Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-30 19:26:03

LOGOUT.hu



Mobil flottát, de milyet?

Ha szeretnéd a mobil számládat csökkenteni, ismerőseiddel ingyen beszélgetni, akkor neked egy jó mobil flottára van szükséged!
Általában ingyenes regisztráció után vagy e-mailben, telefonon kaphatsz tájékoztatást a flottáról.

Számhordozás előtt végezz adategyeztetést a régi szolgáltatódnál!

Érdekeltségbe tartozó flottát promotálni tilos!

A belépéshez szükséges ajánlások kérése, keresése csak ide kattintva lehetséges!
A mobilflotta topikban törlésre kerülnek az ilyen jellegű hozzászólások.

Készült egy összefoglaló táblázat a népszerűbb flottákról, észrevételekkel a topikgazdát keressétek:
KATTINTS IDE A TÁBLÁZATÉRT! (Utolsó frissítés: 2024.04.18.)
Ebben megtalálhatók az adott flották kapcsolati adatai is.

A routerekkel kapcsolatos kérdéseket ebben a topicban tegyétek fel, mert ott hozzáértők tudnak tanácsot adni! Ennek a topicnak a témájához pedig nem kapcsolódik szorosan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45501) 4Grider válasza Soulfly842 (#45500) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az EQ esetén is elkülönül az előfizető és a számlafizető. Ettől még a szám az előfizető nevén van.
A számok elvesztése a könnyen elérhető e-mailezés, üzenetküldő alkalmazások tömkelege, social media és az üzleti weboldalak világában nem egy nagy veszteség, aki meg akar találni, az könnyen meg fog találni az új számon is.
Elfogult vagy, így nem vetted észre, ezért jelzem: A Telenor marketingje legalább olyan jó, mint a Vodáé, költségvetésben mindenképp. És rájuk is fér (már mind a kettőre).

(#45502) Soulfly842 válasza 4Grider (#45501) üzenetére


Soulfly842
addikt

Nem vagyok elfogult szerintem, de lehet hogy tőlem az ő marketing kommunikációjuk mindig távolabb állt. kicsit más generációt céloz meg és máshogy (Nem mondunk semmit, de itt vagyunk neked. Mert. Csak. Jó. - az ilyen nekem teljesen semmilyen, reklámnak nem minősíthető - bár van az a nemzedék, akit ez meggyőz :) ). Egyébként ha a marketing ktg-ket nézzük szerinte a Telekom és a Voda költi a legtöbbet.

A számok elvesztése igen, átlag halandónál nem nagy tét, de sok olyan érintett is van, akik üzleti érdekek miatt csak mobil hívásban kommunikáltak.. ők jellemzően facebook megejelnésben és a social media más területén is kevésbé intenzíven jellenek meg, vagy csak magán célokat szolgálják az ilyen platformok. :) (így a szám elvesztésével üzleti érdek, üzletmenet is sérül(het))

[ Szerkesztve ]

(#45503) <Adamsky> válasza Soulfly842 (#45500) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Nagyon szépen köszönöm! :R Maradtam a Telenor-nál ...

(#45504) INGJOKE válasza Soulfly842 (#45502) üzenetére


INGJOKE
veterán

Én átlag Jóska vagyok és mivel nincs semmilyen social média fiókom, (ha a Tinder nem az :DDD :DDD :DDD) így ha elveszne a számom, akkor írhatnék vagy hívhatnák mindenkit én és ettől még azoknak akik hívnak, de én nem mentem el a számukat nem lennének előrébb. Szóval eq flotta előfizetésem ha lesz akkor is csak második számnak a telóba. :)

(#45505) tibor23 válasza Soulfly842 (#45499) üzenetére


tibor23
senior tag

Saját tapasztalatom (Balaton felvidék, déli Bakony) az, hogy pont a Telenor és Telekom lefedettségi térképei csalnak, és a Vodafonnal ezen a területen legalább olyan jól lehet boldogulni, mint a másik kettővel, ha nem a speedtest a lényeg, hanem alap netes applikációk (Viber, Waze, böngészés, netrádió). Egyébként én is azt mondom, hogy a magyar mobilhálózat (lefedettségben és használhatóságban) minta értékű világ szinten is.

