Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-30 19:26:03

LOGOUT.hu



Mobil flottát, de milyet?

Ha szeretnéd a mobil számládat csökkenteni, ismerőseiddel ingyen beszélgetni, akkor neked egy jó mobil flottára van szükséged!
Általában ingyenes regisztráció után vagy e-mailben, telefonon kaphatsz tájékoztatást a flottáról.

Számhordozás előtt végezz adategyeztetést a régi szolgáltatódnál!

Érdekeltségbe tartozó flottát promotálni tilos!

A belépéshez szükséges ajánlások kérése, keresése csak ide kattintva lehetséges!
A mobilflotta topikban törlésre kerülnek az ilyen jellegű hozzászólások.

Készült egy összefoglaló táblázat a népszerűbb flottákról, észrevételekkel a topikgazdát keressétek:
KATTINTS IDE A TÁBLÁZATÉRT! (Utolsó frissítés: 2024.04.18.)
Ebben megtalálhatók az adott flották kapcsolati adatai is.

A routerekkel kapcsolatos kérdéseket ebben a topicban tegyétek fel, mert ott hozzáértők tudnak tanácsot adni! Ennek a topicnak a témájához pedig nem kapcsolódik szorosan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41501) 4Grider válasza kano (#41500) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mint írtam, nem lesz jó megoldás, mert nem lehet cserélni olyan kártyára, ami nem adható ki, mert a rendszer nem engedi. Átírni sem lehet, mert az is új szolgáltatás lenne, amit nem enged a rendszer.
Jó eséllyel adminisztrációs hiba történt és szintén jó eséllyel nem a Telenornál. Történt már nem egy hiba náluk, az esetek jó részében jóváírást is tudnak intézni, de a visszakapcsolás nem fog menni, mert a rendszer nem engedi.

(#41502) Bferibörs válasza sharpner (#41495) üzenetére


Bferibörs
addikt

"4-5 hónapja nem megy "
A számláidban szerepelnek az adatmegosztó díjai?
Vagy onnan is kikerült?

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#41503) baluka3


baluka3
csendes tag

Sziasztok!

Szerintem még nem volt szó róla, azért írom le: 2 éve 2 számot hordoztunk be az EQ-hoz. Azóta én kaptam egy korlátlan céges csomagot, tehát az egyik előfizetés okafogyottá vált, de a számra szükségem volt (20 éves kb.), gondoltam feltöltőkártyásra cserélem. Az EQ szó nélkül és ingyen kiadta a szám átírásának lehetőségét, igaz voltak kisebb fennakadások (elírták az előfizető nevét a telenornál, 1-2x rájuk kellett szólni, stb) de KIADTÁK és ez a lényeg!

(#41504) sharpner válasza Bferibörs (#41502) üzenetére


sharpner
csendes tag

Onnan is kikerült. Elég méreg...

(#41505) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Iqpro-s kártya lassítós még vagy már nem?
Lányom 4GB-os előfizetése eddig ment a keret elfogyása után, most nem.

#?*@&!

(#41506) Degeczi válasza zeon.hu (#41505) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A Telenor nyilvános csomagjaiban is így változott, pl. a Hipernet Home is lassít a keret elfogyása után, az idei csomagváltozata azonban már letilt.

(#41507) 4Grider válasza Degeczi (#41506) üzenetére


4Grider
nagyúr

Cégeknél - így a flottákban is - nem szokás ajánlani/elfogadni a leállítós mobilnetet. Ha egy flottakezelő ilyenre aláír, elég nagy hüle...

(#41508) zeon.hu válasza Degeczi (#41506) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Fene...
Eddig lassítás után is tudott voip-on hívni, ez most ugrott.

#?*@&!

(#41509) setino


setino
csendes tag

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy a mobil flották listában, például a iqpro -nál fent szerepel:

Adatkártya, ami tartalmaz 4GB adatot, Havi díj összesen: 1575 Ft -ért.

Alatta szerepelnek az Extra net adatok, ezek felárak?

Ha korlátlan netet szeretnék, akkor 1575 Ft + 4931 Ft -ot kell fizetnem?

Vagy kérhetek korlátlan netet 4931 Ft -ért is?

Köszi előre is válaszokat!

(#41510) zzola válasza setino (#41509) üzenetére


zzola
félisten

4931-

(#41511) odrif válasza sharpner (#41504) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Ez tényleg elég méreg.
Én tavaly óta használok 2 db korlátlan kártyát.
Szerencsére semmi gondom.
Kíváncsi leszek a megoldásra.
Írd meg majd mire jutottál.

20 éve a Prohardveren

(#41512) gabor9991 válasza zeon.hu (#41505) üzenetére


gabor9991
őstag

Nálam 100mb-os keret van aktiválva ami elfogyott még 26-án de megy rendesen a megszokott lassított sebességgel azóta is.

