Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-30 19:26:03

LOGOUT.hu



Mobil flottát, de milyet?

Ha szeretnéd a mobil számládat csökkenteni, ismerőseiddel ingyen beszélgetni, akkor neked egy jó mobil flottára van szükséged!
Általában ingyenes regisztráció után vagy e-mailben, telefonon kaphatsz tájékoztatást a flottáról.

Számhordozás előtt végezz adategyeztetést a régi szolgáltatódnál!

Érdekeltségbe tartozó flottát promotálni tilos!

A belépéshez szükséges ajánlások kérése, keresése csak ide kattintva lehetséges!
A mobilflotta topikban törlésre kerülnek az ilyen jellegű hozzászólások.

Készült egy összefoglaló táblázat a népszerűbb flottákról, észrevételekkel a topikgazdát keressétek:
KATTINTS IDE A TÁBLÁZATÉRT! (Utolsó frissítés: 2024.04.18.)
Ebben megtalálhatók az adott flották kapcsolati adatai is.

A routerekkel kapcsolatos kérdéseket ebben a topicban tegyétek fel, mert ott hozzáértők tudnak tanácsot adni! Ennek a topicnak a témájához pedig nem kapcsolódik szorosan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24151) Roland-87 válasza zeon.hu (#24150) üzenetére


Roland-87
aktív tag

Jelenleg még nem érkezett válasz de bízok benne hogy 1 2 nap és itt lesz. Aztán éjjelesben mehet a móka kacagás majd :D Egy biztos hogy én tuti ki fogom használni a korlátlanságot. Havi 100Gb szinte garantált lesz. :D

(#24152) Zeki válasza Roland-87 (#24151) üzenetére


Zeki
nagyúr

Jó lesz annak, aki veled egy tornyon van...

(#24153) Roland-87 válasza Zeki (#24152) üzenetére


Roland-87
aktív tag

Nem torrentezni akarok ennyi megnyugvást adok mindenkinek, főleg Youtube HD-ben, netrádió 320kbps, Spotify, nagyon max ftp a saját gépemről. Ezek általánosan nem okoznak nagyfokú terhelést de időben elnyúlva jelentős adatot generálnak, ezért nem felelt meg egyetlen elérhető lakossági csomag sem.
Szerintem ritkán fogok pillanatnyi sebességben 8mbit/s fölé menni sőt inkább 2-4 lesz a tipikus, azért azzal csak nem ölöm meg a hálót főleg hogy főként éjjel lesz nagyobb forgalmam.

[ Szerkesztve ]

(#24154) pinnacle válasza LámaZ (#24143) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Én is kíváncsi vagyok mivel tör be a piacra a DIGI, de ennél azért jobb árak kellenek. Mondjuk egységes tarifa belföldi, külföldi hívásokra elég jó. Ráadásul nem nem is előfizetős, hanem feltöltős? Surf, talk and send SMS with just one prepaid offer.

[ Szerkesztve ]

(#24155) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Itt valami 50GB is van. Valami hihetetlen. :) 2.9-4.84€ előfizetés számától függően.

[ Szerkesztve ]

(#24156) Roland-87


Roland-87
aktív tag

Semmit se fog érni a Digi akkor sem ha negyed áron fogja adni a szolgáltatást mint a mostaniak ha a lefedettsége gyenge lesz, márpedig azzal a 200-300 toronnyal nem hiszem hogy sokat fog tudni nyújtani... de majd meglátjuk.

(#24157) edk-


edk-
őstag

Sziasztok,

Az QIPro korlátlan adatkártyához jár vagy vásárolható eszköz (USB stick, MiFi)? Hűség van?

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#24158) DrBubo77


DrBubo77
Topikgazda

A külföldi szolgáltatók és a Digi nem tartozik a mobilflotta témakörébe.
Ha kijön a Digi magyar mobilszolgáltatással, az majd témába vágó lehet, ha versenyképes árakat kínál.
Addig ne OFFoljuk szét a témát!

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#24159) KILLERLALA válasza edk- (#24157) üzenetére


KILLERLALA
tag

Járni nem jár ! De
Telefont lehet venni, akkor biztosan ezeket is amiket írsz !!!
Rá kell kérdezni a flottakezelőnél !

Hűség NINCS !!!

