Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-02-22 13:50:59

LOGOUT.hu

A TOPIK CSAK A HARDVERAPRÓ.HU-S KÁROSULTAK RÉSZÉRE VAN!
Ha csalás történt, akkor elsőként a Hardverapro.hu-s hirdetésben megtalálható "Jelentem" gombot használd, ez itt nem "ügyfélszolgálat", csak egy topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2251) banodaniel válasza MurdR (#2250) üzenetére


banodaniel
újonc

Köszönöm ! :R

(#2252) zsoltkir1


zsoltkir1
újonc

Sziasztok!

Úgy jártam, hogy egy komplett számítógépet szerettem volna vásárolni, találtam is egy elég jó ajánlatot 70 ezer forintért. A hirdetőnek 8db pozitív értékelése volt. Előre utaltam mert ezt kérte erre bíztatott. Elküldte a számlaszámát és a nevét és pedig ráutaltam a 70 ezer forintot. Utánna írta, hogy megérkezett a pénz megy a csomag. Ennek már 7 napja és azóta sem jött meg a csomag az üzeneteimre pedig nem válaszol, mit lehet ilyenkor tenni? Várjak még hátha megjön később a csomag? Vagy jelentsem fel? Ha feljelentem van rá esély, hogy jól megbüntetik ezt a férget?

(#2253) KEndre válasza zsoltkir1 (#2252) üzenetére


KEndre
HÁZIGAZDA

szia, a hirdetésnél jelezd a moderátorok felé, segíteni fognak. Találsz egy olyat, hogy "hirdetés jelentése", azon keresztül tudsz intézkedést kérni.

KEndre

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

(#2254) MurdR válasza zsoltkir1 (#2252) üzenetére


MurdR
veterán

[Ebbe] a topicba is leírhatod, hogy mi történt. Adalékként kérlek írd bele a hozzászólásba a hirdetés linkjét és az eladó adatlapjának a linkjét is.

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#2255) karakpecze21 válasza karakpecze21 (#2233) üzenetére


karakpecze21
senior tag

Na srácok el sem hiszem. közben sikerült az illetőt megtalálni. Láttam a kocsijával furikázni és meglett a rendszám miatt. :)

Volt szembesítés, meg a szokásos dolgok. párszor be kellett mennem.
Megbűntették 20k-ra plusz kötelezték hogy fizesse ki nekem a vételárat. Hát erre nem is számítottam.

Elvileg még folytatódik nála az eljárás személyes iratokkal való visszaélés ügyében is, ha jól tudom.
Én most a csalás ügyében kaptam végzést.

Hát most kellemesen csalódtam, nem gondoltam volna.......

Tehát érdemes nem annyiban hagyni a dolgokat.

(#2256) Vincent_ válasza karakpecze21 (#2255) üzenetére


Vincent_
aktív tag

Végre valami jó hír! :) :C

Első hirdetésem: https://hardverapro.hu/apro/vadiuj_magyar_kiosztasu_dell_noti-billentyuzet_d62/hsz_1-200.html

(#2257) plmarci87


plmarci87
lelkes újonc

Jó reggelt 😊!
Azt szeretném kérdezni hogy moderátornál lehet-e érdeklődni egy eladóval kapcsolatban, jelentették-e már fel stb.?

(#2258) AeSDé Team


AeSDé Team
őstag

Sziasztok!

Mostanában több nagyobb beruházást is tervezek itt aprón, és arra lennék kíváncsi, hogy egy személyes találkozás nélküli vásárlást milyen módon tudok úgy lebonyolítani, hogy átverés esetén minden információm meglegyen az illetőről és a megfelelő hatóságoknak bizonyítani tudjam hogy átvert?

[ Szerkesztve ]

(#2259) KEndre válasza AeSDé Team (#2258) üzenetére


KEndre
HÁZIGAZDA

Egy tanácsom van: ha bizonytalan vagy a vevőben, előre ne fizess! Az utánvét - bármit is mondanak - egy ki nem próbált eladónál biztonságot adhat.