[ Szerkesztve ]

(#41513) zeon.hu válasza gabor9991 (#41512) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Hmm, akkor talán a kártya lett rossz.
Futok vele egy kört mindenesetre.

#?*@&!

(#41514) kano válasza sharpner (#41504) üzenetére


kano
nagyúr

Akkor az tényleg szívás. Valószínűleg lemondták.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#41515) Bferibörs válasza sharpner (#41504) üzenetére


Bferibörs
addikt

Kérdés,hogy megtaláljáj e a megszüntetőt. Ha az EQ volt admin. hiba miatt akkor kérdéses,hogy mi lesz.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#41516) Halaman


Halaman
tag

Sziasztok, az lenne a kérdésem, hogy dpi flottàból egyből lehet multiflottába menni vagy közbe kell iktatni egy publikus előfizetést. Köszönöm a segítséget

(#41517) Peter.70 válasza Halaman (#41516) üzenetére


Peter.70
őstag

Szerintem a flottakezelő tud erre egyértelmű választ adni

(#41518) martonl válasza Halaman (#41516) üzenetére


martonl
senior tag

Pinkbe lehet egyből menni, mert az Telekom. A másikat nem tudom, szerintem ott el kell kicsit vinni ideiglenesen a számodat a Telenortól, mert mindkét flotta Telenoros. De igen, legjobb, ha érdeklődsz.

[ Szerkesztve ]

(#41519) z67 válasza Peter.70 (#41517) üzenetére


z67
őstag

Igen. Nekem ment.

(#41520) dreko


dreko
aktív tag

iqpro korlátlan esetén a korlátlan nappali adattal mit lehet kezdeni?
levélre nem válaszolnak, vibert elolvasták, de semmi.

(#41521) Degeczi válasza dreko (#41520) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Hívogasd őket, majd csak sikerül. Korábban sem volt könnyű elérni őket, most pláne szerencse kérdése lehet, hiszen egyszerre több ezer ügyfélnél léphetett föl probléma, biztosan sokan próbálkoznak.

(#41522) zzola válasza dreko (#41520) üzenetére


zzola
félisten

Nekem pár perc alatt válaszoltak email-re...

(#41523) dreko válasza zzola (#41522) üzenetére


dreko
aktív tag

köszönöm a segítséget, felvették, visszahívást ígértek...

(#41524) BazsaKing


BazsaKing
újonc

Sziasztok!
Korlátlan mobilinternetet szeretnék vásárolni, idáig a triconnectet néztem ami jónak is tűnt de megváltoztatták a csomagjaikat így a korlátlan helyett már csak 1000gbot kapsz, ami ahogy számolgattam elégnek kell lennie 1 hónapra de félek hogy nem és én inkább korlátlan szeretnék.Melyik cég/szolgáltató az amelyiknél korlátlan net van jó árban,megbízhatóak és nincs hűség.?

(#41525) vpanangin válasza BazsaKing (#41524) üzenetére


vpanangin
senior tag

Nagyon fognak neked itt is de főleg a torony környezetében örülni ahol netezni akarsz, hogy a havi 1TB adatodat mobilneten akarod realizálni.

(#41526) BazsaKing


BazsaKing
újonc

Én se jó kedvemben akarok 4gről netezni de itt 1 db szolgáltató van ami nagyon rossz naponta kell őket hívni mert mindig van valami és már belefáradtam 4g-t tesztelgettem és megfelelőnek tűnik ez az egy megoldás van.

(#41527) Degeczi válasza BazsaKing (#41526) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ez a megoldás - arra, h a környéken másoknak hazavágd a mobilnetet ilyen brutális forgalommal...

(#41528) RoSSo3 válasza BazsaKing (#41524) üzenetére


RoSSo3
senior tag

Szia!

Valós ez a félelem, vagy csak nem tudod besaccolni, hogy mennyit fogyasztasz egy hónapban? Én is úgy voltam, hogy hú, csak 50 GB adat? Legyen inkább korlátlan, nehogy már engem bekorlátozzanak... Aztán kiderült, hogy jó, ha 25 "elfogy". Szerintem érdemes lenne lemérned, mennyit fogyasztasz el egy hónapban.

Ha meg valóban kell az a rengeteg adatforgalom, hát, akkor csak csatlakozni tudok az előttem szólókhoz.