Üdv:Laller

[ Szerkesztve ]

(#24160) citkar válasza edk- (#24157) üzenetére


citkar
addikt

A múlt héten vettem SIM-et tőlük, akkor kérdeztem MiFi routerük van-e, akkor épp nem volt raktáron, de azt mondták hamarosan (feltehetően erre a hétre) ismét lesz, valamilyen Huawei-t említettek 27 ezerért, ha jól emlékszem.

(#24161) always


always
csendes tag

A New York flottához simenként 10000 Ft-os előre befizetés szükséges állítólag, most kaptam e-mailt. Mindegy, inkább az IT Services lesz, 140 perc 10GB nettel bruttó 5k.

(#24162) Faith válasza edk- (#24157) üzenetére


Faith
aktív tag

USB sticket is árulnak 10k környékén.

(#24163) edk- válasza Faith (#24162) üzenetére


edk-
őstag

:R mindenkinek.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#24164) LámaZ


LámaZ
addikt

Re: a korlátlan adatcsomagok becsületes használata

Erre a problémára kellene már egy ütős megoldás 1× és mindenkorra.
A szolgáltató dolga lenne valós időben figyelni az adatforgalmat, és az elérhető sávszélességet arányosan elosztani a kurrens felhasználók között, természetesen prioritást adva a hang forgalomnak, beleértve a voipot is, illetve az élő videostreameket is.
Mert ugye, ha a kutya sem használja a cellát, pl. éjjel 4-kor, csak egy torrentező, felesleges őt korlátozni, de csúcsidőben kellene valamilyen korrekt sávszélesség-elosztás, hogy a kecske is jóllakjon, és a káposzta is megmaradjon.
Remélem, érthető voltam.
Megjegyzem, ez a probléma egyre inkább megoldásért fog kiáltani, sokat nem lehet már figyelmen kívül hagyni.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#24165) konzi


konzi
aktív tag

Kis segítséget szeretnék kérni. Van e most a dpi alapnál olcsóbb havi díju csomag?
Ami elvárás lenne hogy nincs husegido és kb 100 perc másodperc alapon és 200m-1g közti net/ho.
Koszonom szépen a segítséget !

,egy valaszt megerdemlek ??,

(#24166) Roland-87 válasza LámaZ (#24164) üzenetére


Roland-87
aktív tag

Erre már van megoldás, állítólag valamelyik szolgáltató már használja is a QoS-t talán pont a telenor? Eleve ezért nem léteznek alapból korlátlan csomagok sem, és erre írtam itt a múltkor olyat hogy nekem az az érzésem hogy idővel a telenor az ilyen titkos módon köthető korlátlan csomagokat is be fogja korlátozni idővel amire többen azt írták hogy ááá biztosan nem, szerintem meg de mert gondot fog okozni ha rohamosan elterjed és sokan ész nélkül fogják használni vezetékes net helyett is pl. torrentre. A jobbik eset csak az lesz hogy a korlátlan csomagok másodlagos priot fognak élvezni a lakossági előfizetésekkel szemben bár gyanús hogy ez talán már most is így van de nem tudhatjuk. Vagy p2p és egyéb korlátozások lesznek vagy pedig drasztikus sebesség korlátozások de valami tuti lesz idővel. Láttam én már itt is olyan képet aki több 100 gigákat forgalmazott le, én se fogok keveset de igyekszek majd ésszel lenni amikor lehetőség van rá, a mi érdekünk is lenne normálisan használni. Egyébként egy jó QoS csodákra képes, nekem is van az itthoni hálón és jól működik, a szolgáltatók is képesek rá ha akarják szerintem.

(#24167) chester99 válasza always (#24161) üzenetére


chester99
aktív tag

Szia!

A New York flotta az melyik szolgáltató?

(#24168) always válasza chester99 (#24167) üzenetére


always
csendes tag

Szia! www.mobilflottacentrum.hu

Bocsi, Telenor! :)

[ Szerkesztve ]

(#24169) arkone


arkone
aktív tag

Telenor online-ról net-re miket kell még átírnom? Egyáltalán ez manuálisan működhet, vagy központban kell átállítani valamit?

Tehát ha új hozzáférési pontot hozok létre miket kell megadnom még, hogy ne Telenor online legyen, hanem net? :) Remélem értitek a kérdésem.

