Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-30 19:26:03

LOGOUT.hu



Mobil flottát, de milyet?

Ha szeretnéd a mobil számládat csökkenteni, ismerőseiddel ingyen beszélgetni, akkor neked egy jó mobil flottára van szükséged!
Általában ingyenes regisztráció után vagy e-mailben, telefonon kaphatsz tájékoztatást a flottáról.

Számhordozás előtt végezz adategyeztetést a régi szolgáltatódnál!

Érdekeltségbe tartozó flottát promotálni tilos!

A belépéshez szükséges ajánlások kérése, keresése csak ide kattintva lehetséges!
A mobilflotta topikban törlésre kerülnek az ilyen jellegű hozzászólások.

Készült egy összefoglaló táblázat a népszerűbb flottákról, észrevételekkel a topikgazdát keressétek:
KATTINTS IDE A TÁBLÁZATÉRT! (Utolsó frissítés: 2024.04.18.)
Ebben megtalálhatók az adott flották kapcsolati adatai is.

A routerekkel kapcsolatos kérdéseket ebben a topicban tegyétek fel, mert ott hozzáértők tudnak tanácsot adni! Ennek a topicnak a témájához pedig nem kapcsolódik szorosan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45551) arnyekxxx válasza totron (#45549) üzenetére


arnyekxxx
veterán

vagyis nincs ilyen sehol

(#45552) pattantyu


pattantyu
tag

Sziasztok!

Már próbálkoztam párszor itt, de nem kaptam választ. Kinéztem két flottát, kb azonosak a feltételek. Az egyik az EQ (9forint.webnode.hu), a másik meg a http://www.olcsomobilflottak.hu/ Szerintetek melyik megbízhatóbb? Olyat keresek, ahol van sok net, meg korlátlan duma. Ezt kb hozzák is a csomagjaikkal. Örülnék, ha meg tudnám tartani a számomat, ami most céged flottában van a telekomnál.

Az eq-snál érdeklődtem, velük kell szerződést kötni, de a számla az én nevemre jön, flottás marad a szám is. Ez vajon mennyire durva? Mit jelent ez a gyakorlatban? Lehet flottás bedőlés belőle, ahogy volt már másnál?

A gyerekeknek is nézek vmi olcsó flottás lehetőséget nettel. Erre is jó lenne.

Köszi előre is a segítséget!!!

(#45553) 4Grider válasza pattantyu (#45552) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ahol a számodról lemondasz a flotta javára, az nem lehet számodra 100%-ig megbízható. Ennyi, ezen nincs mit ragozni.
És vannak olcsó, jó és gyors flották, de ezekből mindenütt maximum csak két dolgot lehet választani.

(#45554) Apa+Fia


Apa+Fia
aktív tag

Tud valaki a táblázatban foglalt 5 flottán kívül mást amiben a sim a saját néven marad?
Választ előre is köszönöm!

Apa csak 1 van!

(#45555) pattantyu válasza 4Grider (#45553) üzenetére


pattantyu
tag

Jó és gyors, de melyek ezek? Meg tudnád nekem írni? Köszi!

Amúgy a gyors itt mit jelent? :-) (Net?)

(#45556) 4Grider válasza pattantyu (#45555) üzenetére


4Grider
nagyúr

Jó pl. ha a neveden marad a szám, tudsz választani bankkártyás fizetési módot is, számlát te kapod a szolgáltatótól.
Gyors alatt azt értem, hogy a belépés/számhordozás/opció be- kikapcsolása/reklamációs ügyintézés legalább olyan gyors, mint ha publikus előfizetésed lenne, azaz ezek egyesével nem hetekig tartanak.

(#45557) nyisziati válasza pattantyu (#45552) üzenetére


nyisziati
veterán

Szerintem az EQ a legátláthatóbb flotta, de ez csak vélemény. A tulaj mindig elérhető.

(#45558) 4Grider válasza nyisziati (#45557) üzenetére


4Grider
nagyúr

A Credit Prime tulaja Szent-Ivány Bence Olivér. Hol éred őt el?

(#45559) MADcat válasza 4Grider (#45558) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Sztem Péterre gondol. :DDD

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#45560) pattantyu válasza 4Grider (#45556) üzenetére


pattantyu
tag

Ok, akkor az 5 flotta a táblázatban? Azok közt nincs különbség megbízhatóságban?

(#45561) 4Grider válasza pattantyu (#45560) üzenetére


4Grider
nagyúr

A táblázatban nem véletlenül szerepel az a sor, hogy: "Kinek a nevén lesz a szám?"

