Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-30 19:26:03

LOGOUT.hu



Mobil flottát, de milyet?

Ha szeretnéd a mobil számládat csökkenteni, ismerőseiddel ingyen beszélgetni, akkor neked egy jó mobil flottára van szükséged!
Általában ingyenes regisztráció után vagy e-mailben, telefonon kaphatsz tájékoztatást a flottáról.

Számhordozás előtt végezz adategyeztetést a régi szolgáltatódnál!

Érdekeltségbe tartozó flottát promotálni tilos!

A belépéshez szükséges ajánlások kérése, keresése csak ide kattintva lehetséges!
A mobilflotta topikban törlésre kerülnek az ilyen jellegű hozzászólások.

Készült egy összefoglaló táblázat a népszerűbb flottákról, észrevételekkel a topikgazdát keressétek:
KATTINTS IDE A TÁBLÁZATÉRT! (Utolsó frissítés: 2024.04.18.)
Ebben megtalálhatók az adott flották kapcsolati adatai is.

A routerekkel kapcsolatos kérdéseket ebben a topicban tegyétek fel, mert ott hozzáértők tudnak tanácsot adni! Ennek a topicnak a témájához pedig nem kapcsolódik szorosan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45451) odrif


odrif
MODERÁTOR

Ma reggelre a korlátan EQ-s kártyám főkártyáján nem meg az internet elérés.
Az adatmegosztón működik rendesen (nem egy településen van a két kártya).
Írtam az EQ flottakezelőnek egy e-mail-t, kíváncsi vagyok mikorra rendeződik a gond.

20 éve a Prohardveren

(#45452) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Mai mérés,IQ korlátlan,Telenor.Ennyit még soha nem mértem. :Y

(#45453) totron válasza Mikulásbá (#45452) üzenetére


totron
addikt

Sírok (itt meg botrányosan kevés). Mennyi ideig mérted ezt, Egy pillanat, egy perc, öt perc.. Ebben a hektikus műfajban egy pillanatnyi mérés főleg netmeterekkel nem feltétlenül releváns, inkább a perceken át tartó torrentletöltés a valóság. Ezzel nem az elfogadni nem tudást ecsetelem. Gigantikus a kontraszt, le kell nyelni.

FistXL: legyen már ez intő jel, hogy ha ennyire nem akarnak szóba állni veled, te ne erőltesd annál jobban, mert nincs az egyenletben varázspálca, amitől hirtelen az ellentettjére változna a hozzádállásuk.

(#45454) Mikulásbá válasza totron (#45453) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Reggel óta megy így a mobil router,most mértem,de csak 98/26 lett.
Torrentet is figyeltem egy letöltésnél,nálam a cFosSpeed van,abban 12-13M volt folyamatosan(ezt szorozni kell 8-al)

[ Szerkesztve ]

(#45455) totron válasza Mikulásbá (#45454) üzenetére


totron
addikt

Az úgy tényleg reális.

(#45456) odrif válasza odrif (#45451) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Megjött ez EQ válasza.
Aktív az adatkártya, beállítási gond van.

Szuper, akkor lehetséges hogy a Huawei B525 router mondta fel a szolgálatot 1,5 év után egyik napról a másikra? :(((

20 éve a Prohardveren

(#45457) gingerbalm válasza odrif (#45456) üzenetére


gingerbalm
aktív tag

Modem újraindítás, kártya ki-be megvolt?

(#45458) RoyalAirForc válasza odrif (#45456) üzenetére


RoyalAirForc
tag

Tedd át egy telóba a kártyát, és mindjárt kiderül...

(#45459) odrif válasza gingerbalm (#45457) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Modem/Router újraindítás megvolt.
A kártya kivétel már problémásabb, mert idős szüleim ezzel már nehezen boldogulnak.

20 éve a Prohardveren

(#45460) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Nem egy telóba, hanem másik routerbe ha Telenoros ott mindig ilyen okosságokat javasolnak és ha mondod hogy nincs itt másik akkor még csodálkozik, mintha mindenkinek mindenből kettőt kellene tartania :DDD :DDD :DDD

(#45461) odrif válasza odrif (#45459) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Na egy barátom elment a szüleimhez, 3X ki kellett venni a SIM kártyát a Huawei B525 routerből, és utána helyre jött a kapcsolat.
Ugyan régen jártam már a router menüjében, de meggyőződésem hogy valami frissítést kapott, mert tökre nem így emlékszem hogy a kezelő felület így nézett volna ki.
Akinek ilyen routere van az vagy megerősít, vagy megcáfol majd.