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

(#2260) Faterkam válasza KEndre (#2259) üzenetére


Faterkam
addikt

Már milyen biztonságot? A fizetés előtt fel sem bonthatod, ha fizettél a postás már megy is. Kaphatsz akkor is bármit a csomagban!

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#2261) KEndre válasza Faterkam (#2260) üzenetére


KEndre
HÁZIGAZDA

No de van feladó, rögtön kapás van...
Mivel ismerem az itteni bűneseteket, azt mondhatom, az utánvétes csalás mindig bukott a hatósági eljárásokban. Nem véletlen, hogy a csalók nem is dolgoznak utánvéttel.
Ne higgyetek a meséknek...

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

(#2262) Faterkam válasza KEndre (#2261) üzenetére


Faterkam
addikt

Normál esetben, van benne logika, amit írsz! De aki át akar verni, az szerinted a valós adatait adja meg?

Amit meg B. Norman csinál itt, az a Magyar igazságszolgáltatás görbetükre! Hány embert vert át itt? Elvileg bevitték, és folytatja tovább! Ez nem 50.000Ft környéki balhé... és röhög mindenkin azóta is! Tudom ez nem rajtatok múlik...

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#2264) Faterkam válasza Faterkam (#2262) üzenetére


Faterkam
addikt

A Csalós topikot olvasva az az érzésem, hogy ez a Bánáti gyerek egy fantom! Nem igaz, hogy még mindíg szabadlábon van, és méár HA-s regeket akar venni! Az meg külön vicces, hogy nem is rejti véka alá! :U

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#2265) Twinsen2


Twinsen2
tag

Sziasztok.
Tanácsot szeretnék kérni.

Történt hogy egy 0 napos regisztrációval rendelkező tag meg akarta venni egy alaplapomat amit árultam.
Ódzkodtam már akkor a frissreg miatt, de nem zárkóztam el. Postázást szeretett volna, végül DPD-ben egyeztünk meg. 8000Ft+1800Ftpostában egyeztünk meg. Adatokat átküldtem, de nem utalt napokig. Közben mások is bejelentkeztek a lapért, ráadásul helyben, de voltam annyira korrekt hogy még egyszer ráírtam, mi lesz, mert ő volt az első jelentkező. Hát végül csak elutalta. Fel is adtam DPD-vel. normálisan becsomagolva ahogy szoktam.(kartondobozban, szivaccsal kibélelve). Majd miután megérkezett, egyszer csak ír, hogy baj van, a csomag megsérült szállítás közben, de a sérült csomagot nem jelezték a futárnak, később azt is írta hogy a futár gyorsan lelépett. Nos akinek volt már hasonló esete tudja, hogyha átvételkor nem lett jelezve a sérült csomag, lehetetlen behajtani a szállítócégen.

Az alaplap sarka letört, namost ehhez igen nagy erőhatás kell, nem tudom mi történhetett szegény lappal...

Ő most azt akarja hogy fizessem vissza a teljes összeget postaköltségestöl, be is jelentett a hardveraprón. Más kompromisszumos megoldásra sem hajlik.

Hozzátartozik az sztorihoz, hogy ez egy nagyméretű DELL precision lap, csak barkácsal fér be egy normál ATX házba, így már az is megfordult a fejemben hogy ő maga rongálta meg az alaplapot, mert rájött nem kell neki, és így akarja visszacsinálni. persze ez csak tipp.

Szerintetek mi lenne a korrekt hozzáállás?

(#2266) lafaty80 válasza Twinsen2 (#2265) üzenetére


lafaty80
őstag

Szia,

Van fotód, bármid, hogy te sértelten állapotban adtad fel? Ha nincs akkor sajnos mindjét állítást nehéz lesz bizonyítani, és úgy tudom szállítási sérülést a feladó tudja megreklamálni...
Ő mindenképpen hibázott hogy nem nézte meg átvételkor, ha neked meg nincs kezedben semmi hogy miként adtad fel...

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#2267) Faterkam válasza lafaty80 (#2266) üzenetére


Faterkam
addikt

Ha sérült a csomag, akkor az átvevőnek KELL jegyzőkönyvet felvetetnie! A Feladó nem látja milyen állapotban adják át. A feladásnál fel sem vennék sérülten!

