Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-30 19:26:03

LOGOUT.hu



Mobil flottát, de milyet?

Ha szeretnéd a mobil számládat csökkenteni, ismerőseiddel ingyen beszélgetni, akkor neked egy jó mobil flottára van szükséged!
Általában ingyenes regisztráció után vagy e-mailben, telefonon kaphatsz tájékoztatást a flottáról.

Számhordozás előtt végezz adategyeztetést a régi szolgáltatódnál!

Érdekeltségbe tartozó flottát promotálni tilos!

A belépéshez szükséges ajánlások kérése, keresése csak ide kattintva lehetséges!
A mobilflotta topikban törlésre kerülnek az ilyen jellegű hozzászólások.

Készült egy összefoglaló táblázat a népszerűbb flottákról, észrevételekkel a topikgazdát keressétek:
KATTINTS IDE A TÁBLÁZATÉRT! (Utolsó frissítés: 2024.04.18.)
Ebben megtalálhatók az adott flották kapcsolati adatai is.

A routerekkel kapcsolatos kérdéseket ebben a topicban tegyétek fel, mert ott hozzáértők tudnak tanácsot adni! Ennek a topicnak a témájához pedig nem kapcsolódik szorosan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41601) cOxeR


cOxeR
Ármester

Egy kis visszajelzés, szerdán éjjel írtam EQ-nak, csütörtökön elektronikusan szerződtünk, tegnap már meg is hozta a postás a meghatalmazást, ma megyek a telenorba a kártyámért, este már tesztelem is. (MR6400 Router) Eddig nekem ez az ügymenet nagyon rendben van.

(#41602) totron válasza sepsi0 (#41544) üzenetére


totron
addikt

Szerk.: to zzola

Csak egyszer próbálj ki egy hónapot kizárólag mobilnettel. Semmi vezetékes, semmi wi-fi, semmi alternatíva vagy offline betárolt tartalom. Könnyű osztani az okosságot, ha nem vagy ráutalva arra, amiről annyira megnyilatkozol. Szerintem a vitapartnered, meg itt senki sem heavy downloader vérPisike, aki boldog-boldogtalan bitet leforgalmaz, mondván, ha nem kell, majd kitörli, mint a DC++, majd torrent idejében.

Van az a trend, hogy streamingkorszak és ez adatforgalommal jár. Ne kelljen már bűnösnek éreznie magát az előfizetőnek, hogy keresi a megoldást, főleg, ha a technikai háttér ma már adott, leköveti a jelen tartalomfogyasztási szokásokat. A digitális kultúra gerincéről beszélünk. Ezek után jöhetnek a szolgáltatói érdekek és felhasználási szokások. Nem nagyon olvasni itt gyakorlati felhasználásokat tényleges adatkeretekről, esetleges sebességcsökkentésekről (korlátlan cosmag esetén). Az összefoglaló táblázat is pontatlan, nem up to date. Inkább ezeken kellene reszelgetni.

Hidd el, hogy van, akinek nem egy távoli, alternatív massza a mobilnet, hanem kíváncsi pontos értékekre és nem divatozásiból. Ehelyett, tolod itt az üres moralizálást, mint valami digitális vandalizmus elleni kaszaegyenesítgetést, semmi értelme.

[ Szerkesztve ]

(#41603) zzola válasza totron (#41602) üzenetére


zzola
félisten

Én épp így használom a mobilnetet. Annyi, hogy nem sreamelek (felfelé legalábbis), nem torrentezek illetve a konzol az otthoni netről megy.Wi-fi-t nem használok...

Nem tolok semmit! Csak jó magyar szokás szerint szarért, fosért, húgyért akartok terrabyteokat forgalmazni!
Az ilyen tahók miatt nem jut másnak sávszélesség-szerintem!

:R

[ Szerkesztve ]

(#41604) totron válasza zzola (#41603) üzenetére


totron
addikt

Látom átment a lényeg, megérte kifejteni. Általánosítás nincs, számok is érkeztek, a terabyte is 1 r, minden kerek. Ha meg ugyanígy használod, én sem forgalmaznék többet, mint te. Ha végiggondolod. Felesleges ellenérzések nélkül.