(#45506) 4Grider válasza tibor23 (#45505) üzenetére


4Grider
nagyúr

Én ott csak a 77-es utat járom rendszeresen, de ott a Voda által ajándékozott Valentin napi 100 GB-tal múlt hétvégén oda-vissza x kilométerenként megszakadt az autóban a netrádió, míg Telenorral simán, szakadás nélkül szoktam végigjárni az utat, és nem látok 2G-re utaló visszajelzést (mint ahogy a Vodával láttam nem is egyszer).

(#45507) tibor23 válasza 4Grider (#45506) üzenetére


tibor23
senior tag

Teszteld a Tapolca-Sümeg szakaszt is, az sokkal jobb Vodával, pedig térkép szerint ő kínál a legkevesebbet. A 77 út tényleg szinte szakadásmentes Telenorral, de Vodával sincs gond 1-2 rövid kiesésnél több.

(#45508) INGJOKE válasza tibor23 (#45507) üzenetére


INGJOKE
veterán

Tapolca és Sümeg közt az összes szolgáltató eldobja a térerőt. :)

(#45509) tibor23 válasza INGJOKE (#45508) üzenetére


tibor23
senior tag

Mind eldobja, csakhogy netrádiót hallgatva a Vodával van fél perc kiesés a többinél meg 10 perc. 2G van úgy ahogy, telefonálással jobb a helyzet. Erdőt járva is van olyan hely, ahol csak voda van, de persze ettől még valószínűleg a Telekom a legjobb hálózat.

[ Szerkesztve ]

(#45510) Fifi válasza Soulfly842 (#45500) üzenetére


Fifi
őstag

"Talán egy kivétel van, de azt csak cégek vehetik igénybe."

A KÉK Cégcsoport nekem már egy ideje ígéri, hogy majd magánszemélyek is csatlakozhatnak. Hétfőn rájuk is csörgök, mert az idén még nem hívtam őket. :D

Amúgy cég számára, ahol sok nemzetközi kimenő hívás van szerintem verhetetlenek az áraik.

(#45511) DRPCDoki


DRPCDoki
tag

Sziasztok,
1. Tudtok adni elérhetőséget a számlakontroll-hoz - privátban tökéletes? A weboldaluk karbantartást ír.
2. Számlakontrollnál havi mennyi lenne 1 db korlátlan adat kártya és 1 db megosztó hozzá tételesen?
3. Van esetleg ártábálázatuk vagy bármi, akár kínált eszközökkel - modemekre gondolok?
4. A roaming ugyan úgy megy a megosztó kártyával is, mint a főkártyával?
Köszi. :)

[ Szerkesztve ]

(#45512) Savageboy válasza DRPCDoki (#45511) üzenetére


Savageboy
aktív tag

Korlátlan adatkártya mellé ~100%, hogy nem fogsz kapni megosztót, az csak adatforgalmi korlátos csomag mellé kérhető.

(#45513) Zeki válasza DRPCDoki (#45511) üzenetére


Zeki
nagyúr

A Telenor tavaly rájött, hogy nem buli Chuck Norris-t játszani és elszámolni a végtelenig 2x. Okos magyar gyorsan visszaélt vele.

(#45514) odrif válasza Zeki (#45513) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Mázlim van hogy én még akkor csatlakoztam amikor 2X is el tudtak számolni olyan sokáig.

20 éve a Prohardveren

(#45515) buca84 válasza DRPCDoki (#45511) üzenetére


buca84
őstag

info@szamlakontroll.hu

(#45516) qnadam válasza Zeki (#45513) üzenetére


qnadam
veterán

Okos magyar gyorsan visszaélt vele.

okos iqpro.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#45517) DRPCDoki


DRPCDoki
tag

Beszéltem az OSS-sel és ők konkrétan mondták, hogy a Telenor kb. fél éve megszüntette a megosztót a korlátlan adat mellé.
Van olyan flotta, ami nem Telenor, van korlátlan adat és még adnak hozzá megosztó SIM-et?