20 éve a Prohardveren

(#45462) totron válasza INGJOKE (#45460) üzenetére


totron
addikt

Ez annyira jellemző.. Igazi ügyfélszolgálatos szint.

(#45463) INGJOKE válasza totron (#45462) üzenetére


INGJOKE
veterán

Én ezért szoktam azzal kezdeni, újraindítottam, letöröltem, újra raktam, teszteltem másik telefonnal és ugyan ott másik haver előfizetésével. Ezt a részt skipeljük. Ti mit látok? Nálunk minden jó. Sejtettem... :DD :DD :DD

(#45464) papi77 válasza odrif (#45461) üzenetére


papi77
addikt

Igen kb egy hónapja kapott egy nagyobb frissítést!

Az első: NOKIA 1611

(#45465) odrif válasza papi77 (#45464) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Na akkor ez hozzánk tegnap este ért el, mert azóta nem volt elérhető a router.
de lényeg hogy egy reset és 3X a sim kártya ki-, be megoldotta.
Köszönöm hogy megerősítettél.
Esetleg nincs egy leírás hogy mit javítottak?

20 éve a Prohardveren

(#45466) papi77 válasza odrif (#45465) üzenetére


papi77
addikt

Sajnos nem tudok leírást.

Az első: NOKIA 1611

(#45467) odrif válasza papi77 (#45466) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Mondjuk legalább egy e-mail-t dobhattak volna, vagy ha már nem is akkor az EQ abba a bizonyos zárt facebook csoportba közzé tehette volna. (feltéve ha őket értesítette a szolgáltató)

20 éve a Prohardveren

(#45468) balaaa88


balaaa88
aktív tag

Sziasztok!

Alábbi kritériumokhoz keresnék mobilflottát:

- 3 db telefonszám
- mindegy, melyik szolgáltató
- saját néven maradjon a telefonszám
- 10 GB mobilinternet telefonszámonként
és:
korlátlan beszélgetés: nemzetközi EU, belföldi mobil irányba, cégen belüli, belföldi vezetékes irányba Korlátlan EU roaming Korlátlan SMS belföldön és EU-n belül Korlátlan MMS belföldön.

Tipp esetleg valakinek konkrét csomagra / flottára vonatkozóan?

Köszönöm! :R

Üdv.,
Balázs

(#45469) Fifi válasza balaaa88 (#45468) üzenetére


Fifi
őstag

" Korlátlan SMS belföldön és EU-n belül Korlátlan MMS belföldön"

Szerintem ilyen csomag nem létezik, ami ezeket tudja ...

(#45470) INGJOKE válasza Fifi (#45469) üzenetére


INGJOKE
veterán

Használ még valaki mms-t? :DDD

Az egy letűnt kor letűnt technológiája. Drága, lassú és korlátolt felhasználhatóságú...

(#45471) nyisziati válasza INGJOKE (#45470) üzenetére


nyisziati
veterán

Vannak főnökök, akiknek képes sms-t (tehát mms-t) kell küldeni, mert egy email megnyitása (pláne melléklettel) már bonyolult.
Volt olyan főnököm is, akinek okostelója se volt.

(#45472) Fifi válasza INGJOKE (#45470) üzenetére


Fifi
őstag

Én látok párat a céges telefonszámlákon, de szerintem az a tudatlan iphone felhasználók miatt van, ahol az SMS MMS-é konvertálódik.

Ha az MMS-t leszámítjuk, az EU-n belüli korlátlan SMS is szerintem impossible mission.

(#45473) balaaa88 válasza Fifi (#45469) üzenetére


balaaa88
aktív tag

Igen, sajnos szerkeszteni már nem tudom.
Igazából EU fele a hívás, SMS nem annyira lényeg, ha külön számlázós, mert a hívások, SMS-ek 99%-a belföldi.
Csak a mobilnet EU-n belüli felhasználhatósága ami kellene.
MMS meg egyáltalán nem számít.

(#45474) 4Grider válasza balaaa88 (#45473) üzenetére


4Grider
nagyúr

Jellemzően 10 GB mobilnet hazai sim-en az EU-ban is teljes egészében felhasználható. Ezek alól csak a legolcsóbb flották mobilnet opciói lehetnek kivételek.

(#45475) INGJOKE válasza balaaa88 (#45473) üzenetére


INGJOKE
veterán

Mobil blue 3-as csomag?
Dpi vip? :)

(#45476) balaaa88 válasza INGJOKE (#45475) üzenetére


balaaa88
aktív tag

Köszi a válaszokat!