(#45562) Oldman2 válasza nyisziati (#45557) üzenetére


Oldman2
veterán

Ha ez igaz (lenne), az a többi Flottára nézve nagyon lehangoló infó lenne...
:C

(#45563) pattantyu válasza 4Grider (#45561) üzenetére


pattantyu
tag

Igen, ezért kérdeztem, hogy a táblázatban szereplők közül, akiknél saját néven marad a szám, kik a legmegbízhatóbbak. Melyik az, amelyik jó és gyors, ahogy említetted?

Sorolom a saját számosokat, 5 van, ahogy írtam:
Pránanadi
IT Services
DPI
Auchan
Mobil Flotta Blue

(#45564) INGJOKE válasza pattantyu (#45563) üzenetére


INGJOKE
veterán

Igazából nem értem hogy mit értesz megbízható alatt? Hiszen két opció van, vagy adnak egy igazolást és te intézed a telenorba, vagy küldenek egy kártyát és utána te intézel szinte mindent a telenorba. Elméletben ez után nem nagyon kerülsz velük kapcsolatba. Válaszd ki amelyik tetszik aztán csináld végig a procedúrát, aztán használd nyugodtan, ha valami van akkor meg telenor üzlet.... :)

(#45565) totron válasza INGJOKE (#45564) üzenetére


totron
addikt

Miért is ne lenne érthető az alaposságra való törekvése? Teljesen érthető. Könnyű más bránerével (SIM-jével) verni a csalánt.

(#45566) INGJOKE válasza totron (#45565) üzenetére


INGJOKE
veterán

Saját neveden marad a sim. Mi bajod lehet így? Nem értem mire célzol.... :)

(#45567) pattantyu


pattantyu
tag

Ha a szám nem marad a neveden, azért a sim igen? Nem az van, hogy csak neked küldi a szolgáltató a számlát, de a szerződést nem veled, hanem a flottával köti, te meg a flottával kötsz szerződést? Tehát nem lesz a neveden a sim...

(#45568) DrBubo77 válasza pattantyu (#45567) üzenetére


DrBubo77
Topikgazda

Az IT Services esetében kapsz egy igazolást a flottától, utána mindent te intézel a Telenorral. Én már vagy 3 éve nem beszéltem velük, pedig már volt telefoncsere is. Elég gyorsak, egyik nap elküldtem az adatokat, másnap a postás már hozta a papírt.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#45569) pattantyu válasza DrBubo77 (#45568) üzenetére


pattantyu
tag

Ha jól látom ott neked kell szerződést kötnöd a flottával. Gondolom ezért is van így. Nem tudom a másiknál, ahol a flottával szerződsz, mi van. Gondolom ott van a küldenek egy sim kártyát?

(#45570) pattantyu


pattantyu
tag

Annyira amúgy nem érdekel a számom, max megtartom, csak kirakom kártyásra, akkor még az enyém, nem tudom, de azt is el tudnám viselni, ha megváltozna. Fb-on, meg ilyen helyeken amúgy is elérnek.

Talán teszek egy próbát az EQ-val...

(#45571) gboszi válasza pattantyu (#45570) üzenetére


gboszi
senior tag

Sztem inkább döntsd el mit szeretnél, s utána kérdezz ha valamit nem értesz.

az csak nekem szúr szemet, hogy jelenleg céges flottában van a szám amit meg szeretnél tartani, ha jol értem. Tehát akkor most sem a “tied”

"If you're good at something, never do it for free!"

(#45572) DrBubo77 válasza pattantyu (#45569) üzenetére


DrBubo77
Topikgazda

Nem, a flottával nem kötöttem semmilyen szerződést. Az adatok csak a flottaengedély kitöltéséhez kellettek, amivel bementem a Telenorhoz és ott kötöttem meg a szerződést a szolgáltatóval.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#45573) pattantyu válasza gboszi (#45571) üzenetére


pattantyu
tag

De, az enyém, csak a flotta tagja vagyok. Igazából tudom, hogy mit szeretnék. A cél egy olyan előfizetés, ami korlátlan beszédet, meg sok netet tartalmaz. Ezt minél jobb feltételekkel. Most se rosszak a feltételek, de nem korlátlan, van percdíj. A flottákat nem ismerem, szóval ez a fontosabb, hogy tudjam a veszélyeit, ennyi. Gondoltam ebben tudtok nekem felvilágosítást adni.

(#45574) pattantyu válasza DrBubo77 (#45572) üzenetére


pattantyu
tag

Bocs, rosszul írtam, neked nem kell szerződést kötnöd a flottával, de ezt is erősítetted meg.