(#45518) 4Grider válasza DRPCDoki (#45517) üzenetére


4Grider
nagyúr

Multisim van a Telekomnál, de csak a legnagyobb/legdrágább csomag mellé adnak olyat, amit nem korlátoznak jelentősen.
Ja és a Telenor nem fél éve szüntette meg az adatmegosztót korlátlan csomag mellé...
Ja és a Telekom-Vodafone korlátlan net nat-olt...

[ Szerkesztve ]

(#45519) FistXL válasza DRPCDoki (#45517) üzenetére


FistXL
aktív tag

Fél év alatt nem voltak képesek javítani az ajánlataikat... :C

(#45520) odrif válasza DRPCDoki (#45517) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Régebb óta mint fél éve.
Itt írtam róla: [link]

20 éve a Prohardveren

(#45521) <Adamsky> válasza 4Grider (#45518) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... a Telekom-Vodafone korlátlan net nat-olt..."
Ez mit is jelent ebben az esetben?

(#45522) 4Grider válasza <Adamsky> (#45521) üzenetére


4Grider
nagyúr

Milyen esetben?

(#45523) embe


embe
nagyúr

Sziasztok!
Van a fiamnak egy korlátlan netet tartalmazó Telenoros Credit Prime simje. 2 napja panaszkodik, hogy gyakorlatilag használhatatlan a net. Sim megcserélése a 2 fiókban, újraindítás is megvolt, de nem változott semmi.
Akinek ilyen kártyája van tapasztalt hasonlót?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#45524) Mikulásbá válasza embe (#45523) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Magával a Telenoros nettel van a baj,nekem is van,de napok óta szakadozik.

(#45525) RoyalAirForc


RoyalAirForc
tag

Attól tartok, hogy hamarosan lépni fog a Telenor is, mert egyre gyatrább a mobilnetük. Egyik nap már a Mytv és az Hbo Go is akadozott mobilneten.

(#45526) neo81


neo81
senior tag

Sziasztok!
Tudna valaki privátban küldeni nekem EuroQuattro (EQ) mobilflotta telefonszámokat, ahol mostanában el lehet őket érni?

(#45527) totron


totron
addikt

Számlakontroll megy már net APN-nel is, így nem csak 4G-n lehet vele forgalmazni.

(#45528) embe válasza Mikulásbá (#45524) üzenetére


embe
nagyúr

Akkor ez lehet a probléma oka.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#45529) gghrtz válasza Mikulásbá (#45524) üzenetére


gghrtz
őstag

Üdv!

Számlakontrollnál van korlátlan net, és nekem is gyarta a sávszélességem napok óta.
Ráadásul észrevettem, hogy egy ideje NAT-olt hálózaton vagyok.

(#45530) edk- válasza gghrtz (#45529) üzenetére


edk-
őstag

Mi az APN nálad?

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#45531) gghrtz válasza edk- (#45530) üzenetére


gghrtz
őstag

A B3-as toronyon csak a net-et engedni valamiért, a B20-ason viszont megy a net és az online is.

(#45532) edk- válasza gghrtz (#45531) üzenetére


edk-
őstag

A net nem NATolt.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#45533) gghrtz válasza edk- (#45532) üzenetére


gghrtz
őstag

Pedig nekem az sajnos egy ideje.

(#45534) tetonjaro


tetonjaro
csendes tag

eq adatmegosztó . archer mr600 , apn : net , nat pedig on ha off-ra kapcsolom nem lesz internet . torrenthez most nat on vagy off szükséges ? ( havonta eddig a max 250gb volt de torrentre 3-8gb szokott elmenni, nem torrenteznék ha a sorozataim nem 22:00 kezdődnének ja és nincs vezetékes net csak gagyi antennás ) eddig mintha offon lett volna .

(#45535) Savageboy válasza tetonjaro (#45534) üzenetére


Savageboy
aktív tag

Nem a routereden lévő NAT-ra gondolnak, hanem a szolgáltatói szintű NAT-ra, amit csak APN átírással tudsz befolyásolni (egészen pontosan csak azt, hogy NAT-olt IP-tartománybeli címet kapj, vagy ne).