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#2268) Twinsen2 válasza lafaty80 (#2266) üzenetére


Twinsen2
tag

olyan képem van, ami a hirdetésben szerepelt, hogy nálam sértetlen volt. Becsomagolásról nem csináltam fényképeket, nem szoktam.

(#2269) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Hogy lehetne jelenteni a googlenek hogy az itt szereplő gmail fiók csalásra van használva Magyarországon?
Kb egy hónapja látom használatban, és eddig senki sem jelentette?
Vagy gmailre nem írt a csaló?
Eddig arra jutottam hogy nem tudom jelenteni amíg nem nekem írt az ember.

[ Szerkesztve ]

(#2270) Vincent_ válasza Twinsen2 (#2265) üzenetére


Vincent_
aktív tag

Ha ő maga is azt írja, hogy szállítás közben sérült, akkor miért is téged jelent fel? :F

Első hirdetésem: https://hardverapro.hu/apro/vadiuj_magyar_kiosztasu_dell_noti-billentyuzet_d62/hsz_1-200.html

(#2271) Twinsen2 válasza Vincent_ (#2270) üzenetére


Twinsen2
tag

hát ezaz !

Remélem a moderátorok helyesen mérlegelnek majd.

(#2272) KEndre válasza bobalazs (#2269) üzenetére


KEndre
HÁZIGAZDA

Megpróbálhatjuk:
[link]

Beírom a további információba:

"Csalás, adathalászat és egyéb megtévesztő tevékenységek
Tilos mások fiókját a fióktulajdonos kifejezett engedélye nélkül használni. Na használja a Gmailt csalásra, mások megtévesztésére vagy félrevezetésére annak érdekében, hogy információkat osszanak meg Önnel.

Ne próbálja meg megszerezni más felhasználók adatait – például bejelentkezési információit, jelszavait, pénzügyi adatait vagy hivatalos azonosítószámait –, továbbá ne használja a Gmailt mások ellen irányuló csalásokhoz.
Kérem a vizsgálatát!"

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

(#2273) feketeibiza


feketeibiza
tag

sziasztok!
él még ez a topic?

Ha már irok elvárom hogy visszairj! Köszönöm!

(#2274) essexboy


essexboy
HARDVERAPRÓD

Hogyne élne! Mi a probléma?

essexboy

(#2275) Cyb3r


Cyb3r
csendes tag

Sziasztok!

A következő problémába ütköztem. Eladtam egy Palit GTX 980Ti-t, amelynek a leírásában csak annyi szerepelt, hogy: "Eladás oka nagyobbra váltás. Garancia nincs rá." Kb csak másfél hónapig voltam a tulajdonosa.

Nekem egyetlen gondom volt vele, túlmelegedett a kiszáradt paszta miatt. Ez cserélve is lett, és onnantól megszűnt a probléma. 3 hétig teszteltem, mire meghirdettem.

Jelentkeztek is érte, személyesen átvette. Mivel nem nálam vette át, hanem egy megbeszélt helyszínen, így képek formájában bizonyítottam neki, hogy a kártya sértetlen. A tesztben a RainbowSix Sieges játékot futtattam 1080p, 144Hz, ultra beállítások mellett.

Személyes találkozónk során tájékoztattam a pasztacseréről is, illetve arról is, hogy bizonyos FSP tápegységgel (konkrétan egy Raider 550-el) nem indult, ellenben minden más táppal igen. Elégedetten vette át tőlem 5000Ft kedvezménnyel. Próbagaranciát is személyesen említettem neki, hogy 3 napot adok, és azt is elmondtam neki, hogy ha a pár napban bármilyen problémája akadna, csak egy hét múlva tudjuk rendezni. Hazavitte és aznap kipróbálta, majd elégedetten jelzett vissza, hogy abban a pillanatban is játszik vele és semmi gondja sincs.

