Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-30 19:26:03

LOGOUT.hu



Mobil flottát, de milyet?

Ha szeretnéd a mobil számládat csökkenteni, ismerőseiddel ingyen beszélgetni, akkor neked egy jó mobil flottára van szükséged!
Általában ingyenes regisztráció után vagy e-mailben, telefonon kaphatsz tájékoztatást a flottáról.

Számhordozás előtt végezz adategyeztetést a régi szolgáltatódnál!

Érdekeltségbe tartozó flottát promotálni tilos!

A belépéshez szükséges ajánlások kérése, keresése csak ide kattintva lehetséges!
A mobilflotta topikban törlésre kerülnek az ilyen jellegű hozzászólások.

Készült egy összefoglaló táblázat a népszerűbb flottákról, észrevételekkel a topikgazdát keressétek:
KATTINTS IDE A TÁBLÁZATÉRT! (Utolsó frissítés: 2024.04.18.)
Ebben megtalálhatók az adott flották kapcsolati adatai is.

A routerekkel kapcsolatos kérdéseket ebben a topicban tegyétek fel, mert ott hozzáértők tudnak tanácsot adni! Ennek a topicnak a témájához pedig nem kapcsolódik szorosan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40101) MADcat válasza egera24 (#40100) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Kezdhetnéd az összefoglaló olvasgatásával. De segítek.

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#40102) egera24 válasza MADcat (#40101) üzenetére


egera24
csendes tag

Köszönöm szépen :D Utoljára mikor az összefoglalót olvastam, akkor ez még nem volt benne :D

(#40103) vegyszer válasza egera24 (#40102) üzenetére


vegyszer
addikt

Az összefoglaló azért is klasszikus, mert bár van, senki se olvassa. Max az első kérdés után.

De most őszintén, ki olvassa ma eredetiben Newton/Galilei/Einstein/Schrödinger korszakalkotó klasszikus munkáit?
Még az sem, aki minden mozdulatában hivatkozvik rájuk.

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#40104) MADcat válasza vegyszer (#40103) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Pl én. Biztos velem van a baj...

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#40105) Degeczi válasza Degeczi (#40054) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Update: telefonon ugyan nem tudtam elérni az IQPro-t egész múlt pénteken, de talán az emailem olvasták azóta, mert most ismét normál sebességgel működik az adatkártyám - el ne kiabáljam, remélhetőleg nem ismét csak pár GB-ot engedélyeztek rá, hanem végre tényleg korlátlant.

(#40106) Zeki válasza Degeczi (#40105) üzenetére


Zeki
nagyúr

25-én számlazárás, valszeg tegnaptól újra él a havi 4 gigád. :)

(#40107) Degeczi válasza Zeki (#40106) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A fene egye meg, igazad van!
Elindítottam egy letöltést, és még 3.5 GB se jött le, már belassult, tehát tényleg csak 4 GB-os keret indult újra... :W

(#40108) tsteve válasza Degeczi (#40107) üzenetére


tsteve
senior tag

sokan morogtunk itt emiatt már korábban: mindegy mire fizettél elő, az első pár hónapban csak 4 gigát kapsz az iqpro-nál... baromira nem kommunikálja ezt a cég, de itt a fórumon már eléggé köztudott :(

(#40109) Degeczi válasza tsteve (#40108) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Na szép... :(
Telefonon ez talán még nem is hatalmas gáz, ott jórészt elég akkora keret, de nekem külterületen lévő ház neteléréséhez kellene, ott pedig semmire nem elég ennyi.
Ha lelépő ügyfelektől tartanak, akkor kérjenek be előre mondjuk 3 havi díjat, de szolgáltassák azt, ami vállalnak.

(#40110) tsteve válasza Degeczi (#40109) üzenetére


tsteve
senior tag

nem tartanak ők semmitől.. simán csak balfaszkodnak

(#40111) zzola


zzola
félisten

Korlátlan belföldi beszélgetésre és 3-5 GB mobiladatra lenne szükségem.
Szanga korlátlan +5 GB adat opció a legolcsóbb kombó?
Kösz.

(#40112) Dracula72 válasza zzola (#40111) üzenetére


Dracula72
senior tag

Az mennyi?
Lehet az EQ az olcsóbb.

( ͡° ͜ʖ ͡°) Debrecen Telefon Adás-Vétel: https://www.facebook.com/groups/1953581434945040/

(#40113) zzola válasza Dracula72 (#40112) üzenetére


zzola
félisten

5240 + 1490 (5GB) + 250 (havi díj)= 6980 HUF. A SIM a saját néven marad! Szeretném a számomat megtartani.