(#45477) gábor-ka


gábor-ka
tag

július óta használom az EQ 275 perc+50gb-ját.
első aktiváláskor csak 2 gb volt, de 1-2 hívás az irányukba és mindent beállítottak szépen.
pár héttel később SMS-ben kértem a net apn bekapcsolását, ami szintén megtörtént kb egy napon belül.
ősszel felhívtam őket VoLTE miatt, nem vették fel, de fél órán belül visszahívtak, és hívás vége után szintén kb fél óra múlva már működött is.
mindent el tudtam velük intézni, és a szolgáltatással sincs semmi baj.
azóta volt többször roaming is, amivel szintén nem volt gond.
teljesen jó tapasztalataim voltak velük :DD

(#45478) Oldman2 válasza gábor-ka (#45477) üzenetére


Oldman2
veterán

Most többen irigyelünk téged...
:C

(#45479) 4Grider válasza Oldman2 (#45478) üzenetére


4Grider
nagyúr

A "többen" az erre nem kifejezés. Csókosoknak áll a világ...

(#45480) gábor-ka


gábor-ka
tag

Felreertes ne essek, en csak leirtam a hosszutavu tapasztalataimat, hatha erint valakit, az egvilagon semmi kapcsolatom veluk.
(Nem birok rajonni hogy ironia volt-e)

(#45481) totron válasza 4Grider (#45479) üzenetére


totron
addikt

Tökmindegy, ha egyvalaki számára jól állnak a csillagok, mert elkapott egy jó szériát/kielégített ügyintézőt, attól a többi ~95% még merőben mást tapasztal. Lehet, hogy csak egy szűk réteg jelentkezett a TorkosBorz fedőnevű emberkísérletbe és nekik hangos a hangjuk annyira, hogy többséginek tűnnek, ezt nem feltétlenül lehet fórumozva eldönteni, hogy melyikről van szó.

(#45482) joey04 válasza joey04 (#45427) üzenetére


joey04
titán

Na elküldték a végszámlát. Eddig mindig emailben jött, most díjbekérőn keresztül. De ott van rajta, hogy végszámla. Tudom, hogy sokaknak volt gondjuk velük, de én kinéztem őket anno, írtam egy mailt, jött a válasz a lehetőségekről, elküldtem mi kell meg az adatokat, pár napon belül jött a kártya, használtam, sosem volt semmi gondom, amikor ki akartam lépni leírták 1 napon belül, hogy mit kell csinálni, most elküldték a végszámlát. Szóval nekem első perctől az utolsóig pozitív volt a tapasztalat az iq pro-val. Aztán ha jövőben még b_szogatnak számlákkal, akkor majd módosítom a véleményem. :DDD

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#45483) hard74 válasza joey04 (#45482) üzenetére


hard74
senior tag

Én hétfőn írtam nekik mail, hogy visszaküldöm nekik az adatjártyákat cirka 3 év használat után. Válasz nem érkezett, ettől függetlenül kedden postáztam. Szerdán kaptam én is egy dijbekérőt végszamlaként(eddig mail - ben jött nekem is).Remélem több nem érkezik. Egyébként nekem sem volt velük problémám.

LG K990 Viewty-->LG P920 Optimus 3D-->LG G2-->Lenovo Vibe Z2 Pro-->LG G4(G2)-->O+3-->Huawei Mate 10Pro-->OnePlus 7pro-->OnePlus 8T-->Asus Zenfone 8-->Pixel 7

(#45484) <Adamsky> válasza Viktor0610 (#44518) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Szia, ill. sziasztok!

Jelenleg Telenor-os vagyok, de erősen gondolkodom a csomag és/vagy szolgáltató váltáson.
Az egyik fontos szempont, hogy nem szeretném bukni a számomat, ha bármi "galiba" történik. Ebből adódóan a Viktor0610 által említett első két opció (a legelső egyébként se tetszik) kiesik, ugye?

Nézegetem a EuroQuattro (Kedvező Üzleti Flotta) Telenor-os ajánlatait, és tényleg nem lenne rossz, csak tartok picit az előbb leírtaktól. Illetve ezzel kapcsolatban kérdezném, hogy számhordozás egyáltalán megoldható náluk? És, ha igen, akkor én átruházom (?) rájuk a számomat (amit hozok magammal)? Vagy, hogy képzeljem el?
Van Vodás ajánlatuk is?