(#24170) arkone válasza arkone (#24169) üzenetére


arkone
aktív tag

Elnézést, lejárt a szerkesztési idő. :(

iQpro adat kártyáról van szó.

(#24171) LámaZ válasza Roland-87 (#24166) üzenetére


LámaZ
addikt

„sokan ész nélkül fogják használni vezetékes net helyett is pl. torrentre”

Jó helyen jársz, mert én ilyen vagyok. :D
Nekem 5-6 éve nincs vezetékes internetem, helyette idén nyárig a Telenor Hipernetjét használtam, nappal 10 GB és éjjel +100 GB adatmennyiséggel. Az zavart benne, hogy ha egy filmet le akartam szedni, azt csak éjjel tehettem meg nyugodtan.

Ebben az iQPro-s korlátlan csomagban végre nyugodtabban lubickolhatok, bár azt már észrevettem, hogy ha nagyon beleélem magam a letöltésbe, akkor egyszercsak megszakad a kapcsolat, vagy beszűkül a sávszélesség. Régebben rúterhibára és hasonlókra gyanakodtam, de rájöttem, hogy kutya baja nincs a helyi konfigomnak, a szolgáltató alkalmaz kis stikliket, hogy észre térítsen. Erre onnan jöttem rá, hogy amennyiben újraindítom a rútert, vagy csak simán a μTorrentben más portot kérek, akkor megint fürgén megy a torrentezés – egy ideig. Nincs is ezzel semmi baj, elfogadom, hogy be kell tartani az íratlan játékszabályokat is. Én például a nagy fájlok letöltését éjjel 2 és reggel 7 közé időzítem (a μTorrentben van időzítési lehetőség), csak a nagyon fontos cuccokat szedem le napközben. Kialakult nálam egy fogyasztói kultúra. :)

---------------
Re: QoS

Ez a szolgáltatás a Microsoft Windows része, a WiFi-t kezelő PC-s eszköznél be lehet állítani.

A legtöbb rúter sajnos nem tud ilyent, kivéve azokat, amelyekre lelkes amatőrök spéci förmvert fejlesztettek (OpenWRT ilyenek). Én nem is értem, hogy a rúterek gyártóinak förmvereiben miért nincs benne alapból a sávszélesség kezelése, prioritások konfigurálása, ilyenek. Az én Huawei E5732-es 4G MiFi-m nem tud ilyent.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#24172) MADcat


MADcat
MODERÁTOR

Ma voltam a T-Mobil-ban flottát intézni.
Ha nem írok újat ugorjatok.
- dominóból bármikor lehet bármilyen flottába menni
- előfizetés esetén, csak akkor lehet belépni, ha flotta olyan módon szerződött le, hogy ezt engedi. Ez több lehetőséget takarhat. 1-2 számot, bármennyit átvehet a flotta és tiltott azaz egyet sem.

Ezeket az ügyintéző mondta, olyan aki régóta ott dolgozik, tehát azért van rálátása.

Tehát mielőtt oda vissza hordoztok számot, menjetek be kérdezzétek meg, el fogják mondani.

Remélem tudtam segíteni. :K

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#24175) kentucky


kentucky
őstag

Sziasztok! Valaki tudna küldeni IQPro készülék árlistát?

(#24176) Andrewstarr


Andrewstarr
aktív tag

Dpi-nél nincs véletlenül belső infó, hogy lesz valami kedvező irányú változás? :D

(#24177) cincinatus válasza DrBubo77 (#24148) üzenetére


cincinatus
tag

Megnéztem és tényleg ennyi több helyen az ajánlatukban, amit ki is hangsúlyoznak.

(#24178) khorvat válasza Andrewstarr (#24176) üzenetére


khorvat
senior tag

Vmi lehet készülődik mivel a https://dpi.fidesz.hu/ oldal most ennyit mutat:
Az oldal karbantartás miatt nem üzemel. Megértését köszönjük, kérjük, látogasson vissza később!