(#41605) zzola válasza totron (#41604) üzenetére


zzola
félisten

Szerintem engedjük el. :)
:R

(#41606) zzola


zzola
félisten

Nem vagyok sebesség hajhász, de lassan úgy gondolom, hogy a korlátlan kártyákat lassítják. Ma egy 1080p-s yt videót sem tudtam megnézni, mert megakadt a net, ezért.
Villányban és Pécsett is ez megy.

IQ

(#41607) 4Grider válasza zzola (#41606) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha átteszed az eszközödet 3G-re, akkor rögtön rájöhetsz, hogy az előfizetéseden van lassítás, vagy a
VoLTE bevezetés óta szokásos 4G+ hálózat lassulással van nálad is gond.

(#41608) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Nálam rendben van-már amennyire lehet lakott területtől 4 km-re.13/3-at mértem. (IQ)

[ Szerkesztve ]

(#41609) 4Grider válasza Mikulásbá (#41608) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nálad is 1800+800 Mhz-es aggregált 4G+-ról van szó?

(#41610) Degeczi válasza zzola (#41606) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem hinném, az IQPro-s korlátlan kártyám mindig ugyanazt a 35-50 Mb/s közötti sebességét adja, mint a Telenoros Hipernet Home L (havi 100G)
De külterület, szerencsére valszeg nem sok használója lehet

(#41611) zzola válasza 4Grider (#41607) üzenetére


zzola
félisten

3G is lassú. 1-2 hete van ilyen probléma, korábban nem volt gond.

(#41612) 4Grider válasza zzola (#41611) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nálam is néhány hete van a probléma, de 3G-n ilyenkor is van feltöltés.

(#41613) zzola válasza Degeczi (#41610) üzenetére


zzola
félisten

Én nem tudom, hogy mekkora sebesség szokott lenni, mert nem szoktam mérni. Csak pár napjan nézem, ahogy érezhető a kevesebb sávszélesség...

[ Szerkesztve ]

(#41614) Ksix válasza zzola (#41606) üzenetére


Ksix
tag

Ha lassítanák is a kártyát, az a Telenoros Speedtesten nem látszana, mert az lassítás mellett is maximális sebességel megy. Mivel a Speedtest mutat ennyit, ott egyszerűen ennyit tud a hálózat/eszköz az adott kürölmények között.

[ Szerkesztve ]

(#41615) zzola válasza Ksix (#41614) üzenetére


zzola
félisten

Jó lenne, ha így lenne, de nem így van. (Szerintem)
Van egy Telekomos adatkártyám, az 30/30 ott, ahol az IQ-s 2/0.
:DDD

Villányban hasítani kellene...

Na mindegy, ha hónap vége felé is ez lesz, legfeljebb visszaküldöm.

[ Szerkesztve ]

(#41616) BSOD válasza zzola (#41606) üzenetére


BSOD
senior tag

Szerintem nem lassítják.

A megosztón is ennyit megy...

[ Szerkesztve ]

Keresek SILICON GRAPHICS octane-hoz vpro grafikus rendszert.

(#41617) zzola válasza BSOD (#41616) üzenetére


zzola
félisten

Nem jó a link.

[ Szerkesztve ]

(#41618) 4Grider válasza zzola (#41615) üzenetére


4Grider
nagyúr

És szerinted abból, hogy közösen üzemeltetnek egy db frekvenciát (800 MHz), abból az kellene következzen, hogy ha az egyik szolgáltató ügyfelei azt túlterhelik egy adott helyen (mert mondjuk náluk olcsó a korlátlan net), akkor a másiknak is túlterheltnek kell ott lennie?

(#41619) zzola válasza 4Grider (#41618) üzenetére


zzola
félisten

Nyilván nem.
De mindenhol túlterhelt, éjjel-nappal?
Ezt te sem gondolhatod komolyan..

2 dolog lehet:
1. Tényleg mindenhol túl van terhelve a hálózat
2. Lassítják a korlátlan előfizetéses kártyákat

[ Szerkesztve ]

(#41620) Degeczi válasza Ksix (#41614) üzenetére


Degeczi
nagyúr

De látszana, csak természetesen nem a Telenor szerverét kell kiválasztani a teszthez.
Amikro döglődött az IQ-s kártya és durván lassították, jól mutatta a Speedtest is, megfelelő (idegen) szerverrel tesztelve.

