Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-30 19:26:03

LOGOUT.hu



Mobil flottát, de milyet?

Ha szeretnéd a mobil számládat csökkenteni, ismerőseiddel ingyen beszélgetni, akkor neked egy jó mobil flottára van szükséged!
Általában ingyenes regisztráció után vagy e-mailben, telefonon kaphatsz tájékoztatást a flottáról.

Számhordozás előtt végezz adategyeztetést a régi szolgáltatódnál!

Érdekeltségbe tartozó flottát promotálni tilos!

A belépéshez szükséges ajánlások kérése, keresése csak ide kattintva lehetséges!
A mobilflotta topikban törlésre kerülnek az ilyen jellegű hozzászólások.

Készült egy összefoglaló táblázat a népszerűbb flottákról, észrevételekkel a topikgazdát keressétek:
KATTINTS IDE A TÁBLÁZATÉRT! (Utolsó frissítés: 2024.04.18.)
Ebben megtalálhatók az adott flották kapcsolati adatai is.

A routerekkel kapcsolatos kérdéseket ebben a topicban tegyétek fel, mert ott hozzáértők tudnak tanácsot adni! Ennek a topicnak a témájához pedig nem kapcsolódik szorosan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42201) fant0mi válasza chester99 (#42199) üzenetére


fant0mi
addikt

A mav dolgozo neven.

(#42202) Andrewstarr válasza floratm (#42200) üzenetére


Andrewstarr
aktív tag

Szerintem ők is a digire várnak... :D

(#42203) tkomlosi válasza chester99 (#42199) üzenetére


tkomlosi
aktív tag

A testvéred nevén

(#42204) floratm válasza Andrewstarr (#42202) üzenetére


floratm
senior tag

Miért várnak?

A digivel nem lehet lekartelezni a dolgot mint ahogy eddig csinálták az iparágban?

(#42205) Peter.70


Peter.70
őstag

Sziasztok,

Tudja valaki, hogy multiflottában a net adatkeretek EU-ban teljes egészében leforgalmazhatóak?

(#42206) tomazin válasza floratm (#42204) üzenetére


tomazin
veterán

Nem. Mas az uzletstrategiajuk.

(#42207) kano válasza Andrewstarr (#42202) üzenetére


kano
nagyúr

És lehet, hogy nem írsz hülyeséget (lehet a Telenor nem lép az ügyben a Digi miatt?)...

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#42208) Szajkop


Szajkop
csendes tag

Sziasztok!
Mobilnetes topikból ide lettem irányítva.
Szükségem lenne egy EU-n belül is felhasználható 1GB mobilinternetre ami ha elfogy, lassítják. Telefon, sms, egyéb nem kell, csak adatkártya, szolgáltatófüggetlenül.

Köszi a segítséget

(#42209) storm3


storm3
senior tag

Megjott a szamlakontroll-os sim, viszont valamiert nincs mobilnet rajta. Sim beallitasokban arra van allitva a net, kellene meg valami extrat kokecolni vele? A levelben csak a sim volt benne.

“There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.” pixel8

(#42210) zzola válasza storm3 (#42209) üzenetére


zzola
félisten

Pedig ha az APN "net"re van állítva, akkor működnie kell. Próbáld meg "online"-t beírni.

Így állítsd át!
APN "net" legyen.

[ Szerkesztve ]

(#42211) storm3 válasza zzola (#42210) üzenetére


storm3
senior tag


Igy van net viszont csak 3g (Kecskemet belvaros).
Ilyennek kene lennie? :)

[ Szerkesztve ]

“There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.” pixel8

(#42212) 4Grider válasza storm3 (#42211) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ott kellene 4G+-nak lennie. De ma volt az Alföldön 4G döglődés a Telenornál, lehet, hogy ez még annak az utóhatása...
Szerk.:
Milyen telefonmodell ez?

[ Szerkesztve ]

(#42213) MADcat válasza 4Grider (#42212) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

ezt vettem észre én is...