Azt hiszem találtam egy nagyon jó DPI alternatívát, amivel szépen át lehet súlyozni a beszéd-mobilnet arányt a mobilnet irányába. Ez a NewYork csomag közepes verziója lesz 21GB nettel 167perc lebeszélhetőséggel havi 4040Ft-ért bruttóban, további percek 11,43Ft-ért mennek szintén bruttóban. Ha a net elfogy akkor lassítás 32vagy64kbps-re, másodperc alapú, telefonszám az én tulajdonom marad, van hűség és kaució is illetve lehet készüléket is vásárolni ezek egyelőre nekem drágábbnak, mint DPI alap tarifánál. Szolgáltató Telenor, itt még kérdés Telenoros számot be lehet-e vinni vagy elhordozni és visszahordozni kell, illetve nyomozom vannak-e még egyéb kanyarok költségek a dologban, de kötheti magánszemély és cég is. Úgy gondolom hamarosan lesznek itt tapasztalatok, ha ez mind igaz netje miatt népszerű flotta lehet a jövőben.

(#24179) MPeter87 válasza khorvat (#24178) üzenetére


MPeter87
őstag

Csak hűség ne lenne..
Ha tényleg csökkenni fognak a díjak a közel jövőben, akkor nem írnék alá még 1 évet sem.

(#24180) GaborGh


GaborGh
őstag

Segitseget szeretnek kerni, van valaki aki DPI-tol igazolt at IQprohoz szamhordozassal?
Kernek tole egy privatot.

Koszonom

(#24181) Andrewstarr válasza khorvat (#24178) üzenetére


Andrewstarr
aktív tag

Nekem is szimpatikus csomag, a hűség kivételével, egy kisebb net csomaggal még lehetne csökkenteni az árat, a 3GB pl. elég lenne nekem. A kaució csak egyszeri 10e ft? Számhordozás lehetséges telenorról? :F
Még kivárok én is a digi "forradalomig". :D

[ Szerkesztve ]

(#24182) 4Grider válasza GaborGh (#24180) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mindkettő Telenor, így nincs számhordozás.

(#24183) koma106 válasza Andrewstarr (#24181) üzenetére


koma106
senior tag

Nem azt írják a honlapon, hogy: ?

"...A mobilflottacentrum.hu garantálja, hogy ... sem mi, sem partnereink nem kérnek Önöktől kauciót"

"Milyen esetben csatlakozzon Ön mindenképpen magánszemélyként egy mobilflottához?
- ha hűségidő nélkül szeretne a publikus ár töredékéért telefonálni"

Aztán meg kiderül van hűség és kaució is? :F

-

(#24184) pietrrr válasza koma106 (#24183) üzenetére


pietrrr
aktív tag

Jogos a kérdés, engem is érdekelne a válasz. Meg az is, hogy mennyi a hűségidő?

(#24185) Kecskoss


Kecskoss
csendes tag

A DPI-nél kicsit átalakították a csomagokat, ahogy látom. 200 MB helyett már 400MB net van az alapcsomagban, a 800MB-os net is olcsóbb lett, de nem mazsoláztam végig az egészet. Azt nem találtam sehol, hogy mikortól élnek ezek az új tarifák...

[ Szerkesztve ]

(#24186) goop válasza Kecskoss (#24185) üzenetére


goop
őstag

Valóban. Nem nagy durranás, a netet emelték 400 Mb ra, a díjak maradtak, a többi említésre sem méltó...

(#24187) khorvat válasza goop (#24186) üzenetére


khorvat
senior tag

Nem teljesen! A VIP csomagban a net már nem korlátlan, hanem 24GB hátra lépés. 1,5GBtól felfelé a net drágult, ez is öngól!
Konkrétan az Alap DPI estében beszélhetünk javulásról az alap 200MB helyett 400MB jár ugyanabban az árban, nekem 15-e a forduló napom mégis 200MB netet látok most, lehet az új tarifákba kérni kell az átlépést nem lesz automatikus mint régebben?

(#24188) khorvat válasza Kecskoss (#24185) üzenetére


khorvat
senior tag

Szerintem a kihirdetés napjától, a régi már nem is érhető el!