(#45536) bostone


bostone
addikt

Sziasztok!

Aki iq- használ, annak minden rendben működik a netkapcsolattal?

(#45537) Mikulásbá válasza bostone (#45536) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Nála ma még eddig rendben volt minden.

(#45538) bostone válasza Mikulásbá (#45537) üzenetére


bostone
addikt

Nem a mai naptól datálódik nálam a jelenség. Utóbbi pár hét, hónap.
Iszonyat lassan töltenek, vagy be sem töltenek az oldalak.

(#45539) Mikulásbá válasza bostone (#45538) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Olyan volt a napokban,hogy szakadozott.Belvárosban mértem 100 fölötti letöltést,be is tettem róla a fotót akkor.

(#45540) kovacs65 válasza bostone (#45536) üzenetére


kovacs65
senior tag

Semmi gond. 7 GB-os csomagom van.

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#45541) 4Grider válasza bostone (#45536) üzenetére


4Grider
nagyúr

A Telenoros net mindenütt más. És nem csak helytől, eszköztől is függően. Szóval egy vagy több helyen érzékeled a problémát, milyen telefonnal vagy routerrel. És itt is leírtuk már azt hiszem, hogy hetek óta hálózatfejlesztés van, ami egyelőre inkább minőségromlást okozott, főleg több frekvenciát összefűző eszközök használata, vagy VoLTE párhuzamos használat esetén.

(#45542) arnyekxxx válasza bostone (#45538) üzenetére


arnyekxxx
veterán

pár hete beköltözött a közeledbe valaki aki letorrentezi a teljes netet 0-24ben telenoros mobilnettel

[ Szerkesztve ]

(#45543) bostone válasza arnyekxxx (#45542) üzenetére


bostone
addikt

Akkor ez a kellemetlen alak több városba is beköltözött.

(#45544) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziasztok!

Nem tudja valaki, hogy Mobilflotta Centrumnál mennyi most a belépési díj? Régebben 10 ezer volt, de mint ha valahol azt olvastam volna, hogy most már 12 ezer. Próbálkoztam a keresővel, de nem találom.

Köszönöm!

Aquila non captat muscas.

(#45545) totron válasza 4Grider (#45541) üzenetére


totron
addikt

Az ára miért nem más mindenütt? Ha nem is hajszálpontos arányossággal lekövetve a torzult lehetőségű felhasználóknak jutó lassúbbságot, létezhetne egyáltalában véve olyan, hogy kompenzáció. Technikailag nyilván megoldható lenne a mérés, illetve előrejelzés, ki lehetne kalkulálni a megközelített igazságosságot. Ennek nyoma sincs. Így elég bicskanyitogató ez az önmagában feldobott, puritán érv, hogy mindenhol más. Tény.

(#45546) arnyekxxx válasza totron (#45545) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Azért te se gondolod komolyan.

(#45547) totron válasza arnyekxxx (#45546) üzenetére


totron
addikt

Persze, sokkal jobb az 5, meg 10 megabit a többi 60-80-100-ával szemben - ugyanannyiért. Te választanád a lassabb verziót? Ha igen, közben halál komolyan gondolnád hogy szignifikáns eltérések mellett is "ugyanazért" a szolgáltatásért perkálsz?

(#45548) arnyekxxx válasza totron (#45547) üzenetére


arnyekxxx
veterán

nem azt írtam hogy jobb, hanem azt, hogy te sem hiszed el amit írsz.

Mindemellett kíváncsi vagyok tudsz-e a világon egyetlen szolgáltatóról ahol a te elvárásod szerint működik a számlázás.

[ Szerkesztve ]

(#45549) totron válasza arnyekxxx (#45548) üzenetére


totron
addikt

A WLAN-os időkben simán működött és létezett a dolog.

(#45550) qnadam válasza totron (#45549) üzenetére


qnadam
veterán

gondolom a wlan szolgáltatóknak is országos szintű hálózatuk volt, és a többmillió ügyfelük bármelyik cellát használhatta az egész országban.

istálló? gazemberség? hupákolás?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.