(#45575) gesztenye50


gesztenye50
újonc

Az Unitasflotta.hu-val kapcsolatban kérdeznék egy furcsaságról:
A bevezető táblázat alapján regisztráltunk a "Pránandi" flottánál található Szanga IX flottára a szangaflotta.hu oldalon. Meg is kaptuk a regisztrációs levelet, de az már az unitasflotta.hu-tól érkezett. Az igazoló levéllel rendben elintéztük a flottába lépést a Vodafone ügyfélszolgálatnál, megkaptuk és működik a SIM.
Ezután a regisztrációs levélben található számla-adatokkal átutaltuk a flotta-tagsági díjat, ami a levél szerint júniusig biztosítja a tagságunkat.
Most jött egy e-mail, hogy március 15-ig fizessük ki a 2 évre szóló 6000 Ft-os tagságit.
Ebben az a furcsa, hogy a mostani értesítésben más a "kedvezményezett" és a számlaszám is, mint az első levélben.
Ez így már a harmadik váltás, mióta kapcsolatba léptünk a flottakezelővel.
A számomra most az a kérdés, hogy nem átverés-e ez a díjbekérő?
Most megnéztem a szangaflotta.hu-t, (ami a bevezető táblázatban szerepel) ami működik ugyan, de hibásan.
Működik a www.unitasflotta.hu is, de ott nem tudom ellenőrizni a befizetési adatokat.
Van valakinek közelebbi infója erről a flottakezelőről?
Most azt írják, hogy a kedvezményezett az "Országos Mobilflotta Iroda"

[ Szerkesztve ]

(#45576) gyendre2 válasza gesztenye50 (#45575) üzenetére


gyendre2
tag

Gesztenye:
Igen, az országos mobilflottás a jó bankszámlaszám, a "628" végű, nem akarom ide beírni a teljes számlaszám.

Viszont nekem is a Pránandi Flottával kapcsoaltban lenne kérdésem, nektek válaszolnak az új untiasflottás emailcímen? 1 Hete írtam és semmi. A régin kellene inkább próbálkozni? Évek óta nem volt gondom a kapcsolattartással náluk.

(#45577) gesztenye50 válasza gyendre2 (#45576) üzenetére


gesztenye50
újonc

gyendre:
Köszönöm, akkor a számlaszám rendben.
Én 5.-én írtam az unitas címre és a szanga címre is. Eddig még nem válaszoltak.

(#45578) Statikus


Statikus
senior tag

Sziasztok, mivel egy elég jó flottában vagyok, nem szoktam nézegetni a szolgáltatók ajánlatait, de a napokban megakadt a szemem az egyik csomagon. Telenor Hiper Talk. 7990Ft/hó, 11 hónap hűség, belföldi korlátlan, 5GB net, ami EU-ban is felhasználható, 40Ft/SMS. Mi a trükk? Számos (talán az összes) saját néven maradó korlátlan flottacsomag (az enyém is) ennél kedvezőtlenebb árban, net mennyiségben... Vagy, ha nincs trükk, akkor a flottacsomagokat nem akarják frissíteni, hozzáigazítani a bárkinek elérhető piaci árakhoz, mert így drágább a pár évvel ezelőtt szuper jó árnak számító flottacsomag.

(#45579) INGJOKE válasza Statikus (#45578) üzenetére


INGJOKE
veterán

A kulcsszó a saját néven maradó flotta. :)

(#45580) Statikus válasza INGJOKE (#45579) üzenetére


Statikus
senior tag

Miért drágább a flottás, mint a saját néven lévő bárki számára elérhető előfizetés? Ez a lényege a kérdésemnek, nem az, hogy kinek a nevén van. Nyilván oka van, hogy nem akarom a számomat átíratni semmilyen flottára, vagy lecserélni, mert egy ezressel olcsóbb...

(#45581) INGJOKE válasza Statikus (#45580) üzenetére


INGJOKE
veterán

Pont ez a lényege. A saját néven lévő előfizetés mindig drágább, mint ha a flotta nevén van. Nyilván oka van. A saját néven lévő flottákat már ezer éve nem frissítették pl dpi. A többi flotta se 1-2 évente frissül. Egyébként ha olcsóbb akkor menj át és ennyi. :)

(#45582) Statikus válasza INGJOKE (#45581) üzenetére


Statikus
senior tag

Ennyire bonyolultan fogalmaztam??? Nem megy a szövegértés?

Telenor publikus csomag olcsóbb, mint a zártkörű flottás csomag. Így már érthető?

(#45583) Hegyirabló válasza Statikus (#45578) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Saját néven lévő flottás csomag, 5500-at fizetek havonta, korlátlan+5GB net. Egyelőre én nem látom még azt, hogy jobbak lennének a publikus csomagok. Vodafoneos.

Aquila non captat muscas.

(#45584) Statikus válasza Hegyirabló (#45583) üzenetére


Statikus
senior tag

Az enyémnél (ami 1-2-3 éve még jó volt a publikusokhoz képest) olcsóbb a lent említett Telenoros csomag, ezért írtam az első posztot.