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#42214) storm3 válasza 4Grider (#42212) üzenetére


storm3
senior tag

Oneplus 3

Tehat akkor ha a net apn-t hasznalom akkor minden patent lesz amint eszhezter a halozatuk? :)

[ Szerkesztve ]

“There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.” pixel8

(#42215) zzola válasza storm3 (#42214) üzenetére


zzola
félisten

Igen. Nem az APN miatt nincsen 4G-d...

(#42216) tobias40 válasza zzola (#42215) üzenetére


tobias40
veterán

Én is ilyen "problémák" miatt tartok ettől a megoldástól..

Én az egész lakásra vennék korlátlant routerrel,de tartok attól hogy nem lesz elég kb 30 eszközhöz és a sebessége sem fogja adni az elvárható 150/50 megát.

Tudom hogy nem erre találták ki teljesen ezt a dolgot de reménykedem.

Mindenesetre rendeltem én is(előfizetést) sim-et és kíváncsian várom mit hoz majd .
Csak így tudom letesztelni élesben,legfeljebb buktam kb 10.000 ft-ot a legrosszabb esetben,de pozitívan állok hozzá és tuti lesz 150/50 !! ;]

zzola: erről beszélek,milyen eszközzel nézted?

[ Szerkesztve ]

(#42217) zzola válasza tobias40 (#42216) üzenetére


zzola
félisten

Én Herceghalom (M3) közelében mértem egyszer 150mbit-et. Itt Pécs melett ennek 3-5-e van csak.
Sok sikert! :DDD

Mobillal Samsung Note 8.

[ Szerkesztve ]

(#42218) BSOD válasza tobias40 (#42216) üzenetére


BSOD
senior tag

:))

Keresek SILICON GRAPHICS octane-hoz vpro grafikus rendszert.

(#42219) 4Grider válasza tobias40 (#42216) üzenetére


4Grider
nagyúr

Azt hiszem viccelsz, de ha komolyan gondoltad: Irreálisak az elvárásaid.

(#42220) zzola válasza tobias40 (#42216) üzenetére


zzola
félisten

A 150/50 az nem az elvárható, az az elméleti maximum.
Azt most felejtsd el, hogy erről a netről te 30 eszközt fogsz üzemeltetni...

(#42221) Zeki válasza tobias40 (#42216) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ez mobilnet. :) Nem vezetékes fix sávszélesség optikain. :)

Jó lesz az akár 30/20-nak is, helytől és napszaktól függően.

(#42222) edk- válasza zzola (#42220) üzenetére


edk-
őstag

Ha az adott helyen jó a sávszélesség, elmegy róla ennyi (nyilván nem egyszerre folyamatos adatátvitellel mindegyiken).

A melóban egy 4 szintes irodaház dolgozóinak mobiljai lógnak rajta (2 access pointon át) plusz az éppen frissített PC-k és nincs panasz. Azon a helyen elég stabilan 90/30 a sávszél.

[ Szerkesztve ]

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#42223) tobias40 válasza Zeki (#42221) üzenetére


tobias40
veterán

Mindegy kipróbálom,ha nem tetszik buktam egy tizest,és lemondom a következő hónapban..

Jah és nálunk nincs optika csak paraszt net,és 18/8-as netért fizetünk 5500 ft,sokat nem bukok hogy kipróbáljam... ;]

Egy célhardverrel is kipróbálom(huawei b593) meglátom milyen...

Köszi mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

(#42224) storm3 válasza zzola (#42215) üzenetére


storm3
senior tag

Ma mar minden koser, koszi. Amugy miert nem allitja be magatol az apnt?

“There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.” pixel8

(#42225) zzola válasza storm3 (#42224) üzenetére


zzola
félisten

Ezek a szolgáltató beállításai. Nekem MMS-ben jött a konfigurációs file és abban sem volt jó az APN.