Végül 2019.03.03-án kaptam tőle egy hívást, miszerint a kártya hibás. Igyekeztem segíteni neki, hogy mivel lehet kizárni a problémákat, de nem szűntek meg, sőt, végül a kártya nem adott képet. Ekkor már azt állította, hogy a kártyát nem azonnal tesztelte, csak a hívás napján volt rá alkalma. Pénzvisszatérítést kért tőlem, de 4 nappal a próbagarancia lejárta után nemet mondtam neki. Ez után "fenyegetőzött", hogy kideríti a címemet, hátha személyesen szót értünk. Később már a feljelentésről esett szó, mivel szerinte "nincs bizonyítékom ellene".

2013 óta vagyok tag, és bármilyen hibás terméket adtam el, azt megjelöltem. Eddig egyszer volt hasonló esetem, de ott kiderült, hogy a vásárló Overclock tesztelgetés közben sütötte meg a kártyát.

Jelen esetben mit tudok tenni?

06706196938 (10:00-24:00 zaklatható vagyok)

(#2276) domperke válasza Cyb3r (#2275) üzenetére


domperke
HARDVERAPRÓD

Üdv ennyi idő után nincs garancia iránt joga...Ha a dolgok valoban így vannak.Viszont úgy látom hibátlanként hirdeti... :Y [link]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#2277) Cyb3r válasza domperke (#2276) üzenetére


Cyb3r
csendes tag

Igen, én is láttam. Nálam valóban semmi baja nem volt. A túlmelegedés is megoldódott egy paszta cserével. De erről tájékoztattam is

06706196938 (10:00-24:00 zaklatható vagyok)

(#2278) Arrizabalaga válasza Cyb3r (#2277) üzenetére


Arrizabalaga
újonc

Sziasztok! Nem teljesen hardveraprós, de ide is kapcsolódik.Engem Jófogáson vert át, Nyitrai Zoltán nevű "úri"ember, így volt ide is regisztrálva. Nintendo Switchet árult itt Debreceni lakhely volt beírva míg jófogáson Körmend. Az előreutalás megtörtént aztán eltűnt az illető. Valaki esetleg járt vele ugyanígy? 43 ezer forintról van szó, és bár az én saram( tudom nem szabad előreutalni), megkezdem a jogi eljárást.

(#2279) KEndre válasza Arrizabalaga (#2278) üzenetére


KEndre
HÁZIGAZDA

[link]

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

(#2280) Spancho


Spancho
őstag

Sziasztok.

Tamg (Fenyveske , Vistyán Róbert) -től vettem 2017-ben egy S8+-t.
Személyes átvétel volt ,engem nem vert át.
Az Eliza Magvető KFT-re lett véve a telefon ,ugye ők intéztél az ALZÁ-ból.
Most tönkrement ,pénzvisszafizetést adnának az alzától ,csak kéne a tulaj ,vagy egy hivatalos meghatalmazás a cégtől.
A cég kényszertörlés alatt van ,egy székhelyszolgáltatóhoz volt bejelentve.
A Robi gondolom még körözés alatt vagy börtönben vagy valahol szlovákiában kolbászól.
Hogy tudnám megoldani ?
Ameddig nincs valami papír adig se teló se pénzt nem akar visszaadni az ALZA.

A nyuszik és az őzgidák is várják a majálist, hát miért lennél épp te szomorú?

(#2281) Spancho


Spancho
őstag

Megoldódott.
Cégbíróságon kaptam papírt ,azt elfogadták ,köszönöm.

A nyuszik és az őzgidák is várják a majálist, hát miért lennél épp te szomorú?

(#2282) Logan83


Logan83
csendes tag

Sziasztok! A rövid töténet: TYT felhasználó hirdetett egy loadcelles fanatec pedálsort, és egy sima analógot kaptam foxposton. Persze nem komminikál. Miután jelentettem megírta, hogy valamiért nem jó a fiókja és emiatt nem ír. Azóta az összes korábbi hirdetése eltünt, így jelenteni sincs lehetőség. A foxpost azt mondja az utcáról lett feladva a csomag tehát nincs tel.szám meg emailcím sem.A telefonszámomat tudja de nem hív. Szerintetek?

Szerintem.......