Bónusz kérdés :) : akinek van / volt Telenoros és Vodás előfizetése, annak érdekelne a véleménye a szolgáltatás minőségével kapcsolatban. Itt most leginkább a lefedettségre lennék kíváncsi. Azt kibírom valahogy ha a 4G helyett valahol csak 3G van (de legalább utóbbi legyen), de az már dühítene, ha nem tudnék telefonálni ott, ahol mondjuk a Telenorral tudtam.

Válaszokat előre is köszönöm! :R

(#45485) INGJOKE válasza <Adamsky> (#45484) üzenetére


INGJOKE
veterán

Mindegyik szolgáltatónak van olyan zónája, ahol nincs térereje, és pluszba van olyan is ahol egyiknek sincs. :DDD

(#45486) Atomgeszi válasza joey04 (#45482) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Emailre nem szeretnek sűrűn válaszolni, de más forráson SMS whatsapp-on azonnal válaszoltak és megoldották a gondom.

(#45487) <Adamsky> válasza INGJOKE (#45485) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Vágom, most hasonlítgatom épp a Telenor és a Voda térképét, de azért kérdem, mert régen (igaz jó pár évvel ezelőtt) köztudott volt, hogy a Voda lefedettsége gyengébb. Egy ismerős pedig még nemrég is panaszkodott arra, hogy Pesten (!), igaz beltérben, de volt olyan, hogy nem jött be neki hívás. Mindez úgy, hogy a Telenoros haverjának nem volt semmi gondja. Na, nem off-olnám szét a topic-ot, de tényleg érdekelne olyanok véleménye, akiknek van friss tapasztalata a témában.

(#45488) totron válasza <Adamsky> (#45484) üzenetére


totron
addikt

Vodafonosok emlegetik, hogy telenorossal való duma esetén értékelhetetlen a hang. Nem csak térerő függvénye a dolog.

(#45489) <Adamsky> válasza totron (#45488) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... telenorossal való duma esetén értékelhetetlen a hang ... " - na, ez jó! :D
Vajon melyik oldal tesz be ilyenkor a másiknak?

(#45490) Atomgeszi válasza totron (#45488) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Ez tapasztaltam én is tegnap..

(#45491) <Adamsky> válasza Atomgeszi (#45490) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

OK, de Te melyiknél vagy?

(#45492) FistXL válasza INGJOKE (#45485) üzenetére


FistXL
aktív tag

Aláírom, Dabas és Örkény között az 5-ösön a Telenornak konkrétan nincs térereje. Annak ellenére, hogy a térképük szerint minden van, 2g,3g,4g..

[ Szerkesztve ]

(#45493) Atomgeszi válasza <Adamsky> (#45491) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Vodafone.

(#45494) 4Grider válasza FistXL (#45492) üzenetére


4Grider
nagyúr

Konkrétan van, mert akkor döcögne az autómban a netrádió, amikor arra járok. Tudja a telefonod az összes itthon használt frekvenciát?

(#45495) FistXL válasza 4Grider (#45494) üzenetére


FistXL
aktív tag

Tudja. A saját telefonom egy Honor 9- azon van 1 pálca 4g, a céges Nokia 3-nál meg semmi. De az az 1 pálca is iszonyú lassú. Annyira, hogy azon az 500-1km-es szakaszon megszakad a navigáció.

2 éve kéthavi szinten járok arra, de mindig ez van.

[ Szerkesztve ]

(#45496) <Adamsky> válasza 4Grider (#45494) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Te is arról az útszakaszról beszélsz, mint Atomgeszi? Mert akkor ez inkább készülék (vagy kártya?) probléma lehet.

(#45497) 4Grider válasza FistXL (#45495) üzenetére


4Grider
nagyúr

Én csak egy-két hetente járok arra, de nem szakadozós a terület. S9 látja el a netrádiót nettel (3 mp a buffer), ami ugye nem a nagyon erős beépített antennájáról híres.
Valami gond lesz tehát azzal a telefonnal...

(#45498) Atomgeszi válasza <Adamsky> (#45496) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Nem hiszem, hogy ugyanarra járnánk.
Mondjuk őt mindig szarul hallom, pedig iX-e van.. de tegnap különösen szar volt.

(#45499) Soulfly842 válasza <Adamsky> (#45487) üzenetére


Soulfly842
addikt

A Vodafone ebben is hihetetlenül megtévesztő marketing kommunikációt folytat. Van rá látásom a telekommunikációs érára, hiszen ~ 10 éve ilyen területen dolgozom. Sokáig lakossági, s most üzleti ügyfelekkel foglalkozom. A Voda az egyetlen, aki a százalékos lefedettségi kommunikációjában nem a valós térkép szerinti lefedettséget nézi, hanem a lakott területek, s az elért ügyfelek százalékát. Ez egy iszonyatosan félrevezető kommunikáció, s megtévesztésnek is nevezhető.