(#41621) Degeczi válasza zzola (#41619) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem mindenhol az, és többen írtuk, h nincs lassítva az IQ-s kártya.

(#41622) zzola válasza Degeczi (#41621) üzenetére


zzola
félisten

Értem.
Telenornál dolgozol?

(#41623) Degeczi válasza zzola (#41622) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Alább írtam mi a feltételezésednek ellentmondó tapasztalatom Telenoros hálózaton. Más is írt ilyet, tehát általánosságban biztosan nem igaz egyik kijelentésed sem: nem mindenhol tülterhelt a hálózat, nem minden IQ-s kártya van lassítva (ha egyáltalán akad olyan, ami az ismert hibán kívül szándékosan lassítanak)

(#41624) 4Grider válasza zzola (#41619) üzenetére


4Grider
nagyúr

Jelen pillanatban 10 db Telenoros korlátlan mobilnetes sim-et menedzselek a cégnél. Ebből 6 EQ-s, 4 DPI-s. Egyik sincs lassítva. Járom az országot ezek közül egy-egy EQ-s és DPI-s simmel és tapasztalom, hogy néha leáll az adatforgalom fullra a VoLTE bevezetése óta. De csak akkor, ha VoLTE képes telefonban van épp az adott sim. 3 telephelyünk ügyviteli rendszerét szolgálja ki 3 sim, 2-3 tartalék vezetékes net mellé és 2-3 vezetőknél van. Működnek, mert ha nem így lenne, azonnal hívnának.
Nem dolgozom a Telenornál, szolgáltatónál sosem dolgoztam.

(#41625) mcdennis


mcdennis
tag

Sziasztok!

Működik faszán a IQPro tól kapott uj SIM kártya viszont valamiért a Samsung okos TV-ém nem látja a hálózatot, telefon laptop viszont igen.

Ez az uj SIM óta van. Mi változhatott? Azért ide írom ezt a technikai kérdéat mert szerintem a SIM mel lehet összefüggésbe.

Előre is köszi!

(#41626) zzola válasza Degeczi (#41623) üzenetére


zzola
félisten

Amíg nem látunk bele a szolgáltató beállításaiba, addig a te szavad annyira feltételezés mint az enyém.

(#41627) zzola válasza 4Grider (#41624) üzenetére


zzola
félisten

Leáll az adatforgalom? Érdekes.
Nekem voLTE képes a készülékem, viszont ki van kapcsolva a funkció. Meg amúgy is csak adatkártya...

(#41628) 4Grider válasza mcdennis (#41625) üzenetére


4Grider
nagyúr

Hogy a te LAN-odat milyen eszközök tudják használni, ahhoz a sim kártyának nem lehet sok köze...

(#41629) zolee1984


zolee1984
senior tag

Üdv!
[Erről] a cégről tudtok valamit?
Igen jó árak vannak
Az oroszlán csomag nem gyenge
Tudtok ennél olcsóbbat?
Nekem vagy havi 100-150perc beszélgetés elég lenne és a korlátlan net lenne a lényeg

üdv Zoli

(#41630) Peter.70 válasza zolee1984 (#41629) üzenetére


Peter.70
őstag

A multiflottának is valami hasonló az ára, ha jól rémlik

(#41631) Faterkam


Faterkam
addikt

Sziasztok!
Kártyás tarifa összehasonlításban kérnék tanácsot, de ilyen topikot nem találok. Van hasonló? :U

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#41632) zolee1984 válasza Peter.70 (#41630) üzenetére


zolee1984
senior tag

A táblázatban nincs korlátlan net úgy láttam

üdv Zoli

(#41633) Peter.70 válasza zolee1984 (#41632) üzenetére


Peter.70
őstag

Ott is úgy van ha jól rémlik, hogy korlátlan net ( böngészés, email ) a 10 GB-ot fogyasztja pl az online navi, online rádió

(#41634) edk- válasza Faterkam (#41631) üzenetére


edk-
őstag

Jelenleg a legjobb a Domino, havonta az alkalmazásból aktivált Most opcióval. Hálózaton belül 9 Ft, másfelé 19 Ft a percdíj így.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#41635) zolee1984 válasza Peter.70 (#41633) üzenetére


zolee1984
senior tag

és a letöltés fogyasztja?