(#2283) nTom


nTom
aktív tag

Sziasztok
Jogerős bírósági végzés után hogy lehet behajtani adósságot? Minél kevesebb macera legyen számomra (60ezer)
Valami behajtócéggel?

(#2284) fRooStzzZ válasza nTom (#2283) üzenetére


fRooStzzZ
senior tag

Nem sok esélyt látok ilyesmire.
Volt főnököm közel 4 éve jár a bíróságra, több millióval tartoznak neki, ( plusz a rengeteg kts) hiába a jogerős végzés, vagyon elkobzás, vagy a ház árverezése is többször megtörtént, de mindig "közbe jön egy csekk", vagy valami ami miatt leveszik a házat a licitről stb. stb.
Már a bíróságot, a végrehajtót ügyvédeket mindenkit perelget. Hiába volt többször nyert pere, mindig valahogy eltűnnek a papírok, hónapokkal később szólnak, lemaradt egy illeték bélyeg stb, és minden kezdődik elölről..
Ilyen tételnél sajnos szerintem nem éri meg foglalkozni a dologgal, ha csak 60 ezerről van szó.

Behajtó cég? Ne viccelődjünk már. :)
Ha a bírósági végzésre sem kerül kifizetésre a tartozás, a behajtótól még annyit se várj.
Tapasztalat. :K ;]

Talán valami végrehajtó céghez kell elindulni vele.

[ Szerkesztve ]

(#2286) datatomm


datatomm
tag

Szia!

Van egy kis problémám a Khachanov nevű taggal. Nem tudom, hogy tudnál e segíteni?

Ryzen 2600 processzort árult, és sokat is kommunikált. A postázással volt egy kis gond ugyan, ezt mind leírta, történetesen sérülten (bontottan), de hiánytalanul visszajutott hozzá a csomag. Ezután csinált rajta tesztet, le is írta hogy jó a proci, de hétvége óta eltűnt. Nem tudok róla semmit. Nem tudom hogy feladta e újra a csomagot, de gyanús, hogy nem. Se telefonra, se itteni írásra nem reagál. A száma amin beszéltünk is korábban: 30/6247255

Furcsa eset, amikor visszajutott hozzá a csomag, vissza akarta utalni a pénzt, de mikor írta, hogy tulajdonképpen nincs baja a procinak, én kértem hogy akkor mégis csak a processzort küldje. Ezután még egy levélváltás volt, hogy küldi, de pont hétvége jött. Most meg már semmire nem reagál.

Egyéb adatai, amit megadott:

K. Dániel
k*****dennisnip@gmail.com
30/6****55

Ami igazán lényeges, az a szemnek láthatatlan.

(#2287) balfek


balfek
tag

sziasztok!

van egy problémám:
feltettem egy hirdetést:
[projektor]

bejelentkezett rá ő:
hidepito
egyszer beszéltünk telón is, ffi hang, s nagyon nagyon meg akart győzni, hogy mielőbb küldjem a csomagot

pl. "De a lényeg: utalok 23 ezret,postán maradó rá kéne,és ha bármikor összefutunk bármilyen ügyben vendégem vagy egy 6os láda sörre. Most nincs pénzem,elvitte a lakásfelújítás. Nem kérek garanciát,nem a te felelősséget ha darabokban kapom meg,nem feltételezem hogy megtaposod mielött dobozba rakod. Izzót meg a kövi hónapban rendelek bele a túlórapénzemből,erről nem tud az asszony. Egyeztünk meg kérlek szépen."

"messze dolgozik, de nem tud eljönni érte bp-re, posta jobb, kevés pénze van", stb. de mondtam neki, hogy neki így azért kockázat, csomagsérülés, stb. + min 2000 Ft lenne MLP-vel...

végül, elvileg, az "anyukája" jött volna Bp-re, vele találkoztam volna. de neki is azt keleltt volna mondanom, h "javításra veszi át". (???)

szóval előre utalt (! ez jó, de), az utalás egy NŐ (X.Yné) számlájáról jött...
telón emg csak annyit mondott erről, hogy a bank telecenterén keresztül intézte, s az is vagy 2000 Ft volt,meg blablabla...oké, gondoltam, nehéz eset a figura.