(#42226) Peter.70


Peter.70
őstag

Még egy plusz pont a multiflottának. Most küldtem el a jelentkezést, délután mehetek az engedélyért. :C

(#42227) 4Grider válasza storm3 (#42224) üzenetére


4Grider
nagyúr

Pont hogy magától állítja az apn-t. A telefon. Viszont szegény nem tudja eldönteni egy sim kártyáról, hogy az nem beszédcélú kártya, hanem adatkártya, így azt feltételezi, hogy telefonba beszéd célú sim-et tettél és azon akarsz mobilnetet használni. A beszédcélú sim-ek pedi online apn-el működnek, az adatkártyák pedig net-el (utóbbiak néha mindkettővel).

(#42228) storm3 válasza 4Grider (#42227) üzenetére


storm3
senior tag

Ertem, kosz a felvilagositast. Eddig meg vagyok elegedve a sebesseggel, ma mar 4g repeszt.

“There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.” pixel8

(#42229) kano válasza 4Grider (#42227) üzenetére


kano
nagyúr

Nekem van egy flottás kártyám (ami hang alapú) és megy a net apn is. (Külön szolgáltatásként aktiváltatható volt hozzá.)
Van a net apn-nek valamilyen hátránya (kivéve, hogy ez ugye nem natolt)?
Köszi!

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#42230) tobias40 válasza storm3 (#42228) üzenetére


tobias40
veterán

És ott mennyivel megy ha meglehet kérdezni?
És milyen eszközzel használod?

(#42231) 4Grider válasza kano (#42229) üzenetére


4Grider
nagyúr

A NAT-olt hálózat előnye, hogy az eszközök kívülről nehezebben támadhatóak. Ha publikus ip-d van, akkor az eszközöd kint van a neten, ha viszont NAT mögött vagy, akkor nem...

(#42232) kano válasza 4Grider (#42231) üzenetére


kano
nagyúr

Ez így ok, de ezen kívül van valami hátrány?

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#42233) storm3 válasza tobias40 (#42230) üzenetére


storm3
senior tag

Kecskemét belváros, oneplus 3:

“There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.” pixel8

(#42234) 4Grider válasza kano (#42232) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mi más hátránya lenne a publikus ip-nek a belső ip-vel szemben?

(#42235) mokalade


mokalade
tag

Sziasztok!

Ha iQpro adatkártyát 2 kártyás mobiltelefonba rakok, persze csak adatra akarom használni, akkor kivédhető, hogy extra díjakat fizettessenek velem?
Van tuti megoldás, beállítás, hogy ne legyen extra költségem?
Ha valaki tök véletlen megcsörgeti, már akkor fizetnem kell?
Ha kapok rá sms-t, reklám, határátlépés bármi miatt, akkor is fiezetek?
Tiltható mindez?

Mi a tapasztalat?

Nem akarok magammal hurcibálni egy külön routert, ha csak egy mód van rá.
Köszi!

Volt már ez téma, de így összeszedve nem találtam, linket is szívesen várok és elolvasom ott.

(#42236) tobias40 válasza storm3 (#42233) üzenetére


tobias40
veterán

Köszi,ennyivel én is kiegyeznék majd egy Redmi 3s vagy 4x telóval.(Kunszentmártonban)
Beltéren vagy kültéren mérted ezt,van-e nagy különbség a kettő között?

Illetve majd próbálom egy jó router-el is.

(#42237) zagloba válasza mokalade (#42235) üzenetére


zagloba
aktív tag

Hívás v sms fogadásért ma már senkinek nem kell fizetnie! Eu-n belül!😊

(#42238) 4Grider válasza zagloba (#42237) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha jóárasított flottás adatkártyád van, ebben nem lehetsz biztos.