Amit te használsz, nem ismerem, jól hangzik. Privátban írnál róla részleteket?

(#45585) Hegyirabló válasza Statikus (#45584) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Írok én szívesen itt is róla. Ez ORFK csomag, Flotta Premium Special a neve, Mobil Flotta Centrum nevű céggel léptem be. De azt hiszem már nem lehet kötni.

Aquila non captat muscas.

(#45586) bostone


bostone
addikt

Szinte biztos vagyok benne, hogy a netsebesség korlátozva esetemben (iq). Másik készülékben kipróbáltam a simet. Pár percig egy álom, aztán a fekete leves. Nem töltenek be oldalak, mérés alapján is dadog a net.

(#45587) csacsi67 válasza Statikus (#45584) üzenetére


csacsi67
addikt

Atlasz is ennyi volt valamikor ,most ugyan ez a konstrukcio most egy ezressel drágább nincs hüség ha készüléket nem vásárolsz valamint a készülékek jóval olcsobbak mint a publikus csomagokban.

(#45588) 4Grider válasza bostone (#45586) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha Telenor speedtest szerverre mérsz akkor is dadog? Mert ha igen, akkor nem korlátozás lesz...

(#45589) bostone válasza 4Grider (#45588) üzenetére


bostone
addikt

Ott viszonylag jó adatok jönnek ki épületen belül is.

(#45590) 4Grider válasza bostone (#45589) üzenetére


4Grider
nagyúr

Gyalázatosan rossz volt a Telenor rendszere, ezért hosszú évekkel ezelőtt leállították. Ha újraindították volna, arról már tudnánk.
Aztán lehet, hogy felhívtad magadra a figyelmet néhány száz GB havi átlagforgalommal és rajtad tesztelik az újat. De valószínűbb, hogy egyéb gond lesz.

(#45591) bostone válasza 4Grider (#45590) üzenetére


bostone
addikt

Milyen rendszer? Nem értem.

A havi használatom mérsékelt. Rádió vagy spotify naponta használatban volt, de az biztos nem termelt feltűnő mennyiséget.
Lehet a havi 10 vagy 20 giga fordította be a telenort?

Nem is tudom hová forduljak. Az iq-nál biztos nem orvosolják az ügyemet...

(#45592) Mikulásbá válasza bostone (#45591) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Most mértem egyet,iQpro korlátlan,de most melózok,lakott területtől 4 km-re vagyok.Ennyi szokott lenni nálam itt.

Ma délután nekem is belassult többször is,de a mobil wifim az ablakban volt,a nap rásütött,felforrósodott-lehet az volt a baja.
Most minden rendben.

(#45593) bostone válasza Mikulásbá (#45592) üzenetére


bostone
addikt

Mobilban használom.

(#45594) 4Grider válasza bostone (#45591) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ekkora adatforgalom sehol nem borítja a bilit, tehát nagyjából kizárt, hogy a szolgáltató lassít.
Rendszer alatt természetesen a Telenor előfizetés alapú sávszélességmenedzsmentjét értettem, ezt már sok évvel ezelőtt kikapcsolták.
Melyik apn-t használod? Az egyik helyett esetleg kipróbálhatod a másikat (online-net).

(#45595) zagloba válasza bostone (#45593) üzenetére


zagloba
aktív tag

Mennyi ideje használod a kártyát? Mert az első hónapban csak 4 GB van rajta! És én csak felhívnám az iQprot! Hátha látnak valamit! :)

(#45596) arnyekxxx válasza bostone (#45591) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Lehet a havi 10 vagy 20 giga fordította be a telenort?

nekem havi 80-100Gb között van az IQnál:

(#45597) gesztenye50 válasza gyendre2 (#45576) üzenetére


gesztenye50
újonc

Közben nekem válasz érkezett az Unitasflotta kezelőjétől. Tehát működik.

(#45598) szalai112


szalai112
senior tag

Sziasztok
Nos az Iqprokft kaptam ajánlot , amit meg kaptam :R
6-kán küldtem emailt , kiváncsi vagyok mikkor küldik a kártyát.
És menyivel fog hasitani a net 4G hálozaton!
S9+ teloba pakolom bele, és televan a hocipöm a t-és netel :F
Azt tudom 4G+ hasit a telekom 200Mbits-ell de elégé korlátos a mobil net

(#45599) 4Grider válasza szalai112 (#45598) üzenetére


4Grider
nagyúr

Telenornál nem jellemző a 200 Mbps-os érték, de legalább tényleg nem korlátoznak. Ha korlátlan mobilnetet kértél, az iq-nál előfordulhat, hogy első fordulónapig korlátos netet aktiválnak rá.

(#45600) szalai112 válasza 4Grider (#45599) üzenetére


szalai112
senior tag

Kösszi az infot

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.