasza 4Grider (#7647) üzenetére


mellon74
újonc

Erre a telekomosra gondoltam én is. Ez a NAT-olás nekem nem tiszta. Az mit jelent, hogy idővel lehal? Mennyi idő után, és mit lehet esetleg tenni ellene (restart, stb)? Az előfizetéses semmiképpen nem opció, mivel 1 hétig van rá szükségem 1 évben.
A kamerás kérdéshez már inkább jó lehet a flottás téma. Teljesen független egymástól a 2 dolog.

(#7650) 4Grider válasza mellon74 (#7649) üzenetére


4Grider
nagyúr

NAT-olt: Nem publikus ip címet kap az adott előfizetés, hanem egy Telekomos belső ip címet. És egy publikus ip címen keresztül megy ki a világ felé rajtad kívül egy-két vagy sok tucat másik felhasználóval együtt. Azért csinálják ezt, mert a publikus (kívülről tehát közvetlenül elérhető) ipv4 címek fogyóban vannak, nincs a Telekomnak annyi, hogy az összes mobilnet-előfizetőjének tudjon egyszerre 1-1 db-ot adni.
Hátránya viszont több is van: Ilyenkor a saját eszközöd közvetlenül nem érhető el kívülről (azaz pl. egy webkamerát nem tudsz nézni távolról, mert nincs saját publikus ip-je a kamerának). És az is nagy hátránya, amit említettem: Mivel tök véletlenszerű, hogy egy adott helyen hányan használjátok ugyanazt a publikus ip címet, idővel az egyes előfizetések felé kiosztható portok száma elfogyhat. És nem csak azért véletlenszerű a portok elfogyásának pontos időpontja, mert nem tudod, még hányan használják rajtad kívül ugyanazt az ip címet, de azt sem tudod, hogy közülük hányan használják azt nagyobb aktivitással. Pl. ilyen neten ha kifogsz egy torrentes kollégát, az önmagában órák alatt képes lehet az összes port elfogyasztására. Ilyenkor egy kapcsolatbontás és újraépítés (routernél egyszerűbb az újraindítás) segít egy másik ip címet kapni, ami mögött újrakezdődik a zsákbamacska. És a natolt net megosztása is önmagában zabálja a portokat, így az ilyen cellatársakkal is hamar bekövetkezhet az a pont, amikor a saját kapcsolatodat újra kell építened, mert belassul vagy megáll rajta a kommunikáció.
De úgy gondolom, hogy ha kellően igénytelenek vagyunk, egy hét időtartam/év esetén el lehet viselni, ha naponta (esetleg többször is) újra kell indítani a megosztó eszközt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.