(#42239) cooi11 válasza zzola (#42210) üzenetére


cooi11
senior tag

Szia!
Esetleg tudnál nekem is segíteni!
Behelyeztem a kártyát meg kaptam az SMS-t mentetem bekapcsoltam a modiladatot
és a hotspot-ot majd beléptem a hozzáférési pontok nevei majd Edit access point itt
próbáltam beállítani, beírtam Név : Telenor Online majd APN : net és
próbáltam menteni ezt a választ kaptam:
APN type cannot be empty

(#42240) DJGABI válasza cooi11 (#42239) üzenetére


DJGABI
addikt

milyen készülék vagy mi? próbáld ez alapján [link]

amúgy 'default,supl' ha nem engedi üresen

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#42241) cooi11 válasza DJGABI (#42240) üzenetére


cooi11
senior tag

Szia!
A készülék: AKAI GLORY F3

(#42242) cooi11 válasza DJGABI (#42240) üzenetére


cooi11
senior tag

Szia!
Sikerült egy újabb telefonal.
Köszönöm!

(#42243) tobias40


tobias40
veterán

Megvan a kártya.
Kipróbáltam telefonnal kb 30-40-et tudott routerrel 50/30 volt,de még nem keresetem neki optimális helyet csak leraktam az emeleten egy asztalra.
Gondolom máshol sem lesz sokkal jobb a lakásban de majd még tesztelem.
Most is erről netezek wifin,eddig rendben van de még az egész ház (30 eszköz) tesztje ezután jön.

A router Huawei LTE CPE E5186s-es vettem.
Ha tudja vki írja meg hol tudom a wifi jelszavát megváltoztatni mert nem találom,remélem lehet módosítani..

Úgy szeretném hogy ezzel a routerrel adnám a netet és erre kapcsolódna a már meglévő és beállított Asus RT- AC87U,vagy kábellel(ez lenne sztem a stabil) vagy wifin is megoldható.
Még nem fogtam hozzá ,várom a szak topicban mit írnak a guruk hogyan kell beállítanom a legegyszerűbben.

A flotta szolgáltató nagyon gyors volt,hétfőn délután aláírtuk a szerződést,tegnap küldte a meghatalmazást,ma délelőtt már ide is adták a Telenornál a kártyát.
Kb egy óra alatt beaktiválták ,azóta használom.

Később még írok amikor már több helyen és beállításokkal is leteszteltem.
Így elsőre nagyon tetszik,a vezetékes netem is ennyibe kerül és ez 2x-3x gyorsabb letöltésben és feltöltésben is.

(#42244) porse


porse
senior tag

Hali.

Nem tudom írta e már valaki, ma lefogyasztottam a

multiflotta 10GB korlátlan email és böngészés

netét, megnézni mi megy így. Facebook, instagram, 9gag, aliexpress mind futnak gond nélkül (videók gifek), egyedül a youtube ami nem akar, böngészőből is csak döcögve. Letöltés nem megy böngészőből, pár kilobyte csak, és playről is lassan telepít, de gyorsan betölt a programon belül.

[ Szerkesztve ]

... szerintem.

(#42245) Peter.70 válasza porse (#42244) üzenetére


Peter.70
őstag

Online navi megy?

(#42246) porse válasza Peter.70 (#42245) üzenetére


porse
senior tag

Wazet használom csak online, terveztettem vele pár utat, gond nélkül mutatta az alternatívákat, a forgalmat; és az eseményeket az úton. De google maps is fut simán, domborzat nézetben is.

... szerintem.

(#42247) Peter.70 válasza porse (#42246) üzenetére


Peter.70
őstag

Mármint úgy megy , miután lefogyott a 10GB?

(#42248) porse válasza Peter.70 (#42247) üzenetére


porse
senior tag

Igen, de nem indultam el vele.

[ Szerkesztve ]

... szerintem.

(#42249) Digitalis válasza tobias40 (#42243) üzenetére


Digitalis
senior tag

Ha jól emlékszem, már a quick setup-ban is felajálnja mint a wifi ssid, mint az eszköz jelszavának módosítását. Ha nem, akkor security menü.

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#42250) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok,

Jelenleg az EuroQuattro flottában van EU Aktív XS csomagom.
Láttam, hogy már vannak Vodás csomagok is ebben a flottában, illetve arról is olvastam több helyen, hogy lesznek majd új Telenoros csomagok is.
Erről az utóbbiról lehet vmit tudni?

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.