(#41529) BazsaKing válasza RoSSo3 (#41528) üzenetére


BazsaKing
újonc

értem akkor a netet csak játékra osztom meg, meg telefonon használom és akkor elég lesz kisebb csomag is és akkor nem terhelem le remélem

(#41530) kentucky válasza BazsaKing (#41529) üzenetére


kentucky
őstag

Rendes tőled azért, hogy jobb belátásra tértél :R

[ Szerkesztve ]

(#41531) DrBubo77 válasza vpanangin (#41525) üzenetére


DrBubo77
Topikgazda

Ha utánaszámolsz, akkor az napi 30-33 GB forgalom. Ahhoz elég komoly forgalmat kell bonyolítani, pl seed server. Korábban a UPC vezetékes neten is korlátozott 300 GB elérése után.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#41532) zzola válasza BazsaKing (#41524) üzenetére


zzola
félisten

Épp az ilyen felhasználók miatt szűntek meg a publikus korlátlan csomagok. :W

(#41533) bul07 válasza RoSSo3 (#41528) üzenetére


bul07
nagyúr

Hát azért, szokások és szokások között van különbség

Minden harmadik napon használom a korlátlan nettemet, torrent nélkül, laptopon
És ilyen forgalmat generálok(kép), és ez havi 10nap

Amúgy jól látható hogy 2018 jun-tól van korlátlan nettem, előtte 12+100 volt
(Program BitMeter)

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#41534) Halaman válasza martonl (#41518) üzenetére


Halaman
tag

Köszi közben sikerült a flottakezelővel beszélni elméletileg megy simán, majd megosztom a tapasztalataimat amint sikerült.

(#41535) sepsi0


sepsi0
őstag

Szeretem az ilyet...
Akkor miért hívják korlátlan netnek?
Nem a letőltött adat a gond, hanem a sávszélesség lefoglalása. Korlátozzák a sávszélt.
Vagy ne nevezzék korlátlan netnek!

A Telenornál hagyok havi 20eft-ot. Korlátlan beszéd + mindenkinek korlátlan net, amiken jó, ha havi 50gb/hó a forgalom.

Akkor hagy használjam már. Nem torrentezek itthon.
Van 5 db gép, 3 db box, Kodi ritkán, HBO GO.... Hamar összejön itthon az 1+ TB/hó. Gyerekek YouTube, új játékok, Steam Origin frissítés.
Most pl ez van és nem érzem magam szemétnek:

És igen, nincs más internet elérés itt, max micro.
Amúgy a hbo és youtube, böngészés elvileg nem számít adatforgalomnak.
Ja és itt a torony mellettünk, gerinc optikai kábellal, de ide nem kötik be, mert megegyeztek fű alatt a helyi micros szolgáltatóval. A Telekom vezetékes telefont beköt, de mikor a netre terelődik a szó, már nem tudnak bekötni.

[ Szerkesztve ]

(#41536) zzola válasza sepsi0 (#41535) üzenetére


zzola
félisten

Mobilban van a SIM?

(#41537) sepsi0 válasza zzola (#41536) üzenetére


sepsi0
őstag

Amiről a képet beraktam, az egy Huawei E5186s-ben van.
Nagyon jó esetben 60/45 a sávszél 1800mhz-es antennával.

(#41538) edk-

Félre értesz, én azt mondom nem az adat mennyisége a gond, hanem a user által lefoglalt sávszél. A sávszélességet kell korlátozni, nem a felhasznált adatmennyiséget.

[ Szerkesztve ]

(#41538) edk- válasza sepsi0 (#41535) üzenetére


edk-
őstag

Nem korlátozzák, hanem ennyi jut.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#41539) zzola válasza sepsi0 (#41537) üzenetére


zzola
félisten

Épp az ilyen usereknek köszönhető, hogy nincsenek már korlátlan csomagok.
Ezek a díjcsomagok mobilhasználatra lettek kitalálva, normális keretek között egy év alatt nem jön össze annyi adatforgalom, mint amennyit te forgalmazol 1 hónap alatt.
Nem csodálkozom, ha korlátozzák a sebességet.

Ha a tiéd lenne a hálózat, ezt engednéd?

Nem akarom védeni a szolgáltatót, de ezt tényleg pofátlanság!

Nekem a legdurvább hónapban volt 77 GB a forgalom...

Nyilván a korlátlan sem korlátlan, van apró betűs rész...

[ Szerkesztve ]

(#41540) sepsi0 válasza zzola (#41539) üzenetére


sepsi0
őstag

Rendben, de akkor ne hívják korlátlan netnek.
Mi a korlátlan benne? Sávszél? Adat mennyiség?
Itt nálunk 3km-es körben van 3 antenna. Mindegyiknél bérelt optikai vonal. Hálózat menedzsment adott 4g-nél.

Nem a felhasználás módja a pofátlan, hanem a névhasználat, ez a gond (korlátlan), vagy a UPC gyakorlata (300GB).
Az internet nem vezetékes víz....

De ok én vagyok a pofátlan, mert használok egy szolgáltatást, amit teljesen korlátlanként (sávszél/adat) hírdetnek, erre szerződtek.

A szolgáltató azért szünteti meg a csomagokat, mert rájöttek, hogy így kevesebb pénzt tudnak lehúzni rólunk.