[ Szerkesztve ]

(#40114) Peter.70 válasza Dracula72 (#40112) üzenetére


Peter.70
őstag

Az EQ-val nekem személy szerint egy bajom van. Kb fél éve ígérik az új, olcsóbb tarifákat, aztán nagy kuss van róla. Ez felveti bennem a kérdést, hogy mennyire megbízhatóak.

Egyébként én is rájuk várok, de fogy a türelmem :D

(#40113) zzola: Ezek az összegek hogy jöttek ki?

[ Szerkesztve ]

(#40115) Zeki válasza Peter.70 (#40114) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ja, az EQ-nál nagyon tudnak igérgetni tarifa ügyben. :)

(#40116) Dracula72 válasza zzola (#40113) üzenetére


Dracula72
senior tag

Akkor az EQ olcsóbb 6430ft Korl.belf.(besz.,sms)+4Gb.(lassítós)
Több mint másfél éve ez a csomagom van.
A számomat(209hhnnrr) nem vittem be, egy hasonlót(2099ennrr) hordoztam be és a 2 simes telóm így kihasználom.

( ͡° ͜ʖ ͡°) Debrecen Telefon Adás-Vétel: https://www.facebook.com/groups/1953581434945040/

(#40117) zzola válasza Dracula72 (#40116) üzenetére


zzola
félisten

Értem. Mint írtam, nekem kell a saját számom.

[ Szerkesztve ]

(#40118) petir


petir
senior tag

Sziasztok ,

Az EQ-nál mikor várható az új díjak publikálása?

Tud valaki valami infót? :)

Péterék hallgatnak nagyon...

(#40119) edk- válasza petir (#40118) üzenetére


edk-
őstag

Nekem az az érzésem, hogy jó pár hónapig nem. Ugyanis a Digi ismét eltolta az indulást, most jövő nyárra. A szolgáltatók majd akkor jönnek ki a már eldöntött alacsonyabb tarifákkal, amikor elindult a Digi. Az EQ díjai is ezen múlnak szerintem.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#40120) Peter.70 válasza edk- (#40119) üzenetére


Peter.70
őstag

Hát nagyon szomorú lennék ha ez így lenne. És megkérdőjelezhetné az EQ szavahihetőségét is

(#40121) AstraCDX


AstraCDX
senior tag

Sziasztok !

Lassan három hónapos CP adatkártyám mellé ma hoztam egy adatmegosztót .

Az a kérdésem, hogy hogyan tudom ezt az adatmegosztó "kártyát" my telenor fiókomba beregisztrálni ?

Be akarom vinni a főkártya mellé, hogy együtt láthassam, és együtt számlázásukat igényelhessem .

Mi erre a gyakorlat ?

Üdv.

Astra

(#40122) petir válasza edk- (#40119) üzenetére


petir
senior tag

Akkor az június :D
Mondjuk mondasz valamit... DIGI keresztbehuzta akkor a bulijukat.

Mindig azt mondogatták, hogy aláírásra várnak..kar , hogy tolódik megint mert az ígéretek elég jók voltak.

Na mindegy bízzunk benne azért.

(#40123) vpanangin válasza Dracula72 (#40116) üzenetére


vpanangin
senior tag

Kolléga Úr!

Írtam neked privát üzenetet. Nézd meg!

[ Szerkesztve ]

(#40124) radio100jozs válasza zzola (#40113) üzenetére


radio100jozs
őstag

Igen a Sanga jó választás, itt nincs semmi félremagyarázás, nincs rejtett költség, a Vodafone előfizető vagy közvetlen, a megadott tarifa szerint, lényegében csak egy flotta díjcsomagba lépsz be. Rendesen jön a Vodás számla, és a mobilnet tarifák elég korrektek, aki nem korlátlan netet kér persze.

[ Szerkesztve ]

(#40125) radio100jozs válasza zzola (#40113) üzenetére


radio100jozs
őstag

Amúgy 4990 Ft a havi díj+1490 Ft az 5GB net, és + az éves flotta díj.

(#40126) zzola válasza radio100jozs (#40125) üzenetére


zzola
félisten

A tábla 5240-et ír.

(#40127) zzola válasza radio100jozs (#40124) üzenetére


zzola
félisten

Igen.
Közben nézem a Multi Flotta Blue is jó választás lehet nem korlátlan beszélgetésre, + adat opció is több és olcsóbb a Szangánál...és ugyanúgy saját marad a kártya, nincs éves díj sem.

(#40128) nickcreeper


nickcreeper
tag

Sziasztok!
Négy előfizetést szeretnénk hordozni, vagy módosítani.
Jelenleg az IT-s flottában vagyunk, havonta kb. 14-16 forintos koltseggel. Ket elofizu alig beszel, egy kozepes forgalmu, egy pedig nagyobb. Nem lenne rossz, ha a legkisebb opcioban is ~400 mega net lenne. Illetve ha a legnagyobbnál korlátlan lenne a telefonálás, ~5 giga nettel. Mivel 4 elofizurol lenne szo, nem lenne rossz ha alacsony lenne a belepes koltsege, vagy egyaltalan nem lenne.
Lenne tippetek?
Elore is koszonom!

