Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5476) TotoHU válasza trol75 (#5474) üzenetére


TotoHU
csendes tag

Ismerős tippje volt, hogy mobilról nézzem meg a wifi analyzer nevű appal, hogy a helyen ahol használom, a routerek melyik csatornát használják. És valóban, pár csatorna körül összpontosult a legtöbb router, a routerek automatikus csatornaválasztásának "hála", de pl 2.4 Ghz-en a 13-as csatorna teljesen szabad volt. Átállítottam az asus routert automatikus csatornaválasztás helyett a 13-as csatornára (erre van kötve USB-vel a Huawei) amelyiket egyik szomszéd routerje sem használta, és máris 10 mbps-el megnőtt a sávszél, így kihajtottam belőle 60-70 mbps-t.
5 Ghz-en meg csatorna kánaán van, a Huawei-t 5 Ghz-en a 100-as csatornára raktam, de ettől nem mértem vele jobb sebességet.

A másik ami miatt tuti korlátozásra gyanakszom: Samsung Galaxy A5-el mértem 120-140 Mbps-t. Azonnal rákötöttem routerre USB tethering-el. Máris csak 40-50 mbps-t mértem pedig USB 3.0-s porton ment a kapcsolat. (Hacsak a samsung usb portján nincs vmi limit, de szerintem nincs - bár nem mértem) Az USB 3 ennél sokkal többet kell, hogy bírjon, az Asus és 600 Mbps-ig jó. Tehát nekem ez hálózati korlátozásnak tűnik, de nem vagyok szakértő.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.