Egy valamit hozzá kell tenni, hogy a Telekom és a Telenor világ viszonylatban élen jár független mérések alapján is (Lásd opensignal statisztikák, stb)... világ szinten a top szolgáltatók között vannak, mind elérhetőség, mind sávszélesség, mind ping, mind egyéb szempontból.

A vidéki fejlesztéseik is közösek. Nyugat Mo-n, a Telenor fejlesztette a 800 MHz-n a hálózatot, Keleten a Telekom és közösen használják ezeket a fejlesztéseket.

A voda teljesen elszállt a 3G foltozgatásokkal, s még sehol sem volt amikor a 4G a másik két szolgáltatónál már virágzott...

Persze, voltak erre okos kommunikációk....
Európa legnagyobb 4G szolgáltatója, a legszélesebben lefedett, stb...

Marketingben mindig élen jártak, szolgáltatásban sosem... ha meg határ könyéki interferenciákkal kellett megküzdeniük (Ukránok, románok pl. tesznek az EU-s törekvésekre, hogy a szanaszét túllőt jeleik nem éppen a legjobb megoldást jelenthetik), akkor már inkább szolgáltatást sem adnak több helyen :D (Szabolcs, Hajdú-Bihar hatványozottan igaz).

A Telekom egyébként 4G-ben világ szinten sokáig top 3-ban volt, addig amég a németeknél sok helyen a 2G vetélkedik, őket csak egy szingapúri és egy dél-koreai szolgáltató előzte csak meg (most már talán skandináv ország is került az előtérbe...)

Összegezve: teljesen terület specifikus azért, nekem volt olyan kiemelt üzleti ügyfelem, aki magyarország legfőbb erdős területeit Szabolcsban és Bordodban végigjárta Telekomos és telenoros kártyával (ő a vodát ki is röhögné, hogy hagyják már a vicc szolgáltatásaikkal), s tudni kell, hogy a semmi közepén az erdők is árnyékolnak.... tudták, hogy szakaszosan működik csak, de a két kártya nála egyenértékű osztályzatokat kapott és most vált Telekomról, Telenorra, a jobb árak miatt.

Persze, lehet bp kontextusában beszélgetni, mert ott a tömeg, de vidéken azért több a kaland :D
Bp-n próbál vetélkedni a Voda, de ha mo. egészét nézzük, akkor annyit látunk, hogy a telelom és a telenorral nem tudják felvenni egy jóideig a versenyt.

A németek talán még rendszerszinten előnyben vannak. Jobban priorizálják a hálózatot, a Torrentet, a Telenornál a torrentet még nem is akarják és tudják szűrni, de amióta a telenort a PPF csoport felvásárolta (O2 tulajdonosa több országba) és az antenna hungária is beszállt 25%-ban:
1, Lehet véletlenül több frekvencia pályázatot nyernek majd.
2, Rendszerszinten, támogatottságban is előrébb lépnek.

(#45488) totron

Ebből az még nem derül ki, hogy ez a Telenor hibája lenne. Sőt az sem, hogy mindkét oldalon VoLTE-ről van-e szó, vagy sem, stb-stb-stb.

[ Szerkesztve ]

(#45500) Soulfly842 válasza <Adamsky> (#45487) üzenetére


Soulfly842
addikt

kieg:

Egyébként egy dolgot jegyezz meg:

Rohadt sok minden láttam már... Olyan flottát is, ahol több ezer vállakozónak dőlt be a vállalkozásra használt száma.... mert a flotta kezelő mohó volt, egyre nagyobb előleget fizetett a sok kártya miatt, egyre nagyobb falatot akart, s a végén bedőlt a flotta....

Elvesztett számok ezrével akár...

Üzleti érdkek sérültek, pedig olyan szép kamuk, garantálások voltak....

Olyan flottát soha ne kössön az ember, ahol a kártya a flottakezelő nevén van! Bármit mondjanak.... az a tiszta, ahol te vagy ez elő-, és számlafizető is.....

Talán egy kivétel van, de azt csak cégek vehetik igénybe. A kék flottacsomag... Ők már a Westel létezése óta működnek és ott elkülönül az előfizető (Kék cégcsoport) és a számlafizető (a szerződő ügyfél)... minden más kamu, szemfényvesztés. Minden más azoknak javasolt, akiknek nem gond a szám-változtatás.

Az EuroQuattro emiatt nem foglalkoznék.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.