a gond akkor lett, amikor átadást beszéltük volna meg...eltűnt.
mobilszáma hívásakor: "rossz számot hívott." biiip...
ide ph!ra aug 7én jelentkezett be...

mit tegyek? pénz itt van. félek attól, h. vmi átverős figura: egy rászedhető vidéki nagyi számláját csapolta meg...
vagy ha baleste volt, s azért nem tudom hívni...?

sztetek ha annak a banknak írok, hogy van ez az átutalás az egyik ügyfelüktől - s nézzenek utána, vagy kérdezzék meg a hölgyet, hogy hogyan is volt ez az átutalás, van-e fia egyáltalán...?
vagy egyéb ötlet is jöhet.

Pl:
ADMINOK: bele tudnátok nézni a fickó levelezésébe, hogy kikkel seftelt/próbált meg/ még itt?

Vitatkozni csak pontosan, szépen, ahogy a csillag megy az égen, úgy érdemes...

(#2288) Kicsimix


Kicsimix
őstag

Sziasztok!

Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy egy hónapja eladtam valakinek egy hibátlan terméket amire már nem volt garancia (Ryzen 5 2400G) de itt a lényeg az, hogy hibátlan volt. Lezajlott az üzlet és az értékelések is stb, én már el is felejtettem az egészet. Erre ma kapok egy üzenetet pár órája,, hogy elnézést kér a kolléga, hogy eddig nem írt de ő eddig próbálkozott beindítani és végül nem sikerült neki. (Kb 25 napig.)

Van ilyen? Mire értékelt akkor? :U

Azon kívűl, hogy még a lelkiismeretem miatt megpróbálok mindent megtenni (technikai segítségnyújtás, eszmecsere).. Most tényleg kellemetlenül kellene éreznem magam? Mit tehetek érte?
Én úgy gondolom ez az üzlet lezárult és igazából már foglalkoznom sem kellene vele.. Csak az nem én lennék....
Ő vidéki én BP..

Még nem írt vissza a technikai kérdéseimre..
Csak próbálok előre gondolkodni..

:U :R

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#2289) domperke válasza Kicsimix (#2288) üzenetére


domperke
HARDVERAPRÓD

Ennyi idővel utánna semmi joga reklamálni .30 nap nagyon hosszú idő.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#2290) Kicsimix válasza domperke (#2289) üzenetére


Kicsimix
őstag

Amúgy tegyük fel, hogy a működő alkatrészem kap valami túlfeszt a vevőnél az alaplapból vagy bár mi számomra ismeretlen hatás miatt nála tényleg elromlik... Azt mondja rossz és él a próbagarival mondjuk adtam 3 napot.. Majd visszaküldi kiderül, hogy nálam sem jó már. Akkor ennyi megszívtam az egészet.? :U Vagy csak személyes üzletkötés ezentúl aztán kész.. Most ez elgondolkoztatott picit ilyen még nem volt.. :U

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#2291) lafaty80 válasza domperke (#2289) üzenetére


lafaty80
őstag

Igen, illetve ez esetben azonnal szólt volna hogy gond van, de próbálkozik, akkor életszerűbb lenne...

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#2292) Kicsimix


Kicsimix
őstag

Azért leírom a sztori végét.. Megállapodtunk, hogy vissza küldi nekem, hogy kipróbáljam mivel korlátozottak a lehetőségei a teszteket illetően... Ennyit még bevállaltam. Meg is érkezett a proci leteszteltem, majd miután kiderült, hogy semmi baja ismét visszaküldtem neki.. Persze most videón demonstráltam neki, hogy működik.. De ajánlom ha ilyen dolgokat ad el valaki (gari nélkül) akkor igazolja előre valamivel a működést és a próba garancia szerintem nem pálya... Szóval ennyi.
Hála istennek happy end, tiszta lelkiismeret lett a vége.