(#40129) radio100jozs válasza zzola (#40127) üzenetére


radio100jozs
őstag

Én a Szanga előtt néztem a Multiflottát, de drágábbak a díjak. A Szangában 2345 Ft/hó, amiből 1905 Ft lebeszélhető, és 8,89 Ft a percdíj. Van havi 20 ingyen sms bárhová, felette meg csak 19,05 Ft/db és Vodafone hálózaton belül ingyenes, azaz nem csak flottában tudsz ingyen beszélni.

[ Szerkesztve ]

(#40130) radio100jozs válasza zzola (#40126) üzenetére


radio100jozs
őstag

Azért, mert a 3000 Ft/év flottadíjat leosztja 12 hónappal, és mint havidíjnak számítja fel.

(#40131) Fenyi Leopol válasza radio100jozs (#40130) üzenetére


Fenyi Leopol
tag

Szerintem a 20 sms csak egy decemberi vodafone akció volt. Nekem nincs 20 free sms.

FL

(#40132) PrometheusX


PrometheusX
aktív tag

Sziasztok!

Segítséget / tanácsot szeretnénk kérni tőletek. Egyik közeli barátom évek óta küszködik az internetszolgáltatójával, mert a településükön nincs rendes internetszolgáltató (azt az egyet kivéve), illetve a szolgáltató is instabilan működik. Úgy döntött, hogy megpróbálja mobilinternettel megoldani a rendes internetelérését, mert van 4G/LTE lefedettség a településen.
Egy szolgáltató tetszett meg neki a flották közül, az IQPro - korlátlan adatcsomagot kínálnak, így neki ez ideális lenne. Először kinéztük a D-Link DWM-222 USB-s modemet, amit támogatna a routere (Asus RT-AC58U). Viszont láttuk hogy a limitje a modemnek 150/50 Mbps, ami szerinte kicsit korlátozza a sebességet - hiszen a 4G sávszélessége magasabb.
Így bejött az a lehetőség, hogy vásárolhatna egy LTE modemmel szerelt routert, ami nagyobb tempóra képes, és azon keresztül osztja meg az internetet. Erre a célra a Huawei B525s-23a LTE Homenet routert találtuk meg. Sajnos nem vagyunk biztosak a dologban, így lenne pár kérdésünk hozzátok, hátha tapasztaltabbak vagytok ilyen téren:
-igaz az IQPro lenne nekünk a jó flotta, nincs jobb alternatíva - ugye?
-szerintetek jól fog-e működni a SIM adatkártya nem telefonban - tehát USB modemmel, LTE képes routerrel?
-ha igen, akkor szerintetek a D-Link USB-s modemmel vagy a Huawei routerével járnánk jobban?
-illetve a Telenor/IQPro engedi-e rendesen a fájlcserélő/megosztó alkalmazások használatát mobilinterneten keresztül?

Köszönjük előre is a segítséget!

Üdv,
András.

[ Szerkesztve ]

(#40133) csako válasza PrometheusX (#40132) üzenetére


csako
veterán

Ehhez a részéhez tudok hozzászólni: Gondolom nem nagyváros, szóval akkor kizárt, hogy 150 Mbps fölé menjen a sebesség, ugyanis nem hiszem, hogy ott ki lenne építve a 300+ Mbps hálózat.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#40134) zzola válasza PrometheusX (#40132) üzenetére


zzola
félisten

A Telenor ÁSZF-je tiltja a torrentezést (gondolom arra gondoltál), ettől függetlenül még működik.
Akár korlátozhatják is a kártyát emiatt (remélem meg is teszik).
USB-s sticket nem ajánlom, egy 4G-s router sokkal stabilabb.
A sebesség nem konstans, több dolgon is múlik.

(#40135) Degeczi válasza PrometheusX (#40132) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Azért ilyen célok esetére olvasd vissza, h nálam a lassan egy hónapja megkapott IQPro-s kártya még mindig 4 GB-ra van limitálva, és ez nem egyedülálló tapasztalat: mások szerint is hónapok eltelhetnek, mire tényleg korlátlanra tudják állítani... :(

Az nagyon optimista hozzáállás, h a 150/50 lenne túl alacsony limit: itt pl. szintén B525-el ennek a felével is boldog lennék... (fölfelé még rendben, ott közel áll ehhez, de lefelé nekem ritkán megy 40-50 Mbps fölé)
Közel a toronyhoz, ha mások nem használják, elképzelhető, de ne alapozz erre. Telefonnal próbáljátok ki előtte, kb. mire lehet számítani.