üdv Zoli

(#41636) kano válasza zolee1984 (#41635) üzenetére


kano
nagyúr

Igen, csak a böngészés és az email korlátlan.

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#41637) Faterkam válasza edk- (#41634) üzenetére


Faterkam
addikt

Azt tudom, nekem a Dominó kártyám olyan, amin a maraton net van. Én olyan kártyás lehetőséget keresek 14-15 éves gyereknek, hogy havonta legyen valamennyi mobilnete is. Ezeket találtam:

Vodafone kártyás 19ft/p +1gb - 1245ft
Telenor kártyás 19ft/p +1gb - 1500ft
Telekom kártyás 25ft/p (Most opcióval olcsóbb) +1gb - 1425ft

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#41638) edk- válasza Faterkam (#41637) üzenetére


edk-
őstag

A Maraton gigánkénti ára alacsonyabb, mint ezek a havidíjasok. Figyeljen a gyerek a forgalmára.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#41639) Ksix válasza Faterkam (#41637) üzenetére


Ksix
tag

Blue mobile 22 Ft/p + 1 GB - 1058 Ft, és csak lassítják, ha elfogyott.

(#41640) zolee1984 válasza kano (#41636) üzenetére


zolee1984
senior tag

És akkor melyik a legolcsóbb korlátlan csomag?
Tarifaexpertről van valami infó esetleg?
Elvileg náluk 133 perc és korlátlan net 7840ft

üdv Zoli

(#41641) Faterkam válasza Ksix (#41639) üzenetére


Faterkam
addikt

Na akkor itt tartok:

Kártyás havi 1Gb net lehetőségek.
Vodafone kártyás 19ft/p +1gb - 1245ft
Telenor kártyás 19ft/p +1gb - 1500ft
Telekom kártyás 25ft/p (Most opcióval olcsóbb) +1gb - 1425ft (maraton 1Gb. 1.640Ft)
Blue Easy kártyás 22Ft/p +1Gb 1058Ft

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#41642) edk- válasza Faterkam (#41641) üzenetére


edk-
őstag

Maraton 4GB éri meg, használja el 4-5 hónap alatt.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#41643) 4Grider válasza edk- (#41642) üzenetére


4Grider
nagyúr

Egy gyerek nem feltételnül így működik. Főleg ha az osztálytársainál tud villogni valami jó kis streammel. Utána meg nem büntetheted 3 hónap netmegvonással...
Sokkal jobb (nevelő célzatú) a lassítós net.

[ Szerkesztve ]

(#41644) edk- válasza 4Grider (#41643) üzenetére


edk-
őstag

Igaz.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#41645) Faterkam válasza edk- (#41642) üzenetére


Faterkam
addikt

Már csak 3,5Gb van 3.550Ft-ért.

(#41643) 4Grider: Pontosan! :K

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#41646) LantosBerry8


LantosBerry8
senior tag

Sziasztok!

Úgy hozta a sors, hogy munkát váltok....

Szükségem lenne egy olyan csomagra, amivel az egész EU területén viszonylag sok internettel gazdálkodhatok (navigáció, kapcsolattartás az itthoniakkal, böngészés és youtubeozás....) és az sem hátrány ha flottán belül az EU-ban is díjmentesen telefonálok...
Van olyan flotta, amelyik kielégíti a kívánságaimat és kevesebb mint 10.000 Ft 2 előfizetésre nézve az össz havidíj? (A második előfizetésre elég csak a flottán belüli díjmentes beszélgetés és max 2-5 GB adat...)

(#41647) csako válasza Faterkam (#41645) üzenetére


csako
veterán

Nem, még ott van az "Egyéb" között eldugva a 4 GB.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#41648) kano válasza LantosBerry8 (#41646) üzenetére


kano
nagyúr

Voda Szeretem Baranyát, Tolnát csomag. Keress vissza egy kicsit. Mondjuk az egy kicsit mint 10k.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#41649) zzola válasza kano (#41648) üzenetére


zzola
félisten

Hogyan lehet belépni ebbe a flottába?

(#41650) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Iqpro kártya külföldön automatikusan átáll a helyi hálózatra?
Routerben (Huawei mifi) van.
Bulgáriába megyünk melózni, útirány még bizonytalan (Szerbiában nyilván repülő mód).

#?*@&!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.