[ Szerkesztve ]

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#2293) Winchester95


Winchester95
őstag

Sziasztok!
Lenne egy olyan kérdésem hogy eladtam egy makulátlan gépházat.
Kiírtam a hirdetésbe hogy posta ON de a személyes átvételt preferálnám.
Úgy volt hogy személyesen veszi át az illető, de mondta hogy maradjon a posta.
Mivel a gépháznak nem volt saját doboza ezért én feladtam egy általam készített dobozban.
Ki volt bélelve kartonnal továbbá körbe hungarocellel. Sima postai csomagként kb 14kg volt.
Küldtem már több mindent postán de ez meglepett.
Így kapta meg az illető:

[link]

Azt írja, hogy ez már biztos ilyen volt...
Hogy lehetett volna ilyen? Kb mint ha kalapáccsal hajlították volna....
Vicces hogy a hátoldalát sem lehet rárakni, azt mondta mellé volt téve a csomagban.
(Érdekes módon én a hátlapot is ráraktam).

Többet nem küldök postával házat!

Ilyenkor mi a helyes eljárás?
Nem akarom megszivatni őt, de magamat se.

(#2294) Winchester95 válasza Winchester95 (#2293) üzenetére


Winchester95
őstag

Szerencsémre találtam egy képet pont a deformáció része volt lefotózva.
És nálam nem volt látható.
Remélem ez már jelent valamit.

(#2295) Pahli


Pahli
tag

Csá!

Hardveraprón meghirdettem 1 Ft-ért Cod BO4-et, humbléból való kód. Odaadtam ingyen de a tag meg eladta másnak, pedig olyannak akartam volna adni, aki valóban szeretne játszani a játékkal, mert giveaway-nél olyan is jelentkezik, akinek még pc-je sincs (oh, the irony). Hogy tudnám elérni azt, hogy phenomHUN, akivel kifizettette a játék árát, annak utalja vissza a pénzét?

(#2296) jeni válasza Pahli (#2295) üzenetére


jeni
félisten

sehogy!
hacsak le nem tudod tiltatni a kódot.
ez a srácon múlik aki a szívességedet lenyúlta jó pénzért :(

(#2297) Pahli válasza jeni (#2296) üzenetére


Pahli
tag

Már fel lett használva a kód. Azért az eléggé ambivalens lenne ha bannolnák a gyerek blizzardos accountját, mivel pont hogy ''meglepni''akartam vele valakit. Mondjuk ez is egy fajta meglepetés, csak a negatív fajtából.

(#2298) Géjza


Géjza
őstag

Sziasztok,

Tegnap reggel vásároltam egy csendesnek és hibátlannak hírdetett Gigabyte WindForce 1060-as kártyát freeapro "barátomtól". Ezt itt ni: https://hardverapro.hu/apro/gigabyte_gtx_1060_windforce_oc_6g_dobozaban/friss.html
Csak a kedves úriember már törölte is azt (szerencsére lementettem, hogy mi volt beleírva, megadva, ha bármihez kellene fel tudom tölteni).

Szóval 1.5 órán belül már gépben volt és elindítottam Furmarkot, Heaven-t, a kártya ventilláotra meg elkezdett szépen zúgni, zörögni 65-80% ventifordulat között.

Azonnal írtam neki, hogy gond van, és csináljuk vissza, nem erről volt szó, nem azt kaptam, mint amit leírt a hírdetésben. Erre elhajtott, hogy mit képzelek, ez egy használt kártya, 3 évesen már elhasználódhat ez-az. Csak sajnos erről a sem a hírdetésben, sem a személyes találkozón "elfelejtett" tájékoztatni.

Ezután erélyesebben jeleztem neki privátban, hogy ez így nem lesz ok és sürgősen sztornózzuk az egészet, erre letiltott...

Ilyenkor mi van, fórumon mit lehet tenni?

(#2299) essexboy válasza Géjza (#2298) üzenetére


essexboy
HARDVERAPRÓD

Szia!

Másold be ezt a hozzászólásodat a Jelentsd a csalókat c. topikba.

essexboy

(#2300) tibbike01


tibbike01
őstag

Használt telefon szeretnék vásárolni, ami Telekomos és előfizetéses. A stanadard adásvételi (amiben benne van a letiltás elleni garanciáról szóló fejezet) megfelelő lesz?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.