(#40136) Zeki válasza Degeczi (#40135) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nekem a Telenor sim letöltő sebessége sem a melóban, sem a lakóhelyemen nem ment 30 kilobitnél többel.
És ez nem ma volt, hanem vagy 1 éve. Minimum.
Szóval tényleg előtte nem ért tesztelni telefonban.

(#40137) 4Grider válasza PrometheusX (#40132) üzenetére


4Grider
nagyúr

...És a Huawei B525 messze jobb választás mint bármilyen USB-s modem (főleg a D-linktől jobb).
(Jót röhögtem a 150/50 limitáción, kicsit nagyon beleélte magát a barátod az elméleti/reklámozott sebességekbe.)

(#40138) Degeczi válasza zzola (#40134) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Tudsz erről vmi konkrétumot? A hatályos ÁSZF csak a "csomagok kapcsán meghatározott adatmennyiség"-re hivatkozik - de korlátlan adat esetén az nem értelmezhető.

(#40139) radio100jozs válasza Fenyi Leopol (#40131) üzenetére


radio100jozs
őstag

Az nem a decemberi akció, a tarifacsomagban van benne.

(#40140) radio100jozs válasza PrometheusX (#40132) üzenetére


radio100jozs
őstag

A mobilnet csak és maximum az ADSL net kiváltására megfelelő alternatíva, én is erre váltottam ki 2 éve már (szerencsére januártól élesítik a vezetékes optikát, így lépek is). De másra nem. A Telenor hálózatán 2000-es saját tornyos Pest-megyei faluban átlagban a letöltés 35 Mbps körül volt, a feltöltés 25 Mbps körül de nyár óta látványosan erősen ingadozik, és nem egy esetben 5 Mbps a letöltés csak, főleg esténként. Nem tudom milyen az internet szolgáltatód, de jól gondold át, hogy mibe lépsz bele. Ja és nekem asztali Huawei routerem van, tehát nem egy sima hordozható modem, amit használok. Az egyik ismerősöm meg a faluban ADSL helyett a Telenor HD csomagba lépett, aztán r is faragott, mert munka miatt kellett neki a stabil net, de annyira ingadozott, hogy inkább egy 8 Megás ADSL-t kötött.

[ Szerkesztve ]

(#40141) mrider


mrider
csendes tag

DPI-t nem akarják még gatyába rázni?! Kezd elavult lenni, nem kicsit.

(#40142) Degeczi válasza radio100jozs (#40140) üzenetére


Degeczi
nagyúr

És a mikrós net helyett. Külterületen az ADSL-nél (ami a távolság miatt jó ha 5 Mbps) bármi jobb, a mikrós net viszont nem túl megbízható és viszonylag drága. A mobilnet az alacsony népsűrűség miatt viszont akár jó is lehet, ha főutak miatt a 4G lefedettség amúgy jó.

(#40143) csacsi67 válasza radio100jozs (#40140) üzenetére


csacsi67
addikt

+1 a mobilnetre nem lehet alapozni . nekem 50 m re van az átjátszó vidéken, a Te általad leirt sebbeségnél többet kihozni semmivel nem tudtam iq elöfizu korlátlan.

[ Szerkesztve ]

(#40144) rundmc


rundmc
csendes tag

Sziasztok!

Olyan flottát tudtok esetleg, amiben Telekomos korlátlan mobilinternet van?
A listában nem találtam ilyet.

Előre is köszi!

(#40145) Zeki válasza rundmc (#40144) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nincs olyan. Esetleg kormányzati flotta. Abba ugye nem lehet csak űgy bekerülni.

(#40146) whbear válasza Zeki (#40145) üzenetére


whbear
senior tag

Multiflotta Pink. Kérdeztem őket pár hónapja, egy alap csomag + korlátlan net 10.000 Ft körül jön ki.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#40147) zzola válasza whbear (#40146) üzenetére


zzola
félisten

De az csak cégeknek van...

(#40148) whbear válasza zzola (#40147) üzenetére


whbear
senior tag

Telefonon kell őket hívni, van rá megoldás.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#40149) Peter.70 válasza whbear (#40146) üzenetére


Peter.70
őstag

Pink díjcsomag előfizető lehet:
őstermelő, egyéni vállalkozó, Bt., Kft., Kkt., Kht., Zrt., Nyrt., Szövetkezet.
Ezeket a tarifákat magánszemélyként nem tudod igénybe venni.

(#40150) gabor9991 válasza Peter.70 (#40149) üzenetére


gabor9991
őstag

Telefonon van rá megoldás :)
Egy őstermelőit nem nagy dolog intézni, ha másképp nem megy.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.