De legyen neked igazad. A lényeg, hogy az antennáknál minden adott.

" Ha a tiéd lenne a hálózat, ezt engednéd?"
Nem érted, az antennáknál ott van a bérelt vonal. Sávszél adott, azt kell felosztani nem a forgalmazott adatot.
A Telenor sem az adat mennyiség után fizet, hanem sávszélt bérel.

"Nyilván a korlátlan sem korlátlan, van apró betűs rész..."
Ezt a joggyakorlatot kellene megszüntetni, amíg ez van, sok bőrt le tudnak húzni rólunk.
A szolgáltatókat meg nem kell sajnálni.

[ Szerkesztve ]

(#41541) zzola válasza sepsi0 (#41540) üzenetére


zzola
félisten

A HelloData csomagnál pl. le volt írva, hogy csak mobilban lehet használni.
Igazából a szerződéskötéskor épp aktuális ÁSZF-et kellene megnézni, hogy ott mit írnak.
Azt mondják, hogy nem korlátoznak, de ezt én nem hiszem!
Ha én lennék az operátor, tuti megnyesném a sebességét annak, aki a normál forgalom töbszörösét bonyolítja le.
Gondolom kicsit túlígérte magát a Telenor és/vagy csak promóció volt, ügyfélcsalogató.

Én nem sajnálom a szolgáltatót, inkább másokat, akik normálisan használják a "korlátlan" csomagot, nincsen nekik szétosztva a net 8 felé és nem megy a torrent, na nekik nem jut sávszélesség...

DE no offensive! Ez csak az én véleményem, nem kell vele egyetérteni! :R

[ Szerkesztve ]

(#41542) csacsi67 válasza zzola (#41541) üzenetére


csacsi67
addikt

nem véletlenül szüntette meg az adatmegosztot korlátlan csomagnál sem.

(#41543) edk- válasza csacsi67 (#41542) üzenetére


edk-
őstag

A korlátlanhoz megosztó megszüntetésének csak (érthető) financiális oka volt.

A HelloDatát nem csak mobilban volt szabad használni. Szabad volt routerben, de akkor havonta egyszer át kellett tenni mobilba és egy hívást indítani.

[ Szerkesztve ]

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#41544) sepsi0 válasza zzola (#41541) üzenetére


sepsi0
őstag

Nálunk is csúcsidőben van 35/40 sávszél, nem is rinyálok miatta. Ha nem lenne tartalék a hálózatban, akkor nem osztoznának rajta (pl Telenor/Telekom).
Ott van a mytv, arra érdekes van sávszél és adat....

De tudod mi a biznisz.
Bérelni 100/100-at eladni ezt 50 előfizetőnek 20/2-es netnek.

Na mindegy, én havonta ott hagyom náluk a részem (1db XXL csomag + megosztó, 2db korlátlan + megosztó.
4 sim a telefonokban van és az összes forgalmazott adat a 4-en kb 50gb,itthon a telók wifin vannak.
Én pofátlanúl fogom használni.

#41542) csacsi67
Tályékoztatásúl....
A korlátlan simhez az adatmegosztót a Telenor a Digi miatt volt kénytelen megszüntetni.
A Digi volt oly kedves és felnyomta a Telenort a GVH-nál, hogy olcsóbban adja a netet a flottáknak, mint neki. A Telenor kénytelen volt megszüntetni 6000/2=.....
Nem is tudjátok, hogyan tesznek egymásnak keresztbe egyes szolgáltatók.....

[ Szerkesztve ]

(#41545) csako


csako
veterán

EQ megszünteti a Telekom csomagjait, ma kaptuk az sms-t, hogy választhatunk akár a Vodafone-osok közül...

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#41546) csacsi67 válasza csako (#41545) üzenetére


csacsi67
addikt

Én nem kaptam . 2 év- re meggondolandó a vodás csomag.

(#41547) MADcat válasza csako (#41545) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Sokáig nem tartott.

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#41548) kano válasza sepsi0 (#41544) üzenetére


kano
nagyúr

De képzeld, tudtuk. Nem tudjuk, hogy ez igaz-e, de hallottuk.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#41549) RoSSo3 válasza bul07 (#41533) üzenetére


RoSSo3
senior tag

Persze, azért írtam, hogy át kell gondolni, kinek mennyi kell. Én jócskán fölé lőttem a saját elvárásaimat, mint írtam. Tehát érdemes átgondolni, összeszámolni - esetleg engedni az igényekből. Azért ez már nem 10-20 GB, amibe nagy nehezen bele lehet férni. TB azért már más kategória - nekem biztosan.

(#41550) fa4hu válasza csako (#41545) üzenetére


fa4hu
őstag

Akkor nagyon nem lesz egyéb telekomos csomag sem az EQ-nál, pedig ígérték. de ez sem teljesült az ígéretek közül.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.