[ Szerkesztve ]

(#24189) always


always
csendes tag

Jó estét mindenkinek! :)
Valaki tud segíteni abban, hogy ugye 2 év hűség van pl. az IT-hoz, de ha a sima alap csomagot (2285 Ft) megrendelem, aláírom a 2 év hűséget, és valamilyen oknál fogva pl. 6 hónap után meg szeretném szüntetni az előfizetést, az milyen költséggel járna? Most tervezek átmenni, 1-et rendelek én havi 5-ért és egyet az egyik ismerősöm. Ő rendelné a legkisebb csomagot, ami csak arra lenne neki, hogy ingyen beszéljünk. És ha valami miatt pl. fél év múlva nem kellene már az ő csomagja, azt mennyiért tudnánk megszüntetni a Telenornál? Készüléket egyikünk sem venne, csak a flottába lépnénk be, ő új telenoros számmal.
Bocsi az esetleges hülye megfogalmazásért, este van már. :U
Köszi előre is!

(#24190) Zeki válasza always (#24189) üzenetére


Zeki
nagyúr

??
Egymással ingyen? Mobilnet és ott a whatsapp vagy viber.

(#24191) always válasza Zeki (#24190) üzenetére


always
csendes tag

Igen, de napi akar 2-3 ora beszélgetés eseten elég sokat enne szerintem így a mobilnet... Egy hónapra levetítve szerintem olcsóbb lenne az a 2300 Ft. És hangalapon beszélünk ennyit, nem pötyögve. :F

(#24192) Zeki válasza always (#24191) üzenetére


Zeki
nagyúr

Van ilyen Domino S (lejjebb görgetsz), havi 4000Ft feltöltés, és korlátlan sms meg duma hálón belül.
Nincs hűség, elég az egyik félnek töltögetnie, a másikat üres egyenleggel is hívhatod.

(#24193) always válasza Zeki (#24192) üzenetére


always
csendes tag

Köszönöm a segítséget, de nekem közben kell a net a sok utazás miatt, ami az IT-nál 10 giga, 140 perccel 5000-ért, és ide szeretnék menni. Csak annyit akarok tudni, hogy ha valamikor nem kellene már a másik előfizetés (a 2285-ös), akkor hogy ne kelljen tovább fizetni feleslegesen, annak milyen költségei lennének? :)

(#24194) Zeki válasza always (#24193) üzenetére


Zeki
nagyúr

Írsz a flottának.

(#24195) always válasza Zeki (#24194) üzenetére


always
csendes tag

Holnap amint időm engedi hívom őket, csak gondoltam ha valaki tud róla valamit hátha okosabb leszek reggelre. :)

(#24196) KTU válasza always (#24189) üzenetére


KTU
addikt

Az ilyen bizonytalanra nem mernék vállalni 2 év hűséget. :U
Ha csak kb. 5 hónapig kell.

Hűségidő vége előtti felmondásnál, biztos kötbér, jogosan,
ill. jön a plusz konfliktus.

#24195) always:
Ha lesz róla infód, kérlek oszd meg velünk.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#24197) tome0001


tome0001
senior tag

Sziasztok. Ma reggeltol elerheto volt nekem is a dpi webes felulet, es utananeztem a dijcsomag valtozasoknak. Alap csomagban a hanghivasokban nincs valtozas, annak aki 200megas nettel vette eddig annak rosszabb lesz, mert 400at kotelezoen ki kell fizetni. Nekem 10gigas net van, kapasbol 900 ft al megy fejjebb a szamlam emiatt.
Arra figyeljetek hogy a mobilnetes arak nettoban, a hanghivasok arai bruttoban vannak feltuntetve.
Tovabba azt neztem hogy az lehet hogy 1gb roaming díj bele van építve a nagyobb netcsomagokba? Mert a két csillagos megjegyzesnel van erre utalo resz, de nem tudom egyertelmuen ertelmezni. Kerlek segítsetek. Koszi

(#24198) tome0001


tome0001
senior tag

Mas: ma kerek szemelyes talalkozora időpontot a new york flotta irodajaba, ha lesz infom, vagy valami szorolapot kapok, este megosztom veletek. Udv

(#24199) Dracula72 válasza tome0001 (#24197) üzenetére


Dracula72
senior tag

Ezzel azt akarod mondani, hogy a 3620-at megemelik?

( ͡° ͜ʖ ͡°) Debrecen Telefon Adás-Vétel: https://www.facebook.com/groups/1953581434945040/

(#24200) Kecskoss válasza Dracula72 (#24199) üzenetére


Kecskoss
csendes tag

Nem. Az előfizetés havidíja összesen (net+a tel. havi díja)bruttó 3620Ft. Ez benne van az árlistában

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.